Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Emilian58 o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Emilian58 o Powstanie nowa formacja, po to…
  lewarek.pl o Wolne tematy (83 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Rosja zbroi się coraz szybciej

Posted by Marucha w dniu 2013-04-17 (Środa)

… i bardzo dobrze. Może choć trochę ukróci to bezczelność bandytów z USRaela. Choć jak na razie, to ukochane przez patridyotyczne kurwy USA wydaje na zbrojenia więcej, niż cały pozostały świat.
Admin.

Sztokholmski Międzynarodowy Instytutu Badań nad Pokojem (SIPRI) opublikował raport, z którego wynika, że Największy na świecie wzrost wydatków na cele wojskowe w 2012 r. zanotowała Rosja. Zwiększyła ona je o 16 procent licząc rok do roku.

Mając na względzie powyższe należy zauważyć, że powiększa się dystans technologiczny dzielący polskie siły zbrojne od armii innych państw świata. Patrząc przez pryzmat geograficznego położenia naszego kraju, pisząc „armie innych państw świata” mam na myśli przede wszystkim siły zbrojne Niemiec i Rosji. Według wyliczeń specjalistów Polska ma obecnie jedną z najniższych w Europie zdolności mobilizacyjnych na wypadek konieczności obrony własnego terytorium. W naszym kraju wskaźnik ten wynosi jedynie 0,26% populacji własnych obywateli (0,26% z ogólnej liczby osób zamieszkujących Polskę to ok. 100 tys. osób – tyle ile liczy sobie oficjalnie polska armia). Średnia dla Europy wynosi w tej materii 1,66% populacji obywateli danego państwa.

Gorsze zdolności mobilizacyjne oprócz nas mają jedynie Czechy i Luksemburg. Te kraje jednak leżą w środku NATO, nie są z żadnej strony krajem granicznym Sojuszu. Poza tym struktura polskiego wojska – silna kadra podoficerska i oficerska, powoduje – że Polska, mimo oficjalnie 100-tysięcznej armii, jest w stanie do obrony kraju wystawić realnie około 30 tysięcy żołnierzy liniowych. A taką siłą można bronić jedynie niewielkiego obszaru.

Według danych MON w 2011 roku statystyczny Polak na funkcjonowanie wojska przeznaczał w podatkach 252 $. W tym samym czasie statystyczny Europejczyk na obronność własnego państwa przeznaczył kwotę 509 $.

Pisałem już o tym, ale nie zaszkodzi powtórzyć: truizmem jest stwierdzenie, że silna i sprawna armia, w krytycznych momentach jest na wagę złota. Sformułowania czy hipotezy o potencjalnym konflikcie zbrojnym, w którym Rosja/Niemcy/Białoruś/ktokolwiek będzie naszym przeciwnikiem, na chwilę obecną wydają się być jakąś formą political-fiction. Z drugiej jednak strony – kto na początku lat 30-tych XX wieku mógł przewidzieć koszmar, który rozpoczął się we wrześniu 1939 roku? Kto by przypuszczał, że w XXI wieku Rosja będzie w stanie dokonać zuchwałej napaści na Gruzję? [sic!!! – admin]

http://niewygodne.info.pl

Komentarzy 129 do “Rosja zbroi się coraz szybciej”

 1. Maciej said

  Polska będzie gotowa:

  http://konflikty.wp.pl/kat,1020223,title,Polska-tarcza-antyrakietowa-najdrozszy-i-najtrudniejszy-program-dla-wojska,wid,15497380,wiadomosc.html?ticaid=1106d4&_ticrsn=3

  Sojusznicy zawsze pomogą … W raze czego … 🙂

 2. syoTroll said

  Można tez, się trochę poprawić stosunki polsko-rosyjskie, walnąć ich braterstwem słowiańskim czy czymś takim.

 3. kulaula said

  mam na dzieje ze gdyby doszlo do konfliktu uSA Rosja kazdy polski patriota z jajami przyczyni sie do sabotazu na rzecz jankesow na terenie Polski np wykolejajac amerykanskie transporty z uzbrojeniem

 4. Griszka said

  Panstwo Tuska odnioslo kolejny suckes. Mamy lepsze zdolnosci mobilizacyjnie niz Luksemburg. Powinna nas rozpierac duma, ze mamy taka potezna armie…

 5. Fran SA said

  Rosja musi sie zbroic szybciej, zeby dogonic USA i Izrael – przezornie nie podany na tym wspanialym wykazie.
  A swoja droga, ktoby przypuszczal, ze USA w XXI wieku napadnie na … 74 suwerenne, czlonkowskie panstwa ONZ i calkowicie zniszczy Zatoke Meksykanska?

 6. PiotrZW said

  Jedno wynika z tego wykresu w sposób oczywisty: armia USA nie jest armią tworzoną dla obrony.

 7. Miroslaw Bernard D said

  Komentarz admina super. Pewnie bedziecie ich witac z kwiatami jak przyjda Was wyzwalac spod USA. W 1920 tez ich witali co poniektorzy.

 8. Miroslaw Bernard D said

  ad 3) Z Amerykanskim i Polskimi chcial Pan dodac bo jakby nie bylo pozostalosci Polskiej Armi stana po stronie USA. Zawsze Ci „patryjoci” moga utworzyc specjalne komanda pod agenda Rosji. Dramat

 9. Mijal said

  Grafik wyraznie pokazuje ktory kraj przoduje w walce z terrorem i narkotykami utrwalajac pokoj, bezpieczenstwo, demokracje i dba o postep by ludziom zylo sie lepiej. Przykladami niech bedzie Irak, Libia……………………i inne.

 10. Kazik said

  Ja tam nie wierzę w ten wielki amerykanski słupek .

 11. Easy Rider said

  Dziwię się wierze autora w siłę „pospolitego ruszenia” w warunkach współczesnej techniki wojennej, chociaż oczywiście nie chciałbym bagatelizować katastrofalnego stanu polskiej armii, która w ogóle może być potrzebna na wypadek choćby jakichś większych klęsk żywiołowych. Natomiast wygląda to tak, jakby celem polskich (?) sił zbrojnych było utrzymywanie w miarę sprawnego kontyngentu, użytecznego wyłącznie w żydoamerykańskich wojnach imperialistycznych, a przy okazji – stanowiącego rynek zbytu dla zachodnich korporacji zbrojeniowych, bo krajowy przemysł zbrojeniowy (i nie tylko) oczywiście musiał być zniszczony, aby nie stwarzał konkurencji. Utrzymywanie takiej armii jak obecnie jest po prostu szkodliwe i kosztowne, jest to sytuacja gorsza, niż w okresie sowieckim, gdyż przynajmniej wtedy Polska miała własny, silnie rozwinięty i eksportujący przemysł zbrojeniowy i nie była angażowana w sowieckie awantury wojenne.

  Z drugiej strony, po co liczna armia państwu, które praktycznie nie istnieje, a przynajmniej – jest niepoważne? Armia jest niezbędnym elementem funkcjonowania państw poważnych, prowadzących własną politykę zagraniczną, natomiast w obecnej sytuacji politycznej, tj. „bratniego uścisku” z UE i NATO – istnienie w Polsce dużej i kosztownej armii jest po prostu zwykłym balastem. Wystarczą zmilitaryzowane siły, na potrzeby wewnętrzne, w rodzaju zlikwidowanych (w ramach profesjonalizacji armii!) jednostek Obrony Terytorialnej Kraju (OTK), które w czasie pokoju lub braku klęsk żywiołowych mogłyby być wykorzystywane do robót przy dużych inwestycjach państwowych, typu autostrady, koleje, inwestycje wodne itp.

 12. Griszka said

  Panie Kazik. To sa fakty. Co prawda wiele z tych pieniedzy jest przezeranych, amerykanska armia kupuje czesto wyjatkowo drogie I kosztowne w utrzymaniu buble, vide czolg Abrams, ale nadal trzeba sie z nimi liczyc.

 13. Chuligan said

  A ja mam procę i mam wszystko w dupie.

 14. Maverick said

  Zbroja sie bo widze ekspansje kabaly, I powazne dla nich zagrozenie.

  Czy wybuchnie wojna wywolana poprzez banksterow czy wojna domowa w USA to sie okaze w przypadku zalamania walut dolara I EURO.

 15. Maciej said

  @ 14

  Dlaczego załamywać idealny system niewolniczy ( system oparty na długu ) ? Można go jedynie unifikować ( również przez kontrolowane załamanie ) ? Po co niszczyć planetę bombą jądrową, jest piękna … Można niszczyć ludzkość: żywnością, powietrzem, wodą … Opatentować produkcję żywności i ją dystrybuować globalnie …

 16. Maverick said

  GMO oprocz toksyn jest pozbawiony wartosci odzywczych, mineralow I witamin. Np. GMO ryz nie posiada wogole witaminy A niezbednej dla dobrego wzroku, znaczy azjaci beda slepnac, kukurydza powoduje cukrzyce I raka jest bardzo toksyczna. W trzech generacjach ludzie stana sie bezplodni. Nie wiem jak to mozliwe ze ludzie tak biernie wszystko przyjmuja. Gdy najlepsze nasiona przetrzymuja na Spitzbergenie dla siebie gdy zrobia juz swoja upragniona depopulacje. Plaga otylosc w USA w durzej mierze jest wlasnie tym spodowowana a organism pozbawiony mineralow nie jest w stanie prawidlowo przetrawic taka zywnosc, a brak mineralow powoduje uczucie bycia ciagle glodnym.

  Innym narzedziem beda plagi , joko ciekawostke podam ze Chinczycy ptasie grype nazywaja amerykanska ii mysla ze oni im podrzucaja tego wirusa.

  Korporacje beda kontrolowac wszystko od deszczowki, wody w zrodlach po podatki wytwrzania CO2 jezeli nie powiemy im stop, zalamnie ma chyba inny cel, I dac poczatek wszczepiany microchisow, aby totalnie kontrolowac ekonomie a nieposlusznych eliminowac. z system ekonomicznego.

 17. Maciej said

  @ 16

  Mniej więcej o tym piszę ( więcej ) … Więc sam Pan widzi, że broń jądrowa jest zbyteczna, wystarczy perspektywa kilku pokoleń …

 18. wi42 said

  @ artykul: „Kto by przypuszczał, że w XXI wieku Rosja będzie w stanie dokonać zuchwałej napaści na Gruzję? [sic!!! – admin]”
  Oto jak autorek odwraca fakty, uznane przez komisje UE, ze agresorem byla Gruzja.

 19. Maciej said

  @ 18

  Panie Wi42 raz plujemy na UE i szargamy jej instytucjami za prawną okupację Polski, a jak nam wygodnie to się na jej organy powołujemy ? Czyż nie tak ?

 20. wi42 said

  Re: 19
  Nie tak! Czy Pan nie rozumie prostej logiki?
  Unia jest taka jaka jest (inny temat), ale NAPEWNO nie jest przyjazna dla Rosji, ani nawet neutralna.
  Jezeli uznaje Gruzje agresorem, wiec napewno argumenty na to byly niepodwazalne i oczywiste.
  Tylko tyle. A autorek notatki powinien wiedziec o dokumencie komisji UE (niezaleznie od naszego zdania o unii).
  Notatka zas ma za zadanie podgrzewac temat „rosyjskiego zagrozenia”, wiec fakty i logika nie maja znaczenia.

 21. Maverick said

  Ci co pamietaja 9/11. Wiedzieli jak sie zachowac.

  Podczas porwan samolotow 9/11,
  FBI skonfiskowalo wszystkie tasmy z kamer przemyslowych, ochrony biznesu, gdy ludzie twierdzili ze nie widzieli samolotu uderzajacego w Pentagon? Nikt nigdy nie widzial co zarejestrowaly kamery jest to scislie tajne.

  Dochodzenie bylo kpina z prawa, tym razem obywatele nie przekazali zdjec I tasm FBI tylko je upublicznili w sieci I youtube.

  Wiec nagle nie moga znalesc zamachowcow poniewaz zydowska stacja dla Amerykanow CNN wie ze sie wkopali ze zostali zlapani ze spadniami opuszczonymi do kolan podczas srania przezzutych idiotyzmow jak to dla Polakow robi TVN I GW.

  fotki na linku:

  http://swobodnadyskusja.myfreeforum.org/sutra35902.php#35902

  troche nie na temat, ale musialem sie z wami bo media glownego nurtu nic o tym narazie nie bekaja maja zakaz, a nikt nie bedzie sie wychylal, aby stracic lukratywna prace czytania wiadomosci za grube milionki.

  Odnosnie Gruzji to Gruzja napadla na Osetie, I w tym procesie wymordowali 500 zolnierzy misji pokojowej z Rosji.

  Dopiero wtedy zareagowala Rosja zycie stracilo kilka tysiecy Osetanczykow.

  Ze nie ukatrupili wtedy Szakaszwilliego, to mial troche szczescia. Pamietajmy Stalin I Beria byli najwiekszymi mordercami Polakow Rosjan, Ukraincow etc. etc. , a Lechu probowal im w imieniu Kabaly robic zamet. Byli tam doradzcy z Pentagonu I Izraela, Ale im nie wypalilo.

 22. Maciej said

  @ 20/ Wi42

  Śmiem wątpić czy UE jest jakoś nie przychylna FR. Liczą się konkretne interesy gospodarcze, a one działają co najmniej po prawnie i będą działać ze względu na pochłanianie surowców rosyjskich przez przemysłowych konsumentów europejskich, to współpraca gospodarcza ma tendencję rozwojową. Liczy się pragmatyzm graczy poważnych w Europie, a nie jakieś płaczki w europejskim parlamencie, które łkają o braku poszanowania dla demokracji w Rosji. Choć z punktu widzenia historii i geopolityki UE jako twór globalistów dla Europy u podstaw musi być anty- rosyjski … Jeśli przyjmiemy, że Putin jest Nasz, to znaczy Ich … Braci Rosjan …

  Odnośnie konfliktu w Gruzji, ściągam dziś ten film … Tylko nie wiem kiedy go obejrzę … Może będzie w nim coś ciekawego …

  http://www.filmy-dokumentalne.pl/lekcje-rosyjskiego/

  Produkcja Planet, niestety jak każda tel – awizja, nie unikniemy pewnie manipulacji, choć daleko jej do polskiego chłamu medialnego …

  PS.

  Często nie rozumiem prostej logiki … 🙂

 23. Boydar said

  Słusznie prawicie Macieju, bardzo słusznie.

 24. wi42 said

  Re:22 M.
  „Choć z punktu widzenia historii i geopolityki UE jako twór globalistów dla Europy u podstaw musi być anty- rosyjski … ”
  I tylko to nalezy brac pod uwage, jezeli chodzi o opinie UE o Rosji.
  Owszem kazdy z nas moze nie rozumiec prostej logiki, lubimy wlasna logike.

 25. żyrafa said

  Poniżej playlista z:
  Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego zaprasza na kolejną debatę z objętego patronatem prof. Normana Daviesa cyklu „Globalni aktorzy w polityce międzynarodowej”.
  W dyskusji zatytułowanej „Rosja – gracz światowy czy koniec gry?” wzięli udział: dr Agnieszka Bryc, amb. Stanisław Ciosek, prof. Jerzy Pomianowski.
  Inspiracją do dyskusji była książka dr Agnieszki Bryc „Rosja w XXI wieku. Gracz światowy czy koniec gry? Spotkanie odbyło się 29 kwietnia 2009.

  Fundacja Pułaskiego to chyba jakaś transatlantycki think tank, o czym warto pamiętać, oglądając materiał.
  Na jej kanale na YT jest też wykład Brzezińskiego o globalnym przywództwie.

 26. kulaula said

  ad.7 Szanowny Panie nie Rosjanie wprowadzili u siebie komunizm tylko zrobil im to smierdzacy zyd lenin ze swoja swita za zydo amerykanskie pieniadze i to nikt inny jak zyd Trocki pragnol przec na zachod ze swoja zydowska (proletariacka )rewolucja tak ze prosze dac spokoj Rosjanom ktorzy chyba juz swoje wycierpieli.(a tak namarginesie gdy bylismy w strefie wplywow ZSRR nikt naszym wojskiem sobie dupy nie wycieral jak to jest obecnie w sojuszu z USizraelem)

 27. kulaula said

  ad.8 jezeli cos nie pasuje moze Pan stanac postronie US army zawsze znajdzie sie jakis zlom dla Pana do strzelanie z demobilu amerykanie maja tego full nawet Panu przekalkuluja ile minut utrzyma sie Pan przy zyciu na pierwszej lini

 28. marta15 said

  wazne video brata nathaniela omawiajacego m in jak ostatnie wydarzenia w Bostonie to kolejny krok do zacisnienia policyjnej /zydowskiej piesci na spolecznosci w Usa.

 29. Boryna said

  Korea załatwia Yankesów szybciej niz myslisz.

 30. jowram said

  KATASTROFA SMOLEŃSKA. Ostatnie zdjęcie Lecha KACZYŃSKIEGO, GODZINĘ przed ŚMIERCIĄ

  http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/katastrofa-smolenska-ostatnie-zdjecie-lecha-kacyznskiego-godzine-przed-smiercia_318113.html

 31. Boydar said

  @ Jowram (29)
  To kolejna wrzuta. W dodatku chyba „samowolna”. Zjedzą ich.

 32. Miroslaw Berdard D said

  ad 26) Tak Lenin i Trocki we dwoch zagonili caly narod do rewolucji. To tylko swiadczy o dosc slabej kondycji intelektualnej tego narodu skoro 2 osoby byly w stanie wywolac przewrot na niespotykana skale i pociagnac za soba miliony tych niby prawoslawnych bogobojnych Rosjan.Smiech na sali.-:)
  Wybaczy Pan ale logika jest logika.
  ad 27) A kto Panu powiedzial ze skoro nie popieram Rosji to musze popierac USA. To takiem myslenie niewolnika jak nie wschod to zachod. Aczkolwiek z dwojga zlego za kacapami bym nie stanal.

  Zreszta polowa tego forum pisze z tak znienawidzonego USA. Kali mowic innym ze to zle ale sam w dupe wlazic zlym bo kielbasa dluzsza.

 33. Miroslaw Berdard D said

  Jakos nie obserwujemy migracji wszystkich „wierzacych” w dobre intencje do Rosji tylko do USA i tym podobnych krajow. -:) To tak jakbym wyjechal do Niemiec przyjal obywatelstwo bo wiecej srebrnikow ale bym mowil ze Szwaby be.

 34. wi42 said

  Re: 32 B
  „Aczkolwiek z dwojga zlego za kacapami bym nie stanal.”
  Pisze Pan o Rosji i przeskakuje na kacapow – mętlik myślowy.
  Ja również piszę z USA. I na USA nie pluję, ale też nie pluję na Rosję.
  Mówienie o faktach i odkrywanie prawdy nie zależy od miejsca pobytu, bardziej kim się jest.
  Argument „kiełbasy” którego B. użył dobitnie świadczy o jego poziomie.

 35. wi42 said

  Re 33
  Znów popis wysokiej klasy myślenia B.

 36. Re: 32 Miroslaw Bernard…

  Ja z ciekawosci zapytam: A za kim konkretnie raczyl by Pan stanac??? (nie chce sie domyslac…)…
  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 37. bart_w said

  Ossendowski w ksiazce „Lenin” wyjasnia, w jaki sposob garstce wywrotowcow udalo sie przewrocic do gory nogami najpierw Rosje, a potem swiat.

 38. POLAK said

  Kraj i narod pozbawiony wojska jest ZAWSZE BEZBRONNY i do wziecia ! Dlatego Polske po 1989 r. WPIERW ROZBROJNO !!!

 39. Miroslaw Berdard D said

  ad 36) Ja w pierwszej kolejnosci za Gornym Slaskiem czyli moim malym haimatem a potem Polska.
  Rus to rus i cywilizacyjnie juz nieraz pokazal gdzie jego miejsce. Na slasku jak weszli to pokazali kulture swojego narodu a wszystko co sie swiecilo kradli. Ot taka juz mentalnosc. Niemcy zrobili wiele zlego ale przy Rosjanach armia niemiecka to bylo przedszkole.

  Moi dziadkowie dzielnie walczyli z Jankesami w Włoszech i Holandi oraz na wschodzie.

  Coz nawet Pilecki napisal że Oświęcim to było nic przy więzieniu NKWD/UB.

 40. Zerohero said

  Re 32, Miroslaw Berdard D

  Tak Lenin i Trocki we dwoch zagonili caly narod do rewolucji. To tylko swiadczy o dosc slabej kondycji intelektualnej tego narodu skoro 2 osoby byly w stanie wywolac przewrot na niespotykana skale i pociagnac za soba miliony tych niby prawoslawnych bogobojnych Rosjan.Smiech na sali.-:)
  Wybaczy Pan ale logika jest logika.

  Jesteś głupcem Miruś. Rewolucję w Rosji tworzyła rozbudowana agentura, z USA popłyneły do niej setki zawowodych rewolucjonistów, żydowskie banki takie jak Kuhn&Loeb sypały groszem, a grunt pod osłabienie panstwa stworzyła I Wojna Światowa sterowana przez Rotschildów (np. jednoczesne kredyty wojenne i dla Niemców i dla Francji). Bolszewicy w wyborach przegrali i po władzę sięgneli siłą. W Rosji pod władzą bolszewików wybuchały powstania chłopskie, a wcześniej była wojna domowa. Na Cara wyrok zapadł już pod koneic XIX wieku. Sukcesy Japonii w 1905 to też efekt globalnej polityki. Trzeba po prostu znać pare faktów.

  Tzeba być zwykłym trolem ćwierćinteligentem bez najomości historii aby sowietów utożsamiać z Rosją.

  Jakos nie obserwujemy migracji wszystkich “wierzacych” w dobre intencje do Rosji tylko do USA i tym podobnych krajow. -:)

  Słaba manipulacja Miruś. Kwestie emigracji ekonomicznej włączasz do dyskusji nt. geopolityki i zbrojeń – jesteś zwykłym cwaniaczkiem, cieniasem umysłowym, który albo sam nie rozumie co komentuje albo mysli, że trafił na głupszych od siebie i ich zmanipuluje bełkotem.

  Re 22, Maciej

  Śmiem wątpić czy UE jest jakoś nie przychylna FR. Liczą się konkretne interesy gospodarcze, a one działają co najmniej po prawnie i będą działać ze względu na pochłanianie surowców rosyjskich przez przemysłowych konsumentów europejskich, to współpraca gospodarcza ma tendencję rozwojową.

  Chęć zrobienia z Rosji zaplecza surowcowego to żaden argument za przyjaźnią. USA np. kupowały bardzo dużo tytanu z ZSRR, a teraz nadal kupują z Rosji.

  W ogóle to w Polsce kwitnie analfabetyzm.

  Gospodarczy – np. uważa się, że wrogowie nie mogą handlować. Zapewniam, że USA i Chiny nie lubią się politycznie, a handluja. To głupim Polakom okupanci odicnają korzyści gospodarcze współpracy z Rosją, np. Niemcy wolą kupić od Rosji gaz i sprzedać drożej Polakom jako pośrednik. U nas jest pełno głupoli chętnych temu przyklasnąć bo to wg. nich „dywersyfikacja”. Anglicy to nawet zmuszali Chińczyków do wolnego handlu w XIX wieku (Wojny Opiumowe). Polski analfabeta gospodarczy to by sobie po prostu na złość mamie uszy odmroził.

  Historyczny – III Rzesza handlowała z ZSRR na potęgę, a wobec wszystkich słowian miała zamiary ludobójcze. Jeszcze w latach 20 Niemcy były (najpoważniejszym?) poważnym partnerem handlowym Polski mimo, że Polakom to nie odpowiadało.

  *********

  Jest jasne, że UE jest związana geopolitycznie z USA. np. w kwestii polityki międzynarodwej (Syria, Izrael, Iran itp) postepują pododbnie. Są w formalnym sojuszu – NATO, kraje europejskie kupują bron w USA itp.

  Jednocześnie UE dba o to by Rosja nie mogła inwestować w Europie i nie mogła zdobyć technologii. Rosja nie mogła kupić Opla, w Europie Wschodniej (Polska, Rumunia, Czechy) udział Rosji w „prywatyzacjach” jest zaniedbywalnie mały, bo z góry idzie nakaz, że jej tu nie wpuszczamy. Z drugiej strony, od czasów Putina, Rosja rozpoczeła utrudnienia u siebie.

  *********

  No, ale jak rozwrzeszczane pisowstwo ustala standardy „przyjaźni i współpracy”, to wychodzi, że jak ktoś tylko z Rosją handluje to wielki przyjaciel Rosji. Paranoja i głupota.

 41. Zerohero said

  Re 38

  Moj kom. czeka na moderację. Zwróciłem tam uwagę Mirusiowi, że rewolicja bolszewicka to nie było 2 felków manipuljacych głupich Rosjan, ale wielka machina sterowana przez lordów z Wall Street. Napisałem też, że nieuczciwe jest wypominanie emigrantowi ZAROBKOWEMU, że wyjechał do USA a nie do Rosji. Jest to manipulacja. Miruś to kawał zakłamanego ch…

  Natomiast sam kom. 38 to jest już hucpa volksdeutscha. Do czego to doszło. Szwaby planowały eksterminację Polaków a teraz wciskają kit, że ich okupacja to było NIC. Nawet w najczarniejszych latach stalinizmu w Polsce budowano szkolnictwo wyższe. Za Niemca pozwalano tylko na naukę elementarną – tylko liczyć do 100, czytać i pisać. Za Niemca pozamykano ośrodki kultury i planowano depopulację. Jak by wyglądał rok 1989 w Polsce gdyby oni wygrali wojnę???????

  tfu! Co za śmieć. Won Volksteutchu.

 42. wi42 said

  Re: 38 B
  Oto i prawdziwe oblicze B
  „Niemcy zrobili wiele zlego ale przy Rosjanach armia niemiecka to bylo przedszkole….”
  Ruscy wg B. kradli, zas Niemcy zamordowali ok. 20 mln ludzi na okupowanych terenach – i to jest przedszkole.
  Co jest charaterystyczne dla mentalnosci B: – jednych nazywa Ruscy a druga strone – armia niemeicka (Niemcy byli dobrzy).
  Zalosne zaklamanie…

 43. wi42 said

  Re 37 Bart_W
  W tych filmikach skondensowana prawda o Rosji Sowieckiej (drugi w nst linku)

  http://trueinform.ru/modules.php?name=Video&file=article&sid=12578

  (Trocki – ok. 1,5 godz.)

 44. wi42 said

  Cd. #40, Wi42

  http://trueinform.ru/modules.php?name=Video&file=article&sid=12462
  (Wassojewicz – niezwykle dobry wyklad 2 godz.)

 45. wi42 said

  A to jest rozwazanie, dlaczego Rosja sie zbroi:

  http://trueinform.ru/modules.php?name=Video&file=article&sid=12964

  Starikov – ok. 30 min.

 46. jasiek z toronto said

  Re: 38 Miroslaw B.D

  Cos Panu powiem, tak miedzy nami… Jesli w panskiej swiadomosci nie bedzie Polska na pierwszym miejscu, to o Gornym Slasku moze Pan zapomniec zeby przetrwal bez Polski…
  Podobnie ma sie sprawa z Goralami, Kaszubami czy Mazurkami – osobno nie mamy zadnych szans na przezycie i utrzymanie swoich status quo bez obrony Polski…
  na pierwszym miejscu…
  Jesli chodzi o Rosjan czy Amerykanow, to oni wciaz maja dokladnie ten sam „problem” z lichwiarska finansjera co my Polacy i „ucieczka” sie od tego „problemu” w zasadzie niczego konstruktywnego nie powstanie, bez wzgledu na okolicznosci (sympatie czy antypatie)…, a z „dwojga zlego” praktycznie wyboru nie ma…
  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 47. żyrafa said

  @MB
  Na filmiku ma Pan pokrótce wyjaśnione, jak Lenin i Trocki „we dwóch” dokonali rewolucji w Rosji.

 48. Tekla said

  ad.Wi42 oraz Jasiek z Toronto..dzieki Wam za wpisy!!

  Płakać się chce jak ,czytajac o ,,dobrych niemcach=hitlerowcach..straszne jest to ,ze ludzie nie chca mysleć opierają się na ,,opowiadaniach” jak to szwaby częstowały dzieci cukierkami….no chyba ze byli volskdeutschami..no to wtedy inna melodia..

 49. Boydar said

  @ Miroslaw Berdard D
  Wypowiedź Pana Jaśka (43) „…tak miedzy nami… Jeśli w pańskiej świadomości nie będzie Polska na pierwszym miejscu, to o Górnym Śląsku może Pan zapomnieć, żeby przetrwał bez Polski…” niesie jeszcze jedną zapowiedź. Choć jak sądzę, autor nie miał jej na myśli. Otóż Panie B, zauważ Pan łaskawie, że o ile Ślązacy stanowią względnie specyficzną i spójną grupę ludności (w tym miejscu pomijam celowo jakiej), to ci którzy dzierżą ster władzy po tamtej stronie Odry, już nie do końca. Czytałem wiarygodne (w/g mnie) oceny, iż już w 1937 roku statystycznie 60% Niemców było „miszen”. Jak Pan sądzi, będą się patyczkować z tak zawziętą i połączoną wspólną ideą grupą „etniczną” jaką są Ślązacy ? Bardzo wątpię. Ciekawostką, o której zapewne Pan wie, jest fakt prawny, że Bundesjuden nie jest nawet PAŃSTWEM. Tylko Spółką ZOO. A Frau Angela jest jedynie Prezesem. Tylko widzi Pan, nad Zarządem zazwyczaj jest Rada Nadzorcza. Postawię Panu wirtualną beczkę dobrego polskiego piwa, jeśli wymieni Pan osoby zasiadające w tej Radzie.
  Mnie tam nic do Waszych przekonań. Nie chcecie być z Narodem – idźcie gdzie Wam będzie lepiej. Miłości nie da się kupić ani nakazać. Tylko że Wasi Dziadowie i Ojcowie, przelewali swoją krew nie za Bundesjuden, tylko za POLSKĘ, i wiedzieli dlaczego. Polskę, w którym każdy Polak nieślązak, szanował Polaka Ślązaka.

 50. Re: 46…
  Moja riposta byla skierowana do Wszystkich Polakow, bez wzgledu na przynaleznosc regionalna, przynaleznosc „biurokratyczna”, czy przynaleznosc do urzedowych „koryt” i „zerowisk”, a mianowicie: „JESLI SIE DZISIAJ NIE ZBIERZEMY DO KUPY JAKO POLACY, TO JUTRO PRZESTANIEMY ISTNIEC JAKO NAROD POLSKI !!!.”
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 51. wi42 said

  Re: 45, 46, 47
  My to czujemy i wiemy co Pani i Panowie napisaliscie. Ale czy to dotrze do NICH???
  A propos BRD – trafne powiedzenie:
  Jest to korporacja, ktora udaje panstwo!
  Stad problemy etniczne i inne „niezrozumiale” rzeczy. Korporacja robi co jej kaza.

 52. Ad. 40, 41

  Przydałyby się polskie napisy.

 53. BABINICZ KP NSZ said

  Zrobiło się ciasno na naszej matuszce Ziemi, więc decydenci tego większego „okrągłego stołu” postanowili trochę przerzedzić zastępy mas tubylczych.Najbardziej rozbawił mnie w tym kontekście prezydent kraju nad Wisłą.Osobnik ów dzięki braciom fartuszkowym wysupła z naszych kieszeni parę złociszy na tzw. tarczę obstrukcyjną, nie mylić z obronną i w związku z tym przestraszony Putin musi się zbroić do upadłego gdyż mu białoruczcy na gardło nastawają. Pozdrawiam , BABINICZ KrzemieniecPodlaski Narodowe Siły Zbrojne Białystok.

 54. Maverick said

  Jasko z Toronto wszystko wskazuje ze przetaniemy istniec. Unia Europejska powoli nas zaabsorbuje. Nasi milosciwie nam panujacy wladcy zadluza I zdeindustralizuja Polske, Bedziemy jedynie Tania montownia dla zachodnich korporacji. Dzisiaj Polacy sa malo kreatywni mamy najnizszy wspolczynnik patentow na osobe, Kabala szczuje jednych na drugich, upada kultura promuje sie balwanow jak wojewodzki jako showman, czy dode lub nergala.

  Mlodzi emigruja, a panstwo traktuje obywateli jak parobkow na folwarku, obwiniaja za druga wojne switowa Polakow jaki za holocaust, posadzaja przy kazdej okazji o antysemityzm, I ciagle cos o tragedy Zydow.

  Nie mysle aby Polacy potrafili sie zjednoczyc,

 55. akej said

  @ Kulaula (26)
  Nie bylo tak jak to pan pisze. Otoz bez popracia rosyjskich lemingow Lenin & Ska nie mieli najmniejszych szans na wygranie rewolucji! Dopiero pozniej zydki sie rozpanoszyly i mialy dosc sily na wprowadzenie komunizmu. Rosjanie sami ponosza tu najwiecej winy bo dali sie malej grupie czosnkowych oglupic i wziasc za morde.

 56. akej said

  Zastanawia mnie brak Korei Pln. na tym grafiku? Przeciez oni pchaja wszystkie swe pieniadze na zbrojenia.

 57. wi42 said

  Re: 52 Akej
  A komu sie dali oglupic Polacy?, 70 lat pozniej, mogli skorzystac z doswiadczenia sasiada

 58. Maverick said

  Polacy nie maja pojecia jaki terror w Rosji I Sowieckich republikach wprowadzili zydowscy komisarze i czekisci, gdy rozprawiono sie z bialymi, I wybijano miliony innych za przedziwne blachostki jako wrogow rewolucji, to kazdy stawal sie posluszny bo wybor byl smierc lub posluszny czerwony.

  Polecam obejrzec ten film polskie napisy.

 59. wi42 said

  Re: 51 M
  Niestety prawie wszystko na to wskazuje, ze zostaniemy przetopieni na surowiec zasilajacy imperium bankierskie. Ale, czesto dzieje sie inaczej niz wszystko na to wskazuje – miejmy nadzieje.

 60. akej said

  @ Wi42
  Nie zgadzam sie! Roznica jest zasadnicza. Komunizm wprowadzono do Polski w 1945 roku na sowieckich bagnetach. A moze pan wie co to sa Zolnierze Wykleci? Tak samo, w 1989 r., wymeczeni 45 latami okupacji komunistycznej, Polacy nikomu zbrojnie NIE pomagali, a tylko dali sie zwiesc i oglupic.

 61. Re: 57…

  „Polacy sa jak lawa..z wierzchu zimna i obojetna, a w srodku goraca i wybuchowa…”

  Ta polska „lawa” jest nieprzewidywalna, a w skutkach wrecz nieobliczalna…, a jak znajdzie „droge” ujscia, to nie zycze „naszym” wrogom bycia w jej zasiegu…

  Prawdziwa stal moi Panowie jest wykuwana w dosc znacznej temperaturze cierpienia…

  =============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 62. wi42 said

  Re: 57 A
  Zgoda Pana nie jest do niczego potrzebna. Podobnie moja w stosunku do Pana. Ale dobrze by bylo gdyby Pan rozumial o czym pisze.

 63. wi42 said

  Re: 55 M
  Mocny film. @40,41 jest podsumowaniem tego i nieco dluzszego okresu. Polecam kazdemu kto zna j. rosyjski.

 64. Boydar said

  @ Maverick (51)
  Tytułem przypomnienia, pragnę zauważyć że kiedyś, defetyzm na równi z dezercją był surowo karany (hi!). Więcej optymizmu, i wiary w dane nam Obietnice.
  Zdanie Pana Wi42 (56) „… Ale, czesto dzieje sie inaczej niz wszystko na to wskazuje…” ma istotny sens w tym kontekście. Pan Akej (52) twierdząc że „…Dopiero później żydki sie rozpanoszyły…” myli się znacząco. Fakty świadczą o co najmniej stuletnim nasączaniu obszaru Rosji carskiej kadrami obrzezanych agentów (np. zabór Polski skutkujący wchłonięciem tasiemca).

 65. JO said

  Ad. 58. Drogi Panie, ten film pokazuje to co Dzieje sie Dzis w Calej Europie w Nieco Inny Sposob! Ta sama idea!

 66. akej said

  @ Wi42 i Boydar
  Powtarzam jeszcze raz. Rosjanie ponosza wine. Na poczatku poparli rewolucje, a potem widzac zydowski terror nie dali wystarczajacego poparcia kontrrewolucji. Jakie poparcie dali Rosjanie np. Denikinowi czy Wranglowi?

 67. akej said

  @ 60
  Wyslalem (?, a moze nie nacisnalem „Opublikuj) jako dopatek. Otoz Polacy, niestety, zbyt mocno uwierzyli autorytetowi JP2, ktory praktycznie sam oglupil ich i wepchnal do UE. On tu ponosi najwieksza wine w tym przypadku. Gdyby JP2 nie nalegal, to sprawy by sie potoczyly inaczej.

 68. JO said

  Ad.7. Nie jest Prawda, ze Stalin byl wszystkiemu winien. Juz wiadomo jest, ze Stalin Reprezentowal Jedna czesc Zydow, Stalinistow kontra Trocksisci. Za stalinem stal Kaganowicz a za nimi Cala diaspora Zydowska…

  Film to propaganda zwalajaca wine na jednego czlowieka, wine Talmudzistow

 69. JO said

  Ad.25. Zydzi I Zdrajcy. Filmu nie doogladalem..

 70. andrzej said

  Ad. 25:
  Zbigniew Brzeziński, niech lepiej zacznie myśleć o zrobieniu rachunku sumienia przed zejściem z tego
  łez padołu.
  Jego meta tuż, tuż, a nie o pierdołach nie z tego świata, dalszy ciąg niech zostawi już innym
  i tak wiele zrobił w nikczemnieniu świata.

 71. andrzej said

 72. Boydar said

  @ Akej (66)
  Tak, taką samą jak Pan, ja i Gajowy Marucha za 10% Ruchu Palikota w 2011. Więcej obiektywizmu !

 73. Maverick said

  Polska jednak jest folwarkiem.

  Nigdzie na swiecie za dlug nie idzie sie do wiezienia, mozna oglosic bankrupcje, wynegocjowac dlugoterminowe splaty, lub nawet umorzyc ze wzgledu ciezkich czasow, stanu zdrowa, zlej koniuktury.

  Przepraszam ze troche nie na temat. Ale jest to w kontekscie jak komisarze wyniszczali idywidualistow I dalej to robia.

  Chyba w Rosji podatki sa w wysokosci okolo 13 % I beda bardzo szybko sie rozwijac, Putin jak Kennedy ukrocil zapety banksterow ktorzy chcieli kontrolowac ich walute. A w Polsce nawet zlotowki sa drukowane w Londynie.

  Do Jaska z Toronto dlatego widze wszystko czarno, chyba ze ludzie straca juz nadzieje na cokolwiek ze bedzie im wszystko jedno.
  Ale TV I GW oraz mundre glowy maja w zarodku rozbijac nawet takie mysli.

  W Polsce ksztalciuchow na folwarku prosiaczkow nasz byc pokorny I „obe”y posluszny oligarchom, inaczej cie zniszcza.
  Kiedys Balcerowicz dobijal tych jednostronna zmiana umow pozyczkowych aby Polscy sie nie wybili we wlasnych incjatywach I nie wyrosli na konkurencje zydowskim komunistom ktorzy sue uwlaszczyli kosztem Polakow dzisiaj dalej niszcza Polakow wybieraja ich powoli jeden po drugim. Jasiek z Toronto ty masz nadzieje ze Polacy sie przebudza w takich sytuacjach jak narazie powolnie I pokornie wszystko przyjmuja, Panstwo poprostu niszczy Polakow, niszczy ich finansowo, Polska tylko pozornie sie zmienia na lepsze. Wlasciwie okupanci daza do uczynienia z Polakow obywateli drugiej kategori.

  Najwyzszy czas ostrzyc gilotyny.

  W małym czy dużym mieście. Właściciel dużego biura podróży czy małego kantoru. Każdy może być następną ofiarą lokalnego układu. Historie niczym w filmie „Układ zamknięty” to niestety codzienność polskich przedsiębiorców. Urzędnikom skarbówki, prokuratorom, inspektorom handlowym często potrzeba niewiele, by podjąć decyzje mogące zniszczyć firmę, pozbawić ludzi miejsc pracy, a przedsiębiorców – majątku.

  Potem okazuje się, że nie było dowodów, przesłanki były zbyt wątłe, opinie zbyt pobieżnie sporządzone albo dane wzięte z sufitu. A odpowiedzialność za błędne decyzje? Nie ma żadnej – ani karnej, ani dyscyplinarnej. Czasem tylko niektórzy zdobędą się na przepraszam. To jednak nie cofnie ludziom straconych lat, często spędzonych w areszcie, zdrowia, a przede wszystkim biznesu, z którego nic nie zostało. Opisywane przez nas historie wydarzyły się niestety naprawdę. Każda z nich jest ludzkim dramatem. Niektóre przez kilkanaście lat nie zostały rozwiązane.

  Nina Cholewicka: Zabrali mi wszystko, żyję tylko z alimentów!

  Przez 10 lat była w Chmielniku jednym z największych pracodawców. Jej szwalnia doskonale prosperowała. Zatrudniała 50 osób. O kolekcjach jej ubrań pisały największe magazyny modowe. Do czasu.

  W ciągu kilku dni weszło do niej kilka kontroli – skarbówka, inspekcja pracy, inspekcja handlowa… Na podstawie danych z wysypiska śmieci orzeczono, że powinna płacić wyższe podatki. Zaczęła walczyć. Biegły rozprawił się z zarzutami prokuratury. Sąd jednak nie dał mu wiary. Zaczęło brakować pieniędzy na kolejne zamówienia i płace dla ludzi. Cholewicka wzięła więc kredyt pod zastaw domu. Nie spodziewała się, że sprawy potoczą się tak szybko, że nie będzie go w stanie spłacić. Wygrała w sądzie dopiero po latach. Kolejny biegły uznał, że urzędnicy się pomylili. Cudem uniknęła eksmisji.

  Cholewicka nie ma wątpliwości: zniszczył ją układ. – Raz usłyszałam, że jak skorzystam z usług pewnej kancelarii prawniczej z Kielc, to moje kłopoty się skończą – opowiada. Mówi też, że innym razem przyszedł do niej mężczyzna, który przedstawił się jako sympatyk SLD. – Zaproponował, abym dała pieniądze na kampanię wyborczą. Też się nie zgodziłam. Zaraz potem weszła do mnie ta kontrola – mówi.

  Dziś żyje z alimentów po byłym mężu. Walczy o odszkodowanie od państwa.

  Marek Kubala stracił salon samochodowy. Oskarżono go na podstawie jednej notatki.

  Choć w areszcie spędził „tylko” trzy tygodnie, w tym czasie stracił wszystko. Bank na poczet zabezpieczenia udzielonych kredytów zajął jego majątek, kontrahent z Hiszpanii – samochody z jego salonu.

  Zaczął od importu aut zza oceanu. Potem został dilerem Seata. Zbudował salon w Wałbrzychu. Szło mu świetnie. Do 13 grudnia 2000 roku. O szóstej rano 80 funkcjonariuszy CBŚ otoczyło jego dom. Wpadli do środka z bronią, zakuli go w kajdanki i zawieźli do oddziału straży granicznej w Kłodzku.

  Zarzut – zaniżanie cła przy sprowadzaniu aut zza oceanu. Dopiero w 2002 r rozpoczyna się proces, bo sąd pięć razy zwraca prokuraturze akt oskarżenia do poprawki. Dowodem była notatka funkcjonariusza straży granicznej, który wyliczył sobie na oko, że Kubala powinien płacić o kilka tysięcy złotych więcej cła za jeden samochód. W 2011 roku proces skończył się uniewinnieniem.

  Kubala: – nie wróciłem do biznesu. Jestem właścicielem nieruchomości, w której był mój salon. Z jej wynajmu mam około 6000 zł miesięcznie, ale dostaję do ręki 900 zł, gdyż reszta idzie na egzekucję komorniczą. Długi urosły w 10 lat z 2 mln zł do 10 mln zł. – opowiada Kubala.

  W ciągu pół roku, skarbówka 9 razy kontrolowała firmę Stanisława Kujawy.

  Przedłużające się kontrole lubelskiej skarbówki od miesięcy niszczą Centrum Handlowe Nexa. Spółka ma problemy ze spłatą zobowiązań. Ze 173 osób zwolniła ponad 150. Kłopoty zaczęły się w ubiegłym roku, kiedy fiskus zamroził należny firmie zwrot podatku VAT – bagatela 30 mln zł. Pretekstem są prowadzone kontrole. W ciągu pół roku było ich już dziewięć. Do dziś zakończyły się tylko dwie, które wykazały mało znaczące nieprawidłowości na niewielkie kwoty. – Bezkarność urzędnicza jest zastraszająca. Kiedy parę lat temu był casus pana Kluski, sądziłem, że to jest jednorazowy wybryk – mówi Stanisław Kujawa. Sprawę zgłosił już do CBA. Chce ukarać winnych.

  Iwona Świetlik za 9 tysięcy długu, przesiedziała w więzieniu dwanaście miesięcy.

  Iwona Świetlik trafi do więzienia za 9500 zł zaległości wobec ZUS. Tyle jej zostało z długu, na poczet którego urzędnicy za bezcen wyprzedali jej firmę.

  Jeszcze niedawno właścicielka firmy odzieżowej Ivett była jednym z głównych pracodawców w Rawie Mazowieckiej. – Straciłam firmę, dom, zajęto mi konta, jestem bezdomna, nie miałam już z czego tych dziewięciu tysięcy spłacić – mówi. Firma zatrudniała ponad 60 osób. Gdy w 2009 r. miała kłopoty, narobiła długów w ZUS. Urząd złożył wniosek o upadłość likwidacyjną firmy wartej prawie 10 mln zł, choć miał zabezpieczoną hipotekę na 2,5 mln zł! Syndyk rozprzedał majątek za bezcen. – Zarzutów żadnych nie mam – ucina dzisiaj.

  Intelektualnie wyzsi nad narodem ksztalciuszki wspierajace PO ani nie rozumieja problemow, ani aplikacji prawnych tylko panosza sie przy korycie, a gdy najzdolniejsi zostaja niszczen, gdy Polacy sa dobijani nie maja odwagi stanac po slusznej stonie. Dlatego uwazam Polske za folwark iscie orwellowski. I ciesze sie ze wyemigrowalem I nie dam nawet zlotowki na utrzymywanie poslkiej biurokracji.

  Gdy przeczytam takie ponure wiadomosci z Polski to uswiadamia mnie ze kasty oligarchow czuja sie ponad prawem, w zdnenerwowaniu pisze szybko I robie literowki, ale na spokojnie moge powiedziec ze nosze z powolaniem specjalnego biura adwokackiego, zajmujacego sie takimi sprawy I pociajacym do odpowiedzialnosci prawnej , karnej I finansowej nie tylko osoby wydajece wyroki bazowane na wyssanych z palca danych, ale rowniez oskarzanie rzadu za wyrzadzanie krzywd swoim obywateleom poprzez skorumpowanych inteletualistow jak to sie oni dumnie nazywaja. Gdy naprawde przemawia poprzez nich prostacka zawisc wobec tych co potrafia. Pociaganie do odpwoedzialsci fiansowej, prokuratorow, dowodcow sluzb specjalnych, komendantow policji etc. Nalezy im stworzyc wyjatkow ciezkie wiezienia, gdzie beda do konca zycia odprawowywac wyrzadzone krzywdy bez mozliwosci ulaskawienia.

  Kazdy poszkodowany bedzie dochodzil przyszlosciowych strat I wiedze wiele wyrokow przeciwko wladcom polskiego folwarku od 10 do 40 milionow dolarow. w kazdym przypadku gdyby to naprawde stalo sie w demorkatycznym kraju.

  Wiec pochwalcie sie pseudo intelektualisci co zrobiliscie aby ukrucic ta bezkarnosc bandyckiego rzadu?

 74. Maverick said

  Zamiescilem powyzszy wpis na forum zwolennikow status quo czyli rzad grabi obywateli I POpaprancow wiec tutaj jest kopia I niektore zwroty sa do nich a nie do czytelnikow Gajowego Maruchy. Aby nie byc zle zrozuminym.

 75. Boydar said

  Panie Maverick. Ja rozumiem dobrze, inni pewnie też. To co Pan przedstawił to codzienny horror, z którego skali zdają sobie sprawę tylko poszkodowani. Duża część społeczeństwa wychodzi z założenia „moja chata z kraja”. Nawet trudno mieć pretensje – poprawne rozumowanie wymaga wiedzy i rozumu. Wiedza, to najbardziej deficytowy towar na rynku, rozum usypiano przez 70 lat. Trudno się dziwić.
  Tak i moja konkluzja jest jedna. Wyłącznie ludzkimi rękami, tej stajni Augiasza nie oczyścimy. Potrzebny jest genialny fortel, albo Duch Święty. Ja liczę na Bożą Pomoc, choć samo słowo „pomoc” znaczy wsparcie udzielone działaniu…
  Puenta starego kawału mówi – „Mosiek, Ja ci 3 razy łódkę przysyłałem”.

 76. Fran SA said

  Ad.74
  Maverick
  Wszyscy intelektualisci w Polsce zajeci sa Islamem i muzulmanami. Nie ma czasu na wazne sprawy biezace.

 77. Marucha said

  Re 55:
  Rosjanie sami ponosza tu najwiecej winy bo dali sie malej grupie czosnkowych oglupic i wziasc za morde.

  Proszę mi pokazać JEDEN kraj, w którym mieszkają Żydzi i który nie został przez nich podbity gospodarczo i politycznie, a naród nie został ogłupiony i wzięty za mordę.

 78. Boydar said

  @ Pan Gajowy (77)
  „…dali się małej grupie czosnkowych ogłupić i wziąć za mordę…”
  Kiedy, że się tak nieśmiało zapytam ?
  Zauważyć pragnę, że proces wzięcia za mordę, sprowadzony przez Pana Gajowego (nominalnie) do punktu czasowego, trwał kilkaset (no, powiedzmy 200) lat.
  Tak jak wszędzie, w każdym kraju (za wyjątkiem Palestyny), zaczynało się standardowo – najpierw kupowanie stanowisk władzy najwyższej (król, cesarz etc.), potem przedstawicieli organów ustawodawczych i sił zbrojnych. Dla uzależnienia władców, międzynarodowe sterowanie konfliktami i umiejętne napuszczanie jednych na drugich. Pożyczki, procenty, niewypłacalności dłużników, w następstwie coś za coś czyli dalsze stanowiska i przywileje. Podstawianie żydowskich panienek jako standard uzyskiwania wpływów na dzielnych ale jurnych. W międzyczasie zupełnie legalne, bazujące na uzyskanych prawach, uzyskiwanie coraz większego znaczenia gospodarczego. Normalny człowiek nie interesuje się „wielką polityką”, nawet nie wiedział jak sprawy daleko zaszły. I jeszcze systematyczna infiltracja duchowieństwa. Obojętne, katolickiego czy prawosławnego. Znikąd wsparcia. Jednostki wybitne, mogące zagrozić procederowi, różnie kończyły, i nigdy dobrze. W takiej matni, gdy cała „góra” jest już obca, środki produkcji również, naród, jakikolwiek by nie był, ma niewielkie szanse. Są oczywiście wyjątki, nie zmienia to jednak reguły.

 79. JO said

  ad.77.78.

  Ja chcialbym Bardzo, by tak widziano Rzeczposplitej upadek. Przeciez tak wlasnie bylo. A jednak sa tacy co najezdzaja na Rzeczpospolita, na Szlachte, ktora dala sie nie 200 lat a conajmniej 500 by ja upodlic i jej Krolestwo.

 80. akej said

  @ 77
  No wlasnie! – Takim krajem gdzie bardzo duzo ich mieszkalo i mieszka jest Polska. Probolwali trzykrotnie. Sami nie mogli tego NIGDY zrobic. Najpierw „zorganizowali” nam Potop i wojny kozacko – moskiewskie, a gdy to nie wystarczylo, to „zafundowali nam czasy saskie z Przymierzem 3 czarnych orlow.
  Potem, tez sami tego nie mogac zrobic z Druga RP, naszczuli na nas Niemcow i Sowietow, ktorzy lacznie z wiarolomna Anglia, Francja i Usraelem nas wykonczyli.
  Za trzecim razem poszlo im najlatwiej bo posluzyli sie JP2 i bez jednego strzalu wepchneli nas do UE.
  Jakos z wszystkimi innymi krajami zawsze SAMI dali sobie rade …
  PS – Najwiekszym z przez nich podbitym byl narod rosyjski.
  Czy zydzi zajmowali wysokie stanowiska w armii lub administracji carskiej? Powtorze jeszcze raz. Ponad 100 milionow Rosjan dalo sie podbic 6 milionom zydow!!! Dla podbicia nas zawsze (za wyjatkiem JP2!) potrzebowali conajmniej trzech i wiecej do pomocy.

 81. BABINICZ KP NSZ said

  Dzień dobry P.Marusze, dobrze, że dyrygent powrócił gdyż orkiestra bez wodza zaczęła napieprzać momentami ostro i gdzie popadnie.Żartowałem.Teraz na poważnie P.Jarosław Gowin zachował się dość przystojnie i zakomunikował ludu tubylczemu ,że zarodki z Polski służą na masową skalę do eksperymentów i w rezultacie końcowym – do unicestwienia.Proceder ów ma miejsce na drugiej szali wagi prusko-sowieckiej czyli w niemcach. Nasi zachodni sąsiedzi jak widać chcą mieć wydatny udział gdzie tylko mogą w depopulacji kraju nad Wisłą.Artykuł z P.Jarosławem Gowinem jest na portalu WP.Zamieściłem tam swój wpis na forum ale jak znam życie …Wracając do kraju na wschód od Dniepru hen za polskim Kadukiem.To gdzieś ten rozbudowywany arsenał będą musieli spożytkować.Na pocieszenie powiem, że raczej nie w Polsce za dużo tego.Aczkolwiek pan Komorowski (nazwiska ów pana nie potwierdzam) będzie budował tarczę obstrukcyjną, nie mylić z obronną za granty braci fartuszkowych na sowity procent by nas wschodni nie dróg nie najechał.Niezły bałach ale choć prze chwilę mogliśmy poczuć się silni i pokiwać złowrogo palcem w bucie na rozjuszonego niedzwiedzia. Teraz są targi w Azji mniejszej i cały ten casting z rozbudową potencjału jest pod tym kątem.Kilka dni temu Judeoamerykanie wysłali swoje hostessy do Jordani gdyż gdzieś komuś się udało niedoszacować właściwych ilości złóż roponośnych zalegających jak łopatą raz rzucić pod ziemią rozchwytywanej ostatnio Syrii.Na marginesie,Chiny ostro migrują na północ patrząc hen daleko w tajgę.Tam na kilometr kwadratowy wiewiórek 100 ludzi -zero.Pozdrawiam i przepraszam za lekko potłuczony tekst.BABINICZ NSZ Krzemieniec Podlaski,Białystok.

 82. Marucha said

  Re 78:
  Ależ tak. Zupełnie się zgadzam.
  Wyważanie otwartych drzwi jest zbędne.
  Fakt pozostaje faktem – Żydzi opanowali chyba wszystkie kraje, gdzie się pojawili.

 83. Ad. 82

  „Fakt pozostaje faktem – Żydzi opanowali chyba wszystkie kraje, gdzie się pojawili.”

  – Ale czy nie jest tak, że jedyne, czego użyli w tym procesie, to wykorzystanie błędów, wad tubylców?

 84. Marucha said

  Re 83:
  To swoją drogą.
  Ale przy okazji korzystają z pomocy swego ojca, który bynajmniej nie w niebiesiech urzęduje.

 85. Ad. 84

  Nasz ojciec silniejszy. Jednak doskonalić się za nas NIE BĘDZIE.

 86. Boydar said

  @ Pan Gajowy (84) & Pan Krzysztof M (85)
  To ciekawe zagadnienie. Gdzieś czytałem, że Pan Bóg dopuścił na nas zarazę żydowską, aby jak szczepionką uodpornić narody na coś znacznie gorszego. Szczególnie Słowianie nie mieli żadnych „przeciwciał” w tym względzie. Ponieważ poddawanie pod wątpliwość Bożych Wyroków nie leży w moim charakterze, muszę przyznać, że jeśli wyjdziemy z tej opresji żywi, to zgodnie z zasadą „co nas nie zabije, to nas wzmocni”, ludzkość będzie nie do ugryzienia (hi!).

 87. Przegrywamy jedynie na skutek naszych wad. Naszych błędów. Nikt za naszymi plecami z kałachem nie stoi.

  Stawiam przed tobą Dobro i Zło. WYBIERAJ!

 88. Fran SA said

  Niektorzy komentatorzy twierdza, ze ostatni cyrk, ktory w Bostonie zorganizowano, mial na celu dokuczyc Putinowi. Dlatego, co poniektore wiesci w prasie oficjalnej podaja, ze (jeszcze) podejrzani ( ale juz skazani) zamachowcy pochodza z poludniowej Rosji, niesmialo dajac do zrozumienia, ze ci dwaj OBYWATELE amerykanscy, wychowani i wyksztalceni w Ameryce zostali naslani z Rosji, via Dagestan.
  Inne madrale amerykanskie podaly, ze podejrzani zamachowcy pochodza z… Czech – bo dla nich Czeczenia i Chechy to jeden kraj.
  Polska prasa tez radosnie podaje, ze to Czeczency sie zamachneli na Amerykanow ( no, a wlasciwie juz teraz na cala Ameryke) i nalezy ich surowo ukarac. Jednego juz ubili, drugi ledwie dyszy – jesli to wszystko prawda, a nie zaden kolejny Hollywood – to drugiemu tez pomoga odejsc z tego swiata bez procesu sadowego.

  A ja tak sobie mysle, po przeczytaniu swiatlych polskich gazet o tych Czeczencach, ze teraz nalezaloby sie zastanowic, czy nie zmienic nazwy ulicy Dzohara Dudajewa, na cos ‚przyzwoitszego’. (mam pare pomyslow)

  United States bent on eventual destruction of Russia:

  http://www.liveleak.com/view?i=e16_1355336184

 89. akej said

  Mahmuckie instynkty wziely gore. Niewiernych giaurow nalezy wybic!

 90. akej said

  @ Marucha (82)
  Polski to oni nigdy SAMI NIE opanowali! Musieli ja najpierw oddac Rosjanom, szwabom i szwabskim Austriakom, potem Fuehrerowi i Sowietom, aby w koncu – za przyczyna JP2 konsumowac ja w ramach UE…

 91. Marucha said

  Re 90:
  > „Musieli ja najpierw oddać Rosjanom”.
  Jakim Rosjanom? Cały dwór carski to było prusactwo.
  > „Sowietom”.
  A kto to byli Sowieci?
  > „W ramach UE”
  A jakim państwem jest UE, jeśli nie żydowskim?

 92. revers said

  Item: They are both Saudi Arabians with direct ties to Saudi Intelligence and the Israeli Mossad.

  As reported last night, the two operatives took a Lufthansa jet to the Liechtenstein capital of Vaduz five hours after the Boston bombing.

  They paid cash for the tickets and used Israeli passports to board the Lufthansa flight at Boston Logan Airport.

  Niech podaja lepiej w lze mediach informacje o zniesieniu wiz i kontroli 911 dla saudyjczykow, oraz o kontrakcie na uzbrojenie dla Saudyjczykow o wartosci 10 mld. $$$$. Nawet Obamowa ruszyla do szpitala w Bstonie spawdzic zdrowie saudyjczyka rannego w maratonie.

  Dziwnym trafem zarowno cialo zabitego czeczena, ktorego ilosc ran postrzalowych lekarz nie mogl policzyc, jak i rannego czeczena trafily do szpitala Izraelskiego w Bostonie.

  Dla scigajacych talibow „sprzymierzencow” znad Wisly wiz nie bedzie.

 93. Re: 88 Fran SA

  Zamach w Bostonie? To tylko „proba mikrofonu” przed glownym „koncertem” na „cztery fajerki”… Ot, taki „test” sprawdzajacy poziom zidiocenia Amerykanow…
  ===============
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 94. Re: 93 – zapomnialem dopisac – zbyt szybko dotknalem „enter”…

  Jako uzupelnienie: Caly zamach w Bostonie byl kontrolowany przez FBI a FBI jest calkowicie kontrolowane przez MOSAD (oficerow-agentow zydowskich), a miasto Boston bylo zalazkiem (pierwszym miastem) wojny secesyjnej (Polnoc z Poludniem).
  Dlaczego Boston? Ano dlatego, ze to stan Teksas…:))) (74% obywateli posiada bron palna)…a i Pana RomkaK okolice…po sasiedzku…:)))
  ============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczca.com

 95. Fran SA said

  Ad.89
  AKej

  Jak dotad nikt nie udowodnil winy. Aresztowano 7 osob. Wiec nie wiemy nic na temat instynktow. Nie wolno skazywac ludzi bez sadu. Na razie zaden podejrzany muzulmanin nie mial prawa bronic sie w sadzie.

  Jakos nikogo nie obchodzi wybuch w Teksasie, ktory zabil duzo ludzi. I podobno tez byl sztuczny, ale jak sie nie da zwalic na muzulmanow – to prasa siedzi cicho. Bo jak tu dyskutowac, ze z wybuchem w Teksasie zwiazany jest proces Monsanto?

  I tak szybciutko zatuszowalu awanture w Sandy Hook.

  http://www.essentialprepper.com/things-are-changing-after-the-boston-marathon-bombing/

  America Taken over with Hollywood Effects:

  When False Flags Don’t Fly XRepublic:

  http://xrepublic.tv/node/2970

 96. Fran SA said

  Ad. 93
  Jasiek z Toronto
  Strach pomyslec, co to bedzie po tej ‚probie mikrofonu’.
  Ze ta awantura w Bostonie sie kupy nie trzyma, to widac bylo od poczatku, bo przeciez ostrzegali ludzi, zeby sie zachowywali spokojnie i opowiadali, ze beda detonacje zwiazane z manewrami (zawsze sa manewry wojskowe w poblizu). Adookola latalo kupe uzbrojonych ‚kontraktorow’ z Craftu i do tego z psami, ktore wesza bomby. Podobno bylo 400 umundurowanej bezpieki.
  To jakis cyrk na kolkach.
  Zaskakuje bardzo maly wybuch i ten pomaranczowy dym… jak z petardy.
  W ogole za duzo pytan, a brak odpowiedzi.
  A w tym samym czasie…. sprzedano na gieldzie cale stuletnie zapasy srebra i zlota!!!
  Dziwny jest ten swiat.

 97. Re: 96 Fran SA
  Najbardziej zagadkowe (nie dla mnie), jest to, ze jakim „cudem” zloto z Fort Knox zniknelo…Poprostu „wyparowalo”…
  Jeszcze 2 lata temu Ron Paul chcial zobaczyc na wlasne oczy zmagazynowane zloto w Fort Knox. Nie zobaczyl…, bo „klucznik” byl na „urlopie”…:)))
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 98. akej said

  @ Marucha
  Bardzo prosze tak bardzo nie bronic Rosjan. Podzielam w stu procentach opinie „25 godziny” na ich temat. Pan ich zupelnie niepotrzebnie wybiela. Oni do naszego kraju oraz innych krajow, ktore byly podbite przez nich NIE maja zadnych praw. Nie maja prawa dyktowac nam oraz innym i wobec nas oraz nich NIE sa w porzadku! Problem polega na tym, ze pan i oni nie chca tego zauwazyc.

 99. revers said

  Trudno nie zbroic sie jak pokojowy izrael, zrobil juz sobie lotniskowiec w Turcji, w Gruzji nie wyszlo na wojne z Iranem.

  http://presstv.com/detail/2013/04/21/299454/israel-seeks-turkey-airbase-for-iran-war/

 100. Marucha said

  Re 98:
  Proszę mi powiedzieć, jakich to, kurwa, „praw” wobec Polski domaga się Rosja?
  Roszczenia terytorialne? Zwrot długów? A może chcą mieć zapewnione 50% w Sejmie i Senacie?

  I co niby Rosjanie nam chcą „dyktować”?
  Czy to, kurwa, Rosja nam kazała pozamykać stocznie, kopalnie i inne zakłady?
  Czy to Rosja narzuca nam tysiące nowych ustaw i regulacji każdego roku? A może to Rosja wymyśliła kwoty mleczne, kolczykowanie krów i zabroniła produkowania tanich lekarstw? Może to Rosja zarządza polskojęzycznymi mediami, bankami, ma swoich ludzi w parlamencie? A może czołgami polskich troglodytów zmusza do głosowania na żydowskie partie?
  A może to ruskie wymuszają na nas akceptację pedalstwa?

  O czym Pan bredzi???

 101. anonim said

  Mówcie co chcecie, ale fakt jest taki, że Rosja jako jedyny wówczas kraj była wstanie udźwignąć krzyż komunizmu – nomen omen ideologi powstałej na zachodzie….
  ale Można tam sobie gdybać co by było jakby…

 102. akej said

  @ Marucha
  Prosze nie rzucac miesem. Rosjanie maja paskudny zwyczaj pouczania i dyktowania oraz lekcewazenia tych, ktorych uwazaja za slabszych. Tak bylo zawsze i tak jest! Przypomne tez panu, ze Iwan Grozny i Piotr Wielki, czy Jelizawieta byli Rosjaninami. No, moze Putin jest „half/half”.
  PS – Ja nie BREDZE, nie jestem rusofobem, a tylko rusofilstwa nie znosze!

 103. Re: 98.Akej
  Jaki Rusek siedzy w „kneSejmie”???
  Jaki Rusek jest „przewodniczacym” mafii na terenie Polski? (jewRopejskiego landu)…
  Jaki Rusek siedzi w „administracji” publicznej na terenie jewropejskiego landu pt: „RP???”…
  ;Jaki Rusek siedzi w jewPiSkopacie polsko-jezycznym???
  Prosze podac imie i nazwisko
  ====================
  jasiek z toronto
  http://polskawalczaca.com

  P.S. Tlumaczyc, tlumaczyc i jeszcze raz tlumaczyc, to wciaz nie rozumieja i powtarzaja zydowskie brednie z telAvizji…
  Wkrotce za wszystkie winy i wlasna glupote bedziemy oskarzac Iranczykow, ze ropa za droga, mafie iranska mamy w Polsce,
  Iran kontroluje adminstracje itd., itp…

 104. Re: 102 Akej.. by
  A jak Polacy mieszkajacy poza granicami Ojczyzny pouczaja, krytykuja i uswiadamiaja polskich lemingow, to tez jest zle, a wrecz fatalnie…
  A ze przemyslu nie ma, kopalnie zamkniete, bezrobocie szaleje, bezdomnosc rosnie, wyjazdy za „chlebem” mlodych Polakow staja sie nagminne, to k….wa wszystko jest OK …bo my w Polsce zyjemy i wiemy co sie dzieje…wszystko jest pod kontrola…ale gdyby nie „ruskie” ktore nam sie „wtracaja” to bysmy sobie sami poradzili…

  tak wlasnie wyglada lemingowe rozumowania, ktore nie odbiega duzo od odleglosci michy do lyzki…

  Ale „obciach”…To „nara” i „spoko”…all cool…
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 105. Marucha said

  Re 102:
  No to ja, kurwa mać, bardzo grzecznie proszę o jakieś przykłady „pouczania i dyktowania” czegokolwiek Polsce przez Rosję po roku 1992.
  Chętnie dowiem się o przykładach nieco świeższych, niż Iwan Groźny, Murawiew-Wieszatiel, czy Józef Stalin.
  A już kurewsko będę wdzięczny za porównanie tego, co nam „dyktuje” Rosja i tego, co nam dyktuje Unia Jewrejska, USRael, NATO i sam Izrael. Zwłaszcza interesuje mnie porównanie sztandarowego argumentu patridyotów pt. „drogi ruski gaz” z totalną demolką Polski na wszystkich płaszczyznach przez Unię (z Niemcami na czele).

 106. Tekla said

  No to Akej i ,,25 godzina” ,zabierajcie się do roboty! Czekamy na wasz elaborat !

 107. Siggi said

  Katarzyna II – caryca byla Niemka.

 108. Maverick said

  Jasiek od profesora z Uniwesytetu Lomonosowa mojego partnera tennisowego, mistrza swiata w hokeju i wielu innych Rosjan nigdy na emigracji nie spotkalem antypolsko nastawionego Rosjanina.Ostatnio spotykam sporo Kirgizek bo majacy tam baze woskowa Amerykanie chetnie sie z nimi zenia, jak najlepiej mysla o Polakach. Ci co daja sie balamucic kabale dopatruja sie w Rosji wroga. Gdy wrogiem jest NWO, jest to system lucyferianski w swojej naturze. Odnosnie utraty niepodleglosci i rozbiorow duzo w tym naszej winy, i faktu ze dalismy sie Zydom manipulowac. Stefan Batory byl bliski zjednoczenia narodow slowianskich pod naszym sztandarem, ale nadworny zydowski lekarz go otrul. Rosja ma surowce my moze je przetwarzac na wysoko przetworzone produkty i byloby mnostwo pracy, ale huty, fabryki albo zostaly sprzedane lub zamkniete. Teraz jestesmy montownia dla kabaly, ona czerpie zyski z taniej sily roboczej.

 109. Maverick said

  Dodam ze od czasu do czasu spotykam Polakow co wstydza sie przyznac ze sa z Polski.

 110. Re: 109.. Maverick

  Pewien sprzedawca samochodow zapytal mnie: „Widze ze jestes Polakiem i napewno nie lubisz zydow?
  Zdumialem sie widzac przed soba jewreja i odpowiedzialem bez zadnego skrepowania: „Pozwol ze zadam ci pytanie: „Powiedz mi, za jakimi skandalami politycznymi lub finansowymi nie stali zydzi???

  W jednej chwili zamilkl i nie mial juz nic do powiedzenia…

  Wracajac do Polakow, co nie chca sie przyznawac do swojej przynaleznosci, to zbywam jednym zdaniem: „nie zadaje sie z polsko-jezycznym miensem – przetwornia zywnosci w g…no…”
  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 111. zosienka said

  ciekawe interviw z prezydenem Assadem, warte przetlumczenia
  http://uprootedpalestinians.blogspot.com/

 112. Siggi said

  @-108.
  W pelni podzielam ta opinie,o czym wielokrotnie sie przekonalem w Kalifornii szesc lat temu i obecnie.Opuszczajac kiedys widownie w delfinarium uslyszalem rozmowe trzech mlodych Rosjan.Wykorzystalem ten moment by ich pozdrowic z tej okazji.Wywiazala sie rozmowa,ktora trudno bylo zakonczyc.Mile,serdeczne spotkanie ,wysoka kultura .Zadnych wycieczek politycznych czy historycznych.

 113. Miet said

  Ad94.
  Panie Jaśku, nie przytaczam tego aby się czepiać bo wiele pańskich wypowiedzi zawsze przypada mi do gustu – ale tutaj albo czegoś nie rozumiem albo coś Panu się pokićkało.
  No bo niech Pan sam przeczyta co Pan napisał:
  ============================
  Jako uzupelnienie: Caly zamach w Bostonie byl kontrolowany przez FBI a FBI jest calkowicie kontrolowane przez MOSAD (oficerow-agentow zydowskich), a miasto Boston bylo zalazkiem (pierwszym miastem) wojny secesyjnej (Polnoc z Poludniem).
  Dlaczego Boston? Ano dlatego, ze to stan Teksas…:))) (74% obywateli posiada bron palna)…a i Pana RomkaK okolice…po sasiedzku…:)))
  ============================

  Zapytowuję Pana – gdzie Boston a gdzie stan Texas????? Gdzie Rzym a gdzie Krym???:-)))
  Czy aż tak źle z geografią u Pana?:-)))

 114. Re: 113 Miet

  No to jeszcze raz:

  „Dlaczego Boston? Ano dlatego, ze to stan Teksas…:))) (74% obywateli posiada bron palna)…a i Pana RomkaK okolice…po sasiedzku…:)))”

  Panie Miet, probowalem sprowokowac p.RomanaK, by sie „obudzil” (oczywiscie ze Boston to w Massachusets), ale Huston brzmi podobnie, nieprawdaz? (i jeszcze ten usmiech na ktory nie zwrocil Pan uwagi)…

  Caly zamach w Bostonie byl „pilotowany” przez 400 agentow FBI i byli na miejscu conajmniej 2 godziny przed wybuchami, a wiec FBI doskonale bylo poinformowane czego maja „pilnowac” i jak przygotowac „wybuchowy cyrk”.
  Oczywiscie nie zabraklo „kozlow” i tych, ktorzy przypadkowo filmowali cala operacje FBI musieli pozegnac sie z zyciem, bowiem FBI musi chronic…, ale samych siebie…i jak podejrzewal ktos piszacy, ranni rowniez (co niektorzy) nie powroca ze szpitala do zycia…

  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Pewnie p. Romek szuka w Teksasie Bostonu :))) a za zamierzona pomylke bardzo przepraszam…

 115. Fran SA said

  Ad.114
  Jasiek z Toronto

  Ma Pan racje ale i wiedze, bo opinie tez trzeba miec oparta na faktach.
  Awantura i w Bostonie I w TEKSASIE sa absolutnym skandalem.
  Zeby odwrocic uwage od Monsanto i fabryki nawozow sztucznych, ktore od lat nie wpuszczaly inspekcji sanitarnych, i mialy sprawe sadowa w toku za paskudne skazenie terenu, to jakos tak sie stalo, ze trzeba bylo naglosnic wlasciwie malo znaczace wydarzenie w Bostonie.
  W dom starcow w Teksasie palnal drone i wymordowal kupe staruszkow. Swiadkowie twierdza, ze w fabryke palnal pocisk. Prasa siedzi cicho na temat Teksasu, ale pyszczy jak najeta na temat tych podrobionych i zupelnie kretynskich zdjec z bostonskiego maratonu.

  Do tego najemni lgarze znow sie rozmarzyli o Islamie, a tymczasem w Seatle znow ‚ktos’ zastrzelil piec osob.
  Przeciez USA stalo sie gniazdem zbojow, a jakies Akeje majacza o Rosji. Czy to celowo, czy tylko z glupoty?

  Acha, panie Akej

  Caryca Katarzyna spala z Polakiem – Stasiem i pomogla mu nawet krolowac. Wlasciwie powinien pan jej byc wdzieczny, ze sie poddala urokowi Polaka.

  To video jest straszne. Trzeba miec zdrowe nerwy:

  http://beforeitsnews.com/conspiracy-theories/2013/04/missile-used-in-texas-this-sure-the-hell-looks-like-it-to-me-2450200.html?utm_content=beforeit39snews-verticalresponse&utm_term=http://b4in.info/q2Aa&utm_campaign=&utm_source=direct-b4.info&utm_medium=verticalresponse

 116. Re: 115 Fran SA

  Jesli chodzi o „pomylke” z Teksasem, to myslalem ze p. RomkaK ten „dron” obudzi – ot taka mala „dygresja” pod adresem Teksasu.
  Wie Pan co jest najsmiesniejsze w tym wszystkim? Ano to, ze moje opinie sa powtarzane na kilku blogach i praktycznie nikt nie odnosi sie do nich w sposob zaprzeczajacy faktologicznie, a generalnie, caly „cyrk” w USA jest zydowska prowokacja do rozpoczecia wojny domowej na ktora juz duzo wczesniej poczyniono przygotowania. Tutaj nasuwa sie pytanie: Czy III zydowska wojna bedzie pierwsza, czy pierwszy bedzie krach finansowy??? (gdzie wojna domowa w USA stanie sie tylko mala „uwertura” po roznorakich „probach mikrofonu”…przed glownym „koncertem” na wszystkie „instrumenty” w „orkiestrze” pod „batuta” zydowskiego MOSAD’u…
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. USA i Kanada nie sa to kraje mojego zainteresowania i nie poswiecam duzo czasu na ten temat z racji iz doba ma tylko 24 godziny, a zyc z czegos trzeba, zwlaszcza ze nie mam bogatych sponsorow, ktorzy by mnie wspomogli materialnie…Moze ktos z „Green Point’u” komu „zbywa” i chcialby wspomoc „jaska z toronto”…:)))

 117. Miroslaw Berdard D said

  ad 46) Bardzo bym nie chcial ale musze sie tu z Panem zgodzić.
  ad 49) A dlaczego uwaza Pan ze Slazacy popieraja Niemcow. Z wzgledow historycznych wiele rodzin jest podzielonych. Czesc zyje tu a czesc wyjechala bo chciala lub w czasie po wojnie musiala. Ci co zostali nie sa zadnymi pro Nimcami a wielu patryjotami. Ale ta Polska to nie nasza Polska i moze wlasnie w autonimi drzemie sila na to by cos zmienic. Polski nie ma od 1945 roku.

 118. Miroslaw Berdard D said

  Moze Ja odpowiem za Pana Akej. Nie obecnie ruscy nie siedza w episkopacie, nie rzadza Polska, nie mieszaja. Tylko i wylacznie dlatego ze mamy nowego okupanta o nazwie UE. Co nie zmienia faktow historycznych ze mieszali, niszczyli, mordowali. A wiec mozna sie spodziewac ze gdyby mieli taka okazje to robili by to dalej
  Czy Pan Marcuha tego tez nie rozumie czy udaje greka ?
  Okupacja UE jest nowa i inna
  ale Polacy tych ze wschodu okupacje dobrze znaja i zaden zdrowo myslacy nie bedzie popieral tego barachla. A niech sie Rosja zbroi. Jak dojdzie co do czego przepuszczac jak najwiecej pociagow z US Army. Niech sie nedni z drugimi powybijaja. Tylko z tego skorzystamy.

  Znam Ruska co po studiach byl oficerem w Armi Rosyjskiej. Strzelanie z ostrej mial raza -:)
  Co niektorym ise wydaje ze rosja jest niby taka niepodlegla. Ano dlaczego w takim razie czesc rezerw zlota trzyma w USA ? Slucham madralinskich.

 119. Marucha said

  Re 118:
  Co się Pan przyp….ł do ruskich, że nie spełniają Pańskich wyśrubowanych wymagań i trzymają część złota w USA? Co to ma do rzeczy? Ich zaszłości, ich uwikłania, ich sprawa. Może mają w tym cel.

  Może i Rosja nie jest całkiem niepodległa – ale coś w tym kierunku robi! Wzmacnia obronność. Próbuje zwiększyć przyrost naturalny. Popiera cerkiew i patriotyzm. Pędzi kota zboczeńcom. Walczy z żydostwem. Utrudnia dywersyjną robotę „organizacjom pozarządowym”.

  A CO KURWA ROBI POLSKA? NO CO? Czy choć JEDNA JEDYNA sprawa jest w Polsce popychana do przodu z korzyścią dla narodu?

  A tych ruskich, co mieszali, niszczyli i mordowali…. to Pan z kimś nie pomylił?

  ŻEBY WAM, POJEBANYM RUSOFOBOM amerykańska armia flaki wypruła.

 120. Boydar said

  Wypruje, z całą pewnością.

 121. Griszka said

  Pan Mirosław jeszcze świecie wierzy, że w Polsce Polacy decydują kto może a kto nie przez nasze terytoria jakikolwiek towar przerzucać (niechby to było nawet amerykańskie mięso armatnie). Zejdź Pan na ziemię.

 122. Re: 121 Griszka…
  P.Miroslaw nie jest naiwny ani latwowierny, ani rowniez p. Pytel, (ani takim panom podobni). Oni pisza swiadomie i z bardzo „ciekawym przemysleniem”…
  Ci panowie nie sa tutaj bez „powodu”…
  Co wiec jest powodem pisania tutaj w Gajowce?
  Ano (to jest moja prywatna opinia) wyszukuja „luk” w pisanych przez innych wypowiedziach i „wkladaja” w te „luki” ziarna zwatpienia ktore bez konca kontynuuja dajac wrazenie o zatroskaniu w patriotycznym „polysku”, lecz w srodku ich mysli w zasadzie nie ma zadnej tresci.
  ===============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Doskonala riposte napisal Gajowy w wpisie nr 119….

 123. Marucha said

  Re 122:
  Trochę mnie poniosło, co wpłynęło na brutalizację języka…

 124. Maciej said

  @ 123

  To, że Pana poniosło to zrozumiałe, tylko czemu Pan Mirosław Bernard wypisuje takie brednie, rżnie głupa, czy jest na etapie wiedzy historycznej z podręczników szkolnych, a uprzedzeń nabawił się na stronach GP ?

 125. Marucha said

  Re 124:
  Ja wszystko rozumiem. Ja mogę zrozumieć obawy przed Rosją i sceptycyzm.
  Ale ten antyrosyjski gnój, jakim zalewają nas Gazeta Polska czy Nasz Dziennik, to już paranoja, to produkt albo totalnych kretynów, albo agentury.
  Przecież im wystarczy, że Putin zje normalny obiad we włoskiej restauracji, by zrobić z tego złośliwy artykuł, jak to satrapa używa życia kosztem biednych Rosjan.

 126. Inkwizytor said

  O proszę, Volksdeutsch Miruś ze swoim „małym Heimatem” i jeszcze mniejszym rozumkiem poucza nas jacy to Rosjanie byli niedobrzy a Niemcy to „przedszole” itp i jaką kulture nieśli 🙂 Powiedz o tej kulturze niemieckiej, którą tak uwielbiasz mieszkańcom Wielunia. Tam 1 września 1939 czysty typ nordycki zamordował podczas nalotów 1200 mieszkańców pomimo, ze w Wieluniu

  1. nie było zakładów zbrojeniowych
  2. nie było zakładów przemysłowych
  2. nie było szlaków kolejowych
  4. nie było wojska polskiego

  Albo pojedź do Szymankowa, koło Tczewa gdzie równiez 1 września cywilizowani Niemcy wymordowali polskich kolejarzy wraz z rodzinami ( w tym dziećmi ) za skierowanie ich pociągu pancernego na bocznicę. I taki Miruś poucza Rosjan 🙂

  @ Akej

  Ty jesteś nie mniej rąbniety niż Miruś. Głupote masz chyba wrodzoną

 127. Fran SA said

  Ad. 118
  Miroslaw Berdard D
  Moze pan jest mlody, a moze Jasiek z Toronto ma racje.
  Pewnie nie ma sensu, po raz nie wiadomo ktory, porownywac roli Polski w NATO i w Pakcie Warszawskim.
  A jednak sprobuje.
  W Pakcie Warszawskim bylismy waznym czlonkiem tego paktu. Na wypadek konfliktu mielismy zabezpieczac front medyczny i techniczny. Dlatego szkolilismy lekarzy, inzynierow, chemikow itp i mielismy w szkolach terenowa obrone przeciwlotnicza. Robilismy sobie jako mlodzi, czesto szopki i zarty z tych szkolen, ale tak naprawde kazdy Polak umial odroznic bojowe gazy trujace od puszczania fotelowych gazow smierdzacych.

  Edukacja – duzo lepsza od obecnej, placona byla przez podatnika. Budowalismy szkoly: 1000 szkol na Tysiaclecie. Teraz nie dotrwamy do 2000-lecia, bo wszystkie szkoly zamkna.
  Nie jezdzilismy Porschami, ale mielismy komunikacje miejska, na ktora kazdy sobie mogl pozwolic.
  W Ukladzie Warszawskim NIE bylismy chlopcami na posylki i najemnymi mordercami handlarzy bronia i narkotykow.. Mielismy wlasna armie, ktora w decydujacym momencie odmowila strzelania do Polakow; Mielismy wlasny przemysl; nie mielismy bezrobocia i na pozyczke ORS-u kazdy Polak mogl sobie pozwolic. Nie placilismy lichwiarskich procentow. Rady Zakladowe udzielaly bezzwrotnej zapomogi potrzebujacym. Mielismy Karte Nauczyciela i znakomita kadre techniczna.
  Nasze dzieci nie zebraly po smietnikach i nie byly wyrzucane bestialsko na ulice. Rodzice mogli spokojnie pracowac w czasie wakacji i ferii, bo dzieci byly pod wykwalifikowana opieka. Nikt naszych dzieci nie gwalcil na koloniach i w szkolach. Ulice byly bezpieczne dniem i noca. Nie bylo bezrobocia. I aczkolwiek wielu Polakow wyjezdzalo za granice i ‚na Saksy’, to robili to we wlasnym zakresie i traktowali jako DODATKOWY, a nie jedyny dochod rodziny. To obecne rzady od lat wypedzaja miliony ludzi z Polski, bo w Polsce nie maja z czego zyc..
  Widac bylo na codzien, ze robimy postepy w roznych galeziach przemyslu i ‚doganialismy Zachod’ w komforcie zycia. Bylismy dumni z osiagniec technicznych i mielismy 11 (jedenaste) miejsce w swiecie, gdy chodzi o poziom edukacji. Nasze dyplomy byly uznawane na calym swiecie. Obecne tzw. dyplomy z licencjatow mozna sobie zawiesic w kiblu, bo nikt tego idiotyzmu nie uznaje; nawet polskie ministerstwo oswiaty. A jakies nieudaczne mutanty Slawistyki typu ‚ licencjat z bohemistyki’ powoduja u mnie odruch wymiotny.
  Polskie zaklady pracy robily kariere za granica. A Rosja kupowala od nas wszystko co leci, lacznie z tym, co nigdzie nie mialo zbytu.
  Kwitlo rolnictwo.

  Na sama wiesc, ze nadchodzi jakas podejrzana Solidarnosc, w ktorej od samego poczatku dzialala ubecja, a sekretarze partii i czlonkowie UB namawiali na podpisanie listy Solidarnosci – wyjechalismy z Polski; nie tylko ja z rodzina. DWA miliony Polakow odmowilo udzialu w ‚przemianach’.

  Zachod nas przyjal z otwartymi rekami. Nie dlatego, ze nas szczegolnie ukochal. Zachod nie ma czasu ani pieniedzy na edukacje. Polska kadra techniczna byla bardzo zaplanowanym darem z niebios..

  Wyjechalismy z Polski bo nie chcielismy podpisac Bekanntmachung. Wtedy robilismy za ‚komuchow’, pewnie teraz tez bysmy robili.
  Zadnemu idiocie nie przyszlo do glowy, ze jako Polacy wystraszylismy sie, ze nasze dzieci przejda pod jarzmo zydowskie. Kto byl przeciwko Walesie i jego nadmuchanej popularnosci – byl wrogiem klasowym nr. 1.
  A przeciez kadra techniczna, ktora wyjechala na Zachod zdawala sobie doskonale sprawe, ze nad Polska zawisla groza zaprzedania w obce rece.
  Znajomi w Rzymie zapytali nas wprost: ‚To Polska nie potrzebuje inzynierow i programistow?'( Wtedy jeszcze i Wlosi nie wiedzieli, ze Unia tez nie bedzie potrzebowala)

  Nie, to nie bylo proroctwo. Polacy mieli przeciez przyjaciol i z lawy szkolnej i z miejsc pracy zawodowej w roznych galeziach i dziedzinach przemyslu. Mielismy znajomych i kolegow w armii. Wielu Polakow pracowalo w Anglii, USA i Francji i Niemczech.. Przyjezdzaly do nas rozne delegacje. Sami jezdzilismy na delegacje.
  Trzeba bylo byc ostatnim slepcem, zeby nie zauwazyc, ze z tym calym ‚Zachodem’ jest cos nie tak.
  No i ze w Ameryce ciagle leja Murzynow. A ‚zachodni’ wzorzec ekonomiczny moze sie w Polsce nie sprawdzic. Nie mielismy zadnych doswiadczen z gielda. A ci, co mieli, opowiadali nam rozne rzeczy.
  Nasi politycy, ani nasze banki nie graly naszymi pieniedzmi na gieldzie i w swiatowych kasynach. Wydawalismy pieniadze na armie, ale nie na wojny.

  Tylko slepy, gluchy i niedorobiony Polak mogl nie zauwazyc jak dziala Pax Americana w Kambodzy i Wietnamie; a przeciez wiedzielismy, ze zrzucali napalm (produkcji Monsanto) na dzieci wietnamskie; ze skazaja cale polacie kraju, i ze popierali Pol Pota, ktoremu pomogli wymordowac polowe ludnosci kraju..
  Przeciez wiedzielismy, ze Amerykanie w Wietnamie walczyli z komunizmem, po czym, w 1975 roku oddali Sajgon wlasnie komunistom.
  Przeciez wiedzielismy o Hiroszimie i Nagasaki.
  A jednak, propaganda sprawila, ze wielu Polakom zapachnial Zachod w calej swej krasie rasizmu, bigoterii i uprzedzen.
  ‚Self-made man’ nie potrzebuje Boga, bo sam siebie stworzyl!

  I pokochalismy hochsztaplera Reagana i zachwycalismy sie Malgoska Thatcher, bo zlikwidowala w Anglii klase robotnicza; kochala pedalow i Izrael. Byl to wzor cnot polityki swiatowej. Nikt specjalnie sie nie przysluchiwal, co ta idiotka opowiadala, jak wydala wojne swoim wyborcom.

  W Polsce, zas znakomita wiekszosc pieniedzy wypracowanych przez Polakow, wracala do spoleczenstwa na uslugi socjalne i oswiate; na budowe drog, kolei, elektryfikacje i transport.
  (I my w koncu doczekalismy sie wlasnej ‚Malgoski’ – nazywala sie ‚Solidarnosc – z Malgoskami swiata’)

  W latach siedemdziesiatych zaczely sie dziac dziwne rzeczy na Zachodzie; jakies konferencje odbierajace krajom prawa decydowania o eksporcie i imporcie, nagminne szkolenie konsultantow i socjologow, reforma szkolnictwa, i te amerykanskie awantury w wielu miejscach na kuli ziemskiej: Filipiny, Nikaragua, El Salvator, Kolumbii, Kambodzy, Wietnam, a wczesniej w Korei. itp.

  Finezyjna i dlugoterminowa, strategia byla atakiem starannie przygotowanym na nasz narod.
  I ogromna, ogromna propaganda pro-zachodnia kazala nam sie wstydzic polskosci. . Polacy zaczeli sie wstydzic tancow ludowych, wiejskich piosenek, wlasnych strojow narodowych i wlasnej mody. Juz nawet ‚mazurki’ pieczone na swieta byly za trudne do pieczenia, a lacina za trudna do uczenia. Big Beat powoli splaszczal mozgi.
  Nagle zaczynalo byc wszystko, co polskie – to albo sowieckie, albo sredniowieczne i niepostepowe.
  Szmiry zachodnie zalewaly polskie polki. Polacy ubostwiali… Hemingwaya.! Dyskutowali ‚Drogi Wolnosci’ i Remarque’a. . Kto nie rozumial Piccassa i tych za przeproszeniem siurasow przyszywanych na plecach, i cyckow w okolicy odbytu, byl idiota, co sie na malarstwie nie znal. Bo przeciez w zadnej sztuce nie
  chodzilo o ksztalty – tylko o koloryt!
  Kochalismy tego idiote Presleya i cala bande hippisow i roznych zboczencow.
  I juz nie wazne bylo, co mamy w glowie, ale co mamy .. na glowie.
  Sperma hollywodzka zalewala polskie mlode mozgi. Rewolucja seksualna byla wielkim marzeniem cichodajek, prostytutek, sutenerow i zboczencow seksualnych. Potrzebowali zalegalizowania wszystkiego tego, co roznosi choroby weneryczne i spoleczne. Przemysl narkotykowy potrzebowal gwaltownie nowych rynkow zbytu.
  No i jak grom z jasnego nieba spadl nam ‚polski’ papiez. Caly Zachod zawyl z zachwytu i podniecenia. Kochalismy Reagana, bo to taki zankomity aktor i prezydent!
  Kochalismy Reagana i wtedy gdy napadl na Nikarague i Paname i kazal bombardowac ludnosc cywilna.
  Smialismy sie z Arabow, ktorzy walczyli o swoje ziemie na Bliskim Wschodzie.
  A coca-cole mogli pijac tylko ‚wybrani’.
  Zachwycilismy sie Zachodem i jak Zachod zdaje sie skonczymy.

  Po co ja pisze te baje.
  Bo ciagle wierze, ze kazdy kraj ma prawo do decydowania o swojej gospodarce; o tym jak wychowac mlode pokolenie, i jak dbac o wspolny dorobek narodowy. I nie ma to nic wspolnego z przynaleznoscia do roznych dobrowolnych blokow, sojuszow, i wspolpracy miedzy narodami.
  EWG bylo wspolnota gospodarcza niezaleznych panstw. Byl to zwiazek ekonomiczny.
  Unia, jako zwiazek polityczny, reprezentuje ponad -narodowa ideologie i charakteryzuje sie bestialskim imperializmem.
  Polska zas stala sie zerowiskiem obcego kapitalu.
  I cala armia Miroslawow i Bedardow radosnie popiera intruzow na zerowisku.

 128. Boydar said

  @ Inkwizytor (126)
  Ja rozumiem, że to była ironia, ale pragnę podkreślić:
  Niemcy NIGDY nie wykazywali objawów ucywilizowania, NIGDY !!!
  Dlatego […] tak chętnie i łatwo zainstalowali się na terenach na zachód od Odry.
  Proszę zauważyć; dzicz chazarska, dzicz „germańska” – jakąż dogodną sytuacją mieli prekursorzy talmudyzacji różnych „takich” zbiorowości „ludzkich”. W czasie owym i obecnym.

 129. Fran SA said

  66.
  Akej
  Radze przeczytac ( pierwszy tom – inne tomy pisal juz ktos inny) Cichego Donu i sie zastanowic, po cholere byla np. Kozakom potrzebna rewolucja. Rosja sie wykrwawila w czasie rewolucji, wymordowano miliony Rosjan, a cale zloto zostalo wywiezione; rodzine carska zamordowal zyd, ktory mial im zapewnic ochrone i bezpieczny transport..
  Rewolucje nalezalo rozpoczac przed … demokratycznymi wyborami do Dumy!

  Na rewolucje bolszewicka nie mozna patrzec wycinkowo. Byla to czesc globalnego programu zniszczenia panstw, ktore staly na drodze imperializmu globalnego.
  To nie byl ani przypadek, ani ‚zbieg okolicznosci’, ze jednoczesnie padla monarchia austro-wegierska, imperium Ottomanskie i carska Rosja. I zupelnie ‚przypadkowo’, w tym czasie nastapilo gwaltowne nasilenie emigracji do Palestyny; i wykupywanie ziemi,
  i mordowanie Palestynczykow. Droga do ropy naftowej i kontrolowania Bliskiego Wschodu byla wolna. Dzielnie pomagali w tym ‚zboznym’ dziele Anglicy wysylajac szpiegow i agentow na Bliski Wschod, zeby poroznic Arabow i obiecac im wolnosc od nielubianych Turkow.
  W tym samym czasie zyd Ataturk, ktory pomagal demontowac imperium, sprowokowal awanture ormianska. Donmehy opanowali Turcje przy pomocy bankierow z Tessalonik i rzadza tam do dzis. Z tych tesalonskich bankierow wywodzi sie znany nam pan Sarkozy, wnuk rabina; a ten rabin jakos dziwnie musial uciekac na Wegry. A dzieci sie dla niepoznaki przechrzcily (ale tylko na chwile).

  Carska ‚Ochrana’ (sluzby bezpieczenstwa) byla zydowska. I to Ochrana przejela polityke zagraniczna Rosji przygotowujac jej upadek. Jakos tak sie dziwnie sklada, ze gdzie bezpieka – tam pejsate. Nawet w Fukuszimie.

  W przyrodzie nic nie ginie. W polityce tez nie. Czasem tylko trudno znalezc ‚linka’.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: