Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AlexSailor o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Zerohero o O tych, którzy się na niemieck…
  corintians o O tych, którzy się na niemieck…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  minka o Czterech pancernych i Ukr…
  Szczepan Zbigniewski o Trucie kurczaków w USA?
  Boydar o Wolne tematy (09 – …
  Peryskop o Wolne tematy (09 – …
  Mafiozi przestępczeg… o Wojna nie rozpoczyna się od cz…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  UZA o Czterech pancernych i Ukr…
  okon o Rosyjska agencja regulacyjna z…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Prezydent Bronisław Komorowski nie jest godny Chorągwi Rzeczypospolitej?

Posted by Marucha w dniu 2013-04-07 (Niedziela)

Problemy symboliki państwa, którego już prawie nie ma – admin.

Takie pytanie można by postawić po otrzymaniu jednoznacznie brzmiącej odpowiedzi, jaką otrzymało Stowarzyszenie Rodu Rodziewiczów z Kancelarii Senatu na swą petycję w sprawie podjęcia przez Senat inicjatywy ustawodawczej przywrócenia Urzędowi Prezydenta RP przynależnej mu Chorągwi Rzeczypospolitej.

Ta negatywna odpowiedź była skutkiem pisma Biura Prawa i Ustroju Kancelarii Prezydenta z dnia 10 lipca 2012 roku znak BPU 060-101-12, informującego, iż „Biuro nie prowadzi prac legislacyjnych związanych z przygotowaniem stosownego projektu ustawy”.

Wręcz kuriozalnie brzmi uzasadnienie tego stanowiska: „Należy jednak wziąć pod uwagę, że problematyka znaków państwowych jest niezwykle skomplikowana i przygotowanie projektu ustawy wymagałoby zaangażowania całego zespołu specjalistów z różnych dziedzin historii. Uregulowanie bowiem przepisami prawa symboli narodowych powinno być zgodne z tradycją historyczną i podstawowymi kanonami heraldyki, falorystyki, weksylologii i innych dziedzin wiedzy historycznej”.

Twierdzę, że w bałaganie, jaki panuje w Kancelarii Prezydenta RP, zapomniano, że za prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego powołano zespół, który pod kierownictwem nieżyjącego już prof. Stefana Kuczyńskiego opracował projekt nowej ustawy o symbolach Rzeczypospolitej. Do zakończenia prac, według słów członka tego zespołu znanego i cenionego weksylologa Alfreda Znamierowskiego, pozostało opracowanie uzasadnienia wprowadzonych zmian.

Wstrzymanie dalszych prac za prezydentury Lecha Kaczyńskiego jak i odesłanie ich w bliżej nieokreśloną „przyszłość” przez obecną Kancelarię, świadczy o kompletnej ignorancji jej urzędników.

Chorągiew Rzeczypospolitej jest symbolem Urzędu Prezydenta a nie określonego z imienia i nazwiska Prezydenta, ktokolwiek by nim nie był. Jest to symbol, który istniał od zarania naszej państwowości i powinien nim nadal pozostać. Winien dumnie powiewać nad pałacem Prezydenckim a nie wisieć gdzieś w zapomnieniu.

Uważam, że jest to paradoks a nawet skandal, że Kancelaria Prezydenta SWEMU PREZYDENTOWI uniemożliwia używanie tego symbolu. Stosowany obecnie zamiennie Proporzec Prezydenta RP jak sama nazwa wywodzi się ze znaków Marynarki Wojennej i choć wygląda tak samo jak Chorągiew Rzeczypospolitej nie prezentuje tych samych wartości.

Kiedy Ryszard Kaczorowski ostatni Prezydent RP na uchodźstwie przekazywał 22 grudnia 1990 roku ten symbol ciągłości państwowej Lechowi Wałęsie, nikt z jego otoczenia nie podjął natychmiastowego, zdecydowanego działania, aby przywrócić go do publicznego życia i ten stan rzeczy trwa do dziś. Trwa ponad 20 lat. Łatwiej zatem było zmienić ustrój, niż przełamać trwające nadal zniewolenie umysłowe tak urzędników, dziennikarzy, jak i historyków. [Kto i kiedy zmienił jaki ustrój??? – admin]

W dziesięć lat od tego wydarzenia zorganizowano na Zamku rocznicowe uroczystości z udziałem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i niestety sytuacja się powtórzyła. Jeżeli można wybaczyć to prezydentowi–elektrykowi, to prezydentowi-historykowi jakoś trudniej.

Stowarzyszenie Rodu Rodziewiczów, jako jedyna w Polsce organizacja pozarządowa od ponad 10 lat prowadzi batalię o przywrócenie do „życia publicznego” tego symbolu. Prowadzi batalię nie z zaborcą czy okupantem, ale z urzędnikami suwerennego od ponad 20 lat państwa.  [Ależ z nich jajcarze! – admin]

W ramach tej batalii opracowany został projekt zmian w ustawie wraz z uzasadnieniem.

W dniu 10 grudnia 2003 roku Marszałek Sejmu RP przyjął zawiadomienie o utworzeniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej.

Nasz projekt przewidywał :
1.Przywrócenie preambuły do ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej usuniętej w 1990 roku.
2. Zniesienie zakazu wywieszania polskiej flagi na co dzień.
3.Ustanowienie Dnia Flagi.
4. Przywrócenie Urzędowi Prezydenta RP Chorągwi Rzeczypospolitej.

Ponieważ z naszej inspiracji taką inicjatywę podjęło Koło Platformy Obywatelskiej w Wesołej, zaniechaliśmy zbierania dalszych podpisów poparcia.

Z poselską inicjatywą ustawodawczą wystąpiło Klub Poselski PO pod kierunkiem posła Edwarda Płonki i odniosło sukces. W 2004 roku zniesiono haniebny zakaz wywieszania polskiej flagi na co dzień i uchwalono Dzień Flagi mający nadrobić wielopokoleniową lukę w wiedzy o symbolice i genezie naszych barw narodowych.

Niestety z przykrością stwierdzam, że projekt reaktywowania Chorągwi Rzeczypospolitej nie znalazł poselskiego uznania. Trudno mieć o to do nich żal. Wszak blisko 100 proc. Polaków nie ma świadomości istnienia Chorągwi Rzeczypospolitej i wartości, jaką ona prezentuje.

Tej świadomości nie ma także liczna grupa posłów Platformy Obywatelskiej, do których zwróciliśmy się o podjęcie w tej sprawie poselskiej inicjatywy ustawodawczej.

Duże zdziwienie budzi także negatywne stanowisko posłów PiS , których prosiliśmy o podjęcie inicjatywy ustawodawczej w tej sprawie jeszcze za czasów Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Wobec takiego stanowiska „wybrańców narodu” pozostaje nam podjęcie obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej i przywrócenie Prezydentowi przynależnego mu symbolu, jakim jest Chorągiew Rzeczypospolitej.

Leszek Rodziewicz
Prezes Honorowy Stowarzyszenia Rodu Rodziewiczów
Łuskowo 12.09.2012 roku

http://www.pch24.pl/

Jedna odpowiedź do “Prezydent Bronisław Komorowski nie jest godny Chorągwi Rzeczypospolitej?”

 1. Prezydentowi tak i to nawet z Urzędu ale nie Zdrajcy Narodu, niejakiemu B. Komorowskiemu.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: