Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Tajemnicze zjawisko ostateczne…
  Liwiusz o BlackRock: 2 biliony dolarów…
  Boydar o Wolne tematy (82 – …
  Emilian58 o Atak serca ze strachu przed… a…
  Yagiel o Wolne tematy (82 – …
  Emilian58 o BlackRock: 2 biliony dolarów…
  Kojak o Atak serca ze strachu przed… a…
  semperparatus o Tajemnicze zjawisko ostateczne…
  Mietek o Aktualność geopolityki!?
  Greg o Tajemnicze zjawisko ostateczne…
  Mietek o BlackRock: 2 biliony dolarów…
  NC o BlackRock: 2 biliony dolarów…
  Greg o Tajemnicze zjawisko ostateczne…
  Mietek o Aktualność geopolityki!?
  kontra o Wolne tematy (82 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Getto 1943 oczyma szmalcowników

Posted by Marucha w dniu 2013-04-23 (Wtorek)

 

Trudno przekonać salonowych pieszczochów, że na heroiczne powstanie w getcie można patrzeć inaczej niż oczami szmalcowników i ludzi z marginesu. W odruchu warunkowym na słowo „Polak” reagują oni bowiem, jak z automatu: „antysemita!”.

[Admin bardzo nie lubi określenia „salon”, a tym bardziej „salonowe pieszczochy”. Chodzi bowiem o zasrany pod dach chlew i jego unurzanych we własnych odchodach mieszkańców – admin]

Pomnik Bohaterów Getta w Warszawie. Fot. E. Helbert/Forum.

Można być złośliwym i zapytać, dlaczego lewicowe kręgi „mają problem” z obchodami Powstania Warszawskiego, w których dopatrują się czczenia polskiej klęski i niewychowawczej martyrologii, a z tak wielką estymą traktują powstanie w getcie. Bohaterskie powstanie Żydów i Polaków w 1943 roku było przecież aktem znacznie bardziej beznadziejnym niż akt zbrojny, do jakiego doszło rok później.

Ale nie spisujmy bezsensownego protokołu rozbieżności. Salon od dawna porzucił logikę w sporze o sprawy zasadnicze.

Przywracanie nieco podupadłej pamięci o powstaniu w getcie jest ważne, pod warunkiem, że przyświecają jej w miarę uczciwe intencje. Tymczasem lewicowe elity, przypominając o powstaniu w getcie, zachowały się tak samo, jak zachowują się zawsze, gdy mowa o niemieckim terrorze wobec Żydów w czasach II wojny światowej – przyłożyły pałką w głowę Polsce Podziemnej i mieszkańcom Warszawy.

Wstydźcie się!

Publicysta Paweł Smoleński w jednej z radiowych audycji smętnym i frasobliwym tonem oświadczył, że AK nie pomogło powstańcom tak, jak pomagać powinno. Bo Smoleński doskonale wie, jak to się w okupowanej Warszawie żyło i zapewne, gdyby przyszło mu żyć w tamtych czasach, rzuciłby się z pepeszą na walczące z okupantem getto i gryzłby zębami jego mury.

Z kolei Aleksandra Klich i Jarosław Kurski z „Gazety Wyborczej” przeprowadzili rozmowę z Władysławem Bartoszewskim, któremu oświadczyli, że wstydzą się za „szmalcowników i szpicli”. Chyba na nic zdały się, zupełnie rozsądne, uwagi historyka i konspiratora, że on zachował się porządnie, że generalnie okupowana Warszawa współczuła powstańcom i, że nie ma sensu wstydzić się za podłości jakiejś grupki osób. Klich i Kurskiemu, zdaje się, nadal jest wstyd. Czyżby tak bardzo utożsamiali się z wojennymi mętami? Ich sprawa. Tylko dlaczego ma się z nimi utożsamiać też cała Polska?

Na falach eteru wyemitowana została też dyskusja dwóch naukowców, których prowadząca program zagajała refleksyjnymi pytaniami o to, jak Polacy radzą sobie dzisiaj z mordem Żydów, do jakiego doszło w okupowanej Polsce. Zupełnie jak gdyby to nasi żołnierze strzelali wówczas do Żydów. Inna sprawa, że prowadząca wyraziła też swoje oburzenie, że w jakiejś szkole dzieci stwierdziły, iż w czasie okupacji zginęło tyle samo naszych rodaków, co Żydów. Rozumiem, że dziennikarka postanowiła w ten sposób podjąć się żenującej licytacji na liczbę zabitych pod niemiecką okupacją. W dodatku towarzyszący jej naukowcy traktowali jej enuncjacje zupełnie poważnie. Komentarz raczej zbędny.

„Faszyści” na straży Żydów

Trudno chyba przekonać salonowych pieszczochów [czytaj: obsrane świnie – admin], że prawda była inna. Bo jeśli oni, niczym pies Pawłowa, w odruchu warunkowym łączą Polaka z antysemityzmem, to jak tu polemizować? Przyjrzyjmy się jednak temu, jak ten polski antysemityzm wyglądał. W jaki sposób „faszyści”, których przecież, zdaniem salonu, pełno było w AK, nie mówiąc już o NSZ, pomagali Żydom i jak bardzo „obojętni” okazali się wobec powstania w getcie.

Oto w 1943 roku Kierownictwo Walki Cywilnej zobowiązało walczących Polaków do wymierzania najsurowszej kary wszystkim szmalcownikom. Polskie Państwo Podziemne hojnie wspierało również finansowo, dzięki utworzeniu Żegoty (Rada Pomocy Żydom), żydowską konspirację. Nie wiadomo też, jak szybko skończyłoby się powstanie w getcie, gdyby AK nie zaopatrzyła walczących w broń.

A jakie działania podjęli Polacy, gdy w getcie trwały walki? Usiłowali przedostać się do środka, poprzez wysadzenie muru (ostatecznie udało się to dzięki podkopowi). Żołnierze podziemia nie tylko ratowali rannych powstańców, ale też sami walczyli ramię w ramię z Żydami. Absorbowali także Niemców na zewnątrz. Ówczesny szef SS w Warszawie, Jurgen Stroop napisał w specjalnym raporcie, że jego oddziały są „ciągle ostrzeliwane spoza getta, a więc ze strony aryjskiej”.

Co natomiast robili dla getta i Żydów ci, którzy dzisiaj, w oczach salonu, są „najbardziej faszystowscy” wśród faszystów, czyli narodowcy? Ano, pomagali wyprowadzać dzieci z getta. Zasłużył się tutaj Jan Dobraczyński, pisarz i przedwojenny działacz Stronnictwa Narodowego. O Janie Mosdorfie, który przed wojną był przywódcą ONR (cóż za hańba, prawda?) wiadomo z pamiętników pisanych przez Żydów, że uwięziony w Oświęcimiu pomagał żydowskim współwięźniom, niejednokrotnie ryzykując życiem.

Żydów wcielano także do NSZ, za którą to walkę w tych oddziałach, otrzymywali odznaczenia. Narodowcy byli zresztą nierzadko bardzo zdeterminowani, by chronić swoich żydowskich towarzyszy broni. Po co te wszystkie, bardzo zresztą wycinkowe, przykłady? Nie po to, by się z kimkolwiek licytować, choć lewicowe kręgi robią wszystko, by do takiej wymiany ognia doprowadzić. Idzie po prostu o to, by odpowiedzieć, choćby w krótkim tekście, na wierutne bzdury, których przy okazji obchodów 70. rocznicy powstania w getcie naroiło się co niemiara w lewicowych mediach.

Lewicowe skundlenie

Mędrcy z sercem po lewej stronie, deklarując swój wstyd za Polaków, którzy okazali się „szmalcownikami”, lub „obojętnymi obserwatorami niemieckiej agresji wobec Żydów”, prezentują po pierwsze brak elementarnej wiedzy. Bo liczne akty heroizmu i oficjalne prawodawstwo Polskiego Państwa Podziemnego, same mówią za siebie, jak wiele Polacy zrobili, by pomóc Żydom w szalenie trudnych po temu warunkach [I po co… po co… – admin]

Po drugie, czego salon zdaje się nie dostrzegać, obok Żydów prześladowani byli sami Polacy, w tym przecież i ci „obojętni warszawiacy”. I po trzecie w końcu, szmalcownicy, łotrzy i męty znajdowali się tak wśród Polaków jak i wśród Żydów, by przypomnieć choćby grupę kolaborantów Lejba Skosowskiego „Lonka”.

Lewicowe elity mają jednak to do siebie, że skundlenie towarzyszy im nie tylko na płaszczyźnie moralnej, ale także w ocenie historycznych wydarzeń. Wolą patrzeć na świat oczyma szmalcowników i mętów, zamiast dostrzegać to co wzniosłe. Szkoda, że miliony Polaków, łapczywie chłonących mądrości płynące z mainstreamowej prasy i mediów elektronicznych, poznają, obok historii Żydów, historię zbirów i ludzi z marginesu, od których, jakżeby inaczej, roić się miało wśród polskich konspiratorów.

Krzysztof Gędłek
http://www.pch24.pl/

Komentarzy 46 do “Getto 1943 oczyma szmalcowników”

 1. ponury said

  …a na DISCOVERY WORLD spokojnie leci seria filmów dokumentalnych „Kolaboranci III Rzeszy”… jeden z odcinków był poświecony żydom w wehrmachcie i ss. polecam na końcu odcinka „pan” tłumaczy powody słuzby żydów w nazistowskiej armii. KURIOZUM!!!!!!!!!!!!!

 2. Marucha said

  Re 1:
  Widzi Pan, jeśli Żyd kolaborował z Niemcami, to po to, by starać się uratować – bo, jak wiadomo, Dla Polaków śmierć to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna… śmierć, jak śmierć… A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym.

 3. Nemo said

  Może nie do końca na temat ale przesyłam filmik z piosenką grupy Sabaton pt.40:1.Według autora szwedzka grupa śpiewa…o bohaterskich bojownikach w gettcie warszawskim. Dla mnie,to skandal,żenada i wyjątkowy tupet.

 4. ponury said

  …wiem wiem!Znam te ich pokrętne tłumaczenia (nie mieszczące się w „pale”). Z dokumentu wynika również że Goering uratował kilku żydów , wiec powinien mieć „drzewko” „sprawiedliwego” 😉

 5. Władziu said

  Click to access bednarczyk.pdf

 6. Marucha said

  Re 3:
  Sprawa została zgłoszona do Google jako oszustwo.
  Jakiś chuj podłożył nędzne wideo o getcie pod muzykę Sabaton traktującą o Bitwie pod Wizną.
  Zalecam, aby możliwie dużo osób tak samo zrobiło.

 7. syoTroll said

  ad 3. Fin. U nich czerwone jest złe, a brunatne dobre. Specyfika narodowa.

 8. Brat Dioskur said

  Ciekawe refleksje mogly ogarnac obserwatora weekendowego programu niem.TV ARD.Stal bowiem ow weekend w cieniu 70 rocznicy powstania w warszawskim gettcie.Powiadaja ,ze na zlodzieju czapka gore ,tak wiec w sobote zaaplikowano niemiaszkom cos na pokrzepienia,mianowicie „Das Boot”.jeszcze raz mogli delektowac sie poprawnymi reakcjami braci podwodniackiej ktora albo sobie pokpiwala z fuehrera i Doenitza albo pelna piersia spiewala hymn wrogow bo „The way to Tiperarry”,czujac sie prawie juz w szeregach Royal Navy nad matrosami ktorej prawie ze sie poplakano ,kiedy lodz nie zabrala rozbitow alianckich z plonacego zbiornikowca.Niemniej zgrzyt mogl nastapic w momencie,kiedy po wystrzeleniu torped cala zaloga z zacisnietymi kciukami oczekuje na wybuchy a uslyszawszy je prawie ,ze nie krzyczy z radosci ,hehe.W niedziele jednak dano juz cos na temat bo „Pianiste”.Co prawda o godz.1.10 w …nocy wiec niewielu widzow sie zestresowalo ,a jezeli juz jacys to bezrobotni ,no bo kto pracuje lub sie uczy to juz o tej porze idzie do lozka. Zaprzepaszczono jednak pewien motyw. O toz w scenie ze Stroopem mozna bylo podac ,ze stojacy za jego plecami esesmani to w rzeczywistosci AKowcy z ktorych jeden mierzy z peemu do skaczacych z balkonow Zydow a drugi trzyma na muszcze samego Stroopa ,zeby mu wybic z glowy ewentualny pomysl ratowania Zydow….sam Gross by tego nie wymyslil.

 9. Wandaluzja said

  Himmler sprzedał 2,5 miliona Żydów po DOLARZE za głowę a Amerykanie regulowali należność w CIĘŻARÓWKACH. Ja mieszkałem w Parczewie pow. Włodawa, skąd cała ludność żydowska została wywieziona do USA samolotami Amerykańskimi, które lądowały na lotnisku wojskowym w Sosnowicy. Moi rodzice byli świadkami wędrówki Żydów z Parczewa do Sosnowicy w ciągu JEDNEGO dnia, wobec czego tych samolotów amerykańskich musiało być bardzo dużo.
  Wędrówką do LASU PARCZEWSKIEGO kierowała milicja żydowska uzbrojona w pałki. Dzieci ładowano na furmanki a te które płakały bito kijami. Droga prowadziła przez wieś Białka, gdzie po odlocie Żydów SS wymordowało wszystkich mężczyzn powyżej 14 lat.
  Największy SMELCGESZEFT był w warszawskim hotelu KOLONIA, gdzie był konsulat brazylijski. Otóż każdy ukrywający się w Warszawie Żyd mógł tam nabyć paszport brazylijski za wydanie Ukrywających go. Wydano tam 2 tysiące RODZINNYCH paszportów brazylijskich, na których niektórzy powracali do Warszawy po wojnie.

 10. Ciek said

  @Nemo
  Ale o co dokładnie chodzi? To piosenka o Polakach.

  „No army may enter that land
  That is protected by Polish hand
  Unless you are 40 to 1
  Your force will soon be undone”

  Żenada? Żenadą jest to, że obcokrajowcy tak śpiewają, a u nas hitem są „majteczki w kropeczki” czy tam coś.

 11. Marucha said

  Re 10:
  Chodzi o to, że jakiś chuj niemyty podłożył wspaniałą pieśń o bohaterstwie polskiego żołnierza pod żydowskie wideo o Getto Warszawskim.

  Poniżej prawdziwe wideo:

 12. Griszka said

  @11
  Chyba protest nic nie da. Youtube to oleje, bo kazdy moze sobie podkladac pod sciezke dzwiekowa co mu sie zywnie podoba. W tym wypadku moze byc to nawet film z Rewolucji Pazdziernikowej.
  Jedyne co mozna zrobic to minusowac filmik i podbijac komentarze obnazajace bezmyslnosc autorow .

 13. Marucha said

  Re 12:
  Pewnie nic nie da…
  Ale można będzie ściągnąć ten żydowski film i podłożyć pod niego jakąś śmieszną, skoczną muzyczkę.

 14. Rysio said

  Czyli łgajmy tak samo jak żydzi.

 15. Griszka said

  @13
  A nie mozna opublikowac czegos w odpowiedzi na ten film, aby ludzi prosto z tej sciemy przekierowywac na cos innego ?
  Tylko, ze wtedy walnac Im material z bombardowania z Gazy. Nie musi miec zadnego podkladu muzycznego.

 16. andrzej said

  Powstanie w getcie warszawskim ma się tak do powstania warszawskiego, jak mucha do słonia.
  Do stłumienia powstania i likwidacji warszawskiego getta Niemcy użyli Wermacht, policję i oddziały SS
  w sile 2.000 walczących.
  W czasie tego powstania w getcie zginęło 7.000 Żydów, 6.000 Żydów spaliło się w getcie żywcem
  nie biorąc udziału w walce.
  Dowodzący całością operacji w getcie, niemiecki generał SS J. Stroop powiedział:
  Na początku powstania w getcie polscy bandyci przez pięć dni pomagali Żydom, w czasie których zlikwidowali dwustu naszych żołnierzy.
  Ubolewał gen. Stroop nad tym faktem i stwierdził, że gdy Polacy opuścili getto to Żydzi w całym swym powstaniu zabili zaledwie 27 żołnierzy niemieckich
  i ukraińskich.
  Nic nie ujmując bohaterom warszawskiego getta należy jednak zachować właściwe proporcje
  w tym co teraz się wyprawia (nawet i dziś).
  W chwili rozpoczęcia polskiego Powstania Warszawskiego nasi powstańcy również nie posiadali odpowiedniej ilości broni. Tylko 10% powstańców miało broń (broń lekką i strzelecką). Trzeba było broń zdobywać na Niemcach i tak się właśnie odbywało, 90% zrzutów spadało na teren zajęty przez Niemców.
  Ale do tłumienia tego – niezauważalnego przez świat zachodni za przyczyną Żydów – polskiego Powstania Warszawskiego, Niemcy użyli cały warszawski garnizon. Z frontu ściągnięto 15.000 żołnierzy, całą niemiecką policję (Schupo) oraz całe SS.
  Wydzielono również oddziały dziewiątej armii niemieckiej.
  Razem sił niemieckich było 50.000 żołnierzy i z innych formacji oraz wspomagała ich artyleria, lotnictwo
  i broń pancerna.
  Na podstawie źródeł niemieckich i polskich archiwów – wynika, że ofiar po obu stronach było tyle,
  że w żadnym wypadku nie można porównywać ich do strat z getta. Samych tylko polskich powstańców zginęło 18.000 a 25.000 odniosło rany.
  Polskiej ludności cywilnej Warszawy (mężczyzn, kobiet i dzieci) Niemcy bestialsko wymordowali w liczbie od 150.000 – 200.000.
  W czasie tylko pierwszych 5 dni powstania, na warszawskiej Woli, Niemcy w masowych, egzekucjach ulicznych zamordowali 40.000 Polaków (kobiety, dzieci i starcy).
  Po kapitulacji Powstania Warszawskiego wypędzono pozostałą ludność cywilną Warszawy, a cała infrastruktura była zbrodniczo i metodycznie wyburzana.
  Straty niemieckie nie wynosiły, jak w walce w żydowskim getcie – 27 żołnierzy plus ponad 200 zlikwidowanych przez Polaków w pierwszych dniach walk.
  Niemcy stracili 10.000 żołnierzy zabitych i 7.000 zaginionych, których również uznano za zabitych
  oraz mieli 9.000 rannych, czyli Niemcy stracili łącznie 26.000 ludzi, w tym 17.000 żołnierzy zabitych
  w walce i zaginionymi od 1 sierpnia do 2 października 1944 roku.

 17. andrzej said

  Odeskie przeciwstawienie się plugastwu chabad (video)

  Bohaterowie niszczą żydowską symbolikę okupanta – menorę

  Одесское противостояние нечисти хабад
  Odeskie przeciwstawienie się plugastwu chabad (video)
  Plemię żydowskie odczuwa przybliżanie się zasłużonego odwetu za genocyd narodu rosyjskiego, którego dokonano na ziemi ruskiej w przeciągu ostatnich 100 lat.
  W tym roku w Kiszyniowie (stolica Mołdawii – tłum.) w Moskwie i w innych miastach Rusi władze zabroniły ustanawiania żydowskich menor. Kolej na – Ukrainę. Daj nam Boże zwycięstwo nad żydowskim plugastwem! (więcej…).

  Ps. Ja widać, to w Warszawie takie same symbole mają się dobrze?

 18. RomanK said

  Eugenika????
  Nie dla nas…ale dla was TAK!
  Prof Hartman nei widzi zadnych przeciwwskazan a wrecz wskazania:-))))

  Patrz ludu polski jak cie szykuja ohele na rzez….

  http://www.gloria.tv/?media=433129

 19. RomanK said

  http://www.gloria.tv/?media=433133

  Od tego zaczyna sie wywiad z profesorem filozofrem etykiem, moralista…. szefem katedry w Colegium Medicus doskonale oplacanym z kieszeni polskich biedujacych podatnikow…..

 20. JO said

  Ad.11. Boze Blogoslaw Polske

 21. JO said

  Ad.18. To juz ogladalismy I skomentowalismy, wyrok wydalismy.

 22. marta15 said

  a czemu niby Pan Bog ma tak” blogoslawic Polske”??
  za ciagle i wytrwale stawianie pomnikow czlowiekow ,ktory niszczyl KK??

 23. JO said

  Nauczycielka nazywala sie Jadzia Balarz. Jej maz , UKRAINIEC , walczyl o Polske, o Wolna Polske z Moja Mama byl w I Zwiazku Solidarnosci. Jego Uni wykonczyli…znalazl sie w wariatkowie…

 24. JO said

  Ad. 22. To do Pana Zenona K ale w innym Watku, up , cos sie zle wkleilo..

 25. andrzej said

 26. RomanK said

  Nie bylo takiej transakcji..owszem byly p[lany..ale nie doszlo do ich realizacji…
  niech pan poczyta tu:

  Click to access spotwarzona-przeszlosc-roman-kafel-do-druku-dwustronnego.pdf

  str.77 i dalsze….podaje tam zrodla i dokumenty…

 27. Boydar said

  @ Marta 15 (22)
  I właśnie na to Pani Marto, nic Pani nie poradzi. Żebyście się nawet wszyscy razem zesrali na Polskę. Wy jesteście po prostu INNI. Może być Pani wykształcona, oczytana, elokwentna, aktywna – to NIC NIE DA ! U nas cziornych niet. Poniatno ?

 28. Wandaluzja said

  16. andrzej powiedział/a
  Taka enumeracja jest potrzebna, ale ja jej nie przeceniam z racji, że powstanie w Getcie było Jedyną Walką Frontową Żydów w II wojnie światowej. Pan Tadeusz Szpigiel jednak temu zaprzeczał, gdyż nie było tam ANI JEDNEJ barykady. Kilka miesięcy termu znalazł się jednak taki, który ogłosił, że Umundurowanych Żydów było w II wojnie światowej milion sześćset pięćdziesiąt tysięcy, których nazwał Armią MŚCICIELI. Odpowiedziałem, że chodzi mu o Żydów rosyjskich w mundurach AMERYKŃSKICH we Włoszech, których Stalin sprzedał po kilogramie srebra za głowę na wojnę palestyńską, o czym piszę w książce „Incydentu nie było”.
  Powstanie warszawskie miało znaczenie POLITYCZNE, gdyż niwecząc Festung Warschau, zapobiegając granicy niemiecki-żydowskiej na Wiśle, i – przez sojusz Sowietów z Japończykami – granicy żydowsko-niemieckiej na Missisipi. Podstawą Festung Warschau miało być osiedlenie w Warszawie stu tysięcy młodych Niemek.

 29. JO said

  ad.22. Pani NIC nie rozumie.

 30. Brat Dioskur said

  Filmik z poz3 razi kardynalnymi warsztatowymi bledami ! I tak Niemcy nie chodzili w szyku 4-kami tylko 3-kami.Ponadto wprowadzanie czolgu bez ubezpieczenia miedzy domy nawet laikowi wyda sie bez sensu.Natomiast calkowita kompromitacja jest umieszczenie CKM-na dachu …spadzistym!Mozna tez sie ubawic scena w ktorej jakis powstaniec strzela z pistoletu przez wybity element z okna zlozonego z kwadratowych szybek! Akurat wybil sobie srodkowa szybke i wystawia reke z pistoletem ukazujac reszte ciala w oknie.Jezeli dowodca ma byc Stroopem w co watpie,bo ten pokazywal sie w innej scenerii i nie w mundurze galowym ,to chyba gra go Voigt,ten sam ktory wcielil sie w postac JPII na jednym z amerykanskich filmow.
  Jezeli ,jak pisze Wandaluzja ,ambasada Brazylii wydala 2 tys .paszpotow rodzinnych to gdzie jej tam do Wallenberga ,ktory wydal 100 tys. paszportow szwedzkich Zydom wegierskim i co ciekawe Eichmann te dokumenty honorowal.Natomiast Wallenberg zniknal pozniej na Lubiance a przeciez o jego uwolnienie powinna wybuchnac III WS!

 31. MatkaPolka said

  ORGINAL Z KONCERTU
  Sabaton – Czterdziestu na jednego 40:1

 32. MatkaPolka said

  Sprzymierzeni, piosenka nagrana z okazji 92 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
  Sprzymierzeni – Wielka POLSKO

 33. akej said

  Zawsze jest to samo – dyskusja sie toczy nad powstaniem, ktore nie mialo w ogole miejsca. Strata czasu – i tyle!

 34. JO said

  Ad. 33. Dziekuje, na to zdanie czekalem.

 35. lily said

  Re 18; A kto,to „dziadostwo” sprowadzil do Polski,wiadomo Lech”wielki” przyjaciel zydow. „Gorliwy katolik” i wielki patriota”,a kto jako pierwszy palil swieczki hanukowe w Palacu prezydenckim,a kto mowil,ze wojna w Afganistanie i Iraku,jest „nasza” wojna. To byl szkodnik,nad szkodniki. Teraz jeszcze,ten drugi,obiecuje,ze zrobi z Polski,kraj „miodem i mlekiem plynacy” Teraz wiem,ze to prawda,co mowia ludzie,ze „co male,to falszywe”

 36. RomanK said

  Lily….jak to przylazlo jeszcze ptaszki nie gwizdaly na Polske,,,,dawno…bardzo dawno…prosze w prezencie stara dobra lektura:

 37. Marucha said

 38. JO said

  Ad.37. Panie Gajowy, Ja Pana Miluje bardzo!!

  Usmialem sie do Rozpuku!!! :). 🙂

 39. MatkaPolka said

  Żydów w II wojnie światowej finansowanej przez żydowską Międzynarodówkę Finansową zginęło ok. 500,000.
  Gojów podczas II wś zginęło ok. 60 milionów. Stosunek 120:1

  W wyniku II wś zginęło ok. 8 milionów Polakow. Polska utraciła ok. 12 milionów Polaków (zmiany granic, emigracja, wywózki do Niemiec i do Rosji) – 33% swoich obywateli
  Polskich Żydów podczas II wś zginęło ok. 200,000. Stosunek 40:1.

  Większość Żydów uciekła do żydo -bolszewickiej Rosji, aby potem wrocić z NKWD i UB i mordować Polaków.

  II odcinek serii – Sowieci ewakuują Żydów – archiwum żydowskiej agencji prasowej JTA ujawnia, gdzie się “podziała” większość brakujących wybrańców
  5 kolejnych doniesień agencji Jewish Telegraphic Agency (JTA), w których żydzi własnymi słowami informują o losach “zaginionych i jakże cudownie odnalezionych wybrańców”.

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2013/04/13/ii-odcinek-serii-sowieci-ewakuuja-zydow-archiwum-zydowskiej-agencji-prasowej-jta-ujawnia-gdzie-sie-podziala-wiekszosc-brakujacych-wybrancow

  Głównym celem zbrodniczej, nazistowskiej III Rzeszy niemieckiej byli Polacy, a nie Żydzi.

  Największym, wrogiem Żydów w Gettach byli sami żydzi.

  Hanna Arendt żydówka z Nowego Yorku twierdzi – „Eichman w Jerozolimie”,- ze gdyby nie współpraca elit żydowskich – Judenratów – które sporządzały szczegółowe listy proskrypcyjne dla Niemców Niemcy nigdy nie byliby w stanie tak skutecznie przeprowadzić akcji zagłady Żydów

  To tyle o judenratach. Inne pole współpracy to dwie osobne instytucje Policja Żydowska i Żydowskie Gestapo – słynna trzynastka (ul Leszno 13). Warto wspomnieć również o brutalności policji żydowskiej w Gettach i przy wyłapywaniu Żydów ( jeśli policjant Żydowski nie wypełnił dziennej normy odstawiania żydów do transportu potrafił zaprowadzić własna matkę lub siostrę ) – żydowska autorka Hannah Arendt – „Eichman w Jerozolimie”.

  Uciekinierów z Getta szukało najbardziej skutecznie Żydowskie Gestapo ( Polskiego Gestapo nigdy nie było)
  Ginęła wtedy cala polska rodzina – matka, ojciec, dzieci, i kuzyni wraz z jednym ukrywającym się Żydem

  Żydowscy gestapowcy i Kolaboranci Gestapo w Warszawie
  http://warszawa.getto.pl/index.php

  Wyszukaj w bazie danych po angielsku Gestapo agent (People) po polsku Kolaboranci (Ludzie) Szukaj (trzynastka) (wydarzenia)

  Inny przykład kolaboracji Żydów z Niemcami to Chaim Rumkowski – król Getta w Łodzi. Tak pomagał Niemcom w Łodzi w wywożeniu Żydów, aby wyjechać ostatnim transportem.
  Do Łodzi przybył w 1892 r. w ramach dużej fali emigracyjnej Żydów z obszaru … mu niechętne lub zwalczające go, „Chaimem Groźnym” lub „królem Chaimem”. … A gdy mówią: Litzmannstadt Ghetto, odpowiadam: To nie getto, to miasto pracy.

  Powstanie w Getcie to opór zbrojny i akt zawodu i desperacji niedobitków Policji żydowskiej, wysługującej się Niemcom, którzy nie chcieli się pogodzić na wysłanie ich na zagładę w obozach koncentracyjnych jako ostatnich.

  Powstanie Warszawskie to intryga Jozefa Retingera – Żyd, masona szara eminencja i agenta syjonizmu,
  Któremu udało się dotrzeć do Warszawy i namówić część dowództwo AK w Warszawie do powstania , wbrew stanowisku Rządu na uchodźctwie w Londynie i wbrew dowództwu AK.

  Jozef Retinger był plastrem do naczelnego wodza Władysława Sikorskiego i towarzyszył mu wszędzie, ale akurat nie w katastrofie w Gibraltarze

  W wyniku powstania zginęło 200, 000 Polaków, 200,000 cywilnej ludności Warszawy w obozie zagłady KL Warschau (zamordowanych przez Niemców – to nie był obóz pracy , to był obóz zagłady); KL Warschau był również wykorzystany przez po zakończeniu wojny przez żydowskie NKWD do wymordowania następnych 200 tysięcy Polaków.

 40. MatkaPolka said

  HEROS BARTMAN vel BARTOSZEWSKI – czytaj całość
  http://wirtualnapolonia.com/2011/03/01/artur-zukow-druga-japonia-druga-irlandia-drugi/#comment-44583

  Władysław??? Bartman!!! vel Bartoszewski konfident? agent? kolaborant? podejrzane fakty, przemilczane sprawy, relacje świadków, historie jego znajomych i ich rodzin…

  Według encyklopedycznej wiedzy to autorytet. Urodzony 19 lutego 1922 w Warszawie jest znanym polskim politykiem, dziennikarzem, pisarzem, działaczem społeczny i historykiem.

  Kawaler Orderu Orła Białego, honorowy obywatel państwa Izrael. Więzień Auschwitz, żołnierz Armii Krajowej, działacz Polskiego Państwa Podziemnego, uczestnik powstania warszawskiego. Dwukrotnie minister spraw zagranicznych, senator IV kadencji, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w rządzie Donalda Tuska. Więzień Auschwitz

  Gdy wybuchła wojna Władysław Bartman vel Bartoszewski miał ponoć ok. 17 lat. ( dokładna data urodzin tak jego jak i Edelmana owiana była tajemnicą, raz młodsi raz starsi wedle zapotrzebowania) 19 września 1940 został zatrzymany na Żoliborzu w masowej obławie zorganizowanej przez hitlerowców. Przypadkowo dostał się do Oświęcimia, był w tym samym transporcie co rotmistrz Witold Pilecki.

  Od 22 września 1940 został więźniem niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau (Auschwitz I, numer obozowy 4427).

  Zwolniono z Oświęcimia po kilku miesiącach – 8 kwietnia 1941, co było wydarzeniem nie spotykanym (był tam utrzymankiem esesmanów, Cymermana jak i żydowskich kapo, czyli ciotą!!!).

  Czytaj dalej

 41. MatkaPolka said

  HOLOCAUST – ŻYDZI ŻYDOM ZGOTOWALI TEN LOS

  ŻYDZI PRZECIWKO SYJONIZMOWI

  http://www.jewsagainstzionism.com
  Dr. Chaim Weizmann
  In the Zionist Congress which took place in London in 1937, Dr. Weizmann established the line of policy with his words:
  „The hopes of Europe’s six million Jews are centered on emigration. I was asked, ‚Can you bring six million Jews to Palestine?’I replied, ‚No’…From the depths of the tragedy I want to save two million young people…The old ones will pass. They will bear their fate or they will not. They were dust, economic and moral dust in a cruel world…Only the branch of the young shall survive…They have to accept it.”

  OFIARY HOLOKAUSTU OSKARŻAJĄ

  Holocaust Victims Accuse, pp 25. – FREE BOOK – 18 MB
  Chaim Weizmann reporting to the Zionist Congress in 1937 on his testimony before the Peel Commission in London, July 1937. Cited in Yahya, p. 55.

  Go to http://www.jewsagainstzionism.com/resources/ right click and “Save Target As” –

  WYMOWA TEGO CYTATU JEST SZOKUJACA

  Tak naprawdę wywraca do góry nogami cała historie nowożytną
  OZNACZA TO NI MNIEJ NIWIECEJ ZE LIDERZY SYJONISTYCZNI WIEDZIELI WCZESNIEJ W 1937 ROKU – JESZCZE PRZED WYBUCHEM DRUGIEJ WOJNY SWIATOWEJ I O HOLOKAUSCIE !!!!!!!

  !!!!!!!! Skąd Weizman wiedział o holokauście i wojnie JUŻ w 1937 !!!!!!!!!!!!!!!
  Wniosek może być tylko jeden – Syjonizm -Żydzi – Holocaust planowali i sami go finansowali
  Nasuwa się jeszcze „DRUGORZEDNY” wniosek – Syjonizm zaplanował obok „6 milionów ofiar Holokaustu” również „60 milionowy GOJOKAUST” – wymordowanie prawowitych właścicieli i przejecie ich majątków.

  Procesy sadowe i postępowanie dowodowe powinno udowodnić sprawę, odpowiedzialności Syjonizmu za zbrodnie przeciw ludzkości

  Każde roszczenie żydowskie powinno być skwitowane żądaniem do sadu o zbadanie sprawy udziału żydów i organizacji żydowskich w zbrodni ludobójstwa żądaniem odszkodowania od żydów, od organizacji żydowskich i państwa Izrael.

  TO ŻYDÓW trzeba oskarżać o współdziałanie z Niemcami -mordowanie Polaków… i Żydów

  Jednym z konfidentów gestapowskich był Simon Wisenthal – słynny tropiciel nazistów – tak rwał do przodu w poszukiwaniu nazistów, ze zapomniał złapać samego siebie !!!!! IHR – Mark Weber

 42. Marucha said

  Re 38:
  Ciekawe, jakie film będzie miał recenzje na Youtube 😀

 43. JO said

  Ad.42. same piatki! Gratulacje Panu Gajowemu sie naleza!!

  To sie nazywa Dywersja , Odwet…Brawo Panie Gajowy!

 44. MatkaPolka said

  http://www.kki.krakow.pl/piojar/polemiki/novus/hitler/hitl.html
  Ideologiczne i finansowe źródła nazizmu
  Międzynarodowe kartele warunkujące rozwój III Rzeszy.

  http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_57.html
  Holocaust – A. Szczesniak – WIELKI ŻYDOWSKI KAPITAŁ WSPIERA HITLEROWCÓW

 45. lily said

  Re;36.
  Panie RomkuK,sliczne dzieki. Zabralam sie od razu do czytania.

 46. Wandaluzja said

  Ad. 41:
  Nie wiem, skąd liczba 500.000 ofiar Holokaustu, gdyż SZCZEGÓŁOWE mają tylko Szwajcarzy i Niemcy, którzy podawali ilość ofiar Holokaustu na 300.000. Ponieważ Komisariat Żydostwa Rzeszy eksterminacji Żydów nie prowadził więc ja zidentyfikowałem te 300 tysięcy jako ofiary des Antikomunistischbefehls z JEDWABNEGO. Asz mówił, że do przesiedlenia kilkunastu milionów Żydów do USA niezbędne było POGONIENIE o czyn najlepiej świadczy 20-letnie śledztwo w/s Iwana Groźnego w Treblionce, co było TEATREM: Iwan każdego dnia prowadzał po obozie Żydów, których lał kijem, co się nazywało Der Antikomunistischbefehl.
  Asz mówił, że w Jędrzejowie było getto, z którego nie zginął ani jeden Żyd, bo nie było tam Listy Komunistycznej. Komunistami to zrobili się oni dopiero PO WOJNIE.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: