Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  errorous o 7 rzeczy, które musisz wiedzie…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Maverick o Raport ONZ: Ukraina naruszała…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Włodek o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  lewarek.pl o Pamiętajmy o losie Serbów
  Sceptyk o Raport ONZ: Ukraina naruszała…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Ale dlaczego? o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Zenon_K o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Europol chce mieć dostęp do bazy danych o wszystkich mieszkańcach państw UE

Posted by Marucha w dniu 2013-04-21 (Niedziela)

Europol – europejska agencja policyjna z siedzibą w Hadze – chce mieć dostęp do wszystkich informacji posiadanych przez lokalne policje państw UE, w tym do kartotek dzieci, ofiar przestępstw, świadków zdarzeń, a nawet danych osób, których nie podejrzewa się o popełnienie przestępstwa.

Zapędami Europolu zaniepokojeni są Brytyjczycy. Konserwatysta Dominic Raab przekonywał w parlamencie, że Europol chce otwartego dostępu do każdej bazy danych policji w Wielkiej Brytanii. Pozwoli to europejskim władzom wtrącać się w prywatne sprawy zwykłych niewinnych obywateli.

Raab tłumaczył, że „plany Europolu obnażają ambicję stworzenia jednolitego europejskiego systemu policji, pozbawionego krajowej, właściwej kontroli demokratycznej”.

Komisja Europejska zaproponowała, by jednostki policyjne państw unijnych były bezwzględnie zobowiązane do „dostarczania Europolowi informacji potrzebnych do realizacji jego celów”, poprzez wcześniejsze usunięcie zabezpieczeń.

Komisja chce „pełnej wymiany analiz i informacji dotyczących poważnych przestępstw”. Europol miałby się także połączyć z Kolegium Policyjnym, zajmującym się szkoleniem stróżów prawa.

W ramach obowiązujących przepisów, Europol może przetwarzać informacje na temat osób „podejrzanych o popełnienie lub udział w przestępstwie” lub „gdy istnieją faktyczne wskazania albo poważne podstawy, aby sądzić, że popełnią przestępstwo”.

Nowe propozycje pozwolą na analizowanie i przetwarzanie danych „ofiar, świadków, osób posiadających odpowiednie informacje, a także danych osobowych nieletnich”, jeśli Europol zdecyduje, że „jest to absolutnie niezbędne dla zapobiegania i zwalczania przestępczości”.

Komisja przekonuje, że przyznanie większych kompetencji europejskiej agencji policyjnej pozwoli na skuteczniejsze ściganie przestępców, a analiza informacji jest podstawą nowoczesnych wywiadowczych działań w zakresie egzekwowania prawa.

Nad pracami Europolu ma czuwać Europejski Inspektor Ochrony Danych Osobowych. Będzie on badał, czy dane pobrane przez Europol zostały wykorzystane we właściwym celu, czy też doszło do naruszenia praw osób prywatnych.

Brytyjczycy mają czas do końca czerwca, by poinformować Komisję, czy wezmą udział w nowym projekcie. Parlamentarzyści obawiają się przyznania europejskiej agencji zbyt dużych uprawnień, zwłaszcza, że będzie ona odpowiedzialna za swoje działania przede wszystkimi przed organami unijnymi.

Źródło: „The Daily Telegraph”, AS

http://www.pch24.pl/

Komentarze 3 do “Europol chce mieć dostęp do bazy danych o wszystkich mieszkańcach państw UE”

 1. akcamillo said

  Polskie niebieskie psy juz dawno oblizywaly rece panow z Brukseli. Polskie pieniadze biora ,tubylcow rowno leja , meldunki i raporty wysylaja na zachod, a w zamian dostaja nowe dyrektywy. Nic nowego, potwierdzenie calkowitej kontroli, teraz juz nie musza sie niczym krepowac.

 2. zosienka said

  ja mysle,ze najlepiej jak nam wytatuuja numery na dloni . Oczywisce dla chrzescijan z literka E ( skrot od ekstremisci}.
  Sobie niech wytatuuja na czole z literka S ( skrot od satanisci).

 3. zosienka said

  a wiekszosci z literkami PI ( skrot od pozyteczny idiota), ostatecznie L ( skrot od leming),

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: