Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  matematyk wlazł na p… o Cywilizacja (Nie)Prawdy
  Anucha o Wypadek w Chorwacji…czy…
  NyndrO o Wolne tematy (57 – …
  Marucha o Wolne tematy (57 – …
  Piskorz o Wolne tematy (57 – …
  ! o Wolne tematy (57 – …
  Lily o Wolne tematy (57 – …
  Anucha o Cywilizacja (Nie)Prawdy
  Boydar o Wypadek w Chorwacji…czy…
  Boydar o Wypadek w Chorwacji…czy…
  kontra o Wypadek w Chorwacji…czy…
  Adrian o Wolne tematy (57 – …
  Adrian o Wolne tematy (57 – …
  I*** o Wypadek w Chorwacji…czy…
  revers o Wolne tematy (57 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Przedszkole zrobi ci dziecko na tęczowo

Posted by Marucha w dniu 2013-05-01 (Środa)

Proszę Państwa,
Nawet jeśli wydaje Wam się, że tematyka pedalstwa, gender-bełkotu, mowy nienawiści czy „małżeństw” między  chorymi psychicznie osobami tej samej płci, jest zbyt namolnie poruszana w gajówce – to pamiętajcie: te bydlaki nie żartują.
Admin.

Przebieranie się chłopców za dziewczynki, zwalczanie stereotypów z bajek o Czerwonym Kapturku i Kopciuszku, nakłanianie chłopców do zabawy lalkami – to elementy programu „Równościowe przedszkole” wspartego przez rząd Tuska ze środków UE oraz krajowego budżetu.

W szkołach postęp idzie o krok dalej. Trwa ofensywa środowisk homoseksualnych, które domagają się, aby w podręcznikach szkolnych pojawiły się „różne wzorce rodziny”.

Chłopiec przebrany za dziewczynkę

Mamy prowadzą lokomotywę

„Trzy lub cztery osoby opuszczają z nauczycielką pomieszczenie. Zanim powrócą, mają podjąć decyzję, czy wracają jako chłopcy czy dziewczęta” – proponują autorki scenariusza zajęć dla przedszkolanek w ramach projektu „Równościowe przedszkole”. Nauczycielki powinny przygotować dla dzieci „rzeczy do przebrania się – peruki z długimi włosami, sukienki, spódniczki, czapkę bejsbolówkę”. Niezbędne są też „płachta papieru, taśma mocująca, kredki”. Pozostałe dzieci mają odgadnąć płeć przebranych kolegów na podstawie ich zachowania i ruchów.

Cel zajęć? Zdobycie przez dzieci wiedzy, że „gender (płeć kulturowa – przyp. red.) zmienia się w zależności od czasu i kultury” – piszą autorki projektu. Zajęcia tego typu są realizowane już w 86 przedszkolach. Autorki programu przestrzegają przedszkolanki, że wiele dziecinnych wierszyków utrwala stereotypowe pojęcia o roli kobiety i mężczyzny. W zamian zalecają im wierszyk „Różne mamy”:

Mietek mamę ma kucharza,
Mama lotnik? – też się zdarza.
Bywa także taka mama,
Co prowadzi pociąg sama.

[No, k…a, jakbym czytał wierszyki z czasów Bieruta…  jeszcze brakuje murarki, traktorzystki i hutniczki – admin]

Jak czytamy, także w wielu znanych bajkach roi się od stereotypów, bo „Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Śpiąca Królewna, Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków, Jaś i Małgosia wspierają stereotypowe wyobrażenia – dziewczynki są w nich zazwyczaj bierne, strachliwe, i piękne”.

Autorki projektu zalecają, by bajki „twórczo zmieniać”. Jak? „Odwróć płeć głównych bohaterów. W razie potrzeby, zmień ich imiona i inne dane (np. jeśli będzie to bajka o Kopciuszku, to główna bohaterka będzie chłopcem i będzie się nazywać Kopciuszek, ale jego imię odmieniaj zgodnie z rodzajem męskim)” – zalecają przedszkolankom.

Feministki: osłabić władzę rodziców

Autorki projektu „Równościowe przedszkole” to Joanna Piotrowska – szefowa fundacji Feminoteka oraz Anna Dzierzgowska i Ewa Rutkowska – autorki publikacji tej fundacji. – Chcemy uczyć dzieci szacunku dla wyborów innych. Projekt przyjmowany jest bardzo pozytywnie – mówi „GP” Piotrowska. Dodaje, że to dopiero początek i upowszechnienie tego modelu wychowania przedszkolnego to kwestia przyszłości.

Jako ekspertów do opracowania programu wybrała feministki Fundacja Edukacji Przedszkolnej z Wrocławia, która jest założycielem 86 tzw. Małych Przedszkoli. Jej prezes Tadeusz Szmigielski nie potwierdza optymizmu szefowej Feminoteki. – Ze strony wychowawców i rodziców pojawia się śmiech i opór – opowiada „GP”. – Problemem jest mentalność. Nauczycielki same wychowywały się w innym modelu, więc trudno im się dziwić – dodaje.

Jak mówi, we wszystkich przedszkolach jego fundacji nauczycielki zostały przeszkolone zgodnie z projektem „Równościowego przedszkola”. Zorganizowane zostały tam również warsztaty dla rodziców na ten temat.

Projekt sfinansowany został w ramach Narodowej Strategii Spójności, na której fundusze składają się w większości środki z UE, ale część pochodzi z polskiego budżetu. O ich przyznaniu decyduje rząd. Jak mówi Szmigiel, na program, którego część stanowi „Równościowe wychowanie”, jego fundacja dostała ok. 1 mln 400 tys. zł.

Autorki projektu przewidziały, że rodzice mogą sprzeciwiać się ich projektowi. Radzą więc przedszkolankom: „szczególnie ważne jest więc, by pamiętać, że rodzice nie są do końca tymi, którzy powinni ostatecznie decydować o tym, czy w przedszkolach powinno się pracować na rzecz równouprawnienia, ponieważ często nie posiadają oni fachowej wiedzy na ten temat i sami również kierują się stereotypami” [sic!!! – admin].

Przekreślanie tradycji wieków

Gdy chodzi o wychowanie szkolne, postęp ma iść o krok dalej. Pod koniec marca „Rzeczpospolita” opisała ofensywę mniejszości seksualnych, które domagają się, aby w podręcznikach szkolnych pojawiły się „różne wzorce rodziny”.

– Zależy nam, by w książkach dla uczniów znalazły się treści odzwierciedlające to, co faktycznie dzieje się w społeczeństwie, czyli nie tylko obraz rodziny jako mamy, taty i dzieci, ale także inne rodzaje rodzin – tłumaczyła „Rz” Mirosława Makuchowska, wiceprezes Kampanii Przeciw Homofobii.

Gazeta poinformowała również, że działania środowisk homoseksualnych zaczęły przynosić efekty – Ośrodek Rozwoju Edukacji, jednostka podległa MEN, wydał zalecenia dotyczące szkoleń dla recenzentów podręczników. Podkreślona jest tam rola „uwrażliwienia na kwestie związane z równym traktowaniem, w tym ze względu na orientację seksualną”.

Zmiany wzbudzają protesty nauczycieli. – To fatalny pomysł. Ubolewam, że ludzie odpowiadający za linię programową kształcenia młodzieży mają takie poglądy. Nadziei upatruje jednak w tym, że większość nauczycieli i tak będzie starać się przekazywać tradycyjne wartości, chociaż zapewne znajdą się i tacy, którzy ulegną odgórnej presji – mówi „GP” Krzysztof Fisher, nauczyciel historii z renomowanego II LO im. Stefana Batorego w Warszawie.

Protestuje też opozycja. – To sprawia wrażenie skoordynowanej akcji. Z podręczników szkolnych, z programów nauczania wycofuje się te treści, które służą rodzinie jako takiej i tradycyjnym polskim, katolickim wartościom, pielęgnowanym od wieków. Jednocześnie coraz więcej miejsca zajmują te teorie, które kwestionują rodzinę jako standardowy model wychowania – mówi poseł PiS Sławomir Kłosowski z sejmowej komisji edukacji. Zapowiada, że w związku z tym PiS będzie wnioskował o nadzwyczajne posiedzenie komisji.

Homoseksualiści: ukarać recenzentów podręcznika

Poseł PiS mówi także, że od dłuższego czasu pojawiają się sygnały, że w sposób nieformalny odsuwa się od recenzowania podręczników recenzentów o poglądach konserwatywnych.

Dla rzeczoznawców oceniających podręczniki organizowane są specjalne szkolenia. Jak mówi nam dr hab. Urszula Dudziak z KUL, symptomatyczne jest, że zarówno w tym, jak i w ubiegłym roku tematem szkoleń były sprawy związane z gender. – Dano nam do zrozumienia, że w pierwszej kolejności będzie się dawać do opiniowania podręczniki tym, którzy na tych szkoleniach byli. Jednocześnie kiedy chcieliśmy zapisać się na te szkolenia, okazało się, że nie ma miejsc – tłumaczy. Dodaje, że zwróciła się do MEN. Ministerstwo odpisało, że udział w szkoleniach nie będzie miał wpływu na otrzymywanie podręczników.

Jak tłumaczy, żeby podręcznik się ukazał, musi uzyskać trzy pozytywne recenzje: jedną językową i dwie merytoryczne. – W 2009 r. opiniowałam podręcznik „Wędrując ku dorosłości”. Już po ukazaniu się tej książki rozpętała się burza. Pracownia Różnorodności, czyli jedno z homoseksualnych stowarzyszeń, ostro skrytykowało podręcznik – opowiada recenzentka. Wspomniane stowarzyszenie życzyło sobie… wyciągnięcia konsekwencji wobec recenzentów pozytywnie opiniujących podręcznik. Jego przedstawiciele zwrócili się do pełnomocnika ds. równego statusu kobiet i mężczyzn. – Pani pełnomocnik skłoniła MEN do spowodowania ponownej analizy podręczników – opowiada Dudziak.

Magdalena Michalska, Piotr Lisiewicz
http://autorzygazetypolskiej.salon24.pl/

Komentarzy 15 do “Przedszkole zrobi ci dziecko na tęczowo”

 1. „Pokorne cielę dwie matki ssie” – No, jak już mamy społeczeństwo cieląt, to nic, tylko je do rzeźni zaprowadzić. Bo to jest przeznaczenie bydła.

  Rodzice to potulne cielęta? No to dobrze im tak.

  Tylko dzieci żal… Ale za to ZŁO odpowiedzialni są rodzice.

 2. Pokręć said

  Widziałem rodziców, którzy sami tak wychowują WŁASNE dzieci. Serio. Nawet kupują im politycznie poprawne zabawki.
  No i ciekawa kwestia: dlaczego kobieta ubrana w spodnie nie jest niczym szokującym a mężczyzna w sukience wygląda co najmniej dziwnie? Mam swoją teorię na ten temat, ale jest ona tyleż oczywista, co obrzydliwa jak wsadzanie członka w odbyt koledze. Lesby nie bardzo mają co wsadzać sobie w tyłki, więc nie zniesmaczają tak bardzo (pod warunkiem, że ładne).

 3. Ot, i tyle wyjdzie właśnie z tych mitycznych „nowych pokoleń”, które dla lepszego samopoczucia emerytów miałyby za nich odzyskiwać ten kraj. Z całym szacunkiem do starszych osób, ale pora zakończyć to mitomaństwo i wziąć się do roboty, po prostu. Tak jak za starych czasów: zakasać rękawy i zrobić to, co zrobić należy. Bo nikt za was, Panowie (a już tym bardziej moje, czy kolejne pokolenie) niczego nie zrobi.

  Pozdrawiam

 4. AniaK said

  Będziemy z dużą uwagą śledzić rozwój małej Kowalskiej która zaszczyciła ręce naszego pana premiera. Ależ ona do mnie podobna. Miałam podobną sunię 🙂

  http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,13837173,Matki_I_kwartalu_z_dluzszym_urlopem__Skad_na_to_pieniadze_.html?t=1367411259862&v=1&pId=22045392&send-a=1

 5. wi42 said

  A poczatki byly takie:

  http://trueinform.ru/modules.php?name=Video&file=article&sid=14264

 6. Marta15 said

  teraz pytanie.
  Czy polskich rodzicow I nauczycieli stac bedzie na konkretny, masowy, zorganizowany sprzeciw przeciw jawnej demoralizacji ich maluchow przez tzw panstwo??
  Czy tez pokornie, jak cielaki zgodza sie na to ,zeby ich dzieciaczki od malego juz uczono ze dawanie dooopy jest ok???

 7. marta15 said

  tu jest ciekawy artykul I video z protestow przeciw terroryzmowi gejowskiemu we Francji.
  http://www.thinkinghousewife.com/wp/2013/04/a-report-from-paris/

 8. marta15 said

  tu kolejny artykul na temat protestow we Francji
  http://www.thetimes.co.uk/tto/news/world/europe/article3747051.ece

 9. ojojoj said

  Panie ministrze „ekonomisto” ale dlaczego pan mnie obraza 🙂
  Pawłowicz Masakruje platfusa – czyli jak posly i ministry sie pluja nawzajem nie majac zadnych kompetencji na dany temat (w tym przypadku homo-niewiadomo), mimo ze uwazam ze Pawlowicz ma wiele racji

 10. Andrzej K. said

  Autorki projektu „Równościowe przedszkole” to Joanna Piotrowska – szefowa fundacji Feminoteka oraz Anna Dzierzgowska i Ewa Rutkowska – autorki publikacji tej fundacji.

  To jest informacja dla policji, prokuratury i sądu. Za co k….a bierzecie szmal!

 11. jasio said

  Brytyjczycy mają dość. Na Wyspach nie ma godziny bez przestępstw na tle seksualnym, dochodzi do nich średnio co 20 minut.

  Ostatnie dane, z 2011 roku, są porażające. Odnotowano wówczas ponad 23 tysiące przypadków molestowania dzieci. Gwałty, dziecięca prostytucja, pornografia, kazirodztwo. Specjaliści podkreślają, że to wierzchołek góry, wiele spraw nie wychodzi na światło dzienne – ze względu na strach, wstyd, obawę przed reakcją najbliższych i otoczenia.

  Sprawcami przestępstw są głównie ludzie mający styczność z dziećmi – pracujący w szkołach, placówkach opiekuńczych, ośrodkach socjalnych. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Ale też członkowie rodziny.

  Problem przez wiele lat był zamiatany pod dywan. Przełomem, jak się wydaje, okazała się ubiegłoroczna sprawa kultowego prezentera BBC, kawalera Orderu Imperium Brytyjskiego, Jimmy’ego Savile’a. Rok po jego śmierci wyszło na jaw, że był pozbawionym skrupułów pedofilem, z zimną krwią wykorzystującym swoją uprzywilejowaną pozycję. Na policję do tej pory zgłosiło się ponad 450 kobiet, oskarżając Savile’a o seksualne molestowanie sprzed lat.

  Ta historia spowodowała lawinę skarg dotyczących pedofilii, w którą mieli być zamieszani dziennikarze, muzycy, pracownicy domów dziecka.
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1348,title,Rodzice-w-Wielkiej-Brytanii-tropia-pedofilow-Policja-sami-damy-rade,wid,15540719,wiadomosc.html

 12. Amadeus said

  Dusze gdzie? nie wiem; lecz wiem, gdzie dusza Ordona.

  On będzie Patron szańców! – Bo dzieło zniszczenia

  W dobrej sprawie jest święte, Jak dzieło tworzenia;

  Bóg wyrzekł słowo stań się, Bóg i zgiń wyrzecze.

  Kiedy od ludzi wiara i wolność uciecze,

  Kiedy ziemię despotyzm i duma szalona

  Obleją, jak Moskale redutę Ordona –

  Karząc plemię zwyciężców zbrodniami zatrute,

  Bóg wysadzi tę ziemię, jak on swą redutę.

  Adam Mickiewicz „Reduta Ordona”

 13. pinkjas said

  jakbym tylko mogla zamordowalabym ta babe

 14. revers said

  Pedofile z ONZ, UNESCO, RP pracuja takze nad tym, by pupcia niemowlecia byla zwsze gladka i gotowa do przyjecia ciezaru geja, lesby, transgentryka. Na tych ostanich wujcio Obama wyladowal tylko 350 tys. $$$$ na szerzenie zboczen, transhumanizm w Indiach, co na tamtejsze warunki to miliony rupi.

  http://www.prisonplanet.pl/polityka/polski_rzad_z_onz_bedzie,p51697840

 15. Dla szanownych pań, Annie Dzierzgowskiej, Ewie Rutkowskiej, Annie Dzierzgowskiej i pozostałym paniom z fundancji Feminoteka w podziękowaniu za ich krótkowzroczność należą się nowe okulary by najmniej nie tenczowe, oraz kilku facetów wprawionych w ars amandi po to, by były w stanie wreszcie zaakceptować swoją kobiecoś i przestały się czuć gorsze od mężczyzn, bo paradoksalnie w typowej rodzinie nie ma miejsca na walkę płci. Ciekawe kto sponsuruje tą fundację wymierzoną przeciw rodzinom?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: