Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  revers o Pamiętajmy o losie Serbów
  Włodek o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  leśnik o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  revers o Wolne tematy (23 – …
  Głodomor o Wolne tematy (23 – …
  Ale dlaczego? o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  osoba prywatna o Wolne tematy (23 – …
  Krzysztof M o Męczeństwo Mikołaja II punktem…
  Sudbina Srba o Pamiętajmy o losie Serbów
  Listwa o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Produkcja przemysłowa w lutym 2013: Polski przemysł kurczy się szybciej niż reszta kontynentu.

Posted by Marucha w dniu 2013-04-13 (Sobota)

Produkcja przemysłowa w Polsce spadała w lutym czwarty miesiąc z rzędu – podał w piątek Eurostat. Nie tylko przestaliśmy nadrabiać dystans do innych państw UE, ale wręcz nasz przemysł kurczy się szybciej od reszty.

Produkcja przemysłowa w strefie euro w lutym 2013 roku, w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, skurczyła się o 3,1 proc. . We wszystkich 27 krajach Wspólnoty spadła natomiast o 2,5 proc. rok do roku – podał w piątek Eurostat.

Widać natomiast poprawę w strefie euro: w ujęciu miesięcznym: miesiąc do miesiąca wyrównana sezonowo produkcja przemysłowa w strefie euro zwiększyła się w lutym br. o 0,4 proc. a w całej UE również wzrosła o 0,4 proc. To wynik lepszy, niż prognozowali ekonomiści. Według danych zebranych przez agencję Bloomberg, mediana przewidywań analityków zakładała wzrost produkcji w strefie euro o 0,2 proc.

Wynik jest znacznie lepszy od danych za styczeń, kiedy przemysł skurczył się odpowiednio o 0,6 proc. w strefie euro i 0,5 proc. w całej UE.

W ujęciu rocznym w lutym najbardziej spadła produkcja w branży energetycznej, bo aż o 6,1 proc. rok do roku w strefie euro i o 5,9 proc. w całej UE. Trwałe dobra konsumenckie odnotowały spadek odpowiednio o 4,8 proc. i 4,5 proc.

Wśród wszystkich krajów członkowskich, dla których Eurostat dysponuje danymi – produkcja przemysłowa spadła w szesnastu a wzrosła w sześciu. Najgorsze wyniki odnotowała Finlandia ze spadkiem o 7,5 proc., Hiszpania (-6,5 proc.), Grecja (-3,9 proc.) i Włochy (-3,8 proc.).

Natomiast najbardziej produkcja wzrosła w Rumunii (6,5 proc.), Bułgarii (5,1 proc.) oraz na Słowenii (3,3 proc.).

W ujęciu rocznym produkcja przemysłowa w Polsce spadała już 4 miesiąc z rzędu. W lutym był to 2,7-proc. spadek, czyli większy, niż wynosiła średnia dla 27 państw UE (-2,5 proc.). Miesiąc wcześniej spadek w Polsce wyniósł 2,1 proc. W ujęciu miesięcznym w lutym nasz przemysł skurczył się o 1 proc.

http://forsal.pl/

Komentarzy 5 do “Produkcja przemysłowa w lutym 2013: Polski przemysł kurczy się szybciej niż reszta kontynentu.”

 1. Niedaleko said

  Ten artykuł pasuje świetnie do tego,

  „Zagraniczni menedżerowie traktują Polskę jak trzeci świat

  Musimy im narzucić zachodnie standardy – uważają zagraniczni prezesi działający nad Wisłą. Tak kwitnie handlowy gwałt na Polsce.”

  http://forsal.pl/artykuly/696871,zagraniczni_menedzerowie_traktuja_polske_jak_trzeci_swiat.html

 2. Ad. 1

  Ten materiał z linku, to jakiś bełkot.

 3. Ara said

  To jest najlepszy dowod ze dobrobyt rosnie, unia pieniadze daje, wszytkim zyje sie coraz lepiej i za pare lat nie bedzie mejsc pracy, bo tak jak mowili, pracowac w Unii nikt nie bedzie musial.
  Nadchodzi czas kiedy kazdy dzien bedzie wolnym od wyzysku pracodawcy.

 4. Easy Rider said

  W ostatnim zdaniu artykułu jest fraza „nasz przemysł” i zastanawiam się, jaki przemysł ma na myśli autor, bo naszego – w sensie własności polskiego przemysłu praktycznie już nie ma. Jest tylko obcy przemysł w Polsce, ale nazywanie go polskim ma taki sens, jak te „polskie obozy zagłady”.

  Wg wykazu zamieszczonego na stronie MSP – obecnie jest tylko 50 spółek z większościowym udziałem SP (z tego część w likwidacji lub upadłości) i nie sądzę, aby statystyka dotyczyła tylko tej grupy przedsiębiorstw. Ale po co gojom przemysł – wystarczy, że będą mieli pracę za wynagrodzenie określane jako „za dużo, żeby umrzeć, za mało, żeby żyć”, a wkrótce być może – za miskę zupy, jak to już ma miejsce w „ojczyźnie demokracji”.

 5. Easy Rider, po części mnie ubiegłeś: zależy jaki przemysł ma ktoś na myśli! Przemysł pornograficzny, przemysł holokaustu, przemysł monopolowy i narkobiznes chyba mają się świetnie, z tendencją niemalejącą – hm? Tyle, że odgórnie Polacy zwykle na tym nie zarabiają…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: