Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Doradcy papieża Franciszka

Posted by Marucha w dniu 2013-04-16 (Wtorek)

Zmierzając ku większej kolegialności w Kościele papież Franciszek powołał pierwsze ciało doradcze. Kim są kardynałowie, którzy weszli w jego skład?

Funny_Face_soborowiec
Jak czytamy na portalu Rada Maryja „Papież Franciszek powołał grupę ośmiu kardynałów-doradców, którzy będą mu służyć radą w zarządzaniu Kościołem i w sprawach reformy Kurii Rzymskiej. To kolejna przełomowa decyzja nowego Papieża”.

Sekretariat Stanu Stolicy Apostolskiej wyjaśnił, że jest to odpowiedź Papieża „na sugestię, przedstawioną podczas obrad Kolegium Kardynałów w czasie wakatu po rezygnacji z urzędu Benedykta XVI”. W trakcie tych obrad mówiono bowiem wiele „o konieczności reformy zarządzania Kościołem i większej kolegialności”.

Kard. Bergoglio był zwolennikiem kolegialności. Gdy został papieżem nie zmienił tu swoich poglądów. Stąd od pierwszego dnia podkreśla, ze jest tylko biskupem Rzymu.

Przyjrzyjmy się tym, którzy zostali doradcami Papieża.

Odnalazłem w Internecie, w wolnej chwili, kilka danych, które mogą niepokoić.

ks. kard.Francisco Javier Errazuriz Ossa z Chile

„Arcybiskup Santiago de Chile – czytamy na portalu prezbiter.pl – przewodniczący Chilijskiej Konferencji Episkopalnej, kardynał Francisco Javier Errázuriz Ossa zakwestionował w wywiadzie dla Radia Cooperativa wymagany dzisiaj od rzymskokatolickich kapłanów celibat kapłański i zapytał sam siebie, czy jednak nie byłoby lepiej, aby niektórzy kapłani mieli żony i dzieci, nawiązując w ten sposób do ostatnio głośnych w Chile przypadków pedofilii, homoseksualizmu i konkubinatu”.

Za: http://www.prezbiter.pl/content/view/413/2/

ks. kard. Sean Patrick O’Malley z USA

„Mianowany w 2006 roku przez papieża Benedykta XVI na biskupa diecezji Boston, kardynał Sean P. O’Malley – czytamy na portalu bibula.pl [chodzi o bibula.com] – dał się poznać z filosemickich kazań i oświadczeń, w wielu przypadkach całkowicie zaprzeczających nauce Kościoła. “Wzywamy wszystkich katolików aby głębiej zrozumieli żydowskie korzenie naszej religii” – wołał w maju 2006 roku kardynał O’Malley, przemawiając do około 400 osób – żydowskich działaczy, rabinów, księży i katolików – zgromadzonych w żydowskim centrum kulturalnym Leventhal-Sidman Jewish Community Center w Newton. Kardynał O’Malley obarczył również katolików pewną odpowiedzialnością za “holokaust”, mówiąc, że w czasie “nazistowskiego holokaustu […] zbyt wielu chrześcijan nie miało odwagi […] i zbyt wielu zostało uwiedzonych przez rasizm i nacjonalizm”.“Wiele jest różnic pomiędzy chrześcijaństwem i judaizmem” – wołał kard. O’Malley – “ale mamy wiele wspólnego i będziemy sądzeni przez tego samego Boga. Pracujmy razem nad budową lepszej cywilizacji i świata. Nasz Bóg będzie z tego zadowolony.”

Za: http://www.bibula.com/?p=6237

Ks. kard. Reinhard Marx z Niemiec

„Następca św. Piotra – czytamy na portalu gazeta.pl – nie może być monarchą – powiedział w wywiadzie monachijski kardynał Reinhard Marx, krytykując stosunki panujące w Watykanie. Arcybiskup Monachium i Freisingu kardynał Reinhard Marx skrytykował stosunki panujące w rzymskiej kurii. Arcybiskup uważa, że w ceremoniach kościelnych zbyt dużą wagę przywiązuje się w Watykanie do formy zewnętrznej. W rozmowie z agencją DPA powiedział, że podziela opinię krytyków, którzy twierdzą, iż Watykan przypomina im w pewnym sensie dwór królewski. – Następca św. Piotra nie może być monarchą. W moim przekonaniu jest to sprzeczne z urzędem papieskim. Marx jest zdania, że w przyszłości należałoby się zastanowić nad tym, “czy nie można by niektórych decyzji podejmować na miejscu, zamiast w Rzymie”. Kardynał podkreślił jednocześnie, że “centrala w Rzymie jest nam potrzebna, ale nie może się wynosić ponad wszystko”.”.

Za: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13641573,Kardynal_Marx_krytykuje__dworskie_stosunki__w_Watykanie.html

Ks. kard. Oscar Andres Rodriguez Maradiaga z Hondurasu

O tym kardynale (który będzie koordynatorem całej grupy doradców Papieża) pisałem już w swojej książce „Papież Franciszek – dokąd zmierza Kościół” powołując się na portal bibula.pl [chodzi o bibula.com]:„Kardynał Oscar Andres Rodriguez Maradiaga z Hondurasu, publicznie sprzeciwił się wezwaniom Papieża o nie udzielanie Komunii św. proaborcyjnym politykom. Kardynał Maradiaga, w wywiadzie dla pisma Time, zapytany wprost o wypowiedziane przez papieża Benedykta XVI podczas wizyty w Brazylii słowa wspierające działania biskupów meksykańskich wzywających do odmowy udzielania Komunii św. proaborcyjnym politykom, powiedział, że nie może odmówić udzielenia im [proaborcyjnym politykom] Komunii św.”.

Za: http://www.bibula.com/?p=1016

Ks. kard. George Pell z Australii

Ten kardynał znany jest z tego, że jako jeden z pierwszych kardynałów odprawił Mszę Święta Trydencka. Znany jest jednak również ze ścisłej współpracy z innymi religiami, przede wszystkim judaizmem i islamem.

Oto co na ten temat podawało Radio Watykańskie w 2005 r.: „Kardynał George Pell zaapelował o współpracę muzułmanów, chrześcijan i Żydów w obronie rodziny i podstawowych wartości moralnych. Na Uniwersytecie Katolickim w Sydney odbyła się IV Konferencja Międzyreligijny. Kardynał Pell wyraził przekonanie, iż dzieci Abrahama muszą być wierne podstawowym wartościom i głosić je społeczeństwu. Należy zdecydowanie odrzucać pornografię, narkomanię, alkoholizm, rozwiązłość seksualną i aborcję. Hierarcha wezwał do współpracy w obronie szkolnictwa wyznaniowego, które powinno przyczyniać się do budowy pluralistycznego a zarazem zgodnie żyjącego społeczeństwa. Wskazał na potrzebę wspólnego zaangażowania w obronie rodziny, która jest podstawą pomyślności narodu i państwa. Arcybiskup Sydney zaapelował o odrzucenie wszelkiej nienawiści. „Musimy sprawić, aby naszej przyjaźni nie przytłumili ludzie czczący bożki przemocy i fanatyzmu” – stwierdził podczas konferencji międzyreligijnej w Sydney kardynał George Pell”.

Za: http://www.opoka.org.pl/pda/news.php?id=13969&s=opoka

Doradcami Ojca św. Franciszka zostali również kardynałowie: gubernator Państwa Watykańskiego ks. kard. Giuseppe Bertello, ks. kard. Oswald Gracias z Indii, ks. kard. Laurent Monsengwo Pasinya z Demokratycznej Republiki Konga.

Nie znalazłem żadnych, poza danymi biograficznymi, informacji na ich temat (przyznam, ze długo nie szukałem).

Stanisław Krajski

Więcej informacji na temat mojej książki o papieżu Franciszku tutaj

Za: ‚Masoneria przeciwko Polsce’ – Stanisław Krajski blog (14.04.2013)
http://www.bibula.com

Komentarzy 46 do “Doradcy papieża Franciszka”

 1. stan said

  panie Marucha nie wiem gdzie to wkleić – coś ktoś o tym wie ? http://www.youtube.com/watch?v=JVU7rQ6wUcE

  Pasuje w Wolnych Tematach – i tam to wklejam.
  Admin

 2. Tow said

  Komitet centralny tow. Franciszka zostal wybrany. Czekamy na pierwsze decyzje.

 3. Jasiu PUKWATEREK said

  @ Papieżu Franciszku dlaczego nie powołałeś do swojej Rady Doradców – Wybitnych Autorytetów z dalekiego kraju Polski takich jak : Prymas Cappino,Biskup Pieronek, księży Bonieckiego i Sowę, Ojca Wiśniewskiego….

 4. Miroslaw Bernard D said

  Juz po podan miesiacu mozna byc niestety pewnym ze nic dobrego dla kosciola z tego pontyfikatu nie wyniknie. Szkoda.

 5. Dictum said

  ad. 3.
  … i jeszcze tych, co porzucili celibat i z powodu przestarzałych, zacofanych (jeszcze jakoś obowiązujących u nas) zasad wystapili z szeregu kapłanów, a przecież powinni zostać, bo najważniejsza jest mniłość i mniłowanie.

 6. RomanK said

  ad.4…. TO zalezy panie Miroslawie jak patrzymy..i co uwazamy za dobro Kosciola…i jak patrzymy na Kosciol….w jakim zakresie.
  Papiestwo jakie znamy, do jakiego bylsmy przyzwyczajeni..a jakie wyksztalcilo sie w ostatnim millenium po Wielkiej Schizmie Wschodniej…przestalo istniec!!!! Zostalo rozmontowane powoli ale skutecznie, z pozbyciem sie symboli tego papiestwa…w przeciagu naszego zycia zaledwie w okresie 5o lat…
  Rozpoczal je Jan XXIII skonczyl Benedykt XVI…tak ma racje Kronikarz twierdzac ze Pius XII byl ostatnim papiezem tzw tradycyjnym…
  Powolanie Rady Episkopalnej w czasie gdy rezyduje dwoch papiezy..z ktorych kanonicznei trudno powiedziec ktory jest wazny bo obydwaj sa…jest nowa rzczywistoscia. Faktem.
  Praktycznie konczy to okres istnienia Kosciola rzymskokatolickiego z vatykanem -, jaki znalismy do tego czasu. Z tego pontyfikatu wlasnie to juz wyniklo..ze praktycznie juz nei ma zadnego pontyfikatu…bo i nie ma Papieza w znaczeniu takim – jakim go znalismy.
  Nie ma juz Pontifex maximus… Nawet nie ma juz primus inter pares..no bo jest dwoch zatem ktory jest primus a ktory secundus???
  Co z tego wyniknie dobrego???? to zalezy od nas…od naszej Wiary w Zbawcza Misje Jezusa Chrystusa i Jego Kosciola.

 7. Dictum said

  Mistyczka Anna Katarzyna Emmerich o „nowym kościele”:

  „Wybudowali wielki, osobliwy, kuriozalny kościół, który miał obejmować wszystkie wyznania na równych prawach: ewangelicy, katolicy i wszystkie sekty – prawdziwa wspólnota bezbożników z jednym pasterzem i jedną owczarnią. Miał tam być papież, płatny papież, pozbawiony wszelkiej władzy. Wszystko zostało przygotowane, wiele rzeczy ukończono; lecz zamiast ołtarza były tylko ohyda i spustoszenie…”

  „Znowu zobaczyłam w widzeniu Bazylikę Św. Piotra podkopywaną, pustoszoną według planu wymyślonego przez tajną sektę i jednocześnie niszczoną przez burze; lecz została ocalona w chwili największego niebezpieczeństwa. Następnie ujrzałam Błogosławioną Dziewicę rozciągającą nad nią swój płaszcz. W tej ostatniej scenie nie widziałam już panującego Papieża, tylko jednego z jego następców, łagodnego, lecz bardzo stanowczego człowieka, który wiedział jak przyciągnąć do siebie kapłanów i który odpędził złych daleko od siebie”.

  „Widziałam w ostatnich dniach zdumiewające rzeczy związane z Kościołem. Bazylika Św. Piotra była niemal doszczętnie zniszczona przez sektę, lecz jej działania, z kolei, okazywały się bezowocne, a wszystko co należało do nich, ich fartuszki i narzędzia, palone przez katów na publicznym miejscu hańby. (…) W tym widzeniu ujrzałam Matkę Bożą gorliwie działającą na rzecz Kościoła, że moje nabożeństwo do Niej niezwykle się wzmogło”.

  „Kiedy mam widzenie Kościoła jako całości, zawsze widzę od północno-zachodniej strony głęboką, czarną otchłań, do której nie dociera żaden promień światła i czuję, że jest to piekło. (…) Oni nie są w prawowicie założonym, żywym Kościele, stanowiącym jedność z Kościołem Walczącym, Cierpiącym i Triumfującym, ani też nie przyjmują Ciała Pana Boga naszego, lecz tylko chleb. Ci, którzy pozostają w błędzie przez nich niezawinionym i którzy pobożnie i gorąco pragną Ciała Jezusa Chrystusa, otrzymują duchową pociechę, jednakże nie przez komunię świętą…”

  „Zobaczyłam niesłychane obrzydliwości rozprzestrzeniające się po całej ziemi, a mój przewodnik rzekł do mnie: «To jest Babel!» – ujrzałam cały kraj w okowach tajnych, wpływowych stowarzyszeń, zaangażowanych w dzieło podobne do budowy wieży Babel. (…) Widziałam, jak wszystko obraca się w ruinę, zniszczenie sakralnych przedmiotów, bezbożność i herezję wdzierające się do wnętrza…”

 8. Radosław37 said

  “Wzywamy wszystkich katolików aby głębiej zrozumieli żydowskie korzenie naszej religii” – wołał w maju 2006 roku kardynał O’Malley – JP2 mówił o żydach jako starszych braciach w wierze.

 9. Dictum said

  ad. 8
  Biedny X Chrostowski uwijał się, jak umiał, tłumacząc słowa JP2 i twierdził, że to było powiedziane „w pewnym sensie nasi starsi bracia”.

 10. Marucha said

  Re 9:
  „W pewnym sensie” i „można tak powiedzieć”.
  Precyzja wypowiedzi powalająca na kolana.

 11. Janek said

  Plan Alta Vendita idzie całą parą .To nie są katolicy tylko masoni…

 12. Psiemislavius said

 13. Jan Bawół said

  Proponuję, aby już teraz zacząć gromadzić wszelkie poszlaki i dowody na to, iż Papież Franciszek działa bez własnej wiedzy i zgody, że nie docierają do niego informacje o stanie Kościoła i że niestety jest już bardzo stary, chory i nie bardzo świadomy, co się wokół niego dzieje.
  Myślę, że właściwą osobą byłby tu pan Józef Bizon.

  Pan Bizon poza tym wyjaśniłby nam autorytatywnie, że gesty niezwykłej przyjaźni wobec Żydów, wrogów Kościoła, wcale takimi gestami nie są, a co najwyżej „w pewnym sensie można tak powiedzieć”.

 14. Tralala said

  Dzisiaj,
  papiez Franciszek o soborze watykanskim 2:

  „Wydaje się, że wszyscy jesteśmy zadowoleni z obecności Ducha Świętego, ale „to nieprawda”. Jako przykład podał Sobór Watykański II, który był „pięknym dziełem Ducha Świętego”. Jan XXIII, który go zwołał, zdawał się być dobrym proboszczem i był posłuszny Duchowi Świętemu. – Ale czy po 50 latach zrobiliśmy wszystko, co na Soborze powiedział Duch Święty? – pytał papież.

  Jego zdaniem tak się nie stało. – Świętujemy tę rocznicę, budujmy pomnik, ale po to, by nie przeszkadzał. Nie chcemy się zmienić. Co więcej, są głosy, które chciałyby zawrócić wstecz. To się nazywa: być upartym. To się nazywa: chcieć oswoić Ducha Świętego. To się nazywa: stać się być głupim i opieszałym w sercu – przekonywał Ojciec Święty.”

  calosc tutaj:
  http://ekai.pl/wydarzenia/temat_dnia/x65950/nie-stawiajmy-oporu-duchowi-swietemu/

 15. marta15 said

  ” Co więcej, są głosy, które chciałyby zawrócić wstecz. To się nazywa: być upartym. To się nazywa: chcieć oswoić Ducha Świętego. To się nazywa: stać się być głupim i opieszałym w sercu – przekonywał Ojciec Święty.”


  czyli wedlug Franciszka, powrot do Swietej Tradycji KK TO upor, oswojenie Ducha sw I stanie sie GLUPIM I opieszalym w sercu??

 16. Józef Piotr said

  Doratcy Papieża Franciszka !
  Oj żeby to nie była EGZEKUTYWA jakiegoś komitetru centralnego ?

 17. RomanK said

  Panie Byk..ma pan watpliwosci????-zapyta pan Bpa Chrostowskiego..puki moze???dlaczego zawsze szuka pan posrednikow ???i zgaduje co mial na mysli X kiedy mowil Z ,patrzac na Y????:-)))
  idz pan tu tam pan Jozef pisze- jak jest…to co jest..i nic wiecej

  http://jozefbizon.wordpress.com/wpisy-blog/

 18. Józef Piotr said

  A to dla Pana Gajowego
  Celem wykorzystania.
  http://zygmuntbialas.salon24.pl/500500,inz-cierpisz-o-porwaniu-i-zamordowaniu-czlonkow-delegacji

 19. marta15 said

  w czasopismie Latin Mass z 2010 roku jest bardzo ciekawy, aczkolwiek dlugasny artykul opisujacy m.in fakt ,
  ze wszelkie Prawdziwie Katolickie, Tradycyjne ruchy, ugrupowania,stowarzysznia , czasopisma itd., itp. dzialaja nejako w podziemiu.
  Sa oficjalne ignorowane, wysmiewane, atakowane przez tzw. mainstreamowy, polipoprawny, posoborowy „katolicyzm”. Przypomina to poniekad czasy Stalinizmu gdzie wszelka prawda byla atakowana I niszczona I musiala sie nizle nagminastykowac aby w ogole ujrzec swiatlo dzienne.
  „…Adherence to the Traditional catholic faith places one OUTSIDE the body politic of the mainstream Catholic establishment and its organs of communication. We, who write for traditional catholic publications are non-persons for the major media outlets of the Church…..”
  Autor owego, bardzo cieakwego artykulu, pisze tez, cytujac Dunskiego filozofa Kierkegaarda, ze sa DWA rodzaje rewolucji.
  1)jedna to rewolucja pelna pasji ( passionate) ktora burzy wszystkie stare struktury. Nie zostawia nic starego ,ale niszczy wszystko do fundamentow I buduje nowe. Przykladami sa oczywisce bolszewicka rewolucja, francuska rewolucja, ktora za pomoca gilotyny budowala braterstwo i rownosc wsrod Francuzow. 1/4 ludnosci Francji w wyniku tego poszla do piachu.
  2) drugi rodzaj rewolucji to „revolution that lacks passion and will LEAVE ALL of the old structures standing, BUT „cunningly empty them of significance”. Czyli jest to rewolucja bez gwaltownej przemocy/pasji .
  Rewolucja mktora ZOSTAWIA stare struktury, ale powoli. sprytnie, przebiegle POZBAWIA je ich pierwotnego, wlasciwego znaczenia.
  To wlasnie stale sie w czasie I po soborze Watykanskim2 wedlug autora. Dokonanotam rewolucji drugiego typu.
  Jest niby Msza, ale ta Msza zostala pozbawiona waznosci, sa niby swiecenia kaplanskie, ale sa one wedlug niewaznego rytu, jest niby instytucja paieza, ale ma ona coraz mniejsze znaczenia, jest niby nauka katolicka ale zostala ona tak wypaczona, zmieniona, zmanipulowana ze niewiele przypomina Prawdziwa Tradycyjna nauke katolicka.
  Jedna z metod „pozbawiania ” starych struktur ich wlasciwego znaczenia jest odpowiednie uzycie jezyka.
  Powstaje nowy jezyk, ktorym” zwolennicy rewolucji” zaczynaja operowac po to aby przekonac tlumy do nowych zasad. Nowo -mowa tak przeciez powszechna w bolszewickim „raju” zaczyna dominowac , indoktrynowac zwlaszcza mlode pokolenia , siac propaganda I promocje „nowego ladu”.

 20. marta15 said

  autor wspomina tez o sztuce zwana sofistyka. Sofisci byli w starozytnej Grecji wysoce platnymi nauczycielami retoryki sluzacje NIE do poszukiwania Prawdy, ale wylacznie do zwyciezania w dyskusji.
  „Sophistry is the use of language with an INDIFFERENCE to truth.”
  Sofista nie byl zainteresowany mowieniem prawdy, czyli czyms na czym szczera rozmowa powinna sie opierac,
  ale na uzyciu takich argumentow, ktore zapewnia mu sukces w dyskusji . Glownym zatem celem dzialan sofistow bylo uzyskanie przewagi, czyli wladzy /Power. Sofisci tez twierdzili ,ze „man is the measure of all things (Protagoras) czlowiek jest miara wszystkich rzeczy”. Wedlug nich wszystko jest relatywne, to czlowiek ustala zasady gry jakie maja obowiazywac w zyciu I wedlug nich nie ma zadnej „boskiej wladzy czy autorytetu”.
  Sofisci uwazali tez ,ze jezeli czlowiek popelnil jakis niecny czyn to najwazniejsze zeby nie dal sie zlapac. , a jezeli juz dal sie zlapac, to musi wiedzeic jak sie z tego wymigac , ( autor podaje przyklad Clintona I jego romansu z Lewinsky . Clinton najpierw klamal ze tego nie zrobil , potem jak juz nie mogl, to jego doradcy zaczeli glosic, ze w koncu „wszyscy klamia a propos seksu”. )
  Czyli wedlug sofistow umiejetnosc dyskusji, rozmowa ma przede wszystkim sluzyc osobistej korzysci, nie Prawdzie.
  Wedlug autora posoborowy Kosciol „inhaled much of the poison of sophistry” ,czyli wchlonal duzo z tej trucizny sofistykow.
  „For forty years, we have heard endless blather about the dignity of the human person. Effectively, the Church has joined her voice to the universal clamor and contention over human rights.
  And human rights are defined in terms of material goods and services , which are limited and for which men compete, RATHER than for the spiritual good which is limitless and in which all man can share.”
  „Od ponad 40 lat slyszelismy niekonczaca sie paplanine o godnosci osoby ludzkiej. . KK przylaczyl sie do uniwersalnego/globalnego gledzenia I wspierania tzw praw czlowieka.
  A ludzkie prawa sa definiowane w sferze materialnych dobr I uslug ,ktore sa limitowane i o ktore trzeba wspolzawodniczyc, zamiast tego uwaga powinna byc skupiona na sferze duchowej ,ktora NIE zna limitow i ktora wszyscy ludzie moga dzielic.”

 21. Jasiek z K. said

  RADA

  Rzekł raz Josef do Salamona
  Wszak Kościół już kona.
  Wspomóżmy niebogę
  Zamieniając go w synagogę.

  Roma 13 03 2013

 22. Jasiek z K. said

  NAJGORSI

  Najgorsi z najgorszych
  Bo lud zwodzą.
  Sukienkowi Judasze.
  Myśmy im zaufali.
  A oni gubią dusze nasze.
  Legion ich w Polsce cały
  Legion bezczelny, i zuchwały.
  Myślą, że o tym nikt nie wie.
  Zapomnieli o Bożym gniewie.
  O tym, że Bóg Miłości
  Żyje w SPRAWIEDLIWOŚCI.

  03 04 2013

 23. antka kobity szwagra brat said

 24. Ilustracja wspaniale ilustruje tę litanię de hominibus illustribus…

 25. bartek said

  DICTUM ! ZAPOZNAJ SIE PAN WNIKLWIE Z WYPOWIEWDZIA KS PROF CHROSTOWSKIEGO TA I NNYMI NA TEMAT JUDAIZMU ! NIE OPOWIADAJ PAN IDIOTYZMOW, NIE MAJAC ZIELONEGO POJECIA O SPRAWIE !

 26. Marucha said

  Re 25:
  Ks. prof. Chrostowski dokonywał prawdziwych wygibasów logicznych.
  Bo z jednej strony – przejrzał na oczy, czym jest „dialog” katolicko-żydowski i zrozumiał, kim są Żydzi.
  A z drugiej strony chciał dochować wierności Janowi Pawłowi II, wielkiemu apologecie żydostwa.

 27. Kar said

  re:23

  zmieniaja nazwiska, twarze-przechodza czeste operacje plastyczne-typical criminal minds

 28. Dictum said

  Bartek! Sam się zapoznaj, a potem na mnie krzycz. Ale najpierw zapoznaj się dokładnie z tym, co zostało przeze mnie napisane, a mianowicie tylko to, co powiedział X Chrostowski. Nic nie wspominam o judaizmie (który współcześnie jest – wg x Chrostowskiego – judaizmem rabinicznym i nie ma nic wspólnego z judaizmem naszych starszych braci ze Starego Testamentu. JP2 współczesnych żydów nazwał starszymi braćmi).

 29. jowram said

  Kupujcie „Rok Boży” !!
  W ostatnich tygodniach pojawił się piękny reprint znakomitej książki opracowanej na początku lat 30-tych XX wieku przez x. Franciszka Marlewskiego pt. „ROK BOŻY”. Książka ta przedstawia polskie obrzędy i zwyczaje odnoszące się do liturgji Kościoła katolickiego. Bardzo bogato cytowane są wiersze oraz utwory literackie odnoszące się do danego święta lub zwyczaju. Last but not least, zaletą książki jest „niezreformowana” ortografja, mniej więcej zgodna z polszczyzną stosowaną na niniejszym blogu.

  Porównując reprint 2go wydania z posiadanym przezemnie oryginałem 1go wydania dostrzegam bardzo niewiele różnic. Format nowej edycji jest minimalnie mniejszy, a książka wydaje się nieco lżejsza. Na okładce dzieła jest pewna „freudowska” pomyłka, nieszkodliwy chochlik drukarski, który większość posiadaczy książki odkryje dopiero po wielu tygodniach posiadania dzieła. Mimo niego nie sądzę, by dorównał mu reprint przygotowany AD 2012 przez Antyk.

  Przez kilka ostatnich lat książka była dostępna wyłącznie via allegro uzyskując ceny znacznie powyżej 100 zł. Reprint wydania drugiego kosztuje zaledwie 65 zł w Księgarni Rodziny Katolickiej. Moje zlecenie zostało zrealizowane błyskawicznie i sympatycznie, więc z czystem sumieniem polecam Państwu jej usługi.

  Cytowaliśmy już dwukroć na „Młocie” to dzieło, załączając obszerne fragmenty. Oto linki poświęcone Zapustom oraz Trzem Królom.

  Chwała Ojcom Dominikanom z klasztoru w Gidlach, którzy doprowadzili do powstania omówionego reprintu.

  http://przedsoborowy.blogspot.com/

 30. marta15 said

  Zyjemy w czasach tzw. Great Deception czyli Wielkiego Oszukanstwa/klamstwa.
  Ludzie daja sie robic w balona tym, ktorzy uzywajac bezczelnie klamstw sprzedawanych pod szumnymi haslami robia najgorsze obrzydliwosci i ……uchodzi im to na sucho.
  ONZ –instytucja stworzona po to ( w wlasciwie przetworzona z Ligi Narodow), aby zajac sie budowaniem i wprowadzenim demoniczengo rzadu swiatowego oficjalne uchodzi za tzw miedzynarodowa , pokojowa intytucje, ktora niby chce dobrze .
  W rzeczywistosci jest przesiaknieta komunistami i imperialistami/kapitalistami ,( kapitalistow i komunistow, wbrew pozorom ,laczy duzo, oboje chca totalnej , bezkompromisowej wladzy), ktorych glownym celem jest utworzenie NWO czyli globalnego rzadu. Do tego daza od lat wielu i sa juz prawie u celu. Oprocz tego chca zredukowac populacje ludzkosci o okolo 90% ,ale to juz drobiazg, nie warty wiekszej uwagi.
  Wiec ta ONZ , prowokujaca od poczatku swego istnienia wojny, przewroty , rewolucje w wielu krajach i uzywajaca do tego „pokojowych” sil tzw Nato , promujaca nachalnie aborcje, sterylizacje, antykoncepcje, sodomie, feminizm, new age , itd jest dla wieli jak najbardziej szanowana instytucja, ktorej sie nie tylko nie nalezy wstydzici ja rozwalic, ale z ktora nalezy sie kumplowac i ja wychwalac ( jak np robi to Franciszek aka call me Jorge).
  Drugim klamstwem, rozprowadzanym szeroko i gleboko jest klamstwo tzw Ochrony Srodowiska, czyli naszej matki Ziemi zwanej tez Gaja. Klamstwo te, jako nowa, swiecka religie, wciskaja CI, ktorzy SAMI zajmuja sie kolosalnym wyniszczaniem tej ziemi i jej mieszkancow za pomoca smug chamieczych, ( chemtraili) , GMO, fluoru w wodzie, chemikaliow w zywnosci, trujacych szczepionek musowo wciskanych dzieciom itd. Wiec ci co SAMI bezczelnie i NIEODWRACALNIE niszcza nasza planete , nasze zdrowie i drowie naszych dzieci, wciskaja nam zarazem kit o tym, ze ziemia juz ledwie dyszy a ludzie sa tym rakiem ktory ja niszczy. TYm rakiem sa ci ludzie ktorzy dopuszczja do tych chemtraili, GMO, szczepionek. To jest prawdziwy wrzod na siedzeniu matki ziemi.
  Nastepnym klamstwem, ktroe tez milionyludzi radosnie kupio, jest to , ze niby obecny Watykan zajmuje sie nauczaniem i propagowaniem Prawdziwej Katolickiej Wiary. Watykan ,od lat 1960- tych ,jest okupowany przez masonow i to ONI dyryguja fizycznymi strukturami KK, ktore perfidnie i sprytnie przejeli. Masoni pozujacy na najwyzsza hierarchie KK zajmuja sie zaplanowana destrukacja wiary katolicike ORAZ budowanie jednej, gloablnje, lucyferianskiej religii.
  Fakty mowia same za siebie , po owocach tez mozna wiele wydedukowac ale ludzie nadal wola wierzyc w tej bujdy na resorach, jakie im sie sprzedaje poprzez media , szkoly, przemowy , buletyny, piosenki i inne takie wypieracze mozgownic.Ludzie nie kochaja prawdy, nie cenia jej, nie szukaja jej, NIE BRONIA jej ,wiec poniekad zasluguja na to co maja. Zasluguja na to, ze zyja w klamstwie i doswiadczaaj skutkow owych klamstw.
  A te skutki to dopiero poczatki.

 31. marta15 said

  ten tekst z catholic family news jest wart przetlumaczenia i przeczytania.
  Ukazuje CO NAPRAWDE mysli hierarchia watykasnka a propos KK.
  http://www.cfnews.org/page88/files/6f0f74d55622002af31864b2f006a3be-94.html

 32. marta15 said

  tu fragmencik ”
  ..Father Jacques Dupuis was a keynote speaker, one of the most modernist and trail-blazing in the field of interreligious relations. Dupuis had already gotten into trouble on this score from Cardinal Ratzinger’s Congregation. I sat about 12 feet away, directly in front of Dupuis, in the first row.

  At his lecture, Dupuis said in disgust, “I won’t even mention here that horrible text of the Council of Florence” [outside the Church there is no salvation]. He told us, “The purpose of dialogue is not to convert, but to make a Christian a better Christian, a Buddhist a better Buddhist, a Hindu a better Hindu”. He told us „The Holy Ghost is present and operative in the ‚sacred books’ of Buddism and Hinduism”. His speech went on in this vein for a good 60 minutes (I still have the recording). Afterwards a young group of traditional Catholics engaged Policarpo in ‚dialogue’, in which the Cardinal’s responses were not edifying (see below)….”

 33. Jaq said

  W Kosciele posoborowym wszystko zmierza do samozaglady, do samozniszczenia.
  Jestesmy swiadkami wypelniania sie Apokalipsy sw. Jana.

 34. marta15 said

  tu kolejny artykul wart przeczytania
  „.. …….. As we cling to the faith, we will be attacked, and the attack will come heaviest from those quarters where we should ordinarily find support. This will be painful and confusing, and I think we are much in the position of those lovers of Our Lord who found themselves standing on Calvary when His Precious Body was taken from the Cross and laid in His Mother’s arms. Who standing there, looking at that mangled corpse, its former beauty now unrecognizable, gazing on the torn flesh, streaked with blood and dirt and sweat and spittle, could recognize their Lord?
  The heartbreak, the fear, the crushing sadness, the temptation to despair must have come near to overwhelming the holy women and St. John, had it not been for the grace of faith. And that grace doubtless shone brightest at that darkest hour in the Immaculate Heart of His Mother. She knew that the lifeless and dishonored Body She held belonged not only to Her Son, but to the Son of God.
  And She knew that He would rise again. So, mixed with Her unimaginable sorrow, was the surest faith that the world had not won, that Her Son would triumph and live again and live forever.
  So we, when we look at the mangled remains of what appears to be our Holy Church, we must seek in our faith the assurance that all is not lost; that Our Lord is with us, so long as we are with Him. And the Church, disfigured and dishonored, will somehow show Her true countenance again to those of Her children who have always kept it in their hearts and in their homes……..”
  http://www.catholictradition.org/Tradition/exile.htm

 35. andrzej said

  Re 10:

  Szanowny Panie Gajowy, każdy z rodziny wielodzietnej wie, że zawsze młodszy brat słucha starszych braci.

  Więc?

  Teraz wychodzi na to, że katolicyzm – to koń trojański dla gojów.

 36. za said

  Cejrowski o chrześcijaństwie

 37. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2013/04/16/doradcy-papieza-franciszka/ […]

 38. RomanK said

 39. marta15 said

  „Masoneria wobec papieża Franciszka ”
  Masoneria wyraża przeświadczenie, że teraz Kościół zacznie z nią prowadzić dialog. Jaka jest reakcja Stolicy Apostolskiej?

  Gdy w przeszłości zdarzały się jakieś masońskie prowokacje wobec Kościoła, których celem była dezorientacja wiernych i próba przekonania ich, że stosunek Kościoła wobec masonerii uległ zmianie Stolica Apostolska zawsze błyskawicznie reagowała.

  Gdy więc po zmianie Kodeksu Prawa Kanonicznego, gdy w nowej jego wersji zabrakło zapisów na temat masonerii i masoneria ogłosiła, że zaczyna się epoka współpracy Kościoła z masonerią pojawiły się dwa kościelne dokumenty, w których mocno podkreślano, że stosunek Kościoła wobec masonerii jest nadal taki sam i wszystkie dokumenty Koscioła dotyczące masonerii pozostają w mocy. Jeden z nich ukazał się… w 1981 r., drugi w 1983 r. W tym drugim dokumencie podkreślono: „Papież Jan Paweł II potwierdził niniejszą deklarację i zalecił jej opublikowanie”.

  Gdy świat dowiedział się, ze papieżem został kard. Bergoglio oświadczenia wydały: Rotary Club („Papież Franciszek jest honorowym członkiem Klubu Rotariańskiego w Buenos Aires w Argentynie od 1999 r.”), lożą B’nai B’rith („Jorge Mario Bergoglio jest katolikiem sprzyjającym dialogowi międzyreligijnemu i scementował mocne braterskie relacje ze wspólnotą Argentyńskich Żydów, w szczególności z B’nai B’rith, która została nagrodzona jego serdecznym i szczerym traktowaniem”) oraz Wielki wschód Włoch (masoneria włoska rytu francuskiego).

  Szczególnie interesujący jest ten ostatni dokument podpisany przez Wielkiego Mistrza Wielkiego Wschodu Włoch Gustavo Raffi. Czytamy w nim, między innymi:

  „Braterstwo i chęć dialogu były jego pierwszymi konkretnymi słowami. Być może nic w Kościele nie będzie już takie jak wcześniej. Mamy nadzieję, że pontyfikat Franciszka, papieża ‘pochodzącego z końca świata’, może oznaczać powrót do Kościoła-Słowa zamiast Kościoła-Instytucji, promującego otwarty dialog ze współczesnym światem, z wierzącymi i niewierzącymi, po wiośnie II SW. (…) Prosty krzyż jaki miał na białej sutannie pozwala nam oczekiwać, że Kościół ludu ponownie odkryje swoją umiejętność dialogu ze wszystkimi ludźmi dobrej woli i z masonerią, która, jak uczy nas doświadczenie Ameryki Łacińskiej, działa dla dobra i postępu ludzkości, co pokazali między innymi Bolivar, Allende i José Martí. Jest to ‘biały dym’ jakiego spodziewamy się od Kościoła naszych czasów”.

  Źródło: http://www.grandeoriente.it/comunicati/2013/03/il-gran-maestro-raffi-con-papa-francesco-nulla-sara-piu-come-prima.aspx

  Masoni sugerują zatem, że Kościół, w trakcie pontyfikatu papieża Franciszka, zmieni się w sposób, którego oni zawsze oczekiwali i zacznie współpracować z masoneria.

  Należałoby, jak się wydaje, oczekiwać zdecydowanej reakcji Stolicy Apostolskiej. Jak na razie chyba jej nie było. Nic na ten temat nie udało mi się znaleźć.

  Kiedy się pojawi?

  Stanisław Krajski”

  http://www.bibula.com/?p=68078

 40. Victoria said

  „Zbliża się polska „Cristiada”..?! – List Mariana Brudzyńskiego do Kardynała Kazimierza Nycza”

  http://jozefbizon.wordpress.com/2013/04/18/zbliza-sie-polska-cristiada-list-mariana-brudzynskiego-do-kardynala-kazimierza-nycza/

 41. marta15 said

  Franciszek /mowta mi Jorge naucza wszem I wobec, ze mamy byc pokorni I wystawiac nasze siedzenia po to by kazdy kto chce w nie z zapalem kopal. Gledzil tez o tym, zeby nie obrazac ludzi ,powstrzymywac sie od krytycznych sadow I tego typu za przeproszeniem, masonkie sranie w banie.
  SAM JEDNAK nie idize za tym czego naucza. OSTATNIO, ten niby taaaaaki pokorny ciciputek , obrazil tych, co bronia Tradycji nazywajac ich OSLAMI/Glupkami.
  Oczywscie kumple masoni, czy Zydzi, czy innowiercy to bracia ,ktorych absolutnie NIE mozna obrazac I z ktorym trzeba dialogowac w duchu pokoju, solidarnsoci, braterstwa I przyjazni.
  Ale TE WREDNE Tradycjonalisty to juz moga byc wyzywane publicznie od OSLOW I gnojone na potege.
  http://www.traditio.com/comment/com1304.htm

 42. marta15 said

  tu bardzo dobry artykul wart wrzucenia na glowna.
  „…W świecie, gdzie Chrystusa wypędzono już nie tylko z urzędów, uczelni, ale i z domów, a nawet z kościołów — poprzez usunięcie tabernakulum z prezbiterium i postawienie w centrum stołu a nie ołtarza — wyznawanie wiary, okazywanie publicznie słowem albo uczynkiem, że jest się katolikiem, nie jest zjawiskiem codziennym. Powszechnie widzimy strach katolików przed bronieniem praw Bożych, honoru Boga, gdy jest On atakowany przez rozmaite błędne poglądy. Spotykamy się z lękliwym milczeniem, gdy w naszym otoczeniu propagowane są zasady życia sprzeczne z moralnością katolicką.

  Jesteśmy członkami Kościoła widzialnego, MAMY WIEC OBOWIAZEK wyznawać naszą wiarę, gdy jest to potrzebne, W SPOSOB publiczny i widzialny. To milczenie, strach czy wstyd przed spełnieniem uczynku świadczącego o naszej wierze, obawa przed powiedzeniem słowa, ujawniającego naszą katolicką wiarę, JEST BRAKIEM CZCI WOBEC BOGA.
  Z jakiego powodu katolicy nie przyznają się do swego Stwórcy?
  Ze strachu przed ludźmi, z obawy przed tzw. opinią publiczną. Takim zachowaniem NIE tylko pozbawiają Boga należnej czci, lecz również przez swoją tchórzliwość pozbawiają innych czytelnego i mężnego świadectwa wiary, dzięki któremu wątpiący lub niewierzący mogliby nawrócić się do Boga..”
  http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/1795

 43. Radosław37 said

  Szewach Weiss o JP2…Było to jedno z tych wydarzeń, które człowiekowi zdarzają się dwa-trzy razy w życiu. W judaizmie nie ma świętych, ale tego dnia pojawił się moralny święty brat. Jan Paweł II podkreślał, że Żydzi to starsi bracia chrześcijan. Czułem jednak, że to on jest moim starszym bratem. Jego ówczesna wizyta w Yad Vashem, w Jerozolimie – świętym miejscu Ziemi Obiecanej, tuż przy Ścianie Płaczu, to było coś wielkiego. Powiedziałbym, że to był prawdziwy szczyt chrześcijaństwa. Nigdy tego nie zapomnę. Spędziłem wtedy z Janem Pawłem II dużo czasu. Czułem niesamowitą siłę, która od niego biła. Patrząc w jego oczy, zobaczyłem niezwykłą odwagę. Zobaczyłem też prawdziwą moralność, która przybierała niemal fizyczną postać. Do dziś, kiedy wspominam ten dzień, przypominam sobie tę energię. Kiedy zapalaliśmy razem ogień pamięci w Sali Pamięci, widziałem łzy w jego oczach. Dostrzegłem niesamowite wzruszenie, które towarzyszyło mu w tym momencie. Tylko osoba o takiej moralności jak on mogła w ten sposób przeżywać tę chwilę. uż kiedy w 1986 roku odwiedził rzymską synagogę, widzieliśmy, że wkracza do naszej bramy. Dał nam wtedy poczucie, że jest bliskim człowiekiem. Wtedy w Izraelu zwrócił się z głęboką prośbą o wybaczenie. Czuć było, że prośba ta płynie z głębi jego serca. Jan Paweł II wypowiedział słowa, które mają ogromną wartość historyczną i jako takie zapamiętają je chrześcijanie i Żydzi na całym świecie. Od rana do nocy mówiono tylko o nim. Wszystkie inne sprawy ustąpiły miejsca tej wizycie. Przeprowadzono wtedy sondaże, w których 90 proc. respondentów przyznało, że uważa go za wielkiego człowieka. Muszę podkreślić, że działo się tak nie tylko ze względu na to, że był papieżem, ale jakim papieżem był dla Żydów. Dialog między naszymi narodami jest, jak wiemy, dość trudny. Ale trwa i na naszych oczach idzie w dobrym kierunku. Stosunki między naszymi krajami już są bardzo dobre. Rany między narodami goją się. Swój ogromny wkład w to ma Jan Paweł II. Dla mnie, i myślę, że mówię tu także w imieniu narodu żydowskiego, jest naszym wspólnym polsko-żydowskim bohaterem.

 44. marta15 said

  ciekawy komentarz
  „..Ecumenism is utter bullshit, there is one true faith delivered by Christ and revealed to the Apostles or there isn’t. The Orthodox faiths have the truth but they refused to worship in the Roman dominated language and broke away and they are in error for doing so but they do have legitimate sacraments.
  All other Christianity is outside the grace of the Catholic Church. As for Islam and Judaism they both have rejected Christ and the Trinity as revealed by Christ.
  Judaism has written in the Talmud the most filthy contempt of Christ and are His implacable enemy. Islam is a deadly enemy of Christians is most countries where they are subjected to their rule.
  Islam also has morality that is anathema to Christian morals such as multiple marriage and divorce and the Shuria laws that sanction murder of their own children for minor acts of bringing shame on the family.
  It is an absurdity to expect them to be equal to the perfection of God’s Church the Roman Catholic Church and only the diminishment of our position to equality with falsehood and syncretism will be the result.
  Unfortunately I think this new Pope Francis is Masonic plant of the New World Order and their Alta Vendetta…”

 45. marta15 said

  tu kolejna ” mundrosc” Franciszka aka mowta mi Jorge. Pranie mozgow na potege.
  ‚…Ideologowie fałszują Ewangelię. WSZELKA ideologiczna interpretacja, bez względu na to, Z JAKIEJ STRONY POCHODZI jest falsyfikatem Ewangelii – powiedział papież Franciszek, 19 kwietnia podczas Mszy, w której udział wzięli pracownicy drukarni i gazet……….”.
  Czyli Interpretacje Ewangelii, jakich na przestrzeni wiekow dokonywal KK poprzez orzeczenia swojego Magisterium,nauki teoolgow, swietych itp,to wedlug Franciszka, „falszowanie Ewangeli”.??
  Interpretacjie Ewangelii dokonywane przez protestantow i ich widzi-mi-sie kaznodziejow sa faktycznie „falszowaniem Ewangelli”, ale Franciszek wrzucil interpretacje protestantow DO JEDNEGO worka razem z orzeczeniami swietego Magisterium KK.
  Poza tym usiluje nas przekonac, ze uczucia , tani sentymentalizm, sa niby w wierze wazniejsze NIZ rozum.
  http://www.fronda.pl/a/papiez-franciszek-wszelka-ideologiczna-interpretacja-bez-wzgledu-na-to-z-ktorej-strony-pochodzi-jest-falsyfikatem-ewangelii,27654.html
  „..Papież kończąc homilię, zachęcił wszystkich obecnych do modlitwy za Kościół „aby Pan uwolnił go od wszelkich ideologicznych interpretacji i otworzył serce Kościoła, naszej Matki Kościoła, do prostej Ewangelii, tej czystej, która mówi do nas o miłości, która przynosi miłość i jest tak piękna…!”
  Wiara w Boga daje zrozumienie, , zrozumienie wzmacna milosc do Boga. Bez autentycznej, prawdziwej , mocnej wiary w Boga i jej zrozumienia jakie nastepuje, nie ma mozwy o prawdziwej milosci.
  Mamy tylko do czynienia z tanim sentymentalizmem, wybuchami emocj, ktroe szybko, jak to emocje, opadaja.
  I co zostaje?? Pustka, niechec, rozpacz, desperacja?????????

 46. marta15 said

  tu kolejny mason, podszywajcy sie pod arcybiskupa, KK glosno ujawnia swoja apostazje.
  Cielaki tego i ta nie widza.
  http://www.fronda.pl/a/abp-schick-wiecej-dialogu-z-ruchami-charyzmatycznymi,27650.html
  „Abp Schick, przewodniczący komisji episkopatu ds. Kościołów wzywał do intensywniejszego dialogu z ewangelikami, zielonoświątkowcami oraz ruchami charyzmatycznymi. – Musimy nawiązać z nimi dialog ekumeniczny – podkreślał. Jego zdaniem w dialogu nie może chodzić o „rekonkwistę”. Te ruchy powinny być raczej okazją do przemyślenia własnej praktyki i własnych stanowisk . To się tyczy zwłaszcza spojrzenia na rolę kobiet – według hierarchy zwłaszcza „wysokie uznanie oraz ustabilizowanie” kobiet za ich działania w małżeństwie, rodzinie i społeczeństwie udały się nowym ruchom religijnym”

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: