Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  errorous o Wolne tematy (58 – …
  matirani o Jak zmieniało się zatrudnienie…
  matirani o Wolne tematy (58 – …
  minka o Jak zmieniało się zatrudnienie…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  Homolka o NATO może się samo rozbroić…
  Bezpartyjna o W rocznicę urodzin Wielkiego…
  Boydar o Wolne tematy (58 – …
  Boydar o Wolne tematy (58 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (58 – …
  NC o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (58 – …
  walthemar o Wolne tematy (58 – …
  Marucha o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Atak na tabernakulum

Posted by Marucha w dniu 2013-05-08 (Środa)

Fragment książki Mary Bell Martinez “Podkopywanie fundamentów Kościoła Katolickiego”
Nadesłała Ola Gordon

W dawnych czasach każdy kościół i kaplica miały swoje serce, najświętsze z najświętszych, tabernakulum, skrzynkę wyłożoną od wewnątrz jedwabiem, niekiedy pozłacaną, którą umieszczano pośrodku głównego ołtarza. W nim zamknięte na klucz w pięknie wymodelowanych, często przyozdobionych drogimi kamieniami kielichach, przechowywano pozostałe po Mszy poświęcone komunikanty. Należy pamiętać, że dla wierzących katolików te komunikanty to ciało i krew Jezusa Chrystusa.

Prawdziwa Obecność w tabernakulum na ołtarzu pokazywała świątynna paląca się stłumionym czerwonym blaskiem lampka. To ta Obecność powodowała, że kobiety i mężczyźni klękali przed wejściem do ław kościelnych. To z powodu tej Obecności przyjmujący komunię pościli od północy do Mszy, podczas której przyjmowali najświętszy opłatek. Katolicy którzy mieli dzieci w latach 1940 -1950 pamiętają, że musieli dopilnować by myły zęby przed północą, i żeby przez nieuwagę nie połknęły wtedy wody.

Później w roku 1953 Pius XII zadecydował, że wystarczy 3-godzinny post przed komunią. Cztery lata później przyszło mu do głowy, że wystarczy jedna godzina postu. Ale prześcignął go własny asystent, który został Pawłem VI, dekretując, że wystarczy śmieszne 15 minut.

Ta Prawdziwa Obecność w tabernakulum wymagała ciszy i pokazywała w zaciemnionym kościele o każdej porze dnia sporadyczne klęczące i modlące się postacie. Ci ludzie byli “z wizytą”, przychodzili z ulicy na kilka minut medytacji w obecności Boga. Im wszystkim to przynosiło spokój, innym posmak, choć niewielki, tego co znają mistycy. “Adoracje Najświętszego Sakramentu” były prywatnymi nabożeństwami, a w nowym Kościele wspólnotowym zanurzonym w communio, odradza się prywatne nabożeństwo. Już w 1943 roku, w encyklice Mystici Corporis, Pius XII negatywnie podszedł do kwestii prywatnej pobożności, a dla postępowych teologów widok modlącej się osoby był faktycznie odrażający. Jednym z nich był ks. Ratzinger.

W pracy Die Sacramentale Begründung Christliche Existent ks. Ratzinger wyjaśnia:

“O nabożeństwie eucharystycznym takim jak cicha wizyta pobożnego człowieka w kościele, nie należy mysleć jako o rozmowie z Bogiem. To mogłoby zakładać, że Bóg był obecny w tym miejscu i w ograniczony sposób.
Uzasadnienie takiego twierdzenia pokazuje brak zrozumienia chrystologicznych tajemnic samego pojęcia Boga. Jest to odrażające dla poważnie myślącego człowieka, który wie o wszechobecności Boga. Wchodzenie do kościoła dlatego, że można odwiedzić obecnego tam Boga jest działaniem bezsensownym, które nowoczesny człowiek słusznie odrzuca”. [sic! – admin]

Tutaj Ratzinger spektakularnie uderza w istotę KK, w jego najświętsze ze świętych, w tą Obecność w Tabernakulum, co odróżnia go przez wszystkie wieki, nie tylko od wszystkich niechrześcijańskich religii, ale także od 7.000 lub więc sekt, które zachowały nazwę chrześcijańskich.

Die Sacramentale Begründung jest obecnie dostępna w księgarniach w Niemczech. Jej tez nigdy ani nie odrzucono, ani nie ocenzurowano. Ale mimo że od dawna zaniedbane, jakby zapomniane, Dekrety Soboru Trydenckiego nie zostały unieważnione, i Kanon IV, napisany w połowie XVI wieku dla odparcia ataków na Prawdziwą Obecność przez Marcina Lutra i Jeana Calvina, brzmi następująco:

“Jeśli ktoś twierdzi, że po dokonaniu ofiarowania, ciało i krew naszego Pana Jezusa Chrystusa nie są obecne w sakramencie Eucharystii. . . i że poświęcone komunikanty czy ich cząsteczki, które przechowywane (w tabernakulum) nie zawierają prawdziwych ciała i krwi naszego Pana, niech będzie wyklęty”

[polski tekst: “Jeśli ktoś twierdzi, że ofiara Mszy św. jest bluźnierstwem przeciw najświętszej ofierze Chrystusa dokonanej na krzyżu albo że jej uwłacza, niech będzie wyklęty” – http://tradycja.koc.pl/CcT_Ofiara_Mszy_sw.html#kan4%5D]

Anathema, grecki wyraz określający tylko “to co jest oddzielone”. Anathema skierowana do Świętego Oficjum zatacza pełne koło watykańskiej rewolucji.

Komentarzy 25 do “Atak na tabernakulum”

 1. efka said

  Potem tacy reformowani katolicy wychodzą nadęci z Kościoła pewni swojej wyższości nad innymi i robią rzeczy takie, że człowiek zastanawia się czy aby oczy i uszy go nie mylą.

 2. Abi said

  Czy ma sens atakowanie teraz papieży, zwłaszcza wspaniałego papieża Benedykta, który powrócił do tradycji, czy ma to sens właśnie teraz, gdy tabernakula w ogóle zostaną zastąpione kamiennymi i drewnianymi, a ofiara Mszy św, zostanie zniesiona, a Benedykt będzie prześladowany, czy ma to sens????

 3. Catolicus said

  Do 1. To nie jest atak na papieży. To stwierdzenie faktów. Świadczy o tym cytat z pracy ks. Ratzingera „Die Sacramentale Begründung Christliche Existent”. W XVIII lub XIX wieku tacy teologowie byli by potraktowani jak Luter i jemu podobni. To, że Benedykt XVI stosował pewne ruchy ku Tradycji nie oznacza, że broni wiary. Uważam, że była to samoobrona przed odradzającą się Tradycją. Takimi posunięciami jak MOTU PROPRIO „SUMMORUM PONTYFICUM” i zdjęcie ekskomuniki z biskupów Bractwa pokazywał katolikom przywiązanym do Tradycji, że ta Tradycja nie została zerwana, że nie jest modernistą i że prowadzi Kościół drogą wyznaczoną przez Jego Założyciela i Głowę. Faktycznie był to sprytny podstęp, o czym świadczy m.in. „hermeneutyka ciągłości”. Takim posunięciem planował rozbić i podzielić Bractwo Św. Piusa X (co częściowo się niestety udało). Wszystko jest dokładnie opisane i udokumentowane, nie tylko na temat BXVI ale i innych „Biskupów Rzymu”.
  Jeszcze jedna uwaga.
  Należy zadać poważne pytanie, czy obecnie (a także w przeszłości, od SWII) Kościół Katolicki ma Papieża (Ojca Świętego)? Skoro sam Franciszek twierdzi, że jest tylko Biskupem Rzymskim, to chyba wie, co mówi.
  Z Panem Bogiem.

 4. żyrafa said

  Martinez napisała :
  Prawdziwa Obecność w tabernakulum na ołtarzu pokazywała świątynna paląca się stłumionym czerwonym blaskiem lampka. To ta Obecność powodowała, że kobiety i mężczyźni klękali przed wejściem do ław kościelnych. To z powodu tej Obecności przyjmujący komunię pościli od północy do Mszy, podczas której przyjmowali najświętszy opłatek. Katolicy którzy mieli dzieci w latach 1940 -1950 pamiętają, że musieli dopilnować by myły zęby przed północą, i żeby przez nieuwagę nie połknęły wtedy wody. Później w roku 1953 Pius XII zadecydował, że wystarczy 3-godzinny post przed komunią. Cztery lata później przyszło mu do głowy, że wystarczy jedna godzina postu. Ale prześcignął go własny asystent, który został Pawłem VI, dekretując, że wystarczy śmieszne 15 minut.

  Martinez napisała :
  Ta Prawdziwa Obecność w tabernakulum wymagała ciszy i pokazywała w zaciemnionym kościele o każdej porze dnia sporadyczne klęczące i modlące się postacie. Ci ludzie byli “z wizytą”, przychodzili z ulicy na kilka minut medytacji w obecności Boga. Im wszystkim to przynosiło spokój, innym posmak, choć niewielki, tego co znają mistycy. “Adoracje Najświętszego Sakramentu” były prywatnymi nabożeństwami, a w nowym Kościele wspólnotowym zanurzonym w communio, odradza się prywatne nabożeństwo. Już w 1943 roku, w encyklice Mystici Corporis, Pius XII negatywnie podszedł do kwestii prywatnej pobożności, a dla postępowych teologów widok modlącej się osoby był faktycznie odrażający.

  Czyli już nawet Pius XII zaczął ulegać modernizmowi?

 5. żyrafa said

  Przy okazji ciekawostka: Po raz pierwszy w Polsce na liście najlepiej sprzedających się ebooków miejsce pierwsze zajęła BIBLIA!
  http://www.ngopole.pl/2013/05/07/po-raz-pierwszy-w-polsce-na-liscie-najlepiej-sprzedajacych-sie-ebookow-miejsce-pierwsze-zajela-biblia/
  Ludzie chyba podświadomie wyczuwają otaczającą nas sytuację i zaczynają szukać oparcia w Bogu. Może z naszym narodem nie jest jeszcze aż tak źle (może jeszcze nie wszystko stracone), skoro ludzie sami kierują się w stronę Boga?

 6. akej said

  Nigdy nie spodziewalem sie aby papiez mogl napisac: „Wchodzenie do kosciola dlatego, ze mozna odwiedzic obecnego tam Boga jest dzialaniem bezsensownym, ktore nowoczesny czlowiek slusznnie odrzuca”.
  Takie „zlote mysli” mozna rownie dobrze skomentowac odpowiedzia: „to, po jaka cholere, mamy w ogole chodzic do kosciola i po jakie licho budujemy te koscioly?”

 7. zofia said

  W 2002 roku bylam na pielgrzymce autobusowej w Rzymie, Asyzu, Padwie… . Pielgrzymke prowadzil ks, ktory glosno stwierdzal „tylko przy Oltazu jestem ks”.Bylam bardzo krytycznie nastawiona do niego myslac, ze to taki ks turysta. Na szczescie mlody przewodnik byl b rozmodlony i mial duza wiedze.
  Zamowilam intencje mszalna i Asyzu w dolnej kaplicy sprawowana zostala Msza Sw.
  Nigdy nie zabieralam aparatu fot bo nie potrafie robic zdjec. Tym razem dzieci kupily mi prosty auto mowiac tu nacisnij jak cos fajnego zobaczysz.
  Zrobilam troche zdjec nie wierzac ze cos z tego bedzie.
  W kaplicy w Asyzu ks przed Msza Sw. wystawil do krotkiej adoracji Najsw. Sakrament i zaczal glosno zarliwie i pokornie sie modlic mowiac „Panie Jezu nie jestem godzien w tym miejscu nawet stanac …”. Majac aparat na szyji zrobilam dwa zdjecia.
  Kiedy wrocilam oddalam film do automatu Kodaka. Zdjecia byly kiepskie i czesc automat odrzucil nie wykonujac odbitek.
  Jakie bylo moje zdziwienie gdy zobaczylam czarna odbitke z mala zlota plamke.
  Przygladajac sie zobaczylam wyrazna postac. Tak to jest postac Pana Jezusa taka jak na figurce wielkanocnej.
  Na pierwszym zdjeciu jest tylko Mala Zlota Plamka wszystko zostalo usuniete .Na drugim widac oltarz ks ale nie ma nawet monsrancji.
  Bylam i jestem zawstydzona tym znakiem. Myslalam ze to znak dla mnie bo niewystarczajaco wierzylam w Prawdziwa Obecnosc Boga w Tym Malym Chlebku!
  Wiele razy w Polsce musialam reagowac na oczywista NIEWIARE ksiezy w OBECNOSC PANA JEZUSA w czasie sprawowania Mszy Sw.
  Plakac mi sie chce z powodu slow papieza BXVI.
  KOSCIELE OBUDZ SIE!!!

 8. zofia said

  oops!
  oltarz

 9. JO said

  ad.2. Tak wlasnie bylo, Benedykt Robil wszystko by Tradycje zniszczyc w mysl Talmudycznej Filozofii 3 kroki wprzod a dwa w tyl. Przykladem tego jest Biskup Fellay I Rozmowy z Benedyktem wraz z Tajnym Porozumienim , ktore wyszlo na jaw oraz konsekwencjami tzw Rozmow, ktore rozbily bractwa jednosc a conajmniej ja mocno zarysowaly…

  Benedykt to Talmudzista

 10. Pokręć said

  Niektórzy wizjonerzy dziś twierdzą, że otrzymują przekazy, jakoby Kościół miał wkrótce zejść do ciemnicy, ustanie Najświętsza Ofiara (bo zmienią słowa przeistoczenia), Tabernakula zostaną usunięte z centralnych miejsc świątyń (albo w ogóle usunięte) a takie coś, jak „monstrancja”, będzie można zobaczyć w muzeach religii jako przykład religianckiego wypaczenia i bałwochwalstwa przodków… Nieliczne grupki tu i ówdzie będą się w tajemnicy spotykać i klęczeć, kiedy kapłan po cichutku będzie mówił nad chlebem i winem: „hoc est enim Corpus Meus… hoc es enim calix Sanguinis Mei…”. Po cichutku nie tylko dlatego, że rubryki tak nakazują, ale żeby nikt postronny nie usłyszał – a zwłaszcza miejscowy „biskup”…

 11. rajgras said

  Mili Państwo, krytyka jest wielka i na pozór słuszna. Jednak czym jest wiara ??? Żydzi też byli prawowierni, wypełniali prawo jak należy (niby) i Jezusa odrzucili. Wcześniej proroków także, Eliasza np. który został posłany do wdowy z Sarepty, a nie do nich.
  Pycha zaślepia, jest takie powiedzenie, że „ten co myśli, że wie – to tak naprawdę nie wie jak wiedzieć powinien”. Pokój Wam.

 12. Dictum said

  ad. 10.
  Na to, co się dzieje, niestety nie mamy prawie żadnego wpływu. Możemy oczywiście zwracać uwagę księżom, żeby się opamiętali, a przynajmniej zastanowili. Czasem jest jakiś skutek, ale przeważnie nie za bardzo, bo oni są już poprzerabiani na modłę Vat. 2.
  My możemy się tylko modlić o prawdziwą wiarę dla innych i sami przy niej trwać, jak trwali nasi ojcowie. A co Bóg postanowi, to będzie się działo z Kościołem Chrystusowym, ale na pewno liczy na nas. Więc nie załamujmy rąk, tylko trwajmy przy Chrystusie, a on już wie, jak nam pomagać.

 13. „pamiętać, że dla wierzących katolików te komunikanty to ciało i krew Jezusa Chrystusa”

  Nie, to jest PRAWDA, więc dla wszystkich, nie tylko dla niektórych..
  Mirosław Dakowski

 14. Dictum said

  ad. 13.
  Otóż to. Świadczą o tym rozliczne cuda, kiedy bezbożnicy porywają się bezcześcić Przenaświętszą Hostię. Że przypomnę chociażby tę rzecz:

  https://marucha.wordpress.com/2012/04/14/poznan-cud-trzech-hostii/

 15. Jan said

  W dzisiejszym ciemnym czasie, kiedy niepotrzebne są ołtarze zastępowane stołami niczym bufety, dla Tabernakulum niestety ma miejsca w centralnym miejscu. A jeżeli jest to „przeszkadza” odwróconymi doń zadkami księżom. Unowocześnieni wierni napompowani propagandą godności osoby ludzkiej, czyli pychą nie muszą oddawać pokłonu swemu Panu Odkupicielowi Jezusowi Chrystusowi w Najświętszym Sakramencie ale czynią to wobec stołu. Podobnie jak księża sprawujący novusa kłaniając się do blatu bez Relikwii.
  Niech nikt nie mówi, że czynią to postępowcy przeświadczeni o dobrym kierunku swej aktywności w dostosowywaniu do współczesności. Jest to perfidna szatańska przemyślana dobrze pod kątem skutków akcja okupujących KRK starszych w wierze.

 16. Dictum said

  ad. 15.
  Bolesną tajemnicą jest to, że dla jakiegoś powodu Bóg Wszechmogący pozwala na taki upadek człowieka i zatracenie się we własnej pysze. I chociaż ciśnie się na usta pytanie „dlaczego?”, to zamiast je zadawać, możemy tylko błagać o miłosierdzie i litość, żeby Duch Święty skierował wszystkich błądzących na drogę PRAWDY. A szczególnie kapłanów, bo oni przecież prowadzą nieszczęsne owce na zatracenie.

 17. akej said

  @ Rajgras
  Zydzi byli zawsze „prawowierni”. Zawsze, podobnie jak swoich sasiadow, mordowali swych prorokow, ktorzy mowili im prawde.

 18. marta15 said

  ad 16 Bog pozwala ,bo Bog szanuje nasza wolne wole.
  To nie Bog porzuca czlowieka, ale czlowiek porzuca Boga.
  Bog „nie pozwala” na upadek czlowieka, tylko czlowiek, odrzucajac Boga ,sam sie wystawia, jest bezbronny wobec sil sztanskich i upada.
  Mamy wybor, albo byc z Bogiem, albo odrzuciwszy Go, rzucic sie na pastwe wszystkich tych sil co chca zniszczyc czlowieka. Wybor nalezy do nas.
  Ale ten wybor ma swoje konekwencje. I jezeli chcemy byc z Bogiem, wybieramy Boga , musi to byc wybor powazny , taki na 100 %. Letniosc, 50/50 nie dziala.
  Kto nie jest ( na 100 %) z Bogiem jest automatycznie przeciwko Jemu.
  Swieczko-ogarkowa pozycja to jest, tak naprawde, opowiedzenie sie po stronie Zla.

 19. Boydar said

  Panie Akej Szanowny
  Coś im Pan tak kompetencje ograniczył
  Rżnęli zawsze i wszystkich
  Tak jak akurat pasowało do bieżącej koncepcji
  I do dzisiaj nic się nie zmieniło

 20. dr TS said

  11, 17 – Żydzi
  Szanownym Panom pomylili się Judejczycy i Izraelici z Żydami-Edomitami 🙂 To zupełnie dwie różne rasy. Tych ostatnich podbił Izrael 125 lat przed Chrystusem. Żydzi, plemię żmijowe, hybrydy z szatanem, to w prostej linii Kennici, Kananejczycy, Edomici – podszywający się pod Izraelitów. Ich wiara, faryzeuszy – rabinów, to Talmud Babiloński zawierający pogańskie czczenie Baala, okultyzm i inne brednie. Narodem wybranym są Izraelici, a nie Żydzi – kłamcy, podszywający się pod potomków Jakuba. To kundle z Kaina, Ezawa i ich przodka szatana-węża. To hybrydy szatańskie – stąd ich wiara i postępowanie. Czytajcie Biblie ze zrozumieniem!
  Ukłony

 21. emjot said

  UWAGA! NA ODSYŁAJĄCY LINK !
  “Jeśli ktoś twierdzi, że po dokonaniu ofiarowania, ciało i krew naszego Pana Jezusa Chrystusa nie są obecne w sakramencie Eucharystii. . . i że poświęcone komunikanty czy ich cząsteczki, które przechowywane (w tabernakulum) nie zawierają prawdziwych ciała i krwi naszego Pana, niech będzie wyklęty”

  [polski tekst: “Jeśli ktoś twierdzi, że ofiara Mszy św. jest bluźnierstwem przeciw najświętszej ofierze Chrystusa dokonanej na krzyżu albo że jej uwłacza, niech będzie wyklęty” – http://tradycja.koc.pl/CcT_Ofiara_Mszy_sw.html#kan4%5D%5D

  – STRONA JEST ZAINFEKOWANA TROJANEM

 22. akej said

  @ Boydar (19)
  Czlowieczku, czy ty rozumiesz co znaczy slowo „sasiad”???!
  Przypomne ci, ze sasiadow maja na calym swiecie…

 23. Boydar said

  Moja rozumieć, moja mówić
  że une tak samo rżnąć obcych (gojów)
  jak i swoich (żydów)
  Twoja się nie denerwować
  bo złość piękności szkodzi

 24. Miłek said

  Prawidłowe nazwisko autorki:
  Mary Ball Martinez, książkę (po angielsku) można sobie ściągnąć stąd:
  ed2k://|file|Martinez.-.The.Undermining.of.the.Catholic.Church.(exposes.infiltration.of.secret.societie​s)(1998).pdf|581680|1466EE98177CBB67281404182E3EED5A|/

 25. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2013/05/08/atak-na-tabernakulum/ […]

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: