Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezsenna o Wolne tematy (24 – …
  Sudbina Srba o Hillary Clinton: Konflikt na U…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  minka o Wolne tematy (24 – …
  Śfinks o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Rick o Chiny, Rosja, świat. Rok …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  minka o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Francja: Zatrzymano 70 osób demonstrujących w obronie tradycyjnej rodziny

Posted by Marucha w dniu 2013-04-17 (Środa)

Około 70 aktywistów protestujących przeciwko ustawie legalizującej “małżeństwa” jednopłciowe we Francji zostało zatrzymanych wczoraj wczesnym rankiem. Usiłowali oni rozstawić w nocy z niedzieli na poniedziałek miasteczko namiotowe przed siedzibą Zgromadzenia Narodowego, w którym chcieli kontynuować protesty.

Ustawa zezwalająca na “małżeństwa” homoseksualistów przeszła tydzień wcześniej w Senacie, drugie czytanie w Izbie Niższej parlamentu Francji, które było przewidziane na maj, zostało przyspieszone, nowa data głosowania ma przypaść na 23 kwietnia. To własnie owo przyspieszenie głosowania było powodem, dla którego protestujący zdecydowali się na rozbicie dziesięciu namiotów.

Protesty przybierają na sile w całej Francji, przeciwnicy ustawy organizują się w ruchu “Manifa dla wszystkich” i ich działania stają się coraz bardziej widoczne. Przybierają również coraz gwałtowniejszy charakter, kilka dni wcześniej w czasie manifestacji w Dzielnicy Łacińskiej Paryża policja używała gazu łzawiącego, by rozpędzić demonstrujących.

Nazwa ruchu jest zmienioną formą hasła “Małżeństwo dla wszystkich”, pod którym organizują się zwolennicy nowelizacji. Według dziennika Le Monde, głównym animatorem protestów jest Virginie Merle występująca pod pseudonimem Frigide Barjot (nawiązującym do ikony rewolucji seksualnej we Francji – Brigitte Bardot). Nawołuje ona do kontynuowania protestów “aż do ogłoszenia aktu prawnego”. Wśród protestujących przeważają ludzie głęboko wierzący, dochodzi tam do ciekawego sojuszu katolików i muzułmanów w obronie wspólnych wartości.

Mimo protestów wszystko wskazuje na to, że ustawa zostanie przyjęta – jest ona flagowym projektem socjalistów, którzy dysponują bezwzględną większością w Zgromadzeniu Narodowym. Na przykładzie wydarzeń we Francji widać wyraźnie taktykę środowisk LGBT w walce o swoje przywileje: mimo, iż już od 1999 roku homoseksualiści posiadają prawo do rejestrowania swoich związków partnerskich, dające im w wielu dziedzinach prawa identyczne z normalnymi małżeństwami, wciąż walczą o nowe przywileje – w tym adopcję dzieci, którą zapewni im nowa ustawa.

Na podstawie: PAP

Zobacz również:
Francja: Mężczyzna aresztowany na ulicy za bluzę z prorodzinną grafiką!

http://www.autonom.pl

Komentarzy 11 do “Francja: Zatrzymano 70 osób demonstrujących w obronie tradycyjnej rodziny”

 1. Tralala said

  Ponoc ustawa zostala przyjeta przewaga 2 glosow…
  Wczoraj wepchnieto protestujacych do stacji metra i uzyto gazu lzawiacego.

 2. Dochodzą wieści znad Sekwany, że dalsza część, być może ostatnia, ciągnącego się od października 2011 procesu przeciwko wrogom wolności słowa, którzy wchodzili na scenę, rzucali jajkami, gdy Castelucci swe bluźnierstwo wystawiał w Paryżu będzie miała miejsce 19 kwietnia…

 3. marta15 said

  bardzo dobry artykul ukazujacy jak sily szatanskie oplotly nasz swiat i nasza kutlure, jak pajak z „Wladcy Perscieni”.
  warty wrzucenia na pierwsza strona. Satanizm jest o wiele blizej niz nam sie wydaje.
  http://polskawalczacastopsyjonizmowi.com/2013/04/17/miley-cyrus-historia-satanizmu/

 4. marta15 said

  tu zas ciag dalszy dyskusji na temat rzekomego gejostwa Zoski I Rudego. odezwal sie platny i dyplomowany pan „ekspert” od …..gledzenia bez sensu. za to z tytulem.
  „……….Aż się wierzyć nie chce, że można wypisywać takie bzdury. A jednak można. Prof. Michał Głowiński, który przyznaje, że nie ma dowodów na homoseksualizm „Zośki” i „Rudego” oznajmia jednocześnie, że ich wyssany z palca homoseksualizm na być papierskiem lakmusowym otwartości i tolerancji.
  – I muszę powiedzieć, że samo wypłynięcie tej sprawy wydaje mi się ważne dlatego, że jest ona pewnym papierkiem lakmusowym, pozwalającym ujawnić czasami zwykłe kołtuństwo, a czasami jakieś straszne przesądy
  . Dla człowieka, dla którego tak zwany pedał jest „zboczeńcem”, ta nowa narracja, jak to się teraz mówi, jest jakimś horrendum – przekonuje w rozmowie z „Krytyką Polityczną…………”.
  http://www.fronda.pl/a/nie-wierzysz-w-homoseksualizm-zoski-tos-homofob,27581.html

  Jzeli ja, np., powiem, ze pan Glowinski jest narkomanem, gwalcicielem lub pedofilem, to NIEWAZNE, ze nie mam zadnych dowodwo na swoja wyssana z palca teze, wazne ,ze tych , co beda bronic dobrego imienia pana Glowinkiego, mozna bedzie zaliczyc bedzie zalczyc do koltunstwa i do tych co nie sa otwarci i tolerancyjni.

 5. RomanK said

  Pani Marto 15…a ile dzieci ma pani????…swoich???

  TO przeciez takie proste…niech pani rzuci haslo”
  Ta kolejna ( tu wstawic wlaciwy numer) ciza mowimy stanowcze nie natyrodzinnej polityce UE!

 6. marta15 said

  a czemu to ja mam sie niby spowiadac panu z mojego , prywatnego zycia?? nie widze zadengo powodu aby to robic??
  Podpadl mi pan zreszta ostatnio swoja bezsensowna gadanina .

 7. Nemo said

  „Ustawa zezwalająca na “małżeństwa” homoseksualistów przeszła tydzień wcześniej w Senacie, drugie czytanie w Izbie Niższej parlamentu Francji, które było przewidziane na maj, zostało przyspieszone, nowa data głosowania ma przypaść na 23 kwietnia.”

  Ludzie są przeciwni,to trzeba przyspieszyć: oto kwintesencja podejścia „salonu” do wyborców. „Demokracja” w pełnej krasie.

 8. RomanK said

  Uwaga! Polska Cristiada!

  Warszawa, 16 kwietnia 2013r

  Jego Eminencja,

  Kardynał Kazimierz Nycz,

  Arcybiskup Metropolita Warszawski

  Do wiadomości:

  Jego Eminencja,

  Abp Celestino Migliore

  Nuncjusz Apostolski

  Czcigodny Księże Kardynale,

  Wydarzenia związane z abdykacją Benedykta XVI oraz wyborem na papieża, Franciszka i jego apel o większą solidarność wśród katolików, zmotywowały mnie by nie poddawać się w swoich przeciwnościach i zwrócić się do Eminencji o błogosławieństwo dla mnie i mojej rodziny oraz każde możliwe wsparcie. Przedkładam w dołączonym do niniejszego listu załączniku, własne doświadczenia, gorycz i poczucie opuszczenia. Szukałem zrozumienia u Biskupa Płockiego, w instytucjach związanych z Kościołem katolickim na terenie naszej Archidiecezji, czy u niektórych księży proboszczów w obrębie ich kanonicznej parafii. Spotkałem się z wyrachowaniem, a najczęściej z brakiem jakiejkolwiek odpowiedzi.

  Mam wrażenie, że nie jestem odosobnionym przypadkiem okazanego braku wrażliwości, i że wierni Kościoła w Polsce, zostają coraz bardziej pozostawiani przez swych pasterzy. Opuszczeni i wystawieni tym samym na pastwę finansowo-politycznym kombinatorom, skrywającym się pod maską walki o prawa człowieka, dobrobyt państwa i narodu, równouprawnienie kobiet, itp. Życzył bym sobie, by choć kapłani, którzy zajmują się nauką społeczną Kościoła, to pogłębiające się wyalienowanie duchowieństwa, w końcu dostrzegli.

  Bo chyba nikt już nie zaprzeczy, że polska gościnność, umiłowanie wolności i słowiańska ufność; została podstępnie wykorzystana do narzucenia nam zdemoralizowanej kultury i grabieży wypracowanego przez powojenne pokolenie majątku narodowego. Jesteśmy przy tym skłócani przez polskojęzyczne ośrodki kształtowania opinii, i to zarówno pomiędzy sobą, jak i z naszymi sąsiadami; a szczególnie z narodami zza wschodniej granicy, które przecież włącznie z Rosją, zostały obrabowane przez ten sam międzynarodowy kapitał spekulacyjny i stojących za nim tych samych ludzi. Nadszedł czas, byśmy jako ludzie Kościoła, mężnie dali świadectwo wiary, demistyfikując antyludzki system i stojące za nim ośrodki.

  Zażenowany jestem, iż to ja poruszam ten temat, a nie ktoś o utrwalonej pozycji społecznej, nienagannym wykształceniu klasycznym i nieskazitelnej szlachetności. Gdy jednak jako pojedyncza osoba, chcąc dać świadectwo prawdzie i sprawiedliwości, straciłem wszelkie dobra i stałem się bezsilny – ja , tak jak niegdyś, gdy ów tracący swe zbiory rolnik zwrócił się do premiera, pytam Księdza Kardynała – jak dalej żyć..? Jak żyć, by z jednej strony zachować posłuszeństwo dla Biskupa miejsca i erygowanego przez niego Kapłana w parafii, a z drugiej, widząc kapitulanctwo tych duchownych wobec osób wpływowych i władzy świeckiej – a tym samym pozostawianie samym sobie ludzi ubogich i krzywdzonych – nie zwątpić i nie okazać im pogardy, jako należnej współczesnym faryzeuszom…

  A co można powiedzieć, gdy jakże często widzi się publicznie okazywane przez wielu kapłanów nieposłuszeństwo Papieżowi w takich kwestiach, jak posługa świeckich szafarzy i inne przejawy braku czci dla Komunii św., zanikanie krzyża na ołtarzu, czy lekceważenie przepisów liturgicznych; nie wspominając o trudnościach stwarzanych wobec wiernych, darzących szczególną miłością Mszę w rycie trydenckim. Jeszcze chwila, a w powszechnym odczuciu różnica pomiędzy naszym Kościołem, a protestanckim zborem, czy jakąś inną ludzką instytucją, stanie się niezauważalna…

  Pytam Eminencję dalej; czy jest to godziwe i Boże, aby być posłusznym strukturom państwa polskiego? Można by tu przytoczyć wiele argumentów, ale nawet patrząc na to, co zrobiono z moją – tradycyjną i wielodzietną rodziną – rodzą się słuszne wątpliwości; czy to jeszcze państwo, czy już wyzuta ze sprawiedliwości zbójnicka banda i nieprzyjaciele Boga, człowieka i rodziny. Czy nasze państwo poprzez zbiór zasad współżycia społecznego, wielość przepisów, nakazów i zakazów, służy jeszcze swojemu Narodowi, czyjest już tylko ślepym wykonawcą nieokreślonej z imienia i nazwiska grupy, sprawującej ogólnoświatową władzę w nowym, faszystowskim porządku zniewolenia neokolonialnego..? A jeżeli tak jest – a osobiście skłaniam się ku temu – to czy katolik, który chce naśladować Chrystusa; nie naraża się na zaprzaństwo, godząc się na serwowane mu podstępnie globalne oszustwa, fałszowanie tradycyjnych pojęć, czy coraz bardziej zniewalając go przymusem prawnym..?!

  W kontekście tak postrzeganej rzeczywistości, czy nasze posłuszeństwo wobec tej władzy, nie jest jedną wielką hipokryzją?! Czy nie pozbawiamy się godności dzieci Boga, drżąc ze strachu, przed marionetkową sitwą, która w swej masie politycznej i kadrach administrujących instytucjami, wydaje się być, li tylko najemnikiem tej nieokreślonej grupy. Bo cóż to za władza, która zrzeka się prawa do emisji pieniądza przez Naród, cedując to prawo w ręce lichwiarzy, którzy w każdej chwili i w każdym wybranym przez siebie miejscu na świecie, mogą wywołać dzięki temu sztuczny kryzys odbierając nam resztki własności…

  Czy przez brak stanowiska Kościoła, pomimo konfliktu sumienia mam być posłusznym tej grupie jako władzy prawowitej, czy też Kościół powinien zrewidować swoje stanowisko – wyrzekając się niestety, otrzymywanych od tej grupy dóbr – i stwierdzić, że nasza pobłażliwość, to ciężki grzech przeciw sprawiedliwości i nie wolno się temu bezczynnie przyglądać. Wydaje mi się, że nie od dziś, Kościół to dostrzega, ale w moim odczuciu, w zbyt wielu przestrzeniach kierujemy się duchem tego świata. Dbanie o wizerunek medialny, zarządzania organizacyjne i finansowe na wzór międzynarodowych korporacji, reklamy na frontach świątyń i tablice z podziękowaniem za „unijne” pieniądze… Zostały chyba przekroczone granice tolerancji dla zła. Tak dalej postępując, nie czynimy Ziemi przyjaznej ludziom i poddanej Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata, ale oddajemy ją ze strachu w posiadanie diabłu(apokaliptycznej Bestii..?).

  Znam dziesiątki osób, podobnie myślących do mnie. Jesteśmy tą sytuacją przerażeni, ale nie wątpimy w ostateczne zwycięstwo, tym bardziej, że jako Polacy, pokładamy niezachwianą nadzieję w Maryi, naszej Królowej. Wzbiera w nas gniew, ale przede wszystkim pragniemy dać świadectwo naszej wiary i przywiązania do Kościoła, choćby wmawiano nam, że trwamy w superstitio malefica („zbrodniczym przesądzie”), ściganym z mocy prawa i kosztowało by to, prześladowanie i krew. Proszę więc, aby Eminencja ex cathedra wyjaśnił nast. kwestie:

  czy Kościół przyzwala na lichwę, a jeżeli nie, to jaką karę nakłada dla jej sprawców
  jakie jest stanowisko Kościoła w sprawie obecnego systemu finansowego, szczególnie w przedmiocie dotyczącym kreowania dłużnych pieniędzy, które są emitowane przez banki, jako środki rozliczeniowe wymienialne na pieniądz
  jakie jest stanowisko Kościoła, co do zasad i celów emisji pieniądza oraz prawa własności do nowo emitowanych środków płatniczych
  jest rzeczą oczywistą, że wojna w Iraku i Afganistanie, w których uczestniczy(ło) Wojsko Polskie, nie jest obroną konieczną, lecz wojną niesprawiedliwą i zaborczą, prowadzoną w celu ustanowienia Nowego Porządku Świata. Jakie jest w tej kwestii stanowisko Kościoła.

  Eminencjo,

  Na nic się zda dalsze trwanie w kłamstwie. Tylko my, ludzie Kościoła, jesteśmy w stanie przywrócić pokój i obfitość dóbr dla każdego. Zarówno dla głodującej Afryki i innych państw trzeciego świata, jak i na naszym, ojczystym skrawku ziemi. Choć możnym tego świata, wydawać się może, że już tylko krok dzieli ich, od zapanowania nad nami, to światem, tak naprawdę rządzi idea i tylko idea, oparta na Drodze, Prawdzie i Życiu, może ten świat ocalić – to cytowane z pamięci słowa bp. Stanisława Wielgusa, wygłoszone w kilka miesięcy po nominacji na biskupa płockiego, w Warszawie. Ten biskup, zapłacił straszliwą cenę, za swą bezkompromisowość, i to jeszcze, jak na ironię odsądzony od czci, przez środowiska mieniące się jako ultrakatolickie.

  By jednak ten świat ocalić, nie widać innej drogi, niż powrót do prawdziwości naszej wiary w życiu społecznym. Wmawianie nam, że mamy wpływ na bieżącą politykę i zachęta do uczestnictwa pod karą grzechu w powszechnych wyborach, może okazać się namawianiem do złego. Dopóki nie nazwiemy po imieniu i nie zechcemy zmienić całego zatrutego krwiobiegu, jakim jest lichwiarski system ekonomiczny, wszelka przejawiana aktywność polityczna, kończy się na… współpracy ze zbrodniczym systemem.

  Potrzeba odwagi Kościoła, by zwolnić nasze sumienia z obowiązku uznawania zasadności spłaty zadłużenia w wymiarze narodowym, jak i w ogromnej większości, indywidualnym.Pętla tego zadłużenia, jest bowiem długiem rzekomym. Dług ten powstał na fundamencie diabolicznego podstępu i oszustwa finansistów, poprzez dublowanie przez bank prawa własności do tych samych pieniędzy wykreowanych na użytek wytwórcy. Pomimo nawet tak tragicznej sytuacji, Kościół ma wiele nie wykorzystywanych narzędzi, którymi mógłby wspierać wykluczane grupy społeczne, z których z niezrozumiałych dla mnie powodów nie korzysta.

  Proszę Eminencję, o każde możliwe wsparcie dla nas. Jako że nie mam stałego miejsca pobytu, pozostawiam do siebie kontakt mailowy i telefoniczny. Prowadzę również niewielki i dość skromny blog: rodowcy.pl; na którym w miarę możliwości, będę pisał i promował wszystkie poruszone w liście kwestie.

  Marian Brudzyński

  za, :
  http://rodowcy.pl/zbliza-sie-polska-cristiada

 9. andrzej said

  Można się zastanowić, czy nie czas na skolonizowanie Francji, na przykład przez Polaków.

 10. Tralala said

  Na razie juz jest skolonizowana od dolu przez arabow, a od gory przez eskimosow. Nie ma miejsca dla Polakow.:))

 11. mgrabas said

  zrozumieć: to rodzina jest wartością…

  http://www.ochronarodziny.pl/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: