Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Gem o „Udu***y cię tak, że się…
  Krzysztof M o Zabójstwo Kennedyego, 9/11 i…
  Gem o Wolne tematy (23 – …
  Krzysztof M o „Udu***y cię tak, że się…
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  UZA o „Udu***y cię tak, że się…
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  Adrian o Wolne tematy (23 – …
  revers o Ukraina walczy z prawosła…
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  Yagiel o Wolne tematy (23 – …
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  prostopopolsku o Zabójstwo Kennedyego, 9/11 i…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Ogłaszam początek kryzysu gospodarczego i załamania się finansów publicznych w Polsce

Posted by Marucha w dniu 2013-04-23 (Wtorek)

Zaczęło się. Zwiastuny nadchodzącej katastrofy gospodarczej widać wszędzie. Tajfun Vincent zmiecie ten rząd. Na konferencji prasowej po ogłoszeniu fatalnych danych GUS-u powiedział, że jest dobrze, a tymczasem ożywienia gospodarczego nie ma i nie będzie przez najbliższe 2-3 lata.

 • Wg. szefa Bundesbanku, J. Weidmanna właśnie pryska nadzieja, że niemiecka lokomotywa pociągnie polskie wagony w kierunku pokonania kryzysu zadłużenia w Europie. Ten może potrwać nawet 10 lat.
 • NBP będzie od 2014r. wymieniał pieniądze – podobno chodzi wyłącznie o lepsze zabezpieczenie banknotów.
 • Budżet na 2013r. tonie, a zapaść dochodów podatkowych, w tym zwłaszcza z VAT i akcyzy gwałtownie się pogłębia.
 • W tegorocznym budżecie może zabraknąć MF, aż 30-35 mld zł po stronie dochodów. Grozi nam prawdziwa masakra dochodów budżetowych, a nowelizacja budżetu wcześniej czy później jest nieunikniona.
 • Deficyt sektora finansów publicznych za 2012r. okazał się znacznie wyższy, niż to obiecywał J.V. Rostowski i wyniósł blisko 4 proc. W tym roku zbliży się on niestety do 4,5 proc w relacji do mocno słabnącego PKB.
 • Planowany na ten rok wzrost PKB zamiast 2,2 proc. wyniesie zaledwie 0.5-0.8 proc. Szybkimi krokami zbliża się więc w Polsce recesja. PKB za IV kw. 2012r. wyniósł zaledwie 0,7 proc.
 • Inflacja zakładana w budżecie na 2013r. na poziomie 2,7 proc. już w kwietniu zejdzie w okolicę poniżej 1 proc. i będzie nadal spadać.
 • Deficyt budżetowy po kwietniu zbliży się do 80-85 proc. całorocznej dziury budżetowej planowanej na 35,5 mld zł.
 • VAT nie zostanie obniżony i będzie na poziomie 23 proc.
 • Jesteśmy więc na hiszpańskiej Corridzie, który zakończy się grecką tragedią.
 • Mamy już 2,2 bln zł długów w ZUS-ie, 1,13 bln zł długów wobec zagranicy i blisko już 1 bln zł długu publicznego. Jest to więc dług nie tyle publiczny co kosmiczny.
 • Dług publiczny za 2012r. w relacji do PKB wyniósł aż 55,6 proc.
 • Sprzedaż detaliczna, zyski, a zwłaszcza obroty sklepów, a nawet wielkich sieci handlowych wyraźnie spadają, w niektórych przypadkach nawet o 30 proc.
 • Niektóre zagraniczne firmy rozważają wycofanie się z Polski.
 • Istotnie spada produkcja przemysłowa, w marcu o blisko 3 proc., zaś produkcja budowlano-montażowa o blisko 19 proc.
 • Pieniędzy unijnych nie będzie co najmniej do wiosny 2015 r., a sam budżet może zostać zawetowany przez PE. Mityczne miliardy D.Tuska są więc realnie zagrożone.
 • Przed nami realne i głębokie spadki na giełdzie i niewykluczone, że odwrót kapitału zagranicznego z Polski.
 • Słabnie zapotrzebowanie na kredyt, zarówno gospodarstw domowych jak i firm, mimo zgody KNF, by Polacy znów pożyczali na dowód osobisty.
 • Gwałtownie zaczyna rosnąć pula kredytów zagrożonych, zarówno firm jak i gospodarstw domowych – to już blisko 70 mld zł.
 • Wyraźnie spada liczba pozwoleń na budowę nowych domów, jak i nowo rozpoczynanych budów, od początku roku o ok. 20-30 proc.
 • Na polskich papierach skarbowych, obligacjach mamy prawdziwą, potężną bańkę spekulacyjną. Gospodarka i finanse toną, a złoty i 10-letnie obligacje SP rosną w siłę i na wartości. Zagadka to czy zwykły przekręt ?
 • Bezrobocie nadal jest bardzo wysokie – 14,3 proc., to 2,3 mln ludzi bez pracy, co gorsza maleje liczba miejsc pracy i zatrudnienie.
 • Już latem b.r. blisko 250 tys. młodych osób uda się na emigrację zarobkową. Już co 4-ty Polak chce uciekać i wyjechać za pracą i chlebem.
 • Wyraźnie dołują bardzo istotne dla Polski przemysły, w tym motoryzacyjny, który odpowiada za blisko 9 proc. polskiego PKB. Eksport aut z Polski obniżył się na razie o 10-15 proc. Trwa zapaść w sektorze budowlanym, który odpowiada za 10 proc. polskiego PKB, załamuje się mieszkaniówka i deweloperka.
 • Zamiast programu „Rodzina na Swoim”, mamy skutecznie wdrażany program Partyjna Rodzina na Naszym.
 • Rząd chce wprowadzić przepisy antykryzysowe w tym tzw. elastyczny czas pracy, który ma polegać głównie na obcinaniu etatów i skracanie jego wymiaru oraz ograniczaniu wynagrodzeń, w tym niepłaceniu za tzw. nadgodziny. Dziś koszty pracy na osobę w Polsce są 5-krotnie niższe niż w Szwecji i 4-krotnie niższe niż we Francji, Niemczech, Holandii czy Belgii, a płace i wynagrodzenia 3-4 – krotnie niższe niż w strefie euro.
 • Pracodawcy już zalegają z wypłatą wynagrodzeń dla pracowników na gigantyczną kwotę 250 mln zł i suma ta nadal rośnie.
 • Od przyszłego roku rząd chce wprowadzić łatwiejsze wyrejestrowywanie bezrobotnych, a od tego roku wprowadził nowe kreatywne metody liczenia polskiego długu.

Optymistyczne scenariusze ożywienia gospodarczego w Polsce jak widać walą się w gruzy. Wszystko się pogarsza, więc nasz „Sztukmistrz z Londynu” na konferencji prasowej ogłasza, że się poprawia i będzie lepiej. To wszystko pozwala ogłosić początek kryzysu gospodarczego.

Janusz Szewczak
Główny Ekonomista SKOK

http://wpolityce.pl

Komentarze 62 do “Ogłaszam początek kryzysu gospodarczego i załamania się finansów publicznych w Polsce”

 1. 25godzina said

  Brakuje mi jeszcze na koniec zdania, że ma na tubylczej scenie politycznej siły, która chciałaby i potrafiła ten stan rzeczy zmienić, a ci na niej już są i dzięki obecnej sytuacji żyją w luksusie do żadnych zmian nie dopuszczą.

  ps
  Kiedy Rosjanie oddadzą wrak!?

 2. Griszka said

  Myślałem, że scenariusz Klubu Rzymskiego zakładający, iż polski naród tubylczy zostanie liczebnie ograniczony do 15 milionów gojów był nad wyraz przesadzony. A tu proszę. 20 lat rządów warchołów na usługach syjonistów (albo samych syjonistów – jak nasz Vincent) i popłuczyn komunistycznych wystarczyło, żeby ten projekt nabrał realnego wymiaru.

  Za dobrze wykonaną robotę Angela Merkel na pewno nagrodzi folksdojcza Tuska synekurą w Brukseli.

 3. Kibic said

  http://finanse.wp.pl/kat,104762,title,Przedsiebiorcy-krytykuja-polski-wymiar-sprawiedliwosci,wid,15516754,wiadomosc.html

 4. Zbyszko said

  Poddany królewny, nie chyba nie wie, że wybita polska gospodarka (nie korporacyjna, bo ta ma się dobrze) niczego do budżetu już nie zapłaci. Ale przecież chyba tylko i wyłacznie o to chodziło?

 5. Radosław37 said

  Co my jako kraj produkujemy? Budownictwo leży, rolnictwo też. Koleje dno i wodorosty, dziurawe drogi. Ludzie mają problemy z pokryciem bieżących opłat. A miało być tak dobrze, pamiętam jak zachwalali UE, że to ekskluzywny klub, każdy będzie liczył się z Polską. Jak wyszło widzimy.

 6. Marucha said

  Re 5:
  Jesteśmy światową potęgą w produkcji kapci zakopiańskich, oscypków oraz kurewstwa.

 7. POLAK said

  Spokojnie, nie popadajmy w rozpacz. Wszystko da sie zalatwic. Na poczatek wystarczy zrobic wiosenne porzadki i PRZEWIETRZYC POLSKE . Potem wziasc rozwod z obca baba lub chlopem a potem odebrac co nam OBCA PRZEMOC WZIELA i juz POLSKA NIE ZGINIE ! A dlugi ? Ni ie splacaja ci co sie zadluzyl

  No to weźmy się i zróbcie.
  Admin

 8. Dictum said

  ad. 6.
  Kapcie i oscypki góralskie są produkowane w pocie czoła przez zacnych ludzi i (bez ironi) gdybyśmy byli potęgą światową w tej produkcji, to nawet byłby powód do dumy.
  To trzecie produkuje bez najmniejszego wysiłku grupa diabłów wcielonych na usługach szatana.
  Jak to jest? Od dawna wszystkie znaki na niebie wskazywały, że idziemy w przepaść i nic nie można było temu zaradzić, bo bezczelne ryje przeprowadzają, co chcą i to w tak wielu krajach (Grecja, Hiszpania, Cypr), a całe rzesze nas – okradanych, bezsilnych ludzi – nie mogą nic.

  To trzecie przez niewielką grupę

 9. 25godzina said

  @Dictum(7)
  >Jak to jest? Od dawna wszystkie znaki na niebie wskazywały, że idziemy w przepaść i nic nie można było temu zaradzić…

  Bo tak miało być i tak ma być. To jest projekt Mitteleuropa wkomponowany w interesy globalnej Lichwy. UE i Euro niedługo „upadną” (jakąś aranżację zrobią, żeby poszło w świat, że chcieli dobrze dla wszystkich ale nie wyszło, więc – też w interesie wszystkich – kończymy) i wtedy dopiero Niemcy będą mogli powiedzieć, ze robota skończona. Ciągle to podtrzymują, bo oprócz gospodarczych są też interesy polityczne, czyli przede wszystkim zmiana ustroju Polski z unitarnego na federalny i przyłączenie Śląska do Rzeszy.

  Jesteśmy Meksykiem Europy.

 10. Dictum said

  ad. 8.
  Jak to jest? – było pytaniem retorycznym. Przecież w dobie Internetu każdy już wie, co się ze światem dzieje. Pytam: jak to jest? Bo przecież ludzi, którzy tego nie chcą, są całe miliony, a jednak z żelazną konsekwencją dokonuje się zagłada ludzkości. Dziś jeszcze my jakoś żyjemy, ale bez ingerencji Bożej marny los następnych pokoleń. Ludzka siła tego nie naprawi!

 11. Pokręć said

  Weźcie i poprawcie to; „Główny Ekonomista SKO”, bo za moment będą się brechtać z Szewczaka, że jest głównym ekonomistą Szkolnej Kasy Oszczędnościowej.
  Dla tych co nie wiedzą, to SKO była w szkole za komuny czerwonej taką kasą pozwalającą uczniowi odkładać kieszonkowe na książeczce szkolnej (oczywiście, kwota była zdeponowana w banku, na koncie szkoły, uczeń oszczędzał na 0%, odsetki z uczniowskiego kieszonkowego miała szkoła).

 12. 25godzina said

  @Dictum(9)
  Ludzie może i nie chcą, tylko co z tego? Musieliby jeszcze ustalić jakąś wspólną linię polityczną, jakiś program minimum a potem zdobyć narzędzia do jego realizacji i jednocześnie umieć przeciwstawić się atakom propagandy, prowokacjom, agenturze i dezinformacji. Myśli Pan, że to możliwe? Oczywiście, że nie.

  Zawsze liczą się elity rządzące, a Polacy takich nie mają.

 13. Z okazji Światowego Dnia Książki do końca tygodnia zniżki 30% na wszystkie książki dostępne na stronie:

  http://www.rosemaria.pl

  Zapraszam do skorzystania z promocji! Książki są katolickie, poruszają ciekawe tematy, także związane z nowenną pompejańską zwaną nie do odparacia.

 14. 25godzina said

  http://harchikov.com/home/188-deti-mrut-deti-golodajut

 15. 25godzina said

  „Demokracja jest złem, demokracja to śmierć” (Charles Maurras)

 16. Dictum said

  „Zawsze liczą się elity rządzące, a Polacy takich nie mają”.

  To fakt, że Polska jest wyjatkowo poddana agenturalnej władzy, ale czy dużo lepiej jest w tych krajach, gdzie tzw. elity są? Co się dzieje ostatnio we Francji? Naród sprzeciwia się zalegalizowaniu zwyrodniałych związków i co? I nic! A w Wlk. Brytanii lepiej? A w Hiszpani. Itd. itd. Niszczenie wiary, narzucanie diablej moralności. W tych państwach może te elity rządzące jeszcze faktycznie dbają o interesy gospodarcze, o sprawy materialne i interes własnego społeczeństwa, ale jak idzie o sprawy wyższe, to wszyscy jedziemy na tym samym wózku poddani opętańczym zwyrodniałym rządom.

 17. 25godzina said

  @Dictum (16)
  Po to narzuca się narodom demokrację. Żeby je oszukać, okraść i zniszczyć.

  „Państwo, w warunkach republikańskiej demokracji, przekształca się w arenę walki między grupami interesu. Walka ta rozgrywa się poprzez instytucje parlamentarne. Interesy grup reprezentują partie.(…) Suwerenność ludu oznacza istnienie partii, te zaś potrzebują pieniędzy na wybory. To oznacza, że władzę trzymają bogaci, a republika staje się przykrywką dla plutokracji. Dlatego republika jest ustrojem nie reformowalnym.”

 18. 25godzina said

  http://konserwatyzm.pl/artykul/245/charles-maurras-i-logika-demokracji

 19. marta15 said

  oczywiscie ze ma sie pogarszac.
  Od dawna pisalam, ze unia zostala po to uczyniona aby powalic europe na kolana, znizyc do poziomu najbiedniejszych krajow trzeciego swiata. Po co globalistom silna , niezalezna Europa , czy Ameryka??
  bieda jest latwiej rzadzic bo bieda ledwie dysze I patrzy jakby tu przezyc , a nie szukac wolnosci czy tem podobnych. Europa sprzedala swoje chrzescijasnkie dziedzictwo za pare szklanych paciorkow a teraz przyjdzie czas zaplaty. Indianie Amerykanscy dali sie nabrac bialym i za pare butelek wody ognistej i troche badziewia podpisywali „umowy” na podstawie ktorych ‚zrzekali” sie swych terrytoriow.
  Ale Indainie byli prosci, niepismienni , nie znajacy sie na chciwosci i zadzy bialego czlowieka ktora nie zna granic.
  Europejczycy przez swoj calkowity brak poszanownia dla swojego dziedzictwa i chrzescijanskiej tradycji , poprzez swoje tchorzostwo, ignorancje i zmaterializowanie zostana ukarani.

 20. lily said

  Re; pozwoli Pan,ze ja jeszcze do panskiej wypowiedzi,dopisze zdrajcow Narodu.

 21. POLAK said

  „No to wezmy sie …”. Kto z kim i za kogo ? Emeryci z rencistami zaslabi aby silnych przy korytach obalic. Bogobojni i milosierni wola w krzyzu cierpienie i za to niebo po smierci. Mlodych i silnych rozpetano i powiedziano im robta co chceta i orkiestra gra ! Niby madrzy i doinformowani zasiedli do komputerow i walcza przez cala dobe,nawet sie nazwali „Polska walczaca”. I co dalej ? Wiem,wiem,Ruskie znwu nas wyzwola,a jak bida to gdzie pewno znow do Zyda – czy tak ???

 22. marta15 said

  ad 21 krolestwo nasze nie jest z tego swiata I najwazniejsze dla chrzescijanina jest takie zycie I taka smierc ,ktore by nie przekreslily jego szansy na uzyskanei tego krolestwa.
  Reszta to marnosc. Ale z tej marnosci wielu czyni jedyny cel i sens zycia.
  I tu lezy pies pogrzebany.
  Grzech lensitwa nie obejmuje tylko lenistwa w sensie fizycznym. Oznacza przede wszystkim LENISTWO DUCHOWE. Pogon bez wysilku . 24/7, za dobrami materialnymi jest NICZYM w oczach Boga , zwlaszcza, ze jezeli w tej pogoni czlowiek nawet nie wie po co I na co zostal stworzony. Bog nie bedzie udzielal nam pochwaly za to ze zebralismy 4 telewizory w chalupie, 3 laptopy , dwa pikne samochody przed domem I jeszcze starczylo nam na wakacje w Egipcie.

 23. Isreal said

  ad8
  najstarsze ślady produkcji sera odkryto na naszych ziemiach………….
  to tak nawiasem

  nawet takie dziedzictwo jest trwonione……….

 24. maurycy said

  Czas wreszcie za to zlodziejstwo,niekompetnecje,nieudolnosc ,zydowska bute i arogancje zaplacic rachunki ! Swinstw i lajdactwa nie mona w nieskonczonosc bezkanie uprawiac ! ZAPLATY NADSZEDL CZAS !

 25. Isreal said

  „No to weźmy się i zróbcie.
  Admin”

  zdaje się, że „POLAK” nie zatrybił,
  a może zatrybił, i to jak……….

  ot takie „POLAKI”

 26. andrzej said

  Rodzina na swoim, a bank na twoim!

 27. andrzej said

  Re. 2:

 28. RomanK said

  Ci co krzycza to idioc-i czy agenci??? przeciez to LKaczynski podpisal zrzeczenie sie suwerennosci Polski….

 29. Zenon K. said

  Po przeczytaniu artykułu postanowiłem dokupić niosek i powiększyć warzywnik.

 30. Jacek said

  „Ogłaszam początek kryzysu gospodarczego i załamania się finansów publicznych w Polsce”

  Czyżby Pana Szewczaka dotknęła amnezja, a może inna dolegliwość. Odkąd pamiętam w Polsce był zawsze kryzys, więc dlaczego miałoby się zacząć coś, co trwa od ponad półwiecza.
  „Polska” jako drugi Izrael nie upadnie tak szybko chyba, że zrobi to pierwszy. Podobnie jak w pierwszym wszystko jest postawione na głowie i bez zewnętrznego wsparcia runęłoby w ciągu godziny, na łeb na szyję (z kretesem). Oczywiście możemy się jeszcze pocieszać, że coś tam jeszcze robimy, ale to tylko dla lepszego samopoczucia. Wirtualne pieniądze (kredyty) dalej będą płynąć z zadłużeniem rosnącym do kosmicznych rozmiarów, dopóki to co za oceanem (trudno nazwać nawet co to jest) nie runie w całości jak wieże WTC. A runie w tedy, gdy Azja prześcignie zachód w technologii wojskowej, co jest coraz bliższe.

  http://jeznach.nowyekran.pl/post/90291,osiem-chinskich-przewag

 31. marta15 said

  tu kolejny przyklad jak te szmatlawce chca udoopiac ludzi. Chca sprywatyzowac I dawkowac wode. Tak jak juz to robia w Palestynie.
  Pan marucha myje zeby a tu pyk, wody ni ma I trza polykac to co ma sie w gebuni.

  http://beforeitsnews.com/self-sufficiency/2013/04/access-to-water-should-not-be-a-public-right-nestle-ceo-2456218.html

 32. marta15 said

  ad w Polsce byl zawsze kryzys, a teraz bedzie KRYZYS.
  Taki z prawdzwiego zdarzenia, gdzie sie ziemniak raz dziennie bedzie uwazalo za rarytas .
  A szklanka wody dziennie to juz miod w gebie.

 33. Ambrozy said

  Teraz jew-ropa w kontekscie krachu gospodarek pisac bedzie „polski rejon dolaczyl do PIIGS”.

 34. Fran SA said

  No, coz. Sprawdza sie w praktyce ekonomiczna teoria Misesa. Wariant cypryjski.

 35. POLAK said

  Ot Polaki i polaki – jednych ubywa drugich przybywa ladne nazwiska sobie przybierajac i „zatrybiaja sie” na dobrych posadkach. Admin to wie tylko nie chce tego pisac bo by „posade” w lasach stracil ! A lasy panstwowe lada dzien zostana sprzedane, gajowki i stare lesnicznwki juz sprzedane. Wiadomo demokracja i prywatyzacja w RP pelna para !!!

  Mówi Pan, że jedni tacy przybierają sobie inne nazwiska i załapują się na dobre posadki?
  Cholera! Zupełnie o tym nie wiedziałem, bo bym przecież o tym napisał!
  Niech Pan poda więcej takich rewelacji, to ludziom zaczną się otwierać oczy.
  Admin

 36. Kreator said

  Reblogged this on Verba docent, exempla trahunt..

 37. RomanK said

  WYobrazmy sonie sytuacje…ze przyjezdzamy do mechanika ze samochodem…na zmioane oleju i mechanik pokazuje nam dyplomy, licencje i zdjecia z najszybszyni samochodqami ,,potem zabiera sie za robote i oglasza …ze samogod sie zepsul…i niestety juz niebedzie jezdzil:-))))
  Na szczescie mechanicy nie dostaja medali za pieprzenie…i naprawi od reki..i dzieki temu zyje i pomaga ludziom….

 38. Re: 31 Fran SA
  Mysle, ze „wariant” cypryjski nie bedzie korzystny na lichwiarzy w Polsce (jewRopejskim landzie), a z racji tego, ze Polacy nie maja takich zasobow finansowych, jak majaj „spekulanci” na Cyprze…
  Polacy praktycznie nic juz nie maja co by doprowadzilo do „wariantu cypryjskiego”, a wiec to co Polakom pozostalo, to jedynie nadzieja w Bogu…, ale modlitwa bez uczynkow…staje sie kpina z Boga…

  Wracajac do „misesa” i jego „dziel”, to najzwyklejszy hochsztapler lichwiarski, a „dziela” jego mozna z czystym sumieniem wbic na „gwozdz w wychodku”…Tam ich i jego jest miejsce…

  Pewnie wielu zapyta: „Czy jest jakies wyjscie z obecnej sytuacji ekonomiczno-politycznej?” (gdzie „ekonomia idzie w dol, k….restwo rosnie do potegi n-tej, mlodzi emigruja za chlebem, pracodawcy nie wyplacaja naleznych pensji tym, ktorzy jeszcze jakosc „ciagna”, zakladow i przedsiebiorstw praktycznie nie ma itd.,itd)…

  Odpowiedz: „Owszem, jest wyjscie. Dokladnie takie, jakie dokonali Islandczycy. Stali dzien i noc przed parlamentem, az ten ustapil…
  (jest jeszcze inne rozwiazanie, ktore dotyczyloby odzyskania „sprywatyzyowanych”, ukradzionych, przejetych, zakladow i przedsiebiorstw, ale to na razie pozostawiam do chwili, kiedy Polacy w Polsce (mam nadzieje) zaczna funkcjonowac po polsku i w imie wlasnej Ojczyzny, jak rowniez i wlasnego Narodu Polskiego.)

  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 39. u said

  Mises mimo, ze Zyd, ale zycia na kredyt w przeciwienstwie do lichwiarskich grandziarzy, nie zalecal. Byl entuzjasta zbilansowania wydatkow i dochodow budzetowych. Jego nauki nie znalazly uznania w oczach lichwarstwa, lichwiarze stosuja wlasne korzystne wynalazki, dyktaty ekonomiczne, ktore doprowadzaja indywidualnych kredytobiorcow i zadluzone panstwa do ruiny, a im poteguja – kase.

 40. Rysio said

  „….Misesa ………nauki nie znalazly uznania w oczach lichwarstwa…….” a także w oczach Gajowego i całej reszty gajówki.

  😦

  PS Zresztą nigdy go z zrozumieniem nie przeczytali.

 41. RomanK said

  :-)))))))….moze to przeczytaja:-)))

  Click to access 2-22042013-AP-EN.PDF

 42. MatkaPolka said

  Państwo, rząd ma nieograniczona władzę emisji pieniądza proporcjonalnie do potrzeb społeczeństwa, ludzi obywateli, państwa. Jedyne prawo do emisji pieniądza i kredytu w Polsce ma NBP.

  • Wg. szefa Bundesbanku, J. Weidmanna właśnie pryska nadzieja, że niemiecka lokomotywa pociągnie polskie wagony w kierunku pokonania kryzysu zadłużenia w Europie. Ten może potrwać nawet 10 lat.
  Bundesbankowi, EBC, MFW nic do tego. Wszystkie banki WEG AUS POLEN

  • NBP będzie od 2014r. wymieniał pieniądze – podobno chodzi wyłącznie o lepsze zabezpieczenie banknotów.
  Wymiana pieniędzy i inflacja to największe podatek i oszustwo. Pamiętajmy Balcerowicza.
  • Budżet na 2013r. tonie, a zapaść dochodów podatkowych, w tym zwłaszcza z VAT i akcyzy gwałtownie się pogłębia.

  Podatki sa niepotrzebne. VAT jest nielegalny niezgodny z obowiązującym prawem w Polsce. Zyski z VAT zasilają obce banki

  • W tegorocznym budżecie może zabraknąć MF, aż 30-35 mld zł po stronie dochodów. Grozi nam prawdziwa masakra dochodów budżetowych, a nowelizacja budżetu wcześniej czy później jest nieunikniona.

  Budżet to oszustwo Banksterow. NBP może i powinno drukować pieniędzy ile potrzeba.

  • Deficyt sektora finansów publicznych za 2012r. okazał się znacznie wyższy, niż to obiecywał J.V. Rostowski i wyniósł blisko 4 proc. W tym roku zbliży się on niestety do 4,5 proc w relacji do mocno słabnącego PKB.

  Jak wyżej. Deficyt to oszustwo

  • Planowany na ten rok wzrost PKB zamiast 2,2 proc. wyniesie zaledwie 0.5-0.8 proc. Szybkimi krokami zbliża się więc w Polsce recesja. PKB za IV kw. 2012r. wyniósł zaledwie 0,7 proc.

  Wzrost 0.7 procenta. Roboty publiczne w każdej dziedzinie zycia gospodarczego i emisja pieniadza na te cele to życiodajne wstrzykniecie kasy w gospodarke. PKB maleje bo taka jest manipulacja banksterow i psiego rzadu i medialnych kurw i manipulatorow.
  Możemy wytwarzac ile chcemy i zalac rynki Niemiec i Rosji nasza Tania produkcją.
  Jesteśmy konkurencyjni.

  NIEMCY I ŻYDZI WON – DEUTCHE UND JUDEN WEG . Nacjonalizacja.

  • Inflacja zakładana w budżecie na 2013r. na poziomie 2,7 proc. już w kwietniu zejdzie w okolicę poniżej 1 proc. i będzie nadal spadać.

  Inflacja to wynik emisji pieniądza, jako dług. WON z pożyczkami od Bankierów – to rabunek .Posadzić bankierów za kratkami.

  • Deficyt budżetowy po kwietniu zbliży się do 80-85 proc. całorocznej dziury budżetowej planowanej na 35,5 mld zł.

  Deficyt można zlikwidować jednym pociągnięciem pióra w NBP – emisja pieniądza ile trzeba.

  • VAT nie zostanie obniżony i będzie na poziomie 23 proc.

  VAT jest największą forma złodziejstwa MFW. Jest kompletnie niepotrzebny. VAT= 0%

  • Jesteśmy więc na hiszpańskiej Corridzie, który zakończy się grecką tragedią.
  • Mamy już 2,2 bln zł długów w ZUS-ie, 1,13 bln zł długów wobec zagranicy i blisko już 1 bln zł długu publicznego. Jest to więc dług nie tyle publiczny co kosmiczny.
  WSZYSTKIE DŁUGI SA NIEWAŻNE I NIELEGALNE.. Długi to skok na kasę – rabowanie społeczeństwa

  • Dług publiczny za 2012r. w relacji do PKB wyniósł aż 55,6 proc.
  • Sprzedaż detaliczna, zyski, a zwłaszcza obroty sklepów, a nawet wielkich sieci handlowych wyraźnie spadają, w niektórych przypadkach nawet o 30 proc.
  Wielkie sieci handlowe z zatruta żywnością WON z Polski. Możemy sami sobie produkować

  • Niektóre zagraniczne firmy rozważają wycofanie się z Polski.
  Jak najszybciej WON – WEG
  • Istotnie spada produkcja przemysłowa, w marcu o blisko 3 proc., zaś produkcja budowlano-montażowa o blisko 19 proc.
  Emisja swojego pieniądza pobudzi gospodarkę. Subsydia dla przemysłu i budownictwa – eksport do Rosji i Niemiec

  • Pieniędzy unijnych nie będzie co najmniej do wiosny 2015 r., a sam budżet może zostać zawetowany przez PE. Mityczne miliardy D.Tuska są więc realnie zagrożone.

  Jak Najdalej od UE i toksycznego Euro. Nie potrzebujemy ich pieniędzy – możemy wydrukować swoje. Jeśli Euro się nie sprawdza to niech UE przyjmie ZŁOTY. ZLOTY TAK.
  • Przed nami realne i głębokie spadki na giełdzie i niewykluczone, że odwrót kapitału zagranicznego z Polski.
  Na „short selling” można nieźle zarobić – lepiej niż na długotrwałych inwestycjach.
  Giełda warszawska i tak jest wykupiona przez Niemców
  .
  • Słabnie zapotrzebowanie na kredyt, zarówno gospodarstw domowych jak i firm, mimo zgody KNF, by Polacy znów pożyczali na dowód osobisty.

  Kredyty na 0% procent lub bezzwrotne dla Młodych .
  patrz Czego możemy nauczyć się od Arabów

  https://marucha.wordpress.com/2011/05/18/czego-mozemy-nauczyc-sie-od-arabow

  • Gwałtownie zaczyna rosnąć pula kredytów zagrożonych, zarówno firm jak i gospodarstw domowych – to już blisko 70 mld zł.

  Nie oddawać długów i tak sa nielegalne i to oszustwo. (patrz doktryna nie spłacania długów)
  • Wyraźnie spada liczba pozwoleń na budowę nowych domów, jak i nowo rozpoczynanych budów, od początku roku o ok. 20-30 proc.

  Wstrzykniecie gotówki na 0% do gospodarki i finansowanie robot i projektów publicznych nad rozbudowa infrastruktury powinno zdecydowanie gospodarkę pobudzić.
  • Na polskich papierach skarbowych, obligacjach mamy prawdziwą, potężną bańkę spekulacyjną. Gospodarka i finanse toną, a złoty i 10-letnie obligacje SP rosną w siłę i na wartości. Zagadka to czy zwykły przekręt ?
  • Bezrobocie nadal jest bardzo wysokie – 14,3 proc., to 2,3 mln ludzi bez pracy, co gorsza maleje liczba miejsc pracy i zatrudnienie.
  <Nacjonalizacja zrabowanego. Stwarzać miejsca pracy subsydiowane przez rząd.
  • Już latem b.r. blisko 250 tys. młodych osób uda się na emigrację zarobkową. Już co 4-ty Polak chce uciekać i wyjechać za pracą i chlebem.

  • Wyraźnie dołują bardzo istotne dla Polski przemysły, w tym motoryzacyjny, który odpowiada za blisko 9 proc. polskiego PKB. Eksport aut z Polski obniżył się na razie o 10-15 proc. Trwa zapaść w sektorze budowlanym, który odpowiada za 10 proc. polskiego PKB, załamuje się mieszkaniówka i deweloperka.

  Dotacje rządowe do dwóch wiodących gałęzi gospodarki. Interwencjonizm państwowy to fakt i rutynowa praktyka w Niemczech i USA

  • Zamiast programu “Rodzina na Swoim”, mamy skutecznie wdrażany program Partyjna Rodzina na Naszym.
  • Rząd chce wprowadzić przepisy antykryzysowe w tym tzw. elastyczny czas pracy, który ma polegać głównie na obcinaniu etatów i skracanie jego wymiaru oraz ograniczaniu wynagrodzeń, w tym niepłaceniu za tzw. nadgodziny. Dziś koszty pracy na osobę w Polsce są 5-krotnie niższe niż w Szwecji i 4-krotnie niższe niż we Francji, Niemczech, Holandii czy Belgii, a płace i wynagrodzenia 3-4 – krotnie niższe niż w strefie euro.
  • Pracodawcy już zalegają z wypłatą wynagrodzeń dla pracowników na gigantyczną kwotę 250 mln zł i suma ta nadal rośnie.
  Wyrzucić i znacjonalizować firmy, które nie płacą.
  Ustalić minimalna place miesięczną na …2000 zl (?)

  • Od przyszłego roku rząd chce wprowadzić łatwiejsze wyrejestrowywanie bezrobotnych, a od tego roku wprowadził nowe kreatywne metody liczenia polskiego długu.

  Optymistyczne scenariusze ożywienia gospodarczego w Polsce jak widać walą się w gruzy. Wszystko się pogarsza, więc nasz „Sztukmistrz z Londynu” na konferencji prasowej ogłasza, że się poprawia i będzie lepiej. To wszystko pozwala ogłosić początek kryzysu gospodarczego.
  Janusz Szewczak
  Główny Ekonomista SKOK

  SKOK – to żydomasońska alternatywa bankowa PiS-u. Jedynie UTRWALA fałsz bankierów, ze tak powinno być.

 43. POLAK said

  No nareszcie tlustym drukiem napisano co jest i co nalezy zrobic teraz w Polsce ale czy to ludziska zajrza do komputera panie admin ? Przecie to diabelska maszyna ! Co innego gdy w tv to pokazac albo ksiadz z ambony powie i to glosno bez strachu, co nie ?

 44. Tomasz said

  Pier**ielenie potłuczonego. Człowieku! Czy ty masz jakiekolwiek pojęcie o tym co piszesz?????

 45. RomanK said

  TOmasz..jesli ty wiesz…to .pokaz miejsca- w ktorych nie ma racji i udowodnij mu to. bez westchnien…:-)))

 46. Boryna said

  Ad.6 Panie Mrucha jest jeszcze jedna gałaź przemysłu w Polsce : Wyrób mioteł brzozowych koło Legnicy. Te go chyba już nam nie zabiorą?
  Ad. 1 Po co co ten złom potrzebny? Jesteś złomiarzem?

 47. RomanK said

  Zabiora..wykupia konceske na wikline i brzoze…przy cichutkim stekaniu elit poskich pisoczacych na papieza, Solidarnosc i….. zeniedali..:-))))

 48. edmer said

  ale vincent to jelen poniewaz podalem mu numer swego konta z nazwa skarb panstwa teraz wszystkie srodki z podadkow ida na moje konto

 49. MatkaPolka said

  System bankowy i system emisji pieniądza – największa Żydowska Podmianka
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/11/08/system-bankowy-i-system-emicji-pieniadza-najwieksza-zydowska-podmianka

 50. Griszka said

  @39
  Jego nauki nie znalazly uznania w oczach lichwarstwa, lichwiarze stosuja wlasne korzystne wynalazki,”

  Panie U, przeciez w dziele „Socjalizm” otwarcie zaatakowal Kosciol katolicki, ze zabronil ten lichwy. Na dodatek straszyl nacjonalizmem I namawial do rezygnowania z idei panstw narodowych. To byl typowy uny. Spiewal w razem ze swoimi wspoplemiencami w jednym chorze ino stroil sie na prawicowca.

  Kiedys podawalem cytaty.

 51. Re: 50 Griszka…

  Mysle, ze p. „U” nie ma zielonego pojecia o czym pisze i na jakim jest Forum…
  Mozna by p. „U” zadac proste pytanie:
  „Czy moze wskazac EKONOMISTE, ktory w/g niego cieszy sie wiarygodnoscia, ktory napisalby, ze Rzad ma niezbywalne prawo emisji srodkow finansowych i Rzad nie powinien pozyczac do bankow pieniedzy na potrzeby publiczne (spoleczne)????.

  Prosze, niech sobie p. „U” znajdzie, a jak nie, to niech sie uczy skad i na jakiej podstawie powstaja srodki finansowe…
  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 52. RomanK said

  Ja panie Janku -sie z panem nie zgadzam!
  Rzad,,zaden rzad nie ma prawa emisji pieniadza! Ani w formie BIletow platniczych ani kredytu. TO prawo suwerena przynalezy tylko suwwerenowi dopuki co takowym jest Narod Polski i tylko Narod Polski. Zatem sprawuje on swoja wladze poprzez Sejm…ktory powoluje Narodowy Bank…zaden centralny -ale narodowy Bank z Prawem emisji pieniadza…pod zatwierdzony przez Sejm Budzet i Plan Finansowy… zaden inny bank poza bankiem narodowym nei moze kreowac Nowego pieniadza w szczegolnosci na zasadzei bankowosci ulamkowej.
  Moze tylko udostepniac wlasne srodki..badz poruczone w ramach zadan przez Bank Narodowy.,,jedyny Organ panstwa Polsiego powolany do kreowania, organizacji i kontroli obrotu finansowego na terenie Polski i w stosunkach z zagranical.
  Rzad ma go tylko wykonac.
  Nie inaczej. a juz nei tak jak jest obecnie…gdzi ani suwerennosci ani wladzy ani wlasnosci…ale rabunkowa wyorzedaz prowadzona oprzez zlodzieji.

 53. Re: 52 RomanK

  Panie Romku, pytanie bylo do p. „U”, ktory az nazbyt idealizuje „misea” czy jeszcze tam „kogos”..

  “Czy moze wskazac EKONOMISTE, ktory w/g niego cieszy sie wiarygodnoscia, ktory napisalby, ze Rzad ma niezbywalne prawo emisji srodkow finansowych i Rzad nie powinien pozyczac do bankow pieniedzy na potrzeby publiczne (spoleczne)????.

  Jesli bylaby odpowiedz, to zadalbym nastepne pytanie bardziej klopotliwe zwiazane z kwestia powstania Suwerennego i Niepodleglego Rzadu.

  Wracajac do Narodowego Banku z prawem emisji pieniadza, to nie jestem az tak przekonany o tym, aby taki Bank Narodowy mial racje bytu i byl konieczny w systemie Kredytu Spolecznego.
  Bank Narodowy sprawowalby role posrednika miedzy Rzadem a Suwerenem, a ja chorobliwie nie znosze zadnych „posrednikow”, zwlaszcza takich, ktorzy nic nie robia (nie produkuja, nie tworza, nie swiadcza uslug, a zyja z „posrednictwa” miedzy producentem a konsumentem….

  Mysle, ze Suwerenny Rzad moze sie calkowicie obyc bez Narodowego Banku wydajac decyzje (ilosc emitowanych banknotow i monet) bezposrednio do Mennicy Narodowej, ktora wykonywalaby uslugi emisji banknotow na zamowienie Suwerennego Rzadu, a ten wprowadzalby bezposrednio w spoleczna cyrkulacje poprzez m.in., roboty publiczne (na potrzeby spoleczne – gminne, miastowe, wojewodzkie czy narodowe).

  Znajdujaca sie gotowka w spolecznej cyrkulacji moglaby byc deponowana w prywatnych bankach, w prywatnych fundacjach, w parafiach, kasach zapomogowo-pozyczkowych, lub innych zwiazkach dla spolecznej uzytecznosci. (lub pod „materacem” z „bankiem ziemnym” wlacznie majac na uwadze, ze sila nabywcza oszczedzanych pieniedzy przez tworcow i uslugodawcow roslaby wprost proporcjonalnie do ilosci produkcji i wahlarzu swiadczonych uslug).

  A co dzisiaj jest w lichwiarskim systemie finansowym? Mysle, ze wszyscy juz maja swoje „doswiadczenia” i „przemyslenia” zarazem, a skutki lichwiarskiego syndykatu zydowskiego widac w kazdej dziedzinie zycia spolecznego (i prywatnego rowniez) Panie Romku.
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 54. u said

  @ 53

  Bylam wilebicielka kandydatury Rona Paula. Ten moj faworyt na stolek prezydenta, akurat swoja wiedze ekonomiczna opieral na naukach Misesa. To uczciwy polityk, potezny umysl, sadze, ze nie bladzil. Uwiarygodnil Misesa.

 55. Re: 54 U

  Pytanie bylo: (powtorze je jeszcze raz, bo moze Pani wybiera sie na polityka i nie rozumie pytania).

  “Czy moze wskazac EKONOMISTE, ktory w/g niego cieszy sie wiarygodnoscia, ktory napisalby, ze Rzad ma niezbywalne prawo emisji srodkow finansowych i Rzad nie powinien pozyczac do bankow pieniedzy na potrzeby publiczne (spoleczne)????.

  Ron Paul NIE JEST (i nie byl) EKONOMISTA i ani jednej ksiazki nie napisal. Ron Paul JEST LEKARZEM (ginekologiem)…
  Powolywal sie na „misesa”, tylko dlatego, ze w jego swiadomosci nie bylo alternatywy i kurczowo trzymal sie partytetu zlota (waluta oparta na zasobach zlota i srebra tzw. „presure metals).

  Osobiscie zadalem pytanie Ron’owi, ktore brzmialo: „Jesli jakies panstwo nie posiada zadnych zasobow zlota i srebra lub innych metali szlachetnych, to czy takie panstwo nie moze posiadac wlasnej waluty???

  Odpowiedz byla: „Owszem, moze posiadac wlasna walute…” (Ron Paul nie sprecyzowal na jakiej podstawie moze taka waluta funkcjonowac) – Czyli wniosek byl prosty: Ron Paul nie ma „zielonego pojecia” o funkcjonowaniu waluty w cyrkulacji spolecznej (narodowej).
  Zdaje sobie sprawe, ze Ron Paul poprostu nie bardzo wiedzial co ma odpowiedziec.

  ===============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Pytanie wciaz jest aktualne dla Wszystkich Czytelnikow (i „rysiow i ptysiow” rowniez…:)))

 56. RomanK said

  Panie Janku…tu wlasnie jest szkopul…musi pan gloszac Mode4l Kredytu Spolecznego zwanego tez narodowym… =dokladnie i precyzyjnie okreslac co i jak. Bez skrotow i uproszczen. Bank Narodowy nie jest zadnym Posrednikiem…To Organ Panstwa, zalezny tylko od Sejmu czyli Narodu bo takim organem przedstawicielskim jest Sejm…. tak samo- jak rzad i Skarb Panstwa- Organ administrujcy majatek Naodowy i instytucja kasacyjna praw wlasnosci i wprowadzajaca go powtorenie do obiegu.NP Skarb panstwa i TYlko Skarb panstwa powinien przejmowac nieruchomosci…przejecie nieruchomosci przez Skarb Panstwa powoduje automatycznei kasacje wszelakich praw dotychczasowych, sluzebnosci etc… i zatarcie wpisow ksiag wieczystych… I z otwarciem nowej ksiegi wieczystej wprowadzenie do obrotu na powrot.
  Do tego nie moze pchac pazurow zaden Rzad..zaden- bo natychmiast kradnie,,,,bo okazja czyni zlodzieja~!

  Rzad ma swoje zadania i do obslugi tych zadan korzysta z Banku Narodowego, ktory obsluguje finasowe potrzeby rzadu natychmiast kontrolujac prawidlowosc wykonywania zadan poprzez monitoring procesow finansowych… Doskonaly system wzajemnej sprawnosci i sprawdzania i kontroli.
  Panie Janku…Kredyt Spleczny, czy Narodowy…to poprostu inny model ekonomiczny Systemu Finasow panstwa..zaprzeczenie modelu ulamkowosci bankowej…
  Panie Janku..Ron Paul…doskonale wie, jak zrobic pieniadze majace pokrycie w zlocie czy srebrze…nawet jak jest to panstwo bez zadbnych zasobow…niech pan pomysli nas slowem Bahrain….mala wydepka..piach i smrod….zadnych skarbow….a zlota…wiecej niz w Fort Knox…no i panie janku parytet zlota ..to nie zloto ale parytet…Parytety to odniesienie do wartosci czegosc…. a czegos do zlota…

 57. Re: 56 RomanK
  Panie Romku, czy zamierza mi Pan wprowadzic balagan do glowy?
  Ustalmy: Skarb Panstwa (Narodu) to jedno
  Bank Polski (Narodowy) to drugie
  Mennica Panstwowa (Narodowa) to trzecie
  Rzad Polski (Narodowy) to czwarte
  Parytet: Czego odnosnie do zlota (lub srebra czy platyny)…???

  Panie Romku, wracajac do Ron’a Paul’a to nie chcialbym dalej posuwac swoich wnioskow na podstawie jego publicznych wypowiedzi, bo gwozdzi by zabraklo do przybijania jego finansowej „niefrasobliwosci” i „naiwnosci” (pisze wrecz dyplomatycznie majac na uwadze jego polityczna uczciwosc wobec swoich wyborcow i Amerykanow jednoczesnie).
  W USA Panie Romku, ZADNA prawdziwa EKONOMIA nigdy nie byla wykladana na Uniwersytetach (od ponad 300 lat). (natomiast w Polsce „ocierano” sie o Fizyczna Ekonomie – prawie jak Program Kredytu Spolecznego czego wynikiem byly SKOK’i (jako finansowy pol-srodek na lichwiarskie przekrety). Jesli nie byloby II zydowskiej wojny swiatowej, to moge Pana zapewnic, ze przy owczesnych koncepcjach ekonomicznych (w Polsce) lichwiarze zabraliby swoje „chalaty” i w „podskokach” opusciliby nasza Ojczyzne…

  Pan tez bedzie musial sie „zreformowac” i odstawic „partytet zlota ” ad acta…(na „gorna polke na strychu).

  No dobrze. NIe bede Pana az nazbyt wysilal i moge Panu Panie Romku jako riposte do „parytetu zlota” zadac pytanie: „A co Pan mysli o parytecie zboza? (ryzu kukurydzy, ziemniakow? Cegiel, cementu, 60 minut pracy,…????”
  :))))…
  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 58. Cd: RomanK.

  Dam Panu przyklad (i postawie tPanu pytanie):

  Zalozmy, ze jestem ministrem finansow w Suwerennym Rzadzie RP i wydaje komunikat na roboty publiczne np: budowa 300km autostrady na sume 300 milionow zlotych, a czas wykonania 30 miesiecy. Przetarg publiczny wygrala firma Mostostal (otwarcie kopert odbylo sie w dokladnie tym samym dniu co zostaly zlozone oferty przedsiebiorcow).
  Ja jako minister finansow wydaje polecenie do Mennicy o wyemitowanie nowych banknotow na sume 10 milionow zlotych w 30 dni po rozpoczeciu robot drogowych. Mennica wykonuje moje polecenie i przywozi 10 miliionow zlotych bzposednio do rak Dyrektora Moostostalu a ten wyplaca swoim pracownikom miesieczna pensje w gotowce i zarazem placi za materialy, paliwa i energie zuzyte w ciagu 20 dni przez to przedsiebiorstwo. Pracownicy otrzymali zaplate i stali sie wlascicielami otrzymanej gotowki (oczywiscie ze beda robic z nia co beda chcieli), gdyz stali sie tworcami czegos materialnego, a ich gotowka stala sie odzwierciedleniem i nabrala sily nabywczej.

  Pytanie: Panie Romku: „Czy w takim przypadku pytam sie po co Ministrowi Skarbu potrzebny Bank Narodowy i komu on bedzie sluzyl, bo napewno nie Ministrowi Finansow (Skarbu)???

  Ludzie i tak beda wplacac swoje pieniadze do prywatnych bankow, czy fundacji czy beda wkladac pod materac, a Bank Narodowy bedzie jak „plaster na tylku”…
  (do czego: Udzielania kredytow? Do finansowania czego? Do wymiany obcych walut? Do przeliczania czego???)

  Milego dnia zycze
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 59. u said

  @ 55

  Gdyby ekonomia Misesa miala zastosowanie w gospodarce Fed nie mialby racji istnienia. Zloty pieniadz bylby srodkiem platniczym. Dlatego jestem zwolennczka wolnego rynku Misesa.

 60. Re: 55 „U”…
  Czyzbysmy mieli drugiego „rysia???” z zydem misesa’mem na czele…???
  („jewekonomia” zydowska w wersji „misesa” miala zastosowanie w USA do roku 1972, ale zadluzenie USA wobec lichwiarzy bylo na poziomie 900 milardow dolarow – zadluzenie tylko federalne, po tym, jak „zdjeto” partytet zlota, lichwiarze otrzymali tzw., „card blanche” do kreowania kredytow bez limitu – 100 i wiecej razy, anizeli mieli fizycznych pieniedzy w bankach.)

  Wniosek? W systemie partytetu zlota ludzie (obywatele USA) byli zadluzani 10 krotnie wolniej a po zniesieniu partytetu 100 razy szybciej. –
  Jaka jest wiec roznica miedzy zadluzonym obywatelem na sume 100.000 dol a 10.000.000 dolarow, gdzie w obu przypadkach nie jest w fizyczny sposob splacic zobowiazania wobec lichwiarzy???
  Ach, pewnie pani „U” uprawia zydowska propagande talmudu pt; „mniejsze zlo” (mniejsza kwota do oddania) lichwiarzom…
  No coz, zachlannosc lichwiarzy wzrosla wprost proporcjonalnie do glupoty Amerykanow i dokladnie tak sie stalo z Polakami. Im glupszy jest narod tym latwiej go okrasc no i o wiele szybciej…

  Idz pani sie uczyc ekonomii, a talmud niech sobie pani wciska na „onet”…Nie tutaj…
  ===================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 61. u said

  @ 60

  To prawda, ze najgorsze co czlowieka moze spotkac to maniakalne opetanie.Wtedy widzi tylko jeden kolor!!!!

 62. Re: 61…
  Jak sie jest uczciwym, to bardzo latwo zobaczyc ku…..rstwo…, a ku….stwo nie znosi uczciwych…no i „opetanych”…bo widza lajdactwo tylko w jednym kolorze…zydowskim…
  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: