Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  revers o Pamiętajmy o losie Serbów
  Włodek o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  leśnik o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  revers o Wolne tematy (23 – …
  Głodomor o Wolne tematy (23 – …
  Ale dlaczego? o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  osoba prywatna o Wolne tematy (23 – …
  Krzysztof M o Męczeństwo Mikołaja II punktem…
  Sudbina Srba o Pamiętajmy o losie Serbów
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Majaczenia niespełnionego homoseksualisty?

Posted by Marucha w dniu 2013-04-26 (Piątek)

Prof. Jan Hartman, bioetyk, na swoim blogu opublikował trochę dość intymnych wynurzeń, bardziej pasujących do nowelek erotycznych z kolorowych pisemek, niż do przemyśleń poważnego naukowca.

Na stronie http://hartman.blog.polityka.pl/2012/08/05/moda-na-bi/ znajdujemy to oto:

Jakże gładkie i miłe oku jest ciało młodzieńca, jakże chciałoby się dotknąć jego ramion mocnych i opalonych, przesunąć ręką po jego piersi porośniętej złotawym runem. Tak mówię ja, mężczyzna heteroseksualny, który nigdy nie zdobył się i już nie zdobędzie na żaden akt przeciwny heteryckiemu wyznaniu.

Ależ Panie Profesorze, nigdy nie jest za poźno na zrealizowanie swoich marzeń, zwłaszcza, gdy jest się chłopem w sile wieku, 45 lat. Niech-żesz się Pan zdobędzie! Niech Pan da przykład młodzieży!

I dalej:

Oto i Robert Biedroń jest najprzystojniejszym facetem, jakiego znam, a Anna Grodzka jedną z najbardziej kobiecych kobiet, której uśmiech zaprasza, by szarmancko całować jej dłoń. Uwielbiam gejów za to, że okazują mi przyjaźń i serdeczność w sposób, na który heterycy nigdy by sobie nie pozwolili, pomni, że każdy samiec jest rywalem. Kocham wszelkie LGBT, bo poszerzają horyzonty możliwych relacji między ludźmi i rozpalają wyobraźnię. To dzięki nim zdolny jestem wierzyć, że ludzkie życie jest bogatsze i bardziej subtelne, niż jedyna znana mi z autopsji hetero-nuda poskromionych przez kobiety samców.

Oto zdjęcie „jednej z najbardziej kobiecych kobiet”, jakie Pan Profesor zna:

Krzysztof Bęgowski w przebraniu

Zastanawiamy się,  w jakich kręgach dorastał i obracał się młody Jan Hartman – i jakie kobiety tam poznał – skoro Krzysztof Bęgowski imponuje mu „kobiecością”.

Ale cóż, są gusta i guściki. Ośmielamy się zatem zaproponować prof. Hartmanowi parę innych, również pełnych kobiecości dam, które jednak – miejmy nadzieję – nie odciągną go od prób przejścia na pederastię, a przynajmniej od snów o piersi młodzieńca pokrytej opalonym runem.
Nie polecam czytania całego tekstu autorstwa prof. Hartmana. On nie na nasze ciemnogrodzkie, gojskie łby „poskromionych przez przez kobiety samców”.

I nie warto dociekać, czy to totalny pojeb, czy hasbara. To bez znaczenia. Ważne jest to, iż tacy ludzie zostają profesorami, uczą młodzież i biorą państwową pensję.

Gajowy Marucha

Komentarzy 40 do “Majaczenia niespełnionego homoseksualisty?”

 1. Chyba pozostanę dziś głodny, lepiej nie ryzykować… Bo już na czczo mam odruchy wymiotne.

 2. Kasia said

  Wszyscy ci dewiaci to zydzi. A Hartman jest jeszcze masonem.

 3. syoTroll said

  Przede wszystkim to on kpi z „homofobi”; ale nie powinno to dziwić – jest ateuszem.

 4. Marucha said

  Re 2:
  I to nie byle jakim. Członkiem-założycielem i wiceprzewodniczącym B’nai B’rith.

 5. Marucha said

  Re 1:
  I tak nie użyłem do ilustracji najbardziej obrzydliwych obrazków…

 6. Dictum said

  ad. 4
  Loży na zbity pysk wywalonej przez prezydenta Mościckiego i w glorii reaktywowanej w naszej Ojczyźnie przez prez. Kaczyńskiego (jeśli nie masona, to przynajmniej wiernego ucznia masona Lipskiego).

 7. Afrodyta said

  #5 „I tak nie użyłem do ilustracji najbardziej obrzydliwych obrazków…”

  A szkoda. Pan „profesur” bylby zachwycony. Prosze mu zrobic przyjemnosc.

 8. Maciej said

  Synowie przymierza zobowiązują by służyć szatanowi …

 9. akej said

  Hartman to nie bioetyk – to prawdziwa judobiomenda pracujaca w departammencie judodeprawacji!

 10. Wosiu said

  To chyba stara tradycja, Chazarzy przed przyjęciem judaizmu byli wyznawcami kultu członka, a żydomasoni podobno przy przechodzeniu na wyższe stopnie wtajemniczenia „inicjują” się analnie.

 11. Psiemislavius said

  HartMAN – i wszystko jasne. Żyd do potęgi n-tej.

 12. Ad. 6

  „Loży na zbity pysk wywalonej przez prezydenta Mościckiego”

  – TAK pan uważa? To niech pan przeczyta uważnie, co na ten temat napisał pan Henryk Pająk:

  ——–
  Masoni wiedzieli, że zbliża się delegalizacja. Dowiedzieli się także bracia za­graniczni: wszak wiceministrem spraw wewnętrznych był „uśpiony” (na jedno oko), W. Korsak.
  Podjęto strategiczną decyzję o wyprzedzeniu formalnego uderzenia, o samo­rozwiązaniu.
  Decyzja zapadła 26 października 1938 roku na posiedzeniu Wielkiej Loży.
  Ma się rozumieć, masoneria nigdy się nie unicestwia, nie popełnia harakiri. Samorozwiązanie oznaczało jedynie „uśpienie”, manewr oficjalny i tylko taktycz­ny. Wystarczy przecież jedno uderzenie kultowym młotkiem w pulpit Wielkiego Komandora, a „bracia” zrywają się na równe nogi i zabierają do roboty. Tak było w wielkich przełomowych momentach; „za pięć dwunasta” Rewolucji Francu­skiej, Rewolucji lutowej Kiereńskiego w Rosji, wojny polsko-polskiej w maju 1926 roku i wielu innych krwawych przewrotach. Loże wtedy „usypiają”, schodzą z podziemia, po czym budzą się na gruzach i krwi „profanów”, z entuzja­zmem budując wolność, równość, braterstwo.
  Czy nie było więc tak, że polska masoneria zaczęła się „zwijać”, „usypiać”, „rozwiązywać” przed zbliżającą się wojną europejską, aby nie brać na siebie odium współudziału w jej wybuchu i rozbrajaniu mili­tarnym Polski? Jeszcze wcześniej „zwinęły” się loże niemieckojęzyczne w Pol­sce, a te musiały wiedzieć najwięcej z tego, co w Europie szykuje Hitler. Jak wytłumaczyć sejmowe ataki na masonerię w wykonaniu masonów, w tym wpływowych, jak Sławoj-Składkowski?
  To tylko hipoteza, lecz analogie z wielkimi rewolucjami, kiedy „za pięć dwu­nasta” masoneria znikała z powierzchni życia, nie pozwalają uznać tej hipotezy za bezpodstawną.
  Wreszcie, 22 listopada mason (!) prezydent Mościcki podpisał dekret „o roz­wiązaniu zrzeszeń wolnomularskich”. Kontynuacja działania została zagrożona więzieniem do pięciu lat i grzywną. Minister spraw wewnętrznych został także zobowiązany do rozwiązania zrzeszeń „zależnych od wolnomularstwa”. Zaliczono do
  nich przede wszystkim niemieckie loże wolnomularskie, żydowską lożę Bnai-Brith skupiającą wyłącznie Żydów, Zakon Templariuszy Dobrych.
  Znamienne, że restrykcje nie dotknęły organizacji jawnie paramasońskich czy masońskich, takich jak Towarzystwo Teozoficzne, Kluby ROTARY, ogniska YMCA1. Znawca masonerii i mason co się zowie – Ludwik Hass tłumaczył tę wstrzemięźliwość ustawodawcy ścisłymi powiązaniami tych organizacji z ma­sonerią anglosaską, z którą nie warto było zadzierać. Dodajmy, że w tym czasie Hitler zażądał „korytarza”, inwazja na Polskę wisiała na włosku, a Beck podró­żował do Londynu z błaganiem o poparcie dla osamotnionej Polski. Na ratu­nek było jednak za późno: za późno rozkopali masońskie kretowiska, za późno postawili się okoniem Hitlerowi, za późno było na poważne traktowanie Fran­cji, Czechosłowacja padła i byliśmy już okrążeni od południa, zachodu i północy.
  W nocy 3 grudnia dokonano rewizji w mieszkaniach znanych masonów, m.in. u S. Stempowskiego, Z. Dworzańczyka, Gliwica, Kipy, Sztejnboka, Wolfkego oraz H. Tenenbauma.
  Mieszkania masonów zostały wcześniej oczyszczone z dokumentów, a insyg­nia, bibeloty obrzędowe skrzętnie zadziuplowane. Zamiast przygotowywać się do ostatniej Wigilii w wolnej Polsce, Warszawa huczała od tych sensacji, zwłaszcza ekscytowała się przetrząsaniem mieszkania sławnej autorki Nocy i dni, która mieszkała „na kocią łapę” ze Stempowskim. Wszystkie te sensacje rozbęb­niła Polska Agencja Telegraficzna. „Represje” objęły wszystkie dziewięć lóż WLN. Przeszukano także w Zagłębiu Dąbrowskim – bastionie komuny, mieszkania lu­minarzy loży „Staszic”.
  Było złudzeniem, że masonerii złamano kręgosłup. „Bracia” uznali, że decy­zja władz WLN o samorozwiązaniu była bezprawna, bo masoneria nie może ule­gać takim panikarskim odruchom, wszak składali stosowne przysięgi podczas inicjacji. Spotykali się więc nadal, już rzekomo prywatnie. Tak było w Warszawie, Wilnie, Krakowie, Zagłębiu Dąbrowskim. Policja wiedziała o tych spotkaniach, ale nie interweniowała.
  ———–

  Powtórzę za posłem LPR Andrzejem Fedorowiczem: „Szczury nie przeprowadzą deratyzacji”.

 13. Panie Hartman! Więcej takich tekstów! WIĘCEJ! Niech się pan nie krępuje!

 14. Paweł Gabriel said

  Żyd Hartman na innych polach też ma wiele do powiedzenia i to bez żadnych zahamowań i niedomówień. To indywiduum skończyło filozofię na KUL w Lublinie, a mówi takie rzeczy, że włosy stają dęba. Proszę posłuchać tego bełkotu, a obowiązkowo fragment ok. 1:50 min. Strach się bać.
  http://pl.gloria.tv/?media=433129

 15. Wosiu said

  Jakby co to sorry, oprócz działu Wolne Tematy, ogłoszenie daję też tutaj:
  ———————————————————————————————–

  „W temacie “”Gady u władzy” w postach 50 i 51 dałem moim zdaniem unikalne informacje które warto przeczytać.

  O związku UFO z demonami i dżinami.”
  —————————————————————————————————————————————————-

  Chodzi mi o to, że to chyba dosyć ważne dla tutejszych dyskusji, a nie chciałbym aby to zginęło w artykule który już nie jest na pierwszej stronie.

 16. Pokręć said

  „…na który heterycy nigdy by sobie nie pozwolili, pomni, że każdy samiec jest rywalem…”
  No bo u pedziów nie ma rywalizacji. Tam programowo każdy z każdym, uczucie zazdrości u pedałów to tak egzotyczna sprawa jak ich wierność…

 17. RomanK said

  Zastanawia mnie jedna rzecz….wyrzucono z Polski jak mozna doczytac sie z trudem w statystykach bardzo trudno dostepnych ponad 70 tys ludzi z wyzszym wyksztaklceniem najwiecej ponoc inzynierow…
  KTo zatem zrobuil takiego skurwysyna profesorem i dlaczego???? Wszystko ma odpowiedz na zasadnicze pyrtanie’ quo? ubi? que modo???
  Jego preferencje sexualne w tym wszystkim sa najmniej wazne…wazne sa jego wplywy jako wykladowcy profesora uczacego i majacego wplyw na mlodziez niejako krypto pedzia,.
  POmyslcie sluchajac ponizszego:

 18. Pokręć said

  @14: To ja od dziś ANI ZŁOTÓWKI na KUL. Koniec, stop, nie ma. Jak pozwalają studia kończyć takim osobnikom… Za moje pieniądze nie będą siać herezji i pedrylstwa.

 19. Boryna said

  Przecież habilitacje zdobyła na KUL też M. Szyszkowska, degenerat moralny, dziś profesur na UW.

 20. Lily said

  Re,4 A dzieki,komu ten osobnik ma tyle stanowisk ? Dzieki „najwiekszemu patriocie”i „najgorliwszemu z Katolikow” no i bidok nie doczekal sie ostatnich sensacji,jakie mialy miejsce w W-wa.

 21. Boydar said

  @ Pokręć (16)
  Ja wiem co innego, myli się Pan bardzo.
  ———-
  A KUL ? Jak Szanowne Państwo sądzą, jak to się stało, że w żydobolszewickim reżimie, mogła praktycznie bez przeszkód nadal funkcjonować katolicka uczelnia ?
  Otóż, do wystrzeliwania szrapneli w serce chrześcijaństwa, czyli Polskę, należało posiadać stosowny granatnik, popularnie zwany moździerzem. Alles klar ?

 22. Griszka said

  @15
  Wosiu. Przestań rozsiewać spam.
  Nie jestem ślepy. Ani reszta użytkowników.

 23. Griszka said

  W temacie bliskim sercu zboczeńca Hartmana:
  http://3.bp.blogspot.com/-3qfvTm5FLUo/T8vVH1tmJDI/AAAAAAAAB2A/Y8-S77ba9po/s1600/sen+Biedronia.jpg 🙂

 24. Pokręć said

  @21: to dlaczego w takim razie wśród homoseksualistów odsetek nosicieli HIV jest o rząd wielkości większy niż w heteroseksualnym społeczeństwie? To z tej wierności?

 25. Pokręć said

  @17: Nie mogę sobie wyobrazić siebie jako studenta wkuwającego „prawdy” szerzone przez „prof” Hartmana tak, jak wkuwałem kiedyś np. prawa Maxwella. No, bez jaj jak można uwierzyć komuś nazywającemu czerwone – zielonym? Dlatego nie studiowałem żadnej nauki opartej o widzimisię nauczyciela w stylu nauk humanistycznych, czy filozofii. Dziś nawet ekonomia jest oparta o widzimisię, najczęściej Keynesa.

 26. syoTroll said

  Od lipca 2006 można – żart.

 27. Wója Antka byka syn said

  A fe Hartman, ty wstrętny brzydalu, obsrałeś mi ostatnia halkę…

 28. jowram said

  „Chiesa viva” publikuje otrzymane listy, dotyczące skandalicznego postępowanie Kościelnych oficjeli. Zamieszcza artykuły z gazet oraz czasopism, dotyczące satanistycznej świątyni, zarówno w języku włoskim, jak i w innych. Satanistyczna świątynia woła do Boga o pomstę
  .
  Zastosowane zostaje standardowe rozwiązanie. Wizyta Benedykta XVI w San Giovanni Rotondo.

  8 grudnia 2008 roku, D’Ambrosio, arcybiskup Manfredonia-Vieste-San Giovanni Rotondo oraz Dyrektor Stolicy Świętej dla Sanktuarium i Dzieł Ojca Pio wydaje oficjalne oświadczenie. Wizyta zostaje zaplanowana na 21 czerwca 2009.

  Ponownie, nie mogąc odeprzeć faktów, sięgnięto po papieski autorytet. Lub to co z niego zostało.

  „Chiesa viva” publikuje teksty i dokumenty dotyczące satanistycznej świątyni w San Giovanni Rotondo. Miesiąc, po miesiącu. Aż do kwietnia następnego roku.

  21 czerwca nadchodzi dzień wizyty Benedykta XVI w San Giovanni Rotondo. Rozpętuje się burza, uniemożliwiająca podróż helikopterem. Wojskowym samolotem zostaje przetransportowany na wojskowe lotnisko w Foggia. Dalej udaje się samochodem.

  Celebracja Nowego Porządku w satanistycznej świątyni, nie wydaje się mieć boskiej aprobaty.

  Na koniec celebracji, uwolnione zostaje pandemonium – królestwo szatana i demonów.

  Po ulewnych deszczach, nadchodzi grad wielkości orzechów.

  Zgromadzenie rozpierzcha się.

  Telewizja przestaje filmować te zdarzenia. Oficjalny powód „problemy techniczne”.

  Niektórzy mówią o każe Bożej.

  Czy Bóg nie mógłby oszczędzić takiego upokorzenia Wikariuszowi Chrystusa? Dlaczego nie oszczędził go Józefowi Ratzingerowi?

  Luigi Villa

 29. Jack said

  Według Wikipedii prof. Hartman jest praprawnukiem rabina Izaaka Kramsztyka. Obecnie jest doradcą Palikota, członkiem rady polityczno-programowej SLD a poprzednio był wiceprezesem Polsko-Niemieckiego Towarzystwa Akademickiego. Jest członkiem-założycielem B’nai B’rith Polska.
  Doktoryzował się na Uniwersytecie Jagiellońskim w 1995 pod kierunkiem profesora Władysława Stróżewskiego (prawdopodobnie mason).
  W tym miejscu należy przypomnieć czym jest żydowska, masońska organizacja B’nai B’rith, której oddział zakładał w Polsce prof. Hartman:

  „Organizacja B’nai B’rith jest żydowską, nacjonalistyczną, syjonistyczną i masońską, a ze swej natury i celów całkowicie antychrześcijańską organizacją, której źródło stanowi mieszanina masońskiego rytu York i Odd Fellows. Założona została w 1848 roku w Nowym Jorku i przyjęła wzór wolnomularski, symbole masońskie, rytuały, stopnie oraz sposób prowadzenia działalności. Jak wskazuje na to wielu autorów, w tym ks. prof. Michał Poradowski, celem organizacji jest jednoczenie środowiska żydowskiego i tworzenie warunków do politycznej, gospodarczej i religijnej dominacji nad światem w ramach budowania tzw. Nowego Światowego Porządku. Tak jak wiele oficjalnie działających organizacji masońskich, tak i B’nai B’rith uczestniczy w spektakularnych akcjach charytatywnych mających stanowić rodzaj medialnej zasłony dymnej.”

 30. u said

  Czy ten kurnikowiec jest naprawde jest spragnionym odbytu – zboczencem, czy tylko promuje sodomitow? Wiadomo w jakim celu
  to robi, zakladajac, ze propaganduje, ano, zeby bydlo zawirusilo – ta zaraza. To szelag!!!! Prawdziwy przedstawiciel Lucypera.

 31. Marcin said

  KULwa a nie katolicka uczelnia.

 32. wi42 said

  Kary za propagande homoseksualizmu itp…

  http://www.lenta.ru/news/2013/04/27/project/

  tak, w Rosji

 33. Marucha said

  Re 30:
  Oczywiście chodzi o promowanie sodomii wśród gojów.
  To, co prof. Hartman mówi o sobie, to nieweryfikowalne fantazje.

 34. Wojtek said

  Ja osobiście bałbym się spuścić psa ze smyczy wiedząc, że w okolicy krąży taki osobnik jak „profesor” Łachman. Wiadomo, czy taki jak wyżyje się na niewinnych i niepełnoletnich chłopcach to nie zachce mu się odmiany i nie rzuci się na zwierzaka. Mnie osobiście ogarnia obrzydzenie na takie zwierzenia inteligentów. O ile znam przyrodę – leśną florę i faunę – to zwykle dziki ryją w runie, a nie ludzie. Widocznie profesorek zdziczał do reszty.

 35. Rzymianin said

  Sytuacja światowa, a więc i Polski, jest katastrofalna, KATASTROFALNA. Żydzi już zupełnie się nie kryją, że ich celem jest zawłaszczenie świata, poprzez jego całkowite zdeprawowanie i zniewolenie. Jak każdy chorobliwy i opętany chciwiec, maja ciągle za mało – władzy i mamony. Oni to Oni, a reszta to psy. Dlatego to indywiduum z tytułem, robi swoją robotę.
  Tu już nic nie pomoże, jeżeli będziemy sobie popuszczać pary i poprawiać swoje samopoczucie, poprzez pisanie swoich „oburzeń”. Gdybyśmy mieli Kościół, to powinien wreszcie wypowiedzieć słowa, którymi posłużył się św. Paweł – „niech będzie przeklęty” każdy, kto głosi inną naukę.
  Potrzebni są egzorcyści i modły przeklinające tą część współczesnego narodu żydowskiego, która reprezentuje diabła. Ot i cała prawda.
  Ze złym duchem, można wygrać tylko Duchem Św. TYLKO tą drogą !
  Ale nie mamy Kościoła.

 36. Kronikarz said

  ; – )

 37. RomanK said

  Rzymianinie….juz od wielu pokolen jestes tylko niewolnikiem…biological entity.z numerem, na ak ie \urodzenia a od niedawna z PESEL…..po polsku biologiczna ruchomoscia….a prof Hartman jest bio-etykiem…rozumiesz teraz dlaczego?????i co to jest bioetyka???
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Bioetyka
  nauka ktora powstala z iczego cztyli z pustego lba niejakiego profesora Van Rensselaera Pottera…pozno bo w roku 1970….zobacz link czym sie zajmuje pan bioetyk za twoje pieniadze,…

 38. matirani said

  Re. 29 Jack – uszanowania za przypomnienie o Ks. Poradowskim!!!!
  W 1950 (1 stycznia) przybył do Chile, gdzie przez ponad 40 lat był profesorem na uczelniach katolickich tego kraju. Wykładał socjologię i naukę społeczną Kościoła najpierw przez dwa lata (1950-1952) na Katolickim Uniwersytecie w Santiago, a następnie związał się na stałe z Papieskim Uniwersytetem Katolickim w Valparaíso (1952-1989), gdzie był kierownikiem katedry socjologii; wykładał także na innych wyższych uczelniach chilijskich, m.in. na Uniwersytecie Metropolitalnym (1986-1990) oraz Academia Superior de La Seguridad National w Santiago de Chile. Należał do wielu stowarzyszeń naukowych, m.in.: Sociedad Chilena de Sociologia, Sociedad Internacional S. Tomás de Aquino (Rzym), Sociedad Católica Argentina de Filosofía (członek honorowy); był wiceprezesem (od 1982) Asociación Católica Interamericana de Filosofía (ACIF) z siedzibą w São Paulo w Brazylii. Zaznaczył się jako organizator konferencji naukowych poświęconych marksizmowi, komunizmowi, leninizmowi, stalinizmowi i trockizmowi. Przez 13 lat (1953-1965) redagował i wydawał kwartalnik „Estudios sobre el comunismo”.
  Poza działalnością naukową ks. Poradowski zajmował się także duszpasterstwem, działalnością społeczną oraz polityczną. W Chile w latach 1951-1955 był prezesem Zjednoczenia Polaków w Chile i współredaktorem (1950-1960) miesięcznika „Polak w Chile”; był przedstawicielem londyńskiej Rady Trzech, potem rządu RP na uchodźstwie oraz Skarbu Narodowego.

 39. Boydar said

  @ Pokręć (24)
  Ja nic nie pisałem o % HIV, tu Szanowna Kolega ma oczywistą oczywistość. Ja tylko twierdzę (na podstawie dostępnych mi obserwacji), że zjawisko zazdrości w rozpatrywanej grupie, jest absolutnie nieporównywalne z zazdrością i jej efektami praktycznymi wśród osób normalnych. „Tam” jest nienormalne wszystko. Zazdrość również. Metody jakimi się potrafią posłużyć aby zemścić się na kochasiu, który „odszedł w siną dal” do „innego” są dla nas niepojęte. Nie określał bym skali zjawiska jako przeważającej, ale jest nieporównywalna, zarówno w procentach jak i metodach.

 40. Mańka said

  Panie Gajowy – gratuluję tekstu! Tylko poczuciem humoru można się rozprawić z wszechogarniającą głupotą!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: