Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Sebastian o Wolne tematy (38 – …
  ! o Drażnienie Ruskiego
  Marucha o Wolne tematy (38 – …
  w o Drażnienie Ruskiego
  Sebastian o Pat Buchanan przeciwko Finland…
  ! o Wolne tematy (38 – …
  Piotr B. o Drażnienie Ruskiego
  Marucha o Drażnienie Ruskiego
  UZA o Norman Finkelstein: Rosja ma h…
  Dw1278 o MO Rosji: w ciągu 24 godzin po…
  Sebastian o Drażnienie Ruskiego
  Tadek o Drażnienie Ruskiego
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Klawy Cysorz o Drażnienie Ruskiego
  Sebastian o Idioci z UE – poszukując węgla…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 615 obserwujących.

Węgry: Jobbik chce ujawnienia danych polityków posiadających podwójne obywatelstwo

Posted by Marucha w dniu 2013-04-22 (Poniedziałek)

Wczoraj (17.04) w węgierskim parlamencie poseł nacjonalistycznej partii Jobbik, Adam Mirkoczki (na zdjęciu), przedstawił projekt ustawy, zgodnie z którą wszyscy członkowie parlamentu musieliby poinformować opinię publiczną o posiadaniu drugiego obywatelstwa oraz dokładnie przedstawić, w jakich okolicznościach takowe obywatelstwo uzyskano.

Zdaniem Mirkoczkiego, obywatelstwo jest jedną z form tożsamości i wskazuje, któremu krajowi lojalny jest obywatel. Dlatego też powinno się zwracać uwagę na sytuacje, kiedy węgierski polityk z podwójnym obywatelstwem prowadzi dyplomatyczne negocjacje z krajem, którego również jest obywatelem – szczególnie, gdy sprawa dotyczy drażliwych kwestii.

Proponowany projekt ustawy nie ma na celu zakazania politykom o podwójnym obywatelstwie zasiadania w węgierskim parlamencie, lecz nakłada obowiązek poinformowania opinii publicznej o tym fakcie. Przedstawiona przez posła Jobbiku propozycja, byłaby rozbudowaniem funkcjonującej już w Zgromadzeniu Narodowym ustawy, która zobowiązuje wszystkich posłów do składania oświadczeń majątkowych i informowania o swoich finansach.

O planach przedstawienia ustawy w parlamencie Jobbik poinformował jeszcze w 2012 roku. Wówczas najgłośniej mówiło się o politykach, którzy oprócz węgierskiego obywatelstwa posiadają również izraelskie. Posłowie Jobbiku twierdzą, że obecność u władzy ludzi, których lojalność rozłożona jest pomiędzy te dwa kraje może być zagrożeniem dla narodowego bezpieczeństwa.

Jeżeli projekt zostanie przyjęty, wszyscy węgierscy politycy będą musieli ujawnić swoje podwójne obywatelstwo i opisać okoliczności, w których je otrzymano nie później niż w lipcu bieżącego roku. Przeciwko ustawie protestuje rządzący Fidesz, który zdaniem części komentatorów ukazuje tym samym, iż zalicza się do tych partii politycznych, w których odsetek posłów o podwójnym obywatelstwie jest najwyższy.

Na podstawie: politics.hu

Zobacz również:
Węgry: Żydzi i główne siły polityczne demonstrują przeciwko Jobbikowi

http://www.autonom.pl

Czy to nie jest zoologiczny antysemityzm domagać się od Żydów żeby się zdekonspirowali?
Admin.

Komentarzy 27 do “Węgry: Jobbik chce ujawnienia danych polityków posiadających podwójne obywatelstwo”

 1. AlexSailor said

  Taka ustawa jest po prostu logiczna i niezbędna.

 2. maria said

  Powinni sprawdzac obywatelstwo jak jest w Izraelu,do 3 pokolenia.

 3. andrzej said

  Ad. 1: Konieczna również i w Polsce.

  Ad. 2: Oczywiście chodzi tam o gojów, ale przykład dobry.

 4. Fran SA said

  To nawet nie chodzi o obce paszporty czy podwojne obywatelstwo.. Kazdy, kto ma prawo do podwojnego obywatelstwa nie powinien zasiadac w rzadzie. Zadnym rzadzie.
  Rozne panstwa maja rozne prawo emigracyjne, ja znam tylko niektore.
  Rosjanie wymagaja, 5 lat pobytu w Rosji i znajomosc rosyjskiego. Naturalnie przez te piec lat trzeba sie wykazac, ze sie chce byc powaznym obywatelem. We Wloszech trzeba grzecznie i bezkarnie odczekac na ‚sogiorno’ 10 lat, i zglaszac sie na policje co jakis czas i miec stale prace.

  Rozne panstwa maja rozne programy emigracyjne: zawodowe, laczenie rodzin, humanitarne, pracownicze itp. Na wszystkie wizy pobytowe trzeba czekac roznie, w zaleznosci od wymogow danego kraju.
  Natomiast wizy na tzw. pochodzenie maja duzo latwiejsza procedure. Wystarczy sie wykazac przynajmniej jednym rodzicem z kraju pochodzenia. W USA ciagle wystarczy , ze sie ktos urodzil w Stanach, dostaje obywatelstwo z racji urodzenia.
  Paszporty moga wydawac placowki dyplomatyczne.
  I z tego prawa korzystaja zydzi na calym niemal swiecie.

  Wlasciwie wystarczy pokazac oryginaly dwoch dokumentow: swiadectwo urodzenia kandydata i swiadectwo urodzenia rodzicow/rodzica. A wlasciwie potrzebny jest i trzeci dokument. Oswiadczenie rodzica, ze sie nigdy nie zrzekal polskiego obywatelstwa. Dolozyc do tego list kurtuazyjny, ze sie kocha Polske i pragnie sie byc ‚wiernym synem nowej ojczyzny’ i dostaje sie najpierw obywatelstwo, a potem paszport.
  Dla zydow zaden dokument nie jest problemem, bo maja swoich pobratymcow w kazdej komorce polskiej administracji.
  Polska wydaje bardzo duzo paszportow dla obywateli Izraela – stanowczo za duzo. A za malo dla np. Polakow z Kazachstanu.

  Marucha troche nie ma racji.
  Kazdy kraj (ciagle jeszcze) ma prawo miec wlasne prawo emigracyjne.
  Zaostrzenie wymogow, gdy chodzi o czlonkow rzadu nie ma nic wspolnego z antysemityzmem, bo dotyczy WSZYSTKICH narodowosci. Tak, ze np. osoba, ktora ma obywatelstwo i amerykanskie i polskie podlega takim samym wymaganiom, jak Polak-Turek, czy Polak -Niemiec, czy Polak -zyd (ladnie brzmi na papierze) .

  O ile nie zgadzam sie z roznymi przyjaciolmi w gajowce na temat emigracji czy wielonarodowosci, o tyle bardzo mocno wierze, ze w rzadzie polskim nie powinni zasiadac cudzoziemcy. Koniec – kropka. (Tak robi wiele panstw – nic nowego).
  A za reprezentowanie interesow innego panstwa kosztem interesow Polski powinno sie karac zdrada stanu.

  Chodzi teraz o to, zeby wytlumaczyc to poslom do sejmu; najlepiej w czasie kampanii wyborczej.

 5. Marucha said

  Re 4:
  Marucha troche nie ma racji.
  Kazdy kraj (ciagle jeszcze) ma prawo miec wlasne prawo emigracyjne.
  Zaostrzenie wymogow, gdy chodzi o czlonkow rzadu nie ma nic wspolnego z antysemityzmem, bo dotyczy WSZYSTKICH narodowosci.

  Ależ Panie Fran:
  1. To była ironia. Ani mi w głowie zwalczać jakiś „antysemityzm”.
  2. Wiadomo dobrze, że w przeważającej większości przypadków chodzi o dodatkowe obywatelstwo w Żydolandii.

 6. Brat Dioskur said

  Pamietam jak opolski oddzial LPR-u na swoich formularzach zamiescil rubryke „narodowosc” to w Warszawie chciano wykastrowac Giertycha! Wyb Gaz wyl jak potepieniec!

 7. zosienka said

  zaraz Zydzi beda na calym swiecie lamentowac jaki to straszny anty-semityzm na tych Wegrzech.
  Czego oni sie domagaja.?? Lojalnosci wobec narodu w ktorym mieszkaja??

 8. akej said

  Cholera! – Dlaczego nie ma u nas takiego Jobbiku?

 9. Sybirak said

  Uczmy się u Węgrów !!!!!

 10. Boydar said

  Powiem przekornie: cały Jobbik można wyeliminować w ciągu jednej nocy.

 11. Kronikarz said

  : – )

 12. Easy Rider said

  Sądzę, że skupienie się na kwestii obywatelstwa nie załatwiłoby problemu żydowskich (czy w ogóle obcych) wpływów na rządy w Polsce, to tylko margines problemu, tym bardziej, gdyby akcja miała dotyczyć tylko parlamentarzystów. Istotą problemu jest bowiem narastające od 20-kilku lat uwikłanie Polski w układy międzynarodowe, w wyniku czego sprawujący nominalnie władzę są tylko marionetkami sterowanymi przez światowe ośrodki władzy, a posiadane przez nich obywatelstwo nie jest żadnym wyznacznikiem, mogącym świadczyć o działaniu w interesie Polski lub przeciwko niemu.

  Ponadto, należy sobie zadać pytanie, czy Żydzi, którzy wyrządzili Polsce tyle szkód, jak Kuroń-Kordblum, Michnik-Szechter, Mazowiecki-Dickman, Kwaśniewski-Stolzman, Balcerowicz-Bucholtz i wielu innych – posiadali lub posiadają obywatelstwo izraelskie? Najnowszy z listy polskojęzycznych eksponentów żydoglobalistycznych interesów – Rostowski-Rotfeld w chwili obejmowania funkcji ministra finansów nie miał obywatelstwa polskiego (nawet numerów PESEL i NIP), tylko brytyjskie (czy również izraelskie – nie wiadomo), ale co by to zmieniło, gdyby nawet miał przyznane to obywatelstwo polskie? Czy wtedy działałby bardziej w interesie Polski, a nie lichwiarskiej międzynarodówki?

  Stąd też, nadzieje związane z przeszczepieniem akcji węgierskiej na nasz grunt uważam za nieco naiwne. A może cała tamtejsza akcja ma za zadanie odwrócenie uwagi społeczeństwa od istoty problemu obcych wpływów na rządy w ich kraju?

 13. Fran SA said

  Ad.12
  Easy Rider
  Michnik moze w kazdej chwili otrzymac obywatelstwo Izraela, bo jest uprawniony. Dlatego we wczesniejszym wpisie tlumacze, ze nie tylko ci, ktorzy maja podwojne obywatelstwo ale i ci, ktorzy maja prawo do podwojnego obywatelstwa nie powinni zasiadac w rzadzie.
  Michnik moze otrzymac izraelski paszport w ciagu pol godziny!

  Gdy chodzi o tzw. ‚przedstawicieli narodu’ w rzadzie – to wlasciwie nie mamy wobec nich absolutnie zadnych wymagan. ANi nie musza byc przygotowani do zawodu, ani nie musza reprezentowac jakiejkolwiek etyki, i nie maja zadnych zobowiazan wobec podatnika, ktory ich wynajal do pracy. I moga bezkarnie obiecywac takie pierdoly jak: walka z terroryzmem, uznanie praw ale tylko dla pedalow, ‚rownouprawnienie kobiet’ i tzw. demokracje, przy czym juz dawno nikt nie wie co to znaczy.
  I moga zupelnie bezkarnie utrzymywac cale tabuny swoich krewnych i znajomkow za pieniadze podatnika.
  Sa to swoiste bumelanty i pasozyty.
  Czasami mi sie wydaje, ze obywatelstwo w takim przypadku spada na drugie miejsce.

  Przeciez my nawet nie wiemy, kogo i po co wybieramy, a taka pani Grodzka ma wielu wielbicieli w narodzie po obu stronach tzw. plci..
  Ani narod, ani jego przedstawiciele nie maja wobec siebie nadzwyczajnych zobowiazan i stanowia klasyczny podzial: my i oni.
  Natomiast czlonkowie rzadu, o czym takze wspominam, nie powinni miec prawa reprezentowania zadnych grup nacisku, a do takich nalezy np. Michnik i rozni tacy poprzebierani za Polakow.

  To nie jest ‚przeszczepienie akcji wegierskiej’, bo takie prawo o jakim sie marzy Wegrom, obowiazuje w wielu krajach, zwlaszcza muzulmanskich. W Malazji mozna miec nawet staly pobyt, ale paszportu malajskiegio nie dostanie zaden cudzoziemiec. No wiec nie moze miec przywilejow i praw obywatelskich.
  Dlatego tzw. ‚miedzynarodowe community’ probuje infiltrowac opozycje i wydaje kupe pieniedzy na pedofila z opozycji (przy wielkim aplauzie roznych islamofobow) , zeby obalic rzad, na ktory glosuja od lat obywatele Malazji.
  Walka z tzw. international community’ jest bardzo trudna, a nawet smiem twierdzic, ze sie wcale nie zaczela, bo nie tylko nie ma ‚sil i srodkow’, ale oglupienie narodow doszlo do zenitu.
  Duzo latwiej popieramy bandytow, niz ich ofiary.

 14. nc said

  A co z tymi, co maja potrojne, poczworne i wielokrotne obywatelstwa?

 15. Fran SA said

  14.
  Nc
  Takich jest tez bardzo duzo. Czesto chodzi o paszporty i uprawnienia na terenie kraju, ktory akurat chce sie odwiedzic. Nie potrzeba wizy. ( mozna zaoszczedzic na oplacie za wize)
  Polski paszport przynosi duze oszczednosci wizowe do krajow Unii.
  ALe bywaja tez i inne korzysci.
  Osobiscie uwazam ( i tu sie bardzo naraze roznym wpisowcom), ze Polak ktory mieszka na stale gdzie indziej, i ma obywatelstwo kraju, w ktorym mieszka, nie powinien miec prawa glosowania na polskich kandydatow do rzadu.
  Przepraszam, ale statystyki sa zalosne. Tzw. Polonia kilka razy juz przewazyla w wyborze kandydatow. Jak nie place podatkow w Polsce, to nie mam chyba prawa wynajmowac przedstawicieli do rzadu, ktory NIE bedzie mnie reprezentowal.

  Bardzo mnie interesuja sprawy polskie, ale nie mam prawa wybierac Polakom w kraju ich wlasnych ciemiezcow. Przeciez nie wszystko wiem i umiem, choc bardzo duzo czytam i probuje zrozumiec. Polacy nie sa jednolita masa, a konsulaty pracuja juz nad tym, zeby Polonia wiedziala na kogo glosowac.
  Przeciez Polonia wydala kupe pieniedzy na wybor Walesy. I nie zainteresowala sie rozliczeniem z poteznych funduszy przekazanych Polsce.

  Czy jak Tusk czy inny aparatchik zlamie kolejna obietnice, to czy moge go z tego rozliczac? Pisac listy protestacyjne? Domagac sie wywiadow? Przeciez nie mam swojego poslanca czy poslanki do sejmu, zeby mu/jej zwrocic uwage na rozne skandale. Mnie NIKT nie reprezentuje w polskim rzadzie!
  Ale zawsze mam prawo ponarzekac w gajowce, co jest o tyle istotne, ze jest to forma komunikacji z krajem i dzielenia sie informacjami z Polakami w Polsce ( i nie tylko)
  Polacy w kraju maja prawo wyboru kontaktow z takimi czy innymi zrodlami
  /przenosnikami informacji.
  Ciagle jeszcze mozna bezkarnie wypisywac to, o czym juz w kraju dawno zakazano.
  I poniekad jest to forma przeciwstawienia informacji, ktora w kraju coraz bardziej ‚regulowana’.

  Uczeni w pismie opowiadaja, ze informacja jest forma kontroli tego co sie dookola nas dzieje.

  Jak bardzo istotna jest informacja pokazuje ten filmik z Nowego Jorku gdzie 60 tysiecy rabinow protestowalo przeciwko Internetowi! (wiele sekt zabrania korzystania z internetu – z blizej niewiadomego powodu)

  http://www.timesofisrael.com/rabbis-get-rid-of-the-internet-if-you-know-whats-good-for-you/

 16. Marucha said

  Re 15:
  Osobiscie uwazam ( i tu sie bardzo naraze roznym wpisowcom), ze Polak ktory mieszka na stale gdzie indziej, i ma obywatelstwo kraju, w ktorym mieszka, nie powinien miec prawa glosowania na polskich kandydatow do rzadu.

  Takie stanowisko jest logiczne.

 17. Maciej said

  @ 16/15

  To jest jak najbardziej logiczne stanowisko, wydaje mi się, że jakiś okres czasu na obczyźnie powinien o tym decydować. Na przykład – dwa lata … Choć ciężko mi pisać o wyborach w Polsce, bo choć w niej mieszkam to nie korzystam z tego dobrodziejstwa ze względu na brak partii na scenie politycznej, które odpowiadają moim preferencją …

 18. Fran SA said

  No bo pomyslmy: ilu ‚Polakow’ w Izraelu bierze udzial w polskich wyborach?

 19. revers said

  Wybory za granca sa tez farsa wyborcza, same se reguluja, wydluzonym kolejkami, brakiem przepustowosci lokali wyborczych, w przeciwienstwie do lokali wyborczych w wiezieniach.

  Czy aby nie zadaleko gajowy poszedl w swych ustaleniach wyborczych dla Polonii, gdy to czesto w wiezieniach politycy PO otrzymuja przytlaczajaca wiekszosc glosow, a jest tego ponad 100 tysiecy.

  Nie tylko podatki dla panstwa powinny decydowac o prawach wyborzczych Polonii, ale ilosc gotowki, lub w wartosc w zlocie systemtycznie przesylanych do Polski, potwierdzony przez Uni Bank lub Kantor Wymiany, co wzmacnia ekonomicznie lokalna walute, czy w zlocie skarbec.

 20. Easy Rider said

  Ad 13 – Fran SA

  Zgadzam się zasadniczo z sensem komentarza, jednak mam pewne wątpliwości co do stosowania kryterium możliwości uzyskania innego obywatelstwa przez osoby publiczne – czy wtedy nie miałby miejsca tzw. „casus narzędzia gwałtu”, czyli domniemanie sprawstwa na podstawie ewentualnej możliwości dokonania czynu? Jak bowiem w sposób prawny uregulować kryterium, że ktoś może uzyskać inne obywatelstwo? W luźnej rozmowie możemy sobie oczywiście domniemywać na temat Michnika czy innych Żydów lub wybitnych szabesgojów, jak Radek Sikorski, że bez problemów i oczekiwania uzyskaliby obywatelstwo Izraela (o ile go już nie mają) – ale norma prawna musi operować sprawdzalnymi kryteriami. Natomiast tego rodzaju wybór mógłby być dokonywany przez wyborców, którzy nie muszą się tłumaczyć ze swoich decyzji – problem jednak w tym, że nikt tych kanalii nie wybiera, albo zostają dokooptowani w ramach list krajowych, albo (jeżeli chodzi o rząd) – narzuceni przez „Wielkiego Brata”.

 21. JO said

  Uwazam, ze Glosowania nie powinny Byc bezimienne. To przeciez furtka do przekretow, ktore przeciez sa od dawna Robione. Nie mowiac o tym , ze tysiace obywateli Polskich pochodzenia Zydowskiego z Izraela I wielu innych Panstw glosuje na rozkaz…

 22. walerianda said

  Chcecie wyeliminować bohaterowie całą Polonię i przejąć sterowanie moją Ojczyzną? Nie będę się Wam sprzeciwiał a szczególnie Tym, którzy chcą dzielić Polaków a nie łączyć. Co ma wspólnego podwójne obywatelstwo z patriotyzmem, wyeliminujcie Żydów z Rządu, Sejmu, Senatu i adm. państwowej mianem naturalnego prawa a nie bojaźnią antysemityckiego tytułu. W Polsce rządzą Żydzi a nie Polacy. Powinno być chyba odwrotnie. Jak Wy tego dokonaliście, poprzez bojkotowanie wyborów. aż mnie zatkało, i Marucha też takiego zdania?

 23. Fran SA said

  Ad.20 Easy Rider
  Nie chodzi o procedury otrzymywania obywatelstwa. Moga sobie byc rozne w zaleznosci od prawa emigracyjnego danego kraju.
  Mnie ( a i Wegrom) chodzi o to, zeby ludzie o podwojnej lojalnosci nie zasiadali w rzadach, ktore z definicji wymagaja lojalnosci wobec lokalnych wyborcow,, poniewz zostali wybrani do LOKALNYCH wladz..

  Od jakiegos czasu ‚slowo’ obywatel’ stalo sie pustoslowiem bez pokrycia, a otrzymanie paszportu – zwyklym mechanizmem do bezwizowych wedrowek po krajach z bardzo roznych powodow.
  Dlatego mamy klopot z tzw. reprezentowaniem np. czterech panstw na raz.

  No wiec np. raz jestem Eskimosem, a raz Hotyentotem i reprezentuje bardzo mocno srodowisko naturalne. Ale w Afryce jest mi za goraco, to koniecznie chce wprowadzic Laplandie i skory z bialych niedzwiedzi – a to znowu nie podoba mi sie Grenlandia i probuje upchnac stroje bikini. A na obu biznesach, zeby zarobc, trzeba zmusic Eskimosow do kupowania strojow plazowych, a golych murznow do latania w skorach i budowania igloo na Saharze.
  No i kto nie kupi takiej skory z bialego niedzwiedzia w Afryce rownikowej – idzie do wiezienia za rasizm, bo nam psuje demokracje i prawo do biznesu.

 24. Maciej said

  @ 23

  Tylko, że lojalności wobec Ojczyzny i Narodu nie da się wymóc ustawodawstwem … To jest rzecz nabyta wynikająca z innych uwarunkować niż prawo …

 25. JO said

  ad.24. Wynika to z Wiary w Boga Trojce Jedyna, wylacznie.

 26. Re: 13..Fran SA

  Mozna by postawic pytanie: „Czy Polak przebywajacy poza granicami Polski moze kandydowac do Sejmu czy Senatu by mogl reprezentowac interesy Polakow poza granicami RP????.
  Z logicznego punktu widzenia, prawie druga Polska jest poza granicami Polski, a Polacy w Polsce praktycznie nic nie zrobili od zakonczenia II zydowskiej wojny swiatowej, by sytuacja ulegla jakiejkolwiek poprawie wlacznie ze sprowadzeniem Polakow ze Wschodu.
  Kto wiec reprezentowalby sprawy Polonii w Polsce?
  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 27. akej said

  @ Jasiek z Toronto
  Tu pan ma 50% racji! Polacy w PRL-bis, glownie dzieki zauroczniu niejakim JP2, praktycznie nic nie zrobili od 1989 roku do dzis. Przedtem, w PRL, w porownaniu z innymi demoludami, zrobili bardzo duzo.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: