Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Prezydent Peres u Papieża. Przewidywane rychłe zawarcie izraelsko-watykańskiego porozumienia ekonomicznego.

Posted by Marucha w dniu 2013-05-04 (Sobota)

Papież Franciszek przyjął na audiencji w watykańskim Pałacu Apostolskim prezydenta Izraela. Szymon Peres złożył następnie wizytę w Sekretariacie Stanu, gdzie rozmawiał z kard. Tarcisio Bertone i z kierującym watykańską dyplomacją abp. Dominique’iem Mambertim. „W serdecznych rozmowach zajęto się sytuacją polityczną i społeczną na Bliskim Wschodzie, gdzie utrzymują się nadal liczne konflikty” – czytamy w wydanym przez Watykan komunikacie.


„Wyrażono nadzieję – stwierdza komunikat – na rychłe wznowienie negocjacji izraelsko-palestyńskich, aby przy odważnych decyzjach i dyspozycji z obu stron, jak też poparciu społeczności międzynarodowej można osiągnąć porozumienie respektujące słuszne aspiracje obu narodów”.

Podkreślono, że „przyczyni się to decydująco do pokoju i stabilizacji w całym regionie”. Z komunikatu dowiadujemy się, że nie pominięto też „ważnej kwestii miasta Jerozolimy”.

Ponadto „wyrażono szczególne zaniepokojenie konfliktem dręczącym Syrię i nadzieję na jego rozwiązanie polityczne, dające pierwszeństwo logice pojednania i dialogu”.

Wreszcie „poruszono szereg spraw dotyczących relacji państwa Izraela ze Stolicą Apostolską oraz między władzami państwowymi a lokalnymi wspólnotami katolickimi.

Na zakończenie wyrażono uznanie dla znaczących postępów dwustronnej komisji roboczej, przygotowującej porozumienie dotyczące kwestii będących przedmiotem wspólnego zainteresowania” – tzn. własnościowych i podatkowych. „Przewidywane jest jego rychłe zawarcie” – konkluduje komunikat.

W oficjalnym komunikacie nie wspomniano nic o zaproszeniu Ojca Świętego do Izraela. Watykański rzecznik prasowy poinformował jednak, że prezydent Szymon Peres serdecznie Papieża Franciszka zaprosił. Na razie jednak zer strony Stolicy Apostolskiej nie przedstawiono programu papieskiej podróży – dodał ks. Federico Lombardi.

ak/ rv, asca

KOMENTARZ BIBUŁY:
„Przewidywane jest jego rychłe zawarcie” – konkluduje komunikat. Czekamy na to porozumienie, bowiem od kilkudziesięciu lat terrorystyczne i rasistowskie (= syjonistyczne) państwo Izrael jakoś nie potrafi ułożyć sobie normalnych stosunków, nie tylko z odległą Stolicą Apostolską, ale nawet z najbliższymi sąsiadami.

Za: Radio Watykańskie (2013-04-30)
http://www.bibula.com

Gajowego bardzo ubawiło zdanie: „W serdecznych rozmowach zajęto się sytuacją polityczną i społeczną na Bliskim Wschodzie, gdzie utrzymują się nadal liczne konflikty”.
Jasne. Czy to Żydów biją, czy może Żydzi kogoś biją … co to ma za znaczenie? Są konflikty, którymi zajęto się w serdeczny sposób. Ponadto wyrażono nadzieję, podkreślono, wyrażono zaniepokojenie, poruszono szereg spraw, wreszcie wyrażono uznanie. Czegóż więcej potrzeba?
Admin.

Komentarzy 18 do “Prezydent Peres u Papieża. Przewidywane rychłe zawarcie izraelsko-watykańskiego porozumienia ekonomicznego.”

 1. Boryna said

  A najważniejsze to odszkodowania dla starozakonnych.

 2. revers said

  Oraz wolna reka przy czystkach etnicznych w Palestnie, Libanie, Syrii.

  Bedzie bombardowanie Syrii przez Vatykanskousraelski blok wiecznego pokoju.

 3. Jasiu PUKWATEREK said

  @ Papież Franek powinien koniecznie serdecznie przeprosić bohaterski naród żydowski za to że jego faszystowskie owieczki ich nie miłują, oraz ofiarować im za nasze przewinienia jakąś sowitą rekompensatę pieniężną.

 4. anaTOM said

  szymek juz za dobrze nie wyglada wkrotce spotka sie ze swoja rodzinka lucyferkow na serdecznych rozmowach.

 5. Jacek said

  A za fałszywkę Pisma Świętego unych zapłacił, a jakże i złotem. Czy Polacy tak naprawdę wiedzą kto ich zabija? Można tylko rzec, widzisz i nie grzmisz.

 6. Griszka said

  @2
  Najtrafniejszy komentarz pod materiałem filmowym:
  „What kind of reporting is this? We believe. The Pentagon believes, etc. You know or you don’t know. Syria has not admitted it. Why not? This is a false news announcement to test the public reaction. In my opinion the public doesn’t care very much. They have so many problems of their own, they can’t think too deeply on Israel’s survival, only their own.”

  Mamy do czynienia z testowaniem opinii społecznej.

 7. Lily said

  Rodacy ! Tutaj znajdziecie duzo interesujacego materialu,o tych dwuch,i wielu innych osobnikach.
  http://www.wellaware1.com

 8. galaszek said

  Nuuuuuu !!!!??????….moży wreszci po takim serdecznym rozmowie goji zmieniu antysemantyczne ,pelne nienawisc do Wybrakowane …zn Wybrane Narod opinii o tem narod i miast pisac o zbrodniczych Mordechu….ch ….zn Mordechajach jako mordercach,zbrodniarzach i zwyrodnialcach -zacznu pisowac o serdecznych bojownikach i walcownikach o szybkość…. zn wolność i demokracje i prawa czlowiekowe dla gojow …… ach!!!! jak ja bech serdecznie przyje….. temu piszace te serdecznosci

 9. żyrafa said

  Tymczasem Niemcy sprezentowały Izraelowi kolejny okręt podwodny.
  http://alexjones.pl/pl/aj/aj-swiat/aj-polityka-na-swiecie/item/3706-kolejny-okr%C4%99t-podwodny-niemiec-dla-re%C5%BCimu-izraela

 10. andrzej said

  Czas zrewidować swoje członkostwo w sekcie watykańskiej.

 11. andrzej said

  Niemcy i Izrael – to dwa szowinistyczne kraje. Żydowski kapitał oraz hołota niemiecka winne są I i II wojnie światowej.

 12. Dictum said

  A moim zdaniem, skoro Peres uznał, że mają w garści wszystkie państwa (każdy pamięta film na you tubie, gdzie Peres z diablim chichotem mówi, że właściwie mają na własnośc już wszystkie kraje), teraz zabiera się do zniewolenia Watykanu.

 13. akej said

  @ 12
  Jakiego zniewolenia? – Przeciez od zakonczenia soboru maja Watykan w swych pazurach!

 14. Dictum said

  ad. 13.
  No, jeszcze nie do końca i nie ze wszystkim. Ale fakt, że w wielu sprawach ich naciski są skuteczne. Teraz może być jeszcze ostrzejszy dyktad.

 15. Dictum said

  ad. 14. korekta
  – dyktat

 16. akej said

  @ 14
  Maja, maja w calosci! – Od pontyfikatu Pawla VI.

 17. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2013/05/04/prezydent-peres-u-papieza-przewidywane-rychle-zawarcie-izrae… […]

 18. Błysk said

  Nie jestem pewien czy od pontyfikatu Pawła VI. Przecież już za Piusa XII kardynał Bea, żyd,późniejszy twórca Nostra Aetae, był jego spowiednikiem . Wtedy tez dużo biskupów wstąpiło do masonerii.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: