Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wolne tematy (23 – …
  Głodomor o Wolne tematy (23 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (23 – …
  Krzysztof M o Męczeństwo Mikołaja II punktem…
  Sudbina Srba o Pamiętajmy o losie Serbów
  Listwa o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  UZA o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Liwiusz o Putin i putinizacja
  Marucha o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  UZA o Mons. Carlo Maria Viganò: «Bid…
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Kanut o Wolne tematy (23 – …
  UZA o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  Zenon_K o Wolne tematy (23 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Bondarienko obraża Polaków

Posted by Marucha w dniu 2013-04-16 (Wtorek)

W skandal zmienił się „okrągły stół” rosyjskiej agencji Ria Novosti. Miała być spokojna dyskusja na temat wpływu historii na wzajemne zrozumienie Polaków i Rosjan. Przy stole miejsce było zarezerwowane tylko dla Rosjan, a przy tym mało znanych i słabo zorientowanych w tematyce.

Nowy dyrektor Centrum Rosyjsko-Polskiego Dialogu i Porozumienia Jurij Bondarienko zarzucił Polsce brak „elementarnej przyzwoitości” w stosunkach z Rosją. Objął on stanowisko kilka tygodni temu po rezygnacji dyplomaty i historyka Piotra Stegnija.

Bondarienko jest z wykształcenia polonistą, ale – jak sam przyznaje – przez długi czas Polska i sprawy polskie były „na peryferiach” jego zainteresowań.

– Wróciwszy głęboko do spraw polskich, widzę, że niewiele się zmieniło. Do tradycyjnego zestawu oskarżeń pod adresem Rosji doszła tylko obława augustowska. Te same pretensje. Wyrosły już całe pokolenia, które nie wiedzą, że Dzierżyński, Mienżynski i inni twórcy sowieckich organów represji byli Polakami. Nawet nie domyślają się tego – szydził.

Bondarienko stwierdził, że strona polska ciągle podnosi temat tragedii katyńskiej, choć „już 10 tysięcy razy powiedziano, że zabijało NKWD na rozkaz Stalina”. Następnie nawiązał do kwestii uznania zbrodni katyńskiej za ludobójstwo. – Zapominają przy tym, że była to zbrodnia wojenna, a nie ludobójstwo, że ludzi unicestwiano nie według kryterium narodowego. Nie trzeba być historykiem, wystarczy poczytać Marksa, Engelsa, Lenina i innych, by zrozumieć, że ci ludzie byli przedstawicielami klasy burżuazyjnej. Nie miało znaczenia, jakiej byli narodowości, polskiej czy jakiejkolwiek innej – argumentował.

Przypomnijmy, że w oficjalnych stanowiskach Federacji Rosyjskiej nigdy nie nazwano Katynia zbrodnią wojenną, a przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka podważa się nawet jej zaistnienie, używając formuły „zaginięcie w wyniku wydarzeń katyńskich”. W Katyniu rzeczywiście ginęli też obywatele polscy innej narodowości, ale dla uznania masowego mordu za ludobójstwo na tle narodowym wystarczy powszechnie przyjęte na Zachodzie rozumienie narodu w sensie konstytucyjnym, a nie etnicznym.

W dalszym ciągu Bondarienko kontynuował wywody marksistowskie na temat „krwiożerczych mąk narodzin nowego społeczeństwa”, rewolucyjnego terroryzmu itp. – Polska propaganda, naturalnie, nie zwróci uwagi na to, jak drogo przyszło zapłacić za te uproszczenia nie tylko stronie polskiej, ale także narodom zamieszkującym Związek Sowiecki. Mam świadomość, że własne nieszczęście jest bliższe sercu, niemniej chciałoby się elementarnej przyzwoitości w stosunkach wzajemnych – oświadczył.

Jakby zapominając o celach kierowanej przez siebie instytucji, Bondarienko de facto zakończył dialog i porozumienie. Grupa obecnych w centrum prasowym Ria polskich dziennikarzy, uznając wystąpienie za obraźliwe, opuściła spotkanie. Pozostało pięciu dziennikarzy rosyjskich.

Oprócz Bondarienki do udziału w konferencji agencja zaprosiła reprezentanta Izby Handlowo-Przemysłowej Anatolija Łejricha, Albinę Noskową z Rosyjsko-Polskiej Grupy ds. Trudnych i Łarysę Łykoszynę z Rosyjskiej Akademii Nauk. Nie pojawił się zapowiadany politolog Aleksandr Cipko. Anonsując tematykę „okrągłego stołu”, Ria napisała zaproszonym, że „rusofobia była i pozostaje podstawowym instrumentem w kontaktach między Warszawą i Moskwą”.

Piotr Falkowski
http://naszdziennik.pl

„Rusofobia była i pozostaje podstawowym instrumentem w kontaktach między Warszawą i Moskwą” – napisała Ria Novosti.
Nic dodać, nic ująć.
Może z wyjątkiem tego, iż szczytem hipokryzji jest oczekiwać wyrazów przyjaźni od kraju, którym może w mediach poniewierać byle dupek.
Admin

Komentarzy 75 do “Bondarienko obraża Polaków”

 1. MatkaPolka said

  W lipcu 1971r. Prasa zachodnia, szeroko rozpisywała się o wyznaniach polskiego żyda z Izraela niejakiego Abrahama Vidro. Abraham Vidro wyznał, że :1,Komendantami obozów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie byli:•Raichman • Mierkułow •Urbanowicz2. Kierownikami masowych egzekucji byli członkowie mińskiego komisariatu GPU:• Lew Rybak •Chaim Finberg •Abraham Borisowicz3. Zbrodnię wykonali:•Bogdan Zaharewicz •Kobulow •Begman •Elman •Estrin •Abram Borysowicz •Krongauz •Lejbkind J.Raichman •Abakumow •Milstein (transport) •Sierow •Lew Rybak•Chaim Finberg •major Joshua Sorokin •kapitan Aleksander Suslow•kapitan Samyun TichonowŻadna z wyżej wymienionych osób nie była Rosjaninem! Zbrodni dokonało żydowskie NKWDJanusz Rozwada w książce Katyn, Paryż 1960 nie dał się zaszczepić i udało mu się zbiec.Podaje ze kierownikiem pociągu przewożących więźniów z Kozielska był Bolesław BierutPóźniejszy prezydent Polski ( wyrzucić z Powązek)Albin Siwak w książce „Bez strachu” podaje , że oficerów polskich żydowskiego pochodzenia odłączano od reszty i zabierano

  Zydzi chca sklocic narody slowianskie. I usiluja je reprezentowac – trzeba wyraznie zydom powidziec WON
  Trzeba oskarzyc o zbrodnie na narodzie polskim i na narodzie rosyjski

  Dzierzynski byl Zydem tak jak niemal cale NKWD
  Tak jak i dzisiaj Rosja jest w lapach Lubawiczow

  im dokumenty, wkładano te dokumenty(Żydów) zamordowanym Polakom, a Żydom oddawano dokumenty pomordowanych Polaków. Dlatego taki Wajda może udawać , że jego ojciec zginął w Katyniu.Około 2,000 Żydów, którzy przeżyli w ten sposób Katyń, stanowiło później trzon Armii Andersa, niemieckiego Żyda, zdezerterowalo w Palestynie , aby tworzyć wojsko Izraelski, organizacje terrorystyczne itd.

 2. AlexSailor said

  @MatkaPolka

  Żyd, żydem żyda do żyda pogania.
  Myślę, że większość podanych przez Panią/Pana faktów jest po prostu mniemanologią.
  Nie chodzi o żadną obronę żydów z NKWD czy w ogóle.
  Po prostu, takie „żydzenie” powoduje, że całe widzenie świata jest wypaczone i fałszywe.
  Owszem, można rozważać wszelkie hipotezy i je weryfikować, lecz traktowanie każdego wymysłu jako faktu udowodnionego jest niepoważne.
  Proszę zauważyć, że przed wojną, a nawet pod zaborami, Polacy broniący się przed żydami nie odmieniali tego słowa przez przypadki buzując się do czerwoności, ale postępowali często racjonalnie i zdroworozsądkowo, np. akcja Polak kupuje od Polaka, kasy pożyczkowe i szkoły dla polskich rzemieślników, akcje przeciw rozpijaniu narodu w karczmach i podobne.
  Nawet o tym dziś nie wiemy, bo buzujemy się wskazywaniem „na żyda”.
  Tymczasem może się okazać, że i Pan/Pani wśród swych przodków miała np. babcię ochrzczoną, ale z rodziny wyznania mojżeszowego, a może i mamusię.
  Albo i na odwrót, taki np. Dawid Warszawski dowie się, a my z nim, że jego rodzice byli farbowanymi żydami, tak jak większość tych w kraju graniczącym z Jordanią lub tych poszukujących w Polsce korzeni przez babcię, „która nie mieszała mleka z mięsem”.
  I co????
  No właśnie i co z tego.
  Wiemy dzięki internetowi już tyle, że czas na poważne analizy i wyciąganie wniosków.

 3. wi42 said

  Re: 2 AS :”Żyd, żydem żyda do żyda pogania”

  http://trueinform.ru/modules.php?name=Video&file=article&sid=12578

  Prosze obejrzec i samemu wyrazic zdanie

  (Film o Trockim – ok. 1,5 godz.)

 4. Fran SA said

  Te ‚dialogi’ polsko-rosyjskie zawsze beda trudne, poniewaz nie potrafimy rozprawic sie z wlasna (niedawna) przeszloscia, a probujemy rozliczac Rosje za to samo.
  Jak spiewal Wysocki: „I tolko jewreje wypuskajut rakiety po obu storonam’.

  Rzadzili zydzi w Polsce i rzadzili w sowieckiej Rosji. My probujemy rozliczac teraz Rosjan za NKWD, a bardzo nie lubimy jak ktos Polakow identyfikuje z UBecja. Zarowno Rosjanie jak i Polacy byli ofiarami tej samej mafii.
  Nie jest dobrze, ze nawet nie probujemy jakos sobie wyjasnic rzeczy trudnych.
  Mnie najbardziej zlosci to ‚robienie Rosji na zlosc’ z byle powodu, i z bardzo powaznych powodow.
  Jak mogl, jakikolwiek Polak popierac Pomaranczowa Rewolucje na Ukrainie albo Rozana Rewolucje w Gruzji??
  Prasa polska wypisywala niemozliwe pierdoly; karykatury Putina walaly sie po szpaltach i programach TV.

  Nie pamietam, zeby Rosjanie tak pyskowali w swoich mediach na Polakow, jak my na nich na kazdym kroku.
  No i te przekrety z gazem! I ten sp. idiota Kaczynski w Gruzji! Popieramy niemal kazdya antyrosyjska polityke wobec Rosji.
  Zachwyt nad Zachodem przyniosl nam prawie same straty ( z wyjatkiem zezwolenia na prace na europejskich farmach i zmywakach)
  Z jednej strony pyskujemy na tych Rosjan, z drugiej strony marzy nam sie ‚slowianska solidarnosc’.

  Tak naprawde, nie wiadomo, o co Polakom chodzi i czy zapomnielismy pewnie archaiczne juz teraz zwroty: dyplomacja, i ‚polska racja stanu.

 5. wi42 said

  Re: 1,2 MP, AS

  A to jest opowiesc o Rosji Sowieckiej niezwykle medarego czlowieka, obowiazkowe dla tych co znaja troche rosyjsk i chca zrozumiec czym byla Rosja Sowiecka:

  http://trueinform.ru/modules.php?name=Video&file=article&sid=12462

  Re: 2
  Niechodzi o pochodzenie babci czy matki czy urodzenie sie Zydem.
  Chodzi o przynaleznosc do mafii. Wiele jest szlachetnych i slynnych Polakow zydowskiego pochodzenia. Podobnie Rosjan.

 6. Marucha said

  Re 4:
  „Tak naprawde, nie wiadomo, o co Polakom chodzi”

  To już chyba nieistotne, o co Polakom chodzi, jeśli w ogóle o coś chodzi. Państwa już prawie nie ma, naród wymiera…i sprawa się sama rozwiązuje.

 7. akej said

  @ Marucha
  Chyba wiadomo o co Polakom chodzi. Dokladnie napisala to MatkaPolka. Ani Bondarenko, ani pan tego nie zrozumial. Gdyby Bondarenko to zrozumial, w imieniu matiuszki Rsji – spadkobierczyni CCCP jaj by sobie nie robil, bo temat wcale do smiechu nie jest. Powinien wiedziec, ze z pewnoscia odpowiedzialni byli tam tez nieliczni etniczni Rosjanie, ktorzy w tych brudnych sprawach maczali tez lapy. Dlatego, jako Rosjanin, powinien zachowac wiecej umiaru i taktu!

 8. Fran SA said

  Ad. 7
  Umiaru i taktu wypadaloby oczekiwac od obu stron.
  Na ile pan zna tych ‚nielicznych etnicznych Rosjan, ktorzy maczali w tych brudnych sprawach lapy’??
  I czemu adresujemy swoje pretensje do tych ‚nielicznych etnicznie Rosjan’?
  Bardzo liczni ( w milionach) etnicznie Rosjanie byli masowo mordowani przez czekistow i NKWD

 9. Gall said

  Tiaa… etniczni Rosjanie podobnie jak etniczni Niemcy to przecież pokój miłujące narody i niewinne ofiary złych Polaków. Każdy amerykański murzyn może to potwierdzić, nawet pod przysięgą.

 10. akej said

  @ 8
  Co za „ziezka artyleria”! Panu, jak zwykle, jest bardzo trudno rozumiec sens wypowiedzi. Wiec powiem. Wiadomo, ze zydzi najbardziej maczali w tym ludobojstwie. Rowniez byli w to wmieszani przy podjeciu decyzji nieliczni etniczni Rosanie. Z tego wzgledu Bondarenko powiniwen zdecydowanie spuscic z tonu! Skoro tego nnie zrobil, to widocznie to ludobojstwo przypadlo mu do gustu!!!

 11. Marucha said

  Re 7:
  Nie obchodzą mnie zbytnio ani nieliczni etniczni Rosjanie, ani równie nieliczni etniczni Polacy, którzy okazali się szubrawcami.
  Tylko cholernie nie lubię takiego pasztetu końsko-zajęczego: pół konia, pół zająca.

 12. Rysio said

  „…….Może z wyjątkiem tego, iż szczytem hipokryzji jest oczekiwać wyrazów przyjaźni od kraju, którym może w mediach poniewierać byle dupek. Admin………..”

  Dla jednych dupek, dla drugich ekspert.

  🙂

 13. akej said

  @ 11
  Jacy nieliczni Polacy????????????????
  Czy pan dzis czuje sie dobrze?

 14. Marucha said

  Re 13:
  A Pan?
  O co Panu chodzi, do diabła?

 15. Zenon K. said

  Kiedy w 1815 Aleksander I podpisał Konstytucję Królestwa Polskiego- dla Polaków nastał okres niebywałej prosperity. Królestwo Polskie błyskawicznie dźwignęło się z ruin i zniszczeń Insurekcji Kościuszkowskiej oraz ze spustoszeń doby napoleońskiej. W ciagu 15 lat (do czasu podchorążackiego puczu i wynikłej z niego wojny z Rosją) minister Drucki-Lubecki PODWOIŁ wpływy do budżetu. Królestwo Polskie z łatwością pokonało Prusy w wojnie celnej. W międzyczasie sfinansowano trzon robót związanych z budową Kanału Augustowskiego, który przez terytorium rosyjskie miał połączyć Polskę z Bałtykiem. Odbudowano armię, która w dziedzinie wyszkolenia i wyposażenia górowała nad armią rosyjską. Polska kwitła w unii celnej ze wschodnim sąsiadem. Rozpoczął się na dobre proces uprzemysłowienia, który trwał niemal aż do I wojny światowej (często kosztem innych ziem Imperium Rosyjskiego). Wielu Polaków dorabiało sie w Rosji fortun. Korzystali też Polacy zamieszkujący Ziemie Zabrane-gospodarczo i kulturalnie. Podczas owego 15-lecia na terenie Królestwa Polskiego wydatnie zwiększyła się też liczba ludności- mniej wiecej o 25%.
  Wszystko to za niewysoką cenę- wspólnego władcy i wspólnej polityki zagranicznej.

 16. 25godzina said

  „Zapominają przy tym, że była to zbrodnia wojenna, a nie ludobójstwo, że ludzi unicestwiano nie według kryterium narodowego. Nie trzeba być historykiem, wystarczy poczytać Marksa, Engelsa, Lenina i innych, by zrozumieć, że ci ludzie byli przedstawicielami klasy burżuazyjnej. Nie miało znaczenia, jakiej byli narodowości, polskiej czy jakiejkolwiek innej – argumentował.”

  Umieszczenie takiego kretyna na tak wysokim stanowisku to albo sabotaż, albo prowokacja, albo prawdziwy obraz rządowych kadr.

 17. Marucha said

  Re 16:
  Faktem pozostaje, iż kryterium mordowania nie była narodowość, lecz przynależność do inteligencji.

  Poza tym zwracam uwagę, iż Bondarienko jednakowoż uważa wymordowanie owej „burżuazji” za zbrodnię, a więc może nie trzeba aż tak na serio brać jego odwołań do Marksa, Lenina itp.

 18. 25godzina said

  @Fran SA (4)
  >Jak spiewal Wysocki…
  Żyd z resztą

  Ale już Aleksander Charczikow śpiewa:

  „Бей жидов – спасай евреев,
  Враг России – жид, а не еврей!
  (…)
  Бей жидов – спасай евреев,
  Враг России жид, а не еврей!”

  http://www.globi.ru/blog/?p=11
  http://harchikov.com/home/53-spasaj-evreev

 19. 25godzina said

  @Marucha (17)
  >Faktem pozostaje, iż kryterium mordowania nie była narodowość, lecz przynależność do inteligencji…

  Gdzie taki fakt można znaleźć?

 20. 25godzina said

  > „Zapominają przy tym, że była to zbrodnia wojenna…”

  Żeby cokolwiek uznać za zbrodnię wojenną, to najpierw musi być wojna, czyli oficjalne jej wypowiedzenie. ZSRR Polsce nigdy wojny nie wypowiedział, to była bandycka napaść do spółki z Niemcami, a kryterium mordowania przez cały czas było jedno: narodowe.

 21. Marucha said

  Re 19, 20:
  Niech Pan sobie najpierw sprawdzi, kto został zamordowany – wyłącznie inteligencja.
  A czy wojnę wypowiedziano, czy nie, jest bez znaczenia dla sprawy. W naszych czasach USA nigdy nikomu nie wypowiada wojny.
  Moim zdaniem była to zbrodnia wojenna.

 22. 25godzina said

  @Marucha (21)
  Temat był w Gajówce już kiedyś wałkowany, tylko jeśli już koniecznie chce pan dzielić włos na czworo to sprawiedliwie tak samo wszystkim.

  1 Wojny nie wypowiedziano, wiec to nie była zbrodnia wojenna,
  2. Był to bandycki, ludobójczy rosyjsko niemiecki napad na Polskę i Polaków, którego celem była eksterminacja ludności narodowości polskiej, zniszczenie jej dorobku kulturowego, materialnego,
  3. Żaden z rosyjskich/sowiecki zbrodniarz nie nie został pociągnięty do odpowiedzialności, ale wręcz są po dziś dzień kultywowani na podobnej zasadzie jak to ma miejsce z UPA/OUN na Ukrainie,

  itd.

  Myślę, ze łatwiej będzie się rozmawiało ze te 17 laty za które mają się skończyć zasoby rosyjskiego gazu.

 23. Marucha said

  Re 22:
  Z powyższego nijak nie wynika, jakoby zbrodnia w Katyniu była ludobójstwem.
  Jestem pewny, że „ludobójstwo” jest lansowane przez wrogów porozumienia polsko-rosyjskiego, bo wiedzą oni, że Rosjanie nigdy się na taką klasyfikację nie zgodzą (a poza tym nie czują się winni żydowskiej zbrodni)

 24. Maciej said

  22/23

  Przerabialiśmy ostatnio z Panem Gajowym ten temat, w obliczu prawa międzynarodowego Katyń mieści się w pojęciu zbrodni wojennej, w której zawarte jest pojęcie ludobójstwa … Kolejnym problemem jest to, że ludobójstwo jako osobny termin wprowadzono do prawa międzynarodowego dopiero w 1948 roku …

  Osobiście nie znam bliżej sprawy, ale ten cały cyrk z nazewnictwem jest trochę chyba na wyrost ? Czy to jest tak arcyważne ? Liczy się pamięć, odfałszowanie historii i jakieś wspólne wnioski jednej i drugiej strony oraz uchonorowanie poległych zarówno z jednej jak i drugiej strony … Tylko to wymaga odwagi oraz świadomości historycznej … Tak mi się wydaje …

 25. AlexSailor said

  @Marucha
  „Faktem pozostaje, iż kryterium mordowania nie była narodowość, lecz przynależność do inteligencji.”
  Niezupełnie inteligencji, ale dobre uproszczenie.
  Chodziło o wymordowanie świadomych polskich elit państwowotwórczych.
  Z naciskiem na „świadomych”, bo mordowano też zwykłych szeregowych policjantów, których nie można zaliczyć do inteligencji.
  Posiadali oni wiedzę i przeszkolenie, którego bardzo bał się moskiewski ośrodek władzy.

  To była i zbrodnia wojenna i ludobójstwo.

 26. AlexSailor said

  Polecam przeanalizowanie wpis „15” Pana @Zenona K, bo jest niezwykle ważny dla nas Polaków.

 27. AlexSailor said

  Ad. 15 @Zenon K

  „Wszystko to za niewysoką cenę- wspólnego władcy i wspólnej polityki zagranicznej.”
  Nie wszystko.
  Dodatkowo mieliśmy za plecami mocarstwo posiadające niezmierzone zasoby, które nas broniło przed wszelką napaścią zbrojną państw obcych.
  Mocarstwo, które było gwarantem polskiej, nieco ograniczonej państwowości, którego władca zmusił Prusy, Austrię, Wielką Brytanię do zaakceptowania państwowości polskiej Królestwa kongresowego.

  Już za samo to ostatnie Polacy powinni uznać cara za króla Polski i w granicach zdrowego rozsądku i dobrego smaku wiernie mu służyć.
  A car miał prawo oczekiwać właśnie takiej postawy.

 28. 25godzina said

  @Marucha

  „Ludobójstwo – zbrodnia przeciwko ludzkości[1], obejmująca celowe wyniszczanie całych lub części narodów, grup etnicznych, religijnych lub rasowych, zarówno poprzez fizyczne zabójstwa członków grupy, jak i kontrolę urodzin, przymusowe odbieranie dzieci czy stworzenie warunków życia obliczonych na fizyczne wyniszczenie.(…)”
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Ludob%C3%B3jstwo

  Ludobójstwo to po prostu obiektywna ocena tego co miało miejsce w czasie IIWŚ, której Katyń byle epizodem. . Rosjanie z innych powodów sie nie godzą na uznanie „Katynia” za ludobójstwo:
  – mit wojny ojczyźnianej i wyzwolicieli Europy od niemieckiego faszyzmu,
  – musieliby powiedzieć prawdę o tym jaką rolę odegrali Żydzi w NKWD a tego nie chcą,
  – narażenie się na ewentualny pozew i odszkodowania, które mogłyby być precedensem dla innych nacji,
  – mit „Polszy nie zagranicy” – kurwy co zdradziła słowiańszczyznę (jedno z bardziej parszywych antypolskich kłamstw jakie są lansowane w świecie),
  – musieliby przyznać się do tego, że IIWŚ zaplanowali i przeprowadzili z Niemcami (za amerykańskie i żydowskie pieniądze), swoimi największymi do 1941 roku (o ile nie mylę daty) sojusznikami,

  …i pewnie jeszcze bym coś mógł dorzucić, ale nie przychodzi mi teraz od głowy.

  Jeśli na drodze do pojednania my Polacy mamy coś do zrobienia (a tak na prawdę nie wiem co?), to jeśli Rosjanie chcieliby się ze wszystkim uporać musieliby już zaczynać, bo świata może im nie starczyć. Osobiście nie wierze w jakiekolwiek pojednanie co do oceny IIWŚ.

 29. Marucha said

  Re 24:
  Tak jest, panie Maćku,
  Spór o słowa przesłonił nam wszystko inne.
  Ktoś bardzo umiejętnie podsyca ten spór.

 30. 25godzina said

  @Maciej

  To nie jest cyrk z nazewnictwem a klasyfikacja prawna, która ma określone konsekwencje. I powtarzam, wojna to nie jest bandycka napaść, Wojny są regulowane prawem międzynarodowym. Rosja/ZSRR w 1939 roku Polsce wojny nie wypowiedziała i od tego trzeb a w ogóle zacząć. Żadnej wojny nie było, wiec nie było tez zbrodni wojennej.

  Było ludobójstwo, które zaczęło się jeszcze przed 1939 rokiem.

 31. Marucha said

  Re 27:
  W sumie Polska miała wówczas o niebo więcej niezależności (nie mówiąc o pełnym skarbcu i silnej armii) niż pseudopaństwo III RP w Unii Europejskiej.
  Czy da się to wytłumaczyć antyrosyjskim troglodytom?
  Czy oni są tak antyrosyjscy z przekonania – czy są kurwami wykonującymi zlecenie syjonistów?

 32. RomanK said

  A od kiedy to-0 panowie Zenon K i AlexSailor…-.Polacy zwracaja uwage i analizuja ..rzeczy istotne??? fakty?? rzeczywistosc???prawde historyczna??? statystyki????
  Panowie nie znacie prafdziwej polskosci????
  TU wlasnie czytajcie nasz dziennik i absolventof prod Szaniawskiego…

 33. Marucha said

  Re 28:
  1. Czy aby na pewno „mit” Wojny Ojczyźnianej?
  2. Czy z tego wniosek, iż Rosjanie sprzyjają Żydom, czy też (jeszcze?) nie mogą powiedzieć prawdy z innych względów?
  3. Pozwy i odszkodowania? Bardzo wątpię, że to jest powodem.
  4. A czy Polska nie jest kurwą, która za darmo dała dupy Zachodowi żeby pokazać, jak bardzo się uniezależniła od Rosji?

 34. AlexSailor said

  Pojednanie polsko-rosyjskie.
  W ogóle głupie pojęcie.
  Lepsze jest odbudowanie poprawnych stosunków a docelowo przyjaźni między naszymi narodami.
  Przyjaźni, która powinna zaowocować głębokim sojuszem.
  A ten sojusz jest niezbędny zarówno dla Polski jak i dla Rosji.

  Reformy i działania władz oraz patriotów rosyjskich zostaną zmarnowane przez odpuszczenie sobie Polski.

  Tymczasem wystarczy poczytać fora internetowe, gdzie wypowiadają się Rosjanie.
  Typowe poglądy, to: „bardzo dobrze, że wymordowano polskich oficerów w Katyniu”, „wymordowano ich za mało”, itp.
  Oni nas po prostu nie lubią, nawet nie nienawidzą, nie lubią.
  Jesteśmy dla nich śmieszni i głupi, a najlepiej nas wybić, albo w inny sposób zlikwidować.
  No i jesteśmy niewdzięczni za „wyzwolenie”, za 10 lat półokupacji po wojnie.
  Mają nas po prostu w dupie.
  Jesteśmy faszystami, a 17 września to oni nam przysługę wyświadczyli, w najlepszym razie nic się nie stało.

  Piszemy tu, że w Polsce dogryza się Rosji na każdym kroku, a kwintesencją tego był LK.
  A czy rosyjskie władze nam na każdym kroku nie dogryzają??
  Czy nie starają się w chamski i bezczelny sposób zakłamywać historii np. o jeńcach z 1920r.

  Trzeba to wszystko odwrócić. Trzeba tłumaczyć im co robią. Że budują sobie śmiertelnego wroga za plecami, który co dzień staje się silniejszy i, który prędzej czy później wbije im nóż w plecy.
  A nam nie pozostawiają wyboru.
  Trzeba im wyjaśniać, że jedyną zasłoną przed tym wrogiem jesteśmy my, Polacy, bo jego plany w stosunku do nas są takie same, no może trochę lepsze.
  Powinniśmy im powiedzieć, że nasza polityka, zwłaszcza powstaniowa w stosunku do nich, była w naszej ocenie złą i błędna, a nie zamierzamy tych błędów powtarzać w przyszłości.
  Trzeba podkreślać ile Rosja zyskała na Polakach „za cara” i, że nawet ZSRR zobowiązał się nam wypłacić jakieś nieadekwatne ale i nie symboliczne odszkodowanie z tego tytułu (do dziś nie wypłacone).
  Należy im objaśniać, że ich bogactwa mogą stać się dla nich przekleństwem tak jak bogactwa I RP stały się przekleństwem dla nas oraz, że ich zagospodarowanie bez państw, które mogą w ciągu 100 najbliższych lat stać się dla nich zagrożeniem, jest działaniem rozsądnym i mądrym.
  Dużo by jeszcze wymieniać.

 35. Maciej said

  @ 30/ 25 godzina

  Rosja ma na pewno swój interes w kształtowaniu polityki historycznej pod swoje dyktando, to jest bezdyskusyjne. Co do konsekwencji prawnych jeśli chodzi o klasyfikację czynu to bardzo chętnie przeczytam o uwydatnionej przez Pana różnicy … Z tego co wiem Rodziny Katyńskie chcą jednego złotego jeśli chodzi o odszkodowanie …

  Wiem Pan, w prawie międzynarodowym od 1928 roku istnieje zakaz wojny … Stąd pewnie ta decyzja Rosji sowieckiej i nie wypowiadaniu wojny II RP … 🙂

 36. Marucha said

  Re 34:
  Czego to nie wypisuje żydowska hasbara w imieniu Rosjan i Polaków…

 37. Maciej said

  @ 36

  Pojednanie polsko-rosyjskie.
  W ogóle głupie pojęcie.

  To jest bardzo słuszna uwaga, ponieważ sformułowanie pojednanie samo w sobie sugeruje już KONFLIKT ! To istotna manipulacja …

 38. 25godzina said

  @ 33
  1. Tak, bo to nie było po prostu nieporozumienie w klubie gangsterów, co do podziału łupów. jak to mówią – nie wiesz z kim jesteś pod prysznicem – nie schylaj sie po mydło jak upadnie,
  2. Zdecydowanie, myślę że narodowość rosyjska to w dużym stopniu uproszczenie i kolejny mit, jewreje sa jej ważnym i akceptowanym składnikiem, o ile nie sa żidami/sijonistami (na podstawie tekstów Andrieja Charczikowa),
  3. tak, ale wystarczy potencjalne nimi zagrożenie i możliwość grania ta kartą,
  4. Rosjanie używają w stos. do Polski określenia kurwa żeby podkreślić, że jesteśmy częścią tego niby znienawidzonego przez nich zachodu, mamy łaciński alfabet i wiarę, należymy to tej cywilizacji. Myślę, że to jest odreagowywanie kompleksów po prostu.

  Za sprzedaż Polski i Polaków w lichwiarską niewolę odpowiadać ostatni włodarze PRL i od czasu jego upadku Polska nigdy nie rządzono w ich interesie. Nie, Polska nigdy kurwą nie była w przeciwieństwie do Rosji właśnie, bo chociażby bez skurwienia się tego narodu bolszewicy nigdy nie mogliby dokonać takich zbrodni, które to do dzisiaj sa częścią fastrygowanego rosyjskiego narodowego etosu.

  To o czym mówi handlarz używanymi ideami Dugin, czyli t ajego Eurazja to w rzeczywistości taka Anna Grodzka. Dugin wie, ż eto jest tak na prawdę Begowski i że prędzej czy później ktoś mu gacie ściągnie (o ile same nie opadną). Z resztą słuchałem jego kilku wypowiedzi na YT i mam wrażenie, że ma właśnie wielki, nieudolnie ukrywany kompleks Polski i polskości jako idei. Wie że jest ona potencjalnym zagrożeniem i może być rodzajem katalizatora procesów rozkładowych w budowanym na na nowo i siłę narodzie rosyjskim.

  Dlatego- jak kiedyś cytował Krajski jego rozmowę z Górnym z Frondy – chciałby przede wszystkim zniszczyć katolicyzm w Polsce, dwa nas zażydzić i trzy oderwać od Rzymu, czyli wyrwać z cywilizacji. A lepsze jej zgliszcza niż jakiś tymczasowy i utopijny euroazjatyzm. Wole polskie gówno w polu niż fiołki w Neapolu.

 39. 25godzina said

  @ 33 korekta:

  1. Tak, bo to nie było …

 40. 25godzina said

  @34

  Ma być: bo to BYŁO nieporozumienie…

 41. akej said

  @ 33
  ad. nr 4
  Finlandia zabezpieczyla sie juz wczesniej. Jakos, bardzo dziwnym trafem, podobnie (wejscie do UE i NATO) jak Polska postapily Estonia, Lotwa, Litwa, Czechy, Slowacja, Wegry, a Rumunia i Bulgaria tez postepuja ta sama droga. – Takie to niewdzieczne te kurwy! Przeciez one tyle milosci od Rosji – matiuszki zaznaly … Nawet Serbia – najwieksza milosnica Rosji pcha sie tam na potege. Czy pan czegos tu nie dostrzega? Czemu ta panska kochana Rosja tak wszystkich od siebie odpycha? Przeciez wiadomo, ze UE to syf! – A jednak tam sie pchaja jak cmy do swiatla, aby sie poparzyc i moze nawet zdechnac… Rzumiem zeby byla jedna, dwie lub nawet trzy niewdzieczne kurwy, ale dlaczego robia to wszyscy, ktorzy zaznali ruskiej dobroci????? Widocznie z ta rosyjska polityka cos jest zupelnie nie w porzadku.

 42. wi42 said

  Re: AS 34
  „Tymczasem wystarczy poczytać fora internetowe, gdzie wypowiadają się Rosjanie.
  Typowe poglądy, to: “bardzo dobrze, że wymordowano polskich oficerów w Katyniu”, “wymordowano ich za mało”, itp.
  Oni nas po prostu nie lubią, nawet nie nienawidzą, nie lubią.
  Jesteśmy dla nich śmieszni i głupi, a najlepiej nas wybić, albo w inny sposób zlikwidować.
  No i jesteśmy niewdzięczni za “wyzwolenie”, za 10 lat półokupacji po wojnie.
  Mają nas po prostu w dupie.
  Jesteśmy faszystami, a 17 września to oni nam przysługę wyświadczyli, w najlepszym razie nic się nie stało.”

  Chyba Pan AS nie czyta polskiej prasy i forow. Faktycznie na rosyjskich forach mozna znalezc wiele wypowiedzi/odpowiedzi „symetrycznych”. Ale zanim to sie stalo, to trzeba bylo 10-15 lat nieustajacej nagonki i opluwania Rosji.
  Nie tylko na forach. Dla wielu polskich mediow dzien bez oplucia lub kopniecia Rosji jest dniem straconym.
  Tego nie bylo i nie ma na w mediach rosyjskich. Owszem zdarza sie cos czasami co moze nas draznic, jak ta dyskusja.
  Po napisaniu tego komentarza otwieram na jedno z polskojezycznych mediow (sprawdzic czy Gazeta ma dzien starcony), nawet przy tragedii w Bostonie, mozna uszczypnac Rosjan – w TV i gazecie.
  http://wyborcza.pl/1,75478,13745926,Bostonska_wpadka_Moniki_Olejnik___Dwa_wybuchy___w.html?utm_source=HP&utm_medium=AutopromoHP&utm_content=cukierek1&utm_campaign=wyborcza#Cuk

 43. wi42 said

  Re: 34 AS 36 Marucha
  „Czego to nie wypisuje żydowska hasbara w imieniu Rosjan i Polaków…”
  Jeszcze gorzej, ze nawet ludzie z gajowki daja sie nabrac. Trzeba byc optyimstą, aby nie cytowac #6 M:
  „To już chyba nieistotne, o co Polakom chodzi, jeśli w ogóle o coś chodzi. Państwa już prawie nie ma, naród wymiera…i sprawa się sama rozwiązuje.”

 44. wi42 said

  Re: 18 25 godz
  Dzieki za link Charczikowa

 45. Siggi said

  @-15,Zenon K.
  Pozwole sobie dodac do Pana arcywartosciowej refleksji,ze w 1816 roku car powolal Uniwersytet Warszawski.Niestety,liczny udzial studentow UW w Powstaniu listopadowym 1830r przyczynil sie w jego zamkniecia na kilka dziesiatkow lat.
  Jest wiele historycznych przykladow,kiedy Polacy placili „frycowe”za swoja polityczna glupote.

 46. akej said

  @ Siggi
  Zna pan bajke Ignacego Krasickiego o dwoch czyzykach?
  A moze, do jasnej cholery, wytlumaczy nam pan laskawie jakie to prawo przyrodzone posiadal car do posiadania Polski??? Durniem trzeba byc, aby z takimi „linijkami” sie afiszowac!!!

 47. wi42 said

  Re: 44 Akej
  A moze Akej powie kto teraz posiada Polske? Jezeli A. zna odpowiedz na to pytanie to nie warto tak sie podniecac informacja @Siggi.
  Dla ulatwienia podam znane powiedzenie: „Niemcy są korporacją, która udaje państwo”. A Polska nawet nie jest korporacją.

 48. Przecław said

  „Kompleks niższości wobec Zachodu, kompleks wyższości i pogardy wobec Wschodu i kompleks ośmieszania i paternalizmu wobec Południa” – w tym mieści się opis choroby polskiej.

 49. akej said

  @ 46
  Jak rozmawiamy na temat cara to prosze dawac odpowiedzi, a nie przeskakiwac z kwiatka na kwiatek. Kazdy chyba wie kto dzis posiada Jewrope i dlaczego. Nie byloby tak, gdyby nie pozwolono zydom z Zachodu i Wschodu rozpoczac 2WS rozpoczynajac od zdlawienia Polski. Idioci, ktorzy na to pozwolili, albo sie ockna, albo zgina tak samo jak my. Oni sa jeszcze bardziej chorzy niz my. Innego wyjscia nie ma.

 50. Fran SA said

  Ad. 30
  25Godzina
  Uo Jezu!!!!!!!
  Trudno o bardziej powiklane pojecia prawa!!!!!!!!
  Radze troszke poczytac, po co spoleczenstwa reguluja swoje istnienie systemem prawnym. No i jeszcze jest do poczytania Konwencja Genewska i karta ONZ. Sa jeszcze Konstytucje, a najciekawsza Konstytucja USA! (Konstytucja USA zabrania napadania na inne panstwa! i zabrania subsydiowania panstw, ktore napadaja na inne panstwa)

  Gowno komus po tych ‚regulacjach i klasyfikacjach’ prawnych. Juz nasz wielki wodz Pilsudski powiedzial: Konstytucja-prostytucja i sie zamachnal na legalny rzad!

  Kazda napasc na inny kraj jest przestepstwem w swietle kazdego prawa.
  Wojny niezadeklarowane sa wyjatkowym przestepstwem w rodzinie przestepstw, bo nie daja zadnej szansy napadnietym na przygotowanie sie do obrony.
  Wojny zadeklarowane na ogol sa wypowiedziane przez obie strony konfliktu.

  Pogwalcenie prawa jest przestepstwem. Prawde mowiac, ja mam klopot ze rozroznieniem ‚ludobojstwa’ i ‚zbrodni wojennej’ gdy chodzi o ofiary.
  Kazda zbrodnia wojenna jest ludobojstwem. I wszystko jedno czy to robil Pol Pot, tow. Mao, czy Tony Blair w Rwandzie, albo panstwa NATO w Jugoslawii..

  I chyba to nie ma wiekszego znaczenia czy nas napadli Niemcy wedlug ‚regulowanego prawa wojennego’ ( jakiego prawa?). A przeciez te 6 lat napasci na Polske nazywamy ‚wojna’. A moze jest jakas inna nazwa? Ostanio ladnym pseudonimem artystycznym jest okreslenie wojny napastliwej jako ‚operacji’. Tyz piyknie!

  Wedlug jakiego prawa Izrael zagarnal Palestyne? Jakos nie musial sie liczyc z rezolucja ONZ o ustanowieniu panstwa Izrael.
  Wedlug jakiego prawa poslalismy specjalne sluzby do Serbii, Libii czy regulranych zolnierzy do Afganistanu? I wedlug jakiego prawa 26 panstw napadlo na suwerenne panstwo Afganistan, Irak czy Libie?

  To nie Rosja sie boi o odszkodowanie. Rosja ma dosc pieniedzy.

  To boi sie miedzynarodowa wierchuszka syjnonistyczna, bo jak zaczelyby sie sypac procesy o odszkodowanie, to Palestyna moze zglaszac pretensje, podobnie jak Polska moze domagac sie zwrotu skradzionych przedsiebiorstw, odszkodowania za wymordowanie polskich obywateli NIE tylko we Lwowie czy Katyniu.
  Polecialaby cala lawina pretensji do Izraela o zagrabienie Poludniowego Sudanu, Jemenu, Wzgorz Golan, Jerozolimy, 9/11, Lonyn 7/7, Funduszu Oswiecimskiego, przekretow bankowych, morderstwa na Otoji w Norwegii, Rewolucji Bolszewickiej, kradziez zlota NIE tylko z Rosji, sali bursztynowej….
  Lista nie ma konca.
  Zyjemy w swiecie bezprawia, gdzie tylko oszolomy probuja nam jeszcze wmowic, ze istnieje jakies niezlomne prawo, ktorego nikt nie smie naruszyc..

  Kto ma wladze i nakradl dosc pieniedzy- ma kazde prawo w dupie.
  A wierchuszka sika z radosci, ze ofiary wierchuszki naparzaja sie nawzajem. I pozwalaja wierchuszkom na dalsze przestepstwa.
  A jakas ‚klasyfikacja prawna’ jest czysta fatasmagoria i kolejna spekulacja, ktora ma chronic przestepcow wojennych i masowych mordercow.
  Juz tak ‚sklasyfikowali’ Amerykanie torturowanie i przetrzymywanie zupelne niewinnych ludzi w Guantanamo Bay jako ‚non-combatant enemies’. (zeby nie podpadali pod zaden paragraf). Wymyslanie esow-floresow w systemie prawnym.
  Composing while singing!

  Takim juz zupelnie niezorientowanym w temacie radze sobie sprawdzic komu naprawde sluzyl ZSRR i kto okradal Rosjan i traktowal Rosje jak dojna krowe przez caly okres sowiecki. Lista ‚zachodnich ‚biznesow’ w Sowietach jest dostepna nie tylko na internecie.

  Podobnie jak lista amerykanskich biznesow np. w Korei Polnocnej.
  I co robila rodzina Busha w czasie II-ej wojny swiatowej.
  I za co siedzi Pollard w amerykanskim wiezieniu.

  A potem mozemy dyskutowac o … prawnych aspektach zbrodni katynskiej!

 51. wi42 said

  Re 47:
  „gdyby nie pozwolono zydom z Zachodu i Wschodu rozpoczac 2WS rozpoczynajac od zdlawienia Polski.”
  Prawie tak ale nie tak. Sterowano wydarzeniami z Londyńskiego City i Wall Street, wprawdzie nie wyszło to dla nich idealnie. Plan końcowy miał być taki aby w wojnie ostatni żołnierz niemiecki zabił ostatniego żołnierza sowieckiego. Zdławienie zaś Polski było potrzebne po to aby wyjść na Rosję.

 52. Siggi said

  @-44.
  Nie mam zwyczaju wdawania sie w polemike w Sieci.Tym razem dodam,ze car Rosji(…jak i kajzer w Berlinie i Wiedniu) mial prawo do posiadania 2/3 terenow I Rzeczpospolitej.Prawo to wynikalo z faktu ,ze wszystkie trzy rozbiory Polski uzyskaly ratyfikacje polskiego sejmu i senatu.Europa wreszcie odetchnela ,ze…zniknal „chory czlowiek Europy”jak to wtedy mowilo sie o Polsce,ktora…nierzadem stoi.
  Totalna zdrada elit owczesnych byla jedna z glownych przyczyn upadku panstwa.W archiwach Petersburga,Berlina,Wiednia skrzetnie sa przechowywane dokumenty finansowe potwierdzajace pobranie lapowek w zlocie na przekupienie poslow i senatorow,aby ratyfikacja byla faktem.To byly duze ilosci zlotych monet w drewnianych wiadrach,ktore emisariurze z dworow zaborczych wiezli do magnatow,biskupow ordynariuszy i na sam dwor St.A.Poniatowskiego.Wszystko odbylo sie bez jednego wystrzalu.Kazdy bp ordynariusz byl automatycznie senatorem i wielu z nich do dzis zasmieca swoimi zdradzieckimi zwlokami Wawel.Prymas Polski byl automatycznie marszalkiem senatu,a w owym czasie byl nim brat krola Michal Poniatowski.Juz mu szykowali szubienice pod palacem biskupim ,ale zdazyl sie otruc.Zachowanie samego krola Polski,ktory byl elekcyjnym a nie „pomazaniecem…” potwierdza,ze byl zdrajca.Gdyby mu nie pomogly wojska carycy ,to napewno by zadydal na szubienicy, jak kilku biskupow i innych duchownych.
  Rozbiory Polski-czy to sie komus podoba ,czy nie-byly w zgodzie z owczesnym prawem miedzynarodowym,poniewaz uzyskaly ratyfikacje(akceptacje) polskiego parlamentu.IIIrozbior byl ratyfikowany w Grodnie.Na dworach panujacych Europy wyrazano zadowolenie z powodu rozwiazania polskiego problemu,a Stolica Piotrowa w Rzymie uznala to za wole boza i zapewniala ,ze „opieka”monarchii rozbiorowych zapewni Polakom szczesliwe zycie,w czym pomoze Kosciol.
  Istnienie panstw nie wynika z tego,ze ktos posiada do niego prawo przyrodzone,a z sily patriotyzmu,zwartosci jego mieszkancow w dzialaniu na rzecz jego dobra jako sprawnej organizacji jej wszystkich obywateli.O sile panstwa swiadczy zdolnosc jego obywateli do obrony suwerennosci,samodzielnosci.I Rzeczpospolitej w XVIIIwieku tego zabraklo.

  PS.Zachecam do dyskusji na argumenty z poszanowaniem adwersarza.Nie epitety,bo one potwierzaja brak elemantarnej kultury i momentami przypominaja tamte czasy w drugiej polowie XVIII wieku.

 53. wi42 said

  @50
  „Rozbiory Polski-czy to sie komus podoba ,czy nie-byly w zgodzie z owczesnym prawem miedzynarodowym,poniewaz uzyskaly ratyfikacje(akceptacje) polskiego parlamentu.IIIrozbior byl ratyfikowany w Grodnie.”
  I to jest sedno sprawy (od strony formalnej). Demokratyzacja Iraku itp. w porownaniu z rozbiorami wyglada jak najazd mongolow.

 54. AlexSailor said

  Ad. 50 @Siggi

  Mając na uwadze to, co stało się po Kongresie Wiedeńskim, a zwłaszcza wytrzaskanie po mordzie Metternicha przez Wielkiego Księcia Konstantego, co zaowocowało wyrażeniem zgody przez przerażonych dyplomatów Prus i Wielkiej Brytanii na powstanie Królestwa Polskiego z królem, który był jednocześnie carem, wychodzi na to, że nasi przodkowie knuli i buntowali się przeciw legalnej, przyjaznej nam władzy.
  Władzy, której byli winni ,ograniczoną, ale jednak lojalność i posłuszeństwo.
  Car był prawowitym królem Królestwa Polskiego, na dodatek dbał o jego interesy.

  Niestety, agentura obca, w tym wykorzystująca znane mniejszości, była w stanie tak ogłupić Polaków, że działali przeciw sobie i zdrowemu rozsądkowi.
  Za przykład powstania, które miało szansę na powodzenie, podaje się Listopadowe.
  Jak głupim trzeba być, żeby wierzyć w bzdury, że mocarstwo, które pokonało Napoleona, podda się w tej kwestii.

  A coby było gdyby?
  Ano najpewniej koło 1860r. doszłoby do odebrania Prusakom i Austriakom części ziem Polskich zabranych w zaborach, bo mieliby z nimi tyle problemów, że musieliby się ich pozbyć.
  Wcześniej pewnie car powiększyłby KP o część Ziem Zabranych, bo byłoby to zgodne z jego interesem.
  Polacy w Rosji piastowaliby wiele ważnych stanowisk i wpływali na jej politykę w kierunku korzystnym dla Polski i Rosji.
  Gdyby nawet nie udało się odebrać Prusakom i Austriakom, tego co zabrali, to z uwagi na silne KP z Rosją za plecami, musieliby się z Polakami liczyć i nie mogliby pozwalać sobie na żadne wobec nas nieuzasadnione szykany jak Rabacja, czy rugi pruskie lub Hakata.

  Prawdopodobnie nie doszłoby wówczas do klęski pod Cuszimą i implikowanej przez nią rewolucji 1905 a dalej 1917.
  A Polska zostałaby zjednoczona w wyniku I WŚ, z granicami zachodnimi co najmniej jak dziś.

 55. Marucha said

  Re 41:
  Niech Akej pokaże mi JEDEN kraj w Europie, którego mieszkańcy świadomie pragnęli wejść do UE – tzn. po w miarę uczciwej prezentacji „za” i „przeciw” i po referendum.
  Niech mi Pan pokaże JEDEN kraj, w którym zagłosowano tak, jak oczekiwała tego Unia. Zagłosowano od razu, a nie za drugim czy trzecim razem, po nachalnej propagandzie medialnej.

 56. Boydar said

  Bardzo ciekawa dyskusja.
  W przeciwieństwie do wielu innych – dająca do myślenia na temat wiedzy/ przekonań/proweniencji wielu użytkowników tego forum. W mojej ocenie, uwzględniając autentyczne przesłania zawarte w poszczególnych komentarzach (a nie przywoływanie faktów), jedynie Pan Wi42 wyszedł zwycięsko z wszystkich ostrych zakrętów. Nie podejmuję się uzasadnienia powyższego.
  A z artykułu wynika dla mnie jak zwykle kontrowersyjny wniosek; jeśli „polscy” dziennikarze wyszli w formie „protestu”, to znaczy że przedstawiane na konferencji racje nie były zgodne z obowiązującą ich (czyli „polskich dziennikarzy”) linią programową.
  I to jest ważny element/sygnał dla nas, co do zmian na horyzoncie zdarzeń.

 57. Marucha said

  Re 50:
  Brawo. Sam bym lepiej nie napisal 🙂

 58. 25godzina said

  @ Fran SA(50)
  >To nie Rosja sie boi o odszkodowanie. Rosja ma dosc pieniedzy.To boi sie miedzynarodowa wierchuszka syjnonistyczna..
  I rozumiem, że to ona rządzi teraz w Rosji?

  >radze sobie sprawdzic komu naprawde sluzyl ZSRR i kto okradal Rosjan i traktowal…
  Rosja jest prawnym spadkobiercą ZSRR z WŁASNEJ I NIEPRZYMUSZONEJ WOLI.

  Anegdota Michalkiewicza pasująca wg mnie do pańskiego komentarza nr 50: Gdzie mądry człowiek ukryje liść? W lesie. A co jak nie ma lasu? Wtedy mądry człowiek las zasadzi.

 59. Boydar said

  Ludzie, zdecydujcie się, co rozumiecie pod słowem Rosja. Pomocne będzie określenie nieco bliższe – co uważamy za Polskę. Będzie łatwiej (dużo łatwiej) rozmawiać. Panu Bogu sześć dni zajęło nadanie ostatecznej formy wszelkiemu stworzeniu z pierwotnego chaosu. Zauważmy, że nie była to radioaktywna mieszanina gnojówki z minami przeciwpiechotnymi. Etapy pośrednie nie były „światem”. I obecna postać tego nowotworu po CCCP też nie jest Rosją. Może będzie. Uważam że uczciwiej i rozsądniej jest odnosić się do TRENDU obserwowanych zmian, a nie ocena ich chwilowych efektów. To bez sensu. Czy ktoś z Was był kiedyś na dużej budowie w początkowym etapie inwestycji ? Teraz możecie mnie zjeść. Smacznego.

 60. Przecław said

  #52 Siggi

  Ale brednie i kłamstwa niejakiego Siggi. Stek antypolskich kalumni najniższego sortu.
  1.3- ci rozbór nigdy nigdy nie był ratyfikowany ani w Grodnie ani w żadnym innym miejscu.
  2.2- gi rozbór faktycznie miał związek z Sejmem Grodzieńskim, jednak nie był to żaden organ reprezentatywny dla RP, a decyzje zapadały na zasadzie przyłożenia lufy karabinu do skroni, a i tak posłowie odmawiali głosu. Milcząca sesja sejmowa w sali otoczonej przez wojsko rosyjskie trwała całą noc. Ogólnie były to warunki wykluczające swobodne wyrażenie woli i jako takie ten sejm był nieważny. Sam nadzwyczajny mechanizm wyboru posłów również naruszał jego reprezentatywność.
  Mimo to, jeśli ustalenia Semu Grodzieńskiego trwały by, nie zakłócone kierowanym przez masonów z Paryża powstaniem Kościuszki, RP nie tylko przetrwała by, ale odrodziła się w dawnych granicach już po kilku latach, z chwilą śmierci Katarzyny.
  3. Polityka St.A.Poniatowskiego była słuszna i najbardziej optymalna w danyc okolicznościach. St.A.zawsze kierował się najlepiej rozumianą racją stanu RP.
  4.Siggi kłamie. że prymas Michał Poniatowski się otruł, jest to masońskie pomówienie.
  5. Jest tylko część prawdy w powszechnym braniu łapówek przez osoby na szczytach, brali ale prawie wyłącznie od Prus. Sama caryca Katarzyna, jeszcze zanim doszła do władzy była płatną agentką obcych agentur,praktyka ta, choć zagrożona najwyższą karąbyła rozpowszechniona i Polska nie była żadnym wyjątkiem.

 61. akej said

  @ 52 i 53
  Skonczone glupoty pieprzycie!!! Nwet gdyby to, co piszecie bylo prawda (a prawdy nie piszecie!) to kazde sila wymuszone podpisy zadnej wartosci prawnej NIE MAJA. Poza tym Poniatowski zorganizowal niezla agitke w Europie. Przedstawiala ona dokladnie sytuacje Rzplitej pod przemoca rozbiorcow. Dlatego, nie od parady, to co zrobiono Polsce nazwane zostalo poprawnie „RAPE of Poland”!

 62. akej said

  @ Marucha (55)
  A dlaczego pokazywac mam? Niech pan spojrzy na mape UE i sam zobaczy… Powtarzam jeszcze raz. To jest WINA polityki rosyjskiej! Nawet zawsze najbardziej rusofilskie kraje jak Bulgaria sa juz w UE, a Serbia, wbrew wszelkiej logice, pcha sie tam na sile drzwiami i oknami. A co robi Rosja? … … …

 63. akej said

  @ 57
  Nie wiem czym pan sie tak zachwyca? Fran, jak zwykle, pomieszal groch z kapusta i wyszlo? – ani pies ani wydra!
  Skutek – totalne sqrvienie problemu ludobojstwa katynskiego i „wiwat matiuszka Rosja” – nie macie sie z czego spowiadac, ani niczego obawiac bo sila stoi po waszej stronie, a syjonisci sa tylko i wylacznie tymi, ktorzy obawiac sie powinni!!! Shit!

 64. Fran SA said

  Ad. 58
  25Godzina
  Radze uzywac slowa ‚prawny’ bardziej roztropnie.

  Czy 25 Godzina reprezentuje prawie 150 milionow Rosjan???

 65. Fran SA said

  Ad. 63
  Akej
  Biedactwo!
  Nic z tego nie ‚ponial”. Za duzo informacji na raz. Wiec sie w glowie biedactwu zrobil groch z kapusta.

  Wszystko, co biedactwo pamieta, to leninowska zasada: ‚kto nie z nami – to przeciwko nam’.
  No wiec kazdy, kto burzy biedactwu leninowski porzadek, a w przypadku biedactwa prawda jest jedna: ze Rosja ‚be’, – Hameryka ‚cacy’ – powoduje u biedactwa umyslowe wzdecia.

  Zalaczam szczere wyrazy wspolczucia.

 66. akej said

  @ 65
  Pierdol, pierdol! – A ja poslucham. Swiadomie (? hmmm) robisz z ludobojstwa katynskiego prorosyjskie gowno z ktorego kacapy nie musza sie spowiadac bo dzis ci, ktorzy maja sile moga robic co im sie tylko zechce.

 67. RomanK said

  Masz tu Kadyceusz Polski!!!!! ..a tu masz Wypisy do VII klasy……
  zyj dlugo i szczeeeeeeeensliwie…. i niech ci sie rodza Akeje, Marty, JOjny, Inkwizytory..walczace o pokoj i sprawiedliwosc ze nie zostanie…… kamien na kamieniu:-)))a doba ma 25 godzin:-)))

 68. Do said

  # 66
  Brawo. Oto nastepny przyklad polskiej kultury ktorej sam gosopodarz czesto otwierawrota na osciez.
  To nie Gajowka. To jest Gnojowka i co do tego nie ma zadnych watpliwosci.

 69. Boydar said

  @ Do (68)
  W takim razie czego osoba tu szuka ?

 70. akej said

  @ 67
  Pocaluj mnie w dupe, gnojku skonczony !!!

 71. Boydar said

  @ Akej (70) & RomanK (67)
  Panowie się umówili, czy co ? Brzydko tak się odgryzać (sam nie jestem lepszy (hi!)).

 72. akej said

  @ 71
  Dla RomanaK to regula. On kazdego z gnojem musi zmieszac. Inaczej mialby kaca moralnego.

 73. Błysk said

  Wydaje się ,że Bondarienko nie jest właściwym kandydatem do prowadzenia dialogu polsko -rosyjskiego. Słabo zna się na temacie i nie potrafił zapewnić udziału Polaków w próbie dialogu. Przez Polaków rozumiem nie przedstawicieli rządu czy opozycji ,bo oni tu nic nie wniosą ,ale najlepiej nurtu narodowego , który jedyny w Polsce zna się co nie co, na sprawach polsko-rosyjskich. A są to sprawy bardzo trudne. Zacznijmy choćby od Katynia. Wiadomo,że oficerów polskich wymordowali żydzi ,i że znane są ich nazwiska .Dlaczego Rosjanie tego nie ujawniają, tylko pozwalają co na coroczną porcje nienawiści antypolskich mediów , na nowa falę antyrosyjskości? Pan Siwak pisał na ten temat,że chodzi tu o problem Syberii, bo chcą ja zagarnąć Chińczycy ,a rząd rosyjski liczy tu na poparcie USA , choc zdaje sobie sprawę z ogromnych wpływów żydowskich w USA. Ale przecież nazwiska żydowskich oprawców ujawniło w 1971r. izraelskie pismo „Maariv” ? Czy tego nie można ujawnić? Był jeden z Rosjan ,pan Barkaszow , który w wypowiedzi dla „Życia Warszawy” ujawnił żydowskich oprawców i dodał,że Rosjanie są z natury nastawieni przyjaźnie do Polski. I tak jest : byłem w Rosji w latach 1967 i potem dwukrotnie w latach 1990 -1991 i sam się o tym przekonałem . Rosja jest naszym jedynym ratunkiem ,bez względu na stosunek do Polski rządu rosyjskiego , bo naród rosyjski nie jest Polsce wrogi. I nad tym trzeba pracować, bez względu na bolesne wspomnienia z przeszłości.

 74. Maciej said

  @ 73

  To bardzo ciekawe rzeczy o których Pan pisze, zastanawiające … Mnie także zastanawiało to milczenie FR jeśli chodzi o prawdziwych oprawców zarówno Rosjan jak i Polaków … Z czegoś musi ono wynikać, może jest tak jak Pan napisał …

 75. Boydar said

  @ Błysk (73) & Maciej (74)
  Na pewno tak jest. Władze obecnej Rosji „nie do końca” są rosyjskie. Jeśli nawet mają dobrą wolę, to nie wyobrażam sobie aby mogły przestawić wajchę tak na „pstryk”. Władza jak wiadomo pochodzi od Boga, lub od boga. I tu jest pies pogrzebany.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: