Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (22 – …
  NyndrO o Czy można się modlić na Różańc…
  revers o Przejechałam drogą śmierci w…
  Sudbina Srba o ONZ: Rosjanie na Ukrainie nie…
  ? o Myśl imperialna Adolfa Bo…
  Czesio i muchy o Czy można się modlić na Różańc…
  revers o Wolne tematy (22 – …
  Anzelm o Czy żydzi są odpowiedzialni za…
  Maverick o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  KONAR o Stalin i jego cechy chara…
  Piotr B. o Czy żydzi są odpowiedzialni za…
  Cypo o ONZ: Rosjanie na Ukrainie nie…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Czy terroryzm jest politykom „na rękę”?

Posted by Marucha w dniu 2013-04-25 (Czwartek)

Howard Zinn, amerykański historyk i weteran wojenny, powiedział kiedyś: „Prowadzenie wojny z terroryzmem daje rządowi unikalne narzędzie, którym jest wieczysta wojna i wieczna atmosfera represji”. Oczywistym jest, że taki stan rzeczy generuje ogromne zyski dla rozmaitych korporacji. Dzieje się tak jednak za wysoką cenę czynienia naszego świata coraz bardziej niestabilnym i niebezpiecznym miejscem…

Krytycy podkreślają, że terroryzm jest „na rękę” wielu rządom, zwłaszcza USA. Dodają, że „sponsorowany przez państwo terroryzm definiuje politykę Stanów Zjednoczonych”.

Mając na uwadze fakt, iż terroryzm uzasadnia częstokroć militaryzację kraju, liczne konflikty za granicą oraz tłumienie swobód obywatelskich, nie sposób przyznać im (przynajmniej częściowo) racji.

Historycy zauważają, że od czasów II wojny światowej nie było bardziej wojowniczego narodu na świecie niż Stany Zjednoczone. Howard Zinn dodaje, że „USA prowadzi obecnie międzynarodowy terroryzm i jest to oficjalna polityka amerykańskiego rządu”. Do pojęcia „międzynarodowego terroryzmu” historyk zalicza „brutalne akty lub czynności niebezpieczne dla życia ludzkiego, które są pogwałceniem prawa karnego Stanów Zjednoczonych i mają na celu zastraszyć ludność cywilną lub wpłynąć na politykę rządu”.

Wydaje się, że USA interpretują terroryzm międzynarodowy w sposób możliwie najszerszy. Nawet najmniejszy akt terroryzmu staje się uzasadnieniem „samoobrony”, konieczności ochrony „bezpieczeństwa narodowego” i „promocji demokracji”. Przyglądając się praktyce działań amerykańskiego rządu, Stany Zjednoczone występują w roli szeryfa, sędziego i kata w jednym i tym samym czasie.

Najnowsze wydarzenia – wybuchy w Bostonie, wymagają dokładnej analizy. Bracia Carnajew, sprawcy zamachów, zostali już jednak skazani przez amerykańską opinię publiczną i rząd. Obecnie szuka się oficjalnej drogi, aby czyn żyjącego brata był zagrożony karą śmierci (prawo stanowe właściwe dla Bostonu jej nie przewiduje).

Czy Waszym zdaniem terroryzm to tylko instrument w rękach rządu? I czy demokratyczne państwo, deklarujące przestrzeganie praw człowieka, może odstępować od tych wartości szukając zemsty na zamachowcach?


.
Źródła: activistpost/ziauddinsardar/whatreallyhappened

Twórcą artykułu jest Victor Orwellsky, autor powieści „Kod Władzy”. Powielanie treści artykułu bez podania źródła jest zabronione.
http://www.orwellsky.blogspot.com

Komentarzy 16 do “Czy terroryzm jest politykom „na rękę”?”

 1. Centuria said

  „Obecnie szuka się oficjalnej drogi, aby czyn żyjącego brata był zagrożony karą śmierci (prawo stanowe właściwe dla Bostonu jej nie przewiduje).”

  Nie, Massachussetts nie ma kary smierci, bo caly stan jest skrajnie lewacki, ale moga go sadzic wg prawa federalnego, a prawo federalne ma kare smierci.

  Czy politycy korzystaja na aktach terroru? Jak najbardziej… tyle, ze coraz mniej ludzi w nie wierzy.

  Po 11 wrzesnia wprowadzono tzw Patriot Act, ktory ogranicza swobody obywatelskie. Po Bostonie, cale miasto bylo wlasciwie objete stanem wojennym. Tyle, ze za Jaruzelskiego nie przeszukiwano kazdego mieszkania, a w Bostonie wyrzucano ludzi w kapciach i szlafrokach na ulice i przeszukiwano ich domy. Nie wolno tez bylo nikomu wychodzic na ulice (za wyjatkiem, gdy zostal wyrzucony przez policje), a po miescie jezdzily samochody militarne.

  Podobno nie ma gorszych tyranii od tych, ktore twierdza, ze dzialaja w obronie obywateli.

 2. Andrzej K. said

  Czy ten facet na rysunku nie powinien mieć pejsów i jarmułki?

 3. JO said

  ad.2. Ma brode , dlugi nos, Kapelusz, Frak….to chyba wystarczy by rozpoznac Zyda?

 4. Nemo said

  Ad.3

  Jak najbardziej wystarczy.

 5. syoTroll said

  Za Jaruzelskiego łapano tylko tych co byli na listach, takie łapanki były u nas tylko za Hitlera.

 6. Brat Dioskur said

  ad1
  Czy pokaz niesamowitej potegi organow bezpieczenstwa w Bostonie nie uzmyslowil wszytskim ,ze bron w rekach obywateli niewiele moze pomoc? Byc moze wlasnie chodzilo o stworzenie pretekstu do tej niespotykanej militarnej demonstracji .Ostatni raz przeszukiwano miasto ponad 70 lat temu a byla nim Praga po zamachu na Heydricha….

 7. JO said

  ad.6. Pomoze broz , ktora jest dostepna w USA dla ludzi ale Cel Zastraszenia mial spowodowac rezygnacje do nawet pomyslenia jej uzycia.

 8. Joe said

  Re 6…Bardziej widze to jako okazje do pokazania w mediach swojej waznosci…(.mam na mysli tych wszystkich komendantow)..
  niz pokaz sily….Bardziej bylbym sklonny potraktowac to jako…. cwiczenia…Zyjemy w zwariowanych czasach. Tam dzie sa kamery… ludzie dostaja malpiego rozumu…Sam kiedys wpadlem w taka pulapke..ktora potem w sadzie miala zupelnie inny obraz….Z tych „wielkich gierojow” porobily sie male szczury.

 9. Mot said

  W usraelu wszytko obecnie jest jedna wielka bajda.
  Bajdy o demokracji, walce z terorem, narkotykami…………… wszystko.
  Tu emisja nowego stu dolarowego banknotu:

  http://www.zerohedge.com/contributed/2013-04-24/meet-new-100-dollar-banknote

 10. revers said

  BRICS przspieszyl i nabral realnych wymarow z centrom finansowym w Szaghaju, takze usrael i przydupasy musza przyspieszyc zeby Iran finansowo i bardziej politycznie nie zwiazal sie z BRICS-em, takich zamachow z falszywa flaga i sladem wiodacym do Syrii, iRANu , Zakaukazie bedzie coraz wiecej. ( obok Bostonu, wystapil lub w planie zamach na okret promowy Kanada,-Usrael, cyberatak na Agencje Prasowa )

 11. jowram said

  II Planowana (bądź nie) wizyta w Pradze na dzień 9 kwietnia 2010

  1. Czy jest prawdą że prezydent Kaczyński 9 maja miał uczestniczyć w praskim spotkaniu z Obamą i w nim nie uczestniczył? Jeśli uczestniczył to gdzie można znaleźć oficjalne potwierdzenie tej wizyty i materiały filmowe i prasowe? Jeśli nie uczestniczył, a wcześniej było to zaplanowane to dlaczego i gdzie można znaleźć oficjalną informację dotyczącą przyczyny tej absencji? Czy na ten temat znajdują się informacje w materiałach kancelarii prezydenta, czy na ten temat wypowiadali się członkowie kancelarii prezydenta. Jeśli tak to gdzie i kiedy? W czyjej gestii są teraz te materiały dotyczące odwołania, bądź nie wizyty, jej nie potwierdzenia / potwierdzenia. Czy pytania o tę wizytę były zadawane j zadawane członkom kancelarii prezydenta przez Zespół Parlamentarny ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 r? Czy byli pytani o nią przez inne uprawnione czynniki. Jeśli tak, to dlaczego ta informacja nie jest dostępna publicznie? Jeśli nie byli pytani to dlaczego?

  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=9227&Itemid=100

 12. revers said

  http://cyprianpolak.salon24.pl/337476,pytania-8-10-kwietnia-2010-z-uzupelnieniami

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,38126,opage,3,title,Nie-zyje-swiadek-katastrofy-smolenskiej-technik-pokladowy-Jak-a-40,wid,15046656,wiadomosc.html?ticaid=110799

 13. akej said

  Glupota dwoch mahmuckich fanatykow bedzie bardzo dokladnie wykorzystana przez Usrael. Ciekaw jestem na kogo sie teraz rzuca?

 14. akej said

  @ 12
  Przeczytalem o Musiu. Zakatrupili jeszcze jedna osobe, ktora za duzo wiedziala! Poza tym, uniewinnienie zlodziejki Sawickiej oraz burmistrza Helu to juz kompletna kompromitacja POpaprancow, ktorzy zachowuja sie dzis dokladnie tak samo jak hitlerowcy i zydokomuchy w PRL.

 15. Rysio said

  re 6. „…Czy pokaz niesamowitej potegi organow bezpieczenstwa w Bostonie nie uzmyslowil wszytskim ,ze bron w rekach obywateli niewiele moze pomoc?……”

  Ależ Bracie Dioskur – czy totalna panika policji w całej Kaliforni (gdy jeden z nich – policaj Dorner – zerwał się jak pies z łancucha i pooooszedł na wieś) nie uzmysłowiła wszystkim jak wiele może pomóc broń w rękach zwykłych obywateli?

  🙂

  Policyjni funkcjonariusze w kostiumach rządowych tak się bali o swoją skórę, że strzelali bez ostrzeżenia i bez sprawdzenia kto zacz nawet do 70-letnich babin rozwożących pro-rządową makulaturę tj. gazety.

  No to rzeczywiście – wielki sukces „ruchu oporu”…
  Admin

 16. akej said

  @ 15
  Cala ta sytuacja pokazala glupote i bezradnosc jankesowskiej policji w stosunku do jednego czarnego policjanta – psychopaty.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: