Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Mietek o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  misio o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Boydar o Transmutacja biologiczna – ską…
  CBA o Wolne tematy (08 – …
  misio o Wolne tematy (08 – …
  Krystian Szeliga o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Yagiel o Wolne tematy (08 – …
  Listwa o Wolne tematy (08 – …
  Krzysztof M o Ekspert: wysłanie Abramsów prz…
  Wywrotowiec o Ukraińscy lekarze nie muszą zn…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Kardynał Woelki za kościelnym reformizmem

Posted by Marucha w dniu 2013-04-07 (Niedziela)

„W Niemczech jasno pokażemy, o co tak naprawdę chodzi w Kościele: nie będziemy już dłużej żyć dla pieniędzy czy statusu, znacznie bardziej dla sprawiedliwości społecznej i miłości, które są rzeczami bezcennymi” – stwierdził w wywiadzie berliński metropolita, kard. Rainer Woelki. Równocześnie poparł większe opodatkowanie nieruchomości, zwiększenie świadczeń dla bezrobotnych i wzmocnienie roli kobiet w Kościele, aż po włączenie ich do kolegium kardynalskiego.

W wielkanocnej rozmowie z berlińskim „Tagespiegel” kardynał wskazał na potrzebę katolickiego reformizmu. Jak stwierdził, zwiększenie opodatkowania nieruchomości i spadków powinno posłużyć zapewnieniu bardziej sprawiedliwej redystrybucji między bogatymi a biednymi w niemieckim społeczeństwie. Równocześnie wezwał władze do wydłużenia okresu, w którym bezrobotnym przysługują świadczenia finansowe.

Hierarcha bronił systemu finansowania Kościoła, opartego na podatku. Jak stwierdził, umożliwia on udział w utrzymaniu Kościoła, dając w ten sposób okazję do wywiązywania się ze zobowiązań religijnych. W ten sposób regulacje te służą „dobru wspólnemu” – twierdzi berliński metropolita.

– W prawie kanonicznym jest możliwe, by kobieta została mianowana kardynałem – stwierdzili w rozmowie dziennikarze „Tagespiegel” Claudia Keller oraz Rainer Woratschka, z czym kardynał Woelki… się oczywiście zgodził.

– Także na poziomie Kościoła Powszechnego kobiety powinny być bardziej znacząco związane z odpowiedzialnymi stanowiskami. Papież potrzebuje dobrych rad i trzeba będzie zastanowić się nad tym, jak obsadzane są rady w Watykanie – stwierdził hierarcha. Niestety, nie wskazał przy tym na kanoniczne i teologiczne podstawy kreacji „kardynałek”, co rzuciłoby światło na prezentowane w rzeczywistości zapatrywania eklezjologiczne.

W ciągu minionych miesięcy dał się także poznać jako zwolennik zmian w kościelnym podejściu wobec osób rozwiedzionych oraz żyjących w homoseksualnych związkach. Jak tłumaczył, nie mógłby patrzeć na związki osób tej samej płci jako tylko „naruszenie prawa naturalnego”, ale jako na ludzi biorących za siebie odpowiedzialność, będących sobie lojalnymi, nawet jeśli nie zgadza się z ich „stylem życia”.

Źródło: Tegespiegel
mat
http://www.pch24.pl/

Dlaczego „kardynał” Woelki chce  „reformować” Kościół Katolicki, skoro reformowano go już setki razy i czego rezultatem jest niezliczona już ilość rozmaitych „kościołów” i sekt – w których wszystkie postulaty pana kardynała są od dawna zrealizowane?
Dlaczego nie pójdzie sobie do jakiegoś innego „kościoła”, tylko trzyma się Kościoła Katolickiego, jak Żyd posady w parlamencie?
Odpowiedź znamy. Woelke to zwykła kurwa opłacana przez lucyferian. Kropka.
Admin.

Komentarzy 17 do “Kardynał Woelki za kościelnym reformizmem”

 1. Jack Ravenno said

  Pojechał po bandzie i publikę zaczął tratować łyżwami. Ale jaja…

 2. Jan said

  Kto decyduje o wyborze takich a nie innych kardynałów i biskupów ten odpowiada za „ich wybryki”.

  Przekierowanie niemieckiego Kościoła, za pieniądze podatników, głoszone przez kard. Woelkiego, na sprawiedliwość społeczną i miłość, raczej nie wyszło od niego samego a stanowi dyrektywę z centrum dowodzenia. Potwierdza to program biskupa Rzymu Franciszka.

 3. Kudlaty said

  Kościół Katolicki z każdym dniem staje się coraz mniej katolickim, przekształcając się w jakiś Kościół „ekumeniczny”, asymilując ideologię masońską.”

  Ks. Poradowski

 4. Psiemislavius said

  Świecki kardynał. Pan kardynał.

 5. jowram said

  Według Kodeksu Prawa Kanonicznego (kanon 188) osoba publicznie odstępująca od Wiary Katolickiej traci swój urząd ipso facto. Żadna deklaracja nie jest wymagana. W najlepszym wypadku zajmują urzędy tylko materialnie.

  Nemo dat quod non habet – nie można dać czegoś, czego się nie posiada. Jakże więc modernistyczna hierarchia, która sama postawiła mniej lub bardziej poza Kościołem, może nam dać coś co jest z Kościoła, jeżeli sama z niego nie jest?

  Jeżeli ślepy prowadzi ślepego, czyż obaj nie znajdują się w niebezpieczeństwie? Na jakiej więc podstawie mamy podążać za ślepą, niekatolicką hierarchią?

 6. akcamillo said

  To jest jeden z tych jelopow, ktory przy wizycie Bnedykta XVI cofal sie do tylu z rekoma skrzyzowanymi na podbrzuszu, demonstracyjnie nie chcac sie przywitac z Papiezem. Nawet mu nie przyszlo do glowy, ze w ramach goscinnosci jest to jego obowiazek. Chyba ze to jest jakies nowe bractwo Luthera I do ktorego wstepuja tylko katolicy.

 7. Marucha said

  Re 5:
  To prawda.
  Tylko że formalnie nie przyłapano żadnego z posoborowych papieży na publicznym odstępowaniu od wiary katolickiej.
  Owszem, przyłapywano ich na głoszeniu heretyckich poglądów, na postępkach sprzecznych z dotychczasową nauką Kościoła… ale żaden z nich nigdy formalnie wiary się nie wyparł…

 8. akej said

  @ 4
  To jest zwykla menda spoleczna a nie kardynal … Poza tym zachciewa mu sie ksiezy – samic.
  Luter tak Pana Jezusa poprawial, az prawie wszystko wywalil. Teraz znalazl sie drugi szwab – poprawiacz …

 9. Marucha said

  Teraz pytanie:
  KTO mianował takich „kardynałów”, jak ten Woelke?
  Abe Foxman z ADL?

 10. Re: 9 Marucha..

  Panie Gajowy, a czy w „naszym” jewRolandzie takich „woelke’ow” nie mamy az nadto, by zajmowac sie niemieckimi „katolicznymi wirusami”…
  Liste takich „woelke’ow” mamy u siebie dosc dluga i bardziej „atrakcyjna”…
  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  Mamy różnych, ale nie aż tej klasy. Polska hierarchia jeszcze nie występuje z takimi propozycjami reform, jak niemiecka. Przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. – admin

 11. Kudlaty said

  Panie Gajowy,przecież wie Pan dobrze ,że :
  Wprost zapiera się człowiek wiary, gdy się bez ogródki wypiera wiary słowami; niewprost zaś zapiera jej się, gdy pełni takie uczynki, które albo ze swej natury albo ze zwyczaju są wyrazem fałszywej religii np. klękanie przed bałwanem, udział w religijnych obrzędach heretyków (communio in sacris cum haereticis vel infidelibus)
  Franek ,,dzień dobry,, papież klękał przed protestantami,uczestniczył w żydowskich obrzędach religijnych,zapalając menorę.
  Wystarczy.

 12. Kudlaty said

  Każdą rzecz zowię, jaką jest: figę figą, motykę motyką, a heretyka heretykiem.
  (Kard. Stanisław Hozjusz).

  Ci, którzy są heretykami, nie mogą być jednocześnie Chrześcijanami.
  (Tertulian).

 13. akej said

  @ 9
  Ponoc zrobil to zyd B16 …

 14. Janek said

  Panie Gajowy dowodów na trwanie w herezji posoborowych papieży jest aż nadto !A czego się Pan spodziewał po nich,że wyjdą na ambonę i powiedzą ludowi -tak jesteśmy apostatami ,a właściwie utajonymi żydami masonami ,którzy udają papieży w celu zniszczenia waszego Kościoła?Papież św,Pius X dokładnie scharakteryzował tą modernistyczną zarazę ..Modernizm jest wirusem poprzez ,który oni przerabiają naszą wiarę,a robią to bardzo perfidnie tak ,żeby w razie czego mogli się wycofać rakiem przed zdemaskowaniem!Proszę sobie przeczytać choćby encyklikę Piusa XI Mortalium animos i zestawić z nią wszystkie ekumeniczne harce pseudo papieży ,a szybko się Pan zorientuje kto wpadł w herezję .Papież Pius XI wyraźnie i twardo ogłasza ,że każdy kto tego typu działania popiera odstępuje całkowicie od Wiary przez Boga objawionej .Czyli nie tylko wpada w jakąś herezję ,ale zostaje Apostatą!!!A swoją drogą warto by było ,gdyby Pan zechciał umieścić jeśli nie całą to chociaż obszerne fragmenty z tej jakże ważnej dzisiaj encykliki .Sądzę ,że po jej przeczytaniu wielu ludziom spadłyby łuski z oczu.

 15. zofia said

  „ludziom spadłyby łuski z oczu” gdyby czytali EWANGELIE.
  Slowa Pana Jezusa, ktore dotycza Izraelitow sa pomijane milczeniem w kazaniu albo nigdy nie sa czytane w niedzielnych Mszach Sw. Wielu ks. wiecej mowi o fragmentach czytanych ze ST a omija proste jednoznaczne slowa Ewangelii DO KTORYCH GLOSZENIA ZOSTALI POWOLANI!
  Kiedy rozmawialam z rodzina o Rezurekcji ktora zostala usunieta np w Wroclawiu, Warszawie… uslyszalam ze takie jest teraz nauczanie KK,ktorego trzeba sluchac!
  Wystarczy poczytac gazety aby dowiedziec sie, ze kosciol wrocil do zydowskiego liczenia czasu i okazuje sie ze CHRYSTUS ZMARTWYCHSTAL JUZ W SOBOTE WIECZOREM?! (dobrze ze choc w Rosji Niedziele nazywaja Zmartwychwstaniem).
  A ja pamietam Rezurekcje kiedy cala noc byla adoracja Ns. Sakramentu a strazacy w galii trzymali straz przy Grobie Panskim i padali na twarz a ks.oglaszal ZMARTWYCHWSTANIE. Ludzie plakali ze wzruszenia. Potem procesja ulicami miasteczka z Panem Jezusem z orkiestra i tlumem wiernych oglaszajacym „PAN Z MARTWYCH POWSTAL”

 16. Marucha said

  Re 14:
  Panie Janku, dla Pana albo dla mnie – dowodów jest aż nadto.
  Niestety, nie mamy kompetencji do orzekania, czy chodzi o uporczywe trwanie w herezji, czy o błędy papieży.
  Ludzie od nas mądrzejsi i bardziej obeznani z prawem kanonicznym też mają wątpliwości, a gdzie jak gdzie, ale w Kościele od zawsze wątpliwości tłumaczono na korzyść podejrzanego.
  Jednym z wyjątków był Santo Subito ze swoją ekskomuniką biskupów wiernych Tradycji.

 17. Brat Dioskur said

  Ad13@Akej

  Ponoc….tymczasem w Holandi wlasnie BXVI sciagnal na siebie gniew lucyferianskich mediow mianujac biskupow uzananych be zwyjatku za konserwatywnych.Doszlo nawet do tego ,ze odmowwiono udzielenia Komunii Sw. pedalom i lesbijom oddajacych sie orgiom ,do czego zreszta otwarcie sie przyznawali.Cala Holandia byla w szoku …nie z powodu orgii ,ale biskupiej odmowy!Natomiast modernistow powystawial na swiecznik nie kto inny jak nasz santo subito….

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: