Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Enya o Wolne tematy (10 – …
  Listwa o Wolne tematy (10 – …
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  Liwiusz o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Peryskop o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Krystian Szeliga o Szymowski prześwietla premiera
  Sceptyk o Upadek cywilizacyjny Polski
  Carlos o Prof. Mearsheimer: „To Zachód…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Franciszek “biskup Rzymu” i erozja powagi

Posted by Marucha w dniu 2013-04-05 (Piątek)

Autorka, zdaniem admina, niepotrzebnie nadużywa słów „socjalizm”, „socjalistyczny”, „socjaliści”. Nie określają one dobrze obecnej polityki Watykanu – a nawet są mylące.
Admin.

FRANCIS “The Bishop of Rome” and the erosion of solemnity
http://www.renewamerica.com/columns/marielena/130319
Marielena Montesino de Stuart – 19.03.2013, tłumaczenie Ola Gordon

… Tajemnica konklawe już nie jest tajemnicą…

W sobotę 16 marca Franciszek postanowił zerwać z tradycją (w tym jest bardzo dobry), kpiąc z wyboru swojego imienia przed 6.000 dziennikarzami podczas międzynarodowej konferencji prasowej. Zaskoczył obecnych, ujawniając pogawędkę, jaka miała miejsce z siedzącymi obok niego kardynałami na konklawe, wśród nich z bliskim przyjacielem, brazylijskim kardynałem z Sao Paulo.

Franciszek śmiał się, kiedy opowiadał dziennikarzom o różnych rzucanych mu przez kardynałów imionach papieskich podczas konklawe, czasem w formie żartu (włoski “battutte”). To można zobaczyć w 20:42 minucie poniższego wideo (po włosku).
Wchodząc w nieformalną pogawędkę z dziennikarzami, Franciszek wysłał światu informację, że zamierza nadać trywialne oblicze świętym obrzędom religijnych, które będą tajne, zgodnie z naszymi tradycjami i wcześniejszym nakazem papieskim. Jakie to strasznie smutne.

Jak na ironię, kard. George (z Chicago) uznał konklawe za “bardzo religijne przeżycie”. “Modlisz się i głosujesz”. “Modlisz się i głosujesz”. Cóż, według Franciszka – modlisz się i głosujesz i dowcipkujesz.

Zauważono również, że Franciszek nie lubi nazywać się papieżem, woli nazywać się “biskupem Rzymu” (co jest także tytułem następcy św. Piotra, ale nie używanym na co dzień). Skoro Franciszek nie lubi nazywać się papieżem, to nie powinni tego robić inni.

Franciszek i ekumenizm – albo ‘hi’ i ‘bye’

Od chwili kiedy został Franciszkiem, zaczął odrzucać wiele tradycji papieskich (strój pontyfikalny, złoty papieski krzyż, itp.), twierdząc, że jest “skromny”.
Proponuję poczytać o nim tutaj: http://romancatholicworld.wordpress.com/2013/03/13/francis-i-jorge-mario-bergoglio-a-jesuit-from-the-end-of-the-world/ [Franciszek –jezuita z końca świata].

Aby zrozumieć Franciszka, trzeba również zrozumieć jego ekumeniczne środowisko, które wydaje się być dla niego ważniejsze, niż własna wiara katolicka i tradycja. Ekumenizm to odpowiednik poprawności politycznej wewnątrz soborowego KK.
Bardzo istotne jest, by czytelnik zauważył w poniższym wideo, że Franciszek absolutnie odmawia wykonania znaku krzyża. Wszystko co robi to wymachuje anemiczne ‘hi’, jakby spotkał dalekiego znajomego w lokalnym supermarkecie. Jeśli będzie robił to nadal, to wkrótce wielu ludzi powie mu ‘bye’ .

Kiedy Franciszek skończył swoje przemówienie, udzielił obecnym “błogosławieństwa” (ale NIE formalnego błogosławieństwa znakiem krzyża i przywołaniem Przenajświętszej Trójcy). Jego błogosławieństwo, rzecz dziwaczna, było tylko wypowiedzeniem słów “udzielam wam błogosławieństwa”. Należy zauważyć, że mimo iż działo się to na międzynarodowej konferencji prasowej, zwyczajem jest, by papież udzielił prawdziwego papieskiego błogosławieństwa (potwierdzenia świętości papieża jako następcy św. Piotra) zawsze kiedy zwraca się do grupy osób, szczególnie jeśli wśród nich są katolicy.

Pod koniec wideo czytelnik zauważy także, że wielu dziennikarzy i obecnych zaczęło go pozdrawiać (większość stanowili katolicy, bo ucałowali jego pierścień), oprócz bardzo nieformalnych obejmowań.

Kiedy już pozdrowił dziennikarzy i pozostałych, Franciszek znowu wziął do ręki mikrofon i miał czelność wydać następujące “politycznie poprawne” oświadczenie, jakby obecni “nie dostali przekazu” o jego ekumenizmie (przekład z hiszpańskiego):

“Ponieważ wielu z was nie należy do KK, a inni są niewierzący, z całego serca każdemu z was udzielam tego cichego błogosławieństwa, szanując wasze sumienia, ale wiedząc, że każdy z was jest dzieckiem Boga. Niech wam Bóg błogosławi”.

Zachowanie Franciszka jest tylko owocem lat jazdy “ekumenicznym autobusem”, który robił sobie legendarne przystanki w Buenos Aires, łącznie z międzywyznaniowymi przedstawieniami z udziałem samozwańczych, dziwacznych wodzów plemiennych i innych egzotycznych asortymentów New Age.

Franciszek znany jest także ze skandalicznie bliskiej przyjaźni i toczącego się “dialogu” z liberalnym rabinem popierającym związki homoseksualne, którego honorował z powodów pontyfikalnych. Tak, z powodów pontyfikalnych [a liberal Rabbi who supports homosexual unions – whom Francis honored on pontifical grounds].
Dlatego ciekawe jest dostrzeżenie dwu twarzy Franciszka. Franciszka żartującego i ujawniającego tajemnice konklawe – i Franciszka tak “skromnego” i tak “powściągliwego”, że nie jest w stanie udzielić właściwego papieskiego błogosławieństwa, by nie obrażać niewierzących.

Nie dziwi to, ale jest bardzo trudne do przyjęcia, by ktoś z taką biografią, jak były kardynał Bergoglio, teraz zasiadał na Tronie Piotra.

Czy powinniśmy nazywać go Franciszek, czy Profanus?

W swojej wypowiedzi po włosku, Franciszek powiedział również obecnym dziennikarzom (konserwatywnym, liberalnym i wszystkim pośrednim), że “bardzo ich kocha”. Oczywiście, to po tym kiedy 24 lutego 2012 roku powiedział Andrea Tornielli z Vatican Insider, że “dziennikarze niekiedy ryzykują chorobą po jedzeniu ekskrementów”.

Tu jest cały wywiad z Vatican Insider. Czytelnik znajdzie słowa użyte przez Borgoglio coprophilia i coprophagia w ostatnim akapicie na s. 2 [poniżej – OG]: http://vaticaninsider.lastampa.it/en/inquiries-and-interviews/detail/articolo/america-latina-latin-america-america-latina-12945/

[. . .] Czy może ksiądz powiedzieć jak postrzegana jest Kuria Rzymska od zewnątrz?
“Dla mnie jest to organ który służy, organ który pomaga mi i służy. Czasem pojawia się negatywna informacja, ale często jest przesadzona i zmanipulowana by wywołać skandal. Dziennikarze niekiedy ryzykują chorobą w wyniku coprophilii, a tym samym podżegając do coprophagii: co jest grzechem skażającym wszystkich ludzi i kobiety, tzn. tendencja skupiania się na raczej negatywnych niż pozytywnych aspektach. Kuria Rzymska ma swoje wady, ale uważam, że zbyt dużą uwagę zwraca się na jej negatywne aspekty, a nie wystarczająco na świętość licznych konsekrowanych i świeckich osób w niej zatrudnionych”.

Ludzie, zapnijcie pasy bezpieczeństwa

Do tradycyjnych katolików należy obrona Świętej Matki Kościoła poprzez ciągłą modlitwę i promowanie właściwej katolickiej formacji swych dzieci. Franciszek – “biskup Rzymu” – może z Watykanu zrobić miejsce nie do rozpoznania. Dalej będzie podkopywał to, co pozostało po 50 latach socjalistycznego aktywizmu od II SW, upozowanego na “sprawiedliwość społeczną” i “ekumenizm”. Są tacy, którzy działają nawet za zasłoną “pobożności”, jednocześnie kolaborując z programem II SW w Rzymie.

Aktywizm socjalistyczny

Słownik społecznej doktryny Kościoła – Nauki społeczne a Magisterium.
Czy doktryna społęczna KK zamieniła się w międzynarodowy socjalizm? Powyższy fragment brzmi jak instrukcja do Agendy 21 (o rozwoju zrównoważonym), promująca socjalistyczną taktykę taką jak “konsensus” (wyraz-kod dla pieniędzy podatników wykorzystywanych przez funkcjonariuszy rządowych bez wiedzy czy opinii społeczeństwa). To jest socjalizm – a socjalizm jest pierwszym etapem komunizmu.
Ten słownik to tylko mały przykład tego co promują soborowi moderniści.
[tłumaczenie autorki z włoskiego]

Jednym ze źródeł określających aktywizm socjalistyczny (znowu w przebraniu za “sprawiedliwość społeczną” w Kościele) jest Słownik społecznej doktryny Kościoła – Nauki społeczne a Magisterium [Dizionario di dottrina della Chiesa – Scienze sociali e Magistero] – który czyta się jak podręcznik prosto z Agenda 21 – ogromny program ONZ dla międzynarodowego socjalizmu, który mówi o redystrybucji własności pod pretekstem zarządzania środowiskiem.

Słownik ten jest typowy dla pomieszanych przez ekspertów od “sprawiedliwości społecznej” przekazów II SW, którzy wspierają socjalistyczne inicjatywy z jednej strony, a z drugiej twierdzą, że bronią ludzkiego życia i tradycyjnego małżeństwa kobiety z mężczyzną.

Mam dla nich wiadomość

Wszystkie socjalistyczne inicjatywy, zwłaszcza te pochodzące z ONZ, kładą ograniczenia na wzrost populacji poprzez aborcję i środki poronne w swoich projektach. Ponadto w samym centrum ich projektów znajduje się redefinicja rodziny, łącznie z akceptacją małżeństw homoseksualnych. II Sobór Watykański i jego architekci zaprogramowali własną śmierć, nie tylko z powodu odejścia od tradycji i nauk świętego Kościoła Katolickiego, ale także podtrzymywanych przez nich socjalistycznych przyjaźni.

Oczywiście, tak jak typowi socjalistyczni oligarchowie, architekci i zwolennicy II SW zawsze twierdzą, że osoby spoza ich ekskluzywnych modernistycznych i teologicznych kręgów, po prostu nic nie pojmują (należy tu 1,2 mld katolików) – i że musimy się nauczyć, jak poprawnie “interpretować” “ciągłość” II SW. Stojąca za tym pycha doprowadza do mdłości. Oni po prostu nie chcą przyznać, że II SW to ślepa uliczka. [Czy stoi za tym pycha – czy Lucyfer? – admin]

Gdyby ci soborowi modernistyczni erudyci naprawdę chcieli pomóc biednym, nie promowaliby międzynarodowego socjalizmu, czego przykładem jest dokument wydany przez Papieską Radę Sprawiedliwości i Pokoju, zatytułowany “W kierunku reformy międzynarodowych systemów finansowych i monetarnych w kontekście globalnej władzy publicznej”, nawołujący do ustanowienia “ponadnarodowej władzy” zajmującej się systemami monetarnymi i finansowymi [Towards reforming the international financial and monetary systems in the context of global public authority]. [Jest rzeczą oczywistą, że taka ponadnarodowa władza już od dawna istnieje i składa się z kilku rodzin bankierskich, czego różni uczeni ekonomiści nie chcą dlaczegoś zauważyć – admin]

Jednym z głównych architektów tego podręcznika do socjalistycznej indoktrynacji, wydanego przez KK, jest bp Mario Toso, salezjański profesor filozofii, którego dzieła przeczytałam, łącznie z O kulturze pracy [Per una cultura del lavoro]. Kolejnym dziełem Mario Toso jest Do której spółki? Nauka społeczna Kościoła dla nowego projektu [Verso quale società? La dottrina sociale della Chiesa per una nuova progettualità], w którym Toso faktycznie cytuje ostrzeżenia dla świata Jerzego Sorosa na temat nieuchronnych nadużyć gospodarczych. Tak, Jerzy Sorosie, dobrze czytasz.

Gdyby ci soborowi modernistyczni erudyci i architekci “sprawiedliwości społecznej” naprawdę chcieli pomóc biednym, nie spędziliby 54 lat na “dialogu” z morderczymi dyktatorami komunistycznymi jak Fidel Castro, któremu podobało się manipulowanie różnymi watykańskimi emisariuszami, by przybywali na wyspę (łącznie, ale nie tylko z Janem Pawłem II, kard. Tarcisio Bertone i Benedyktem XVI) celem potwierdzenia “znaczenia” kubańskiej “rewolucji” komunistycznej, w czasie której prześladuje się niewinnych Kubańczyków, torturuje i morduje, łącznie z członkami ich rodzin.

Nie powinno dziwić to, że 12 marca, kiedy świat czekał na wynik konklawe, potężny dziekan Kolegium Kardynalskiego, Angelo Sodano, w homilii zajął się promowaniem międzynarodowego socjalizmu
http://romancatholicworld.wordpress.com/2013/03/13/the-cardinals-have-made-their-decision-who-could-it-be-in-the-meantime-here-is-cardinal-sodanos-socialist-promotion-of-the-international-world-order/.

Każdy członek duchowieństwa który chce mieć pełny udział w Watykanie, będzie musiał albo kolaborować z socjalistycznym programem II SW, w taki czy inny sposób, albo zostanie zdymisjonowany.

Niektórzy z marksistowskich i radykalnych liberalnych zwolenników Franciszka:

Leonardo Boff (Brazylia): marksista, były ksiądz I jeden z założycieli Teologii Wyzwolenia, jeden z najgorliwszych zwolenników Franciszka.
Poniżej komentarz Leonarda Boffa (po włosku):
http://leonardoboff.wordpress.com/2013/03/17/il-papa-francesco-chiamato-a-restaurare-la-chiesa/

Hans Küng, szwajcarski ksiądz katolicki i radykalny teolog, udzielił  wywiadu kanadyjskiej CBC i powiedział, że “ogarnia go radość” z powodu wyboru Franciszka (Jorge Mario Bergoglio).
http://www.cbc.ca/thesundayedition/popupaudio.html?clipIds=2345729710

5 października 2012 roku, londyński The Guardian opublikował artykuł o wezwaniu Künga do buntu przeciwko Kościołowi w celu obalenia papieża. Küng wydaje się dostrzegać sojusznika jedynie we Franciszku, żeby skończyć z ‘autorytarną’ władzą KK. Na II Soborze Watykańskim Küng był ekspertem  doradcą teologicznym.
http://www.guardian.co.uk/world/2012/oct/05/cathiolic-revolution-nazi-dictatorship-pope

To że Hans Küng nadal jest “nadal księdzem w dobrej kondycji”, wiele mówi o radykalnym elemencie soborowego KK.
Czy muszę mówić więcej?

Hipokryzja

Gdyby ci soborowi socjaliści naprawdę chcieli pomóc biednym, nie marnowaliby setek milionów dolarów na ochronę i ukrywanie pederastii praktykowanej przez homoseksualnych członków duchowieństwa,  pieniędzy danych Kościołowi na dobre i święte dzieła, przez ludzi bardzo biednych i bardzo bogatych.

To że ofiary przemocy seksualnej popełnianej przez duchownych przez lata ukrywają potężni i drodzy prawnicy i funkcjonariusze Kościoła, samo w sobie jest podłym niemoralnym czynem.

Obniżcie swoje oczekiwania

Niewiele można się spodziewać ze strony tego szczególnego “biskupa Rzymu”, Franciszka (Jorge Mario Bergoglio), sądząc po jego lojalności wobec katastrofalnego i heretyckiego programu II SW, jego ‘kumbayahs’*, kontynuowanego przez niego “dialogu”, przyjaźni i skandalicznego honorowania rabina popierającego związki homoeksualne.

Czy Franciszek przynajmniej szybko wyczyści Kościół z pederastów, tchórzy, kłamców i złodziei, którzy przedostali się do Kurii? Czy też pójdzie w ślady Benedykta XVI  i wyskoczy ze spadochronem?

Jeśli nie rozmontuje się II SW, a jego architektów nie ogłosi się katastrofalnymi nieudacznikami, to katolicy będą mieć łańcuch emerytowanych “papieży” żyjących komfortowo w i wokół Wiecznego Miasta.

*http://zapytaj.onet.pl/Category/015,009/2,10895370,Co_to_znaczy_Kumbaya_.html

Komentarze 44 do “Franciszek “biskup Rzymu” i erozja powagi”

 1. Kazek said

  Kardynałowie są nie lepsi skoro go wybrali.
  wiadomość z WP:

  Papież Franciszek zamierza dalej mieszkać w watykańskim Domu Świętej Marty, bo nie chce być izolowany i wie, że doprowadza do szału watykańską ochronę wychodząc do ludzi. Poinformował o tym zaprzyjaźniony z Jorge Mario Bergoglio ksiądz z Argentyny.

 2. efka said

  … jezuita. Dalej milczymy

 3. Józef said

  Dlaczego autor tak zawzięcie używa słowa ”socjalista”, natomiast ani razu ”libreał”?
  Krytyka papieża powinna byc napisana z pozycji katolika a nie liberała.

  Liberał to fanatyk na rzecz niezależności, który wychwala ją w każdej dziedzinie, aż do granic absurdu(abp, Marceli Lefebvre)

 4. Ch. said

  „papiez” Franciszek nie jest dla mnie zadnym papiezem, dla mnie jest tylko jeden papiez: Benedykt XVI. Nie moze byc 2 zyjacych jednoczesnie papiezy. Zreszta uwazam, ze „papiez” Franciszek to Falszywy Prorok. Kropka.

 5. Griszka said

  @2 Widocznie ma taką samą nerwicę natręctw jak pewien nowojorski yntelyngent Rysiek 🙂

 6. emgieka said

  Tu jest video z tego spotkania z polskim tłumaczeniem: http://www.youtube.com/watch?v=JjA1ARJWL-0 Rzeczywiście wyszło… nie po papiesku, bez FIZYCZNEGO znaku błogosławieństwa znakiem krzyża.

 7. Jan said

  Ad.3

  Biskup Rzymu Franciszek został wybrany wg. wskazania ”braci fartuszkowych” min. na trefnisia, aby ośmieszyć i unicestwić tradycyjny urząd papieski. Błazeństw pozorowanych na prostotę i ubóstwo końca nie będzie.
  Ta troska kojarzy się z postawą Judasza, wobec wylanego wonnego olejku na stopy Pana Jezusa. Którego żałował, przeliczając na wartość pomocy dla biednych.
  Na razie jeszcze nikt poza wtajemniczonymi nie zna planów, a raczej powierzonych jemu zadań do zrealizowania.
  Kto wie czy nie wchodzi w grę sprowokowanie gniewu Bożego, aby korzystając z tego siły zła przystąpiły do akcji fizycznej eksterminacji duchownych i świeckich.

 8. jowram said

  „Kard. Bergoglio chce być ubogim pośród ubogich. Uprawia wojującą pokorę, która czasami może okazać się upokarzającą również dla Kościoła. Jego pojawienie się na balkonie Bazyliki Świętego Piotra w prostej sutannie bez rokiety i mucetu jest tego doskonałą ilustracją. Kardynał jest zręcznym politykiem… i idealistycznym apostołem ubogich czasu lat 70. XX wieku; bez reszty oddał się ludziom, biedakom, nie będąc jednak zwolennikiem teologii wyzwolenia.
  Świadomy opłakanego stanu, w jakim znajduje się podległe mu duchowieństwo, nie zrobił nic, aby to zmienić. W seminarium duchownym w Buenos Aires nigdy nie było tak niewielu kleryków, jak dzisiaj. Liturgie, którym przewodniczył «kardynał ubogich», to katastrofa. Przy papieżu Franciszku może się okazać, że znów ujrzymy Msze z okresu pontyfikatu Pawła VI, tak rażąco odbiegające od wysiłków Benedykta XVI mających na celu przywrócenie im godności należnej obrzędom liturgicznym.

 9. jowram said

  Kalendarz Tradycji 2013 dla dobrodziejów Fundacji

  Fundacja św.Benedykta wydała 13 planszowy kalendarz ścienny na rok 2013. Zostało

  Piękne zdjęcia prowadzą nas przez liturgię Mszy Świętej Wszechczasów.Kalendarz zawiera porządek świąt i uroczystości zgodny z rytem nadzwyczajnym, ma zaznaczone dni postne( także Suche Dni) oraz kolory szat liturgicznych.Jest to doskonała pomoc dla wszystkich osób zainteresowanych nadzwyczajną formą rytu rzymskiego.Każda osoba, która dokona wpłaty przynajmniej 10 zł na konto Fundacji św.Benedykta do końca stycznia 2013 roku otrzyma w prezencie Kalendarz Tradycji 2013.

  Fundacja Św. Benedykta, ul. Dąbrówki 7, 62 – 006 Dębogóra

  http://christianitas.pl/?sr=!czytaj&dz=12&id=1894

 10. Tralala said

  ad 6
  Swieta prawda, wybrali papieza masoni, a to dla usmiechu (choc gorzkiego):
  http://zniepokalana.blogspot.fr/2013/04/narodowosc-przyszego-papieza-znana-juz.html

 11. human said

  Za: http://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/
  Żaden Katolik nie może być zbawiony, jeśli okazuje nieposłuszeństwo Ojcu Świętemu – to jest dogmat:
  “Oznajmiamy, twierdzimy, określamy i ogłaszamy, że posłuszeństwo Biskupowi Rzymskiemu jest warunkiem koniecznym do osiągnięcia zbawienia”.
  Bonifacy VIII, Bulla Unam sanctam
  Tylko antypapieżowi (wybranemu niezgodnie z prawem Kościoła) można i należy odmówić posłuszeństwa.

 12. jarek said

  Posłuszeństwo należy się w pierwszej kolejności Bogu.

  tu z listu do Galatów, rozdz. 1:
  „Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. 8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty! 9 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście – niech będzie przeklęty!”

 13. Dictum said

  [Czy stoi za tym pycha – czy Lucyfer? – admin]

  Lucyfer i pycha toż to jedno i to samo.

 14. Jasiu PUKWATEREK said

  @ Czym jeszcze Papież Franek zadziwi Świat: 1/zrezygnuje z deserów po obiedzie – budynie i kompoty przekaże biednym 2/ nie będzie już jeżdził papamobile — po Placu św.Piotra będzie się poruszał na rowerze 3/ zamieni białą sutanne na gustowną kufajke i gumofilce 4/ zamiast papieskiej tiary bedzie nosłl na głowie ekumeniczna jarmułkę 5/ wiernych na środowych audiencjach będzie pozdrawiał postępowym zawołaniem ,,sie ma,,

 15. marost said

  AD8
  Ladnie pieknie, tylko ze nie ma z nimi kontaku. Ani kawalka nr telefonu… rien!!! – pewnie maja „pelne kieszenie komorek” i „tabletek”…
  Nie ma jak sie dowiedziec czy wysylaja zagranice, jak zaplacic KB…? itd. Chciabym miec taki kalendarz.. nie dla psa kielbasa?,

 16. marost said

  AD 10

  Żaden Katolik nie może być zbawiony, jeśli okazuje nieposłuszeństwo Ojcu Świętemu – to jest dogmat:
  Bonifacy VIII, Bulla Unam sanctam

  Bulla dlatego jest bulla gdyz nie jest dogmatem.

 17. Jan said

  Ad.15
  Czy Bonifacy VIII mógł przewidzieć to co nastąpi w XX wieku pozostanie pytaniem.

  Pewnym jest to ,że cytując zdania czy wypowiedzi oderwane z kontekstu nawet z Pisma Świętego można wysnuwać mylne wnioski. Przykładem niech będzie obraz z kuszenia Pana Jezusa, kiedy diabeł posłużył się cytatem.

 18. marost said

  AD1
  Kazek powiedział/a
  Kardynałowie są nie lepsi skoro go wybrali.

  Oczywiscie!. Ten czlowiek zostal wybrany wiekszoscia glosow i chocbysmy jego zachowanie nie wiem jak potepili, ponad polowa kardynalow wiedziala kim on jest i pretensje nalezy kierowac do kardynalow. On jest wykonawca czyjejs(???) woli.
  Tak samo jak BXVI – brutalne porownanie do Judasza: ale tylko pozornie bo na poziomie aktow – mianowicie przyszlo mu dokonac aktu, ktory jest replika SWII, ASYZ…jak po trzesieniu ziemi. JPII mowil: „rien ne sera plus jamais comme avant” i wypelnia sie.

 19. marost said

  Przed chwila nadszedl taki mail:

  Sujet: Msza św. w intencji Misjonarzy Internetowych Miłosierdzia Bożego

  Kochani Misjonarze Miłosierdzia Bożego
  -Bracia i Siostry

  Przed nami Niedziela Miłosierdzia Bożego. W tym dniu serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy św. odpustowej, objętą intencją o wszelkie potrzebne łaski dla Misjonarzy Internetowych Miłosierdzia Bożego oraz w intencji ….
  (…)
  PS.
  Ktos sobie jaja robi najwyrazniej – „Misjonarze internetowi…?????. Chyba i msza, tez przez internet….?

  No to Gajowy Marucha ma szanse zostac internetowym papiezem…??? zwlaszcza ze tytul „papiez” jest teraz vacant…???

 20. Centuria said

  Skoro Franciszek taki skromny i nie chce byc nazywany papiezem, to dlaczego zostal nim? Mogl odmowic…

 21. marost said

  AD19

  …Mogl odmowic
  A po co mialby odmawiac?
  BXVI odmowil, bo nie mial sil (wsparcia), ten z kolei przez sam wybor ma poparcie a wiec nie pozostaje mu jak tylko byc soba – to sie podobalo wiekszosci…

 22. bobola said

  Jest on zapewne tym Piotrem Rzymskim, o ktorym mowi przepowiednia, ze bedzie ostatnim papiezem.

 23. Rom said

  # 19
  To samo pomyslalem czytajac: „Franciszek nie lubi nazywać się papieżem….”

 24. Roz. said

  Niebezpieczeństwa dla Narodu Polski.Trzecie wyjście dla Polski, kult ograniczoności a Sławiańszczyzna: http://www.com.dailymotion.com/video/xxtik2_kult-ograniczonayci-a-syawiayszczyzna_news.

 25. RomanK said

  Wczorajsze wydanie „The Wanderer”…najstarszego katolickiego periodyku w Ameryce( ktorego nota bene dziennikarka jest tez autorka powyzsego artykolu na Gajowce) zawiera na stronei frontowej artykol zatytulowany „Rosyjska Ikona”…
  Dziwi mnie, ze nie interesuje to nikogo.. skupionego na opluwaniu papieza Franciszka i wybrzydzaniu za to- ze nie jest Piusem X…
  W artykule opisany jest niedawny epizod podarowania papiezowi Franciszkowi przez Patryarche Rosji Cyryla ikony Mtki Boskiej Pokornej, ktora przywiozl i wreczyl Patryarcha HIlarion…
  Ta sama ikone natychmisat podarowal Franciszej Benedyktowi na ich pierwszy spotkaniu…mowiac,kiedy mi ja wreczyli i powiedzieli- ze to Matka Boska Pokorna natychmiast pomyslalem o tobie….i oddaje ci ja….
  Napisano dawno…..macie oczy a ni widzicie..macie uszy- a nie slyszycie…..
  Modlmy sie za Kosciol Powszechny Chrystusowy, ktory z Jego Woli adoptuje sie do nowych przemian III Millenium….i modlmy sie za Polske, ktorej losy waza sie w chwili obecnej.

 26. Andrzej77 said

  Nie wiem ile w tym prawdy ale znalazłem taki oto artykuł na
  http://prawda.xlx.pl/
  Informacja niepotwierdzona , jest dostępna na stronie Międzynarodowego Trybunału d/s Zbrodni Kościoła i Państwa http://itccs.org i stronie polskiej, która jest podana na końcu artykułu.

  Międzynarodowy Trybunał d/s Zbrodni Kościoła i Państwa

  Międzynarodowy Trybunał d/s Zbrodni Kościoła i Państwa działa w 15 krajach, jest legalnie powołanym Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości o charakterze karnym, powstał na bazie prawa anglosaskiego, gdzie każda grupa sędziów i obywateli ma prawo powołać trybunał do ścigania szczególnie odrażających zbrodni. Pracujemy nad powołaniem oddziału w Polsce. Nie jest to jakiś “fake”, tylko legalna, umocowana prawnie organizacja międzynarodowa zajmująca się ściganiem zbrodni przeciwko ludzkości. Może karać poszczególne osoby fizyczne. Kościelni ludobójcy i pedofile chcieliby zrobić z takiego Trybunału fake i przemilczeć legalne wyroki Trybunału, to inna podła sprawka katolickich brzydali, ludobójców i pedofilów. Siedzibą Trybunału jest Bruksela, posiada oddziały w 15 państwach, w tym we Włoszech.

  Jakoś w krajowej prasie III RP zwanej Polską na razie o tym cicho a tu takie rzeczy się dzieją….
  W dniu 25.02.2013 Międzynarodowy Trybunał ds. Zbrodni Kościoła i Państwa wydał wyrok skazujący Elżbietę Windsor królową Anglii, głowę kościoła katolickiego Josepha Ratzingera (i poniekąd sam kościół katolicki jako organizację) oraz Stephen-a Harper-a – premiera Kanady na 25 lat bezwarunkowego pozbawienia wolności oraz na konfiskatę dóbr… W przypadku papieża konfiskata ma dotyczyć dóbr Watykanu, dlatego papież musial ustąpić, gdyż wiedział o spodziewanym wyroku karnym… Wyrok uprawomocni się 4 marca 2013 roku, stąd abdykacja w trybie nagłym z dniem 28 luty 2013, przed uprawomocnieniem się wyroku karnego. Jest to wyrok na mocy orzeczenia Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości (MTS) z siedzibą w Brukseli nr. 022513-001. Kwestia jak najbardziej do sprawdzenia, przy czym osoby posługujące się językiem angielskim będą miały znacznie łatwiej… Wypowiedź biskupa Pieronka z połowy lutego 2013, że papież i kościół katolicki mają poważniejsze problemy niż pedofilia, wydaje się teraz całkiem zrozumiała.

  To wszystko tłumaczy szybką abdykację papieża Józefa Ratzingera aka Benedykt XVI i jeszcze szybciej organizowane konklawe… Osobom, które o prawnych problemach Watykanu nigdy nie słyszały dodamy, że zaczęły się one z dniem 14.02.2011 w momencie złożenia doniesienia przez doktorów prawa Christian-a Sailer, Gert-Joachim-a Hetzel i prof. Luis Moreno Ocampo o popełnieniu przestępstwa przez dr Josepha Ratzingera, Papieża Kościoła Rzymsko-Katolickiego z powodu popełnienia zbrodni przeciw ludzkości, zgodnie z art.7 Statutu MTK… 59 stronicowy dokument wylicza wszelkie zbrodnie kościoła rzymsko-katolickiego, które nie były sądzone dotąd tylko dlatego, że wyszły one z instytucji, na której czele stoją “najwięksi dygnitarze”, którzy wydają się stać ponad wszelkimi czynami karalnymi. Tradycyjna służalczość wobec dostojników Kościoła katolickiego zabiła wszelkie poczucie praworządności.

  W dokumencie opisano trzy przestępstwa przeciwko ludzkości, za które dr Joseph Ratzinger, jako były kardynał, a obecnie papież jest odpowiedzialny karnie i ścigany dożywotnio, bez przedawnienia z mocy Prawa Międzynarodowego.

  1. Utrzymywanie i kierowanie ogólnoświatowym totalitarnym, przymusowym reżimem, który uciska swoich członków za pomocą gróźb budzących strach i szkodzących zdrowiu.

  2. Utrzymywanie siejącego śmierć zakazu używania prezerwatyw także wtedy, kiedy istnieje zagrożenie zakażeniem HIV/AIDS.

  3. Utworzenie i utrzymywanie ogólnoświatowego systemu tuszowania i ułatwiania przestępstw seksualnych przez księży katolickich, co jest pożywką dla coraz to nowych przestępstw.

  4. Odpowiedzialność za ludobójstwo indiańskich, niechrześcijańskich dzieci w Kanadzie.

  Jak ktoś chce bardziej zgłębić temat załączamy link do obszerniejszego streszczenia powyższego dokumentu na stronie Trybunału. Jeżeli chodzi o decyzję z 25 lutego 2013 to źródło, można tam też znaleźć link nawet do filmu na YT (angielski) i zdjęcia wydanego wyroku… Znającym angielski zamieszczamy orzeczenie z Brukseli a osobom nie posługującym się angielskim streszczamy z grubsza co postanowił sąd…

  25 lat więzienia: Wyrok karny na papieża Benedykta XVI

  Oto oryginalna treść informacji Trybunału ITCCS z Brukseli:

  Pope Benedict will go to jail for twenty five years for his role in Crimes against Humanity, and Vatican wealth and property is to be seized, according to today’s historic verdict of the International Common Law Court of Justice.

  (Papież Benedykt zostaje skazany na 25 lat pozbawienia wolności za rolę jaką odegrał w zbrodniach przeciwko ludzkości a dobra materialne Watykanu zostaną zajęte przez komornika sądowego)

  The verdict read in part, (orzeczenie przysięgłych)

  “We the Citizen Jury find that the Defendants in this case are guilty of the two indictments, that is, they are guilty of committing or aiding and abetting Crimes against Humanity, and of being part of an ongoing Criminal Conspiracy”

  (My przysięgli uznajemy oskarżonych winnych zarzucanych im czynów tj. ludobójstwa i bycia stroną w zmowie o charakterze kryminalnym)

  The Jury ruled that each Defendant receive a mandatory twenty five year prison sentence without parole, and have all their personal assets seized.

  (Sąd orzeka wyrok 25 lat bezwarunkowego pozbawienia wolności i konfiskatę wszelkich osobistych dóbr)

  The Court went on to declare in its Order No. 022513-001,

  (nr orzeczenia sądowego No. 022513-001) “The Defendants are ordered to surrender themselves voluntarily to Peace Officers and Agents authorized by this COURT, having been found Guilty as charged.

  (Sąd nakazuje oskarżonym oddać się dobrowolnie w ręce wymiaru sprawiedliwości jako że zostali uznani winnymi)

  “The Defendants have seven days from the issuing of this ORDER, until March 4, 2103, to comply. After March 4, 2013, an International Arrest Warrant will be issued against these Defendants”.

  (Oskarżeni mają czas 7 dni tj. do 4 marca 2013 roku na dobrowolne stawienie się przed wymiarem sprawiedliwości inaczej zostanie wydany międzynarodowy nakaz aresztowania)

  The guilty parties include Elizabeth Windsor, Queen of England, Stephen Harper, Prime Minister of Canada, and the head officers of the Catholic, Anglican and United Church of Canada. (A complete copy of the Verdict, the Court Order and a list of the Defendants is enclosed on the accompanying you tube link).

  (Osoby uznane za winne to królowa anglii, premier kanady i czołowi przedstawiciele kościołów katolickiego, anglikańskiego i zjednoczonego kościoła kanady… kompletny wyrok i lista osób których on dotyczy w linku na YT)

  The guilty verdict followed nearly a month of deliberations by more than thirty sworn Citizen Jurors of the 150 case exhibits produced by Court Prosecutors.

  (Wyrok wydany został po miesięcznej naradzie ponad 30 przysięgłych rozpatrujących 150 zgłoszonych przypadków)

  These exhibits detailed irrefutable proof of a massive criminal conspiracy by the Defendants’ institutions to commit and conceal Genocide on generations of children in so-called Indian residential schools across Canada.

  (Rozpatrywane przypadki stanowią niezbity dowód działalności przestępczej prowadzonej przez oskarżonych i popełnienia przez nich ludobójstwa na dzieciach w szkołach na terenie całej Kanady )

  None of the Defendants challenged or disputed a Public Summons issued to them last September; nor did they deny the charges made against them, or offer counter evidence to the Court.

  (Żaden z oskarżonych nie podjął swojej obrony ani nie odrzucił żadnego z oskarżeń ich dotyczących i przedstawionych im we wniosku publicznym z września 2012 roku, nie zostały też przedstawione żadne inne dowody w sprawie)

  “Their silence told me a lot. Why wouldn’t innocent people defend their own reputation when accused of such horrible things?” commented one Juror, based in England.

  (Słowa jednego z przysięgłych: ich milczenie mówi samo za siebie… dlaczego niewinna osoba nie miałaby bronić siebie i swojej reputacji w momencie kiedy jest oskarżana o tak straszne zbrodnie?)

  “These crimes were aimed at children, and were a cold and calculated plan to wipe out Indians who weren’t Christians. And the defendants clearly are still covering up this crime. So we felt we had to do more than slap their wrist. The whole reign of terror by state-backed churches that are above the law has to end, because children still suffer from it”.

  (Zbrodnie te były wymierzone w dzieci i były chłodno realizowanym planem pozbycia się dzieci wyznających religię inną niż chrześcijańska… chodzi o potomków indian i Eskimosów zamieszkujących dzisiejszą kanadę… sami oskarżeni wciąż podejmują działania w celu zatuszowania tych zbrodni więc uznaliśmy, że musimy zrobić więcej niż tylko “dać oskarżonym po łapach”…..chyba tak można to przetłumaczyć (brakuje zwrotu polskiego). Rządy terroru instytucji kościelnych wspieranych przez instytucje państwowe i będących przez to ponad prawem muszą się skończyć, bo głównymi tego ofiarami są dzieci)

  The Court’s judgement declares the wealth and property of the churches responsible for the Canadian genocide to be forfeited and placed under public ownership, as reparations for the families of the more than 50,000 children who died in the residential schools.

  (Sąd orzeka także że wszelkie dobra należące do kościołów zamieszanych w ludobójstwo dzieci zostaną przejęte i oddane jako odszkodowania rodzinom ponad 50.000 dzieci, które zginęły w szkołach z internatem, których dotyczy sprawa)

  To enforce its sentence, the Court has empowered citizens in Canada, the United States, England, Italy and a dozen other nations to act as its legal agents armed with warrants, and peacefully occupy and seize properties of the Roman Catholic, Anglican and United Church of Canada, which are the main agents in the deaths of these children.

  (Sąd daje także prawo obywatelom Kanady, USA, Anglii, Włoch i innych krajów wymienionych dokładnie w werdykcie sądowym do zajmowania mienia kościołow odpowiedzialnych za dzieciobójstwo)

  “The verdict of the Court is clearly that these criminal church bodies are to be legally and practically disestablished, and their stolen wealth reclaimed by the people. Justice has finally begun to be be served. The dead can now rest more easily.”

  (Werdykt sądu stanowi jasno, że winne zbrodniom kościoły zostaną zgodnie z prawem rozwiązane a zagrabione przez nich bogactwa zostaną zwrócone ludziom… sprawiedliwości ww końcu stanie sie zadość)

  Court officers are delivering the Order to all the Defendants this week, including to the Canadian Prime Minister, the Queen of England and to Joseph Ratzinger, the retiring Pope Benedict who is avoiding arrest within the Vatican after suddenly resigning two weeks ago.

  (Administracja sądowa dostarczy zasądzone wyroki wszystkim oskarżonym w ciągu tygodnia od zapadnięcia wyroku… włączając w to królową… kanadyjskiego premiera…i papieża, którego nagła abdykacja nie uchroni przed sprawiedliwością)

  The citizens’ arrests of these and other Defendants will commence on March 4 if they do not surrender themselves and their assets, as per the Court Order.

  (Jeżeli oskarżeni nie stawią się do 4 marca 2013 roku dobrowolnie celem odbycia kary zostanie wydany nakaz aresztowania)

  These actions will be filmed and posted at here in the coming week, along with further updates from the Court and its Citizen Agents.

  (Wszystkie akcje związane z tym tematem będą filmowane i zamieszczane na bieżąco)

  Issued by the Central Office,

  The International Tribunal into Crimes of Church and State

  (Siedziba centralna Międzynarodowego Trybunału d/s Zbrodni Kościoła i Państwa)

  25 February, 2013Brussels

  ~~~ Chwieje się Babilon chwieje, lada dzień upadnie…

  Międzynarodowy Trybunał d/s Zbrodni Kościoła i Państwa

  Międzynarodowy Trybunał d/s Zbrodni Kościoła i Państwa działa w 15 krajach, jest legalnie powołanym Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości o charakterze karnym, powstał na bazie prawa anglosaskiego, gdzie każda grupa sędziów i obywateli ma prawo powołać trybunał do ścigania szczególnie odrażających zbrodni. Pracujemy nad powołaniem oddziału w Polsce. Nie jest to jakiś “fake”, tylko legalna, umocowana prawnie organizacja międzynarodowa zajmująca się ściganiem zbrodni przeciwko ludzkości. Może karać poszczególne osoby fizyczne. Kościelni ludobójcy i pedofile chcieliby zrobić z takiego Trybunału fake i przemilczeć legalne wyroki Trybunału, to inna podła sprawka katolickich brzydali, ludobójców i pedofilów. Siedzibą Trybunału jest Bruksela, posiada oddziały w 15 państwach, w tym we Włoszech. I dlatego z początkiem lutego 2013 roku totalitarny zbój Bendykt XVI Józef Ratzinger ogłosił swoją abdykację, a w w dniu 23 lutego 2013 zbój Benedykt XVI zwany także papieżem osobiście prosił o wstawiennictwo Prezydenta Włoch, żeby dostać we Włoszech immunitet przed wyrokiem Trybunału. I zamknął się w castel Gandolfo w dniu 28 lutego 2013, gdyż włoski oddział Trybunału z siedzibą w Rzymie przygotował procedurę obywatelskiego aresztowania tego zbrodniarza i dostarczenia go do więzienia celem poddania surowej karze 25 lat pozbawienia wolności.

  LINKI:

  Wszystkie oficjalne informacje sądowe o wyroku na papieża są tutaj:

  http://itccs.org

  http://www.himavanti.org/pl/c/artykularnia/papiez-benedykt-xvi-skazany-na-25-lat-pozbawienia-wolnosci

 27. Jan said

  Ad.23 Panie Romanie

  ” Modlmy sie za Kosciol Powszechny Chrystusowy, ktory z Jego Woli adoptuje sie do nowych przemian III Millenium….i modlmy sie za Polske, ktorej losy waza sie w chwili obecnej.”

  Trzeba się modlić, pokutować i składać ofiary.

  Wprowadziłbym tu poprawkę. Zamiast „z Jego Woli adoptuje się”
  na” z Jego dopustu” .
  Przypisywanie wszystkich zmian Woli Bożej to duża przesada.

 28. Ole said

  Panie Marucha. Pytanie w sprawie nowego Papieza.
  Dlaczego nikt nie zapyta go wprost o wyjasnienie powodow zachowania jakie dziwi wielu wiernych. Nie bedzie wtedy stwierdzen ze: „przeciez nikt nie pytal o wyjasnienia, wiec w czym problem?”
  Liczyc z tym ze ktoras z prestytutek to zrobi nie ma sesnsu, ale Bractwo, lub ktos znany moglby wystosowac otwarty list z pytaniami, parafowany przez znane osobistosci, o zachowanie Papieza. On musialby sie do takich pytan ustosunkowac. Nawet brak odpowiedzi bedzie bardzo wymowny.

  A skoro nie chce by go nazywano Papiezem, niech zaadresuja pytania do Biskupa Rzymu lub tak jak sobie zyczy.
  On mi przypomnia Bolka co to „nie chcem, ale muszem” i na dodatek bez swej woli i wiedzy….it’d.

 29. marost said

  AD25
  Mysle, ze do tego dojdzie. Ktos go o to zapyta. Beda nowe osoby w Kurii, beda decyzje… jego wizja Kosciola z pewnoscia ukaze sie niebawem.
  Poki co zaczyna swoim zachowanie odciagac uwage mediow, podczas gdy dzieja sie wazne wydarzenia np wdrazanie ideologii rodzaju. Nauczanie jej w szkolach od 6klasy…itp.

 30. marta15 said

  ad 15
  „AD 10

  Żaden Katolik nie może być zbawiony, jeśli okazuje nieposłuszeństwo Ojcu Świętemu – to jest dogmat:
  Bonifacy VIII, Bulla Unam sanctam”
  przeciez Franciszek/mowta mi Jorge, NIE jest Prawdziwym Ojcem Swietym.
  Ostatnim papiezem byl Pius 12. Rreszta to fartuszkowi pozujacy na papiezy.
  Nie wiem czemu, w obliczu EWIDENTNYCH, sprawdzonych faktow tak trudno to zauwazyc.
  Trzeba naprawde DUZO zlej woli i ignorancji ,zeby uwazac tych masonow rozbijajacych KK za Prawdzwiych papiezy.

 31. marta15 said

  sekta dostanie niedlugo tak w siedzenie ze sie nie obroca. tu ciekawe info.
  —————-
  „… In just the last week, three governments have indicated action against Newchurch.
  In Australia, a Royal Commission will hear from no fewer than 5,000 child victims in an effort to punish Newchurch’s crimes.
  In Ireland, the government is shutting down all Newchurch schools
  . In the United States, after the court-ordered release of 10,000 pages of documents proving that Roger „Rogue” Mahony and his Newarchdiocese of Los Angeles, California, had colluded with Benedict-Ratzinger to cover up hundreds of crimes against children and even to set up an „underground railroad” to get criminal presbyters across the border to Mexico before they could be prosecuted, a federal court in Milwaukee, Wisconsin, has now forced Newarchbishop Jerome Listecki to publish the personnel records of Newcardinal Timothy Dolan and Newarchbishop Rembert Weakland, inter alios.

  http://www.traditio.com/comment/com1304.htm

  celowo powpuszczali sodomitow i pedofili do seminariow, ukrywali to latami , teraz zbieraja zniwo. ALE TO BYLO celowe dziialnie. Chodzilo o to zeby zniszczyc autorytet, wiarygodnosc KK. I to im sie udalo
  . Ci co to sekte majaca umoczne rece w najgorszych obrzydliwosciach i gnoju nadal uwazaja za Prawdziwy KK sa totalnymi glupcami.

 32. marta15 said

  zauwazylam l pare rzeczy.
  Franciszek/mowta mi Jorge praktycznie NIC nie mowi i Koscile katolickim jako srodku przez ktory mozna uzyskac Zbawienie. Jako jedyna droge prowadzaca do zbawienia. Przejrzalam jego wypowiedzi i zero, nada.
  Mowi o Chrystusie, ale nic o KK. Jego wypowiedzi moga z latwoscia zaakceptowac i protestanci i ortodoksi ze wschodu.
  ZERO mowy O KK.
  Druga sprawa to gledzi on w kolko o ROLI kobiet .
  http://www.news.va/en/news/audience-the-fundamental-role-of-women-in-the-chur
  „.. For the third (3) time this week Pope Francis rRETURNED to the TOPIC OF WOMEN in the Church in his general audience catechesis…”

  Mysle, ze sa to przygrywki do powaznych zmian. mowiac konkretnie kaplanstwa kobiet ,na poczatku pewnie diakonatu.
  Mark my words. Zniesienie celibatau bedzie pewnie klejnym ruchem.

 33. RomanK said

  Panowie,,, trzech kolesi dyskutuje status nowej pracownicy pieknej dziewczyny, ktora po koleji zaprazali na kolacje:
  Dala ci,,pyta pierwszy drugiego..
  Nie a tobie??
  Tez nie..a tobie pyta trzeciego”””
  Mnie tez nie….
  A to kurwa zgodnie wrzasneli…… a wwszycy wokol pomysleli, ze widocznei wiedza skoro tak glosno krzycza….:-)))

  Panie Janie,,,jaka roznice widzi pan pomiedzy Z Woli Boga a…… z Dopustu Bozego????
  Jako Chrzecijanin wierze, za przykladem osobistym Syna Bozego Jezusa Chrystusa, ze nic nei dzieje sie Bez Woli BOga…moze pan nie wierzy ale nawet na pana glowie sa policzone wszystkie wlosy…. wierzy mi pan????
  Dlatego codzienie…powtarzamy,,, per quem ómnia facta sunt., czyli wszystko sie stalo..co sie stalo….

 34. Marucha said

  Re 25:
  Nie wiem, Panie Romanie, co z tego wynika dla Kościoła.

 35. Marucha said

  Re 26:
  Banda wariatów.

 36. Marucha said

  Re 28:
  Nie jest tak łatwo wystosować zapytanie do papieża, które zostanie usłyszane na świecie. A nawet gdyby się to udało, zostanie zignorowane.

 37. Jan said

  Ad.33 Panie Romanie
  Odpowiadam na pytanie. Widzę różnice, ponieważ czyny ludzkie nie muszą i nie są w wielu przypadkach zgodne z wolą Boga niestety. To że Pan Bóg zna wszystko nawet ilość moich włosów to się zgadza. Inną sprawą jest złe postępowanie, co nazywa się grzechem i nie może być uznane za wolę Bożą a najwyżej za dopust.
  Protestancka predystynacja jest błędem odrzuconym dawno w nauce Kościoła.

 38. RomanK said

  Co wynika dla Kosciola panei Marucha..dokladnie nic! Nic! czy tak- czy inaczej ,,co da gadanie, opluskwianie, wydziwianie, domyslanie, biadolenie…??? NIC! Na Wyroki Boskie my Ludzie wplywu nie mamamy..na swoje dzialania i wybory- tak.
  Kosciol to chierarcjia 115 chlopow na miliard dwiescie milionow….ma co s do powiedzenia reszta moze se pomachac, powyc albo zabrac sie i nie pojsc.,,albo nei pojsc.
  Rozne czasy byly w Kosciele,manicheizm, arianizm, herezje , schizmy, ekumenizm…,,wielopapiestwo, burdel w Vatycanie i orgie….morderstwa…niewola avignionska…etc
  Zatem co da…takie czy inne pisanie… Co daje..to ty tylko dzialanie… albo zaniechania dzialania…..
  BYl moment zabralem sie i poszedlem do Kapliczki..gdzie odprawiali Msze Sw….zmienilo sie wiele i zmienia…nie wiem….widzialem juz jak rozpadla sie kapliczka..na dwie….Widocznei musi tak byc…. moze jeszcze zanim umre bede musial isc do Cerkwi…badz co mam nadzieje niebede musial,,Cerkiew przyjdzie do mnie:-)))
  Tu widzi pan panei Janie wracamy do tematu jaki pan poruszyl….TO Wszystko dzieje sie za Wola Boza.z Jego dopustu …wybor natomiast jest wynikiem panskiej Wolnej Woli….z Jego moze sie pan zgodzic badz nie,,ale to nie zmieni niczego oprocz panskiej sytuacji!
  Roznica zasadnicza…Wola i Dopust Boga…a wybor i dzialanie Czlowieka….drugie na wzor pierwszego….ale i to ma uzasadnienie.bo .stworzyl nas na wzor i podobienstwo Swoje,,,,,
  Jednakze pomimo naszej wolnosci wyboru,,ten zawsze ma racje kto sie zgadza z Wola Nieba…bo z nia sie zawsze zgadzac trzeba.dla wlasnego dobra… nawet i .mimo…ze pan nie musi…..

 39. Marucha said

  Re 38:
  Wie Pan, Panie Romanie – i człowiek, i bydlę, skowyczy z bólu, gdy jest zranione. Choć ten skowyt nic mu nie daje, bólu nie zmniejsza, ani jego przyczyny nie usuwa.
  Tak i my wyjemy, skowyczymy, beczymy i skomlimy, bezradni w obliczu kataklizmu..
  Cóż możemy innego zrobić, oprócz bojkotowania talmudycznego pseudokościoła? Oprócz nie dawania na tacę kapłanom-modernistom?
  Ludzie się boją… chcą być posłuszni… chcą zrzucić z siebie współodpowiedzialność..
  Grzeszą zaniechaniem.

 40. jowram said

  Narodowość przyszłego papieża znana już miesiąc przed jego wyborem…
  Masońska gazeta komentuje dwojaki sens imienia Franciszek

  fumee_blanche_sur_le_vatican-copie-1.jpg

  Ciekawe znalezisko Angelico’a z forum un évêque s’est levé, tutaj.
  Miesiąc przed konklawe, wtajemniczony w sprawy Watykanu ujawnił tożsamość przyszłego papieża.

  Oto zapis dyskusji, jaka toczyła się na forum „Godlikeproductions” dnia 17 lutego, to znaczy prawie miesiąc przed wyborem papieża Franciszka. Dowiadujemy się, że to USA sprzyjało elekcji Jorge Mario Bergoglio na to stanowisko (…)
  R
  To będzie Argentyńczyk, nie wiem dokładnie kto, ale jestem pewien, poczekajcie trochę, a zobaczycie, że to prawda 🙂
  Q
  To może być Leonardo Sandri
  R
  Sandri albo Bergoglio, myślę.
  Q
  Dlaczego myślicie, że ktoś z Argentyny ?
  R
  Mam swoje źródła, nie bawię się w zgadywanie.
  Q
  Podczas konklawe wszystko może się zdarzyć.
  R
  Nie macie zielonego pojęcia co się dzieje na naszym świecie. Wszystko jest z góry zaplanowane, wszystko.
  Q
  Czy wasza grupa kontroluje zdarzenia?
  R
  Nie należę do żadnej grupy i niczego nie kontroluję, mam po prostu moje informacje od kogoś kto jest „bardzo blisko Watykanu „.
  Mogę powiedzieć, że mam je raczej przez wypadek. Poczekajcie i zobaczycie, że to nadejdzie.
  Q
  A jaka strategia stoi za wyborem kandydata argentyńskiego ?
  R
  Oh, to długa historia, ale mogę ją streścić.
  Stany Zjednoczone chcą znowu przejąć kontrolę nad Ameryką Południową po tym jak ją [kontrolę] straciły. (To znaczy Wenezuela, Brazylia, i inne). Poza tym moje źródło stwierdziło, że przyszły papież będzie ostatnim. To jest wszystko co wiem.
  Q
  Hm, dobrze, jeśli chcą mieć kontrolę nad Ameryką Południową mogliby równie dobrze wybrać kandydata z Brazylii (Odilo Pedro Scherer)
  R
  Wiem. Nie wiem czemu wybrali Argentynę, takie wytłumaczenie mi podano, będę może mógł mieć więcej informacji w przyszłym tygodniu.
  On będzie ostatnim papieżem, co znaczy, że Rzym może być zniszczony, jak mówi proroctwo, usłyszeć to zaszokowało mnie.

  http://godlikeproductions.com/forum1/message2143087/pg1

 41. RomanK said

  Szanowny panie Waclawie,,wrocilem wlasnie z bardzo ciekawego spotkania i prywatnego pokazu filmu Wojna w Wandei…poznalem producenta filmu i dyrektora i jego cala rodzine,,katolicy szescioro dzieci,,,Wspanialy wieczor i wzruszajca opowiesc o Prawdziwym Kosciele katolickim w straszliwych czasach tryumfu Zla w najczystszej postaci…Graja dzieci ze szkol domowych oczywiscie bez wyjatku katolickich..To nowe pokolenie mlodziutkie dziewczeta i chlopcy…przyjechali z Connecticut,,na sali nasze dzieci z naszej szkoly domowej naszej tradycyjnej parafii…Potem dyskusja przysluchuje sie i serce mi rosnie…Te dzieci wszystkie mniej niz 20 lat…dyskutuja- jak dorosli ludzie , doskonale znajacy temat..i w rodzinnej atmosferze..braterskiej…od mlodziutkiej dziewczynki slysze slowa, ktore i dla nas starych dziadow moga byc za odpowiedz na to co pan napisal wyzej….
  Na uwage chlopca ,ze przeciez przegralismy wojne w Wandei…ze spalono i wymordowano Wandee,,odpowiada bez zadnej watpliwosci…
  a pomysl ilu naszych swietych meczennikow za wiare oddawalo zycie,,i wiedzieli- ze umieraja,….ze wg wszelakich regul ludzkich przegrali……przegrali czy nie??? Jak ci sie wydaje….???
  Zna pan historie… szatanski plan z szatanskiej inspiracji…atak na Kosciol , i jakze rozne postawy…Dopust Bozy i wolne wybory ludzi….n ajpierw w stolicy na wysokich szczeblach i wreszcie siega dolu,,prostych chlopow Wandei…ile razy siegalo wielu narodow…wielu krajow,
  dzis mamy zupelnei podobna sytuacje…inne warunki, inne metody…ale ten sam szatanski plan ta sama szatanska inspiracja…
  Szatan doskonale zna zasade divide et impera…on ja sam wymyslil..stosuje …i podsuwa…
  Demokracja,,ciekawy i ozyteczny wynalazek,,ale stajc sie fetyszem staje sie narzedziem w rekach Szatana i jego slug.. objawia sie jako wola wiekszosci…nie- jako wolna wola,,,Wola Boza, ale wola wiekszosci….niekoneicznie zgodna z prawda i sprawiedliwoscia..wiekszosc ma czasami zupenie inne wyobrazenie o sprawiedliwosci,,,wiekszosc ma czasami niedparta chec zemsty..odwetu….wiekszosc wolala Ukrzyzuj go…..i wiekszosc wolala Hossanna…. dlatego w Kosciele Wiara i Posluszenstwo zastapily demokracje….pokora- powage i splendor. Wiekszosc zatapiono Kolegium Kardynalskim i oddano go opiece i nadzorowi Ducha Swietego…taka jest nasza Wiara,,,wielu Rytow!
  Ale czy nie po to wlasnei wierzymy BOgu ktory inkarnowal rodzac sie w szopie nedznej wsrod bydlatek i gnoju…i umieralsponiewierany i zelzony na drzewie hanby wsrod zloczyncow??? Katolicyzm to bardzo trudna religia…wlasnie dlatego, ze jest tak prosta i plebejska.,,kto sie wywyzsza bedzie ponizony i kto sie poniza bedzie wywyzszony….obiecano nam Zbawienie,,nie Krolestwo Tego Swiata,,,,jak pieknei spiewa Zanna Biczewskaja…do BOga wioda nas sciezki waziutkie…..nasz los zalezy od naszych wyborow..czy zostac na sciezce i piac sie poddajacz ufnoscia Woli Bozej, czy zrezygnowac tlumaczac ze owszem wedrowki tak ..ale nie w takich warunkach:-)))

 42. Skoc said

  # 41
  Dziekuje za wpis.

 43. marta15 said

  swoja droga, tegoroczny tzw. World Youth day w Rio bedzie pod zielonym /green znakiem , inaczej ochrony srodowiska / environment.
  skad my to znamy??
  http://www.xt3.com/wyd2013/library/view.php?id=12925&categoryId=54

 44. Ole said

  # 28
  To prawda, nie latwo, ale trzeba.
  Bractwo mogloby wystosowac taki list, a jesli nie dostanie odpowiedzi wtedy opublikowac zawartosc listu i nie prowadzic zadnych rokowan (ktore wygladaja jak dialog zyda „ks.” Czajkowskiego z zydami) az watykan nie odpowie na pytania.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: