Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  walthemar o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  gnago o Szymowski prześwietla premiera
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Marucha o Prof. Mearsheimer: „To Zachód…
  walthemar o Pierwszy pozew za zmuszenie do…
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Krystian Szeliga o Szymowski prześwietla premiera
  revers o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Szymowski prześwietla premiera
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  Marucha o Wolne tematy (10 – …
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Upadek cywilizacyjny Polski
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Homoseksualne i antysemickie wątki w „Kamieniach na szaniec”

Posted by Marucha w dniu 2013-04-04 (Czwartek)

„Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego to jedna z najbardziej mitotwórczych książek w polskiej historii. „Warto spojrzeć na ten mit analitycznie i zastanowić się, co z niego da się ocalić, a co powinno być raczej przestrogą” – uważa Elżbieta Janicka z Instytutu Slawistyki PAN. Naukowiec w lekturze doszukała się m.in. wątków homoseksualnych i antysemickich.

Elżbieta Janicka, badaczka wątków homoseksualnych i antysemickich w literaturze polskiej.

Zdaniem Janickiej główni bohaterowi „Kamieni na szaniec” – Alek, Rudy i Zośka – zastygli w postaci zaakceptowanej przez szkolne interpretacje. „Ponieważ rozmawiamy w kulturze homofobicznej, gdzie zakwestionowanie czyjejś heteroseksualnej orientacji nie jest konstatacją, lecz denuncjacją, porównałabym Zośkę i Rudego do Achillesa i Patroklesa, pary legendarnych wojowników” – podkreśla Janicka, odwołując się do słów samego Zośki. Tym samym badaczka sugeruje, że obu mężczyzn mogło łączyć homoseksualne uczucie.

W relacji, na podstawie której Kamiński napisał „Kamienie na szaniec”, Zośka tak pisze o dniach po uwolnieniu Rudego:

„Wziął moją rękę w swoją dłoń i trzymał mocno. Mówił: »Tadeusz, ach Tadeusz, gdybyś wiedział…«. Skarżył się na ból i mówił: »Tadeusz, jak rozkosznie, jak przyjemnie…«. (…) Jęczał z bólu, jednocześnie mówiąc, jak jest szczęśliwy i jak jest rozkosznie. Na chwilę zasnął. Koło 12 Janek obudził się, zawołał mnie, kazał usiąść obok siebie i uścisnąć serdecznie. Te chwile wynagradzały nam wszystko. Potem opowiadaliśmy sobie nawzajem jeden przez drugiego, a bliskość nasza była dla nas prawdziwą rozkoszą. Wreszcie kazał mi się położyć obok siebie, objął mocno głowę i zasnął (…). Mówił, że już będziemy szczęśliwi, że będziemy wreszcie mieszkać razem, że pojedziemy na wieś, gdzie w lecie spędzaliśmy dwa niezapomniane, szczęśliwe dni. (…) Gdy byliśmy razem przyjemność mu sprawiało, gdy trzymałem go za ręce lub gładziłem ręką po głowie. Rozmowa była wtedy była otwarta, szczera i żaden z nas nie krył wtedy swojej niewysłowionej radości i przyjaźni” .

„Uważam, że to jeden z najpiękniejszych tekstów o miłości nieznającej granic, zaś cała wiedza na temat relacji bohaterów świadczy o niespotykanej sile i głębi tego uczucia” – mówi Janicka.

Antysemityzm w lekturze?

Innym elementem, który wzbudza wątpliwości badaczki, jest bardzo silnie zaznaczony w „Kamieniach na szaniec” kult przedwojennego warszawskiego liceum im. Stefana Batorego i działającej przy nim 23 Warszawskiej Drużyny Harcerskiej.

„Taki kult jest problematyczny, biorąc pod uwagę, że w latach 30. dokonywało się w Batorym czyszczenie+ szkoły i drużyny z osób pochodzenia żydowskiego. W latach 30. spowodowano odejście z pracy nauczycieli, którzy byli z pochodzenia Żydami, także wówczas, gdy jak wuj Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Adam Zieleńczyk, wyznawali katolicyzm. »Czyszczono« również harcerstwo, co zresztą miało miejsce nie tylko w 23 WHD, a w ruchu harcerskim w całej Polsce. Ta sprawa do dzisiaj nie została przepracowana ani w ruchu harcerskim, ani w debacie publicznej. Nie uświadomiono sobie ani znaczenia, ani konsekwencji myślenia o wspólnocie w kategoriach etniczno-religijnych. W latach 30. w liceum Batorego dominował wpływ ONR-u. Przemoc na tle antysemickim, bójki w klasach, były na porządku dziennym. Antysemicka przemoc fizyczna i symboliczna panowała również na przedwojennych wyższych uczelniach. Rektorem, który wprowadził getto ławkowe na Politechnice Warszawskiej, był niezmiernie zasłużony dla nauki i dla konspiracji, Józef Zawadzki, ojciec Tadeusza Zawadzkiego, stawiany w książce za wzór bez skazy” – przypomina Janicka.

Zdaniem badaczki charakterystyczne jest też, że przez 70 lat do powszechnej świadomości nie przebiła się informacja o żydowskim pochodzeniu innej ważnej dla pokolenia Kolumbów postaci z tej szkoły – Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Jego wiersz zaczynający się od słów „Byłeś jak wielkie stare drzewo/ narodzie mój jak dąb zuchwały” a kończący się wezwaniem „Ludu mój! Do broni!” przez lata był w szkołach interpretowany w kontekście historii Polskiego Państwa Podziemnego.

„Zupełnie ignorowany był realny kontekst i kształt tej twórczości, fakt, że jej autorem był człowiek, który doświadczał antysemickiej przemocy przed wojną i którego wuj zginął wraz z rodziną wskutek denuncjacji po tzw. aryjskiej stronie. Wiersz, o którym mowa, napisany został w kwietniu 1943 roku, w związku z wybuchem powstania w warszawskim getcie. Dotykamy tutaj problemu uporczywego infantylizmu polskiej kultury dominującej, która nie jest przyzwyczajona do autoanalizy i nie jest ciekawa sama siebie, nie drąży, nie krytykuje i nie próbuje przekraczać własnych tradycji. Sama się przez to wyjaławia” – uważa badaczka.

Problem z „Kamieniami na szaniec”

„»Kamienie na szaniec« zostały wydane dwukrotnie podczas okupacji, po raz pierwszy w lipcu 1943 roku. Książka była szeroko czytana przez młodych ludzi, wywoływała entuzjazm. Można mówić o niej jako o podręczniku postaw patriotycznych, którego oddziaływanie nie słabło przez siedem kolejnych dekad. Dlaczego to oddziaływanie może wydawać się niepokojące? Bo przedstawia ona jako głęboko moralny i życiowo atrakcyjny wzorzec walki zbrojnej i śmierci »za ojczyznę« bez liczenia się z uwarunkowaniami, realną postacią i kosztami przemocy, także jej konsekwencjami moralnymi. W »Kamieniach na szaniec« śmierć jest przedstawiona jako romantyczna męska przygoda” – mówi Elżbieta Janicka.

Badaczka przypomina, że „Kamienie na szaniec”, wznowione w lipcu 1944 roku, budowały atmosferę, w której wbrew racjonalnym przesłankom przystąpiono do powstania warszawskiego. Po wojnie książka utrzymała pozycję dzieła mitotwórczego, „Kamienie…” były lekturą szkolną w latach 1946-1950, a potem od 1958 do 1969 roku. Ponownie w kanonie lektur znalazły się w 1978 roku fragmenty książki, a w roku 1985 – na powrót jej całość.

„Można więc powiedzieć, że przez pół wieku lektura opowieści o akcji pod Arsenałem była częścią oficjalnej edukacji historycznej i polityki tożsamościowej. Związek Harcerstwa Polskiego kultywował tradycję Szarych Szeregów, organizowano rajdy Arsenał. W 1977 roku na podstawie książki Jan Łomnicki nakręcił film, który zdobył główną nagrodę na festiwalu filmowym w Gdyni i cieszył się wielką popularnością szkolnej widowni. W przypadku »Kamieni na szaniec« PRL-owski mainstream i opozycja były zgodne, że jest to książka ważna, propagująca właściwe postawy. W 1988 roku Janusz Tazbir, tworząc na łamach »Polityki« listę dzieł – »kamieni milowych polskiej świadomości«, z literatury XX wieku umieścił na niej tylko jedną pozycję – właśnie »Kamienie na szaniec«” – dodaje Janicka.

Elżbieta Janicka – autorka monografii poety pokolenia wojennego, Andrzeja Trzebińskiego oraz książki „Festung Warschau”, pracuje w Instytucie Slawistyki PAN.

http://kultura.onet.pl/

Komentarzy 100 do “Homoseksualne i antysemickie wątki w „Kamieniach na szaniec””

 1. Maciejaszu said

  Ona jest porąbana. Gdy czytałem kamienie na szaniec nawet przez myśl mi nie przeszło by ich mogły łączyć uczucia homosiów. Chłop został uwolniony z nimieckich łap, przeżył istne katusze nie wierząc, że jeszcze kiedykolwiek spotka przyjaciela, dlatego po uwolnieniu go Rudy się rozkleił. Ot cała filozofia. A pani Janicka jest rąbnięta.

 2. Marucha said

  Re 1:
  Ale zawsze ci rąbnieci wiedzą, z której strony dać się rąbnąć.

 3. wagram said

  SUKIBURE. DANE 119619
  Profil osoby w systemie wspomagania wyboru recenzentów: Elżbieta Janicka
  Dyscypliny KBN:
  nauki filologiczne
  Specjalności: historia idei, historia sztuki, historia nowych mediów, antropologia wizualna
  Miejsca pracy: Aktualne:
  adiunkt Collegium Civitas
  Ukończone studia:
  1994, literatura współczesna, Université Paris VII Denis Diderot,
  Rozprawa doktorska:
  Sztuka czy naród? Monografia pisarska Andrzeja Trzebińskiego, 01/06/2004, Uniwersytet Warszawski; Wydział Polonistyki,

  Uzyskany stopień doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, specjalność: literatura polska okresu międzywojennego i II

  http://nauka-polska.pl/dhtml/raporty/ludzieNauki?rtype=opis&objectId=119619&lang=pl

  Antropologia wizualna?
  Psychologia hydrauliczna.
  Admin

 4. Sowa said

  Pojeby mnożą się w postępie geometrycznym.

 5. Griszka said

  @1
  Oni obrzydzą człowiekowi wszystko. Nawet z dwóch kumpli idących sobie na piwo zrobią parę pederastów… To tak samo jak z tym kawałem o zboczeńcu, który wszędzie widzi gołe baby, nawet gdy mu lekarz pokazuje figury geometryczne… Takich ludzi trzeba leczyć a nie dawać miejsce na uczelniach.

 6. Rysio said

  Jeżeli Holywood zrobił z Aleksandra Wielkiego pedała to dlaczego Elka Janicka nie może zrobić pedałów z Zośki i Rudego?

  Na dodatek, ten pierwszy miał przecież taki pedalski pseudonim.

  😉

 7. Psiemislavius said

  Janicka jest najprawdopodobniej żydówką i istotą zboczoną seksualnie.

 8. JO said

  To jest kolejna proba wypaczania PRAWDY, jej Deformacji.

  Pamietam jeszcze za mojego dziecinstwa Mlode dziewczyny chodzily pod reke razem, lub nawet trzymajac sie za rece. Tak przeciez ustawiala na i kazala chodzic kazda wychowawczyni w przedszkolu a nawet szkole podstawowej.

  Kumple, koledzy chodzili razem objecie rekoma na ramieniu, sam pamietam jakim wielkim wyrazem przyjazni taki gest Byl.

  Przytulenie Kolegi , gdy cierpial bo sie skaleczyl. Czule slowa bylu NORMA.

  Dzis takie gesty sa traktowane jako Homoseksualne bo jakas Dziwka Meska lub Zenska tak mowi.

  Jest to dobra metoda zniechecic Mlodziez do Bohaterow Ksiazek Patriotycznych, poprzez Sugestie czy wrecz niewlasciwe z intencja Autora ksiazek Interpretacje.

  Tak było – admin

 9. zagrypiona said

  Psychopatka i tyle. Zagubione ogniwo ewolucji. No ale co sie dziwic? Dla tych wyjebek genetycznych dla niepoznaki nazywanych niby madrzejszymi, cos takiego jak przyjazn nie istnieje. Polska nauka siegnela dna jesli takich zatrudnia, i jeszcze im placi z moich podatkow. Czas stąd wyjechac. Ten kraj jest nie do odzyskania.

 10. Justyna said

  Takie interpretacje znanych lektur szkolnych beda sie mnozyc jak grzyby po deszczu. Na kazdym uniwersytecie sa juz Gender Studies czyli studia genderowe i oni wlasnie tym sie zajmuja. Beda kombinowac i wymyslac, bo czyms trzeba sie zajac, a na TAKIE badania kasa MUSI byc. Jest to priorytet badawczy – forpoczta postepu. Zdefiniowali juz 10 plci, teraz beda udowadniac, ze te plcie wystepuja w literaturze juz od tysiacleci.
  Tylko patrzec jak wezma na warsztat 4 ewangelie (a moze juz wzieli), tam dopiero dopatrza sie watkow homoseksualnych. 13 facetow. Oj.

 11. Kar said

  re:1

  .. Ot cała filozofia. A pani Janicka jest rąbnięta…

  a ja mysle, ze ona calkiem normalna..tylko dziala jak zwykla typowa baba, bo od rana do poznego wieczora rozpatruje/szuka sposobnej alternatywy, na ktorym to czubie bedzie siadac wieczorem..chucie nieposkromione draza ten babski leb, innymi slowy..

 12. Dictum said

  U chorych z pieprzniętymi mózgami wszystko wygląda na chore.
  Abstrahując od sytuacji, w której dzieje się opisana scena, styl pisarstwa międzywojennego (a Kamiński jest człowiekiem przedwojennym) był specyficznie liryczny i nikomu do głowy nie przychodziło dopatrywać się jakiegoś chorego dna.
  To wszystko robi się już tak nie do zniesienia, że szkoda mówić.
  Plugastwo siane przez plugawe kreatury. Jak długo będziemy to wytrzymywać?

 13. zagrypiona said

  @11
  …tylko dziala jak zwykla typowa baba

  jak Twoja matka, zona corka, babka – no bo nie powiesz chyba ze w Twojej rodzinie same wybitne BABY sa. 😉 jakis procent typowych na pewno – współczuje katorgi. 😉

  Śmieszne jest, jak zwykle taki temat obnaza nienawisc do kobiet (w ogole) niektorych jednostek. Ale to dobrze przynajmniej wiadomo z kim mamy do czynienia. Szpile zawsze trzeba wbic plci przeciwnej, bo nie da rady inaczej. zastanawiam sie czy to czasem nie jest spowodowane jakims kryptohomo… 😉 Taka nienawisc – cos niebywalego. W necie szczeka, a w domu pod pantoflem siedzi, bo by za takie teksty w pape dostal. 😉

  Ona moze i typowa, ale dla tej pasozytniczej nacji ktora zawladnela polska. Przeciez to jest oczywiste kto za tym stoi i ci ktorzy sieja zamet maja za to placone. A tu ktos sie doszukuje ze to wina plci tej kobiety, tylko i wylacznie. To ze pedryle sie plenią (rzekomo) to tez pewnie wina glupich typowych bab. 😉 I ze Polska jest ………… w tylna czesc ciala to tez wina kobiet. WIADOMO!

 14. Griszka said

  @11
  Normalna kobieta nie traktuje siebie jako seksualną zabawkę. I też nie chce być tak postrzegana, chociaż różne prostytutki uczelniane i medialne usiłują wmówić gojom coś przeciwnego.

 15. Kar said

  re:13

  a ty nie siedz w domu wygodnie przed komputerkiem…i nie piskaj. Wyjdz na ulice-zajrzyj/spojrz na real zycie w pubie i dookola..i sprawdz biezaca/akuratna statystke rozwodow w PRL-u…a pozniej podciagnij barchan wyzej i wyluzuj..

 16. Rysio said

  re 14. Kapral to taka nowa Grodzka – wie co myślą kobity.

  🙂 🙂 🙂

 17. Marucha said

  Re 13:
  Nie chcę dolewać oliwy do ognia, ale najróżniejsze porąbane ideologie i pseudonauki, feminizmy, genderyzmy itp. właśnie wśród pań znajdują najgorętszych wyznawców…

 18. bitwapodhastings said

  Aż strach zaglądać do Makuszyńskiego! Czułość z jaką traktują się bohaterowie choćby „Szatana z siódmej klasy” … Zboczeńcy jak nic!

 19. zagrypiona said

  @Kar – dzieki ja tak jak ty po pubach i innych takich nie mam potrzeby sie szlajania, no ale takie towarzystwo masz jakim sie otaczasz. A wiec trafilam – gnebia kobietki w domu gnebia i stad ten ogrom frustracji u ciebie. 😉 Haha

  @Pan Gajowy – moze i tak, ale pan troche zaslepieniu ulega – obie plcie propaguja gowniane teorie – palikot, niesiol inne tego typu – wszystko baby? a JPII i jego nauki? No moze matka mu podyktowala? ;P poza tym, w przypadku tych co maca w spoleczenstwie trzeba patrzec ponadplciowo – to sa marionetki do dzielenia i rzadzenia i to nie one wymyslily te pseudonauki tylko ci ktorym zalezy na maceniu wody. kierowanie wszystko tylko i wylacznie na wine plci to ABSURD i odwracanie kota ogonem. no ale co ja tam wiem? prosta baba w barchanach co tylko przed kompem siedzi. 😉

 20. Dictum said

  ad. 17.
  To samo z „Sercem” Amicisa.

 21. Dictum said

  Proponuję Zagrypionej kurację i niekoniecznie na grypę.
  Walka płci jest wymyślona. W zdrowych, zgodnych z naturalnym porządkiem rzeczy układach nikt z nikim nie walczy, tylko według własnych możliwości uzupełnia i wpółpracuje.

 22. akej said

  @ 18
  Ma pani racje. Zajob ogarnal obie plcie. Taka juz jest ta homomoda. Nasza historie oraz literature falszuja baby i dziady zarowno z milosci do szmalu jak i zydoideologii.

 23. Fran SA said

  To nie byly pedaly, bo lezeli przodem do siebie i glaskali sie po rekach.

 24. Kar said

  re:18/Zagrypiona

  Ty wciaz po swojemu interpretujesz sprawy..kieruj sie statystyka (rozwodami w PRL) i nie maczaj mnie „szlajaniem”..nie znasz mnie..mniej oko na barchan, bo przyjda i stracisz to co najcenniejsze

 25. Brat Dioskur said

  „…..dokonywało się w Batorym czyszczenie+ szkoły i drużyny z osób pochodzenia żydowskiego. W latach 30. spowodowano odejście z pracy nauczycieli….”

  I co na to wladze fundacji ….Batorego?Czyz obranie tego wlasnie imienia dla swojej fundacji nie jest manifestem politycznym zrownajacym zalozycieli fundacji z ekscesami faszystowskiego ONR-u?
  A co do pedalstwa Zoski i Rudego to najwyrazniej autorce tej tezy uciska glowke (za bardzo) czapeczka prezentowana na zalaczonej fotce….

 26. Fran SA said

  Bardzo naukowa analiza utworu:

  Analiza wiersza:

  „Wiersz jednozwrotkowy, trzywersowy, z rymem sylabowym, z rownomiernie rozlozonym akcentem.
  Podmiot liryczny wyraza swoje glebokie zadowolenie z otaczajacego swiata, przepelnia go kwitnacy stoicyzm i szczescie, ktore czlowiekowi zyjacemu we wspolczesnym zamecie, moze dac otaczajaca go przyroda.
  Dla podmiotu lirycznego nawet zanurzona w blekicie wody czesc zaby jest pretekstem do euforii.

  Szybko poruszajace sie slonce sugeruje wczesne lato, kiedy swiat zwierzecy budzi sie z otchlani zimy. Puenta liryku jest jednoznaczna i latwo odczytywalna, oddaje doskonale szybkosc i zlozonosc ruchu slonca, ktore przeciez nie jest istota ludzka.
  Uwage zwraca uzycie wulgaryzmow, ktorych znajomosc swiadczy o ludowych korzeniach poety i glebokiej wiezi ze spoleczenstwem.
  W moim zrozumieniu, autor chcial sie tym utworem odwdzieczyc srodowisku, w ktorym wyrosl, za poswiecenie i trud wlozony w zapewnieniu mu nalezytego wyksztalcenia.
  W sumie, wielka glebia uczuc wyrazona zwiezle i jezykiem zrozumialym dla ogolu. Szkoda, ze tak malo w dzisiejszej poezji wierszy o tak pogodnym nastroju, choc wielu poetow stara sie przekazywac swe odczucia w podobnie prosty sposob.”

  A oto sam wiersz analizowany:

  „Slonce w gorze zapierdala,
  Zaba w wodzie dupe moczy,
  Kurwa, co za dzien uroczy”

 27. Fran SA said

  A moja analiza wiersza czeka na ocenzurowanie. Czy to dlatego, ze tez plagiat?

 28. Dictum said

  ad. 27.
  Pan F. odwrotnie niż „Janicka” (ona taka Janicka, jak ja Rockefeller). Ta kreatura w pięknie widzi gówno, a Pan w gównie – piękno. Już nie wiadomo, jaka postawa lepsza.

 29. Brat Dioskur said

  No to prosze kol. Fran Sa o pomoc w analizie ponizszego dziela:

  „Mily wietrzyk w dupe dmucha,
  a nad dupa brzeczy mucha,
  sraj Polaku sraj,
  bo to jest twoj kraj,
  jeszcze tyle ci zostalo,ze sie mozesz wysrac smialo”

 30. Griszka said

  Rysiek, kundlu lubisz ludzi obsikiwać ? Skoro też jesteś taka mała menda jak Palikot czy Biedroń i potrafisz się tylko napinać na odległość, dyskutantów odchodami obrzucać, to nic na to nie poradzę.

 31. Griszka said

  Rysiek traktuje najwyraźniej kobiety jak automaty na drobne do zaspakajania jego najbardziej prymitywnych potrzeb. Dostępne 24h na dobę i zaprogramowane na jedną funkcję. Teraz już wiadomo czemu lata za bojkotką jak napalony pawian i sprzedaje na każdym kroku niesmaczne żarty o własnej fujarze,

 32. Sprawiedliwy Imperator (Zerohero) said

  10 batów dla tej kobiety i niech zejdzie mi z oczu.

  Instytut Slawistyki PAN rozwiązać i powołać ponownie. Powołując baczyć na procedury rekrutacji. Jeśli w Instytucie pracowało więcej takich nowoczesnych naukowcufff, dawne władze instytutu zmusić do noszenia czapek błazna przez rok cały a ponadto dożywotnio zakazać pracy w instytucjach publicznych.

  Podpisano bla bla roku Pańsywkiego bla bla

  Wykonać natychmiast.

 33. Stefan Słowacki said

  Ad 29.
  To może i ja się załapię na analizę literacka…

  Kiedy bąk mnie męczy w dupie
  i ciśnienie czuje w brzuchu,
  Marzę wciąż o wielkiej kupie
  co podniesie mnie na duchu.

  Jednak męczę się daremnie
  produkując twarde szyszki,
  Tyle gazu już jest we mnie
  że rozrywa prawie kiszki.

  I już wymknął się kurzeniec
  a tuż za nim fosgen spory,
  Smrodu mnie otoczył wieniec
  z braku tlenu będę chory.

  Ciemno wszędzie, głucho wszędzie
  kupa gdzieś po kiszkach hasa,
  Co to będzie, co to będzie
  Gdy mnie bąków zdusi masa

  Niech nadejdzie wiec zbawienie
  pod postacią miękkiej kupki
  zanim wściekłych bąków plemię
  wszystkich nas zamieni w trupki.

  Polatują dookoła
  niczym gniewnych os gromada
  żadna siła już nie zdoła
  opanować tego stada.

  Na wpół żyw choć ledwie dysze
  zwieracz ściskam wciąż wytrwale
  jednak nowe baki słyszę
  jak petardy w karnawale

  Wtem – o rany – jest to ona!
  Idzie wielka miękka kupa
  męka moja już skończona
  wnet odsapnie moja dupa

  Kupo tys jest jak śpiew ptaka
  co w wiosenne popołudnie
  gdy mnie rzadka meczy sraka
  w uchu dźwięczysz mi tak cudnie!!!

 34. Fran SA said

  Ad. 28
  Brat Dioskur

  Bardzo mi sie podoba ten natchniony optymistycznym patriotyzmem poemat z szalenie aktualnym akcentem naturalnej ochrony srodowiska.
  Autor celowo uzywa onomatopei, zeby podkreslic piekno dynamicznej, acz dziewiczej przyrody nie zanieczyszczonej przez GMO i srodki owadobojcze.. .
  Poeta nadaje utworowi pogodny i sprzyjajacy demokracji nastroj swobody wyrazania uczuc na lonie przyrody.
  Polak na lonie natury i ojczyzny moze podejmowac wazne zyciowe decyzje nieskrepowany zadna racja stanu przeciwnikow ideologicznych.
  Poemat napawa budujacym optymizmem, ze w trudnych chwilach dziejowych nalezy sobie ulzyc i zadowolic sie otaczajaca nas rzeczywistoscia, bo na tym polega prawdziwa demokracja.

  Ja ten wspanialy poemat chetnie zadedykuje Akajowi i JO – o ile Brat Dioskur pozwoli.

 35. JO said

  ad.34. Pan jest Smiec dla mnie.

 36. Griszka said

  @Stefan Słowacki
  To się nadaje na portale takie jak JoeMonster itd., ale nie tutaj.

 37. JO said

  ad.36. Tak wlasnie……….., razem z Rymowanka Fran SA i jego dedykacjami…

 38. Stefan Słowacki said

  # 36, 37:
  A to najmocniej przepraszam. Myślałem, że się wstrzelę w styl p. Frana.

 39. akej said

  @ Dictum (28)
  Rownanie jest bardzo proste: gowno = gowno!

 40. Marucha said

  Śmieszne… ale właściwie do wątku o pedalstwie całkiem pasują dygresje na temat różnych części ciała, odchodów itd. 🙂

 41. Dictum said

  ad. 36
  Prawda, że to głupole? Ani to dowcipne, ani śmieszne.
  W niczym nie są lepsi od takich Janickich, co się grzebią z lubością w brudach.

 42. JO said

  ad.40. Pasuja do tematu……………, a l e Nie Do NAS.

 43. Fran SA said

  Do analiz literackich natchnal mnie autorytet nauk filologicznych i antropologii wizualnej pani Elzbiety Janickiej.
  Skoro mozna w Uniwersytecie Warszawskim bronic pracy doktorskiej pt. ‚Sztuka czy narod’ – to moze ja sie zalapie na drobne chocby opracowanie i skromny skrypt dla studentow antropologii wizualnej pt. „Albo qrwa sztuka, albo narod”.
  Mnie interesuje w antropologii szczegolnie strona wizualna, co widac wyraznie w moich analizach utworow. Staram sie nie byc posadzonym o antysemityzm, dlatego nie wymienie zadnej z polskich szkol imienia jakiegokolwiek Polaka czy polskiego krola. Chyba, zeby to byl Kazimierz Wielki.

 44. Dictum said

  ad. 40
  A ja się dziwię, że taka gównaterska poezja Pana śmieszy.
  Do pedalstwa pasują wszystkie brudy, ale po co się w nich babrać?

 45. żyrafa said

  Janicka -wideo.”Umschlagplatz i jego okolice to miejsce jednej z największych tragedii II wojny światowej. Czy także o pamięć tego miejsca trwa rywalizacja historycznej narracji polskiej i żydowskiej? Czy pamięć Holocaustu jest zagrożona przez pamięć AK?…”

  Znamienne, że ci sami, co zajmują się pedaleniem narodów chrześcijańskich, zarazem strasznie troszczą się o holololo.

 46. Griszka said

  @Żyrafa
  Chyba nawet nie trzeba już pytać tej pani o jej pochodzenie. Wszystkie karty mamy już na stole…

 47. JO said

  ad.45. Mycka i Lenonki mowia za siebie…podretuszowana Zydowska K-wa lub l—a

 48. RomanK said

  Doskonale pan sie wstrzelil panie Fran SA..sam pan widzi- jak popularny i znany temat ,,ilu znawcow tematu i koneserow:-)))))tematow n a ktorych naprawde sie znaja:-)))))
  Dla takich Janickich a niebrakuje nam tych tfurcof,,,pwoinnosie wynajac miejsce pracy tfurczej w ..Israelu…w pustyni z widokiem na Mur graniczny….i tam pozwolic im ffu fturzyc na temat….nawet dowolny:-))

 49. Nemo said

  Pamiętam jak w podstawówce(dawno to było)na jednej z lekcji j.polskiego,pani nauczyciel czytała nam fragment jakiegoś opracowania „Krzyżaków” w którym autor wywodził,że Zygfryd de Lowe był homosiem.Mnie czytając powieść Sienkiewicza czy też oglądając film nie przyszło to nawet do głowy ale po tej lekcji zacząłem się zastanawiać czy to aby nie prawda.

  Wtedy nie było takiej homo propagandy jak dziś.Obawiam się,że słowa tej zdziry trafią na podatny grunt i napsuje młodzieży w głowach.

 50. Miet said

  Szanowni Dyskutanci, ja bym tak łatwo nie zaliczał tej pani do psychopatek, czy niemądrych kobitek, którym czapeczka umysł uciska.
  Ta pani wie co robi i wie z czego żyje. Wie, że jeżeli przestanie działać wbrew odgórnym instrukcjom, to będzie musiała sobie zmienić specjalność, bo w tej jaką posiada to w razie czego będzie szukać zatrudnienia jako sprzątaczka hotelowa.

  Ona nie jest wyjątkiem – od bardzo dawna obserwuję świat nauki polskiej – i od bardzo dawna mam wyrobione o nim zdanie, niestety bardzo negatywne (może z wyjątkiem nauk tzw. ścisłych).
  Takiego centralizmu władzy, opartego o wręcz obłędną tytułomanię nie mającą nic wspólnego z rzeczywistym pojęciem autorytetu w nauce, ja nie pamiętam nawet z najgorszych czasów PRLu.

  Na uczelniach nie istnieje nic takiego, co można by określić ścieraniem się poglądów – drażliwych tematów unika się jak ognia. Nikt nie chce się narażać, tak jak kiedyś dominuje maksyma – siedź przytakuj, nie podskakuj.
  Tak, że tą panią to my tutaj możemy sobie krytykować, ale jestem przekonany, że w jej otoczeniu nikt jej się nie sprzeciwi nawet jednym słówkiem.

 51. Zerohero said

  Kazimiera Szczuka też przesiedziała, o ile pamiętam, w PAN. Nie była w stanie zrobić doktoratu, to po latach sobie poszła. Jednak co zarobiła na etacie finansowanym przez etnicznych Polaków to jej.

  Ładnie to tak żydowski człowieku brać pieniądze od Polaków i im opluwać 11 listopada, tyłki obrabiać za granicą , genderowskie kity wciskać?

 52. Zerohero said

  Re 26, Fran SA

  Celna uwaga. O ile w naukach ścisłych od biedy jest jakaś selekcja (nawet miernota coś tam musi rozumieć), to w humanistycznych mając gadane łatwo można zasłonić własne niekompetencje.

  Nie oznacza to, że nie szanuję nauk humanistycznych. Tam po prostu trudniej oddzielać ziarno od plew.

 53. Mańka said

  re: 11, 15, 24
  Analizy tej badaczki faktycznie są durne i chyba nikomu niepotrzebne.
  Natomiast wypowiedzi p. Kara to zupełny brak kultury, nawet jeśli się nie zgadza z innymi osobami (choć chyba sam o tych „czubach” zaczął).

 54. Marucha said

  Re 44:
  To nie ta poezja klozetowa mnie śmieszy.

 55. Pokręć said

  @52: Panie Zerohero, bardzo łatwo oddzielić ziarno od plew w naukach humanistycznych. Wystarczy mieć ścisły umysł, nawykły do systematycznego i konsekwentnie logicznego myślenia. Humaniści niestety, czasami mylą emocje i wzruszenia z myśleniem.

 56. Dictum said

  ad. 50.
  Humanistyka naukowa leży. Jeszcze jakieś niedobitki pracują poważnie, ale grantów dla nich nie ma, bo teraz najważniejsze gendery, holokausty i tylko to, co wokół tego się kręci.

 57. Dictum said

  http://www.tv-trwam.pl/index.php?section=ppw

  to powyższe wystąpienie może nie całkiem wiąże się z tematem, ale zasadniczo można je powiązać z każdą bolączką poruszaną tu przez dyskutantów.
  Na edukację i badania naukowe pieniędzy nie ma i jeszcze bardziej nie będzie (choć na historię idei, historię nowych mediów czy antropologię wizualną dla pań Janickich na pewno zawsze się znajdą).

 58. marta15 said

  „….Z powyższych powodów każdy naród powinien przykładać wielką wagę do wychowania moralnego i przestrzegania norm moralnych w życiu publicznym. Stąd ranga wzorów moralnych, autorytetów społecznych w kształtowaniu pożądanych zachowań i postaw. Stąd m.in. kult świętych w Chrześcijaństwie.
  Ten kult pokazuje postacie w praktykowaniu fundamentalnych wartości moralnych i religijnych w stopniu najwyższym i często heroicznym, to ich postawa staje się wzorem zachowań społecznych.
  Podobnie w życiu narodu, KULT BOHATEROW CZY WYBITNYCH POSTACI w różnych dziedzinach życia, wiedza o ich postawie i dokonaniach, służyć ma i budowaniu narodowej tożsamości i propagowaniu pożądanych dla rozwoju narodowego postaw społecznych. Patriotyzm, jak i moralność w innych dziedzinach życia, najlepiej BUDOWAC NA PODSTAWIE przykładów pozytywnych, one bowiem pokazują ludzkie możliwości przezwyciężania własnych ograniczeń. W ten sposób najłatwiej pobudzić i pozytywne uczucia i wykształcić pozytywne sprawności i skłonności w realizacji dobra wspólnego. Pozytywne wzorce osobowe najskuteczniej oddziałują na indywidualną i zbiorową wyobraźnię i postawy, stają się miarą naszych zachowań.
  Pozytywnych postaw NIE ZBUDUJE SIE NA WZORCACH negatywnych. Tak zwana PEDAGOGIKA WSTYDU, lansowana przez Gazetę Wyborcza i media jej pochodne, nie mają na celu oczyszczenie narodowego dziedzictwa.
  Pedagogika wstydu wyrasta bowiem z przekonania, expressis verbis, wyrażonego na łamach tej gazety, że PATRIOTYZM JEST “rasizmem”, a to znaczy, że uczucia, postawy i cnoty patriotyczne SA ZAGROZENIEM rozumianej NIE JAKO ZDOLNOSC do zdefiniowania i wyboru DOBRA , ale jako swego rodzaju “widzimisię”.
  Na takiej koncepcji wolności abstrahującej od dobra wspólnego NIE sposób budować wspólnoty, NIE sposób tworzyć wspólnej przyszłości. Taka koncepcja wolności odwołuje się bowiem do EGOIZMU i najniższych instynktów i w konsekwencji prowadzi do przekształcenia się wspólnoty w MOTLOCH .
  ”Pedagogika” wstydu koncentrując się na negatywnych zdarzeniach i postawach, najczęściej je wyolbrzymiając a nawet przekłamując, NIE PROWADZI do budowania wspólnoty, nie wykształca w młodym pokoleniu postaw miłości do własnego narodu i szacunku do jego dokonań, ale do jej DEZINTEGRACJI , do podważenia więzi moralnych i tożsamościowych z własną wspólnotą, do wykorzenienia jednostki.
  “Pedagogika” wstydu bowiem z trudem ukrywa swą NIENAWISC do wspólnoty narodowej.
  Dekonstrukcja narodowej przeszłości prowadzi do kulturowego WYKORZENIENIA i tym samym do BARBARYZACJI młodego pokolenia.
  “Pedagogika” wstydu ma na celu nie tylko obrzydzenie narodowej przeszłości, ale jej celem jest dekonstrukcja SAMEGO SENSU istnienia narodowej wspólnoty….”

  Pan Pika z art. „Suki nosza sie jak damy”.

  bardzo dobrze pasujaca analiza tego co ta pani w czapce probuje robic. Szuka ona watkow homo tam gdzie ich nie ma,,
  a tam gdzie one sa to na pewno tej paniusi to nie przeszkadza.
  Jej celem jest wbicie kija w mrowisko i obalenie kolejnych autorytetow poprzez te swoje, niby „analizy”, powstale w chorej glowie popieprzonej , durnowatej feministki .
  Najgorsze ,ze czesc durnowatej publiki, ( tzw medilany motloch ), to kupi i bedzie cmokac z zachwytu nad „rewelacjami ” pani w czapce. Czlowiek nie swinia , kazde gooowon kupi jezeli ladnie podane. nawet i w czapce.

 59. Sołtys said

  Tylko patrzeć jak ktoś stwierdzi że „Awantura o Basię” opisuje miłość pedofilów do małej Basi.Kto wie?Może wszystko przed nami?

 60. marta15 said

  tu dobry komentarz z Frondy a proops tej „rewelacji”.
  „..kakakakoska napisał(a):Kwi 3, 2013, 9:57 po południu
  Miałam okazję poznać rodziny bohaterów „Kamieni na szaniec” – szkoda, że pamięć o nich, o ich przyjaźni – podkreślam PRZYJAŹNI, szargana jest przez pseudobadaczkę, która chce zaistnieć na fali homomody. Czy gdyby nie owe „rewelacje”, ktoś o niej by mówił. Znalazła sobie „trendy” lukę. Chory umysł …”

 61. marta15 said

  koeljny ciekawy
  „Matrica napisał(a):Kwi 4, 2013, 1:50
  Pamiętam że kiedyś czytałam amerykańską publikację w której znajdowało się stwierdzenie że kultura promująca homoseksualizm niszczy zwykłe relacje między mężczyznami, powoduje że boją się zawierać męskie przyjaźnie by nie być posądzonym o odmienne skłonności. O tym że zwykłe gesty przyjaźni, ot poklepania po plecach zaczyna z w tym kontekście kulturowym budzić niemiłe skojarzenia.
  Dla tych harcerzy ten kontekst nie istniał, mimo tragizmu czasów byli wolni, w wyrażaniu siebie. Zadaje sobie pytanie jak ten człowiek miał się odnosić do umierającego nieludzko skatowanego przyjaciela. Te gesty były normalne, ludzkie, to my żyjemy obecnie w nienormalnych czasach. „

 62. marta15 said

  a tu kolejny wart przeczytania. Pamietajmy o szkole frankfurckiej i ich anty-przykazniach.
  ” Pokuta napisał(a):Kwi 4, 2013, 6:34

  To jest tragedia polskiej nauki.Aby zaistnieć,trzeba,tak jak p.Janicka,podjąć temat „homo”.P.Janicka pracuje w Zakładzie Badań Narodowościowych i jest zainteresowana tematyką żydowską.Trafiłam,idąc jej tropem,na stronę Feminarium i to sporo wyjaśnia.Tematyka gender jest tam eksponowana.Nie zdajemy sobie sprawy,jak nurt relatywizmu,podważania wszelkich wartości jest silny.W „oparach nauki” można wszystko ,co cenne dla normalnych Polaków,,zanegować i zohydzić.P.adiunkt będzie wychowywać swoich następców a boję się myśleć,jaką tematyką zajmie się w kolejnej książce.Podaję adres jej zakładu:zbnpan@man.poznan.pl”

  tu chodzi tez o to, jak pan Finkelstein powiedzial w swoim wywiadze,

  o rozsiewaniu zmanipulowanych klamstw, o zasiewanie watpliwosci. Klamstwo rzucone w eter zyje swoim zyciem.
  Ilu zaczyna w nie wierzyc?? Ilu zaczyna miec juz watpliwosci?
  Podaje on przyklad wypowiedzi Hitlera, ktory w swej ksaizce Mein Kempf twierdzi, ze:
  „gdy zmyslisz /utworzysz MALE klamstwo ,ludzie ci moga wierzyc LUB nie, ALE gdy UTWORZYSZ WIELKIE /potezne klamstwo , to ludzie zaczna myslec, „hm, cos w tym musi byc, nikt na takiej pozycji/stolku by nie wymyslil TAAAKIEGO klamstwa. „

 63. marta15 said

  „Ondraszek1 napisał(a):Kwi 4, 2013, 8:03 rano

  Wg tej pani do piedestału znanych homosiów należy zaliczyc także Bolka i Lolka!!.”

 64. marta15 said

  „Misiek z Sokolowki napisał(a):Kwi 4, 2013, 10:59 rano

  Tak się składa, że miałem być zaszczyt w tym samym szczepie, do którego 40 lat wcześniej należeli Zośka, Rudy, Alek..,
  Jaaaaasne, to byli pederaści. A ich szczepowy czyli Kamyk to radośnie potwierdza. Pewnie miał też ochotę – może na Alka?… Nie dość że antysemici to jeszcze zboki. Niemcy bardzo się ucieszą z odkrycia pani naukowiec. Trzeba było strzelać do tych Irokezów/zwierząt/polaczków. Po prostu chory wrzód na twarzy Europy.

  To są brednie chorej baby, która nawet nie sprawdziła źródeł, czy Rudy miał narzeczoną, czy zdradzał takie chętki… Jej zdaniem to tekst o miłości. Tak; bo trzeba kochać, żeby mieć odwagę wyciągnąć przyjaciela z katowni i być przy nim w momencie śmierci. I oczywiście pederastia była propagowana przez Baden-Powella i Małkowskiego jako metoda wychowawcza.Harcerstwo odsłania tak ludzi, że doskonale wiesz kto jest kim. A w tamtych czasach pederastia – w odróżnieniu od oświeconych Niemiec – była traktowana jako wstydliwa choroba.

  Denisowicz: no mię przykro, ale mężczyźni mogą w sytuacjach ekstremalnych okazywać sobie czułość nie będąc pederastami. Nie ma nic wspólnego z wchodzeniem w odbyt.”

 65. marta15 said

  „dominika77 napisał(a):Kwi 4, 2013, 7:15 po południu

  Chłopcy z „Kamieni …” to geje, „Siłaczka” jest lesbijką, a ksiądz Robak pewnie transwestytą. Już wkrótce taka „polityczna” poprawność będzie „jedynie słuszna” na Maturze.
  Chłopcy z Szarych Szeregów się we (wspólnych !) grobach przewracają. Polskie homolobby, łapska precz od bohaterów narodowych !!!”

 66. marta15 said

  a ci panowie to pewnie tez musz byc geje, bo TANCZA razem. Musze uwazac bo mnie native Grecy zaraz laga pogonia za te niezdrowe insynuacje 🙂

 67. marta15 said

  ci tez. strasne rzeczy.

 68. Rysio said

  re 30/31. Nie miauczcie i nie rozczulajcie się tak nad sobą kapralu.

  Weźcie się w garść!

 69. AlexSailor said

  Istotne:

  „kultura promująca homoseksualizm niszczy zwykłe relacje między mężczyznami, powoduje że boją się zawierać męskie przyjaźnie by nie być posądzonym o odmienne skłonności. O tym że zwykłe gesty przyjaźni, ot poklepania po plecach zaczyna z w tym kontekście kulturowym budzić niemiłe skojarzenia.”

  Nie dajmy się ogłupić, otoczyć murem od współbraci, odizolować od siebie wzajemnie.

 70. Sołtys said

  A tu przykład co o tym mogą myśleć zwykli zjadacze chleba.

 71. marta15 said

  wszyscy ci placzacy zolnierze pewnie sa gejami, wedlug pani ” ekspert ” w czapce.

 72. marta15 said

  tu kolejne vidoe ze zdjeciami placzacych, tulacych sie zolnierzy, oplakujacych pewnie smierc kolegoow, lub wyjatkowo traumatyczne wydarzenie. ale wedlug „pani w czapce” to oznaka gejostwa.
  co za tlumok z tego babska , kto ja dopuscil do nauczania.? krowy jej pasac ,a nie naukami sie zajmowac. http://www.youtube.com/watch?v=cCToawgvNog

 73. marta15 said

  tu bardzo dobry artykul wart przetlumaczenia. ukazuje on min zdjecia z wiezienia w Abu GHraib , gdzie wiezniownie byli, oprocz klasycznych tortur, zmuszani do lezenia nago jedni na drugich, gwalceni, olewani moczem, zmuszani di masturbowania sie itd. To wszytko w ramach „przynoszenia demokracji ciemnym ludom” na skrzydlach syjonistow uzywajacych tepych Amerykanow do swoich „pokojowych misji”.

  Jak Gilad pisze: „the Zionists infiltrators, ( posing as American or British) in American and British adminstration succeed in transforming the American and Brithish armies into a ZIONIST mission force…”
  http://www.deliberation.info/sectarian-warfare-through-zionification-of-islam/

 74. akcamillo said

  Pani Janicka moze chce dostac dotacje z Instytutu Zydowskiego, jesli by przeszla na strone polska i zajela sie lekturami na temat zydostwa w walce o wolnosc Polski w wolnej Polsce, moze by zauwazyla cos innego. Zydostwo to przedewszystkim dezercja, zdrada na rzecz sowietow,rewolucyjne bunty w oddzialach. Po usunieciu ich z pierwszej lini na tyly sabotaz w taborach, niszczenie i kradziez sprzetu, ale zaczely sie zwyciestwa na frontach.W nauce jako nauczyciele, profesorowie deprawowali mlodziez zmieniajac kierunek mocnej Polski, tym samym ja oslabiajac. Dlatego zostali usunieci z wielu stanowisk, to nie bylo tylko w naszym kraju, ale w calej europie. Zydzi prubowali zmienic jednym wielkim frontem swiadomosc europejska. Przeczytalem wiele ksiazek na ten temat w jezyku polskim ,niemieckim, wydania austriackie i co mnie zaskoczylo, to ze opis charakterow, czynow,roznych zdazen czy konkretnych przykladow byl we wszystkich krajach taki sam. Ksiazki te sa z lat 20-30.

  Ostatnia ktora czytalem to z dzialu
  -Wojsko polskie a żydzi – z Biblioteki Narodowej

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/biblioteka-narodowa/

  T. Mscislawski – ” Wojsko Polskie a zydzi ” 1923r

 75. Zenon K. said

  „Rowerem przez świat” to historia podróży osoby wyzbytej z uprzedzeń, lęków i homofobii. Narrator ani przez chwilę nie jest zaniepokojony, że podczas tak długiej podróży w jego pobliżu wciąż kręcą się pedały.

 76. Szanowni Państwo,
  Czy nie zauważyliście, że „oni” nie potrzebują już naszych wypowiedzi, opinii,
  komentarzy lub dyskusji , że już w zasadzie z nami się nie liczą?
  Robią, co chcą z nami.
  „Oni” nad naszymi głowami wszystko komentują, debatują, opiniują, wypowiadają się za nas,
  bo obsadzili obydwie strony życia narodu w państwie i zajęli nasze nam należne miejsca.
  Proszę popatrzeć na scenę polityczną; jest PO i PiS.
  Innych wg ich planu nie potrzeba.
  Ten kij nad nami ma dwa końce, ale to już jest potężna pała!!!
  „Oni” wiedzą najlepiej, co dla nas jest dobre i co my potrzebujemy.
  Po to tworzą swoje sondaże, dopuszczają do głosu swoich ekspertów, zatrudniają tylko swoich.
  A my, co? Możemy jeszcze tylko w pewnych istniejących niszach popłakać,
  powspominać, wypluć się, ponarzekać a potem…z bóle kładziemy się spać z nadzieją,
  że jutro może będzie trochę lepiej.
  A czas płynie, życie przemija.
  Tak, nasz Naród Polski i Ojczyzna nasza Polska choruje!
  Ale jest to choroba nam wstrzyknięta jak nieraz przy szczepieniu bywa,
  czyli jakieś świństwo dostało się do naszego organizmu z zewnątrz!
  Matka Boża w Gietrzwałdzie na wszystkie pytania dziewczynek odpowiadała po polsku,
  że wszystko będzie, ale „odmawiajcie gorliwie różaniec.
  To nie znaczy, że mamy tylko odmawiać różaniec i czekać.
  Mamy działać, ale i tak jak nas prosiła też odmawiać różaniec.
  Dlaczego JPII nigdy, jako Papież nie był w Gietrzwałdzie???
  O tych polskich objawieniach nasze dzieci w Polsce nie uczą się, mało, kto o tym wie.
  Jeszcze brakuje aby ich badacze dobrali się do objawień w Gietrzwałdzie.
  To tak tylko…
  Pozdrawiam i z Panem Bogiem

 77. JO said

  Ad.76. Bo Mial Gietrzwald w Dupie, on Mial Swoj Tron I Ten , ktorego Mial za Ojca na nim Z NIM siedzial.

 78. ad 77
  na to wygląda…

 79. marta15 said

  tu piekny soundtrtack „lay me down” z bardzo dobrego filmu” we were soldier”s z Melem Gibsonem. Polecam tem film tym ,co go nie widzieli. Oparty o autentyczne fakty z wojny wietnamskiej. Wojna jest takim przeklenstwem ludzkosci, ze zawsze slychac w niej chichot szatana.

 80. JO said

  Ad. 78. Pan Komentarz ukazuje Pana niepewnosc. Badz Pan Mezczyzna z Jajami. Wrzasnij Pan, ze JPII to Morderca Chrystusa, Zdrajca, Likwidator Polski I Polakow, Bo Polak To Katolik a JPII Wprowadzajac Modernizm likwodowal Nadprzyrodzone Krolestwo Najswietrzej Marii Panny, ktorej Tron jest w GietrzwLdzie.

  Krzyknij tak Pan. zabij raz na Zawsze swe uludne Nadzieje o Swietosci JPII, ktore Niszcza Nasz Kraj I Polakow,
  I Walcz Pan I NIGDY sie nie poddawaj Trzymajac sie Tradycji, ktorej Nicka Pan Ma Imie – Gietrzwald

 81. Kazik said

  ad 26 .Proszę Pana , osoba o której tu toczy się rozmowa , u Pana nie ma szans otrzymać promocji do 2 klasy szkoły powszechnej . Tych , którzy to dziwadło wysforowali na naukowca oceniam jeszcze niżej . Ta hołota czepia się Pańskiej przysłowiowej klamki aby z czegoś żyć , bo do niczego się nie nadaje . Jest tak potrzebne jak wrzód na d……

 82. ad 79
  Mie mam złudnych nadziej o czyjejś świętości,
  ale to nie znaczy, że muszę komuś publicznie dowalić, bo ktoś tego oczekuje.
  Nie biorę udziału w żadnych amokach.
  Natomiast pochwalam wiedzę, o Gietrzwałdzie.
  Tak to prawda, że tron Królowej Polski jest w Gietrzwałdzie,
  gdzie Matka Boża siedziała na tronie i przyszła do nas, jako Królowa.
  W sprawie, JPII, dodam jeszcze, że celem wierzącego narodu nie jest wyczekiwanie,
  czy ktoś zostanie ogłoszonym świętym czy nie.
  Pozdrawiam i z Panem Bogiem

 83. belfer said

  Przydałoby się zdjęcie czapeczki i ogolenie łba do skóry, jako przestroga na przyszłość.

 84. kuba rozencwajg said

  a ile srebrników dostała ??

 85. Dictum said

  ad. 70.
  Tragedia. Tylko jedna przytomna ankietowana. Wiedziała, co znaczy homo sapiens. Ciekawe, czy ta dziennikarka specjalnie tak sformułowała pytanie, czy sama jest niedoukiem.
  Dziś przez tych bandytów okupujących nasz kraj tzw. prosty lud uznał, że słowo „homo” oznacza zboczeńca.

 86. Krzysztof N said

  Janicka. dno i wodorosty. dlaczego jako naród, waleczny, odważny i z tradycjami, upadliśmy tak nisko ?
  Z drugiej strony, jako pracownik wyższej uczelni państwowej widzę, jak się przyznaje i kto teraz dostaje doktoraty. Oszczędzę Państwu szczegółów. Ogarnia mnie przerażenie i poczucie beznadziei równocześnie …

 87. Griszka said

  Rozkazywać to możecie najwyżej swojej babie w domu, kundlu Rysiek..

 88. Dictum said

  ad. 86
  Panie Krzysztofie, dzisiejsze magisteria, doktoraty, profesury „olewajmy”, bo i tak jest jeszcze w Narodzie tkanka niezepsuta. Przerażenie to uczucie, na które nie mamy wpływu, ale na beznadzieję sobie nie pozwalajmy. Sursum corda!

 89. Fran SA said

  Pogladniete w sieci:
  Zdarzenie w biurze ruchu Palikota:

  Dzwoni pali.glup do Biedronia:
  -Jestes na Grodzkiej?
  – Nie, w Kaliszu

 90. Joe said

  Re86….Panie Krzysztofie…nie tylko doktoraty.Une sa chore na punkcie „tytulow”.Ze stopniami kapitanskimi to samo.Znam takich kilka tuzinow co nigdy zadnego egzaminu na st.kapitana nie zdalo.A w mediach i gdzie tylko sie da …kaza sobie tytulowac.Kiedy czasami na osobnosci ich zapytam dlaczego to robia….najczesciej smiejac sie odpowiadaja ze to pomaga….Tyle

 91. Jack said

  re: 7
  „Janicka jest najprawdopodobniej żydówką i istotą zboczoną seksualnie.”
  Ona jest na 100% zydowka.
  Co do niej to nie mam zadnych watpliwosci. Pierwszy rzut oka na zdjecie i wiem ze zydowka.
  Zyje w kraju w ktorym zydzi nie ukrywaja sie ze swoim pochodzeniem, stad wielu ich spotkalem i jak sie na nich napatrzysz to latwo pozniej rozpoznajesz kryptozydow w Polsce.
  Wszyscy prawdziwi zydzi sa zboczeni.

 92. Jack said

  re: 86
  Uniwersytety jako nauczycieli na kierunkach humanistycznych, historii, psychologii, filozofii, naukach politycznych, ekonomii itd. zatrudniaja prawie wylacznie zydow.
  To jest taki trend na calym swiecie a w USA i Kanadzie szczegolnie widoczne.
  Kierownikami katedr z wyzej wymienionych kerunkow sa zydzi, ktorzy maja obowiazek regularnego studiowania Talmudu, tak dlugo jak zajmuja dane stanowisko.
  Przyjrzyjcie sie temu zjawisku w Polsce.
  Podreczniki z ktorych uczy sie mlodziez sa napisane przewaznie przez zydow.

 93. Gość said

  Re 91
  Oczywiście, że tak, teraz masowo nadaje się naukowe tytuły korzennym, GŁÓWNIE korzennym!!! których „działalność naukowa” polega na opluwaniu „niezaplutego” jeszcze dorobku intelektualnego Polaków, a młodzi Polacy głównie pracują w supermarketach (sławne „wykłada chemię”), a także przy obsłudze nieprawdopodobnej ilości cateringów (to dzisiaj nieodzowne przy KAŻDYM spotkaniu „naukowym”).
  Czy to są dla nas czasy ostateczne, czy jedynie preludium do tego co ma nastąpić…?

 94. Tralala said

  Ten babsztyl od „watkow” cierpi na sexs-obsesje i powinien udac sie do egzorcysty.

 95. marta15 said

  „Po to, aby dalej posunąć do przodu swą “cichą” rewolucję kulturalną, Szkoła Frankfurcka opracowała następujące dwanaście zaleceń – wszystkie z nich obliczone na podważenie fundamentów społeczeństwa i stworzenie dystopii [nieładu, nierządu, odstręczającej egzystencji], którą obserwujemy wokół nas:
  1. Stworzenie “przestępstwa” rasizmu i praw przeciw tzw. mowie nienawiści.
  2. Ciągłe zmiany w programach szkolnych, aby zwiększyć zamęt i dezorientację.
  3. Propaganda masturbacji w szkołach, w połączeniu z homoseksualizacja dzieci i ich deprawowaniem za pomocą eksponowania pornografii w klasie.
  4. Systematyczne podważanie autorytetu rodziców i nauczycieli.
  5. Imigracja na wielką skalę, mająca zniszczyć tożsamość narodową i ułatwić wybuch przyszłych wojen.
  6. Systematyczna promocja nadmiernego picia i używania narkotyków “rekreacyjnych”.
  7. Systematyczna promocja zboczeń seksualnych w społeczeństwie.
  8. Nierzetelny system prawny, z uprzedzeniami wobec ofiar przestępstw.
  9. Uzależnienie od świadczeń państwowych.
  10. Kontrola i totalne ogłupianie medialne [sześć żydowskich przedsiębiorstw kontroluje obecnie 96 procent światowych mediów, przyp. L.D.]
  11. Zachęcanie do rozpadu rodzin.
  12. Wszechobecny atak na chrześcijaństwo i opróżnianie kościołów
  https://marucha.wordpress.com/2013/02/15/tajni-agenci-szatana-frankfurcka-szkola-filozofii-i-jej-agenda-2/

  „nalezy to pamietac .
  Niszczenie autorytetow moralnych, narodowych , promowanie sodomii, to niektore z metod dzailania tej tzw. szkoly frankfurckiej, ktorej zadaniem ,m.in , jest Demoralizajca spoelczenstwa i propagowanie zla, uznanie go za norme.
  ta pani w czapce jest jedenym z poslusznych cyborgow owej szkoly. Dobrowolnym czy przekupionym . niewazne . wazne ze robia ich krecia robote kasujac za to mnostwo kasy i uzuurpujac sobie jeszcze prawo do bycia jakims, niby naukowym , autorytetem. Ludzie, ze swoich podatkow placa ,na takie glaby, ktorych zadaniem jest wyniszczanie moralne narodu.

 96. akej said

  @ Tralala
  Droga Pani! – Ta antypolska dziwka nie musi wcale miec obsesji. Ona po prostu wykonuje (i to nie za darmo!!!) powierzona jej misje zgnojenia wszystkiego co wartosciowe dla nas – a niebezpieczne dla pejsatych bo jest uczciwe, patriotyczne i nasze – polskie. Ich zadaniem jest wlasnie wszystko to zgnoic doszczetnie i zdezawouwac aby, bron Boze, nie bylo Polakow – patriotow i narodowcow , a tylko same lemingi!

 97. Marucha said

  Re 94:
  Myślę, że wystarczyło by jej ogolić głowę oraz stłuc dupę do krwi i posolić.

 98. Zeus said

  jak mozna byc tak glupim i ograniczonym….?

  Polska Tuska wlasnie !!!!

 99. akej said

  @ 98
  To nie glupota lub ograniczenie. To jest „Tuskowej ekipy” oraz wszystkich ekip PRL-bis przed nim, krecia robota z premedytacja!

 100. Vita said

  Fizjonomia E.Janickiej zdradza typowy dla kobiet pochodzenia żydowskiego brak urody. No i ta skłonność do fałszu i przewrotności.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: