Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Wolne tematy (08 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (08 – …
  Szczepan Zbigniewski o Wolne tematy (08 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (08 – …
  Joannus o Izolacja Zełenskiego
  misio o Wolne tematy (08 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Józef Bizoń o Izolacja Zełenskiego
  Leo o Izolacja Zełenskiego
  Głos Prawdy o Wolne tematy (08 – …
  misio o Wolne tematy (08 – …
  Józef Bizoń o Izolacja Zełenskiego
  Adrian o Wolne tematy (08 – …
  Piotr B. o Polskość czarnych Polaków na…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Boston: po zamachu nie wolno było udzielić sakramentu

Posted by Marucha w dniu 2013-04-30 (Wtorek)

Martin Richard, 8-letni chłopiec, który zmarł na Boylston Street w wyniku zamachu w Bostonie, był katolikiem. W zeszłym roku przyjął pierwszą komunię św. Kiedy leżał umierający na ulicy, duchowni ze świętymi olejami znajdowali się zaledwie kilka metrów od niego, za policyjną taśmą. Stali bezsilni. Nie mogli udzielić mu sakramentu Ostatniego Namaszczenia. Nie zezwolili na to bostońscy funkcjonariusze. Mówili: „kapłani są niepotrzebni”.

[Tak samo postępowała niejednokrotnie żydoubecja, odmawiając katolikom poslugi kapłańskiej przed zamordowaniem. – admin]

Po zamachu w Bostonie, świat obiegły wstrząsające zdjęcia. Widać na nich osoby leżące na ziemi, niebiesko-żółte kurtki wolontariuszy, policjantów, strażaków, ratowników medycznych. Rzuca się w oczy brak jakichkolwiek duchownych i symboli religijnych.

Blisko miejsca bombardowania są trzy świątynie. Jedna katolicka i dwie protestanckie. Kiedy duchowni katoliccy z kościoła pw. św. Klemensa, położonego zaledwie trzy przecznice dalej od Boylston Street, usłyszeli wybuchy, natychmiast zabrali święte oleje i pospieszyli na miejsce chcąc udzielić ostatniego namaszczenia rannym. Niestety, jak zauważa dziennikarka gazety „The Wall Street Journal”, Jennifer Graham, kapłani nie zostali dopuszczeni do ofiar!

Franciszkanin ojciec John Wykes i ks. Tom Carzon, rektor seminarium Matki Bożej Łaskawej byli wśród duchownych, którym zabroniono udzielania posługi duchowej. O. Wykes, niegdyś kapelan w szpitalu w Illinois przyznał, że nigdy wcześniej nie odmówiono mu dostępu do ciężko chorego pacjenta. Zakonnik zauważył też, że w ciągu ostatnich lat dramatycznie zmieniła się społeczna rola duchownych. Mówił: – W latach 40-tych, 50-tych, a nawet 60-tych kapłan z koloratką mógł się pojawić w dowolnym miejscu. Teraz jest inaczej. Księża nie są już uważani za członków personelu ratowniczego.

Ks. Carzon, przyznał, że był bardzo „rozczarowany”, kiedy nie pozwolono mu pomagać na miejscu zamachu. Wyszedł poza zabezpieczony przez policję teren bez protestu. Wrócił do kościoła. Ustawił stolik z wodą oraz owocami dla biegaczy i czekał na tych, którzy szukali pocieszenia, chcieli porozmawiać o zaistniałej sytuacji.

Bostońska policja jest bardzo wrogo nastawiona do duchownych [Przez kogo? – admin]. Przedstawiciele służb mundurowych nie chcieli skomentować swojej polityki. Zapomnieli o tym – jak mówił podczas niedzielnej homilii, tuż po zamachu ks. Richard Cannonz parafii w Hopkinton w stanie Massachusetts, gdzie rozpoczął się feralny bieg – że „w momencie, gdy świat może wydawać się bardzo ponury i odpychający, obecność kapłana daje ludziom nadzieję.”

Jennifer Graham opowiadała, że do rannych osób, leżących na BoylstonStreet mogli zbliżać sie jedynie lekarze, pielęgniarki, strażacy i policjanci. „Katolicy nie sa potrzebni” – to hasło znane dobrze wiele lat temu w Bostonie, zanim jeszcze irlandzcy i włoscy imigranci przejęli kontrolę nad miastem, ponownie powraca, niosąc za sobą ograniczenie wpływów katolickich.

Źródło: Catholicculture.org., AS.
http://www.pch24.pl

Komentarze 44 do “Boston: po zamachu nie wolno było udzielić sakramentu”

 1. norbert said

  Ciekawe dlaczego ? — czyżby wszystko zostało upozorowane ? jak w filmie .

 2. Fran SA said

  Tam nie tylko kaplani byli niepotrzebni. Na wszystkich dostepnych filmach nie widac ani jednego ambulansu ani strazy pozarnej.
  Na mecie tego maratonu, powinny byc wlaczone wszystkie mozliwe kamery. A tymczasem ogladamy prywatne filmiki zrobione przez telefon albo prywatna kamere.

 3. Dictum said

  „… duchowni ze świętymi olejami znajdowali się zaledwie kilka metrów od niego, za policyjną taśmą. Stali bezsilni…”

  Choćby diabeł stawał na głowie, by przeszkodzić Bogu, my wiemy swoje:

  Niech cię przygarnie Chrystus uwielbiony,
  On wezwał ciebie do królestwa światła.
  Niech na spotkanie w progach Ojca domu
  Po ciebie wyjdzie litościwa Matka.

  Anielski orszak niech twą duszę przyjmie,
  Uniesie z ziemi ku wyżynom nieba,
  A pieśń zbawionych niech ją zaprowadzi,
  Aż przed oblicze Boga Najwyższego.

 4. Ciekaw jestem jak wygląda procent chrześcijan w policji czy to w Polsce czy usa. Kiedyś pewnie był spory dziś coś czuję, ze dla osób wierzących nie ma tam miejsca. Ani wierzących ani ogólnie porządnych z jakimiś zasadami.

 5. ERROR 404 said

  Step by step. Boston, wyłowienie kiboli Cracovii z „potężnym” arsenałem, Breivik, żółte kwiatki kilka dni temu ostentacyjnie wpięte obligatoryjnie ludu tubylczemu….to małe kroczki.Dzisiaj Pierwszy muzułmanin z krainy Disneya oświadczył, że w Syrii jest od z….. broni chemicznej.Będzie repeta z Iraku.I to jest ten duży „oczekiwany” krok w historii człowieka.Pozdrawiam ERROR 404, NSZ Krzemieniec Podlaski.

 6. Każdy chce być zwycięzcą, lecz dla mnie, prawdziwym zwycięstwem jest obecność Jezusa w moim życiu. Jest to życie modlitwy, życie bliskości i długowieczna przyjaźń, wiedząc, że Bóg jest naszym Ojcem. Myślę, że mogę powiedzieć, że jestem zwycięzcą, ponieważ Jezus żyje w moim życiu.
  Potrzebuję Boga każdego mojego dnia. Jezus mówi mi w Biblii, że bez niego nie mogę nic uczynić. Obecnie mam dar i możliwość gry w piłkę nożną, ponieważ Bóg dał mi to. W dniu, kiedy zechce, abym robił coś innego, zacznę robić to coś.

  http://znanichrzescijanie.wordpress.com/2013/04/30/kaka-jestem-zwyciezca-bo-jezus-zyje-w-moim-zyciu/

 7. Ciekawe, że ci kapłani mieli jeszcze pojęcie o potrzebie tych sakramentów. Dzięki Bogu.

  A swoją drogą, „Mówił: – W latach 40-tych, 50-tych, a nawet 60-tych kapłan z koloratką mógł się pojawić w dowolnym miejscu. Teraz jest inaczej.” W Ameryce postęp i w Kościele od dawna. Na filmie o Piusie XII, gdy ten jeszczy wizytował USA jako kardynał widać było amerykańskiego kardynała w koloratce. W latach ’30. Też niesłychane…

 8. Zbyszko said

  Znanichrześcijanie @4 obawiam sie że w Policji jest coraz mniej miejsca dla… Polaków

 9. Radek said

  A czemu niby mieliby dopuszczac cywilow na teren odciety przez sluzby? Logiczne ze na miejscu tragedii sa potrzebni lekarze i sily porzadkowe, a nie magicy.

  Sp…ać stąd – admin

 10. Ad. 6

  „Jezus mówi mi w Biblii, że bez niego nie mogę nic uczynić. Obecnie mam dar i możliwość gry w piłkę nożną, ponieważ Bóg dał mi to. W dniu, kiedy zechce, abym robił coś innego, zacznę robić to coś.”

  – I jakie to uczucie być marionetką w ręku Pana Boga?

 11. JO said

  ad.9. Duren

 12. Boydar said

  Ręce i nogi opadają

 13. Pokręć said

  Bóg i tak wszystko widzi, Jego nie ograniczają sługusy diabła. Pan Bóg potrzebuje tylko naszej woli, aby nas zbawić. Wola była, więc i łaska została udzielona. Biada tym którzy usiłowali owej łasce stanąć w poprzek.

 14. RomanK said

  No wlasnie ..ksiadz to mogl zobaczyc jak…. te rece i nogi przpyinaja do kikutow…..
  Kto wlazi z wiatykiem na ..estrade???

 15. RomanK said

  Pokrec… albo w ciebie wlazl ten sam demon co w JO..albo Jo sie rozdwoil:-)))) i mu staje w poprzek:-)))
  A propos Pan Bog dziekuje ci za dobre rady..powiada ,ze nie wie jakby sopbie bez ciebie radzil na tym stanowisku:-)))) stary juz i zeby go bola…:-)))

 16. Griszka said

  @9
  Najemników z firmy Craft jakoś wpuścili. Chociaż to też cywile.

 17. hulsz said

  ad.15 jak piszesz gnojku o Bogu to nie wplatuj w to wulgaryzmow

 18. Aaaa said

  Osobie z urwaną nogą potrzebna jest pomoc medyczna, a nie święte oleje. Myślę, że modlitwa za ofiary w pobliskim kościele byłaby równie dobra.

 19. Dictum said

  To nieważne, co jest równie dobre czy mniej dobre. Ważne, że w obliczu czyjejś śmierci, czyli rzeczy ostatecznej, należy wszystko uczynić, co możliwe, a Kościół nakazuje. Tu – czytamy – było możliwe, żeby kapłan zbliżył się do umierających, ale jakaś kretyńska administracyjna zatrwardziałość i niezrozumienie potrzeby umierających to uniemożliwiły. I to było podłe.

 20. Marucha said

  Re 17:
  Gdzie te wulgaryzmy, mendo?

  Re 18:
  Kolejne bydlątko, które nie wie, po co są sakramenty… a poucza…

 21. Kozi syn said

  Ciekawe co by było jakby przybył rabin….:)?

 22. HPD said

  Pokrec , czekam dalej na Twoje piekne i rozumne komentarze ! Wulgaryzmami sie nie przejmuj. Rob swoje i pisz madrze jak dotychczas.

 23. RomanK said

  Dokladnie panie Gajowy bydlatka,,nalazlo sie tego do Gajowkli… jak do szopki w Betlehem :-)))parchow:-)))) Coz..bydle tez stworzenie boze:-))) nic madrego nie uslyszy sie od ich ale przynajmniej sobie porykuje:-))) Aaaaaaa, buhhhhhhhhh, hulszzzzzzzzzzzzzzzzzz:-)))

 24. Rysio said

  🙂

 25. Marucha said

  Re 23:
  Bydlątka są pożyteczne, dają mięso, mleko, nawóz, skóry, ciepło w oborze…
  To ich różni od ludzkich bydlaków.

 26. u said

  Bydle przynajmniej. bardziej przestrzega praw Bozych od czlekopodobnych, nie utozsamia sie z GENDER.

 27. marta15 said

  swoja droga ta „akcja ” w Bostonie czyli trening przed wprowadzenim martial law ,ujawnila totalna ignorancje publiki amerykasnkiej. Te ciule do kwadratu nie maja zielonego pojecia co to jest czeczenia i czym sie to je. Niekotrzy, co madrzejsi ,twierdza ze czeczenia to czechy, a czechy gdzies tam se w europie leza, ktora gdzies tam zreszta lezy. I taki byle cilu, niemyslacy, ignorant do kwadratu ma prawo do glosowania i „publicznej opinii” w kazdym temacie.
  I takie mamy efekty tej demokracji , tego „rzadu wszystkich „jakie widac.

 28. Nie dziwić się, że tak źle w Polsce, skoro na wspaniałym blogu Pana Gajowego tylu komentuje, którzy stracili zupełnie pojęcie czym jest nadprzyrodzone życie człowieka, co to jest Kościół i po co są sakramenty. Chyba, że tego pojęcie w ogóle nigdy nie mieli.

  Jeśli istota polskości, czyli katolicyzm upada (w najnowszych czasach przyczynił się do tego w pierwszym rzędzie wojtylianizm), to i Polska upada. A to widzimy na naszych oczach…

 29. Dictum said

  Pan Roman ma zwyczaj zabawnej ekspresji. Wali bez opamiętania w jakąś czcionkę, potem w drugą i myśli, że nas przestraszy.

 30. maurycy said

  USA jest panstwem bandycko-kryminalnym ! Im szybciej to zrozumiemy ,tym dla nas lepiej ! Nie mozemy z tymi zwyrodnialcami wiazac jakichkolwiek nadzieji ! oni sa zdolni do kazdego lajdacwta swinstwa i zbrodni !To nie jest dzielem zadnego przypadku, amerykanskie bandziory juz dawno wyrzucili zasady moralne na smietnik ! Przynajmniej te ktore obowiazuja w zyciu publicznym i polityce !

 31. Marucha said

  Re 28:
  Poza tym parę antychrześcijańskich wpisów szydzących z sakramentów – wyrzuciłem.
  Hasbara jest niezawodna,

 32. Dictum said

  ad. 31
  Czasem to hasbara, ale też nie wykluczajmy otumanionych katolików.
  Już tak się zapędzili, że nie pojmują, iż pomijanie czy spłycanie formy niesie za sobą spłycanie, a nawet likwidację treści.
  Tak jest właśnie z sakramentami. Po co spowiedź, po co ostatnie namaszczenie, skoro można się pomodlić w pobliskim kościółku i cześć. Pan Jezus jest fajny i tak nas kocha, a jak nie wierzysz w Pana Jezusa, tylko w co inne, to też dobrze, Pan Jezus Ci wybaczy.

  Dzisiejszy ND: „Nie ma żadnych wątpliwości, że Jan Paweł II to człowiek święty”.

  Szczęśliwy, kto nie ma żadnych wątpliwości.

 33. revers said

  okazuje sie ze sterowany i kontrolowany terroryzm to swietny geszeft, tylko w samej Kanadzie zdefraudowano 3 mld $$$$ na anty terroryzm , czyli generowana walke z terroryzmem.

 34. Hulsz said

  ad.20
  ***

 35. Griszka said

  @34
  A co ? Jesteś tym Murzynem ? 🙂

 36. Boydar said

  Panowie, bez nerw (hi!).
  Pan Pokręć (13) napisał – „…Biada tym którzy usiłowali owej łasce stanąć w poprzek…”
  Pan RomanK (15) napisał – „…albo Jo sie rozdwoił… i mu staje w poprzek…”
  Pan Hulsz (17) napisał – „…jak piszesz gnojku o Bogu to nie wplątuj w to wulgaryzmów…”
  Pan Gajowy (20) napisał – „…Gdzie te wulgaryzmy, mendo?…”
  Pan Hulsz (34) napisał – „…w dupie u Murzyna, panie Zdzisławie…”
  ===
  aby ta żenująca i nie mająca żadnego pedagogicznego uzasadnienia „dysputa” nie zaciemniała obrazu Gajówki, należy wyjaśnić, co Pan RomanK miał na myśli pisząc o „poprzeku”.
  I wtedy dowiemy się, gdzie jest pies. 🙂
  To jak było Panie Romanie ?

 37. Griszka said

  @36
  Cholewcia.
  Romanie K. ty zbereźniku 🙂

 38. Xall said

  W kwestii formalnej – nie tyle sakrament ostatniego namaszczenia, co sakrament chorych? Ale możliwe, że byli tam od razu tradycyjni kapłani, bo nowocześni by pewnie nie odczuwali obowiązku pospieszenia z wiatykiem. Ale nie zmienia to wymowy sytuacji

 39. Dictum said

  ad. 36.
  Jednym słowem, rozmowy jak gęsi z prosięciem.

 40. akej said

  @ Marucha (20)
  Moze nie wulgaryzmy. Nie wiedzialem jednak, ze w pana „JO” wlazl demon. Teraz, dzieki geniuszowi RomanowiK, za panskim pryzwolenniem, juz wiemy!

 41. Kasia said

  Amerykanscy policjanci katolicy sa wychowani na Vaticanum II. A ta sekta nie wierzy w sakramenty.

 42. Maria1 said

  http://gazetawarszawska.com/2013/04/26/polin/

  Dla tych, co pytają kto szkoli POlicję ( i straż miejską) odp.:Mossad za nasze POdatki.
  Czy są w niej miejsca dla wierzących POlaków – jassne, tylko zobaczcie, co z nich robią: ROBOTY, cyborgi bez uczuć ludzkich, maszyny do terroryzowania społeczeństwa, widać boją się nawet nieuzbrojonych przechodniów, bo a nuż w torbie (plecaku) ma nóż lub co gorszego!

 43. Rysio said

  re 42. Eeeeeeeeeee tam.

  Facet po prostu histeryzuje jak baba.

  Po prostu obciach i wstyd!

  PS. A widownia też zachowuje się tak jak jej nauczono – grzecznie i pokornie nagrywa filmiki – filmiki które ci u koryta i tak mają głęboko w d..upie.

 44. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2013/04/30/boston-po-zamachu-nie-wolno-bylo-udzielic-sakramentu/ […]

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: