Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Olo o Wygląda na to, że Rosja nie bę…
  bryś o Marokańczycy uczcili zwycięstw…
  bryś o Generał Surowikin radykalnie z…
  revers o Wolne tematy (83 – …
  NC o Polska dla Polaków
  Szczepan Zbigniewski o «Batalion Monako»
  niepostepowyoszolom o Generał Surowikin radykalnie z…
  minka o Wolne tematy (83 – …
  Szczepan Zbigniewski o «Batalion Monako»
  ats42 o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Wolne tematy (83 – …
  Zorard o Najbogatszy człowiek na ś…
  Nie przycichlim o Generał Surowikin radykalnie z…
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o City of London
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Pogrzebani z psem. Zapomniane ofiary zbrodni komunistycznych bandytów.

Posted by Marucha w dniu 2013-05-05 (Niedziela)

Mija 69 lat od dnia, gdy czerwoni oprawcy AL z zimną krwią zamordowali żołnierzy AK we wsi Owczarnia. Ciała zabitych zbezczeszczono. Dowódca oddziału komunistów został bohaterem PRL – do dziś spoczywa w Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach.

Teren inspektoratu AK Puławy, Okręg Lublin. Czwartek, 4 maja 1944 roku. Tego dnia ppor. Mieczysław Zieliński „Moczar”, w zastępstwie por. Jana Targosińskiego „Hektora”, dowodził pododziałem AK złożonym z 47 żołnierzy. „Moczar” miał przejąć zrzut broni z Londynu. Na sygnał zapowiadający zrzut AK-owcy oczekiwali w wiosce Wandalin, w pobliżu Opola Lubelskiego. Jako, że akcja przedłużała się, pododział zmienił miejsce pobytu, i dotarł do wsi Owczarnia. Żołnierze nie mogli spodziewać się, że za kilka godzin będzie to miejsce ich kaźni.

„Myślałem, że to Niemcy, albo NSZ”

Około godziny 17. rozlokowanych w gospodarstwach AK-owców zaalarmowały strzały w wystawionych wokół wsi placówkach. Przekonani, że mają do czynienia z Niemcami, żołnierze „Moczara” podjęli walkę. Po chwili jednak tyraliera napastników zatrzymała się, a ogień ustał. Okazało się, że partyzanci zostali zaatakowani przez oddział Armii Ludowej Bolesława Kaźmieraka „Cienia”.

Komunista skwapliwie pospieszył wyjaśnić, że doszło do „nieporozumienia”. Jak twierdził, był przekonany, że w wiosce stacjonują Niemcy, lub żołnierze NSZ. Ci ostatni wszak od samego początku byli dla „czerwonych” śmiertelnym wrogiem. Natychmiast zajęto się rannymi po obu stronach, a sam „Cień” zwrócił się z prośbą do „Moczara” o to, by obydwa oddziały oddały sobie honory wojskowe.

Pogrzebani z psem

Stanęli w dwuszeregu. Naprzeciwko siebie. Żołnierze AK, oko w oko z żołnierzami AL. „Moczar” nic nie podejrzewał – Kaźmierak znany był jego żołnierzom. Gdy dowódcy obydwu oddziałów stanęli obok siebie, „Cień” błyskawicznie wydobył pistolet i wypalił w głowę „Moczara”. Dokonany z zimną krwią mord był sygnałem dla komunistycznego oddziału, że czas rozpocząć rzeź. Dwuszereg AL-owców rozproszył się i począł ostrzeliwać zaskoczonych i przerażonych żołnierzy AK.

Była to masakra dokonana z pełną premedytacją. Komuniści zabili 18 ludzi, 13 ranili. Niektórym partyzantom „Moczara” udało się uciec i dzięki pomocy mieszkańców Owczarni uniknęli śmierci. Jak możemy przeczytać w jednej z relacji, kaci z oddziału „Cienia” okradali zabitych z mundurów i butów, a rannych dobijali. Kaźmierak miał osobiście zastrzelić nawet rannych ze swojego własnego oddziału!

Pomordowanych wrzucono do wielkiego dołu. Żeby dodatkowo zbezcześcić zwłoki zabitych, „Cień” kazał wrzucić tam także psa zastrzelonego podczas masakry.

Z bandą rabusiów i przestępców

„Cień” zasłynął swoim bandytyzmem na Lubelszczyźnie. Mordował żołnierzy polskiego podziemia i pacyfikował wsie z nim współpracujące.

Po wojnie trafił do Milicji Obywatelskiej, następnie gen. Michał Rola-Żymierski ściągnął go do Ludowego Wojska Polskiego. Jako, że Kaźmierak był otoczony złą sławą, nakazano mu zmienić nazwisko. Został więc Bolesławem Kowalskim. Otoczył się grupą pospolitych bandytów i rabusiów, z którą dokonywał brutalnych pacyfikacji w okolicach Hrubieszowa. Miał do tego specjalne pełnomocnictwo Żymierskiego i samego Nikołaja Bułganina – ówczesnego pełnomocnika rządu radzieckiego przy PKWN, zausznika Józefa Stalina.

Brutalność Kaźmieraka vel Kowalskiego musiała zrobić wrażenie nawet na tzw. rosyjskich doradcach w LWP. Do tego stopnia, że jeden z nich, ppłk Nikołaszkin, zabronił mu wręcz przeprowadzania pacyfikacji bez jego zgody.

„Cień” jednak nie zmartwił się napomnieniem „doradcy”. Po jednej z alkoholowych libacji w Pruszkowie, zastrzelił chcących go aresztować funkcjonariuszy UB. Następnie przypuścił szturm na miejscową siedzibę bezpieczniaków. Komuniści z Informacji Wojskowej aresztowali go i przykładnie ukarali wysyłając do… szkoły oficerskiej w Rembertowie.

W Alei Zasłużonych

W szkole oficerskiej nie zapamiętano Kaźmieraka jako dobrego ucznia. Pomimo tego, został mianowany dowódcą w krakowskim Korpusie Bezpieczeństwa Wewnętrznego – formacji służącej walce z polskim podziemiem. Tam także okazał się być źródłem licznych problemów. Notorycznie upijał się, był niezdyscyplinowany. W końcu, w 1951 roku został aresztowany pod zarzutem mordowania Żydów na Lubelszczyźnie.

Zrehabilitowany w 1954 roku, powrócił do wojska w 1957. Został uznany za „ofiarę stalinowskich represji”. Trafił do Głównego Zarządu Politycznego WP. Sześć lat później został mianowany pułkownikiem, zaś 27 maja 1966 przeszedł do pracy w Głównym Inspektoracie Obrony Terytorialnej MON.

Ten komunistyczny bandyta i morderca, otrzymał cały szereg odznaczeń: Krzyż Orderu Odrodzenia Polski, Krzyż Grunwaldu III klasy, Krzyż Walecznych, Złoty Krzyż Zasługi i Krzyż Partyzancki. Czerwony rzeźnik i oprawca zmarł 18 sierpnia 1966 roku. Spoczął w Alei Zasłużonych na Powązkach – nic dziwnego, zasłużył się wszak w walce z wrogiem klasowym.

Dziś we wsi Owczarnia, w której dokonał jednego ze straszliwszych mordów, stoi krzyż. Na nim tabliczka z napisem: „W tym miejscu dnia 4 maja 1944 roku zostało zamordowanych 18 żołnierzy Armii Krajowej 3 kompanii 15 pp <Wilków> przez grupę <Cienia> z AL. W 45. rocznicę Krzyż stawiają koledzy i społeczeństwo – 1989”.

Zaś na pięknym nagrobku Kaźmieraka widnieje kłamliwy napis: „Za Polskę, wolność i lud”. Brakuje tylko: „za komunę”.

Krzysztof Gędłek
http://www.pch24.pl/

Komentarzy 21 do “Pogrzebani z psem. Zapomniane ofiary zbrodni komunistycznych bandytów.”

 1. Tomek said

  Czy na załączonym zdjęciu są ofiary zbrodni w Owczarni? Wydaje mi się, że nie.
  Takimi zdjęciami ubecy dokumentowali swoje zbrodnie już po wojnie. Myślę, że warto dodać do niego jakiś podpis.

 2. Lily said

  Czy osobniki winni,tego strasznego mordu,zostali rozliczeni za te,z pewna surowoscia.

 3. Kar said

  re:1

  przychodzi mi na mysl „Moczar”-Mikołaj Demko vel Diomko, ktory byl tez w AL. Lobuz niesamowity znany b. dobrze za ery gomulkowskiej i pozniej.. mozliwe, ze akt mordu na zdjeciu to sprawa lobuza Diomko

  http://blogmedia24.pl/node/52354

  [ix] Agent stalinowskiego NKWD i członek PPR — późniejszy bolszewicki wieloletni minister Mieczysław Moczar (a właściewie Mikołaj Demko vel Diomko) — był sadystycznym bandytą mordującym polskich patriotów. W czasie okupacji niemieckiej PPR-owcy, w tym i Moczar — otrzymywali z Moskwy rozkazy mordowania członków AK oraz podjęcia współpracy z Gestapo w celu zdradzania hitlerowcom ludzi należących do AK.

 4. 166 bojkot TVN said

  Sądzę, że pomordowani wolą leżeć z psem niż w jednej alei z Moczarami, Jaruzelskimi, Kazimierakami-Kowalskimi, z Humerami, Bierutami i innymi zdrajcami, których porównać można do psich kup, w jakie wkładał polską flagę kryminalista Wojewódzki z takimi samymi kretynami i zdrajcami jak Stelmaszczyk, czy inny rysownik.

 5. RomanK said

  Ojjjj biedni wspolczujacy starym sprawom..obejrzyjcie sie wokol i rozpoznajcie modujqacych was dzis…wasze dzieci..wasze wnuki…i was….Bezkarnie w swietle jupiterow przed kamerami..za waszym przywzwoleniem, wyrzycajacych was na ulice, z dopmow , mieszkan pracy puszczajcych z torbami ..i bogacacych sie…
  Zostawcie grzebanie umarlych…,umarlym..ii sprawy umarlych , umarlym…zajmijcie sie zyciem..bo inaczej pomrzecie jak ci przed wami tez przedwczesnie,.

 6. jowram said

  Zmarłych pochowano na cmentarzu w Opolu Lubelskim. Na miejscu zdarzenia – w Owczarni – stanął pomnik. Mord ten, tak jak wcześniejszy pod Borowem, przywódcy obu stron potępili. Dowództwo AL i regionalni przywódcy PPR skłonni byli uznać za bandyckie czyn i cały oddział „Cienia”. Do tego jednak nie doszło. Po zakończeniu działań wojennych Kaźmierak wstąpił do Milicji Obywatelskiej, a potem za zgodą Żymierskiego do LWP – tu musiał spełnić tylko jeden warunek: zmienić nazwisko jednoznacznie kojarzone z bandyckimi wyczynami. Odtąd występował więc jako Bolesław Kowalski. Jego biografię można poznać zaglądając na stronę zaglądając na stronę dws-xip.pl
  Pochowany jest zaś na Powązkach.

  Pomnik w Owczarni:

  http://trobal.pulawy.pl/node/22

 7. ALI BABA said

  ad.5i i sprawy umarlych , umarlym…zajmijcie sie zyciem..bo inaczej pomrzecie jak ci przed wami tez przedwczesnie,. B. DOBRA UWAGA TEŻ TAK UWAŻAM!! ROBIĆ WSZYSTKO ABY SPRZĄTNĄĆ STAJNIĘ AUGIASZA..BO SYTUACJA JAKA JEST TO KAŻDY WIDZI!! ABY PARA NIE POSZŁA W GWIZDEK!! JEDNOŚCIĄ I MYŚLĄ O PRZYSZŁOŚCI BĘDZIEMY SILNIEJSI..JEST TYLE DO ZROBIENIA..JOWy /?, RUCH SPÓŁDZIELCZY, RATOWANIE RODZINY, SZKOLNICTWA, CZĘŚCIOWA RENACJONALIZACJA BANKÓW…ITD. ITD

 8. 166 bojkot TVN said

  7/AB
  … i powypuszczajcie zbrodniarzy i morderców z wiezień, bo co sie mają tam stresować, zrehabilitujcie zbrodniarzy wojennych, bo przecież gdyby nie oni, nie byłoby tylu martwych bohaterów i powodu do chwały …. Pozostawcie dzieci zbrodniarzy w spokoju, nie interesujcie się skąd mają te wszystkie majątki, prawa własności, dlaczego zajmują wszystkie publiczne wysokie funkcje.

  Powiedz Ali Babo Żydom w muzeum holokaustu głośno i publicznie, żeby nie szukali zbrodniarzy wojennych i zrehabilitowali Niemca o pochodzeniu austriacko-żydowskim Hitlera i jego aparat państwowy

 9. wi42 said

  Re 5 RomanK i 7 AB:
  Niezwykle trafne wpisy.
  Juz prawie za pózno, aby ratować nawet to co pozostało – dla większości za wsześnie aby rozumieć co się dzieje naprawdę. Bal na Tytaniku trwa, w innej skali czasowej…

  Re 8 Właśnie wpis świadczy, że B. wie, może nawet wiele, ale rozumie mało.

 10. AlexSailor said

  Z opisu sprawy wynika jednoznacznie, że jakaś siła polityczna znalazła sobie bandytę, wyhodowała i używała do siania terroru i niezgody w Polsce.
  Skoro działał wbrew oczywistym interesom AL (i tak już dość bandyckiej), wbrew interesom UB, wbrew interesom NKWD, to kto za nim stał i kto go ochraniał.

  To jest dość ciekawe.
  Co chcieli osiągnąć jego patroni chroniący go przed kulą w łeb ze strony UB?

  Dlaczego nikt tego nie bada.

 11. cobalt2001 said

  To sa moje strony rodzinne. Moj wujek Kazimierz Kowal ur. we wsi Polichna walczyl w Armii Krajowej na lubelszczyznie I zostal zamordowany po wojnie. Jesli ktos ma kontakt z tymi co jeszcze zyja I pamietaja to prosze dac znac. http://solidarnoscpoland.blogspot.com/2009/10/grob-wujka-kazimierza-kowala-zaslozony.html

 12. Jacek said

  re 4,8
  Podpisuję się pod tym co napisałeś.
  Bandyci żyjący, ich spadkobiercy i obecni kaci narodu powinni co najmniej zawisnąć na szubienicy. Choć dla wielu z nich byłby to dar z nieba, to dla tych należałoby dać jeszcze posmakować piekła tu na ziemi i wysłać autostradą wprost w objęcia ich ojca lucyfera.
  Dla rozmywaczy i rozmiękczaczy zbrodni tu piszących (może wasi ojcowie i dziadkowie, również byli pomiotami lucyfera) prawdy nie zabijecie, to raczej ona was. Im głębiej ją wbijecie w ziemie, tym wyższa wyrośnie.

 13. Lily said

  Najpierw trzeba ich wszystkich zidentyfikowac,bo ukrywaja sie,pod przybranymi nazwiskami,a potem rozliczyc z najwyzsza surowoscia,tak jak oni to robili, najlepszym synom i corka Narodu Polskiego. Na sprawiedliwosc,nigdy nie za pozno.

 14. Tomek said

  Re. 13

  A właśnie, zaczyna robić się „za późno”. Sprawcy zbrodni, jeśli jeszcze żyją, mają już ponad 80 lat. Wkrótce nie będzie już kogo karać.

 15. cobalt2001 said

  Czesc oprawcow uciekla do Izraela jak Jakub Berman czy do Szwecji jak brat czy ojciec Michnika.

 16. Carlos said

  O Moczarze powtarzacie bzdury ktore mowili o nim koledzy komunisci lub tzw.patrioci. Radze przeczytac ” Rewolte Marcowa” Jerzego Brochockiego.J.B to pseudonim Ryszarda Gontarza-dla mnie wiarygodnego dziennikarza znajacego-jak nikt inny- stosunki polsko-zydowskie.

 17. Błysk said

  Podzielam zdanie ,ze Moczara osądzono zbyt surowo . Bali go się żydzi.Toteż znając jego zainteresowanie kobietami ,podsunęli mu agentkę ,która go otruła. Warto przeczytać na ten temat ” Bez strachu ” Siwaka.

 18. BABINICZ KP NSZ said

  Perfidne akcje prowokacyjne i niczym nieusprawiedliwione bestialstwo mające przerzucić odpowiedzialność na polskie podziemie ;Narodowe Siły Zbrojne,WiN itp.była to gra operacyjna wprowadzona m.in.instrukcją Komitetu Centralnego PPR z dnia 26 IV 1946,zał. nr 19.Ukoronowaniem systemu zbrodni, prowokacji i przemocy była instrukcja KC PPR,WOW 1513/136, z dnia 4 III 1946, załącznik nr 20,której treść bez komentarzy mówi sama za siebie.(…) te rozporządzenia w datach jak i wcześniejsze nadzorowane bezpośrednio przez NKGB i wdrażane przez aparat bezpieczeństwa opanowany w bardzo znacznym stopniu przez żydo-komunistów. Oni to piastowali wszystkie eksponowane stanowiska w Polsce tj. w rządzie, administracji państwowej, handlu i przemyśle, w wojsku,polskiej policji politycznej, PPR.Od pierwszej chwili swojego działania okazali się oni czynnikiem bardzo szkodliwym i wrogo nastawionym w stosunku do narodu polskiego.Do tych rozgrywek przyjęli oczywiście nazwiska polskie.Co gorsze do chwili obecnej ich potomkowie rządzą krajem nad Wisłą.Pozdrawiam,BABINICZ Narodowe Siły Zbrojne,Krzemieniec Podlaski,Białystok.

 19. Re: Artykul:
  Ekspertem od zydowskich zbrodni na moim Narodzie Polskim (w/g mojej opinii) jest w dalszym ciagu Leszek Zebrowski.
  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 20. BABINICZ KP NSZ said

  Ad.19 Co do Leszka zgadzam się w całej rozciągłości: rzetelna wiedza, kompetentność i co najważniejsze w stosunku do żołnierzy podziemia nie używam słowa wy…. ONI są dla mnie nieugięci i Leszek również.Pozdrawiam gości na forum.BABINICZ NSZ KP,B-stok.

 21. Błysk said

  Czy czasem ten „sławny” Leszek Żebrowski jest rzeczywiście taki rzetelny to mam wątpliwości. Przerzuca się z jednej organizacji do drugiej . W chwili obecnej Związek NSZ jest opanowany przez Zawiszę , zwolennika UE ,sądzonego za …nie chcę wymieniać za co.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: