Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Wywrotowiec o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Mietek o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  misio o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Boydar o Transmutacja biologiczna – ską…
  CBA o Wolne tematy (08 – …
  misio o Wolne tematy (08 – …
  Krystian Szeliga o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Yagiel o Wolne tematy (08 – …
  Listwa o Wolne tematy (08 – …
  Krzysztof M o Ekspert: wysłanie Abramsów prz…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Kto naucza wolności religijnej?

Posted by Marucha w dniu 2013-04-14 (Niedziela)

Qui enseigne la liberté religieuse?
https://www.stageirites.fr/2013/04/qui-enseigne-la-liberte-religieuse
Tłumaczenie: Tralala

Czy istnieje kościół soborowy?

Gdy dnia 25 czerwca 1976, abp Benelli, zastępca Sekretarza Stanu w Watykanie, użył po raz pierwszy w historii w rzymskim oficjalnym dokumencie złożonego leksemu “Kościół soborowy”, prawdopodobnie nie spodziewał się świetlanej przyszłości tej formuły [W jęz. polskim nieco częściej używane jest słowo „posoborowy” w tym samym znaczeniu – admin].

Celem niniejszego artykułu jest odpowiedź na następujące pytanie: czy soborowy kościół, jako socjologiczna rzeczywistość, naprawdę istnieje? Albo, czy to jest tylko stan Kościoła katolickiego? I dalej: w omawianej kwestii politycznej wolności w sprawach religijnych, istniej teologiczna debata, ale i – co ważniejsze – debata polityczna. A czy w tej ostatniej soborowy kościół pojawia się jako polityczny przyjaciel, czy jako polityczny wróg ?

Kwartalne pismo „Le supplément’’ (wydanie Cerf) oferuje swoim czytelnikom w numerze 175 artykuł Emila Poulata  [1] zatytułowany „Wielki nieobecny Dignitatis Humanae: Państwo’’.

„Catholica’’ w numerze 25, str. 70 streszcza myśl Emila Poulata: “To jest nauczanie, ale kto je daje i komu, z jakiego tytułu i jakim prawem?”
“Innymi słowy: w jaki sposób Kościół może nauczyć Państwo prawa do wolności religijnej, którego stwierdzenie opiera się na nieuznawaniu przez Państwo nauczania Kościoła?” [2].

Prześledźmy krok po kroku tę dziwną propozycję:
– Kościół naucza Państwo: de facto to nowe prawo “musi być wpisane do prawa cywilnego.” To nie jest proste stwierdzenie, ale ścisła dyrektywa [3].
– Czego dokładnie Kościół naucza Państwo ? Politycznego prawa każdego człowieka do fizycznej wolności w sprawach religijnych.
– Ale stwierdzenie tego prawa – mówi nam Emil Poulat – opiera się o nieuznawanie przez Państwo nauki Kościoła.

Rzeczywiście, Dignitatis Humanae, wyjaśnia: “ [Państwo] przekracza granice jeśli przypisuje sobie prawo do kierowania lub uniemożliwiania aktów religijnych” [4]

Lecz to nauczanie Kościoła w stosunku do Państwa jest, siłą faktu, aktem religijnym
– któremu Państwo, wg. poprzedniego wniosku, nie powinno móc zapobiec (jeśli zastosuje się do tego rozkazu),
– ale nie wiedzieć z jakiego tytułu Państwo miało by to brać to pod uwagę, ponieważ osiągnęło to, co uznaje sam Kościół – czyli zasadę neutralności (paraktyczny sekularyzm ) [5], a nawet niekompetencji. [6]

Nie będzie więc przesadą jeżeli myśl E. Poulata podsumujemy: Kościół naucza Państwo, że Kościół katolicki nie może niczego nauczać Państwa (w sprawach religijnych).

Jak utrzymać spójność tej propozycji, która z jednej strony odpowiada bieżącym naciskom, a z drugiej ukazuje logikę prowadzącą do absurdu? [7]. Gdy wniosek jest absurdalny, jedna z jego przesłanek jest na pewno błędna.

W celu przezwyciężenia tej niezgodności proponujemy proste rozwiązanie. Aby wszystko było jasne wystarczy czytać: soborowy kościół naucza Państwo, że Kościół katolicki nie może niczego nauczać Państwa . W rezultacie propozycja odnajduje cały swój sens i w ten sposób zostaje również dobrze udowodnione istnienie Kościoła soborowego, innego niż Kościół katolicki . [8]

Nie wywiniemy się od dodatkowego pytania : Jeśli Kościół soborowy jest odrębny od Kościoła katolickiego, kim jest naprawdę, aby pozwolić sobie na nauczanie z autorytetem wszystkie Państwa na ziemi? Odpowiedź na to pytanie pozostawiamy przenikliwości czytnika.

Z naszego, świeckiego punktu widzenia, jest to faktycznie polityczny spisek,  co nie jest zbyt mocnym słowem. Konspiracja nowego typu, której nieuchwytni spiskowcy przesuwają się w graniach polityki i religii. Propagując wolność polityczną w domenie religii, kontynuują oni swój cel jakim jest zrujnowanie samego pojęcia wspólnego doczesnego dobra [9] aby tym sposobem łatwiej poddać naród mondializmowi.

Dla Stageiritès, Bernard de Midelt

Komentarzy 9 do “Kto naucza wolności religijnej?”

 1. Ted Pioro said

  GOD WITH DUAL MORALITY
  (Two Versions)

  First:

  The Qur’an is a defiance of the Moses’ Torah morality and since its inception sets new one, distinguished as of Allah’s but Yahve’s, the same God with dual morality (*)

  Thus Prophet Mohammed, peace be upon him, is the Redeemer of Humanity leading it from wrong to good.

  (*) See Qur’an, Surah 7, The Heights.

  Second:

  The Qur’an is a defiance of Torah, both of the same God with dual morality (*)

  Therefore Prophet Mohammed, pbuh, is the Redeemer of Humanity setting a path for good instead of wrong.

  (*) See Qur’an, Sura 7, The Heights.

  Post Scriptum:

  About the God of Moses and Mohammed one may find more in the book Adolf Hitler Founder of Israel, available at each Search Engine.

  Allah and Jehovah are the same God – God in the bible and Quran are same – Brother Imran
  favasb·59 videos
  SubscribedUnsubscribe
  12,291
  42 17

  Uploaded on Jun 5, 2010
  Allah and Jehovah or Yehova are the same God – God in the bible and Quran are same – Brother Imran
  .
  A question raised by a chistian sister during the debate „Bible or Quran, which is God’s word” held in Hydrabad – India

 2. Marucha said

  Allah and Jehovah or Yehova are the same God

  Bzdura.

 3. Jestem w trakcie tłumaczenia tego artykułu z https://www.stageirites.fr/2013/04/qui-enseigne-la-liberte-religieuse. Ale jednocześnie tłumaczę kilka tekstów, dlatego ten jeszcze się nie pojawił na http://pelagiusasturiensis.wordpress.com/.

  Nota bene, korespondencję abp Benelliego i abp Lefebvre’a można przeczytać tutaj: http://pelagiusasturiensis.wordpress.com/2013/04/09/arcybiskup-o-soborowym-kosciele-i-suspensa-a-divinis/. O dziwo, o ile wiem, nie było to jeszcze na polski przetłumaczone.

 4. syoTroll said

  ad 2 Oczywiście że nie, Allah jest obcym bogiem „obok” Jahwe. Autorzy Biblii raczej nie mieliby problemu odróżnić Allaha od Jahwe, tak jak nie mieli trudności odróżnić Jahwe od Baala.

 5. Swietna ilustracja tego, kto naucza wolności religijnej, Panie Gajowy.

  Dla zainteresowanych, całość opracowania można przeczytać tutaj: http://pelagiusasturiensis.wordpress.com/2013/04/15/kto-naucza-wolnosci-religijnej-czyli-czy-kosciol-soborowy-istnieje/

 6. marta15 said

  Posoborowy „kosciol” to po prostu sekta watykanska.
  Masoni zgrabnie I powabnie przejeli fizyczne struktury KK w czasach soboru wat 2 I nauczaja swoje „prawdy” w celu otumanienia ludzi I prowadzenia ich na manowce ,czyli do bram piekla.
  Bo o to przede wszystkim chodzi. Przygotowania do tej „posoborowej rewolucji” zaczely sie na dobrych kilkadziesiat lat wczesniej, co tym bardziej potwierdza demoniczny character tego przewrotu jako ,ze szatan moze sobie czekac.
  On ma czas.
  Prawdziwy Koscil Katolicki nie nauczal takich banialukow jak „wolnosc religijna” jako ze uwazal ze jest tylko JEDYNA, Prawdzwia religia prowadzac do zbawienia a waszytkie inne prowadza do potepienia.
  Zatem , jezeli ktos naprawde DBA o dobro dusz, to nie bedzie ich skazywal na potepienie wieczne mowiac, ze maja ” prawo/wolnosc wyboru”.
  Chyba, ze naprawde zle komus zycza to powiedza: ” no dobra stary, badz juz tym buddysta, hinduista , voodooista, ateista etc., I tak masz szanse na zbawienie”.
  Nie moga tak powiedziec zreszt,a bo wtedy poniekad wypiera sie sami swoje wiary I prowadza innych na zla droge. A to juz grzech smiertelny.
  To tak jakby powiedziec swemu synowi czy komus bliskiemu : ” no dobra ja wiem, ze narkotyki sa bardzo zle ,ale jak juz tak bardzo chcesz, to, w ramach prawa/wolnosci wyboru cpaj je tam sobie do woli.
  I tak pewnie masz szanse aby sie nie uzaleznic I byc zdrowym jak ryba”.

 7. Błysk said

  TEKST poniższy.odnoszę wrażenie , jest nieznany wypowiadającym się, co świadczy o słabym oczytaniu w literaturze przedmiotu / ja go znam od ponad 20 lat/ .F.E/ /Feliksa Eger/ „Kilka słów o masonerii” .Wydawnictwo Kroniki Rodzinnej , Warszawa 1901r. Z rozdziału „Ciekawy dokument z końca XVIII wieku”
  W 1787r. ukazała się we Włoszech niewielka książeczka pod tytułem „Przymierze nowoczesnej teologii z filozofia ku obalenia religii Chrystusowej”.Do chwili obecnej nie wiadomo ,kto jest autorem dzieła… Pewien rodzaj „filozofów” – czytamy tam – już od dawna wszelkich środków nadaremnie próbował ku zaprowadzeniu ogólnej religii „czysto ludzkiej”… Lecz istniała pewna szkoła teologiczna ,która nie mogła na żaden sposób pogodzić się z zasadami Kościoła Rzymskiego … W tem zakłopotaniu dla stron powstała myśl połączenia się ze sobą i wspólnego i wspólnego dla jednej sprawy działania /c.dn./

 8. Błysk said

  Nim przystąpiono do dalszych rokowań przyjęto za maksymę … żeby prace ich nie były jawnymi …obalimy cały budynek ,byleśmy nie przestali głosić,że nam tylko o naprawę jego chodzi… Pierwszy atak powinien być wymierzony przeciwko władzy papieskiej …Drugim środkiem będzie podburzanie biskupów przeciwko Stolicy Apostolskiej … Podobnież powinniśmy się starać o podniecanie duchowieństwa parafialnego ,przeciwko biskupom .. będziemy rozpowiadać ,że naszym zamiarem jest przywrócić obrzędy i obyczaje pierwotnych czasów Kościoła ..odrzucimy nawet Objawienie … nie pozbywając sie nazwy katolików … Lecz na tym nie koniec .Pozostaje nam jeszcze jeden środek ,który na zawsze bezpieczeństwo i bezkarność nam zapewni – sobór powszechny … głosić będziemy zasadę nieustannie powszechnej religijnej wolności i tolerancyi.

 9. Błysk said

  C.d/ W miarę zaś jak służba Boża będzie tracić na okazałości ,jak domy Boże będą coraz uboższe .zamierać będzie w ludzie prostym przywiązanie do religii…Kościół uważa nas za swoje podpory, lecz włąśnie przez nas upadnie . Na ustach będziemy mieć najpiękniejsze słowa i zapewnienia ,a w sercu szydzić będziemy z niego.Cytatami z Objawienia wyprzemy się całego Objawienia,bronią z Wiary wziętą ,wytępimy Wiarę na ziemi ,wracając do pierwotnego Kościoła wywrócimy Kościół…Obie strony obowiązały się udzielać sobie wszelkiej pomocy … wspierać się w uzyskiwaniu korzystnych miejsc i urzędów oraz zjednywaniu sobie rozgłosu i znaczenia . Tyle ta książeczka w ogromnym skrócie. Plan ten jest wykonywany od 18 wieku.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: