Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (67 – …
  Boydar o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Adrian o Wolne tematy (67 – …
  Adrian o Wolne tematy (67 – …
  Mg-42 o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Marek Rogalski o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Kura domowa o Wolne tematy (67 – …
  Piotr B. o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Yagiel o Wolne tematy (67 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Patriarcha Cyryl: Feminizm zagrożeniem dla rodziny

Posted by Marucha w dniu 2013-04-15 (Poniedziałek)

Jako niebezpieczne zjawisko określił feminizm patriarcha Cyryl, zwierzchnik rosyjskiej Cerkwi prawosławnej. Podkreślił on, że podważając tradycyjne role, jakie pełnią w małżeństwie mężczyzna i kobieta, ideologia ta stanowi szczególne zagrożenie dla trwałości rodziny.

-Uważam, że bardzo niebezpieczne jest to zjawisko, które nazywa się feminizm, ponieważ organizacje feministyczne głoszą pseudo wolność kobiet, która w pierwszej kolejności powinna przejawiać się poza małżeństwem i rodziną – powiedział patriarcha Moskwy i Wszechrusi na spotkaniu z grupą prawosławnych kobiet.

Duchowny podkreślił, że w zdrowej rodzinie mężczyzna w swoim działaniu zwrócony jest na zewnątrz, pracując i zarabiając pieniądze, podczas gdy aktywność kobiety jest ukierunkowana do wewnątrz na dzieci i dom.

– Jeśli ta wyjątkowo ważna rola kobiety zostanie zniszczona, w efekcie wszystko zostanie zniszczone: rodzina i w konsekwencji ojczyzna – podkreślił patriarcha.

W zeszłym roku Cyryl i prezydent Rosji Władimir Putin solidarnie skrytykowali protest żeńskiego zespołu punkowego o obscenicznej nazwie Pussy Riot, kiedy to ubrane w kolorowe mini spódniczki i kominiarki kobiety wtargnęły do soboru Chrystusa Zbawiciela w Moskwie (najświętszej dla Rosjan katedry prawosławnej) i podczas nabożeństwa wykonały bluźnierczy występ.

W głośnej punkowej piosence wzywały Matkę Boską, aby m.in. uwolniła Rosję od prezydenta Putina. Wybryk ten zakwalifikowano, jako motywowane nienawiścią religijną chuligaństwo, za co trzy członkinie zespołu zostały skazane na dwa lata więzienia. Jedna z nich otrzymała wyrok w zawieszeniu.

W przeciwieństwie do zdecydowanej większości Rosjan, z których trzy czwarte uważa się za prawosławnych, feministyczno-lewacka międzynarodówka uznała wyrok za niewspółmiernie surowy. Z tego powodu przy każdej okazji organizowane są antyputinowskie protesty i happeningi z poparciem dla wulgarnych pseudoartystek.

Podczas poniedziałkowej wizyty Władimira Putina w Niemczech, członkinie walczącej o tzw. prawa kobiet grupy Femen, która w ubiegłym roku organizowała w całej Europie protesty przeciwko zatrzymaniu i skazaniu rosyjskich pseudoartystek, próbowały zakłócić to wydarzenie protestując w strojach topless.

Zarówno patriarcha Cyryl jak i prezydent Putin wydają się ściśle ze sobą współdziałać, nie szczędząc sobie przy tym uprzejmości. Swego czas zwierzchnik rosyjskiej Cerkwi porównał rolę, jaką odegrał Putin w najnowszej historii Rosji do cudu Bożego, zaś prezydent powiedział, że Cerkiew powinna odgrywać większą rolę w kraju, gdzie wiara jest w głębokiej zapaści po upadku oficjalnie ateistycznego Związku Radzieckiego. W swoich wypowiedziach prezydent Putin wielokrotnie przedstawiał Cerkiew prawosławną jako strażnika wartości narodowych Rosji.

Rosyjscy prawodawcy we wtorek wstępnie zaakceptowali ustawę, która przewiduje karą do pięciu lat więzienia za przestępstwa przeciwko religii.

http://www.pch24.pl

Komentarzy 30 do “Patriarcha Cyryl: Feminizm zagrożeniem dla rodziny”

 1. syoTroll said

  „Kirche, Kuche und Kinder” czyli pa ruski Церковь, кухня и дети. Ale coś w tym jest.

 2. Psiemislavius said

  Pussy Riot i Femen – znowu te powiązane ze sobą żydówki.

 3. Marucha said

  Re 1:
  W tym DUŻO jest.
  Dobre wychowanie dzieci jest najważniejszym, co człowiek może dokonać w życiu.
  I dlatego chrześcijańska rodzina jest atakowana przez naszych ukochanych, starszych braci – atakowana przez media, przez przemysł rozrywkowy, przez sprzedajne dziwki naukowe – a nawet przez rządy państw.

 4. RomanK said

  http://www.orthodox.pl/glowna.htm

 5. AniaK said

  Re 3:
  „Dobre wychowanie dzieci jest najważniejszym, co człowiek może dokonać w życiu.”

  Dokładnie! Nie dzieliła bym tu jednak rodzin na chrześcijańskie i niechrześcijańskie. Rodziny dzielę na zdrowe i toksyczne. Podstawa to miłość i rozum współmałżonków.

 6. RomanK said

  http://www.monasterujkowice.pl/

 7. Griszka said

  Prawda taka sam jak ta, ze to sa w dalszym ciagu schizmatycy… Oby jak najszybciej naszedl papiez, ktory poswieci Rosje Niepokalanemu Sercu NMP I przyprowadzi tych ludzi z powrotem, do pelnej jednosci z Kosciolem Chrystusowym.

 8. RomanK said

  Chrystus Zmartwychwstał !!!

  „Bądźmy, Bracia zapewnieni,

  że my, ludzie ochrzczeni,

  w grobie po śmierci złożeni,

  także zmartwychwstaniemy!

  i że potem już bezpiecznie

  z Bogiem żyć będziemy wiecznie …”

  Zbawiciel nasz, Jezus Chrystus uczy:

  „Kto uwierzy i ochrzci się będzie zbawiony, a kto nie przyjmuje Syna, nie przyjmuje też i Ojca”.

  Bracia, nie ma zbawienia dla tych, którzy odrzucili lub lekceważą jedynego Zbawiciela ludzi Jezusa Chrystusa, albo czekają na innego, swojego mesjasza tj. antychrysta.

  Zbawienie jest jedynie w Imieniu Jezus, w Chrystusie Zmartwychwstałym, Bogu Wcielonym i Ukrzyżowanym przez ludzi o twardym karku i opornych sercach, którzy zawsze sprzeciwiają się Duchowi Świętemu. Oni i dziś w swej pysze walczą z Chrystusem, Który mimo całej złośliwości piekła zwyciężył i Zmartwychwstał, po to, aby i nam dać Swą siłę i wskrzesić nas – wierzących w Niego całym sercem.

  Przez Krzyż, Mękę i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa śmierć została zwyciężona, a przez to, my również możemy otrzymać od Niego prawdziwe życie wieczne.

  Kto jednak da życie tym, co odrzucają wiarę w Zmartwychwstałego Zbawiciela? Każdy z nas jest świadkiem Zmartwychwstania w świecie przed tym pokoleniem ludzi apostatycznych i przewrotnych. Uważajmy zatem, aby nie wstydzić się swej wiary, ponieważ – jak mówi Pismo Święte – jeśli ktoś zawstydzi się Jezusa Chrystusa przed tym światem cudzołożnym i wiarołomnym, do tego i On nie przyzna się przed Ojcem Swoim w Niebiosach.

  Bracia i Siostry,

  Dzieci Duchowe Monasteru,

  Cała Rodzino Cyrylo-Metodiańska!

  Życzymy Wam, aby potęga światłości zmartwychwstałego Chrystusa rozjaśniła wszelkie mroki Waszych serc, opromieniła drogę Waszego życia, przyniosła radość, pokój, pragnienie żywej wiary, nadziei i miłości do Zmartwychwstałego Zbawiciela, do Jego udręczonej Cerkwi w tym zdemonizowanym świecie. Niech Jezus Zmartwychwstały błogosławi Was, Wasze Rodziny, Parafie w codziennych zmaganiach w drodze na Golgotę, aby być Ukrzyżowanym wraz z Chrystusem, aby umarł stary człowiek grzechu i narodził się nowy – świadek odważny, miłujący Boga i bliźniego, oraz głoszący, że:

  Chrystos Woskres! Woistynno Woskres!

  Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał!

  I my tak wierzmy i tę Prawdę głosimy Wam!

  Ojciec Archimandryta Nikodem Ihumen Monasteru Świętych Cyryla i Metodego w Ujkowicach

  ********************************

  Drodzy Bracia i Siostry, Dzieci Duchowe Monasteru Świętych Cyryla i Metodego!

  Droga Rodzino Cyrylo-Metodiańska!

  1. Przez ten list pragniemy zagościć w Waszych domach i życzyć Wam pełni łask Bożych na te Święta Świąt – Zmartwychwstanie Zbawcy naszego Jezusa Chrystusa.

  Pragniemy jednocześnie zwrócić uwagę na to, że wrogowie Jezusa Chrystusa – jedynej Prawdy, Drogi i Życia, to nie tylko ci, którzy 2000 lat temu zamordowali Go okrutnie na Krzyżu. Oni ciągle działają i obecnie jest ich bez porównania więcej, niż miało to miejsce kiedykolwiek wcześniej. Większość z ludzi zapracowanych, zajętych od rana do nocy swymi obowiązkami nie jest zorientowana i myśli, że całe to zło jakie rozprzestrzenia się dziś w świecie, dokonuje się samo. Prawda jest jednak taka, że na świecie działa całe mnóstwo tajnych, lucyferiańskich organizacji, których podstawowym celem jest nie co innego, ale walka z Bogiem w Trójcy Świętej, walka z Jezusem Chrystusem, z Jego Krzyżem i Cerkwią.

  Organizacje te urosły w siłę i bardzo skutecznie kształtują otaczającą nas rzeczywistość tak, aby stawała się co raz to bardziej bezbożna i sprzeczna z nauką Jezusa Chrystusa. Ludzie ci zajmujący bardzo często wysokie stanowiska, kierowani złymi duchami nie mają spokoju ani w dzień ani w nocy, ale całą swą energię i przewrotność wykorzystują, aby w podstępny sposób odwieść całe narody od drogi zbawienia. Aby – jeśli to możliwe – zwieść nawet wybranych.

  W szczególny sposób atakuje się dziś dzieci i młodzież, które od najmłodszych lat są wystawiane na przeróżne niebezpieczeństwa. Magia, pogańskie – demoniczne symbole, demoniczna muzyka, demoniczne lektury, takie jak m.in. znany już wszystkim Harry Potter, demoniczne – potworne bajki i filmy z równie potwornymi bohaterami, wróżki, wróżby, czarownice, szeroko pojęty relatywizm, grożące opętaniem medytacje, bezbożne nauki takie jak np. promowana teoria ewolucji – wszystko to jest dostarczane dzieciom nie tylko w telewizji lub w internecie, ale w szkole (!!!) Często w sposób z pozoru niewinny; nie wszystko od razu, lecz planowo i systematycznie. Wszystko to może wprowadzić człowieka w stan demonicznego zniewolenia, do opętania włącznie, a tym samym zwieść go z drogi zbawienia.

  Bracia i Siostry, pamiętajcie słowa świętego Apostoła Piotra, które dziś stały się jeszcze bardziej aktualne: „Bracia, trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz, diabeł, krąży jak lew ryczący, szukając kogo by pożreć. (1 P 5. 8-9). Strzeżcie swojej świętej wiary Prawosławnej, często i szczerze spowiadajcie się, przystępujcie do Świętego Pryczastia; czytajcie Pismo Święte i pożyteczne duchowe lektury; módlcie się i pośćcie, aby wyprosić dla siebie łaskę Bożą i nie dać się oszukać fałszywym pasterzom i nauczycielom oraz ich bezbożnym naukom; aby nie wpaść w grzechy, za które przyjdzie na świat kara Boża. Błagajcie Bogurodzicę Watopedzką, aby jak najdłużej utrzymywała karzącą Prawicę Syna.

  2. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają naszemu Monasterowi, wspierają nas swymi ofiarami i modlitwą. Zapewniamy Was o stałej pamięci modlitewnej, aby Bóg dał Wam siłę i odwagę do znoszenia wszelkich przeciwności. Prosimy też o dalszą pomoc.

  3. W tym roku specjalnie zapraszamy Całą Rodzinę Cyrylo-Metodiańską i Dzieci Duchowe na Uroczystość 1150-lecia Misji Świętych Cyryla i Metodego, które odbędą się w Ujkowickim Monasterze w dniach 23 i 24 maja. Pragniemy podziękować Bogu za dar Wiary Prawosławnej, za naszych Apostołów – Cyryla i Metodego, za przybycie na Wielkie Morawy na zaproszenie Św. Rościsława i za to, że Przemyśl w tym czasie wchodził w skład Wielkich Moraw. Będziemy dziękować też za 27 lat istnienia Monasteru w Ujkowicach.

  4. W tym roku również Założyciele Monasteru Świętych Cyryla i Metodego, Archimandryta Nikodem i Ihumen Atanazy będą świętować Jubileusz 30 lat święceń kapłańskich, które przyjęli na Święto Pokrowu 1.X.1983 roku. Prosimy o modlitwę za Nich, za Ojców i braci naszego Monasteru, który od samego początku cierpi prześladowania i oszczerstwa od różnych sił sprzeciwiających się Prawdzie Bożej. Módlcie się również o nowe powołania, aby nie zabrakło głosicieli Chrystusa Zmartwychwstałego i świadków Jego Miłości do ludzi w tym świecie i rozwój monaszestwa prawosławnego na Podkarpaciu.

  5. Niech Miłosierny Bóg, Który zesłał nam Syna Swojego na Mękę Krzyżową, Który dla nas Zmartwychwstał i otworzył nam Rajskie Bramy, uświęci Was i obdarzy Swą łaską na całe Wasze życie. Pamiętajcie o nas w modlitwie i w Waszych ofiarach, bo tylko w Bogu i w Was cała nasza nadzieja. Dziękujemy Wam, że jesteście z nami. Pozostańcie tak do końca, a my modlitwą będziemy wypraszać potrzebne dla Was łaski. Niech Was Bóg błogosławi !!!

  Chrystus Zmartwychwstał !!!

  Prawdziwie Zmartwychwstał !!

 9. Griszka said

  To sie chwali, ze wielu prawoslawnych odrzuca niepotwierdzone teorie naukowe I stawia na pierwszym miejscu nauke Kosciola czego nie mozna powiedziec o wielu posoborowych hierarchach. Do idealu jest blisko, ale trzeba wykonac jeszcze jeden krok. Inaczej wszelkie ich wysilki ida w proznie.

 10. Tekla said

  Bardzo ciekawa i mądra wypowiedz Serba z Czarnogóry..

  http://www.przegladprawoslawny.pl/articles.php?id_n=3084&id=2

 11. RomanK said

  To dotyczy wszystkich Slowian…divide et impera… tych ze wsi z tymi z miastqa, tuych ze wschodu z tymi z zachodu, pawoslawnych z rzymskimi. rzymskich nowuskow z trydenciarzami, trydenciarzy piusowcow ze sedevacantystami…malych z w2tyskokimi lysych z kedzierzawymi,
  Trzymaj Kadyceusz Polski,….mac nim wode….mac …..Czy Amen wymawiaja malymi8 czy wielkimi literami..czy Pan Bog ma Portki???? czy czrny meszt jest schizmatyczki od czerwonego…czy papiezowi pod czerwona pelerynka ladneij pachniej????
  Hej doktorzy, tercjarze i mnisi i dziady ….zlatujcie sie do biesiady….
  z podpuszczenia Srulowego wyrznijcie sie dla Krolestwa Niebieskiego….

 12. Griszka said

  Smieszne wierszyki czy medrkowanie nie zasypia przepasci doktrynalnych Panie Romanie. Czemu Pan je ustawicznie ignorujesz ? Chyba w koncu jest Pan katolikiem I w dogamtyce sie w jakims stopniu orientujesz ?

 13. Marucha said

  Re 11:
  Robi Pan podśmiechujki z rzeczy poważnych.
  Z lekceważenia Magisterium.
  Z psucia Świętej Liturgii, gdzie każde słowo i każdy gest coś znaczyło.

 14. RomanK said

  Tak,,zwlaszczza czerwone meszty papieza…. to zasadnicza niepodwaazlna czesc Doktryny..Magisterium…o czym wie kazdy magister…mea culpa..za pokute kupie se czerwone meszty.i biale skarpetki.
  Olanie hierarchii, ich uchwal.. wyzywanie od heretykow apostatow papiezy jest czescia Magisterium i przejawem szacunku do ,,,wlasnie do czego >??panowie????
  Rzeczywistosc to to co jest…nie ma kilku rzeczywistosci- ale jest jedna….jak jedna jest Prawda…
  Kazdy kto tworzy tzw. nowa rzeczywistosc, na podstawie tze faktow prasowych czyli poslugujac sie medium..tworzac virtualna rzeczywistosc, pozorna….od razu wskazuje z czyjej inspiracji i pod czyim przewodem dziala. Zastepujac rzeczywistosc iluzja, Prawde Klamstwem przy uzyciu mediow- a mass mediow w szczegolnosci, metodami medialnymi wskazuje na staniczne pochodzenia…dzis juz setek satanicznych organizacji..poslugujacych sie medialnymi technikami.
  To nie sa podsmiechujki panie Marucha …to realnosc.

 15. Marucha said

  Re 14:
  Dobrze Pan wie, że nie kolor butów chodzi, ale o cała, arogancką i będącą przeciwieństwem reklamowanej przez papieża pokory, pogardę dla Tradycji, pogardę dla form i obyczajów, połączoną z jakimś prostactwem.
  Szkoda, że pan papież Jorge, myjąc stopy muzułmańskim kryminalistkom (sic!) nie pocałował każdej przy okazji w gołą dupę. Może to by trochę wstrząsnęło katolicznikami?
  Eeee, pewnie nie….
  Znów jakiś chujek uznał by to za „genialny pomysł”, który przysporzy Kościołowi miliony nowych członków (no pun intended).

 16. RomanK said

  Jak pan mysli..dlaczego Pawel nie przekonal Areopagu????
  Wszystko bylo..panie Waclawie.wlacznie z calowaniem dup…z orgiami…morderstwami,,zodziejstwem…wielopapiestwem…exkomunikami i apostazja…
  TO instytucja zlozona z grzesznikow…kazdy odpowie za swoje grzechy..indywidualnie…
  Katolicznikami???wstrzasnac????? heheheheheh…
  Jak pan mysli ale tak szczerze..od serca…ilu pan mysli ludzi wierzy… tak jak uczy Katechizm KK..wielu ludzi wierzy….. jak Chrzecijanie… To bardzo trudne wyznanie.,..

 17. Marucha said

  Re 16:
  Zgoda – ale co Pan chce przez to powiedzieć?
  Że w Kościele wszystko już było, a więc nie ma co kruszyć kopii o to, co jest teraz?

  Powiem tyle: grzeszni ludzie w Kościele zawsze byli, łącznie z niektórymi papieżami.
  Ale jeszcze nigdy nie głoszono heretyckich nauk na samej górze, w Rzymie. Jeszcze nigdy błędy nie lęgly się tak wysoko.

 18. Boydar said

  To duża ryba. Ale psuje się tak jak małe, od głowy. Swoją drogą, czy to nie dziwne przysłowie ? Nie ma przypadków.

 19. Nemo said

  Tylko brać przykład z Rosji. Taki Nergal na przykład,już by dawno kiblował.

 20. jszmija said

  „… bardzo niebezpieczne jest to zjawisko, które nazywa się … wolność kobiet …”

  Hmm… ktoś tu się chyba lekko zagalopował 😉

  [ a ja „po łbie” dostanę za pokazywanie małżowinie takich artykułów 😉 ]

 21. RomanK said

  To stary dylemat..od peirwszych dni Kosciola wracjacy ..cojakis czas…bo grzezne sa syny ludzkie;;;
  odpowiedz , najlepsza dal sw Jan,: cyat z 1 Listu Sw Jana 4:1-6

  4 1 Umiłowani, nie dowierzajcie każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie. 2 Po tym poznajecie Ducha Bożego: każdy duch, który uznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, jest z Boga. 3 Każdy zaś duch, który nie uznaje Jezusa, nie jest z Boga; i to jest duch Antychrysta, który – jak słyszeliście – nadchodzi i już teraz przebywa na świecie. 4 Wy, dzieci, jesteście z Boga i zwyciężyliście ich, ponieważ większy jest Ten, który w was jest, od tego, który jest w świecie. 5 Oni są ze świata, dlatego mówią tak, jak [mówi] świat, a świat ich słucha. 6 My jesteśmy z Boga. Ten, który zna Boga, słucha nas. Kto nie jest z Boga, nas nie słucha. W ten sposób poznajemy ducha prawdy i ducha fałszu. 7 Umiłowani, miłujmy się wzajemnie, ponieważ miłość jest z Boga, a każdy, kto miłuje, narodził się z Boga i zna Boga. 8 Kto nie miłuje, nie zna Boga, bo Bóg jest miłością. 9 W tym objawiła się miłość Boga ku nam, że zesłał Syna swego Jednorodzonego na świat, abyśmy życie mieli dzięki Niemu. 10 W tym przejawia się miłość, że nie my umiłowaliśmy Boga, ale że On sam nas umiłował i posłał Syna swojego jako ofiarę przebłagalną za nasze grzechy. 11 Umiłowani, jeśli Bóg tak nas umiłował, to i my winniśmy się wzajemnie miłować. 12 Nikt nigdy Boga nie oglądał. Jeżeli miłujemy się wzajemnie, Bóg trwa w nas i miłość ku Niemu jest w nas doskonała. 13 Poznajemy, że my trwamy w Nim, a On w nas, bo udzielił nam ze swego Ducha. 14 My także widzieliśmy i świadczymy, że Ojciec zesłał Syna jako Zbawiciela świata. 15 Jeśli kto wyznaje, że Jezus jest Synem Bożym, to Bóg trwa w nim, a on w Bogu. 16 Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim. 17 Przez to miłość osiąga w nas kres doskonałości, że mamy pełną ufność na dzień sądu, ponieważ tak, jak On jest [w niebie], i my jesteśmy na tym świecie. 18 W miłości nie ma lęku, lecz doskonała miłość usuwa lęk, ponieważ lęk kojarzy się z karą. Ten zaś, kto się lęka, nie wydoskonalił się w miłości. 19 My miłujemy [Boga], ponieważ Bóg sam pierwszy nas umiłował. 20 Jeśliby ktoś mówił: Miłuję Boga, a brata swego nienawidził, jest kłamcą, albowiem kto nie miłuje brata swego, którego widzi, nie może miłować Boga, którego nie widzi. 21 Takie zaś mamy od Niego przykazanie, aby ten, kto miłuje Boga, miłował też i brata swego.

  5 1 Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Mesjaszem, z Boga się narodził, i każdy miłujący Tego, który dał życie, miłuje również tego, który życie od Niego otrzymał. 2 Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, 3 albowiem miłość względem Boga polega na spełnianiu Jego przykazań, a przykazania Jego nie są ciężkie. 4 Wszystko bowiem, co z Boga zrodzone, zwycięża świat; tym właśnie zwycięstwem, które zwyciężyło świat, jest nasza wiara. 5 A kto zwycięża świat, jeśli nie ten, kto wierzy, że Jezus jest Synem Bożym? 6 Jezus Chrystus jest tym, który przyszedł przez wodę i krew, i Ducha, nie tylko w wodzie, lecz w wodzie i we krwi. Duch daje świadectwo, bo jest prawdą. 7 Trzej bowiem dają świadectwo: 8 Duch, woda i krew, a ci trzej w jedno się łączą. 9 Jeśli przyjmujemy świadectwo ludzi – to świadectwo Boże więcej znaczy, ponieważ jest to świadectwo Boga, które dał o swoim Synu. 10 Kto wierzy w Syna Bożego, ten ma w sobie świadectwo Boga, kto nie wierzy Bogu, uczynił Go kłamcą, bo nie uwierzył świadectwu, jakie Bóg dał o swoim Synu. 11 A świadectwo jest takie: że Bóg dał nam życie wieczne, a to życie jest w Jego Synu. 12 Ten, kto ma Syna, ma życie, a kto nie ma Syna Bożego, nie ma też i życia. 13 O tym napisałem do was, którzy wierzycie w imię Syna Bożego, abyście wiedzieli, że macie życie wieczne. 14 Ufność, którą w Nim pokładamy, polega na przekonaniu, że wysłuchuje On wszystkich naszych próśb zgodnych z Jego wolą. 15 A jeśli wiemy, że wysłuchuje wszystkich naszych próśb, pewni jesteśmy również posiadania tego, o cośmy Go prosili. 16 Jeśli ktoś spostrzeże, że brat popełnia grzech, który nie sprowadza śmierci, niech się modli, a przywróci mu życie, mam na myśli tych, których grzech nie sprowadza śmierci. Istnieje taki grzech, który sprowadza śmierć. W takim wypadku nie polecam, aby się modlono. 17 Każde bezprawie jest grzechem, są jednak grzechy, które nie sprowadzają śmierci. 18 Wiemy, że każdy, kto się narodził z Boga, nie grzeszy, lecz Narodzony z Boga strzeże go, a Zły go nie dotyka. 19 Wiemy, że jesteśmy z Boga, cały zaś świat leży w mocy Złego. 20 Wiemy także, że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością rozumu, abyśmy poznawali Prawdziwego. Jesteśmy w prawdziwym
  Bogu, w Synu Jego, Jezusie Chrystusie. On zaś jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym. 21 Dzieci, strzeżcie się fałszywych bogów.

 22. Kronikarz said

  Magiczne Берёзка

  …coś co Femen’ki chciały niszczyć :

  Femen przepędzono z Ukrainy – czy to prawda ?
  Rozrabiaja teraz w Paryżu.

 23. Kronikarz said

  Poprzednie wideo trwa 6 minut a reszta jest powtórka – fragment z festiwalu Вся Россия !

  Poniżej całość festiwalu Вся Россия, gdzie każdy możne sobie wyłuskać przepychu piękna coś dla siebie – całość jest zresztą przeurocza. Jak to milo patrzeć na tych ludzi z podniesionym czołem dumnych bycia sobą :

 24. Kronikarz said

  Kalisz – Grodzka – Palikot i inny tacy też tańczą :

 25. Zbigniew Козил said

  „Jak to milo patrzeć na tych ludzi z podniesionym czołem dumnych bycia sobą”

  Tak i jest. Przecudne te filmy. A zestawienie z Anią tfu… nawet nazwiska wypowiedzieć nie mogę – komentarzy nie wymaga.

 26. Zbigniew Козил said

  Mnie pamięć też szwankuje. Zdaje mi się, że posyłałem już to. Anna German. To jednak jakby niezauważone i niedocenione cudo.

 27. Zbigniew Козил said

  Михаил Юрьевич Лермонтов

  Выхожу один я на дорогу;
  Сквозь туман кремнистый путь блестит;
  Ночь тиха. Пустыня внемлет Богу,
  И звезда с звездою говорит.

  В небесах торжественно и чудно!
  Спит земля в сияньи голубом…
  Что же мне так больно и так трудно?
  Жду ль чего? жалею ли о чём?

  Уж не жду от жизни ничего я,
  И не жаль мне прошлого ничуть;
  Я ищу свободы и покоя!
  Я б хотел забыться и заснуть!

  Но не тем холодным сном могилы…
  Я б желал навеки так заснуть,
  Чтоб в груди дремали жизни силы,
  Чтоб дыша вздымалась тихо грудь;

  Чтоб всю ночь, весь день мой слух лелея,
  Про любовь мне сладкий голос пел,
  Надо мной чтоб вечно зеленея
  Тёмный дуб склонялся и шумел.

  1841

 28. Inkwizytor said

  Panie Zbyszku co u pana słychać ? W Moskwie jeszcze sniegu trochę ale temperatura dziś to 17 c. Od razu lato po zimie

 29. akej said

  Oczywiscie patriarcha Cyryl ma racje. Tylko czlowiekowi jakos jest glupio gdy uslyszy to z ust tajnego wspolpracownika KGB…

 30. Zbigniew Козил said

  @28

  Co słychać? Pogoda podobnie. Po zimie lato. W Kanadzie w Winnipeg też tak było. Tam w chyba 1997 (ta moja pamięć) śnieg zawalił w kwietniu głowną ulicę, tak że chodziłem jej środkiem, przez zaspy. A potem od razu gorąc. 20 stopni i sterty śniegu.
  A poza tym mam urwanie głowy w związku z pracą. Żona mi trochę wariuje. Mój profesor z Polski którego nie widziałem 30 lat popisał ze mną. W szkole uczniowie stoją na głowie. Tak to, kręci się, raz w lewo raz w prawo.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: