Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  misio o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Boydar o Transmutacja biologiczna – ską…
  CBA o Wolne tematy (08 – …
  misio o Wolne tematy (08 – …
  Krystian Szeliga o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Yagiel o Wolne tematy (08 – …
  Listwa o Wolne tematy (08 – …
  Krzysztof M o Ekspert: wysłanie Abramsów prz…
  Wywrotowiec o Ukraińscy lekarze nie muszą zn…
  Bezpartyjna o Polskość czarnych Polaków na…
  Yagiel o Wolne tematy (08 – …
  I*** o O paranoi giedroyciowych i bar…
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Mówią, że za jej powstanie odpowiedzialny jest sam szatan! Najbardziej niezwykła księga świata.

Posted by Marucha w dniu 2013-04-07 (Niedziela)

Natchniony przez p. Wandaluzję, biorę na warsztat problematykę niezwykłych rękopisów i ksiąg.
Admin

Mówią, że za jej powstanie odpowiedzialny jest sam szatan! Najbardziej niezwykła księga świata

Wśród niektórych ten potężny rękopis wzbudza fascynację, a pośród innych lęk. (fot. Kungl. biblioteket/ Wikimedia Commons)

To jedna z najbardziej tajemniczych ksiąg, jakie istnieją. I tak pewnie pozostanie. Pomimo najnowszych technik, jakimi dysponują naukowcy; długich, mozolnych badań oraz potencjału zaangażowanego przez specjalistów, wciąż nie udało się bowiem ustalić w najdrobniejszym szczególe, czym tak naprawdę jest Codex Gigas. Wokół największego średniowiecznego manuskryptu pojawiło się do dziś wiele legend i teorii. Niektóre z nich głoszą, że w procesie tworzenia tzw. Wielkiej Księgi uczestniczył sam szatan.

Wśród niektórych ten potężny rękopis wzbudza fascynację, a pośród innych lęk. Dzieje się tak m.in. ze względu na to, że wokół wielkiego woluminu wciąż jest więcej pytań niż odpowiedzi. A w takich sytuacjach na żyzną glebę trafiają rozmaite teorie – nierzadko nawet te najbardziej absurdalne. W przypadku Codex Gigas wielu ludzi wierzy, że w powstanie dzieła zaangażowane były siły piekielne, dlatego w wielu kręgach spopularyzowane zostały terminy, które mają zaświadczać o tym, że w istocie jest to diabelska księga – określana jest ona często m.in. „Diabelską Biblią”.

Oficjalne źródła podają, że Codex Gigas powstał w XIII w. w czeskim zakonie benedyktyńskim. Potem często miał zmieniać miejsce pobytu. W XVII w. został zagrabiony przez Szwedów. W 1697 r. omal nie spłonął, gdy w sztokholmskim zamku, gdzie go przechowywano, doszło do wielkiego pożaru. Niedługo potem z księgi zniknęły stronice, które już do niej nie powróciły.

Rysunek diabła na str. 290. Legenda głosi, że manuskrypt ten został stworzony przez mnicha, który sprzedał duszę diabłu

Ludzie, którzy kiedykolwiek wykazywali zainteresowanie tym dawnym dziełem, przyznają, że wszystko, co jest z nim związane, imponuje. Począwszy od rozmiarów – kodeks ma 91 centymetrów wysokości i 50 centymetrów szerokości – a na jego bogatej zawartości kończąc. Wolumin zawierał pierwotnie 320 kart, ale niektóre z nich, z nieznanych względów zostały usunięte. Także do przeglądania księgi konieczne byłoby zaangażowanie nieprzeciętnej siły – całość waży bowiem aż 75 kilogramów. Do stworzenia dzieła wykorzystano skórę, która pochodziła od 160 zwierząt, a do zdobienia użyto także elementów metalowych. Wrażenie robią też misternie wykaligrafowane litery początkowe.

Codex Gigas ma jednak nie tylko fascynującą oprawę. Także jego zawartość musi robić wrażenie. Wewnątrz znajduje się m.in.: przekład Biblii, zarówno Starego, jak i Nowego Testamentu, encyklopedia, informacje na temat leczniczych mikstur oraz traktaty. Wszystkie teksty zostały zapisane łaciną.

Najwięcej emocji do dziś wzbudza jednak ilustracja, która widnieje na 290 stronie księgi. Naszkicowany został na niej diabeł. Ten właśnie rysunek sprawił, że wokół Codex Gigas namnożyły się legendy.

Najbardziej ekscytująca historia wskazuje, że dzieło zostało stworzone przez jednego z mnichów benedyktyńskich, ale dzięki wsparciu samego diabła. Wspomniany zakonnik za złamanie zasad obowiązujących w klasztorze miał zostać zamurowany żywcem. Chcąc uniknąć kary, miał złożyć przyrzeczenie swoim przełożonym. Zgodnie z deklaracją, w ciągu zaledwie jednej nocy miał napisać księgę, w której zawarta zostanie cała ludzka wiedza, co miało przynieść sławę zakonowi. Szybko jednak stwierdził, że podjął się zadania niewykonalnego. Właśnie wtedy miał się zwrócić o pomoc do szatana i zawrzeć z nim pakt. Dzięki wydatnej pomocy wysłannika piekieł, księgę udało się sporządzić w ciągu jednej nocy. Zakonnik postanowił zaś odwdzięczyć się mu poprzez umieszczenie wizerunku swojego wybawiciela na jednej ze stron. Co ciekawe, naukowe źródła potwierdzają, że twórcą całego woluminu był zaledwie jeden skryba.

Rękopis wciąż przechowywany jest w Szwedzkiej Bibliotece Narodowej, choć w 2007 r. powrócił na chwilę do Pragi w formie wypożyczenia.

Codex Gigas uznawany jest przez bibliologów za jedno z najbardziej niezwykłych dokonań człowieka. Nie oznacza to jednak, że jest jedynym woluminem, wokół którego na przestrzeni wieków narosło tak wiele legend. Za równie intrygujące dzieła uchodzą też: sporządzony przez Majów Kodeks Drezdeński czy Manuskrypt Voynicha.

http://niewiarygodne.pl/

Komentarzy 11 do “Mówią, że za jej powstanie odpowiedzialny jest sam szatan! Najbardziej niezwykła księga świata.”

 1. akej said

  Och ci Szwedzi! – Grabili wszedzie gdzie tylko sie dalo. A teraz pokazuja to co innym skradli – w tym mnostwo rzeczy z Polski. Wstydu, gnoje skonczone nie maja! I toto – jak wiele innych nacji – chocby dla przykladu – angolow szwabow czy kacapow, ma sie zaliczac do cywilizowanych narodow swiata …

 2. Wandaluzja said

  Klaus Schmen, TELEPOLIS, 2013: KRYPTOLOGIA MÓWI PAS – Od 100 lat najbardziej zagadkowy rękopis świata opiera się próbom złamania szyfru. Liczne teorie krążące wokół tego zdumiewającego dokumentu wykluczają się nawzajem; Forum, 25.03-7.04.2013, s. 74-77

  Jest to kryptologia AMERYKAŃSKA. Amerykanie angażowali na szyfrantów Indian z zanikającymi językami toteż ich szyfry były NIE DO ZŁAMANIA.
  Książka jest PERGAMINOWA, a kto pisałby na drogim pergaminie, gdy w początku XV wieku był tani papier? Wiadome mi jest 2 koneksje Kodeksu Voynicha: Rysunki nagich kobiet w kodeksie klasztoru pod Pragą z roku 1285, oraz główna brama zamku Mediolańskiego, z której to racji kodeks jest również przypisywany budowniczemu tej Bramy, Antoniemu Averlino, który w r. 1465 wyjechał do Konstantynopola a potem dalej na Wschód.
  Kodeks ma być Farmaceutyką Botaniczną, ale brakuje kompetentnej analizy botanicznej, poza tym, że mają być sprowadzone przez Kolumba Słoneczniki, ale zdecydowana większość botanikaliów jest jakby TROPIKALNA? z której to racji ja wywodziłem Kodeks z południowo-wschodnich Chin.
  Ja uważałem, że Kodeks Voynicha pochodzi z archiwum w Mińsku Litewskim, gdzie było archiwum Jagiellonów, które przejęli jezuici – czyli że zostałby Ukradziony razem z kodeksem Yale, który był załącznikiem do Rozkazu dla Jana Skalskiego DALSZEJ PODRÓŻY ODKRYWCZEJ w r. 1472, której efektem był Raport w r. 1476 o odkryciu w l. 1474-75 Wschodniego Wybrzeża USA i Haiti. Raportu tego szukano 200 lat, aż znalazłem go ja w r. 1966. W takim razie Kodeks Voynicha mógł przybyć do Polski z Boną, DLA KTÓREJ zostałby SKOPIOWANY w Mediolanie, z uzupełnieniem o Bramę zamku mediolańskiego i Słoneczniki.
  National Geographic ‘wałkuje” Biblię Diabła ze Sztokholmu. Ja dość dawno zawnioskowałem, że jest to Ewangelia Ariańska z Aleksandrii, z której wycięto Ariańskie Wyznanie Wiary. Czesi albo złupili ją w Konstantynopolu w r, 1204, albo w Krakowie w r. 1079, gdzie mogła być przywieziona ze zdobytego w r. 1064 Konstantynopola.
  ***
  http://niewiarygodne.pl/kat,1031987,title,Mowia-ze-za-jej-powstanie-odpowiedzialny-jest-sam-szatan-Najbardziej-niezwykla-ksiega-swiata,wid,15471343,wiadomosc.html#opOpinie

  Ponieważ Wirtualna Polska zamieściła w Czołówce artykuł z Niewiarygodne to po przeczytaniu komentarzy dodałem mój post: http://forum.wandaluzja.com/viewtopic.php?p=3463#3463
  W ostatnim akapicie mój post odnosi się bowiem do Biblii Diabła, która wcale nie jest NAJBARDZIEJ TAJEMNICZYM Kodeksem średniowiecznym, gdyż jest nim Kodeks Voynicha, a jeśli udało mi się wykazać, że datowanie C14 KV jest diabła warte, gdyż jest on KOPIĄ oryginału z Mediolanu, to równie przydatny może być mój wniosek co do pochodzenia BD, która z całą pewnością dziełem czeskim nie jest i jest pisana – wg mej wiedzy – majuskułą ALEKSANDRYJSKĄ.
  Następnego dnia stwierdziłem zamieszczenie przez wp mego postu, ale artykuł ten zniknął ze strony wp, żeby pojawić się po pewnym czasie w Ekspozycji BEZ MEGO POSTU. Znaczy to, że mój post padł ofiarą jakiegoś PROTESTU politycznego, prawdopodobnie – jak zwykle – Anonimowego, czyli że jest to polityka MAFIJNA.
  ***
  http://niewiarygodne.pl/kat,1031987,opage,6,title,Mowia-ze-za-jej-powstanie-odpowiedzialny-jest-sam-szatan-Najbardziej-niezwykla-ksiega-swiata,wid,15471343,wiadomosc.html#opOpinie

  Po mym PROTEŚCIE za skasowanie mego wpisu http://forum.wandaluzja.com/viewtopic.php?p=3463#3463 pojawił się Pierwszy POZYTYWNY wniosek do Biblii Diabła:
  Odpowiedź: ~asd [9 godzin temu]:
  Tzw “Biblia szatana” została napisana w Szkocji w XII wieku faktycznie przez mnichów ale na specjalne zlecenie Watykanu . Pisano ją 16 lat . Następnie została wykradziona przez Watykan a mnisi którzy ją pisali uznano za nawiedzonych i zostali wymordowani. To że była w Czechach a później w Szwecji to lipa. Owszem szwedzi mieli kopię ale to już inna historia!
  Jest wprawdzie starsza Uwaga, że Diabeł jest PISKLAKIEM, ale z pisklaka mógł wyróść Orzeł Śląski, który zabijał w Rosji KROWY, bo Orzeł Śląski nie był Jastrzębiem Niemieckim. Asd dopuszcza się jednak Herezji, gdyż neguje CZESKIE dzieje Kodeksu Diabła, no i KD byłby w XII-wiecznej Szkocji absolutnym FENOMENEM – nieporównanie większym niż w XIII-wiecznych Czechach.
  ***
  2013-04-07 (niedziela) @ 10:06:04
  ~Vegan [przed chwilą]
  Chamstwo! Gdzie mój tekst na odpowiedź użytkownika ~Wanda? Nie spodobał się to szanowny admin nie zatwierdził…..Brawo. Tekst który wieje logicznym myśleniem, nie zostaje zatwierdzony…Very nice
  ***
  II co zarzuca Adminowi (wg mnie cenzurze politycznej) EKSTERMINOWANIE Logicznego Myślenia. Ponieważ jest to MILCZĄCYM kazusem 400 ataków żydowskich ogierków na Świątynię Salomona w Jerozolimie to trzeba karać za to Czechów i Szwedów – za akceptowanie dyktatury spermy jerozolimskiej w ichnich historiografiach.

 3. Kronikarz said

  : – )

 4. XY said

  nie moge tych wandaluzyjskich bredni czytac, co za zryty czerep.

 5. Maciej said

  Znam temat:

 6. Rysio said

  „……..Natchniony przez p. Wandaluzję, biorę na warsztat problematykę niezwykłych rękopisów i ksiąg…Admin……”

  Ja też bym chciał Gajowego natchnąć jak Wandaluzja, tylko nie wiem jak.

  😦

  A mozę tą niezwykłą księgę weźmie Admin na warsztat?

  🙂

  http://www.google.com/imgres?hl=en&sa=X&biw=1024&bih=543&tbm=isch&tbnid=2UrkPxBfWmp2QM:&imgrefurl=http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ludzkie_dzialanie_okladka.jpg&docid=uXMUZmr563QtmM&imgurl=http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f6/Ludzkie_dzialanie_okladka.jpg&w=2005&h=2896&ei=u-BhUdayOcfC4AOo7oCQBQ&zoom=1&ved=1t:3588,r:1,s:0,i:87&iact=rc&dur=110&page=1&tbnh=179&tbnw=124&start=0&ndsp=12&tx=49&ty=102

 7. RomanK said

  Prosze nie mylic dwoch calkowicie roznych ksiag..Kodex Vojnicza,,,to zupelnie inna ksiega niz Biblia Diabla…
  BIblia Diabla znajduje sie w BIbliotece w Sztokholmie i opiekuje sie nia Polka…

 8. Xall said

  Nie ma powodu, by przeglądać internetu, wystarczy wejść do gajówki… Znajdzie się tam teksty przeczytane wcześniej na innych stronach. A tak, przy okazji satanizm nie jest najbardziej niezwykłym wydarzeniem świata. Niedawno obchodziliśmy Wielkanoc, jeśli można przypomnieć.

 9. Maciej said

  @ 7

  Pomyliłem się Panie Romanie, zadziałałem z głupiego rozpędu …

 10. Wandaluzja said

  Ad. 4: Natknąłem się kiedyś na stronę, bodaj AntyWandal? na której gawrosze licytowały się w pokazywaniu Odbytnicy. Ci Płatni artyści występowali też w Gajówce, ale od roku wyciszyli się – zwłaszcza, gdy Gajowy poradził tym, którzy Nie Mogą mnie czytać, żeby NIECZYTALI. Dla XY muszę jednak odpowiedzieć, że wiedziałem o nienawiści spermy jezuickiej do Jerozolimy, ale żeby do Mińska Litewskiego i Aleksandrii?
  Jak mi wiadomo to TYLKO JA Zaprotestowałem katolicką wersję, że Konstantyn Wlk kazał SPALIĆ archiwum aleksandryjskie jako ARIAŃSKIE. Ponieważ archiwum aleksandryjskie w pałacu Ptolemeuszy to z całą pewnością archiwum Cesarskim, z nadania takiego statusu Bibliotece Ptolemeuszy – nie Aleksandryjskiej – wobec czego musiało zostać przeniesione, z Pałacem Ptolemeuszy, do Konstantynopola lub Skarbca Cesarskiego LabirynTHOS-Athos, gdzie był PODZIEMNY pałac Aleksandra Wlk z oświetleniem ELEKTRYCZNYM.
  Z Pawłem VI nie mogłem o tym gadać jako satanistą, z Janem Pawłem II jako nie na poziomie a z Nadrabinem Benedyktem XVI nie dogadałem się więc teraz Franciszek I może skończyć tą wojnę z glempizmem?

 11. Wandaluzja said

  444 NAJWIĘKSZE ZAGADKI – Z dramatycznych dziejów ludzkości; 21. Wiek EXTRA, [02] Wiosna 2013

  Ważne jest, nie co tu Jest, ale to czego NIE MA. A więc brakuje archeologicznej zagadki Wszechczasów STONEHENGE, gdyż Anglicy przyjęli moją interpretację tegoż; brakuje Kodeksu Voynicha, o którym internetowy film ma tytuł: Manuskrypt Wojnicza – NAJBARDZIEJ TAJEMNICZA KSIĘGA W HISTORII, gdyż wykazałem, że datowanie pergaminy metodą C-14 jest diabła warte, gdyż jest to kopia z roku 1517 oryginału w bibliotece zamkowej w Mediolanie; brakuje Biblii Diabła, gdyż wykazałem, że jest to Ewangelia Ariańska z Aleksandrii; brakuje też Zagadki Śmierci Stalina – największej tajemnicy XX Wieku.
  Na str. 49 jest „moneta rzymska, pochodząca z 366 r. p.n.e.”, co jest POMYLKĄ, gdyż chodzi o rok 366 n.e. Na str. 52-53 jest IMPERIVM ROMANVM z GERMANIĄ między Renem a Wisłą, Która to Germania pochodzi od zamku Gargamella na krakowskich Bielanach, gdzie był zamek Królewski, po zniszczeniu którego przez Jana Luksemburskiego Łokietek zarekwirował biskupi Wawel a zamek Królewski przebudowano na cytadelę. Na str. 56 jest słynny portret Karola Wlk Duerera, który został namalowany przez ojca Albrechta Wolgemuta jako portret Karola IV Luksemburga. Ponieważ brat Albrechta Hans był malarzem krakowskim to domyślać się można jeszcze krakowskiego dziada Albrechta, który namalował w TYM STYLU Karola Wielkiego w Parlamencie paryskim, który jest portretem Kazimierza Wlk jako Zbawcy Francji.
  Na str. 69 czytamy, że Habsburgowie pochodzili ze SZWAJCARII – więc może Szwajcarzy rewindykowali kodeks Henryka IV Probusa? Wszystkie wizerunki przedstawiają Henryka młodzieńczego a na Majestacie Wacława II czeskiego Henryk jest w wieku Dojrzałym – jakby wizerunek ten został DODANY w późniejszym czasie? gdy Wacław podjął walkę o Tron polski. Kodeks Henryka IV, zwany Kodeksem Heidelberskim, ma też nazwę MANISSA, co wydaje się być francuską nazwą Zurichu?
  Największą Zagadką jest Biblioteka Ptolemeuszy – NIE Aleksandryjska. Ja zetknąłem się ze sprawą, gdy zapytano Profesora Manteuffla o PODSTAWĘ herezji ariańskiej, na co odpowiedział, że protokół Procesu Jezusa Chrystusa istnieć Musiał, ale został „zafałszowany” – w co nie uwierzyłem, gdyż chodziło o Śledztwo prokuratury wojskowej w Aleksandrii z oskarżenia przez Świątynię Salomona o Przekupienie Straży Zbrojnej. Też włożyłem między bajki wersję o SPALENIU archiwum aleksandryjskiego jako Ariańskiego, gdyż była to mianowana na archiwum Cesarskie biblioteka Ptolemeuszy, czyli że Archiwum musiało zostać przeniesione z Pałacem Ptolemeuszy do Konstantynopola, albo do skarbca Cesarskiego na LabirynTHOSIE-Athosie?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: