Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Głos Prawdy o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Mietek o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  misio o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Boydar o Transmutacja biologiczna – ską…
  CBA o Wolne tematy (08 – …
  misio o Wolne tematy (08 – …
  Krystian Szeliga o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Yagiel o Wolne tematy (08 – …
  Listwa o Wolne tematy (08 – …
  Krzysztof M o Ekspert: wysłanie Abramsów prz…
  Wywrotowiec o Ukraińscy lekarze nie muszą zn…
  Bezpartyjna o Polskość czarnych Polaków na…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Czy papież Franciszek jest dobrym modelem zerowej tolerancji?

Posted by Marucha w dniu 2013-04-10 (Środa)

W intensywnej działalności pocałunkowej papieża Franciszka podczas Jego krótszego niż jeden miesiąc pontyfikatu, pojawia się pewna tendencja: skłonność do całowania niepełnosprawnych [mówiąc po prostu: ułomnych, upośledzonych – admin].

Wszyscy z nas współczują cierpieniom tych ludzi i pragnęlibyśmy im jakoś w nich ulżyć, lecz papieski pocałunek na ich twarzy jest niekoniecznie właściwym sposobem aby tego dokonać. Modlitwa w ich intencji, lub błogosławieństwo złożone na czole, wydają się być dużo bardziej stosowne – za przykładem naszego Pana, Jezusa Chrystusa.

Papież Franciszek nie naśladuje boskiego przykładu, lecz – jak tego dowodzą fotografie zamieszczone na tej stronie – prezentuje bardzo problematyczny sposób pocieszania. W rzeczy samej, zarówno pełno- jaki niepełnosprawne dzieci są przez Niego całowane w twarze i usta z taką wylewna czułością, że po obejrzeniu nagrań wideo z jego populistycznych objazdów Placu Św. Piotra można by się zastanawiać, czy nie przejawia tendencji do pedofilii.

Nawet, jeśli tak nie jest, czego szczerze pragniemy, jaki przykład daje papież? Czyż nie jest świadom, że dzisiejszy Kościół ponosi straszne konsekwencje skandali wywołanych przez księży  biskupów i kardynałów uprawiających pedofilię?

Sprawa ta była ignorowana przez papieża Bergoglio, gorliwie starającego się o wizerunek przystępnego  i pokornego sługi bożego. Na szczęście dla nas, katolików, znalazł się ktoś, kto dostrzegł potencjalne szkody, jakie mogą być skutkiem scen z całowaniem i zwrócił papieżowi uwagę, aby im zapobiegł. Dlatego też, 5 kwietnia 2013, papież przywołał prefekta Kongregację Doktryny Wiary i zlecił mu wzmocnienie polityki Kościoła odnośnie pedofilii.

Oczywiście dobrze się stało, iż podjęto kroki w celu ograniczenia szkód. Lecz jeśli papież Franciszek nie zaprzestanie swych demagogicznych pokazów całowania, a filmy wideo takie, jak poniżej, będą rozprzestrzeniać się po świecie, wyśle on do ludzi komunikat, iż, łagodnie mówiąc, nie jest On dobrym przykładem na wzmocnienie polityki zerowej tolerancji Kościoła wobec kapłanów-pedofilów.

Obejrzyj krótkie wideo tutaj.

Za http://www.traditioninaction.org
Tłum. gajowy Marucha

Nawet jeśli aluzje do ewentualnych skłonności pedofilskich Franciszka wydają się być oparte bardziej na niechęci do niego, jako papieża, niż na konkretach – zupełnie zgadzamy się z pozostałymi treściami. Zamiast teatralnego całowania – lepszy byłby znak krzyża na czole połączony z błogosławieństwem.
Admin.

Komentarzy 37 do “Czy papież Franciszek jest dobrym modelem zerowej tolerancji?”

 1. 25godzina said

  A ja myślę, że to jest po prostu niechlujstwo. Niechlujne gesty, niechlujne słowa – ogólnie rzecz biorąc – niechlujna forma, brak dla niej szacunku i brak świadomości, że jest ważna.

 2. Marucha said

  Re 1:
  Niewykluczone.

 3. Dictum said

  Co by to nie było, jest dziwaczne, a ponadto puste, bo naprawdę to żaden przejaw miłości, jaką powinien mieć każdy kapłan względem oddanych mu pod opiekę DUSZ!
  Abstrahując od podtekstów, wyobraźmy sobie, że za tym przykładem pójdą księża. Po tańcach i gitarkach zaczną się kolejne cyrki po kościołach.

 4. WW said

  Ułomności jest wiele rodzajów. Każda z nich wymaga specjalnego, indywidualnego traktowania, chrześcijańskiego traktowania. To chrześcijanie mają we krwi chrześcijańskiej i tak traktują. Inni traktują wszystkich nie Żydów jako ułomnych i zbiorowo oraz indywidualnie traktują ich według swoich żydowskich zasad a to traktowanie można nazwać żydzizmem.
  Franciszek, jak widać, ma swoje indywidualne zasady w stosunku do ułomnych i pokazuje w prawie we wszystkich publicznych wystąpieniach przed ułomnymi, choćby na Placu Św. Piotra.

 5. To jest z pewnością pogubiony człowiek. Widać to było od początku:
  http://pelagiusasturiensis.wordpress.com/2013/03/14/franciszek-niepierwszy-modernista/

  A są tycy, co jeszcze dziś mówią o atakach z prawej strony na obecnego Pana Papieża (P. Ewa Polak-Pałkiewicz, na przykład: http://www.bibula.com/?p=67659, ale co dziwi najbardziej, to to, że Bibuła taki głupi artykuł umieściła na swej dobrej stronie).

 6. Cramer said

  Pocałował także prezydentkę Argentyny Krystynę Kirshner po audiencji. Dodajmy, że to była miss Argentyny i nadal nieźle wygląda. Nie wiem czy są w internecie fotki z tego pocałunku.

 7. Tralala said

  Cos mnie odpoczatku intrygowalo w tej „skromnosci” biskupa Rzymu, ale nie moglam znalezc co.

  Teraz juz wiem:
  poczawszy od „niech sie sam ksiadz w to ubierze, karnawal sie skonczyl” poprzez wszelkie inne „zrobie to sam” etc …przenika POGARDA do tego co bylo, do poprzednich papiezy ubierajacych „czerwone pelerynki” i „czerwone buciki” i…stosujacych sie do etykiety (nie mowiac juz o „mytych nogach”.
  Glupie to i jakzesz dalekie od POKORY

 8. Jan said

  Przykład jak to często bywa idzie z góry.
  Będzie zabawnie jak wprowadzą zamiast podawania sobie rąk, całowanie się, po wezwaniu: „Przekażcie sobie znak pokoju”. Pozostanie wtedy ustawiać się w pobliżu młodych i ładnych kobiet i mężczyzn, zależnie od gustu.

 9. Komunistus Sovieticus said

  Bardzo pociesza mnie tutejsza głęboka troska o losy Kościoła Katolickiego.
  Jak to dobrze ,że jest tyle osób szczerze zatroskanych stanem wiary gotowych przykładem życia świadczyć o prawdziwych cnotach chrześcijańskich.
  Jestem głęboko wzruszony.
  Szkoda tylko,że na odległość śmierdzą sowieckie onuce i ubeckie szkolenie.

 10. 25godzina said

  @ 9 Myj nogi i zmieniaj skarpety.

 11. 25godzina said

  @ 1 c.d.

  Poza tym jest jeszcze pytanie o wole tego (w tym przypadku) dziecka. Przecież może wcale nie mieć ochoty na takie obściskiwanie.

  Przez to głupkowate zachowanie i ciągły chichot Franek kojarzy mi się trochę z Bronkiem a trochę z Jasiem Fasolą. Mają „swoje 5 minut sławy” i chcą je wykorzystać.

 12. Całus II said

  Franciszek I – „Cmokający”. To nie są przyjemne zdjęcia do oglądania i robią złe wrażnie.

 13. marta15 said

  papiez powinien poblogoslawic znakiem krzyza czolo tego chlopca, a nie obsliniac go oblesnie z kazdej strony.
  Ale to nie jest zaden papaiez. To swiecki, udajacy papieza, a stada zaczadzonych durni uwaza go za papieza.

 14. marta15 said

  zaczadzone durnie NIE widza ,ze sekta SWIADOMIE, CELOWE, ZORGANIZOWANIE rozwala KK od srodka,niszczy jego autorytet i wizerunek .
  Te durnie NADAL chadzaja na te protestancko-poganskie „nabozenstwa” odprawiane przez niby ksiezy ,ktorych swiecenia sa NIEWAZNE. Zaczadzone Durnie nadal daja kase sekcie aby ta miala za co niszczyc Tradycje KK i prowadzic miliony dusz do piekla. Ale durnia/glupka nic nie przekona bo on ci duren jest.
  Tu poganska „msza” na czesc ziemi Gaji w toronoto w Koscile katolickim.
  Durnie oczywsice leca na nia jak muchy na lep.
  http://www.creativeminorityreport.com/2013/04/gaia-mass-concert-at-catholic-church.html

 15. akej said

  @ 9
  Nie skarpety (jak to ktos tobie poradzil), ale morde sobie wyszoruj proszkiem do szorowania!

 16. akej said

  Nasz, milujacy ubogich i kalekich, Franus jedzie ciagle po bandzie…

 17. Centuria said

  Te wszystkie jego gesty sa takie jakies „pod publiczke”. Wszystko dla kamer. Papiez jak ksiezna Diana.

 18. akej said

  @ Zapomnialem mahmutow i starszych braci w wierze dodac! Przepraszam.

 19. WW said

  Zatrważającym i może jednym z najbardziej zatrważających jest to, że jak do tej pory, zresztą i teraz to jest robione, odstręczanie zwykłych ludzi od Kościoła poprzez hasbara.
  O wiele gorsza w skutkach jest metoda samo-degenerowania powagi i szacunku osób które ustanowiono na najwyższych pozycjach Kościoła.
  Zdawało się, że po SWII i papiestwie JPII nie może być gorzej. Okazuje się, że może. Franciszek wprowadzi więcej Zła udając Dobro niż zrobił i JPII wprowadzając w praktykę chore postanowienia SWII. To napawa lękiem o los Chrześcijaństwa a nie tylko Kościoła Katolickiego. Papież nie tylko dla Katolików był kimś o wielkim poważaniu. Franciszek jest tylko biskupem Rzymu, jak stwierdził, a więc tylko jednym z setek a właściwie tysięcy.

 20. akej said

  @ 19
  Jak tak dalej Franciszek – biskup Rzymu bedzie postepowal, to rozwali KK w „drabiazgi” …

 21. marta15 said

  ad 20 Francizek nie jest przeedstawicielem KK chociaz na takiego pozuje.
  Jest przedstawicielem sekty ktora ten KK przejela i go redukuje do minimum.
  A KK tak naprawde to rozwalaja pseudo-katolicy, poprzez swoj brak wiary, obojetnosc, igmorancje, tchorzostwo, tu-mi-wisizm.
  Masoneria tylko tym umiejtnie steruje.
  A to ze owce daja sie im sterowac to juz insza innosc.
  To wszystko juz bylo przerabiane , Wystarczy poczytac proroka Izajasza jak pisze o Izraelu i co go czeka z sprzeniewierzenie sie Bogu.
  Tym Izraelem jest obecnie KK przejety przez sekte. Zostanie jak zwykle tylko RESZTKA , ktora wiernia i lojalna Prawdziwej Katolickiej Nauce i Tradycji bedzie to Reszta ktora ma szanse na zbawienie.

 22. Józef said

  Komunistus Sovieticus powiedział/a

  2013-04-10 (środa) @ 15:04:42

  Jestem głęboko wzruszony.
  Szkoda tylko,że na odległość śmierdzą sowieckie onuce i ubeckie szkolenie.
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  Jestem głęboko wzruszony żydowłazidupszczyzną mało szanownego pana.

 23. ÝÝÝ said

  jak on śmiał go pocałować .. żeby jeszcze przez 3cm starannie wyjałowioną gaze i gumowe rękawiczki starannie pokryte środkiem odkażającym . Wtedy może Jakoś bym to zaakceptował. Normalnie brak słów. Skandal

 24. Centuria said

  Re 23: Rozumiem ironie, ale zgadzam sie z tymi, co pisza, ze bylo to zbyt teatralne. Moglby udac sie np do szpitala i odwiedzic bez udzialu fotografow.

 25. anatom said

  papcio franio to syndyk masy upadlosciowej !

 26. RomanK said

  NO prosze- jaki sliczny zlot scierwojadow:-)))))tak slicznie zapachnialo sledziem:-)))jak w synagodze…badz Komitecie Wojewodzkim:-))))

 27. kotkefir said

  No nie wiem. Wygląda to obleśnie.

 28. Dictum said

  Ostentacja jest zawsze formą fałszywą. Masoneria też publicznie popisuje się litością nad ubogimi i nawet lepiej, bo niekiedy z nakradzionego dla pozoru kapnie co nieco jakimś ochłapem na jakiś charytatywny cel.

 29. Kar said

  ..ujecie zdarzenia-zdjecia wyrwane z kontekstu, zeby zamacic..takich zdjec dziecko z pierwszej klasy jest zdolne wyprodukowac niezliczona ilosc

 30. Jack said

  Franek i jego sekta watykanska zostana zmiecieni z powierzchni ziemi. Czy Franek o tym wie? Czy jest samobojca? Szatan zawsze niszczy swoje narzedzia, po wykorzystaniu nich.

 31. Wosiu said

  A co z Putinem, podciągającym koszulkę i całującym w goły brzuszek 4-5 letniego chłopca (!?!)

 32. Gor said

  Jesli obecny Papiez ma ciagoty o jakich tu piszecie, to jest w pelni kontrolowany przez tych co go wybrali. Swiadomosc tego jak i obecnosc Papieza w stanie spoczynku moga byc powodem dlaczego nie chce nazywac sie Papiezem.
  Wybor osoby o takich tendencjach bylby kolejnym krokiem do kompromitacji Watykanu tak jak ukrywanie pedalow w sutannach doprowadzilo do ruiny finansowej KK.

  # 31
  Doskonale porownanie. Typowy objaw rusofobii.

  # 26
  Czy to popis osobistej kultury wierzacego katolika?

 33. Cham Wiejski said

  Re 32:
  Czy ma ciągoty, czy nie ma, niesposób powiedzieć, więc lepiej nic nie mówić.
  Natomiast jego dziwaczne zachowanie, pod publiczkę, definitywnie ośmiesza papiestwo.

 34. Maria1 said

  http://redakcjapartyzant.wordpress.com/2013/03/20/papiez-franciszek-nowy-nielad-na-watykanie/

  ‚Niestety, liturgiczna bezradność Bergoglio połączona z ewidentnym brakiem płynności w posługiwaniu się łaciną zdradzają nieznajomość starożytnej „romanitas”. Taki stan nie powinien być jednak powodem zdziwienia: specjalnością kardynała były organizowane w stolicy Argentyny ekstrawaganckie msze dla dzieci w rytmie tańców latynoskich; dyskryminował on przy tym – wbrew temu, co głoszą dziś oficjalne biogramy Jego Świątobliwości – własnych duchownych, którzy pragnęli celebrować mszę św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego (obowiązującej powszechnie do zmian liturgicznych wprowadzonych przez Pawła VI, przywróconej przez Benedykta XVI w 2007 roku).[…]
  Powód do najgłębszego niepokoju z perspektywy prawosławnej stanowi fakt, że esencję duchowego profilu nowego papieża rzymskiego stanowi radykalny synkretyczny ekumenizm i dialog międzyreligijny, np. jako arcybiskup Buenos Aires aktywnie wspierał żydowską lożę „B’nai Brith”, jest członkiem honorowym „Rotary Club”; w 2012 roku, wspólnie z szamanem umbandy (religia łącząca wierzenia afrobrazylijskie z okultyzmem), zapalał chanukowe świece w jednej z reformowanych żydowskich synagog w Buenos Aires; tego samego roku, wspólnie z franciszkańskim teologiem i kaznodzieją papieskim o. Raniero Cantelemessą, brał udział w przepojonym religijną histerią nabożeństwie charyzmatycznym, podczas którego przyjął na klęcząco błogosławieństwo od trzech neoprotestanckich pastorów. W specjalnym oświadczeniu wyrazy szczególnego wsparcia dla działalności Franciszka I wyraził wielki mistrz loży masońskiej Wielkiego Wschodu Włoch Gustavo Raffi. […]

  Nie wiadomo, czy kampanie prospołeczne przeprowadzane przez Bergolio w Buenos Aires nie wynikają bardziej z wiary w marksizm niż w Boga, skoro w 2001 roku hierarcha obmywał stopy 12 chorym na AIDS pensjonariuszom jednego z hospicjów w blasku medialnych reflektorów. Ewangeliczna postawa dzieł miłosierdzia ma zupełnie inny charakter: „Starajcie się dobrych uczynków nie spełniać na pokaz, po to, by was ludzie podziwiali, bo wtedy nie otrzymacie zapłaty od waszego Ojca, który jest w niebie. Gdy więc wspierasz potrzebującego, nie trąb o tym przed sobą. Tak bowiem robią obłudnicy w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zapewniam was: Oni już otrzymują swoją zapłatę. Gdy ty wspierasz potrzebującego, niech nie wie twoja lewa ręka, co czyni prawa, aby twój czyn pozostał w ukryciu. A twój Ojciec, który widzi także to, co ukryte, nagrodzi ciebie” (Mt 6, 1-4)’

  W latach 1958-1989 – Kościół miał legalnie wybranego papieża Grzegorza XVII kard. Giuseppe SIRI, którego franc. moderniści szantażem zmusili do rezygnacji. Dlatego rację mają sedewakantyści mówiący o antypapieżach począwszy od JXXIII, który świadomie przyjął miano antypapieża sprzed wieków: Jana XXIII

  BRUDNE DYMY KONKLAWE – kard. SIRI – papież Grzegorz XVII (1958-1989).rtf
  [ z książki H. Pająka: Lękajcie się.
  http://gazetawarszawska.com/2013/03/29/kard-siri-prosi-boga-o-przebaczenie/

 35. Maria1 said

  Urbi et Orbi. Ale bardziej Urbi: http://www.bibula.com/?p=67781

  ‚chyba nie odróżnia się skromności od dziadostwa […]
  Tymczasem papież wyszedł na balkon błogosławieństw w swojej cienkiej jak koszula nocna białej sutannie, spod której prześwitywały czarne portki i z pasem nisko opinającym brzuch. W związku z błogosławieństwem znów zakładał i zdejmował stułę, która chyba jest za mało skromna, by nadawała się do noszenia przez tak pokornego duchownego dłużej niż przez dwie minuty (albo odpruto z niej wyhaftowany poniżej kołnierzyka krzyż, albo papież już zarzucił zwyczaj jego całowania).

 36. WW said

  „Krok po kroku”, stopień po stopniu, gdzie każdy stopień jest podstawą do następnego.
  Jednymi z poprzednich były mianowania odpowiednich kardynałów. JPII ma w tym także zasługi bo kardynałowie wybierają Papiża i w dużym stopniu decydują o losach KK.
  Aaron Jean-Marie Lustiger mianowany przez JPII kardynałem i był jego doradcą. Z urodzenia był Żydem. Wyraził się publicznie że Chrześcijanizm to dziczka na prawdziwym korzeniu, dziczka Judaizmu.
  Lustiger nie brał udziału w wyborze Borgoglio ale jego, miedzy innymi, wpływy wśród kardynałów pozostawały.
  Borgoglio jako „Biskup Rzymu” to nastepny „krok”. Od samego początku jako „Biskup Rzymu” podstawia następne stopnie w kierunku degeneracji instytucji papiestwa i co za tym postępuje degeneracji KK.

 37. xxx said

  LUDZIE CAŁKIEM WAS OPĘTAŁO??? OPAMIĘTAJCIE SIĘ!!!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: