Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wolne tematy (23 – …
  Głodomor o Wolne tematy (23 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (23 – …
  Krzysztof M o Męczeństwo Mikołaja II punktem…
  Sudbina Srba o Pamiętajmy o losie Serbów
  Listwa o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  UZA o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Liwiusz o Putin i putinizacja
  Marucha o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  UZA o Mons. Carlo Maria Viganò: «Bid…
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Kanut o Wolne tematy (23 – …
  UZA o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  Zenon_K o Wolne tematy (23 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Abp Wiednia akceptuje legalizację związków partnerskich osób tej samej płci?

Posted by Marucha w dniu 2013-04-16 (Wtorek)

Arcybiskup Wiednia, kard. Christoph Schönborn w rozmowie z brytyjskim magazynem katolickim „The Tablet”- broniąc unikalności małżeństwa między mężczyzną i kobietą – jednocześnie wyraził swoje poparcie dla legalizacji związków partnerskich osób tej samej płci. To sprzeczne z nauczaniem Magisterium Kościoła.

W rozmowie w brytyjskiej National Gallery hierarcha zaapelował o „szacunek” dla związków osób tej samej płci. Wg magazynu kardynał miał powiedzieć:

– Mogą istnieć związki partnerskie tej samej płci, powinny one być respektowane, a nawet powinno im się zapewnić odpowiednią ochronę prawną. Nie można jednak tego typu związków mylić z małżeństwem. Zgodnie z definicją, małżeństwo to stabilny związek między mężczyzną a kobietą otwarty na nowe życie. Hierarcha miał mówić także, że „winno się szanować potrzeby ludzi żyjących w związkach partnerskich”.

To nie pierwsza przychylna dla homoseksualistów wypowiedź kardynała Schönborna. W 2010 roku hierarcha wzywał Kościół do uważnego przyjrzenia się kwestii „jakości związków homoseksualnych”.

Znacznie wcześniej, w 2006 roku niemieckojęzyczna katolicka agencja informacyjna poinformowała o tym, że w katedrze wiedeńskiej w dniu św. Walentego duchowni udzielili błogosławieństwa osobom ze związków partnerskich, w tym parom homoseksualnym.

W zeszłym roku, kardynał Schönborn usunął z diecezji konserwatywnego księdza, który nie zaakceptował kandydatury pederasty Floriana Stangla na członka Rady Parafialnej. Mężczyzna żył w zarejestrowanym związku partnerskim z innym pederastą. Purpurat spotkał się z homoseksualistą. Po osobistej rozmowie z nim, hierarcha przychylnie wypowiedział się na temat jego„pobożności, skromności i gotowości do zaangażowania w służbie dla Kościoła”.

Wcześniej, zanim kardynał zdecydował się na osobistą interwencję w sprawie Stangla, archidiecezja wiedeńska wydała oświadczenie, w którym poparła decyzję proboszcza i przypomniała nauczanie Magisterium Kościoła nt. homoseksualnych związków partnerskich. Tego typu związki zostały zdecydowanie potępione.

W 2003 r. Kongregacja Nauki Wiary kierowana przez kard. Josefa Ratzingera wydała za zgodą papieża Jana Pawła II oświadczenie, w którym stwierdzono m.in.: „Prawne uznanie związków homoseksualnych albo zrównanie ich z małżeństwem oznaczałoby nie tylko aprobatę zachowania wewnętrznie nieuporządkowanego i w konsekwencji uczynienie go modelem dla aktualnego społeczeństwa, ale też zagubienie podstawowych wartości, należących do wspólnego dziedzictwa ludzkości”.

W dokumencie pt. „Uwagi dotyczące projektów legalizacji związków między osobami homoseksualnymi” czytamy, że ustawa uznająca takie związki byłaby „głęboko niesprawiedliwym prawem”, które „przysłaniałoby niektóre fundamentalne wartości moralne i zdewaluowały instytucję małżeństwa”.

Komentarz kard. Schönborna jest zbliżony do wypowiedzi niektórych bardziej liberalnych duchownych, mających nadzieję na to, że nowy papież Franciszek zmieni podejście do kontrowersyjnych kwestii moralnych. Zjawisko osłabienia sprzeciwu wobec legalizacji skandalicznych związków widoczne jest m.in. w episkopacie amerykańskim. Abp Nowego Jorku tydzień temu apelował o to, aby obrona tradycyjnego małżeństwa nie ograniczyła się jedynie do atakowania homoseksualistów.

http://www.pch24.pl

To tylko kwestia czasu, zanim znajdzie się „katolicki” hierarcha akceptujący związki partnerskie ze zwierzętami.
Admin.

Komentarzy 19 do “Abp Wiednia akceptuje legalizację związków partnerskich osób tej samej płci?”

 1. Nemo said

  A się cisną na usta słowa ulubionego sarkazmu Gajowego- „ale przecież u nas nigdy do tego nie dojdzie”

  Oczywiście katolemingi mają to głęboko;ich ulubiona riposta na takie doniesienia brzmi:ale to nie w Polsce,tak jakby kościół katolicki gdzieś w Austrii czy Holandii,był jakąś zupełnie inną instytucją,niż ten w Polsce,nasz rodzimy,Jano-Pawłowy,kremówkowo- gitarowy.

  Spotkałem się kiedyś z powalającym wprost komentarzem,na temat jakiegoś holenderskiego,bodajże,księdza,który koloratkę zamienił na krawat a sutannę na marynarkę: och-czy jego biskup otym wie?

  Oby się zdziwili wcześniej,niż można przypuszczać.Czekam z utęsknieniem na chwilę w której spostrzeże ten i ów w jakie g…o wdepnęli.

 2. Jack said

  kard. rabin Christoph Schönborn jest nie tylko zydem, ale tez masonem. To wilk w owczej skorze.
  I kto go wyniosl tak wysoko w herarchii koscielnej?
  Papiez rabin JPII, ktory ekskomunikowal abpa Marcela Lefebvre, tylko za to ze ten robil to co wszyscy katolicy przez dwa tysiace lat.
  Czy lemingi sa w stanie odroznic prawde od falszu?
  Wszelkiej masci kryptozydzi, żydowskie przechrzty beda bic piane i udawac Greka, a nawet krzyczec „santo subito”.

 3. akej said

  Schoenborn, ze wzgledu na swoja „dzialalnosc”, juz bardzo dawno temu powinien byc oblozony ekskomunika i wywalony ze stanu kaplanskiego. Ale czego mozna oczekiwac od posoborowego judeokosciolka?!

 4. Marucha said

  Re 3:
  Wrogami Kościoła, panie Akej, są przede wszystkim tradsi, trydenciaki i sedesy.

 5. Fran SA said

  Ad. 2
  Jack
  Tego nie wiem, ale moze mi ktos pomoze wyjasnic:
  Czy Papiez JPII rzeczywiscie ekskomunikowal arcybiskupa Lefebvre”.
  Z tego co ja mysle, to kazdy, kto sie nie podporzadkowuje postanowieniom soborowym jest automatycznie wykluczony z kosciola i papiez nie ma na to wplywu. A przeciez sobor zakonczyl sie przed wyborem JPII; chyba, ze mi sie cos pokrecilo.
  Bo mnie ciagle meczy pytanie: czy mnie tez wykluczyli z Kosciola i na czym to polega, a w koncu jakie sa konsekwencje? Czy juz nie jestem katolikiem, czy moze to nie-katolicy mnie wykluczyli?
  Uwazam, ze odebranie katolikom liturgii jest zbrodnia, swietokradztwem i poganskim zamachem na wiare katolicka, obojetnie co Watykan o tym sadzi.
  I do tego nie uznaje ekumenizmu, bo jak mawiali starozytni Rosjanie: „It takes two to tango”.

  I dlaczego ekumenizm w wykonaniu papiezy soborowych obejmuje wszystkie religie z wyjatkiem katolickiej?
  I czy ten ‚ekumenizm’ obejmuje religie, ktore ekumenizmu nie uznaja? No bo sa takie religie.

 6. Inkwizytor said

  Najważniesze panie Marucha, ze ten kolo pełniący rolę abpa Wiednia jest w „pełnej łaczności” 🙂

 7. Marucha said

  Re 5:
  To nie do końca tak jest z tym „automatycznym” wykluczeniem z Kościoła, bo istnieją przewidziane w Prawie Kanonicznym okoliczności wyjątkowe, których JP II nie wykorzystał.

  Natomiast nie wykluczył z Kościoła ewidentnych, uporczywych heretyków, jak cała ta banda modernistycznych teologów, Küng, Lubac etc.

 8. Janek said

  O tak on jest w pełnej łączności ale z Judaszem Iskariotą .Sądzę ,że niedługo wszyscy prawdziwi biskupi powinni powiedzieć tym masońskim pomyleńcom fora ze dwora!Ich trzeba będzie siłą usunąć i coś mi się wydaje że niedługo samo Niebo się upomni o swoją własność ,bo nam coś to nie idzie

 9. akej said

  @ 7
  Co tam Schoenborn (pieknie urodzony co to za piekne judejskie nazwisko?) Bo, wiadomo, santo subito, dla chwaly judeokosciolka musial przeciez oblozyc ekskomunika najwiekszego grzesznika abpa Lefebvre’a – i, co najbrzydsze, w dniu ekskomuniki JP2 wylewal cale litry krokodylich lez z powodu podjecia tej swinskiej decyzji!!! Pewnie Lucyfer zacieral wtedy swoje graby z niesamowitej radosci…

 10. Amadeus said

  Moim zdaniem taki „ksiądz” powinien od razu być odwołany z funkcji jaką wykonuje, zdegradowany i ekskomunikowany, w normalnym kościele. Ale normalnego kościoła teraz nie mamy,

 11. Pokręć said

  Szlag mnie chce trafić. Kardynał mówi o tym, że należy szanować jeden z najbardziej obrzydliwych grzechów, zaraz po aborcji i że należy szanować czyjąś potrzebę grzeszenia i mu to grzeszenie w ten sposób ułatwiać a nawet aprobować? Abpa Lefebvre’a się na początku zamilczało a jak znalazł się pretekst (święcenia biskupie udzielone w stanie wyższej konieczności i sprzeciw wobec herezji ubranej w szatki soborowe), to natychmiast i ochoczo – ekskomuniką. A tutaj? Nawet słowa komentarza ze strony papieża. NIC.
  Co to za wiara, która wzywa do szanowania czegoś, co Bogu jest obrzydłe?
  Oj, nie chciałbym być w skórze kard. Schoenborna na sądzie Bożym. Bo ZDECYDOWANIE prowadzi powierzone sobie owieczki na polanę porośniętą trującym szalejem zamiast wskazywać miejsca, gdzie rośnie sałata, kapusta, pyszna trawka…

 12. marta15 said

  powoli zrzucaja skory owieczek I wychodza spod nich parszywe slepia i zeby wilkow.
  Ale nie bojta sie, katolemingi I tak tego nie zauwaza.

 13. Boydar said

  Ja tak trochę nie na temat, choć to Pan Jack zaczął o Lolku; zaczynam się skłaniać ku poglądowi (mojemu, żeby nie było wątpliwości) że:
  GŁUPI ŻYD, JEST GŁUPSZY OD NAJGŁUPSZEGO GOJA
  I tu żadne wykształcenie nie pomaga.

 14. dr TS said

  „Korytarze piekła wybrukowane są czaszkami biskupów.” – św. Jan Chryzostom

 15. Jack said

  Co najmniej 121 masonów w Watykanie?
  http://semperfidelisetparatus.blogspot.de/2012/12/co-najmniej-121-masonow-w-watykanie.html

 16. marta15 said

  tu ciekawy zestaw e-maili, jakie redakcja traditionin action dostala po opublikowaniu tego artykulu krytykujacego sodomie.
  http://www.traditioninaction.org/HotTopics/a02rStatistcs.html
  tu jeden z przykladow owego listu napisanego przez wypranego uprzednio z mozgu czleko-ksztaltnego..
  „..You people are cretins and in case you don’t know what that means – it is an idiot with the mental age below three years.

  There is nothing wrong with the Church welcoming lesbians and homosexuals.
  They are PERSONS with HUMAN DIGNITY, and we should treat them as such, as the Pope is teaching.
  I guess you are above the Pope. Why don’t you get with Church teaching instead of preaching outdated doctrine……..”
  Swoja droga , niestety ta osoba ma racje.
  Sekta watykanska faktycznie zaczyna coraz bardzeij otwarcie wspierac sodomitow i glosic ze wspolzycie w grupie i ich „malzenstwa/zwiazki ” sa ouki douki.
  Sekta zapomnila, ze istnieje cos takiego jak grzech sodomski z serii Grzechy wolajace o pomste do nieba.

  http://www.traditioninaction.org/Questions/K041_Homo.html

 17. Niestety to prawda. JP II obłożył eskkomuniką ‚lefebrystów’ równocześnie w Asyżu modląc się z jakimiś wyznawcami ‚łudu’, czy innego podobnego badziewia.
  Masakra.

 18. Gloria said

  Najciekawsze w tym wszystkim jest to, ze ludzie widza herezje kard. Schönbora i nie reaguja.
  Nawet ich to nie oburza.
  A niektorzy caluja pierscien biskupi.
  A gdzie sa ksieza i zakonnicy, ktorzy powinni palac swietym oburzeniem?

 19. lily said

  Ludzie nie reaguja,bo sa tak omamieni,ze nie potrafia myslec logicznie. Nikt nie protestuje,bo wiekszosc nie potrafi odroznic ziarna od plew.Inni znowu,tkwia w przekonaniu,ze kazdy duchowny jest odzwierciedleniem samego Jezusa Chrystusa na Ziemi, wiec o zadnym sprzeciwie nie moze byc mowy. Duchowny powiedzial,wiec jest „swiete”A czy nie chodzi tez o to,zeby zniszczyc Kosciol od srodka ? Ta cala modernizacja wewnatrz Kosciola.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: