Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Novy o Kobiety zachowują się tak gówn…
  Voodoosch o Kobiety zachowują się tak gówn…
  Mietek o Nierozwiązana tajemnica kamien…
  Crestone o Kobiety zachowują się tak gówn…
  Krzysztof M o Kobiety zachowują się tak gówn…
  Krzysztof M o Kobiety zachowują się tak gówn…
  Krzysztof M o Puste hasła
  bez loginu o Kobiety zachowują się tak gówn…
  revers o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  revers o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Marucha o Kobiety zachowują się tak gówn…
  Jaber o Kobiety zachowują się tak gówn…
  AndreAndre o Kobiety zachowują się tak gówn…
  Carlos o Wolne tematy (39 – …
  biordal o Kobiety zachowują się tak gówn…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Żydzi byli sami sobie winni?

Posted by Marucha w dniu 2013-04-06 (Sobota)

Wywiad z prof. Krzysztofem Jasiewiczem opublikowany w kwietniowym numerze „Focus Historia Ekstra”.
Admin.

Gazeta warszawska krzysztof jasiewicz

„Skala niemieckiej zbrodni była możliwa nie dzięki temu, »co się działo na obrzeżach Zagłady«, lecz tylko dzięki aktywnemu udziałowi Żydów w procesie mordowania swojego narodu. Tu kłania się bierność powszechna samych Żydów i postawy Judenratów, okrutne żydowskie policje w gettach” – mówiprof. Krzysztof Jasiewicz.

FOKUS:

Jak wyjaśnić fakt, że Polskie Państwo Podziemne, istniejące przecież prawie od początku okupacji, praktycznie wyłączyło się ze sprawowania swojej funkcji wobec części obywateli – polskich Żydów? Szczególnie kiedy Żydzi zostali fizycznie oddzieleni przez okupantów hitlerowskich od reszty obywateli polskich. [Piękny przykład pytania, które już samo w sobie zawiera kłamstwo – admin]

 Krzysztof Jasiewicz:

Nie zgadzam się z twierdzeniem, że ten problem umknął z pola widzenia władz konspiracyjnych. Wystarczy przypomnieć Żegotę, jedyną taką organizację w okupowanej Europie, która była agendą PPP i różne inne starania. Od misji Karskiego po wystąpienie prezydenta Raczkiewicza do Piusa XII (3 stycznia 1943 r.). „Ojcze Święty! – pisał wtedy prezydent o sytuacji w Polsce. – Prawa boskie sponie­wierane, godność ludzka zdeptana, setki tysięcy pomordowanych”. A dalej wprost Raczkiewicz apeluje, by „w imię zasad chrześcijańskich [wystosować protest do władz niemieckich] przeciw poniewieraniu mordowaniu Żydów”.

Także Kościół w Polsce w osobie arcybi­skupa Sapiehy upominał się o Żydów, zwra­cając się do hr. Ronikiera, prezesa legalnie działającej Rady Głównej Opiekuńczej, ze sło­wami: „Konieczna jest interwencja w sprawie żydów, którzy przyjęli katolicyzm i według nauki Kościoła św. należą do jednej z nami wspólnoty wiernych”. Problem represji, tak­że wobec Żydów, poruszał Sapieha w rozmo­wach z władzami niemieckimi. Gdyby jednak ktoś zauważył, że chodzi tylko o Żydów na­wróconych, to przypomnijmy, że społeczeń­stwo polskie, podobnie jak wszystkie inne europejskie, było podzielone konfesyjnie i od wieków obowiązywała zasada, iż każda konfesja dba o swoich wiernych. Według tej zasady funkcjonowała sfera dobroczynności i inne typy wsparcia (fundacje, przytułki itd.).

A już – ku przypomnieniu – nie słyszałem, by za Polakami w sowieckiej strefie okupa­cyjnej (1939-1941) na Kresach Wschodnich wstawił się choć jeden rabin. A działy się tam straszne rzeczy. Niestety przy licznym udzia­le Żydów, co miało w okresie późniejszym wpływ na akcję ratowania tego narodu, bo wieść o postawach naszych Żydów i ich niegodziwościach rozlała się szeroko po całym kraju, gdy Niemcy w 1941 r. odbili Sowietom zagrabione polskie ziemie.

W narracji żydowskiej pojawia się mnó­stwo hipokryzji, bo niektórzy Żydzi usiłowa­li ratować się, przechodząc na katolicyzm, sądząc, że Kościół nie powinien wnikać w szczerość nawrócenia, lecz dawać im jedynie stosowny glejt na przeżycie. Tymczasem ludzie wierzący, a zwłaszcza hierarchowie nie mogą robić szopki z wiary, chociaż prze­cież tysiące Żydów skorzystało z fałszywych metryk chrztu wydawanych przez polskich duchownych. Chciałbym też zauważyć, że sami Żydzi, bardzo wpływowi w niektórych państwach, prawie nic dla swoich współbra­ci nie robili, biernie przyglądając się ich za­gładzie i zapewne kalkulując, co by na tym można było ugrać.

Jest jeszcze jeden motyw w różnych wy­powiedziach i publikacjach żydowskich. Za­wsze wszystko, co dla nich robiono, robiono źle lub było to o wiele za mało. Przypominają mi się sceny z paru filmów lub książek, gdzie i w związku z przygotowaniami do powstania w getcie warszawskim padają w dialogu zarzuty, że Polacy – naturalnie antysemici – nie dają Żydom broni, tak bardzo potrzebnej do walki. PPP nie miało wprawdzie magazynów broni w Puszczy Kampinoskiej czy in­nych miejscach, ale w pojmowaniu Żydów to bez znaczenia. Im się wydawało, że mamy tysiące sztuk rozmaitej broni. No a skoro oni umyślili sobie powstanie, to my im wszystko oddajemy – jeśli tego nie robimy, to tylko dlatego, że byliśmy antysemitami. Ten chory tok rozumowania żydowskiej narracji jako takiej wywołuje zjawisko projekcji – swoje zło i zaniechania Żydzi przerzucaj ą na innych, zwłaszcza na Polaków.

Przypomnijmy fakty. „Bracia – resztki Żydów w Polsce żyją z przeświadczeniem, że w najstraszniejszych dniach naszej histo­rii, wy nie udzieliliście nam pomocy – pisze Żydowski Komitet Narodowy w Polsce do organizacji żydowskich w Ameryce 1 stycznia 1943 r., a więc wkrótce po wymordowaniu większości Żydów z getta warszawskiego w Treblince. – Odezwijcie się przynajmniej w ostatnich dniach naszego życia. Jest to nasz ostatni apel do was”.

„Niemcy wywieźli i zamordowali lub spalili żywcem dziesiątki tysięcy Żydów – czy­tamy w innym piśmie Żydowskiego Komitetu Narodowego z Warszawy do Joint Distribu­tion Committee w Nowym Jorku z 15 maja 1943 r. – Część Żydów uratowała się. W całej Polsce z trzech milionów Żydów pozostało nie więcej niż 10 proc., resztę Niemcy wy­mordowali. W najbliższych tygodniach wy­mordują pozostałych. Można jeszcze ratować tysiące Żydów [podkr. K.J.], Przyślijcie na­tychmiast sto tysięcy dolarów. Od was zależy ratunek tysięcy ludzi. Czekamy”.

„Nie rozumiemy waszego milczenia – piszą znowu Żydzi polscy do Żydów ame­rykańskich. – Na pięć wysłanych depesz nie otrzymaliśmy odpowiedzi i mimo apelów i alarmów żadne fundusze dla nas nie nad­chodzą. Dlaczego Joint nie przesyła pienię­dzy? Możemy jeszcze uratować od zagłady i niechybnej śmierci tysiące Żydów, kobiet i dzieci. Musimy mieć znaczne fundusze. Zaalarmujcie natychmiast Joint i wszystkie inne organizacje żydowskie. Na ratowanie resztek Żydów musimy mieć sto tysięcy do­larów. Czekamy na waszą pomoc”.

W gettach funkcjonowały żydowskie siły porządkowe kolaborujące z hitlerowcami Wspólnie rabowali i wywozili mieszkańców

W gettach funkcjonowały żydowskie siły porządkowe kolaborujące z hitlerowcami Wspólnie rabowali i wywozili mieszkańców

A tego jest więcej. No i na apele do środowisk żydowskich pospieszył z pomocą jedynie… Rząd RP na Uchodźstwie, przezna­czając dodatkowe fundusze i wzywając pol­skie społeczeństwo do udzielania pomocy w przechowywaniu Żydów po aryjskiej stro­nie. Zachęcam do przejrzenia dokumentacji w Studium Polski Podziemnej, np. teka 78, z której pochodzą powyższe cytaty.

I jeszcze jedno w kontekście „rozlicze­niowych” książek Grossa. Owe żydowskie bzdury i dane wzięte z sufitu o Żydach zamordowanych głównie przez polskich chłopów to właśnie projekcja zmierzająca do ukrycia największej żydowskiej tajem­nicy. Otóż skala niemieckiej zbrodni była możliwa nie dzięki temu, „co się działo na obrzeżach Zagłady”, lecz tylko dzięki aktywnemu udziałowi Żydów w procesie mordowania swojego narodu. Tu kłania się bierność powszechna samych Żydów i postawy Judenratów, okrutne żydow­skie policje w gettach – bo to one wyła­pują, spędzają na różne Umschlagplatze i upychają w wagonach swoich sąsiadów, rodziny i przypadkowych Żydów. Wreszcie to żydowskie komanda zapędzają Żydów do komór gazowych, a potem oprawiają ich zwłoki, grzebiąc w pochwach, odbytnicach, wyrywając złote mostki i koronki.

FOKUS:

W książce „Pierwsi po diable…”  (2002) przedstawia pan zupełnie inne poglądy, m.in. odżegnujące się od przypisywania Ży­dom winy za większość zbrodni sowieckich na terenach okupowanych Kresów. Wykorzys­tał pan wszystkie dostępne archiwa, w tym dostępne w latach 90. archiwa radzieckie.

 Krzysztof Jasiewicz:

Niestety myślę, że uległem wów­czas pewnej modzie – że w dobrym tonie jest krytykować przedstawicieli własnego naro­du. Zdecydował także proces ponownego przyjrzenia się źródłom, sięgnięcie do źró­deł wcześniej niewykorzystanych lub wyko­rzystanych słabo.
Jest też element czysto ludzki. Zrozu­miałem, że przypadkowo znalazłem się po niewłaściwej stronie barykady. Szokujące bowiem dla mnie było, gdy moja znajoma, Żydówka, zafascynowana moimi prożydowskimi wywodami, usiłowała mnie zaprosić na spotkanie, na którym – jak to ujęła – róż­ni ludzie mówią, jak powrócili do swoich żydowskich korzeni. Stąd nietrudno wy­wnioskować, że moje wywody sugerowały tzw. wrażliwość żydowską, a zatem budzenie się we mnie Żyda.

Być Żydem to żaden wstyd, ale ja nim nie jestem, a ta konstatacja dość mocno mnie zreflektowała. Zwłaszcza gdy kolejny przedstawiciel tegoż narodu, a zarazem re­dakcji bardzo znanego pisma zagranicznego, zajmującego się tematyką żydowską (pew­nie kierując się podobną interpretacją mo­ich poglądów), zaproponował mi napisanie artykułu o stosunku polskiego Kościoła do zagłady Żydów. Sugerując, by napisać o tym mocno – cytuję z pamięci – „żeby Kościoło­wi dokopać”. Zrozumiałem, że niekoniecznie może tu chodzić o dialog lub poszukiwanie prawdy, lecz o zupełnie inne rzeczy. [No ro Pan profesor się w końcu połapał… lepiej późno, niż wcale – admin.]

FOKUS:

Jednak lektura tamtej książki po­ruszała głęboko. Pana stanowisko, ocena źró­deł, stosunek do własnej profesji i własnych ograniczeń budzą szacunek. Zastosował pan kilka nowatorskich interpretacji danych statystycznych, wynikających z osobistych relacji kilku tysięcy uczestników wydarzeń. Skutecznie falsyfikuje pan i nazywa prostac­ką tezę o odpowiedzialności Żydów pod oku­pacją sowiecką za straszliwe nieszczęścia Po­laków. Domaga się pan nawet wprowadzenia pojęcia „kłamstwo jedwabieńskie” (wobec zaprzeczających tej zbrodni) na podobień­stwo „kłamstwa oświęcimskiego”. Opisuje pan sytuacje nieuczciwego przepływu dóbr od Żydów do Polaków. Ten proceder nazy­wa „pseudoszmalcownictwem”. Oto kilka cytatów: „okupacja sowiecka 39-41 jako pol­skie alibi dla obojętności wobec zagłady”, „Żydzi szukali konsensusu z każdą władzą, byle dawała jakoś żyć”, „Ukrywanie Żydów nie było postrzegane jako akt bohaterstwa czy humanitaryzmu, ale jako akt zdrady, działanie przeciwko polskiemu interesowi narodowemu”, „Niebezpieczeństwem byli sąsiedzi-Polacy”, „Żydom, którzy przeżyli, brakowało u Polaków bezinteresowności”, „musimy przyjąć, że udawanie iż nie par­tycypowaliśmy w Holokauście, jest kłam­stwem jedwabieńskim”.

Dokumentuje pan lęk przed żydowskim komunizmem. Publikuje pan wysłany do Londynu dokument kościelny, którego fragment brzmi: „Niemcy oprócz mnóstwa krzywd jakie wyrządzili, pod jednym wzglę­dem dali dobry początek, że pokazali możliwość wyzwolenia polskiego społeczeństwa spod żydowskiej plagi i wytknęli nam dro­gę, którą mniej okrutnie oczywiście i mniej brutalnie, ale konsekwentnie iść należy” (sprawozdanie kościelne z Polski z czerwca- -lipca 1941 r.).

 Krzysztof Jasiewicz:

Miło, że mnie pan komplementuje, ale – jak w piosence – to już było. Ponadto brzmi to trochę tak: jak to możliwe, że pan, zdawałoby się, człowiek wykształcony, profe­sor zwyczajny PAN, stoczył się nisko i został, nazwijmy rzecz po imieniu, „antysemitą”.

Mam zbyt mało miejsca, aby wszystko wyjaśnić, bo to jest temat na książkę, a nie na wywiad. Pragnę jednak zwrócić uwagę na inny mój tekst, w którym 7 lat później ustosunkowałem się do swojej książki. No i jeszcze jedno – każdy tekst/źródło odczytuje się na nowo wraz z upływem czasu, dziś pew­nie jeszcze bym coś dorzucił. Siedem lat póź­niej napisałem o wadliwie skonstruowanej perspektywie badawczej i wynikającym stąd błędzie: „Sprowadzał się on do skrótu myś­lowego, że mój opis chrześcijanina i jego wia­ry, a także Polaka i jego patriotyzmu – mam na myśli drugi plan książki – w sposób ja­sny precyzuje moją pozycję metodologiczną (….). Przyjąłem bowiem założenie (…), że istnieją dwie wizje człowieka. Pierwsza – ewangeliczna: w myśl tej wizji człowiek jest zobowiązany przestrzegać Dekalogu i nauk Chrystusa w każdej wyobrażalnej naszymi zmysłami i doświadczanej rzeczywistości. W tej perspektywie konfrontacja człowieka z systemem okupacyjnym, z wyjątkiem bar­dzo nielicznych (vide o. Maksymilian Kol­be) kończy się katastrofą. Człowiek niemal na całym froncie przegrywa – żeby przeżyć, musi kraść, wystawiać fałszywe świadectwa, zabijać. Co więcej – do realizacji swoich celów czasu wojny wykorzystuje bezpośrednio i po­średnio Boga, bo modli się do Niego o swoje przetrwanie, a tam mieści się prośba, nawet nieświadoma o powodzenie w działaniach niedekalogowych (…). Druga wizja człowie­ka – nieewangeliczna-jest wersją »żydową«. Nie można więc (…) mieć do człowieka pre­ tensji, że »zawiesza« Dekalog lub przynaj­mniej przymruża nań oko. Jest w końcu tylko człowiekiem, a nawet więcej – jest zawsze Człowiekiem”.

Niestety, Żydów gubi brak umiaru we wszystkim i przekonanie, że są narodem wybranym. Czują się oni upoważnieni do interpretacji wszystkiego, także doktryny katolickiej. Cokolwiek byśmy robili, i tak będzie poddane ich krytyce – że za mało, że źle, że zbyt mało ofiarnie. W moim najgłęb­szym przekonaniu szkoda czasu na dialog z Żydami, bo on do niczego nie prowadzi. W nauce należy odrzucić empatię, sympa­tię czy antypatię, a skoncentrować się na faktach oraz niezbywalnym prawie do ich różnych interpretacji. Ludzi, którzy używa­ją słów „antysemita”, „antysemicki”, nale­ży traktować jak ludzi niegodnych debaty, którzy usiłują niszczyć innych, gdy brakuje argumentów merytorycznych. To oni tworzą mowę nienawiści.

Prawdziwym nieszczęściem są nawie­dzeni – a przeważnie tylko tacy są – bada­cze żydowscy, którzy nie dążą do opisania takiej czy innej rzeczywistości, lecz piszą pod z góry założoną tezę. A mówiąc bez ogródek – zwyczajnie i świadomie rozmija­ją się z prawdą. Ten nieszczęsny dokument „kościelny”, który pan z taką przyjemnością zacytował, niczego nie przesądza. Bo nie wiemy, kto go napisał i w jakich okoliczno­ściach, i nie wyraża on nic innego niż opinię autora i… strach przed Żydami – normalny, ludzki i uzasadniony. Bo ja głęboko jestem przekonany, że za zbrodnią w Jedwabnem i innymi pogromami nie stoi chęć zdoby­cia pierzyn i nocników żydowskich, nawet mniej jest tam odwetu za różne podłości żydowskie (a było ich sporo w latach 1939— -1941 na terenie Łomżyńskiego i we wszyst­kich innych miejscach, gdzie Żydzi mieszka­li) – stoi tam wielki strach przed nimi. I ci zdesperowani mordercy być może w duchu mówili sobie: robimy rzecz straszną, ale może wnuki nasze będą nam wdzięczne. Myślę, że jest możliwa taka interpretacja, choć ona ze zbrodni nie rozgrzesza.

Warto jeszcze dopowiedzieć, że popra­wa stosunków polsko-żydowskich wymaga prowadzenia równolegle dwóch wątków, także stosunku Żydów do Polaków i Państwa Polskiego. To nie jest jednostronny proces polegający na epatowaniu polskimi zbrod­niami, przy jednoczesnym blokowaniu prze­dostawania się wiedzy o zbrodniach Żydów na Polakach. Jeszcze przed II wojną w okre­sie Wielkiej Czystki w ZSRR zamordowano 111 tys. Polaków, głównie na Białorusi i Ukrainie. Na tej pierwszej Żydzi stanowili ponad połowę wszystkich funkcjonariuszy NKWD, na tej drugiej aż dwie trzecie (we­dług oficjalnych danych). Nie ma więc moż­liwości, by nie wzięli w tej zbrodni udziału, nie wspomnę o okresie 1939-1941, bo nie chcę być oblany fekaliami.

Jest też problem badaczy żydowskich, którzy ukrywają, że są Żydami, i udają, że są np. Polakami, Francuzami czy Węgra­mi. Oni często świadomie fałszują historię i biją się w piersi w imieniu Polaków, Fran­cuzów czy Węgrów, przepraszając siebie za wyolbrzymione przez siebie zbrodnie i inne przewinienia.

FOKUS:

To znaczy, że wszystkie tek­sty „skażone” pochodzeniem autora są nienaukowe?

 Krzysztof Jasiewicz:

Sięgnąłem do Talmudu i uważ­na lektura przekonała mnie, że istnieje wiele interpretacji sformułowanych tam  „prawd”. Na przykład słynne zdanie: „Kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat” nie precyzuje, o czyje życie chodzi, i tak może to być interpretowane nie tylko w dyskusjach rabinackich, lecz w głowach prze­ciętnych Żydów. Może to być życie własne albo członka rodziny, życie Żyda. Naród ży­dowski został ponoć „wybrany”, a to niesie wiele konsekwencji. To talmudyczny sposób myślenia Żydów, niekoniecznie religijnych. W środowisku żydowskim nabywa się ja­kiejś specyficznej świadomości grupowej. Znane są fakty entuzjastycznego witania podczas pierwszej wojny światowej Niem­ców w Kongresówce czy Rosjan w Galicji. Takie powitania odbywały się po klęsce Na­poleona i Księstwa Warszawskiego, podczas wkraczania wojsk zaborczych po upadku Polski, a nawet w trakcie potopu szwedz­kiego. Lecz wszyscy badacze żydowscy albo temu przeczą, albo przydają nieprawdopo­dobne interpretacje.

FOKUS:

Może Żydzi nie są zadowoleni z żadnej władzy i każdą nową witają z nadzie­ją, że będzie dla nich lepsza, a przynajmniej nie gorsza.

 Krzysztof Jasiewicz:

Brzmi to fatalnie, bo co powiedzieć Żydach, którzy witali Niemców (albo jak się narodowo mówi „nazistów”) w 1939 r. w Polsce? A były takie przypadki – w Krako­wie, Łodzi i innych miastach. W Zarębach Kościelnych na czele witających stał rabin w odświętnym stroju.

Żydów zaślepia ich nienawiść i chęć odwetu. To podstawowy powód, dla którego zasilili aparat bezpieczeństwa Bolszewii, potem sowiecki na Kresach i wreszcie UB po wojnie. Mam wrażenie, że człowiek w miarę wykształcony i średnio bystry zorientuje się, że niekoniecznie relacja żydowska jest prawdziwa  Że wywód badacza żydowskiego nie zawsze jest mądrzejszy. I że jeśli jakiś badacz nie podziela tego poglądu, to wcale nie musi być antysemitą pozbawionym empatii.

Grupę badaczy nieżydowskich, która się identyfikuje z etosem żydowskim, złośli­wie nazwałbym ludźmi intelektualnie ułom­nymi. Często jest to spowodowane manierą stosowania nadmiernego krytycyzmu w sto­sunku do rodaków, przy bezkrytycznym stosunku do dywagacji żydowskich, z nadzieją, że to pomoże im w karierze. Ja bym wybrał Polskę. I myślę, że bycie krytycznym wobec Żydów – zwłaszcza gdy mordują dziś swo­ich sąsiadów na Bliskim Wschodzie – jest bardziej trendy i ma sens niż ich obrona i rozgrzeszanie. Na Holokaust pracowały przez wieki całe pokolenia Żydów, a nie Kościół katolicki. I Żydzi z tego – jak się wydaje-nie wyciągnęli wniosków.

http://gazetawarszawska.com

Komentarzy 56 do “Żydzi byli sami sobie winni?”

 1. Maciej said

  Miałem się uczyć na jutrzejsze egzaminy, a siedzę na gajówce … Nadrabiając zaległości … Jak nie zdam zrzucam wszystko na gajówkę i Gajowego !

  Marginalnie odnośnie mojej szkoły, ostatnio besztając UE jako niemieckie działo, które zniszczyło Polskę i sobie ją podporządkowało, mówiąc o realnych zagrożeniach w Polsce, dowiedziałem się od poprawnie politycznej pani doktor, że na uczelni jest jakiś pan profesor, który uważa, że Polska jest sztucznie wyludniana i będzie zaludniania narodem wybranym, który ma wielkie wpływy obecnie w Polsce. Myślała, że mnie tym zadziwi i zdeprecjonuje moje „radykalne” poglądy, a ja dorzuciłem swoje na temat Judeopolonii i babie finalnie ręce opadły …

  Za punkt honoru postawiłem sobie, że wespół z kolegą musimy się dowiedzieć kim jest taka zacna persona w naszej szkole, która nie boi się mówić prawdy ! Trzeba jej pogratulować … I powiedzieć, że choć jesteśmy w mniejszości to jednak JESTEŚMY !

  ……….

  Do pana prof. przydałyby się jakieś listy poparcia bo na pewno machina „pogardy” z ośrodków pogardy dla prawdy już ruszyła !

  Artykuły o Żydach w gajówce są formą poparcia dla prof. Jasiewicza. – admin

 2. „Widmo krąży nad Polską, widmo donosicielstwa” POLECAM: http://prlbis.blogspot.com/2013/04/widmo-krazy-nad-polska-widmo.html

 3. Kibic said

  Dzien dobry,

  Czy nie uwazacie, ze poslugujac sie logika p.prof. Krzysztofa Jasiewicza, mozna twierdzic, ze „sami Polacy sa winni wszelkich nieszczesc, ktore ich dotknely. A wiec: rozbiory, najazd Hitlera/Niemcow na Polske 1 wrzesnia 1939, przegrana batalia wrzesniowa, Jalta…itd
  Do tego…zadnych wnioskow nie wyciagneli i wciaz maja klopot z odnalezieniem sie!”.
  Wszak…czyz kazdy z nas nie ma wolnej woli i nie jest winnym/odpowiedzialnym za swe postepki i ich skutki?!?
  Zgoda…?
  Pytanie: czyz walkujac taka „oczywistosc nad oczywistosciami” spelniamy jakas pozyteczna role jesli
  naszych dociekan nie konczymy proba wyciagania konstruktywnych wnioskow?
  Co maja/moga przyniesc slowa rzucone na wiatr..?

  Czyzby pod koniec artykulu Autorowi braklo inwencji?
  Nieprawdaz…
  Krzysztof Pytel
  z Reims,

  5.04.2013

 4. Marucha said

  Re 3:
  Największym nieszczęściem Żydów jest, że mają pod sobą tylko 80% gospodarki światowej, zamiast 100%. To jest krzycząca niesprawiedliwość.

 5. Kibic said

  R-4

  Panie Gajowy,

  Autor artykulu faktycznie zapomnial o gospodarce.
  Chyba tylko dlatego zadnego wniosku nie przedstawil.
  Pan uczynil krok!
  Czekam na nastepny…
  k.pytel

 6. akej said

  Nic o prof. Jasiewiczu nie wiedzialem. Bylem zdziwiony faktem, ze „nawrocil sie” w swoich pogladach na zydow. Jak sie okzauje, klamstwo zbiera wielkie zniwo nawet wsrod ludzi myslacych …

 7. akej said

  @ 3
  Nie wiem w jaki sposob moze dojsc pan do takich wnioskow? Moze zimny prysznic by panu pomgl?

 8. Atk said

  # 7
  Kibic jest kibicem „suuuuuuu…sznej sprawy” i prysznic nic mu nie pomoze.

 9. K.Ow said

  Nie wiem czy dobrze pamietam nazwisko zyda, autora pamietnikow z tego okresu opisujacego bestialstwa zydowskiej policji, rabunki, selekcje do wywozki…. on chyba sie nazywal Przewoznik czy podobnie. Czy ktos pamieta?

 10. akcamillo said

  Bardzo dobrze , ze profesor sie nawrocil, zrobil blad przed laty, ale teraz mial odwage przy tak skoncentrowanym ataku powiedziec prawde. Do niego powinni dolaczyc inni historycy, aby swiadczyc i mowic prawde. Jesli odezwie sie 20-30 profesorow, to zadne zydowskie lobby ich nie zaatakuje, beda chetni do otwartych dyskusji. A wiec wspierac takich ludzi nie krytykowac.

  Maciej powiedział/a
  Do pana prof. przydałyby się jakieś listy poparcia bo na pewno machina “pogardy” z ośrodków pogardy dla prawdy już ruszyła !

  oczywiscie powinna ruszyc lawina pozytywnych odpowiedzi i to jak najszybciej.

 11. Fran SA said

  Zydom wszystko wolno. Inni poszliby siedziec za pedofilie, a oni maja religijny placet!.

  http://moralcompassblog.com/2013/03/31/ritual-sucking-of-baby-penises-unhealthy/

  Babies Receive Precious Religious Gift: Herpes:

  http://moralcompassblog.com/2013/04/05/babies-receive-precious-religious-gift-herpes/#comment-2721

  I ciekawe, co na to nowy papiez, ktory obiecal scigac katolickich ksiezy, a zydom swieczki zapala.

 12. andrzej said

  Zainteresowanym polecam:

  T. Bednarczyk, Życie codzienne Warszawskiego Getta.
  T. Bednarczyk, OW-KB-AK. Żydzi polscy dzisiaj.
  R. Dmowski, Polityka polska i odbudowanie państwa.
  F. Eger, Żydzi i masoni we wspólnej pracy.
  E. Flis, Naród niewybrany.
  K. Gajewski, Poznaj Żyda.
  R. Gładkowski, Myślacym pod rozwagę (już sam tytuł brzmi nieswojo).
  Ks. J. Hojnowski, Przeciw zagrożeniu narodu.
  R. Horyń, Gen. Sikorski w świetle dokumentów.
  K. Kenneth, Kanadyjski wir.
  J. Kisielewski, Ziemia gromadzi prochy.
  F. Koneczny, Cywilizacja żydowska.
  R. Korsch, Żydowskie ugrupowania wywrotowe w Polsce (1925).
  K. Kowalski, Żydzi chrzczeni.
  Ks. J. B. Pranajtis, Chrześcijanin w Talmudzie żydowskim.
  H. Rolicki, Zmierzch Izraela (powiewa optymizmem).
  Ks. Dr S. Trzeciak, Program światowej polityki żydowskiej.
  S. Witkowski, Żydzi przestańcie kłamać.
  S. Wysocki, Żydzi w dziejach Polski.
  S. Wysocki, Żydzi w III Rzeczypospolitej.
  T. Bednarczyk, Wiesenthal contra Waluś, Demianiuk i inni.

  Ww. pozycje ukazały się nakładem Wydawnictwa Ojczyzna,
  Bogusława Rybickiego.

  Oraz:
  T. Bednarczyk, Obowiązek silniejszy od śmierci (wspomnienia z lat 1939-1944 o polskiej pomocy dla Żydów w Warszawie) Krajowej Agencji Wydawniczej, Warszawa – 1982.

 13. Kronikarz said

  : – )

 14. akej said

  @ 9
  Glowy nie daje. Ale chyba to byl Ringenblum

 15. 25godzina said

  Początek nagonki na prof. Krzysztofa Jasiewicza za podważenie żydowskiej propagandy historycznej. Fragment audycji od oko 1:00 minuty. Grzegorz Chlasta i Paweł Smoleński:

 16. Marucha said

  Re 15:
  Wiadomo było przecież, że bezczelne a zuchwałe k…y, zabiorą głos. W imieniu Polaków, ma się rozumieć.
  Lemingi im przyklasną: „Mam przyjaciela Żyda i to wspaniały człowiek”.

 17. marta15 said

  wystarczy poczytac ksiazki, artykuly samych tylko, co niektorych, Zydow aby dowiedziec sie prawdy.
  Hanna Arendt, N Finkelstein, Gilad Atzmon, Zydzi z Neturei karta etc mowia i pisza o tym jak wlasciwe wyglada zydowska uczciwosc, sprawiedliwosc , pojmowanie /interpretowanie historii.
  Mowiac krotko, polega na falszowaniu, z korzyscia dla siebie, cenzurowaniu/kneblowaniu tych, co staraja sie mowic prawde i czerpaniu materialnych korzysci z teh zafalszowanej historii. To jest swego rodzaju terroryzm historyczno-intelektualny ,ktorym od lat zagluszaja oni tych ludzi , ktorzy probuja ujawnic Prawdziwe,historyczne fakty.

  Tu sa ciekawe wypowiedzi rabinow sprzed 1 i 2 wojny swiatowej POTEPIAJACE Syjonizm i wszelkie proby utworzenia panstwa Izrael.
  Co ciekawe, wiekszosc tych rabinow pochodzila ze Wschdoniej Europy , z terenow Polski, Rosji, Litwy, Wegier, niektorzy z Niemiec. Podejrzewam, ze dlatego tez ludnosc zydowska, z TYCH WLASNIE rejonow Europy, bogaci Syjonisci/lucyferianie zydowscy zdecydowali sie zlozyc na Oltarzu drugiej wojny swiatowej , jako ofiare dla szatana za jego pomoc w utworzeniu wielkiego/wplywowego Eretz Israel i „religii” Holocaust, ktora stala sie dojna krowa, umozliwiajaca tej syjonskiej osmornicy globalne korumpowanie politykow i cenzurowanie historykow.
  http://www.nkusa.org/Historical_Documents/TheRabbisSpeakOut.htm

 18. akej said

  @ Akcamillo (10)
  Jezeli, jezeli … Z PRL-bis sprawy maja sie tak samo jak z loteria. Oby oni mieli odwage. Oby tego „jezeli” diabli nie wzieli!
  PS – Licze na to, ze obudza sie i stana razem z nim. – Tak im dopomoz Bog!

 19. marta15 said

  tu fragment z ks. Gilada Atzmon, „The wondering who”. Polecam jej przeczytanie.
  „The Holocaust religion.
  Yeshayahu Leibowitz, the philosopher who was an observant Orthodox Jew, told me once: „The Jewish religion died 200 years ago. Now there is NOTHING that unifies the Jews around the world APART from the Holocaust”.

  Prof. Leibowitz, a Latvian born philosopher at the Hebrew University, was probably first to suggest that the Holocaust has become the new Jewish religion. The Israeli philosopher Adi Ophir also pointed out that far from being merely a historical narrative , „The Holocaust ” contains numerous essential religious elements.
  It has its „priests” ( eg Simon Wiesenthal, Elie Wiesel, Deborah Lipstad) and „prophets”, ( Simon Peres, Benjamin Nethanyahu, those who warn of the Iranian Judeocide to come) . It has „commandments and dogmas”, ( eg. „Never Again”), and” rituals”,
  ( memorial days, „pilgrimage” to Auschwitz). It has its established , esoteric symbolic order ( eg, kapos, gas chambers, chimneys, dust, shoes, etc.) . It also has a „temple” , Yad Vashem, and shrines –Holocaust museums in capital cities worldwide. The „Holocaust religion” is also maintained by a massive, global financial network, what Norman Finkelstein terms the „Holocaust Industry” , as well as such institutions as the Holocaust Education Trust.
  This new „religion” is coherent enough to define its „anti-christs”, ( Holocaust deniers), and powerful enough to persecute them
  ( through Holocaust denial and hate-speech laws).
  It took me many years to understand that the Holocaust , the core belief of the contemporary Jewish „faith” , was not an historical narrative. for historical narratives DO NOT NEED protection of the law and politicians . At a certain moment in time, a horrible chapter in the history of humanity was given an exceptionally META-HISTORICAL status.
  It’s „factuality” was sealed with draconian laws, and its reasoning secured by social and political institutions.
  The Holocaust religion is , obviously, Judeo-centric to the bone.
  It defines the Jewish raison d’etre. For Zionist Jews, it signifies a total fatigue of the Daspora and regards the goy as a potential irrational murderer. This new Jewish” relioion” preaches REVANGE.
  It could well be the most sinister religion known to men, for, in the name of the Jewish suffering , it issues licences to kill.
  to flatten, to nuke, to annihilate, to loot, to ethnically cleanse. It has made vengeance into acceptable Western value. …
  The Holocaust offers a new form of worship, having made self-loving into a dogmatic belief in which the observant follower worship HIMSELF or HERSELF.
  In the new religion, instead of old Jehovah, it is „the JEW” ,whom the Jews worship: a brave and witty, survivor of the ultimate genocide , who emerged from the ashes and stepped forward into a new beginning.
  To a certain extent, the Holocaust religion signals the final Jewish departure from monotheism, for every Jew IS POTENTIALLY little „god” or „goddess”. Abe Foxman is the „god” of anti-defamation, Alan Greenspan is the „god” of „good economy”…Paul Wolfowitz is the „god” of „moral interventionism”. AIPAC is the American Olympus where mortals elected in the US come to beg for mercy, forgiveness for being Goyim and for a bit of cash.
  The Holocaust religion is the conclusive and final stage in the Jewish dialectic; it is the end of Jewish history, for it is the deepest and most sincere form of „SELF-LOVE”.
  Rather than requiring God to designate the Jews as the Chosen People, in the „Holocaust religion” the Jews cut out the divine middleman, and simply choose themselves …
  The new ” Jewish god”,i.e. „the Jew”, cannot be the subject to any human contingent occurrence.
  Thus the Holocaust religion is protected by laws, while every other historical narrative is debated openly by historians, intellectuals, and ordinary people. The Holocaust sets itself as an eternal truth that transcends critical discourse. ……………”


  warto to przetlumaczyc.
  Ciekawe jest takze to, ze Gilad mowiac o tym, ze Holocaust religia czyni z Kazdego Zyda ” malego bozka czy boginie „, czci czlowieka zamiast Boga , niechacy ” napisal” tez o posoborowej „religii” sekty watykanskiej, ktora rowniez presunela „srodek ciezkosci” z czczenia Boga Jedynego w Trojcy Przenajswietszej , w czczenie czlowieka.

 20. jowram said

  Szanowni Rodacy, drodzy Państwo

  W nawiązaniu do petycji http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=9493

  w której próbujemy bronić Polaka, prawa do wolności uprawiania nauki, wolności słowa, posiadania własnych poglądów niezależnie od żydowskiej propagandy i żydobandyckiej nagonki.

  Przeczytajcie poniżej załączony plik w formacie pdf, tutaj: ______www.petycje.pl______

  i przekonajcie się sami o potrzebie (KONIECZNOŚCI) wypowiedzenia się w tej sprawie. Plik zawiera nazwiska i wypowiedzi hasbarskiej hołoty, jaka już rzuciła się pluć na nasze wspólne prawo do Prawdy. Nie wolno być obojętnym, piszcie do swojej rodziny, znajomych, do każdego, żeby zabrał głos. Głosować należy wg własnego sumienia, ale jeśli nie chcesz w Polsce judeopolonii oddaj głos na NIE/PRZECIW

  Głosów przybywa (plik z godz. 18). Zapiszcie plik, ponieważ zawiera nazwiska zdrajców, żydów albo osób zdezorientowanych.

  Na razie „przegrywamy” 72 : 137 (godz. 18.30).

  Nie popełniajcie błędu typu (komentator: Żydostwu precz od Polski), który BŁĘDNIE zagłosował ZA – jeśli bronimy profesora głosujemy NIE/PRZECIW (uważajcie na żydowską sztuczkę z konstrukcją petycji!!!!).

 21. żyrafa said

  Na facebooku powstał profil poparcia dla profesora Jasiewicza
  https://www.facebook.com/PopieramKrzysztofaJasiewicza?notif_t=page_new_likes

 22. Infonurt2 : Polecam Życie codzienne w Getcie Warszawskim Bednarczyka u na na http://www.infonurt3.com -.Tu nie ma najmniejszej wąpliwości ; ich atak i zniesławianie Polaków wypływa z ich poczucia hanby i upodlenia z czasów IIWS którycvh świadkami byli Polacy. Po prostu niszczą naszą wiarygodność i zakłamuja kradzież naszego odszkodowania wojennego.

 23. Wandaluzja said

  Zamieszczam mój POZEW przeciw filmowi Pokłosie:

  Tym Żydom nie chodziło o film historyczny tylko o thriller o pogromach na motywie Jedwabnego. W bibliotece Kongresu USA można przeczytać, że Największy Pogrom był we Lwowie, w którym zginęło 120 endeków i poturbowano żydowską parę Zakochanych – czyli że ogierkie żydowskie stanowczo przesadziły.
  Jedwabne było od początku SZALBIERSTWEM i zbrodnią sądową, gdyż w 2 procesach komunistycznych skazywano na śmierć niewinnych ludzi a podczas ekshumacji rabini-mafiozi WYMUSZALI łże orzeczenia. Takim orzeczeniem było wykluczenie z zasobu dowodowego łusek mauzerów Cesarskich, choć w II wojnie światowej było to broń luksusowa, i każdy dowódca, jeśli był bogaty, mógł zakupić dla swej jednostki mauzery Cesarskie, znacznie droższe od Hitlerowskich. Ponieważ Sonderkommando-A, które dokonywało egzekucji w okolicy Jedwabnego jako Kommando-CIECHANÓW, było przeznaczone do administrowania Kremlem jako Pułk NKWD więc musiało być uzbrojone w broń enkawudowską czyli mauzery Cesarskie.
  Film “Pokłosie” jest ZAMACHEM na Plan Barbarossa. Gdy Gry Wojenne w Berlinie i Moskwie wykazywały Upadek Moskwy to Niemcy szkolili w szkole Policyjnej w Ełku Sztab Stalina, który miał być osadzony na Kremlu przez Wyszyńskiego i Kaganowicza podczas ewakuacji Moskwy do Kujbyszewa. Sztab ten był szkolony przez oficerów Władymira Żabotyńskiego, który znał realia kremlowskie. Jednak po napadzie Wehrmachtu na Armię Czerwoną Menachem Begin przywiódł ten Sztab do Jedwabnego, gdzie był tajny sztab Goldy Meir, skąd książę Radziwiłł wywiózł ów Sztab Łosiem do Moskwy.
  Śledztwo Gomułki-Chruszczowa w/s Planu Rzymskiego zajmowało się też Jedwabnem, gdyż tam urzędował BOHATER Planu Rzymskiego, bankier szwajcarski Zdzisław Izaak Stolzman-Kwasniewski-Dzugaszwili, nie mówi o tym, że za złamanie Planu Barbarossa Stalin dał Goldzie Meir 500 miliardów $ wyznaczając na płatnika Polskę, którą to należność komisarze tego Długu, Józef Cyrankiewicz i Władysław Gomułka, uiścili co do grosza – czyli że istnieje finansowy motyw filmu “Pokłosie”.
  ***
  Pisałem wielokrotnie, że Grossowi chodziło o Ukrycie DES ANTIKOMUNISTISCHBEFEHLS Wehrmachtu, o którym uczono na UWr. Podczas śledztwa Abwehry w Jedwabnem w/s Złamania przez Goldę Meir i Menachema Begina Planu Barbarossa znaleziono w Białymstoku Kartę Atlantycką >http://www.ahistoria.pl/index.php/2012/06/tajemnicza-mapa-rownie-tajemniczego-mauricea-gomberga/< rozciągającą Folwark Żydowski od Renu do Morza Arabskiego i Pacyfiku Japońskiego. Rada polityczna Wehrmachtu uznała za ZŁAMANIE układu o granicy niemiecko-żydowskiej na Missisipi więc wydała Antikomunistischbefehl, podstawę prawną Holokaustu, a Hitler Zmusił tym Japończyków do zaatakowania USA.
  Jak wykazał David Irving to hitlerowskiej jurysdykcji antyżydowskiej nie było, gdyż Ustawy Norymberskie były ZŁAGODZENIEM szwajcarskiego prawa przeciw kapitałowi kryminalnemu, ale ja pouczyłem DIr, że Hitler obciążył Żydów podatkiem Polskim i wydał Nakaz Pracy na rzecz Wojennej Gospodarki Rzeszy. Opublikowane częściowo w książce HITLER ZAŁOŻYCIELEM IZRAELA śledztwo Bundestagu w/s Hitleryzmu i Holokaustu uznało za podmiotowe dla Założenia Izraela linię Konstnza-Haifa, obsługiwaną przez 3 transatlantyki amerykańskie: Kościuszko, Pułaski i Steubler oraz testamentalny rozkaz Hitlera dla SS: OBRZEZAĆ SIĘ I IŚĆ NA PODBÓJ PALESTYNY, ŻEBY PRZY POMCY TAJNYCH KONT SZWAJCARSKICH PRZENIEŚĆ WŁADŻĘ Z MOSKWY DO TEL-AWIWU.
  d’Gaulle uważał Holokaust za Bardzo Groźny Imperializm Sowiecki, który najpierw opanuje USA a potem Francję, i dlatego totumfacki cherubina Hitlera Zbigniew Brzeziński dążył do Finlandyzacji Europy. Asz uważał zaś Holokaust za Przykrywkę SADYSTYCZNEGO wymordowania 7,5 miliona Polaków na Syberii przez którą 12 milionów ogierków żydowskich zaatakowało Amerykanki dla granicy żydowsko-niemieckiej na Missisipi.

 24. Wandaluzja said

  Ad. 3: Jest to logika cesarza Henryka V, który rozesłał do feudałów pismo z wezwaniem do Krucjaty Przeciw Słowianim, w którym napisał: ZŁY NARÓD NA DOBREJ ZIEMI. Wg tej logiki to Złymiu Narodami byli nie tylko Slowianie, ale i Amerykanie, gdyż sprzeciwili się WSCHODNIEJ granicy Niemiec na Missisipi. Między Atlantykiem a Missisipi mieli zaś mieszkać Holokauści.

 25. Zerohero said

  Re 3, Kibic

  Pańskie myślenie jest kalekie, dlatego nie pozwala podążać logiką profesora. Sytuacja Polaków i Żydów była zupełnie inna. To jakby idąc logiką upadku Rzymu chciał Pan udowadniać upadek Chin. Trzeba wiedzieć co się porównuje, czy założenia w obu przypadkach są takie same.

  Poza tym podejrzewam, że wywiadu Pan w całości nie czytał, a zadowolił się jedną krytycznych notek, bo w takich notkach właśnie ten zarzut jest eksploatowany tak jakby całej reszty nie było.

  Re 5, Kibic

  Autor artykulu faktycznie zapomnial o gospodarce.
  Chyba tylko dlatego zadnego wniosku nie przedstawil.</i?

  Przedstawił, przedstawił…Wspomniał delikatnie o wpływach Żydów w różnych krajach w czasie II Wojny – odwołał się do erudycji czytelnika. Wiadomo, że np. w USA od 1913 Żydzi kontrolują bank centralny, znane jest powiedzenie Roschilda z początku XIX wieku.

  Pozwólcie mi emitować i kontrolować pieniądze kraju, a ja nie dbam o to, kto tworzy jego prawa

 26. 166 bojkot TVN said

  Republika rzydowska nad Wisłą
  http://blogmedia24.pl/node/62912

 27. dr TS said

  A ja byłbym ostrożny z tym wystąpieniem profesora i tym zgiełkiem wokół niego… Że się nawrócił? Powiedzmy.
  Zbieżność terminu z rocznicą wybuchu Powstania w Getcie i wypadający 8 kwietnia Marsz Żywych zbyt blisko sąsiadują z objawieniami pana profesora… Potrzebny był giewałt chasbary???
  Dla mnie to typowa prowokacja w merdiach, żeby „przybyszom” pokazać antysemityzm Polaków!!!
  Przecież o „rewelacjach” profesora wałkowane jest na niejednym portalu, ale to zbyt niszowe 🙂 Trzeba było z rejwachem i nagonką poprawnie myślącego gremium – żeby było jasne, co grozi niepoprawnie wydającym werdykty naukowe…
  A tak przy okazji, to pan profesor jest bogaczem, czy nim chce zostać???
  Tak, protestujcie i jeszcze się podpiszcie, naiwni…

 28. Jack said

  „Jest też problem badaczy żydowskich, którzy ukrywają, że są Żydami, i udają, że są np. Polakami, Francuzami czy Węgra­mi. Oni często świadomie fałszują historię i biją się w piersi w imieniu Polaków, Fran­cuzów czy Węgrów, przepraszając siebie za wyolbrzymione przez siebie zbrodnie i inne przewinienia.”

 29. MatkaPolka said

  Szereg kolejnych komentarzy
  https://marucha.wordpress.com/2013/04/05/skandaliczne-tezy-profesora-pan-zydzi-byli-sami-sobie-winni/#comment-243951

  i tu
  https://marucha.wordpress.com/2013/04/06/przeciwstawiamy-sie-antypolskim-znieslawieniom/#comment-244248

  HOLOCAUST – ŻYDZI ŻYDOM ZGOTOWALI TEN LOS

  W nazistowskich WŁADZACH NACZELNYCH BYLI ŻYDZI. Było 150 000 żydowskich żołnierzy Hitlera.

  Holocaust był finansowany przez finansjerę Żydowską Syjonistyczna ( HITLER założyciel Izraela, Hannah Arendt – Eichman w Jerozolimie

  Celem Syjonizmu ( ruch polityczny, a nie religijny) – było powstanie Izraela – aby to osiągnąć Syjonizm sprowokował i 2 wojny Światowe – finansował obie walczące strony Niemcy i Rosje.

  Syjonizm stworzył dwa totalitaryzmy – nazizm i komunizm – i sam Syjonizm jest systemem totalitarnym
  To system przywilejów i strachu.

  Efektem działań Syjonizmu było powstanie państwa Izrael – to Izrael powinien płacić odszkodowania
  POLSCE, ROSJII, Francji a także …. Niemcom ( mordercy ogłupieni żydowską propagandą i terrorem) i innym narodom Skoro Nazi -Niemcy uznani i skazani byli za zbrodnie wojennych to również
  Organizacje syjonistyczne należy uznać za organizacje zbrodniarzy wojennych –bo współdziałali i finansowali Hitlera.

  Powinno się zorganizować akcje międzynarodową pozwów Izraela i organizacji syjonistycznych do sądów o odszkodowania wojenne – Palestyna, Polska, Niemcy, Białoruś, Ukraina , Rosja, Francja
  Beneficjantem wojny jest państwo Izrael i żydowskie syjonistyczne korporacji

  Holocaust – A. Szczesniak – WIELKI ŻYDOWSKI KAPITAŁ WSPIERA HITLEROWCÓW
  naszawitryna.pl/ksiazki_57.html

  kki.krakow.pl/piojar/polemiki/novus/hitler/hitl

  Ideologiczne i finansowe źródła nazizmu
  Międzynarodowe kartele warunkujące rozwój III Rzeszy.

  Holocaust był pierwszym programem eugenicznym tworzenie nowej rasy – Barry Chamish
  ( 100, 000 napromieniowanych – masowy mord na żydach sefadryjskich przez syjonistów –Chazarów)

  Nasza Polska – 18 Lipiec 2006

  Temat dla Grossa:

  Jak żydowscy pretorianie Hitlera zainicjowali holokaust…

  Jan Tomasz Gross, polakożerca o symptomach obłędu, buduje za oceanem swoją pozycję naukowca na oszczerczych oskarżeniach Polaków o rzekome zbrodnie dokonane w Jedwabnem i w tragicznych godzinach pogromu kieleckiego, ewidentnej prowokacji enkawudowsko-ubeckiej. Po książce Sąsiedzi wydał właśnie nie mniej antypolską pozycję Strach. Antysemityzm polski po Auschwitz.

  Żydzi ginęli masowo jako skutek realizacji zbrodniczej ideologii Hitlera, która zakładała totalną zagładę niemieckich, a w następstwie podboju Europy Żydów europejskich. Siłę sprawczą holokaustu, choć brzmi to jak surrealizm do entej potęgi, stanowili… rdzenni Żydzi! Niemieccy Żydzi jako narzędzie biologicznego unicestwienia współplemieńców na skalę masową! Byli to Żydzi w cywilnych ubraniach, urzędnicy agend Hitlera na szczeblu administracyjnym oraz Żydzi w mundurach najwyższych oficerów Wehrmachtu, a nawet w mundurach formacji SS ze złowieszczym emblematem trupiej czaszki.

  By ułatwić p. Grossowi (który ma żydowskie korzenie po ojcu, matka była Polką, walczyła nawet w AK) zadanie w doborze materiału dokumentalnego do proponowanej przeze mnie książki, przypomnę o niepodważalnych faktach, które doprowadziły do apokaliptycznego unicestwienia jego współplemieńców.

  Oto rdzenny Żyd stał się prawdziwym rekinem hitlerowskiej ideologii i jednym z głównych patronów, ba, animatorów ostatecznego rozwiązania (Endlosung), czyli masowej eksterminacji braci w Mojżeszu! To Reinhard Heydrich, generał SS, od 1939 r. szef Głównego Urzędu Bezpieczeństwa Rzeszy (podlegały mu wszystkie obozy koncentracyjne, w których zdecydowaną większość stanowili Żydzi).

 30. mars said

  ad3 – Kibic,

  Prof.Jasiewicz ma racje i sa na to dowody historyczne.

  1. Mordu na Zydach w Jedwabnem w lipcu 1941r dokonali zolnierze specjalnych jednostek niemieckich.
  2. Talmud jest zydowska ksiega nienawisci do Chrzescijan i nie-Zydow („gojow” – bydla).
  3. Zydzi kolaborowali z Nazistami i III Rzesza niemiecka i sa wspolwinni wymordowania Zydow, a takze Polakow, Rosjan i inne narodowosci w czasie II w.s.
  4. Zydowscy bankierzy i przemyslowcy finansowali A.Hitlera, Nazistow i rozbudowe militarna III Rzeszy niemieckiej – wczesniej finansowali rewolucje 1905 i 1917r w Rosji i zydowskich terrorystow z W.Leninem (Blank) i L.Trockim (Bronstein) na czele.
  5. Zydzi to najwieksi zbrodniarze XX wieku !
  c.d.

 31. mars said

  Powyzsze informacje pochodza z udokumentowanych zrodel historycznych nastepujacych autorow:
  ks.prof.I.B.Pranajtis
  ks.prof.J.Kruszynski
  ks.dr S.Trzeciak
  ks.dr S.Staszic
  prof.F.Koneczny
  A.Niemojewski
  ks.S.Tworkowski
  T.Jeske-Choinski
  S.Didier
  H.Rolicki
  H.Pajak
  S.Wysocki
  S.Koziej
  prof.I.C.Pogonowski
  prof.J.R.Nowak
  dr L.A.Szczesniak
  prof.E.Dilling
  prof.E.Black
  prof.H.Arendt
  dr M.Hoffman
  dr B.Rigg
  dr D.Duke
  dr A.Leese
  dr T.Arnold
  prof.C.Roth
  prof.D.Irving
  E.Mullins
  F.Leuchter
  prof.N.Filkenstein
  plk P.de Villemarest (wywiad francuski)
  oraz
  Archiwa: watykanskie, amerykanskie, angielskie, francuskie i polskie.
  Bulle papiezy
  Synody biskupow w Rzeczpospolitej
  Kroniki W.Kadlubka, Kroniki Warszawy
  Akta sadowe Rzeczpospolitej
  c.d.

 32. mars said

  The Brutal Zionist Role in the Holocaust
  (Haniebna rola Syjonistow w Holocauscie)
  Chaim Weizmann reporting to the Zionist Congress in 1937 on his testimony before the Peel Commission in London, July 1937:
  „The hopes of European’s six million Jews are centered on emigration. I was asked: Can you bring six million Jews to Palestine?I replied, No. (…) From the depths of the tragedy I want to save … young people [for Palestine]. The old ones will pass. They will bear their fate or they will not. They are dust, economic and moral dust in a cruel world … Only the branch of the young shall survive. They have to accept it ” – Chaim Weizmann was later the first president of Israel.

  Rabbi Izaak Greenbaum – head of Jewish Agency Rescue Committee said on February 18, 1943 to the Zionist Executive Council in New York:
  „If I am asked, Could you give from the UJA moneys to rescue Jews, I say, NO! and I say again NO! One Cow in Palestine is worth more than all the Jews in Poland”.

  As late as 1943, while the Jews of Europe were being exterminated in their millions, the U.S. Congress proposed to set up a commission to „study” the problem.
  Rabbi Stephen Wise, who was the principal American spokesperson for Zionism, came to Washington to testify against the rescue bill because it would divert attention from the colonization of Palestine.
  This is the same Rabbi Wise who, in 1938, in his capacity as leader of the American Jewish Congress, wrote a letter in which he opposed any change in U.S. immigration laws which would enable Jews to find refuge. He stated:
  „It may interest you to know that some weeks ago the representatives of all the leading Jewish organizations met in conference … It was decided that no Jewish organization would, at this time, sponsor a bill which would in any way alter the immigration laws.”

  Ukryty Holocaust – Eustace Mullins
  http://davidicke.pl/forum/kwestia-zydowska-dyskusja-ogolna-t4006-90.html

  c.d.

 33. mars said

  http://www.catholicapologetics.info/apologetics/judaism/jewrope.htm
  http://www.natallnews.com/story.php?id=5261
  http://fathersmanifesto.net/holocaustredcross.htm

  Click to access _07_names_from_de.pdf

  http://www.scrapbookpages.com/AuschwitzScrapbook/History/RedCrossDocument.html
  http://www.radioislam.org/historia/really/09.htm
  http://www.yamaguchy.com/library/webster/webster_index.html
  http://davidicke.pl/forum/kwestia-zydowska-dyskusja-ogolna-t4006-90.html
  http://truedemocracyparty.net/2012/06/red-cross-expose-jewish-holocaust-hoax/  http://rense.com/lets_stop_with_the_auschwitz_lies.htm.html
  http://truedemocracyparty.net/2012/05/a-jewish-defector-warns-america-benjamin-freedman-speaks-zionist-rule-america-what-happened-to-russia-can-happen-to-you/
  http://truedemocracyparty.net/2012/11/adolf-hitler-founder-of-israel-the-1933-transfer-agreement-truth-is-stranger-than-fiction-everything-is-a-scam-illuminati-always-control-both-sides-as-then-as-now-t-d-p-admin/
  http://www.w-sercu-polska.org/joomla/index.php?option=com_content&view=article&catid=6:warto-przeczytac&id=5786:prof-feliks-koneczny-syjonizm-a-sprawa-polska

 34. Re: 29 MatkaPolka..

  Nasunelo mi sie pytanie: „Czy przypadkiem w niektorych obozach koncentracyjnych nie nastepowala wymiana dokumentow po straconych Polakach i przekazywanie ich (oczywiscie za „odpowiednia” oplata) bogatszym zydom przywiezionym do obozu, by ci „odfruneli” np: do USA czy innych bezpiecznych krajow???”…
  (A krotko: Czy obozy koncentracyjne nie byly swego rodzaju „urzedem” zmiany dokumentow dla zydow???)
  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 35. mars said

  ad 20 – Jowram,

  Zydostwo zablokowalo dodawanie komentarzy – vide strona:
  http://www.petycje.pl/petycjeKomentarzDodaj.php

  Jak podaja internauci, zydostwo zablokowalo rowniez glosowanie na „nie” (przeciwko zydowskiej petycji) – vide strona:
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2013/04/06/naprawde-wazny-apel/

 36. Fran SA said

  Ad. 19
  Marta15
  ‚Holokaust’ znaczy doslownie ‚ofiara calopalna’. (stad element calopalenia w II-ej wojnieswiatowej)
  I same zydy gadaja, ze musiala splynac zydowska krew, zeby powstalo panstwo Izrael.
  A polscy zydzi nie nadawali sie do Izraela, poniewaz trzymali sie scisle Tory: Zydow Bog za kare, za nieposluszenstwo rozpedzil po swiecie, i zaden zyd nie ma prawa wrocic do Jerozolimy przed nadejsciem mesjasza. Zdaje sie mesjasz jeszcze nie przyszedl.

  A oto religijne motywy panstwa Izrael:
  Hefner, Playboy and ‚the shared values’ betweenAmerican porn and the jewish stateI Ugly Truth:

  http://theuglytruth.wordpress.com/2013/03/07/hefner-playboy-and-the-shared-values-between-american-porn-and-the-jewish-state/

  Zdaje sie, ze prof. Jasiewicz czytuje nieodpowiednia literature.
  W swoich wypowiedziach powinien cytowac wylacznie Hefnera (zalozyciela Playboya)

 37. Fran SA said

  Ad.30
  Jasiek z Toronto
  Pewnie z tymi papierami jest troche prawdy, (Wiesel jest klasycznym przykladem podrobienia/kradziezy cudzych dokumentow); bo w swoich wspomnieniach Ted Kolleck (pierwszy mer Jerozolimy po powstaniu panstwa Izrael) opisuje jak zydowska agencja -Jewish Agency- organizowala ‚zdrowym i mlodym zydom’ z obozow koncentracyjnych zbiorowe wyjazdy do Palestyny.
  Ksiazka nosi tytul „For my Jerusalem’ i jest pieknym zaprzeczeniem wszystkich mitow i legend holokaustu. (Lacznie z tym, jak Jewish Agency pobierala pieniadze od zydow, a potem cale transporty zydowskie ‚gdzies sie podziewaly- czesto z powrotem w obozach.)

  Byly Miedzynarodowe komisje Czerwonego Krzyza w takim np. Oswiecimiu i zaden z raportow nie potwierdzil bredni z piecami.

  Wojna byla wystarczajaco okrutna i wstretna. Zydzi zrobili z tragedii narodow wielkie przedsiebiorstwo dochodowe, i radosnie zbijaja kase tanczac na trupach ofiar wojennych.

  http://www.fromthetrenchesworldreport.com/official-red-cross-records-show-holocaust-was-a-fraud/38006/

 38. MatkaPolka said

  Żydzi podmieniali dokumenty w Katyniu – wkładali zabitym Polakom swoje, a zabierali ich dokumenty. Najbardziej znany jest przypadek Wajdy, którego ojciec podobno zginął w Katyniu. Potem zabrali się z armia Andersa (niemiecki Żyd) do Palestyny i tam zdezerterowali.

  Czy taki sam proceder miał miejsce w obozach koncentracyjnych, któż to wie?
  W obozach koncentracyjnych było wielu Żydów pełniących funkcje KAPO.
  Niektórzy sa właścicielami wysokościowców- budynków mieszkalnych miedzy innymi w Toronto.

  Największym kolaborantem Hitlera w Toronto jest być może Reichman – magnat w Nieruchomościach (między innymi także London Warf w Anglii). Ten prał w czasie wojny w Maroko francuskie franki na potrzeby zakupów metali strategicznych dla zbrodniczej, nazistowskiej III Rzeszy niemieckiej.
  Żona Reichmana „pomagała” Żydom – wysyłając dla Żydów w obozach niejadalna czekoladę, od której dostawali skrętu kiszek. Business is Business.

 39. Marucha said

  Re 27:
  Prof. Jasiewicz nie powiedział NIC, czego od dawna nie można wyczytać zarówno w książkach niszowych wydawnictw, jak i na sieci.
  Można by go ewentualnie podziwiać za to, że był głupi jak but, ale trochę przejrzał na oczy… jeśli uwierzymy w jego nagłe nawrócenie, co wcale nie jest pewne.
  Tak, że uwagi dr TS są bardzo na rzeczy.

 40. revers said

  ZAGIEW http://www.wroclawskikomitet.pl/komitet/ogloszenia/item/1892-zbrodnicza-organizacja-%C5%BCydowska-%E2%80%9C%C5%BCagiew%E2%80%9D

 41. Fran SA said

  Ad.39
  Marucha

  Kazde wspomnienie n/t zydow jest prowokacja.
  Tylko nie wiem, jaka jest na to rada.
  Ale jedno jest cenne tym wywiadzie:
  „Bogaci zydzi z Ameryki nie przyszli przesladowanym zydom z pomoca”.
  A no nie przyszli. Rot. Pilecki nie byl ani jedynym, ani pierwszym, ktory informowal Churchilla.
  Nie musial.
  Churchill doskonale wiedzial, co sie dzialo bo przeciez byl syjonista i w srodku zdarzen.
  Amerykanscy zydzi zawrocili caly statek z zydami, ktorzy uciekali z Europy w 1938 roku na pare miesiecy przed wybuchem wojny.

  A w takich awanturach i prowokacjach, i prowokacyjnych wywiadach istotna jest wymiana informacji na temat tego, co faktycznie sie dzialo w w czasie I-ej i II-ej wojny swiatowej. A i obecnie.
  I zeby nam byle kretynka nie opowiadala, ze zydzi maja smierc metafizyczna w odroznieniu od smierci biologicznej wszystkich innych mieszkancow naszej planety.
  Pan prof. Jasiewicz , jako naukowiec, napewno jest w stanie podac liste/ilosc Polakow, ktorzy zgineli w Oswiecimiu.
  I moze sprobuje wytlumaczyc dlaczego to w Oswiecimiu jest teraz Centrum Zydowskie.

  Bo wszystko inne o Oswiecimiu i tym strasznym obozie w Oswiecimiu juz wiemy.
  Nawet to, ze IG Farben przed i w czasie wojny nalezalo do zydow.

  Mnie na przyklad bardzo spodobala sie taka radosna i wielce budujaca informacja o ‚cennych pamiatkach’ dla oswiecimskiego Centrum ZYdowskiego:

  http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,13673447,Cenne_pamiatki_dla_oswiecimskiego_Centrum_Zydowskiego.html

  Ze pozwole sobie zacytowac gajowego: rece opadaja.
  (Kazda taka ‚cenna’ pamiatka na zydowskiej gieldzie antykow warta bedzie miliony dolarow, ktore bedzie mozna upchnac bogatym kolekcjonierom pamiatek)

  A ja mam tylko jedno pytanie:
  Czy w Oswiecimiu znajduje sie Centrum Polskie, i czy to muzeum martyrologii narodu polskiego w Oswiecimiu to Polskie Muzeum, czy juz wszystko poszlo ‚na zydy’?.

 42. żyrafa said

  Towarzystwo Dziennikarskie (Seweryna Blumsztajna, tego od organizowania blokad Marszu Niepodległości) złożyło na profesora Jasiewicza zawiadomienie do prokuratury.
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Towarzystwo-Dziennikarskie-zawiadomilo-prokurature-ws-wypowiedzi-Jasiewicza,wid,15471508,wiadomosc.html?ticaid=1105e6
  Można im nawtykać na fb, jak komuś się chce (choć pewnie i tak wykasują)
  http://www.facebook.com/pages/Towarzystwo-Dziennikarskie/167045756734578
  Do Towarzystwa Dziennikarskiego poza Blumsztajnem należą m.in. Żakowski i Ordyński z B’nai B’rith oraz syn Mazowieckiego.

 43. żyrafa said

  Z deklaracji założycieli Towarzystwa Dziennikarskiego wypływało, że miało ono m.in. bronić wolności słowa. Jak widać wolność wolnością, ale jak ktoś narusza etniczne interesy unych, to o żadnym wolnym słowie mowy być nie może.

 44. Fran SA said

  Frapujace! Fascynujace! Narod i jego przydupasy, ktorzy zlamali w historii narodow wszystkie mozliwe prawa, w tym prawa wlasnego plemiennego boga; narodek, ktory stworzyl panstwo bez konstytucji i bez wyznaczenia granic, i ktory po prawie 60 latach istnienia nie ma jeszcze stolicy, a ktory bezprawnie okupuje ziemie palestynska i ktory zlamal wszystkie ONZ-owskie rezolucje – nagle domaga sie litery prawa, bo ktos zlamal ich leninowska zasade: Kto nie z nami, to przeciwko nam.
  ZYdzi kazdemu naloza kaganiec, a sami beda ujadac za zrabowane pieniadze.
  Wlasciwie taki pozew do prokuratora to jest klasyczny przyklad mowy nienawisci.

 45. Kibic said

  R-25, 30, 39

  Mala analogia w rozumowaniu:

  „Arthur Schopenhauer napisał: — Każdy żałosny dureń, który nie posiada nic na świecie, z czego mógłby być dumny, chwyta się ostatniej deski ratunku, jaką jest duma z przynależności do danego akurat narodu, i z wdzięczności gotów jest bronić rękami i nogami wszystkich wad i głupstw, jakie naród ten cechują –. Ale to, po pierwsze, był Niemiec, po drugie, filozof, więc nie można go poważnie traktować. A w ogóle powinno się sprawdzić, czy nie miał wnuków i czy któryś nie należał do Wehrmachtu.”

  http://januszpalikot.natemat.pl/57039,cytat

 46. Marucha said

  Re 45:
  Czego to różne filozofy nie wypisują…
  Jeden napisał, że Bóg umarł.
  Inny, że na świecie nie ma nikogo innego, oprócz niego samego, a reszta to ułuda.
  A jeszcze inny, że komunizm zwycięży.

 47. mars said

  Ad45-Kibic,
  Nawijasz jak typowy zyd, zeby rozmydlic temat i jak kazdy zyd, piszesz nie na temat.
  Informacje jakie podaje K.Jasiewicz sa znane na internecie od 20 lat i nie jest wazne czy to sie podoba tobie i zydom – fakty sa faktami.
  Twoj „filozof” Schopenhauer byl czlowiekiem, ktory mial kompleksy psychiczne oraz jak kazdy filozof myslal abstrakcyjnie i nie nalezy brac na powaznie jego sformulowan, bo sam wyjdziesz na wiekszego durnia.

 48. Brat Dioskur said

  ad47@Mars
  Nie ma sie co Kibicowi dziwic….rozumuje jak typowy szachista.Umysl uwieziony w przestrzeni 64 pol ,zatrzasniety w schematach typu „jak ja tu” to „on tam”,skazany na mechaniczny tok myslenia nie potrafi sie zdobyc na jaks glebsza refleksje.Dlatego tez mistrz swiata Kasparow przegral z komputerem i trzeba bylo widziec jego mine jak wstawal od stolika. Co innego brydzysci ,fantazja ,polot ,improwizacja i finezyjne rozumowanie to glowne ich atuty dlatego 1 mln dolarow z procentami od bez mala 10 lat wciaz czeka na tego informatyka ,ktory napisze program zdolny pokonac ludzka pare brydzowa!

 49. żyrafa said

  Krzysztof Wyszkowski stanął w obronie Jasiewicza, zrugał Otwartą Rzeczpospolitą i Śpiewaka:
  http://nczas.com/publicystyka/wyszkowski-bronie-prof-krzysztofa-jasiewicza/

 50. Boydar said

  Takich profesorów, którzy przestudiowali życie i twórczość Jakuba Franka, robi się ku_rwa coraz więcej. To są ograne od tysięcy lat numery, na które szczególnie Słowianie zawsze się dawali nabrać. Jak już gdzieś napisałem, nie mamy wbudowanej genetycznie identyfikacji ku_rw, złodziei, bandytów i hochsztaplerów. Do czasu jednak dzban wodę nosi. Bo wszystko czego nam brakło to była informacja. Teraz się sytuacja zmieniła. Poza tym ja patrzę na paszczę. I kur_wa widzę. I żadne certyfikaty mi nie potrzebne. I możecie mnie wbić na pal za herezję. Mam go w dupie.

 51. Victoria said

  Czy towarzystwo tu zachwycone podziela ten niżej przytoczony fragment zawarty w tym wywiadzie p. Jasiewicza, który potwierdza – oczywiście bez dowodów, bo dowodem nie są głębokie przekonania profesora – tezy Grossa w stosunku do Polaków /ze zmieniony tylko motywem/?

  Bo ja głęboko jestem przekonany, że za zbrodnią w Jedwabnem i innymi pogromami nie stoi chęć zdoby­cia pierzyn i nocników żydowskich, nawet mniej jest tam odwetu za różne podłości żydowskie (a było ich sporo w latach 1939— -1941 na terenie Łomżyńskiego i we wszyst­kich innych miejscach, gdzie Żydzi mieszka­li) – stoi tam wielki strach przed nimi.
  I ci zdesperowani mordercy być może w duchu mówili sobie: robimy rzecz straszną, ale może wnuki nasze będą nam wdzięczne. Myślę, że jest możliwa taka interpretacja, choć ona ze zbrodni nie rozgrzesza.

  No to potwierdźcie te jego przekonania podpisując za nim petycję – dając TAK.
  Jak dacie NIE też się sami wpiszecie na listę anty…

 52. yeti said

  Jeśli ktoś wątpił dotychczas w to, że TVP jest do kwadratu zażydzona, to po obejrzeniu tego reportażu „Panoramy” o profesorze Jasiewiczu, straci ostatnie wątpliwości 😦

 53. Boydar said

  @ Yeti (52)
  Nic z tego nie będzie, żadnej opcji B, won bydlaki jawne i maraństwo. Jeszcze będą się modlić o powrót Świętej Inkwizycji. Rozpatrywała wszelkie niejasności na korzyść oskarżonych. Teraz będą spychacze i koparki. Sprawiedliwość jest ślepa.

 54. żyrafa said

  Jest stanowisko PAN (chyba raczej ŻAP – Żydowska Akademia Propagandy) ws. prof.Jasiewicza.
  http://nczas.com/wiadomosci/polska/nasz-news-prezydium-pan-przeciwko-wolnosci-badan-naukowych-potepilo-prof-jasiewicza/

 55. sans pitié said

  45………….Arthur Schopenhauer nic takiego nie powiedział [napisał] palikoci śluzie.

 56. Boydar said

  Musiałem poczekać.
  http://wykluczeni.info/#1123616403-Żydzi-byli-sami-sobie-winni?-Super-prowokacja?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: