Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Leo o Walka z wiatrakami – wal…
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (11 – …
  revers o Wolne tematy (11 – …
  Dziennik 1925 Andre… o Walka z wiatrakami – wal…
  revers o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  Krzysztof M o Wolne tematy (11 – …
  Ale dlaczego? o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  Siekiera_Motyka o Walka z wiatrakami – wal…
  revers o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  revers o Jak były rektor KUL ułożył mod…
  Carlos o Wolne tematy (11 – …
  Szczepan Zbigniewski o Kultura przeciw tradycji
  revers o W domu wisielca
  UZA o Walka z wiatrakami – wal…
  Marek o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Polityczna nekrofilia w telewizjach

Posted by Marucha w dniu 2013-04-20 (Sobota)

Główne media III RP zawsze przypominały „przekaziory” peerelowskie. Od kilku dni zasiadając przed telewizorem odnosimy jednak szczególnie silne wrażenie przebywania w wehikule czasu. Programy informacyjne prześcigają się w donoszeniu o postępach w przygotowaniu XII zjazdu PZPR.

Oleksy, Kwaśniewski, Miller i Jaruzelski – to najgorętsze według telewizyjnych dziennikarzy nazwiska ostatnich tygodni. Większość mediów podnieca każdy ruch tego kwartetu i każdego z jego członków z osobna. Oto nadchodzi długo oczekiwany – zdają się nam wmawiać – wyczekiwany, arcyważny Kongres! Kongres Lewicy!

Nieboszczka SLD postanowiła zorganizować sobie okolicznościowe spotkanie. Jej szef, Leszek Miller zaczął więc objazd po bohaterach eseldowskiej przeszłości i zaprosił na kongres gen. Jaruzelskiego i Aleksandra Kwaśniewskiego. Jakby tego było mało, całość zbiórki dopina niedopinający już chyba marynarki, obrońca uciśnionych Józef Oleksy. Wierchuszka, jak widać, nie zdezaktualizowała się, jednak wszystko wskazuje na to, że lewicowcy na śmietnik wyrzucili już hasło Kwaśniewskiego sprzed lat: „Wybierzmy przyszłość”…

Zdumiewa jednak zachwyt ludzi wcelowujących obiektywy kamer i czubki mikrofonów w kierunku owej pezetpeerowskiej elity. Wszystko przypomina przygotowania do kolejnego zjazdu prosowieckiej partii, łącznie z nazwiskami. Różnica jest jednak zasadnicza – PZPR rzeczywiście nad Wisłą wiele mogła, SLD przypomina już bardziej trupa, którego zapomniano pochować. Zainteresowanie trupem nie może jednak nie dziwić publiczności, widzącej przed oczyma zgraję „starych komuchów” – copyright by Lech Wałęsa – pod przewodnictwem Millera, starających się przekonać naród, że są i jego solą, i przyszłością zarazem.

Po pięciu latach wdzięczenia się do Platformy Obywatelskiej telewizje znów przymilają się do tuzów lewicy. Każą nam ekscytować się tym, czy Wałęsa na spotkanie „przyjdzie czy nie przyjdzie”, czy Kwaśniewski przybędzie pijany czy trzeźwy, czy Jaruzelski dotrze w ogóle. Jednym słowem – sprawy dla Polaków najistotniejsze.

Na szczęście są inne kanały telewizyjne. Można przełączyć i obejrzeć coś ważniejszego. Na przykład proces matki Madzi.

Krystian Kratiuk
http://www.pch24.pl/

Komentarze 44 do “Polityczna nekrofilia w telewizjach”

 1. AniaK said

  Do PZPR nigdy nie należałam, z racji tego, że bardzo sobie ceniłam swoją niezależność. Nawet w komunie było to możliwe. Ale znałam trochę osób z tego towarzystwa, i wiem, że nie wszyscy z nich mieli serca po prawej stronie. Oleksy, Kwaśniewski, Miller i Jaruzelski… – tych nie dane mi było poznać, trochę za wysokie progi, ale wszystkich do jednego worka bym nie wrzucała. Wiedza niektórych osób mogła być przydatna, i nie wszyscy mieli złe intencje.

 2. Boydar said

  Pani AniuK, jako domorosły „lekarz”, zalecam spacer, i świeże powietrze. Pani kogut też był przekonany, że nie ma Pani złych intencji. Smacznego życzę. Tylko niech się Pani nie udławi z tej wyrozumiałości.

 3. revers said

  podstawy juz sa, panstwo policyjne
  http://www.pch24.pl/europol-chce-miec-dostep-do-bazy-danych-o-wszystkich-mieszkancach-panstw-ue,14239,i.html

 4. andrzej said

  Pani AniaK ceniła swoją niezależność spoglądając przy każdej okazji w stronę niedoścignionych wzorów, do PZPR nie należała, ale myślami była u boku.

 5. AniaK said

  Re 2:
  Kogut był typowym komuchem. Zrywał mnie na nogi skoro świt. Jak długo można się tak znęcać nad człowiekiem. Z mojej strony to była obrona.

 6. AniaK said

  Re 4:
  Wzorców szukałam gdzie indziej.

 7. Boydar said

  @ AniaK (5)
  Tak, jasne, może jeszcze Pani powie, że miał czerwone za uszami !

 8. żyrafa said

  Lansuja tę nową partię Polska+, żeby po wyborach, w których PO osiągnie słabszy wynik niż dotychczas (choć być może i tak wygra), a PSL prawdopodobnie w ogóle nie wejdzie do sejmu, zaś PiS (nawet jeśli wygra) nie będzie miało tzw.zdolności koalicyjnej, żeby PO nie miała wyboru i weszła w koalicję z Polska+ i SLD. To będzie oznaczało rewolucję lewacką, taką jak przeprowadził Zapatero w Hiszpanii czy obecnie przeprowadza Wielki Wschód we Francji. Tak więc niby nad Wisłą żyje konserwatywny i katolicki naród, ale lemingi (w tym „katolemingi”) wybiorą sobie (i ludziom normalnym, czyli także mi) w następnych wyborach głównie partie lewackie i udający prawicę PiS (który też jest na wpół lewacki, bo wyznaczony przez Kaczyńskiego na przyszłego premiera Gliński popiera pederastów), czyli samozagładę. Nie dość, że czeka nas wstrząs gospodarczy (bankructwo państwa i niewypłacanie emerytur i rent już za kilka lat), to jeszcze, żeby było nam trudniej przetrwać, zniszczą nam tradycyjne instytucje, które pozwalały nam przez wieki jakoś przeżyć najtrudniejsze czasy. Judeopolonia powstała w 1989 r. zada naszemu narodowi największy cios w historii – większy niż potop szwedzki, zabory, czy obie wojny światowe i 45 lat PRL-u. Można mieć wątpliwości, czy się z tego podniesiemy?

 9. antka kobity szwagra brat said

  ..ad2…ale – za wyjątkiem Jaruzelskiego – wszystkich dopadł wirus „filipiński”….

 10. Jacek said

  „Na szczęście są inne kanały telewizyjne. Można przełączyć i obejrzeć coś ważniejszego. Na przykład proces matki Madzi”

  I być wpuszczany kolejny raz w maliny mniejszymi lub większymi kłamstwami, nawet w newsach nic nie znaczących tej prawdy jest już coraz mniej. Sporadycznie patrząc w media (z obrzydzeniem) ma się wrażenie jakby ich zaprogramowano lub „weszło im to tak głęboko w krew”, że nie są już zdolni powiedzieć cokolwiek innego, co byłoby zgodne z prawdą. Wielu łudzi się, poznam kłamstwa będę wiedzieć jaka jest prawda. Zgoda, logika i rachunek zdań daje taką możliwość, ale w ramach tego rachunku jest też, że z fałszu wynika fałsz. I na tym właśnie budowany jest cały ich wirtualny i fałszywy świat matrixu, z którego tak naprawdę trzeba się wyrwać i przejść na drugą stronę. Z prawdy nie może wynikać fałsz, to również prawa logiki i rachunku zdań.

  A nie wyrwiemy się jeśli nie będziemy mieć własnych i prawdziwych informacji (sieci informacji). Banał, człowiek jest wybitnie „maszynką” bioinformatyczną, wszystkie przemiany społeczne (dobre i złe) oparte były na informacjach. Internet stworzył pewną nadzieje i namiastką, ale okazało się, że jest ograniczony, kontrolowany i bardzo zakłócany (trolowany), nie mówiąc o innych represjach. Nie liczmy też na oddolny, spontaniczny i masowy ruch przemian (aczkolwiek oddolny i masowy, musi być). Pytanie jak tą spontaniczność wywołać, czy jest kamyk (może lęk) który powstrzymuje tą lawinę. Czy jest to stopniowe i mozolne budowanie świadomości w ludziach, globalne prawa ekonomii i walk cywilizacji, które nie zachodzą tak szybko – lub wszystko razem. Niewątpliwie, bez globalnych przemian i własnej działalności, nie wyrwiemy się ostatecznie z matrixu. Myślę się, że proste odpowiedzi nie istnieją, ale ludzka inwencja i wzrastająca masa niezadowolonych są czynnikami sprzyjającymi, by więcej już nie oglądać i nie słuchać kłamstw.

 11. revers said

  obojetne czy z 5 ramienna gwiazdka, czy 6- scio, zawsze do przodu, za nami nie jedno morze czerwone

 12. Dictum said

  ad. 1 i 2
  Nie ma ŻADNEGO usprawiedliwienia dla tych, co się zapisywali do komuszej partii. ŻADNEGO! Te bajki o rozsadzaniu od środka – albo że tylko tak można było coś dobrego w tym kraju zrobić – są dla osób nijakich. Człowiek z charakterem nie podpisywał diabelskiego cyrografu. U ludzi, którym Pani Ania przypisuje dobre intencje (przeważnie to były intencje, żeby lepiej zarabiać), występowało rozdwojenie – np. te ukrywane chrzty własnych dzieci gdzieś po parafiach najdalej od miejsca zamieszkania i szereg innych zachowań- pożal się Boże – katolików. Czyli diabłu świeczkę, a Panu Bogu ogarek (i to tak malutki, żeby nikt nie zobaczył).

 13. JO said

  ad.12. Zgadzam sie z Panem w zupelnosci. Proceder wstepowania do Partii to Talmudyzacja Wlasnej Osobowosci i spoleczenstwa poprzez dawanie zlego przykladu.

  Wsrod Szlachty Jerozolimskiej w Zwiazku Szlachty Polskiej Padaly wnioski by pozwolic przynalezec takim Partyjniakom do Zwiazku….Typowe………., ale coz sie dziwic Zwiazkowi, ktory niby kontynnuje Etos Rycerski a Boga w Trojcy Jedynej wyrzuca ….

 14. Boydar said

  „Od rzemyczka do koniczka”

 15. Nie należałem i później jak Bolek mówił, że wszyscy podpisywali, ja nie podpisałem i wielu innych. I niczego nie straciłem a na 100% zachowałem godność. Precz z wszystkimi łajdakami i sprzedawczykami, muszą być usunięci z życia adm. i politycznego dożywotnio.

 16. andrzej said

  Pani AniuK…
  Osoba będąca według Pani „za wysokim progiem” – były prezydent III RP – Żyd Kwaśniewski – Stolzman, który sprawę tzw. zwrotu ekwiwalentu Żydom za rzekomo utracone majątki (w Polsce), tymi oto słowami w Izraelskim Knesecie przyobiecał załatwić: „zgodnie czy nie zgodnie z polskim prawem – racja musi być po stronie Żydów”.
  (Cytat za – Kurier Codzienny, str. 59 z 20 lutego – 2 marca 2008, Chicago, USA).

 17. ojojoj said

  co gajowka o tym sadzi? moim zdaniem chyba po tym spotkaniu zaczeto pluc na Holdysa w ub. roku
  Reakcja Donalda Tuska Na słowa prawdy o Swoim Rządzie

 18. revers said

  nie tylko w kraju powialo polityczna nekrofilia ale globalnie to widac po akcji falszywej flagi w Bostonie, nagle Putin wpada w ramiona Putina, KGB wspomaga FBI w szukakniu czeczenow, czyli jak 2000 lat temu Mossad przed 5 latami przygotowal w mundurkach FBIaj wypal ladunku, a cygana zlapano czyli czeczena.

  Powrot to „Wojny z Terrorem” w pelni tym bardziej ze FSB potrzebuje przed Soczi takiego wsparcia.

 19. revers said

  ,,, ciemnego putina Obamy …

 20. Kibic said

  Polacy szanuja Gen.JARUZELSKIEGO

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/sonda-onetu-polacy-szanuja-generala-jaruzelskiego,1,5472251,wiadomosc.html

 21. Griszka said

 22. RomanK said

  Polacy szanuja Gen.JARUZELSKIEGO…pisze Kibic….
  Za co?????….. sie pytam…

 23. Griszka said

  Hołdys rzeczywiście bardzo dobrze zaprezentował się w tym wywiadzie a jego słowa o „Dynastii założonej 20 lat temu”, która zagarnęła całą przestrzeń polityczną w Polsce, do której należy także Tusk, bardzo mnie ujęły. Tak samo jak te o zawłaszczeniu mediów.
  Drażni za to promocja Owsiaka w jego wykonaniu.

 24. ojojoj said

  Polska Kolej Panstwowa przed wojna, za PRL-u i dzis. Oczywiscie jest to kolejny polityczny show w sejmie, gdzie pejsy robia sobie jaja z polskiego narodu, sa w tych sprawach obyci – w koncu opanowali show biznes jakt nikt inny. Prosze zauwazyc te „podsmichy” glownych rzadzacych oraz zachowanie Nusselbauma.

 25. ojojoj said

  re 24. Ciekawy jest kolejny film, ktory jest kontynuacja (pod koniec tego filmu kliknac na baner), chociaz wielu poslow juz wyszlo, lawki sejmowe sa prawie puste, tak sie zachowuja aroganckie pejsate kurwy, tak samo jak na Bozym Narodzeniu w USA w 1913 roku kiedy sprywatyzowali Fed, kiedy prawie wszyscy kongresmeni i senatorzy wyjechali do swoich stanow spedzic swieta z rodzinami.
  Kolejne linki pod koniec kazdego filmu tez sa ciekawe, chociaz niektore mogly juz byc w gajowce kiedys zaprezentowane.

  re 23. masz racje Griszka, ale moze on tylko podal przyklad, sam jest showmenem i podal przyklad innego showmena, ale nie wiem, moze jest w tym cos wiecej, moze z jednej strony Holdysa wkurzaja pewne rzeczy a w innych polknal haczyk, a na koniec z korwinem to juz bylo niepotrzebne, wszyscy wiemy ze korwin pieprzy o rzeczach oczywistych i czasami wstawia jakies bzdury – jak klasyczny domownik piekielnych czelusci

 26. Dictum said

  ad. 22
  Są jakieś sontażowe lipy na ten temat. Nikt o przyzwoitym charakterze nie może mieć krzty szacunku do takiego sterowanego manekina, a naprawdę bezwzględnego zbrodniarza, który niszczył naród i kraj, udając, że to jego ojczyzna.

 27. Re: 24…

  Kto wreszcie „wyprowadzi” te kneSejmowe „pluskwy” ze swoich „zerowisk???”…
  „Przyssaly” sie te lichwiarskie kreatury do Polakow i nie maja zadnego zamiaru (nawet pomyslec) opuscic swoich „koryt”…
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 28. marta15 said

  Tu baaaardzo ciekwa pozycja ,warta przeczytania dla tych co maja okazje.
  Ksiazka katolickiego mysliciela ,Jozefa Pieper: ” Abuse of language, Abuse of Power”. Mysle, ze jest wydana po polsku.

  Fragment recenzji:

  Pieper shows scorn for advertising and media. He comments that advertising appeals to the lowest human instincts in an attempt to promote materialism to the point of lack of respect of others and lack of self respect. Pieper argues that advertising and media appeal to sexual exploitation, disregard for any civilized values, uncontrolled violence, etc. The point has been reached in Western „Civilization” that the masses are taught to take sadistic pleasure at the tragic misfortunes of others.

  With the emergence of MASS MEDIA and advertising, tyrants and despots have enhanced their power.
  Tyrants are alert to the effectiveness of propaganda and advert6ising in deceiving the masses.
  Threats of physical violence are blurred by the abuse of language. Such words as purges, liquidation, etc. are substituted for actual concentration camp brutality and mass murder. The masses are complicit in such evil by their indifference and „a ruthless desire to conform.” Tyrants and despots must have enemies, real or imagined, to promote a materialistic utopia which ignores wisdom and „ultimate values…”
  http://www.amazon.com/Abuse-Language-Power-Josef-Pieper/dp/089870362X

 29. Dictum said

  ad. 23.
  Panie Griszka, nie nabieraj się Pan na te zagrywki – wszyscy oni siebie warci, a Hołdys to kawał cwanego głupa. Będzie teraz tak mówił pod naiwną publikę, bo szykują zmiany i nastąpi wymiana jednych wujów na innych, ale takich samych, kolejnych łobuzów z tego samego worka .

 30. Griszka said

  @27
  Mnie cieszy jedynie, że ktoś przynajmniej lemingom powiedział, że ta cała „wolna Polska po 89” to jest zwykła ułuda. To i tak dużo jak na to co zwykle przekazuje TVN. Hołdys jednak odkrył się z tym Siemakiem. Po prostu więcej ludzi chce się dopchać do koryta dzięki JOWom.

 31. marta15 said

  „–Dawniej ludzie wiedzieli mało, ale to „mało” poruszało do głębi ich serca. Dzisiaj ludzie wiedzą wiele, ale to „wiele” porusza ich tylko powierzchownie i karykaturalnie.
  –Do tego, żeby żyć zwyczajnie, trzeba mieć wiele odwagi.”

  http://pl.wikiquote.org/wiki/S%C3%B8ren_Kierkegaard

 32. marta15 said

  bardzo dobry cytat z Kierkegaarda
  „. Ludzie domagają się wolności słowa JAKO rekompensaty ZA wolność myślenia, której RZADKO używają”

 33. marta15 said

  i jeszcze jeden cytat
  „Najsilniejszy jest zawsze ten, kto umie złożyć dłonie do modlitwy.”

 34. andrzej said

  @ 28

  Lemingi myślą już o tym, gdzie tego roku spędzą majówkę i czy w czasie błogiego odpoczynku, deszcz nie zakłóci im grillowania, resztę spraw mają w głęboko – tam, gdzie zwykle słońce nie dochodzi.
  Ostatnie dni będą spędzać w SPA, by dobrze wypaść na łonie przyrody i w oczach zazdrosnych koleżanek i kolegów.

 35. żyrafa said

  Polityczni nekrofile pławią się w luksusach
  http://www.fakt.pl/Ile-maja-Palikot-i-Kwasniewski-Majatki-Palikota-i-Kwasniewskiego-,artykuly,208055,1.html

 36. POLAK said

  Nie tylko Jaruzelskieu ale WSZYSTKIM POLAKOM w wojskowych mundurach w 1981 r. NALEZY WDZIECZNOSC i cos wiecej za to , ze nie dopuscili do ROZLEWU POLSKIEJ KRWI w rewolucji szykowanej Polsce i POLAKOM przez naszych odwiecznych wrogow i polskich ZDRJCOW !!!

 37. Boydar said

  @ „POLAK” (36)
  Jeśli już chce lub musi Pan publikować takie teksty, uważam że trzeba się inaczej ubrać. Przynajmniej czapeczkę zmienić. Inaczej nic z tego nie będzie (i tak nie będzie (hi!))

 38. żyrafa said

  @36 POLAK
  Jaruzelski zdławił Solidarność, bo wymknęła się spod kontroli jemu i żydowskim doradcom tego ruchu.
  Radzę sobie poszukać w sieci nowych faktów o Geremku znalezionych w dokumentach Stasi.
  Jaruzelski dogadał się z Davidem Rockefellerem Juniorem w siedzibie ONZ i oddał Polskę Żydom.

 39. Boydar said

  @ Pani Żyrafa (38)
  „…Jaruzelski dogadał się z Davidem Rockefellerem Juniorem w siedzibie ONZ i oddał Polskę Żydom…”
  Jeśli by już określić efekty tego spotkania, to uważam, że raczej ‚potwierdził dotychczasowe zależności’. Jakiś czas później kolejnego „odnowienia ślubu” dokonał LK.

 40. Maciej said

  Przez takich ludzi jak z postu 36 później Pan Pytel może linkować jakieś informację, że duża część Polaków wierzy jeszcze w mit Jaruzelskiego – bohatera, obrońcy Polski wybierającego mniejsze zło. Następna część wierzy, że Lech Wałęsa – „obalył” komunizm, teraz dochodzi mitologizacja kolejnego Lecha … I tak się koło nieświadomości kręci … A Naród śpi …

 41. AniaK said

  Re 9:
  Generał Jaruzelski na pewno nie jest typowym komuchem. Nie tylko nie pił, ale z tego co wiem, ludzi traktował w porządku bez względu na płeć, stanowisko, pochodzenie. Nie jest to żadna forma obrony, tylko stwierdzenie faktu.

 42. Marucha said

  Hołdys to, zdaje się, Jojne Jakow.
  Tyle w temacie.

 43. JO said

  ad.41. Pani ma poglad o Jaruzelskim jak wielu o Stalinie 🙂

  I nie jest wazne, ze poprzez „Traktowanie” ludzi przez Generala, ktory byl Matrioszka – zlodziejem nazwiska podszywajacycm sie pod Szlachcica Polskiego a faktycznie Zydem – z powodu Jaruzelskiego decyzji o stanie Wojennym ZABITO Polske i wielu Polakow w tym skazujac na wygnanie wliczajac w konsekwencje to co dzieje sie i dzis…

  Pani jest Slepa

 44. syoTroll said

  Ad 22 „Polacy szanuja Gen.JARUZELSKIEGO…pisze Kibic….
  „Za co?????….. sie pytam…” ano za „stan wojenny”, który a jakże był zły ale niestety niezbędny. Rozumiem, że pan jest zwolennikiem nic nie robienia, w obliczu zła. I udawanie że go nie ma.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: