Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

„Fakt”: emeryci będą tracić mieszkania

Posted by Marucha w dniu 2013-05-04 (Sobota)

Propozycja nowego godła III RP

Emerytura z ZUS i OFE może już nie wystarczyć na godną starość. I nie pomoże nawet wydłużenie wieku emerytalnego do 67. roku życia.

Rząd przyspieszył prace przy przepisach, dzięki którym banki będą mogły przejmować mieszkania starszych osób jeszcze za ich życia. W zamian będą właścicielom wypłacać co miesiąc rodzaj dodatku do emerytury.

Chodzi o tzw. odwróconą hipotekę lub dożywotnią rentę. Zasada jest prosta: my na starość oddajemy bankowi swoje mieszkanie, a bank do końca naszych dni wypłaca nam co miesiąc dodatek do emerytury. To złoty interes dla banku. Gorzej z nami: nie zapiszemy już mieszkania w spadku dzieciom albo wnukom.

http://biznes.onet.pl/

Oczywiście niemożliwe jest zapisanie swego mieszkania dzieciom czy wnukom w zamian za dożywotnie dopłaty do emerytury.
Banki mają monopol na tego typu umowy.
Ktoś czegoś nie rozumie?
Admin

Komentarzy 25 do “„Fakt”: emeryci będą tracić mieszkania”

 1. Więc 30-latek nie może wykupić mieszkania swoich rodziców? Jeśli wykupi, to rodzice będą mieszkali w JEGO mieszkaniu. Co stoi na przeszkodzie?

 2. cobalt2001 said

  To jest wiecej niz pewne. Bo kto pedzie mogl zaplacic za mieszkanie, wode, energii I wyzywic sie w ramach OFE? Drugi wielki przekret to pozyczki odwracalne. Do 50% wartosci nieruchomosci.

 3. Re: Artykul
  Glupota zbiera swoje „zniwo”…
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 4. Marucha said

  Re 1:
  Może, oczywiście. Jeśli może wyłożyć tyle pieniędzy…
  Ale wtedy jego rodziców opodatkują tak, że im się odechce.
  Banku zaś nie opodatkują.

 5. cobalt2001 said

  2008 roku bylem na przyjeciu w Miedzynarodowym Funduszu Walutowym w Waszyngtonie. Szkoda , ze nie mialem mojego zegarka do nagrywania rozmow. Stal Marek Belka I inny walek. Rozmawiali jak przejac aktywa OFE I ZUS. Ja sluchajac calosci powiedzialem; a moze by tak zainwestowac w Zloto, Srebro, Miedz, Platyne z KGHM. Nie trzeba placic prowizji bo to nadal czesciowo nasza firma Skarbu Panstwowego. Cena byla po 1190 za uncje. Ostatnio jest $1460.00 a byla do niedawna ponad $1750.00 za uncje. Tylko ostatnio spadla po kontrolowanym przecieku informacji z Centralnego banku Europy o presji Komisji Europejskiej na Banki Centralne panst europejskich aby sprzedaly czesc zlota celem splacenia dlugow. To byl czyn kryminalny I za to osoby winne przecieku powinny byc w wiezieniu. Zloto jednego dnia spadlo 15%.

 6. cobalt2001 said

  Wiem, ze Bank Centralny Szwecji zrobil dywersyfikacje zasobow I w poczatku juz 2002 zakupil duza ilosc zlota po tanich centach. Podobnie jak Indie, ktore zaplacily w 2008 roku $1125.00 za Uncje.

 7. Jacek said

  Jeśli to prawda, to „banki” (chciwość) kręcą sobie sznur na którym zawisną. Grzech zawsze był tępy i miał krótkie nogi. Dlaczego? To najlepsza droga do „wyhodowania” armii wściekłych wilków, którzy ostatecznie ich rozszarpią. To wojna, a gdy giną najbliżsi ocaleni nie mają już nic do stracenia, to jest groźniejsze niż broń atomowa. Tak dalej, tak dalej.

 8. akej said

  Problem sprowadza sie do tego, aby polaczki przypadkiem wlasnych mieszkan nie mieli gdyz wszystko nalezy dac zydom …
  PS – Dokladnie to samo – odnosnie mieszkan i domow trabia juz od bardzo wielu lat w Usraelu, kanalie skonczone!

 9. kiriki said

  ale smierdzi parchami…. az nie ma czym oddychac, nie dlugo trzeba bedzie uprzatnac ziemie z tego lajna, bo nie bedzie mozna zyc

 10. Rysio said

  Ciekawe kiedy jakiś idiota napisze, że to jest wina kapitalizmu.

  🙂

 11. RomanK said

  Wystarczy poznac zaklecie…ktore powoduje znikniecie bankow , dlugow…
  To slowo…..
  Wypierdalac!,…..

 12. AveMariaSalveRegina said

  Takie coś to jak podpisanie wyroku śmierci na siebie. Na pewno to może nie ale może na pewno znajdzie się ktoś kto przyspieszy odejście takim osobom z tego świata.

 13. akej said

  @ Kiriki (9)
  Zyc po ludzku to juz nie mozna od przelomu lat 1970/80. Dzis to juz jest totalna beznadzieja.

 14. Boydar said

  @ RomanK (10)
  Pański sposób (magiczny) jest nęcący.
  Proponuję małą i chwilową zmianę scenerii.
  ===
  Syn znanego […] wziął kredyt.
  Niecałe 4 duże bańki.
  Pomijam, jak mu się to udało (hi!).
  Przy Pańskim projekcie, staje się wygranym.
  Na trzy pokolenia do przodu.
  Czy to tak ma być ?
  ===
  Czarodziejskie różdżki skuteczne są tylko w bajkach.
  Dlatego nie występują w realnym życiu.
  Proszę przebudować zaprezentowaną koncepcję, lub uzupełnić.
  ===
  Proszę też mieć na względzie teorię geocentryczną i jej historię.
  Poprawki przewyższały po koniec objętość tekstu podstawowego.
  A i wówczas nie pozwalały na wyjaśnienie wszystkich szczegółów.

 15. cobalt2001 said

  Kilka lat temu czytalem, ze banki komercyjne maja dawac kredyty na 75 lat. Na 3 generacje aly splacaly.

 16. Re: 5

  Mysle, ze „obnizka” (cyfry) zlota nie jest bez przyczyny.
  Jakie sa fakty? Ano takie, ze zydowska federal reserve drukuje banknoty swoje bez opamietania, czyli drukuja obrazki z cyferkami.
  Dlaczego spekulanci obnizyli na gieldzie cene zlota? Ano po to, aby przestraszyc tych, ktorzy je maja i doprowadzic do tego, aby z tego zlota „wyskoczyli” – pozbywajac sie w obawie ze ceny beda „nurkowac” w dol.
  Kiedy zydzi „zdrenuja” sztabki zlota i srebra z cyrkulacji i z pod „materacy”, to ceny zlota powedruja w „gore” i goje zostana z „papierami” a zydzi ze zlotem…
  No i „ynteres” sie bedzie krecil dalej i ceny beda dyktowane przez tych, ktorzy beda posiadali zloto i srebro (no i diamenty, platyne itp)… szlachetne „precjozja”…

  Nie wiem, czy ktos pamieta, jak to „super ekonomia” balcerowicza doprowadzila do tego, ze 20 milionow Polakow „wyskoczylo” ze skarpetek (zostalo okradzionych), a 100 zlotowkami mozna bylo sobie przybic gwozdziem w „wychodku”…
  No i dzisiaj „zydowska federal reserve” przygotowywuje dokladnie taki sam „show ynteres” jak za czasow „sachs-balecerowicz” …ale juz na terenie USA (Stany Zjednoczonego zydostwa w Polnocnej Ameryce)…a potem zydzi oglosza sie: „nasza wysokosc planetarnosc”…:)))
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 17. Weronika said

  OSTRZEGAJCIE aby ludzie nie wchodzili w uklady z bankami za obietnice niewielkiej doplaty do emerytury !!!! W momencie podpisania takiej umowy bank staje sie wlascicielem mieszkania !!!! Wcale nie po smierci emeryta. Emeryt staje sie wynajmujacym, a wiec bank moze kazac emerytowi placic wysoki czynsz, moze takie mieszkanie sprzedac a emeryt idzie wowczas pod most .

 18. MatkaPolka said

  EMERYTURY – INNE SPOJRZENIE

  https://marucha.wordpress.com/2012/05/14/emerytury-inne-spojrzenie

  Emerytury to wielki temat społeczny, ekonomiczny, polityczny obrosły w zakłamaną publicystykę i nieporozumienia i dezinformację.

  Podwyższenie wieku emerytalnego tj. progu, w którym pracownik nabywa uprawnienia do otrzymywania należnych mu świadczeń emerytalnych, na które pracował cale życie jest działaniem antyspołecznym i antypaństwowym.

  * Skazuje na biedę osoby niepracujące pozbawia i odmawia należnych im świadczeń. Starsze osoby nie mają szans na zatrudnienie, bo kto chce zatrudnić babcie lub dziadka.
  Ten próg powinien być obniżony.

  * Pracujący starszy pracownik zasługuje na korzystanie z owoców swojej pracy wcześniej niż później, co nie oznacza, że dalej może pracować i służyć swoim doświadczeniem i wiedzą, ale powinno to być dobrowolne.

  * Postęp techniczny to dzieło społeczeństwa, a nie rządu i to społeczeństwo korzystać z owoców swojej pracy, tymczasem, rząd stawia zapory wokół kosza owoców pracy należących do społeczeństwa, a nie do rządu.
  (przypomnieć należy, ze ten rząd utrzymał się przy władzy przez oszustwa wyborcze i nie ma mandatu społecznego sprawowania władzy)

  * Starsza osoba często pracuje mniej wydajnie, ale wypracowały dużo dla następnego pokolenia.
  Blokuje i ogranicza wejście na rynek pracy młodemu pokoleniu, z nowocześniejszą wiedzą, zapałem i energia do pracy. Rodzi to frustracje, zniechęcenie, depresje i często prowadzi do demoralizowania. Wywraca sens życia i wykształcenia. Bardzo szkodliwy element polityki społecznej. Wymusza miedzy innymi emigracje i wynarodowienie.

  * Składki emerytalne i podatki wcale nie służą społeczeństwu – są rabowane przez transnarodowe instytucje finansowe i służą jako narzędzie/mechanizm rabunku, eksploatacji, zniewalania społeczeństw przez wazką grupę oszustów finansowych. Przemilczanie tego, brak informacji publicznej na ten temat, dezinformacja, a teraz ustawa o przedłużeniu wieku emerytalnego przez rząd i posłów glosujących za , to dowód na współudział w tym przestępczym procederze.

  * Niech ci posłowie, którzy za tym glosowali oddadzą swoje wysokie uposażenia i emerytury poselskie na cele charytatywne i zasiłki dla głodujących emerytów. Niech sami otrzymują głodowe zasiłki socjalne i emerytury.
  Niech się cieszą swoimi wysokimi emeryturami ale dopiero po osiągnięciu 105-tego roku życia.

  Wmawia się nam , że powinniśmy oszczędzać całe życie po to aby zabezpieczyć sie na starość czyli odkładać cześć dochodów (w postaci składek ubezpieczeniowych)
  Nikt nam nie mówi, co się dzieje ze składkami.
  Cała dyskusja i oprawa medialna wokół emerytur kieruje uwagę opinii publicznej na składki i ZUS. Jest to największy medialny przekręt i dezinformacja. A tymczasem spójrzmy, co się dzieje z naszymi składkami – omówienie poniżej w dalszej części artykułu.

  ATRAKCYJNE ŹRÓDŁO ZYSKÓW

  dla wielkich międzynarodowych firm ubezpieczeniowych i banków.
  Od 1994 r. BŚ bardzo się zaangażował w promowanie tego rodzaju reformy.

  Przedłużenie wieku emerytalnego to następny element polityki BŚ i MFW służący rabowania społeczeństw.

  Opodatkowanie
  Co to jest dochód ? Czy emerytury powinny być opodatkowane – przecież emerytura to nie dochód, a świadczenie

  Wiek Emerytalny –jego przedłużenie to skandal. W państwach normalnych takich jak np. Białoruś tzn. nie ulęgającym dyktatowi Międzynarodowych Bankierów obniża się wiek emerytalny do 60 lat.

  I dlatego Łukaszenko jest tak opluwany przez zachodnie media i polityków, finansowanych przez bankierów. W dzisiejszych czasach postęp i rozwój technologiczny ma służyć ludziom i to ludzie powinni odnosic korzyści z tego postępu, których sa twórcami ( przecież nie rządy i bankierzy)

  Przedłużenie wieku emerytalnego jest działaniem antyspołecznym i antypaństwowym

  A JAK POWINNO BYĆ?

  Rządowe dopłaty dla wielkich korporacji oraz do planów emerytalnych pracowników sektora publicznego po krachu finansowym 2008

  Po krachu finansowym pod koniec 2008 r. rząd wielu krajów pokrył straty wielkich korporacji w ramach tzw. “Stimulus Packages”.

  (…)

  To dlaczego wiec nie dodrukować pieniędzy na emerytury zapewnić przyszłemu emerytowi dobry poziom życia?

  Bo emisja pieniądza przez rząd na potrzeby społeczeństwa to największy przywilej, obowiązek i możliwość twórczej służby dla społeczeństwa

  RAŻĄCE DYSPROPORCJE
  (…)
  OPODATKOWANIE EMERYTUR
  (…)
  DO CZEGO SŁUŻĄ PODATKI

  Prezydent Regan w 1980 r. utworzyl Komisje (Grace Commission) której celem było ustalenie na co idą podatki

  Komisja ustaliła, że:

  Wszystkie przychody wynikające z opodatkowania znikają zanim jakikolwiek cent zostaje wydany na cele publiczne.

 19. Ad.10 Kto z obcych nie pracuje dla wspólnego dobra naszej Ojczyzny ma Wy……..ć i to czym prędzej a kto poczynił szkodę może to zrobić po jej odrobieniu. Jestem za tą opcją i jako jedyną.

  Aspekt prawny – zobacz I-szy i jedyny napisanyStatut Kaliski dla Żydów z późniejszymi uzupełnieniami. Tam są zawarte ich nie tylko przywileje ale i obowiązki i nakazy.

 20. Nasze kamienice a żydów ulice – pacz Statut Kaliski / Czego Żydom nie wolno /

 21. Emerytury to naprawdę nie jest żaden problem. Jeśli np. podwyższymy najbiedniejszym emerytom do, powiedzmy…. do 1500zł netto, to gospodarka tego nie odczuje. Poza tym, że księgowemu nie będzie coś tam grało, to nic złego się nie stanie.

  Można miliardy dopłacać na świecie do banków i wielkich firm? To można i do emerytów!

  Te wszystkie długi budżetowe, te deficyty dęte, te kredyty papierowe… – to wszystko są zdarzenia nie gospodarcze, ale księgowe. 🙂 Te papierowe katastrofy nie przynoszą żadnych negatywnych skutków w realnej gospodarce. 🙂 Te różne myki służą tylko jednemu celowI – MASZ WZIĄĆ KREDYT GOJU!

 22. Ad. 21 100% sentencyjna racja.

 23. Ad. 22

  To teraz proszę powielać mój wpis gdzie się da. Może świadomość rodaków wzrośnie.

 24. Z wielką ochotą tym bardziej, że czynię to z zapałem od lat.

 25. Ciek said

  „Oczywiście niemożliwe jest zapisanie swego mieszkania dzieciom czy wnukom w zamian za dożywotnie dopłaty do emerytury.
  Banki mają monopol na tego typu umowy.
  Ktoś czegoś nie rozumie?
  Admin”

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Umowa_o_do%C5%BCywocie Nie widzę tutaj żadnego ograniczenia podmiotowego.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: