Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Emilian58 o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Emilian58 o Powstanie nowa formacja, po to…
  lewarek.pl o Wolne tematy (83 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Jak rabin Bernheim papieża wykiwał

Posted by Marucha w dniu 2013-05-09 (Czwartek)

Do tej pory tylko raz wspomniałem o Wielkim Rabinie Francji, kiedy Gilles Bernheim, duchowy przywódca półmilionowej francuskiej społeczności żydowskiej, głośno zbeształ ówczesnego premiera za jego nieprzychylne opinie wobec praktyki uboju rytualnego.

Dziś czytam we francuskich gazetach, jak to rabin upiększał wojenną przeszłość swego ojca, pochodzącego zresztą z naszych stron. W listopadzie zeszłego roku wygłosił przemówienie w miasteczku Dieulefit na południu Francji, w którym w czasach rządów Vichy mieszkało 2 tysiące Żydów. Owo przemówienie, które prasa określiła jako wyjątkowo piękne, pochodziło w całości z pracy Bernheima Słowa o nienazwanym. Refleksje o Holokauście opublikowanej w 2006 r. Dieulefit nie miało nic wspólnego z Holokaustem – żaden Żyd nie został aresztowany ani deportowany, ale przemieszkał tam ojciec przyszłego Wielkiego Rabina, stąd szczególny sentyment.

Rabin Bernheim prezentował swego ojca jako członka ruchu oporu, który szczególnie kochał Francję, o czym miały świadczyć jego wspomnienia z Dieulefit. Jednak właśnie okazało się, że publikacja z 2006 r., jak też samo piękne przemówienie, była dosłownym plagiatem dawno wydanych wspomnień członka francuskiego ruchu oporu, poety i eseisty katolickiego, nota bene tłumacza poezji polskiej, Pierre’a Emmanuela. Wkład rabina w tekst był jedynie taki, że wstawiał swego ojca w miejsca, gdzie Francuz wyrażał się w pierwszej osobie.

Czy to wszystko jest jakąś rewelacją? Nie. Już dwa miesiące temu okazało się, że rabin podkradał teksty na potęgę. Jeden z blogów filozoficznych ujawnił, że znana książka Bernheima z 2011 r. Czterdzieści medytacji żydowskich jest kompilacją plagiatów, głównie z francuskiego filozofa Jeana-François Lyotarda, ale i innych autorów, nawet Eli Wiesela, pisarza i autora plagiatów, który na dodatek sfałszował swój życiorys podając się za byłego więźnia Auschwitz. To nie wszystko: nie dość, że wkrótce reszta książek rabina okazała się plagiatami, wyszło na jaw, że sfałszował swój życiorys podając się za doktora filozofii. Dziś nie jest pewne, czy jest choć magistrem.

Miesiąc temu skonfrontowany z faktami Wielki Rabin najpierw wszystkiemu zaprzeczał, ale w końcu musiał się przyznać i podał się do dymisji. Można sobie wyobrazić rozmiar skandalu, tym bardziej, że Bernheim zaledwie trzy miesiące wcześniej zyskał światowy rozgłos. Cytował go papież Benedykt XVI! Chodziło o artykuł krytykujący francuską ustawę dopuszczającą homoseksualistów do małżeństwa i adopcji dzieci. Bernheim określił się w nim jako spadkobierca i rzecznik „odwiecznej żydowskiej mądrości”. Ta reklama miała jednak krótkie nogi, bo w marcu wyszło, że cała rzeczowa argumentacja została skopiowana z książki filozofa katolickiego, ks. Josepha-Marie Verlinde’a Ideologia gender (2012). Wprawiło to Watykan w prawdziwe zakłopotanie.

Swoją drogą rabin był już wtedy krytykowany również przez swoich. Niektórzy uważali, że Bernheim nie powinien był nic wysyłać papieżowi, bo kwestia ustawy o małżeństwie to „sprawa nie-Żydów”. Według znanego dziennikarza Claude’a Askolovitcha Bernheim został zmuszony do dymisji przez tych ortodoksyjnych rabinów, którzy krytykowali jego pretensje ekumeniczne – według niego, w środowisku nazywano go nawet „rabinem gojów”. Wszystko to czytało się ze zdziwieniem, bo wcześniej Wielki Rabin był uznawany za wielki autorytet. Dla społeczności żydowskiej ten skandal to bolesny cios.

P.S. A co do uboju rytualnego – można być pewnym, że gdyby Gilles Bernheim był rabinem Polski, nie zachowywałby się jak we Francji i zamiast krytykować rząd w tej kwestii, z całego serca by go pochwalił. Polski rząd szykuje jawny przekręt na europejskim prawie chcąc zalegalizować masowy ubój rytualny na eksport. Europejskie dyrektywy dopuszczają go jedynie na użytek lokalnych mniejszości religijnych, o eksporcie poza Unię nie ma mowy.

Jerzy Szygiel
http://szygiel.salon24.pl

Komentarzy 35 do “Jak rabin Bernheim papieża wykiwał”

 1. andrzej said

  Dla żydowskiej pokrętnej, sekciarskiej i próżniaczej religii – mordowanie w barbarzyńskich męczarniach zwierząt.

  Dla takich idiotów – brakuje słów.

 2. akej said

  Gnojki bez zadnych zasad moralnych – i tyle! Wprawdzie zrobil B16 w konia, ale watpie czy nastepca B16 – Franciszek od biedakow cos z tego sie nauczy…

 3. Jan said

  Ad.1 Co Pan wypisuje, przecież jest to najwspanialsza religia jak nam mówią duchowni, która im zapewnia zbawienie bez uznania Chrystusa Pana Naszego, ba a nawet w opozycji i sprzeciwie wobec Niego.
  A przy okazji.
  Ciekawe jak odniosą się obrońcy praw zwierząt, opłacani aktywiści i hołotka bezrefleksyjna, do niepotrzebnych męczarni zwierzątek.

 4. akej said

  @ 3
  Pieknie pan to ujal! Oni stlula uszy bo dzis „starszych w wierze braci” NIKT (ze strachu) NIE ruszy…
  Nawet ustawa ONZ o swobodzie wypowiadania sie nie przeszkadza im w uwiezieniu ludzi (np. Anglik Irvin oraz inni) wypowiadajacych sie przeciw Holohoax!

 5. marta15 said

  warto przeczytac. kolejny dowod na to, ze ogon rzadzi psem a nie odwrotnie.
  http://www.deliberation.info/us-watchdog-turns-blind-eye-to-israels-religious-rights-violations/

 6. marta15 said

  bardzo ciekawy artykul warty przeczytania.
  „…….Nasze grzechy rzeczywiście przyczyniły się do bólu z powodu męki i śmierci, którą wycierpiał Jezus, a Poncjusz Piłat jest przystankiem dla każdego słabego, idącego na kompromitujący kompromis Józka Zwykłego-Zjadacza-Chleba lub Henia Emerytowskiego, i to przez cały czas, którzy tylko starają się robić to, co trzeba, o ile nie kosztuje ich to nic osobiście. Żona Piłata wyszeptała zapowiedź duchowej zagłady do ucha Piłata, lecz mafia żydowska zmroziła mu krew w żyłach, gdy się wahał, gdyż zaserwowała mu bardziej bezpośrednie zagrożenie dla niego celem namysłu: gniew Cezara.

  Piłat wybrał przyjaźń ze swoim szefem w Rzymie w miejsce przyjaźni z Królem Wszechświata. Ile razy my sami zrobiliśmy równie głupie wybory – z oportunizmu zamiast zgodności z zasadami? Tak, wszyscy jesteśmy winni śmierci Naszego Pana.

  Jednak, gdy relacja z przebiegu procesu, tortur i egzekucji Syna Bożego jest ograniczona wyłącznie do rozmiarów plakatu powszechnej deprawacji człowieka w ogóle, prawda zawarta w samym sercu tej świętego narracji jest zabroniona.

  O tej porze roku prawdziwi Chrześcijanie podejmują wysiłek ponownego pójścia śladami naszego Zbawiciela, kiedy wyszedł po 40 dniach postu, aby prosić Swego Ojca w Ogrodzie Getsemani, aby oddalił od niego ten kielich ofiary straszliwie bolesnej i wstydliwej………………”

  http://polskawalczacastopsyjonizmowi.com/2013/05/09/kto-zabil-jezusa-chrystusa/

 7. andrzej said

  Szanowny Pan Akej!

  Ten cały holokaust – to dobra b(y)znes i Pan teraz się dopiero zadziwia.

  ONZ – to unych agenda.

  usa i jewropa – to dwa przyczółki NWO.

 8. akej said

  @ 5
  Zastanawiam sie nad zrozumieniem u pana. Czy zauwazyl pan, ze mowie o lamaniu ustawy ONZ? Chyba nie!

 9. Miłek said

  Niby troche od tematu w bok, ale….oto nowy narybek w pełnej krasie:
  W gazecie polskiej co najmniej dwóch: Dawid Wildstein i „robiący za Portugalczyka” Samuel Pereira, a i ten gniazdowy od kiboli z opowieści Dawidka mnie ciekawi….. https://www.youtube.com/watch?v=Lglvhg6ICkQ

  A tu już klub czworga (płeć żeńska też musi byc zagospodarowana, a jakże), a każdy „swój” od lewa do prawa, ten owinięty rozkosznie szaliczkiem to chyba ma działać „od tyłu”, że tak powiem…, czyli wszystko pod kontrolą:

  Siedzą we trzech dwa starsie i jedno młodsie, debatując po „prawicowemu” oczywiście, pochylając sie z troską….

 10. — A moze , by tak slow kilka , o polskich rolnikach hodowcach zwierzat dostarczanych do uboju rytualnego . Jestesmy nie tylko katolickim , ale w ogole wsrod chrzescijanskich narodow , jedynym producentem zwierzat ktore sa zabijane w tak okrutny sposob . Czym sie tu kierujemy — pogarda elementarnej milosci do zwierzat , glupota , chciwoscia , brakiem zasad ? Ze nam wymowia kiedys obozy amerykanskie dla wiezniow , udzial polakow w ujarzmianiu NAM NIC WINNYCH obcych Narodow . Ofiary polskie , ksieza wynosza na bohaterow . A przeciez modlimy sie do Najswietszej Marii Panny , Krolowej Polski o opieke nad nami i tym co czynimy .Czy zaslugujemy na szczegolna opieke Matki Bozej ?

 11. GW said

  Ad 7

  Bouche bée

  Gazeta ‚Polska’?
  Czy to juz koniec?

 12. Easy Rider said

  Ad 7.

  Oni zrobili się już tak głupi w tej swojej bezczelnej chucpie, że wystawiają samych swoich udających Polaków – mogliby dla uwiarygodnienia dać przynajmniej jednego szabesgoja.

  Nie mogę tylko zrozumieć, jak po doświadczeniach ostatnich 30 lat znalazło się tysiące „pożytecznych idiotów”, zrzeszonych w Klubach Gazety Polskiej, krajowych i zagranicznych, których to klubów, jak policzyłem przy pomocy edytora – jest dokładnie 350 (trzysta pięćdziesiąt!). Znowu naiwne masy dają się nabrać żydowskiej manipulacji na jakąś nową Solidarność?

 13. Miłek said

  Ad. Easy Rider
  Czują się b. pewnie i dlatego nie wstawiają szabesgojów albo tez wystawiają tylko swoich bo sondują jaka będzie reakcja.
  Artykuły tego Dawidka znalazłem na serwisie Rebelya, i jeden Aleksandry Bilewicz (tamże). Biorą pod kuratelę młodych, gniewnych tak jak było i jest na Frondzie.
  Działaja w myśl zasady: co innego mówic, co innego robic,co innego myśleć, mieszają troche kłamstwa, trochę prawdy,troche patriotyzmu, trochę wiedzy, tzn. inne, odpowiednie podejście do każdego czy może raczej każdej grupy, zaleznie od wieku, poziomu intelektualnego i w ten sposób każde, dosłownie każde miejsce solidnie zagospodarowane. To co Pan wspomniał o tworzeniu tych klubów, to przygarnięcie tych którym jeszcze się chce wychylić, pomiędzy nich wmieszana odpowiednia doza „swoich” aby para poszła w gwizdek i aby nic sensownego nie mogło byc stworzone. Nie ma jednego zaufania godnego miejsca, bo zaraz oni sie wciskają i każdą dobra rzecz sprowadzą do parteru.
  Poza tym nie ma silnej, prawdziwej elity, skały, nie ma „domu”, więc ci którzy jeszcze mają siłę błądzą we mgle jak sieroty czepiając się to tu to tam, jak rozbitkowie. Owszem są ludzie którzy pewne rzeczy wiedzą i czują, ale to za mało, nawet oni nie sa w stanie przyjąć do wiadomości całej prawdy, czyli tego co najważniejsze, skąd się to wszystko bierze i dokąd nas zaprowadzi, a bez tego nie sposób budować, no bo na czym, na piasku.

 14. Ad. 4 08. Mar. 2013 w Białymstoku prokuratorka oskarżyła „z urzędu a Sędzina skazała 5-ciu Polaków za głoszone hasło „NIE PRZEPRASZAM ZA JEDWABNE”

 15. revers said

 16. andrzej said

  Ad. 14:

  Panie Walerianie – ja też „nie przepraszam za Jedwabne”.

  Prawdziwi Polacy nie przepraszali i nie będą przepraszać za Jedwabne.

  „Jedwabne” – to żydowska prowokacja szyta grubymi nićmi.

  Ci co przepraszali w naszym imieniu – to żydowskie szumowiny i ich poplecznicy niszczące Polskę
  od blisko 70 lat, niczym rak.

  Należy więc poznać imiona i nazwiska tych pseudoprawniczek – popleczniczek, przyda się w godzinie
  sądu ostatecznego.

 17. Zetef said

  Chyba czegoś nie rozumiem. Na czym niby miało polegać to ‚wykiwanie’ Papieża?
  To że Papież cytował tego parcha? No i co takiego. Jakież to ‚wykiwanie’ ?
  Człowiek na co dzień wierzy innym ludziom. Kupując mleko w sklepie, wierzę że jest tam mleko a nie końskie szczyny.
  Czytając książkę wierzę, że są to autentyczna twórczość autora. Jeśli uważam, ze warto zacytować wybraną myśl (lub opinię) to robię to w dobrej wierze – autor tak napisał, znaczy to jego opinia lub myśl.
  Jeśli potem okaże się, że autor jest plagiatorem to ja jestem wykiwany? Brednie. Okazało się po prostu, że autor jest ch*** bez wstydu i czci.
  Bez tej odrobiny zaufania nie moglibyśmy funkcjonować. Świat nie mógłby funkcjonować.
  ‚Wprawiło to Watykan w prawdziwe zakłopotanie.’ czyżby? Czy Watykan był kiedykolwiek zakłopotany?
  A zresztą istnieje coś takiego jak sprostowanie. Można napisać jasno i wyraźnie. Przepraszamy, zacytowaliśmy tego żydka w dobrej wierze a to zwyczajny złodziej (intelektualny). Autorem cytatu jest taki to a taki, jest on trafny (ów cytat) i oddaje to o co nam chodziło.

 18. Ad.9

  Wytrzymałem zaledwie 6 minut ględzenia Wildsteina i rozpaczliwych jęków Młodej Socjalistki o „prawa człowieków”. Jestem ciekaw czy ludzie oglądają to dla śmiechu, podnoszenia sobie ciśnienia, czy istotnie uważają tego typu dyskusje za ciekawe i godne wysłuchania. Widząc przedstawiającego się pedełka z lewica.pl poczułem głęboki odór homo-pedofilii. Tylko ja tak mam i to już jakaś choroba? Czy innych boli rzyć i zęby od wysłuchiwania „ksenofobia” i „rasizm” co najmniej 9 razy na minutę?

  Pozdrawiam

 19. Dictum said

  ad. 9 i 18.
  Tak. Każdy zdrowy na umyśle Polak ma takie odczucia. Ciekawe, że zawsze żydy tak się publicznie troszczą o sprawiedliwość, czyli nasze dobro. W latach 80. Kuronie, Mazowieckie, Geremki, wiadomo, co z tego wyszło.Dzisiaj te młode parchy, światła entelektualne coś chcą naprawiać. Obłuda śmierdząca na odległość.

 20. akej said

  @ Zetef (17)
  Malo rozumiesz. Wargami natomiast ruszasz bardzo wiele – i bez sensu.

 21. akej said

  @ 14
  No, to mamy juz zydodyktature w calej okazalosci!

 22. Zetef said

  ad.20
  No to mnie oświeć wielki Mistrzu!
  Wyjaśnij maluczkiemu na czym polega owe ‚wykiwanie’. Jeśli sam rozumiesz.

 23. Janek said

  Ad.22
  Zetef zastanów się czy prawdziwy papież powinien cytować jakiegoś parcha czy np.Jezusa Chrystusa ,Apostołów ,Ojców ,Doktorów ,Świętych Kościoła ,Dekrety Soborów Powszechnych itd…

 24. Zetef said

  Janek – no na litość Boską. Oczywiście że tak. Powinien cytować to co mu podchodzi pod tezę.
  Popatrz rozsądnie. Nie wiem jak Ty ale ludzie czasami cytują łacińskie przysłowia. Według Twoich postulatów nie powinni tego robić bo są to barbarzyńskie (pogańskie) sentencje. Ale popatrz jakie są trafne. Posługujemy się nimi do tej pory. Nie widzę w tym nic złego.
  Cytowanie Biblii jest chwalebne. Ale za pomocą Biblii można praktycznie udowodnić wszystko.

 25. akej said

  @ 22
  Kazdemu (a szczegolnie papiezowi, ktory ma tysiace przykladow wsrod katolickich naukowcow, doktorow KK i swietych !!!), kto zacytuje jakiegos zyda poleca sie wielokrotnie stuknac w dekiel zanim taka glupote ppelni. Wystarczy?

 26. Zerohero said

  Tytuł jest mylący. To najwyraźniej Watykan ropoczął kiwanie wiernych. Zaczęło się od wojtyłowych „starszych braci w wierze”, a teraz idzie z górki. Rabini wykładają w katedrach: http://www.bibula.com/?p=19655 , Watykan opowiada się za jedną walutą światową, są dni judaizmu itp. No to chyba naturalną koleją rzeczy jest posiłkować się w cytatach żydowskimi mędrcami. Niech barany wiedzą kto jest rasą panów. Małymi kroczkami do celu. Docelowo zastąpi się krzyż ładną stylizowaną komorą gazową i 90% katoliczników nawet się nie zorientuje.

 27. Jan said

  Ad 26 Nic ująć nic dodać. Tak jest.

 28. Miłek said

  Ad. 18, 19
  Oni zawsze będą p…..ć to samo, my jesteśmy już na to odporni, dobrze by było gdyby wszyscy się obudzili nareszcie i przejrzeli na oczy, że historia się znowu powtarza. Właściwie to bardziej chodziło mi o efekt wizualny, otwiera sie komentarze i od razu widac stopniowe odmładzanie „drużyny do zadań specjanych”, nawet bez uruchamiania fonii.

 29. plausi said

  Instrukcję o uboju rytualnym

  znajdziemy w „Księdze Estery”, niestety ci niedobrzy naziście wykorzystali tę instukcję do organizacji holokaustu, czyż nie było to bluźnierstwem. W każdym razie Międzynarodowy Trybunał w Norymberdze musiał skazać nazistów za plagiat, za plagiat odpowiada się stryczkiem.

  Na usprawiedliwienie nazistów można zaliczyć, że KZ-ty fianansował jak wiadomo kapitał koszerny, jest parę publikacji n.t. jak kapitał koszerny finansował od początku NSDAP i późniejsze wyczyny. Warto może przypomnieć, że na długo przed wojną zorganizowano w tym celu BIS, którego zadaniem było przekazywanie lichwy (nazwywanej też procentem) od koszernych kredytów poza granice wpływów III Rzeszy, która wypłacała lichwę regularnie do końca wojny.

  Możemy śmiało stwierdzić, że holokaust zrealizowano w systemie samoobsługi, bo nie zapominajmy też o zasługach dla holokaustu Judenratów i innej swołoczy , że wymienimy tu „żagiew” czy innych szmalcowników.

  I teraz ta swołocz przychodzi do nas po nagrodę i nazywa to jeszcze „rewindykacją”, że niby za ten pięknie zorganizowany holokaust należy im się nagroda.

 30. Miroslaw Berdard D said

  ad 9) Pani Milek kibice sa jedyna realna sila ktora sprzeciwia sie: lewicy, pedalstwu, antykoscielnym ruchu. To tyle. Zadan inna sila nie istnieje.

 31. Ad. 30

  Kibice to przeważnie narodowcy. Lepiej, lub gorzej oczytani. Ale żadni z nich konserwatyści, na nasze nieszczęście.

 32. Miroslaw Berdard D said

  ad 10) I tu Pan pobanzyl prawde ale na tym forum nie wolno o tym pisac. Winni nie moga byc Polscy rolnicy, producenci miesa. Co prawda protestuja wlasnie oni ale o tym cicho sza.

 33. Miłek said

  Ad. 30
  Panie Mirosławie, proszę czytac uważnie, nie naskoczyłem na kibiców tylko myślałem nad tym co powiedział Dawidek, że jeden który kręci się przy kibicach pracuje z takimi różnymi dawidkami dla gazety „polskiej”, może został odesłany na ten odcinek pola walki, właśnie dlatego że wśród kibiców coś normalnego kiełkuje, tego niestety nie wiem, tylko głośno sie zastanawiałem!

 34. ACN Scam said

  Thanks for your entire hard work on this site. My mother really likes participating in research and it’s really simple to grasp why. My spouse and i hear all relating to the compelling method you create advantageous items on the web blog and even recommend participation from other ones about this matter plus our daughter is without a doubt starting to learn a whole lot. Enjoy the rest of the year. You have been doing a fantastic job.

 35. walerianda said

  Ad. 16 Przepraszam za zwłokę ale chcę za jednym zamachem podać te obie poprawne i całe towarzystwo, które odmówiło kaswacji wyroku stalinowskiego na braciach J. i Z. Laudańskich dożywających swoich ostatnich dni w „wolnej” Polsce z piętnem kolaboranta Niemieckiegoi i wyrokiem 12 i n15 lat więzienia. Przyrzekam zrobię to na dniach. Zwłoka potrzebna mi była tylko do zabezpieczenia prawnego Tytułu, w którym to mam nadzieję opubilkować.

  Na dniach to uczynię.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: