Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  minka o Austria: bojkot przemówienia…
  minka o Austria: bojkot przemówienia…
  Anteas o Będziemy drugą Japonią?
  Zbigniew Kozioł o Prawybory niedemokratyczne
  Mietek o Kłamstwo założycielskie czyli…
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  Krzysztof o Będziemy drugą Japonią?
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  Krzysztof M o Będziemy drugą Japonią?
  Mietek o Będziemy drugą Japonią?
  Siekiera_Motyka o Ukraińskie zboże ma nie pozost…
  Gnostyk o Jałta 1945 – polskie zwyc…
  Mury polskiej wrogoś… o Mury polskiej wrogości
  lewarek.pl o Pożegnanie z Europą?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Słaba książka Antoniego Socciego o Medjugorje

Posted by Marucha w dniu 2013-04-27 (Sobota)

Zanim się zajmę recenzją bardzo ciekawej książki pt. „Czwarta tajemnica fatimska”, pora na inną pozycję Socciego pt. „Tajemnicę Medjugorie”. Sięgnąłem po nią wiedząc, iż Autor jest zwolennikiem prawdziwości hercegowińskich objawień i liczyłem, iż przedstawi ciekawe argumenty świadczące za tą tezą.

Niestety, książka jest bardzo fragmentaryczna. Jej pierwsza część stanowi odtworzenie dzień po dniu pierwszych tygodni mniemanych objawień. Dowiadujemy się o rozmaitych zdarzeniach cudownych i pozanaturalnych oraz uzdrowieniach. Chyba najciekawsze były w niej dla mnie informacje o badaniach naukowych, jakim poddawano widzących, odnoszących się do samego czasu przebywania przez nich w towarzystwie Zjawy. Medjugorje to z pewnością najlepiej przebadane i udokumentowane naukowo spotkania człowieka z istotą duchową – Matką Bożą lub diabłem.

Część druga pt. „Proroctwa i dowody” jest próbą przedstawienia Medjugorje jako kontynuacji i rozwinięcia Fatimy. Przeczytamy w niej o wypełnieniu orędzia fatimskiego przez Jana Pawła II, który AD 1984 poświęcił świat Niepokalanemu Sercu Maryi. Socci wprost wskazuje, iż nie dokonano wówczas poświęcenia Rosji, lecz stwierdza – powołując się na słowa przypisywane siostrze Łucji – iż wiele sugestyj w tekście odnoszących się do Rosji Maryja uznała za wystarczające.

Jak pisze autor, Jan Paweł II postąpił w taki sposób, ponieważ wyraźne wymienienie Rosji byłoby interpretowane jako prowokacja polityczna. Trudno ocenić, co jest tu najdziwniejsze: czy sugestia, iż Matka Boża boi się prowokacyj politycznych bardziej niż szatana, czy rewelacje, jakoby do ww. poświęcenia przyłączyli się również rosyjscy biskupi prawosławni. Włoski autor najwyraźniej nie wie, że pisze o pułkownikach i generałach KGB !

Mamy zatem rozpad bloku socjalistycznego kierowanego przez Sowiety jako rzekomy dowód na wypełnienie objawień fatimskich. Gdzie zatem wypełnienie obietnic fatimskich:

przyjdę, by żądać poświęcenia Rosji memu Niepokalanemu Sercu i ofiarowania Komunii św. w pierwsze soboty na zadośćuczynienie. Jeżeli ludzie me życzenia spełnią, Rosja nawróci się i zapanuje pokój, jeżeli nie, Rosja rozszerzy swoje błędne nauki po świecie, wywołując wojny i prześladowania Kościoła. Dobrzy będą męczeni, Ojciec Święty będzie bardzo cierpieć, wiele narodów zostanie zniszczonych, na koniec zatriumfuje moje Niepokalane Serce. Ojciec Święty poświęci mi Rosję, która się nawróci, a dla świata nastanie okres pokoju.

Gdzie kres błędnych nauk rozszerzanych przez komunizm? Gdzie koniec prześladowania Kościoła, męczeństwa chrześcijan ? Gdzie tryumf Niepokalanego Serca Maryi i okres pokoju dla świata?

Socci stawia tezę, iż Medjugorje ma stanowić kres strasznych czasów dla Europy, ery wojen, nazizmu i komunizmu. Ponadto, objawienia te mają być ostatnimi objawieniami NMP na Ziemi i dlatego są tak długie i częste. Widzący mieli otrzymać od Zjawy 10 tajemnic. Jednak pobieżne streszczenie najważniejszych spośród nich nie wskazuje na cokolwiek dobrego: ludzie mają się nawracać, by zdążyć przed karami za grzechy świata. Kary te są nieuniknione, ponieważ nie można się spodziewać nawrócenia całego świata. Równocześnie tajemnice przekazane podczas objawień wskazują, iż kończy się czas dany szatanowi przez Boga, czas próby zniszczenia Kościoła, widzany przez Leona XIII.

Czy ktoś z Państwa dostrzega spójność tego przesłania? Z jednej strony, osłabienie szatana ALE z drugiej: bez odwrócenia się ludzi od niego (brak nawróceń). Z jednej strony, wypełnienie nakazu fatimskiego przez papieża ALE z drugiej: brak wypełnienia obietnic złożonych przez Matkę Bożą z tem powiązanych. Dodajmy, że tajemnice przekazane przez Zjawę miały zostać przekazane przez widzących zaufanemu, wybranemu przez siebie kapłanowi i wraz z nim mieli ocenić, czy powinny być one ujawnione Kościołowi i światu.

Tyle Socci. Niestety, w książce nie ma nic o przyczynach konfliktu między wizjonerami a biskupem miejsca ani niczego krytycznego o objawieniach. Książka jest merytorycznie słaba i co najwyżej zwiększyła mą nieufność względem mniemanych objawień Matki Bożej.

Krusejder

KOMENTARZ BIBUŁY:

Komuś w Polsce wyraźnie zależy na promowaniu szatańskich objawień mających miejsce w Medjugorie i jest spora grupa wyznawców tego kultu, włącznie z założycielem Radia Maryja (który jednak ostatnio – jakieś ze dwa tygodnie temu – na antenie radia wypowiadając się o Medjugorie zaczął wycofywać się ze swojego wcześniejszego entuzjastycznego i ślepego podejścia mówiąc: “nie wiem czy miały tam objawienia maryjne”…). Pomimo jednoznacznych faktów świadczących przeciwko autentycznym objawieniom maryjnym w tym miejscu, grupy te wydają kolejne książki oszukujące wiernych, sięgając również do pozycji, które stały się już przestarzałe.

W jaki sposób książka Socciego o Medjugorie straciła już rację bytu? Ano, nie tylko dlatego, że wydana została po włosku w 2005 roku, lecz głównie za przyczyną totalnej transformacji Autora, który zasłynął napisaną później książką “Czwarta Tajemnica Fatimska”. A jak powstała ta książka i co ma wspólnego z przemianą Autora? Ano, Socci podjął się pracy nad Trzecią Tajemnicą Fatimską jako mainstreamowy autor katolicki, w tym również wyznawca “maryjnych objawień” w Medjugorie i zdecydowany przeciwnik “teorii konspiracyjnych”, z zamiarem udowodnienia “fatimistom”, że błądzą, że “Kościół” (czytaj: hierarchia kościelna – Sodano, Bertone, Ratzinger) ujawnił wszystko co było do ujawnienia w kwestii fatimskiej, etc.

Niestety, w trakcie zbierania materiałów do książki o Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej (celowo tak przewrotnie zatytułowanej, by pokazać, że za tą oficjalną wersją kryje się jeszcze coś więcej…) zrozumiał on, że w świetle faktów sama Trzecia Tajemnica cały czas jest ukrywana, i że to on błądził, a nie “fatimiści”, a wierni nadal są oszukiwani przez najwyższe władze kościelne. W wyniku tego powstała właśnie przełomowa książka o Fatimie.

Wątpliwe zatem aby Socci podpisał się dzisiaj pod swoją wcześniejszą pozycją o Medjugorie. Być może jest też mu po prostu wstyd.

http://www.bibula.com

Komentarzy 7 do “Słaba książka Antoniego Socciego o Medjugorje”

 1. Nemo said

  Wielu katolemingów nawet nie zdaje sobie sprawy,że objawienia w Medjugorie nie zostały uznane przez kościół. No ale co się im dziwić,skoro ich ukochany JP II, „miał wielkie nabożeństwo” dla tego miejsca.

 2. Maciejaszu said

  Czy mógłby ktoś podać mi rzetelne, sprawdzone dowody na oszustwo objawień w Medjugorie? Niestety nie jestem za bardzo w temacie, do tej pory interesowałem się tym pobieżnie.

 3. Marucha said

  Re 2:
  Może na początek wrzucić „Medjugorie” do wyszukiwarki w gajówce (po prawej, Archiwum artykułów)

 4. RomanK said

  Panie Nemo..czegos takiego nie ma…nie ma…. i juz…Pamieta pan sprawe Swietego Tomasza z ksywka internetowa Niewierny????
  Dwoje ludzi oglada wypadek i obydwoje swiadcza mowiec zupelnie co innego na ten sam temat.
  Pan chce wiedziec???? cos w co mozna tylko wierzyc???? TO neimozliwe!
  Jak sie pan dowie i juz bedzie pan wiedzial ..nie musi pan wierzyc…z prostej przyczyny pana wiara zamieni sie w wiedze.
  Medjugorije…zoastanie tym czym jest….i z tym musimy sie pogodzicl…ma pan rozum i wolna wole,.,..czego oczekuje pan od Kosciola??? Myslenia za pana ….., czy wiary w pana imieniu????
  Oczywiscie JPII winien ze powioedzial ale nic nei nakazal….i dalej nie wiadomo:-)()))))

 5. edmer said

  Panie marucha mnie sie taka gospa w pokoju w haupie ukazala mowila ze swistem wpadla na chwile z Medjugorje pogadac o sexie nawed mi sie pochwalila ze ma takie same genitalia jak nasza grocka w knesejme i juz mysli na szybciora poruchac, pomimo tego ze sie nigdy nie myje i cuchnie jak skunks. Oj dobrze ze sie plecami od niej nie odrucilem bo takie to nachalne do obcowania bylo.

 6. Maciejaszu said

  Ad. 2 Ależ ze mnie jełop 😉

 7. JasFasola said

  Socci sprzedal dusze diablo tj. zydomasonerii.
  Jego ksiazka „Cuda Jana Pawla II” zawiera wiele klamstw I fantazji rodem z loz masonskich.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: