Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Sebastian o NATO może się samo rozbroić…
  revers o NATO może się samo rozbroić…
  ? o Wolne tematy (58 – …
  Yagiel o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Co nam zrobili ruskie
  Głos Prawdy o Co nam zrobili ruskie
  Anzelm o NATO może się samo rozbroić…
  plausi o Położyć kres patologii
  Anzel o Położyć kres patologii
  Anzelm o Położyć kres patologii
  bardzo o Wolne tematy (58 – …
  Emilian58 o Schiller na liście Ukraiń…
  prostopopolsku o Żydowska kloaka przetacza się…
  bryś o Co nam zrobili ruskie
  Us o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Bierność ofiar oznacza usprawiedliwienie zbrodniarzy

Posted by Marucha w dniu 2013-05-15 (Środa)

zupanskiOd redakcji: poniżej drukujemy pełny tekst wystąpienia Władysława Siemaszko (ur. 1919), żołnierza 27. Wołyńskiej Dywizji AK, współautora [wraz z córką Ewą – admin] monumentalnego dzieła „Ludobójstwo dokonane przez ukraińskich nacjonalistów na ludności polskiej Wołynia 1939-1945”.

Siemaszko zabrał głos podczas Zjazdu 27 WDAK w roku 2002, podsumowując efekty „dialogu” historyków polskich i ukraińskich, który zakończył się skandalem. Zaangażowanie środowiska 27 WDAK miało uwiarygodnić ten „dialog”, jak się jednak okazało, szyld Dywizji został nadużyty. Jeden z promotorów tego „dialogu”, realizowanego z inspiracji Unii Wolności, Andrzej Żupański, musiał w końcu przyznać się do porażki.

Pomimo upływu ponad 10 lat od tego dramatycznego wystąpienia Władysława Siemaszki, jego wnioski nic nie straciły na aktualności.

Szanowni Koledzy!

Nasza działalność dobiega końca. U kresu tak działalności, jak i naszego życia, Środowisko ponosi klęskę w bardzo ważnych sprawach dla nas, dla historii narodu, dla przyszłej pamięci. Ta klęska jest także hańbą tego Środowiska, bo jest za nią odpowiedzialne.

Mam na myśli te działania Okręgu, które są związane z ludobójstwem Polaków na Wołyniu, a także działalnością OUN-UPA poza Wołyniem. W tych sprawach Środowisko albo podejmowało działania wręcz szkodliwe, albo nie reagowało należycie, co też było szkodliwe.

Działania szkodliwe to seminaria polsko-ukraińskie „Trudne pytania”, których sposób organizacji, przebieg i zakończenie w formie podpisanego protokółu uzgodnień i rozbieżności uważam za skandaliczne. Na ten temat wypowiadałem już krytyczne sądy niejednokrotnie. Pokrywają się one z opiniami z dwu publikacji, które polecam: opracowanie naszego Kolegi Leona Karłowicza pt. „Polska-Ukraina: smutne refleksje”, wyjątkowo cenna publikacja, oraz polemika pomiędzy prezesem Zygmuntem Mogiłą-Lisowskim i redaktorem Zbigniewem Lipińskim a kol. Andrzejem Żupańskim, architektem i reżyserem seminariów, w „Myśli Polskiej” – numerach: 10 z 10 marca br., 14-15 z 7-14 kwietnia br., 17 z 28 kwietnia br.

Te materiały pokazują co się w ogóle stało i jak daleko odbiegają od faktów różne deklaracje i oceny tych seminariów wypowiadane przez Zarząd Środowiska. A fakty są następujące (wymienię tylko najważniejsze):

Po pierwsze. Seminaria były sterowane przez polityków i nacjonalistyczne środowiska ukraińskie, zainteresowanych – oględnie mówiąc – poprawą wizerunku OUN-UPA; ich pomysł wyszedł od Jacka Kuronia i jego kręgu politycznego, w tym związanego z nim ukraińskiego lobby w Polsce. Potwierdzają to m.in. listy gratulacyjne słane do organizatorów seminariów przez wysokie urzędy polskie i ukraińskie.

Pomysł ten polegał na szerokim udziale nacjonalistycznych „naukowców” ukraińskich, których zadaniem było zarzucenie nacjonalistycznymi twierdzeniami nieprzygotowanych do ścierania się z hucpą naukowców polskich. Sterowanie to wyrażało się również przez sponsorowanie seminariów przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Fundację Batorego. W rezultacie nastąpiło podporządkowanie seminariów obłędnym koncepcjom politycznym, by poprzez nacjonalistyczne ukraińskie środowiska (a nie ukraińskie środowiska przeciwne nacjonalistom) związać Polskę z Ukrainą.

Dlatego ukrytym celem seminariów, maskowanym ogólnikowym hasłem „wyświetlić prawdę”, pod które można wszystko podłożyć, było pomniejszenie zbrodni OUN-UPA i przerzucenie odpowiedzialności za nie na Polskę przedwojenną, rząd emigracyjny, na AK, na samoobrony i w ogóle Polaków. Stąd się wzięły: gwarantujący ten cel dobór uczestników seminariów i wynikające z niego treści.

Po drugie. Zakulisowy dobór wygłaszających referaty i uczestniczących w dyskusji, w dużej mierze narzucony przez nacjonalistyczny Związek Ukraińców w Polsce (według drugiej wersji narzucony przez sponsorów), a więc dobór, który eliminował z prezentacji i dyskusji najbardziej niewygodne dla nacjonalistów ukraińskich i polityków głosy. Wychodzenie naprzeciw ukraińskim nacjonalistom było posunięte tak daleko, że choć według deklaracji seminaria miały być z udziałem wyłącznie naukowców, to dopuszczono do aktywnego uczestnictwa nacjonalistycznych zbrodniarzy: Wasyla Kuka „Łemisza”, ostatniego dowódcy UPA oraz Jewhena Stachiwa, w 1941 prowadzącego pertraktacje z Abwehrą w Sulejówku, członka OUN, działającego na Wołyniu.

Po trzecie. Treści seminariów zostały zdominowane przez ukraińskie nacjonalistyczne interpretacje faktów, kłamstwa, przekłamania i propagandowe stwierdzenia, którym polscy historycy nie umieli się w sposób zdecydowany i ostry przeciwstawić. Tylko niektóre referaty polskie czy głosy w dyskusji były dobrze przygotowane, ale na tle agresywnej nacjonalistycznej kampanii tzw. naukowców ukraińskich nie dawały odporu, a ich wymowa utonęła w sugestywnych nie udokumentowanych twierdzeniach ukraińskich, które nie zostały zbite przez polskich naukowców.

Mało tego – końcowe protokoły uzgodnień i rozbieżności – dzięki mętnym sformułowaniom i niedopowiedzeniom całkowicie zamazują ludobójstwo, zrzucają odpowiedzialność z OUN-UPA na Polaków lub na niezależne od OUN-UPA okoliczności wojenne. I wreszcie ustawiają Polaków na równej płaszczyźnie z ich katami-ludobójcami przez stwierdzenie o „spirali odwetów polskich”.

Koledzy, to jedno stwierdzenie mówi, że samoobrony, oddziały partyzanckie i 27 Wołyńska Dywizja, także indywidualni Wołyniacy, cały polski Wołyń żył odwetem. Koledzy, autorem tego stwierdzenia jest Wołyniak, prof. [Władysław] Filar, a więc dla strony ukraińskiej najbardziej wygodna sytuacja, gdy to sam Wołyniak, w dodatku z 27 Dywizji, wyraża takie opinie. Koledzy, zrobiono z nas odwetowców. Jest to nie tylko niezgodne z prawdą, ale to godzi w dobre imię naszej Dywizji, Wołyniaków, Polaków. Stwarza bazę do twierdzeń o „wojnie domowej”, „walkach bratobójczych” zamiast o ludobójstwie. Ten sam Wołyniak w swym referacie wymienia jako źródła „konfliktu polsko-ukraińskiego” (słowo ludobójstwo jakoś nie może wyjść spod pióra) sprawy nie mające żadnego związku przyczynowego z ludobójstwem. I to zostało ujęte, dzięki prof. Filarowi w końcowym protokóle uzgodnień.

W omawianych końcowych protokołach sformułowanie o wymordowania Polaków na Wołyniu i na innych terenach (nie nazywane zresztą ludobójstwem tylko stratami, i bez podania kto mordował) zostało tak skonstruowane, że wynika z niego, że to tylko polscy historycy fakty takie stwierdzają, zaś ukraińscy historycy na ten temat nie wypowiadają się, ponieważ nie mają swoich badań. Tymczasem kol. Żupański udaje że nie rozumie co zostało napisane i twierdzi uparcie, że ukraińscy historycy potwierdzili wymordowanie blisko 100 tys. Polaków. A jak się przedstawiają ukraińskie badania na te temat, to niedługo się dowiemy po apelu jednego z ukraińskich uczestników seminariów kol. [Andrzeja] Żupańskiego prof. Isajewicza, by tworzyć bazę danych podważającą książkę „Ludobójstwo…” Siemaszków.

Po czwarte. W dodatku materiały z seminariów zostały opublikowane i rozpowszechnione wśród środków masowego przekazu, polityków, historyków oraz nauczycieli. Wobec braku innych materiałów wnioski z nich oczywiście są błędnie wyciągane, bo dominuje w nich nie sprostowana tzw. nacjonalistyczna prawda. Żaden dziennikarz, polityk czy nauczyciel nie będzie weryfikował seminaryjnych materiałów ani nie jest w stanie rozróżnić kłamstwa od prawdy. Nie można się więc dziwić, że Telewizja Polska na zarzut, że w „Wiadomościach” zostało podane kłamstwo o wymordowaniu przez Przebraże 10 tys. Ukraińców, powołała się na źródło, jakim ma być sama 27 Wołyńska Dywizja z komentarzem, że jeśli tak twierdzą jej żołnierze, to musi być to prawda.

Po piąte. Dzięki materiałom z seminariów obecnie popularyzuje się w dalszym ciągu zakłamanie i obciążanie odpowiedzialnością za zbrodnie OUN-UPA Polski i Polaków. Przez Polaków, by nie drażnić strony ukraińskiej, przyjęte zostało nacjonalistyczne słownictwo, wymieszano prawdę z kłamstwami i przygotowano grunt do tego, co obecnie odbywa się na Ukrainie, a mianowicie do rehabilitacji OUN-UPA. Z takim celem nacjonaliści ukraińscy się nie kryli, bo przecież ambasador Ukrainy powiedział koledze Żupańskiemu podczas spotkania w ambasadzie, że oczekuje się, że Polska pomoże w rehabilitacji OUN-UPA. I rzeczywiście pomogła, najbardziej owymi seminariami, na które wszyscy się powołują, a w których sami Polacy nie nazywali wydarzeń wołyńskich ludobójstwem tylko wszelkimi innymi zastępczymi pojęciami, zupełnie nie odpowiadającymi znaczeniowo temu, co zostało dokonane. W ten sposób na seminariach ukształtowany został wizerunek OUN-UPA – jedyna siła walcząca o niepodległość Ukrainy, niechcący zamieszana w konflikt z Polakami, do którego Polacy sami doprowadzili bądź sprowokowali.

Konsekwencje powyższego są następujące:

W bliskim czasie na Ukrainie ludobójcy z OUN-UPA otrzymają uprawnienia kombatanckie, w następstwie tego pojawią się żądania, by Polska wypłacała dodatek kombatancki żyjącym w Polsce upowcom. Ludobójcy z OUN-UPA wystąpią do międzynarodowych organizacji kombatanckich o przyjęcie jako członków ich organizacje weteranów. Zresztą występowali już do międzynarodowej organizacji kombatanckiej w Paryżu.

W nawiązaniu do powyższego wymienię inne proupowskie działania kol. Żupańskiego. Kol. Żupański twierdził, że w sprawie przynależności upowców do międzynarodowych stowarzyszeń wysłał protest do Paryża, ale żaden taki protest tam nie trafił, a kol. Żupański tekstu swego wystąpienia nikomu nie pokazał, ani też nie opublikował, choćby w naszym Biuletynie. Nie było więc żadnego protestu.

Kol. Żupański dwukrotnie odmawiał podpisu pod apelem do Sejmu o nie potępianie akcji WISŁA. Pierwszy raz w 1990 r., ale wtedy ugiął się pod presją i w końcu podpisał, drugi raz w 1998 r. odmówił podpisu, zresztą przy poparciu Zarządu. W tej sprawie za namową kol. Żupańskiego odmówił podpisu również przewodniczący Światowego Związku Żołnierzy AK [Stanisław] Karolkiewicz.

Podobne stanowisko Okręg Wołyń zajął w sprawie pomników UPA w Polsce. Protestów nie było, wywierania nacisku na władze nie było, było natomiast podejrzane paktowanie z kompletnie niewiarygodnym, nacjonalistycznym Związkiem Ukraińców w Polsce i podpisywanie z tym Związkiem umów! Z prawnego punktu widzenia nic nie wartych.

Seminaria, co do których wiadomo było już po pierwszym do czego one prowadza i co prezentuje i może zaprezentować strona ukraińska, były uparcie prowadzone. Wynik ślepoty jednych, a złej woli innych podejmujących w Okręgu Wołyń owe przedsięwzięcia i nie reagujących właściwie na kłamstwa, na nacjonalistyczne panoszenie się. A przecież, co podkreślam, nie indywidualne wystąpienia, listy ludzi do redakcji, do polityków, do władz, odnoszą skutek, lecz działania i protesty organizacji, tym bardziej tak znanych, jak nasza Dywizja.

Poczynania Zarządu dot. spraw ukraińskich, a przede wszystkim przewodniczącego Żupańskiego, spotykały się wielokrotnie z krytykami, i to ostrymi, nielicznych członków naszego Środowiska. Większość jednak je akceptowała, na co powołuje się kol. Żupański, przypominając, że kontynuowanie owych seminariów było przegłosowywane pozytywnie.

Tak więc to, co się stało, zostało dokonane rękami ludzi, którym wymordowano bliskich, którzy przeżyli poniewierkę, poniżenia, tych którzy bronili przed ludobójcami swych rodzin i ojcowizny. Za to Koledzy też jesteście niestety odpowiedzialni, akceptowaliście, daliście się omamić i wykorzystać do antypolskiej roboty. Bo nic lepszego dla zbrodniarzy, jak bierność ofiar.

Hańba, Koledzy.

Władysław Siemaszko „Wir”
Rembertów, 27 sierpnia 2002, Zjazd 27 WDP AK

Kustosze pamięci narodowej, Ewa i Władysław Siemaszko.

http://sol.myslpolska.pl

Komentarzy 36 do “Bierność ofiar oznacza usprawiedliwienie zbrodniarzy”

 1. Rysio said

  „……….Bo nic lepszego dla zbrodniarzy, jak bierność ofiar…….”.

  Polacy pownni wziąść przykład z żydów i holokaustu.

 2. andrzej said

  Ad. 1:

  Rzeczywiście, to był holokaust Narodu Polskiego i właśnie tu powinniśmy brać przykład od Żydów
  w egzekwowaniu należnych odszkodowań.

 3. Nemo said

  Ad.2
  Brawo panie Andrzeju!

 4. RomanK said

  Na ile wycenil pan dziadka z babcia panie Andrzeju????

  Cala spraw jest dokladnei takl postawioona…. jak wszystkie inne…czyli na klowie i do tego skosem.
  Jak sie zdaje na sponsoring..nie mozna domagac sie jadla i napitkow wedle pragnienia i uznania…A kto placi ten wymaga!!!!
  Za psie pieniadze psi zra miesko….
  Naukowcy nieprzygotowani na hutzpe…to jest banda sakramenckich dupkow darmozjadow udajacych naukowcow;;;;a nie zadni naukowcy. Moze wreszccie przyszedl czas, zeby zaczac odrozniac jedno od drugiego….!!!!
  Rzad…jak rzad- taki sad….
  Winni sa wszyscy Polacy…sprawa ludobojstwa i czystek etnicznych na Wolyniu i Halyczynie to sprawa zbrodni przeciwko ludzkosci, zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu…jaiko konsekwejeje uznac OUN i UPA j jako organizacje zbrodnicze przeciwko ludzkosci i Narodowi Polskiemu i wszystkich ich czloknow objac listem gonczym i scigac jako zbrodniarzy miedzynarodowymi lisdtami gonczymi,., zadac wydania i postawienia -jako obywateli Polski przed poslimi sdadami. to powinna byc odpowiednia Ustawa jesli istniejaca Polski uzalezniajac od tego jakiekolwiek rozmowy z Ukraincami!I wszystkie ralacje bilateralne.
  Zaufanie idioty do instytucji parchatych i takich samych autorytetow. czyli Kuronia. Michnika etc…owocuje nastepna krzywda rodzin ofiar i narodu.
  W chwili obecnej zostaje Polakom tylko- jak zwykle- gorzka nauka na przyszloscf..pytanie tylko czy bedzie jakaklwiek przyszlosc….

 5. andrzej said

  Nemo i RomanK – a może by tak przesadzić Ukrainę w inne miejsce?

 6. Polak said

  Świadkowie tamtych wydarzeń piszcie, bo dla nas, młodszych pokoleń poznawać prawdę, to najlepsza obrona na przyszłość. Będziemy pamiętać, bo ona warta jest zapamiętania. Nawet 1000 bandyckich seminariów nie zmieni tego.

 7. RomanK said

  Andrzej..prosze zapamietac do konca zycia.

  Polityka to zdolnosc zalawiania rzeczy..do zalatwienia mozliwych…i tylko takich.

  Wszystko inne jest strata czasu, srodkow i mozliwosci.
  To wszystko inne jest niestety polska specjalnoscia….i celuja w tym tzw nasze autorytety, na czele z Episkapusiemn!

 8. Nobody said

  Wielu ludziom żyłka się mocniej napina gdy wspomina się o ludobójstwie dokonanym na Polakach na Wołyniu. Trzeba tak robić by ta żyłka pachołkom w końcu pękła

 9. RomanK said

  Dzieki temi..czekajcie…..az….zylka pekla ze starosci wszystkim tym…. co powinni wisiec na stryczku….za mlodu.

 10. akej said

  @ 9
  Uderz w stol, a nozyce sie zaraz odezwa…

 11. Jan said

  Wielu usprawiedliwia zbrodnie rezunów krzywdami od Polaków.A czy usprawiedliwić ”białe noce” kiedy palono zżęte zboże zestawione w mendelkach na polach. Co im zawinił wypracowany dar Boży.Cywilizacja bizantyńska na to do siebie odmiennie do łacińskiej, że nie potrafi w pełni i na trwale przyjąć pełnego Objawienia Bożego. Sprawa druga dzicz pozostanie zawsze dziczą, ma to zakodowane w genach od przymieszki mongolskiej i chazarskiej krwi i genów..

 12. RomanK said

  Myli sie wam Acuj…walenie w stol z waleniem w pory:-)))))

 13. RomanK said

  Janie zanim sie rozplaczecie pod mendelkiem, poczytajcie, jak wygladalo nawracanie prawoslawanych..poczytajcie zywot Sw Andrzeja Boboli…i jego „misjonarzy”:-)) przed sama wojna:

  http://www.cerkiew1938.pl/rezultaty_akcji_burzenia_cerkwi.html

  Jak myslicie Cieszyl sie Pan Jezus ,ze mu chalupy rozwalaja?????

 14. Inkwizytor said

  RomuśK, wylenialy banderowski apologeto, napisz jak twoi rodacy ukraincy cierpieli pod polskim butem 🙂

 15. Nobody said

  Właśnie w TVP1 był „laurkowy” program „My Wy Oni” na temat rzymsko-katolickich morderców co po wojnie mordowali prawosławnych i niszczyli cerkwie w rejonie Przemyśla. Jeden z udzielających wywiadu stwierdził że Bóg prawosławny jest sprawiedliwszy od Boga rzymsko-katolickiego. Niestety nagrałem tylko ostatnie kilka minut tego programu :/ Problem polega na interpretacji wypowiedzi ludzi przedstawionych w tym programie. Trzeba chyba powrotu niemieckich pachołków z UPA żebym przyjął tok myślenia reprezentowanych przez tych co się wypowiadali w tym programie a i zapewne jakiś banderowski „cymes” by się przydał.
  PS.
  Unici byli tępieni przez kogo ?? Tylko przez „jakiś” carskich kozaków ? Czy też w ścisłej współpracy z „popami” ?

 16. nanity said

  „W bliskim czasie na Ukrainie ludobójcy z OUN-UPA otrzymają uprawnienia kombatanckie, w następstwie tego pojawią się żądania, by Polska wypłacała dodatek kombatancki żyjącym w Polsce upowcom. Ludobójcy z OUN-UPA wystąpią do międzynarodowych organizacji kombatanckich o przyjęcie jako członków ich organizacje weteranów. Zresztą występowali już do międzynarodowej organizacji kombatanckiej w Paryżu.”

  Polska nie powinna dawaać upowcom ludobójcom i ich poplecznikom żadnych pieniędzy. Polskie organy władzy powinny ścigać upowców i ich popleczników jako członków organizacji terrorystycznej. Uważam natomiast i nawiasem mówiąc wielu się zemną zgodzić, że Polska powinna zafundować „leki” upowcom i UONowcom, oraz ich dzisiejszych wielbicieli kosztują one ~,070 PLN (przy większych zakupach) i ma wymiary 7,62x39mm. I to niezależnie czy ma 18 lat czy 90. Pozdrawiam

 17. akej said

  @12
  Romus, ty rezunski farfoclu, nie zakrztus sie!

 18. RomanK said

  Cytac umita trepy????? cy woma tlomoka z pala podeslac???? Ahuj z Inkwizetorem????

  Rzad…jak rzad- taki sad….
  Winni sa wszyscy Polacy…sprawa ludobojstwa i czystek etnicznych na Wolyniu i Halyczynie to sprawa zbrodni przeciwko ludzkosci, zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu… Konsekwentnie uznac OUN i UPA j za organizacje zbrodnicze ,ktore programowo dopuscily sie zbrodni przeciwko ludzkosci i Narodowi Polskiemu bez mozliwosci przedawnienia, i wszystkich ich czlonkow objac i scigac- jako zbrodniarzy miedzynarodowymi listami gonczymi,., zadac wydania i postawienia -jako obywateli Polski przed polskimi sadami. To powinna zalatwic odpowiednia Ustawa- jesli istniejaca obecnie ustawa jest niewystarczajaca, musi nowa- uzupelniajaca, przyjac Sejm Polski uzalezniajac od tego jakiekolwiek rozmowy z Ukraincami! I wszystkie ralacje bilateralne.
  Zaufanie idioty do instytucji parchatych i takich samych autorytetow. czyli Kuronia. Michnika etc…owocuje nastepna krzywda rodzin ofiar i narodu.
  I komentarzami takich glupich bucow – jak powyzej wymienieni z ksyw…

 19. akej said

  @ 18
  Siadz na dupe, goracy obronco prawoslawia i powiedz nam ile to kosciolow katolickich zostalo zamknietych i zamienionych na cerkwie prawoslawne przez carat. Ponoc problem ten omawialismy tutaj. Zamykano w 2RP rudery lub postawione bez pozwolenia chramy. Szkoda, ze nie ma tu wielce zacnego Piotrax (strasznie odczuwam brak tego przezacnego czlowieka, ktory mial dostep do zrodel i wytarl ci morde wiele razy) – pewnie wycofal sie bo nie chcial juz wiecej sluchac twoich rzygowin.

 20. MatkaPolka said

  Zbrodnie na Wołyniu, to zbrodnie, podsycane, inspirowane, wspomagane i finansowane przez Niemców i zbrodniczą, nazistowską III Rzeszę niemiecką UPA, SS –Galicien, to twory niemieckie, Bandera był agentem Gestapo.

  Tak samo jak nie wspomina się, że Ukraina to sztuczny twór niemiecki i masoński.
  UKRAINA NIGDY NIE MIAŁA ODRĘBNEJ PAŃSTWOWOŚCI. Dopiero ostatnio powstała 1990 r. To gra Prus i Austrii na oderwanie Kresów wschodnich Rzeczpospolitej obojga narodów od Polski – od rozbiorów poprzez Rewolucję bolszewicką (finansowaną przez Prusy i żydogermańską Międzynarodówkę Finansową), tak jak i teraz ta sama gra żydogermańska – Nowoczesna, niewidzialna wojna pod płaszczykiem Unii Europejskiej

  Najwyraźniej agresorzy liczą na zapomnienie.

  Na Ukrainie stawia się pomniki dla Stefana Bandery, a pewnie, jak tak dalej Pojdzie to i nie wykluczone , że i Adolfa Hitlera.

  Formuła Rzeczpospolitej była bardzo dobra dla wszystkich grup narodów. Różnice regionalne są istnieją w każdym państwie. (Walia- Szkocja, Bawaria- Hesja, Ślązacy- Mazurzy, Rusini –Litwini, Rusini – Polacy).

  Rusini i Polacy żyli zgodnie obok siebie dopóki nie wtrącił się ktoś obcy – Żyd i Niemiec.

  Niemiec jest ponownie agresorem w tej Niewidzialnej Wojnie pod płaszczykiem Unii Europejskiej – na Zachodnich Kresach forsuje oderwanie Śląska Górnego i Dolnego i Pomorza Zachodniego i Wschodniego; na Wschodnich Kresach – Niemiec gra ponownie kartą ukraińską.

  Dwie obszerne strony, na temat Kresów wschodnich i ludobójstwa.

  LUDOBÓJSTWO

  GENOCIDE

  DOKONANE PRZEZ NACJONALISTÓW UKRAIŃSKICH
  NA LUDNOŚCI POLSKIEJ WOŁYNIA 1939-1945

  http://genocide.pl

  I. Monumentalna praca Władysława i Ewy Siemaszków (ojca i córki) o ludobójstwie ukraińskim na Wołyniu w okresie II wojny światowej jest jakby woluminem w nieistniejącym wielotomowym dziele o całokształcie ludobójstwa na Polakach w tamtych latach. Polacy byli wówczas obiektem ludobójstwa – w różnych postaciach i rozmiarach – niemieckiego, sowieckiego oraz ukraińskiego. Dwa pierwsze są nieźle znane i udokumentowane. Natomiast ludobójstwo ukraińskie, jak dotąd – znacznie gorzej. To ostatnie, terytorialnie, nie ograniczało się zresztą, jak wiadomo, do obszaru Wołynia (i części południowego Polesia), lecz objęto również całą Małopolskę Wschodnią, a nawet część powiatów południowowschodniej Polski w jej obecnych pojałtańskich granicach

  Bardzo obszerna strona o Kresach Wschodnich i o Ludobójstwie
  http://www.kki.pl/pioinf/przemysl/dzieje/rus/rus.html
  LUDOBÓJSTWA I WYGNANIA NA KRESACH
  ZAGŁADA KULTURY POLSKIEJ NA KRESACH WSCHODNICH

  Kresy Wschodnie
  LECHICKI POCZĄTEK POLSKI
  STOLICA IMPERIUM LECHITÓW
  „LECHIA” PATRIARCHY FOCJUSZA
  PRAPOLSKI BASTION TOPONIMICZNY W BRAMIE PRZEMYSKIEJ I LĘDZANIE
  ZARYS DZIEJÓW RUSI W OKRESIE DO XIII w.
  ZNACZENIE TERMINU „RUŚ”
  PROBLEM RUSI WE WCZESNYM OKRESIE DZIEJÓW POLSKI
  POLSKA MIĘDZY WSCHODEM A ZACHODEM
  POLSKA , LITWA , LETUWA , RUŚ
  KWESTIA RUSKA W ŚWIETLE HISTORII cz I
  KWESTIA RUSKA W ŚWIETLE HISTORII cz II
  KWESTIA RUSKA WOBEC AUSTRII I ROSJI
  RUŚ ZAKARPACKA
  ŚWIĘTY ANDRZEJ BOBOLA
  ŚWIĘTY JOZAFAT KUNCEWICZ
  WOJNY KOZACKIE
  KOZACZYZNA UKRAINNA
  RZUT OKA NA GENEZĘ I CHARAKTER KOZACZYZNY
  STAN EKONOMICZNY WŁOŚCIAN NA UKRAINIE DO ROKU 1768
  HISTORIA RUCHÓW HAJDAMACKICH
  SICZ I HAJDAMACY
  JUDAIZATORZY W CERKWI
  * * * * *
  CLUNY A SCHIZMA
  KONSTANTYN MELITENIONTES
  DĄŻENIA DO UNII POLSKO-LITEWSKO-MOSKIEWSKIEJ
  KULTURA MOSKIEWSKA
  ŚWIECA IWANA KALITY
  WZROST POTĘGI MOSKWY
  KŁUSZYŃSKA POTRZEBA
  ŻÓŁKIEWSKI NA KREMLU- KTO POBUDZIŁ KRÓLA DO WYPRAWY?
  POLACY NA KREMLU
  POLITYKA ROSYJSKA WOBEC POLAKÓW CZ 1.
  POLITYKA ROSYJSKA WOBEC POLAKÓW CZ 2.
  * * * * *
  „UKRAINA” I „UKRAIŃSKI” – KILKA UWAG NA TEMAT TERMINOLOGII
  UKRAINA – KRAJ
  RUŚ-RUSINI, UKRAINA-UKRAIŃCY
  RUCH UKRAIŃSKI I MASONERIA
  ZACHODNIA UKRAINA
  WŁODZIMIERZ ANTONOWICZ
  MYCHAJŁO HRUSZEWSKI
  NACJONALIZM UKRAIŃSKI
  * * * * *
  PRZEŚLADOWANIA UNITÓW NA PODLASIU
  POLACY I RUSINI
  RUSINI A UKRAIŃCY
  POLACY GREKOKATOLICY
  O POLAKACH GREKOKATOLIKACH
  NACJONALIZM UKRAIŃSKI W CERKWII GRECKOKATOLICKIEJ
  O PRAWDĘ – ZE STOSUNKÓW POLSKO-UKRAIŃSKICH
  KOŚCIÓŁ GRECKOKATOLICKI W GALICJI
  KOŚCIÓŁ GRECKOKATOLICKI W POLSCE 1918-1939
  WALKI POLITYCZNE DUCHOWIEŃSTWA GREKOKATOLICKIEGO W II RP
  MORD POLAKÓW W ZŁOCZOWIE W 1919 R.
  SABOTAŻ UKRAIŃSKI I AKCJA PACYFIKACYJNA

  SPRAWA NISZCZENIA CERKWI W II RP

  CERKIEW PRAWOSŁAWNA 1939-1947
  AKCJA REPOLONIZACYJNA NA POŁUDNIOWO WSCHODNICH TERYTORIACH R.P.
  DEPOLONIZACJA KRESÓW POŁUDNIOWO WSCHODNICH
  PRZYJĘCIE OCHOTNIKÓW DO DYWIZJI SS „GALIZIEN” W PRZEMYŚLU
  BISKUP JOZAFAT KOCYŁOWSKI
  METROPOLITA ANDRZEJ SZEPTYCKI
  KORESPONDENCJA ARCYBISKUPA B.TWARDOWSKIEGO Z A.SZEPTYCKIM
  SUTANNA UMOCZONA WE KRWI
  ROLA CERKWII W DZIAŁALNOŚCI OUN-UPA
  * * * * *
  LUDOBÓJSTWA I WYGNANIA NA KRESACH
  ZAGŁADA KULTURY POLSKIEJ NA KRESACH WSCHODNICH
  UKRAIŃCY KTÓRZY RATOWALI POLAKÓW
  UKRAIŃCY KTÓRZY RATOWALI POLAKÓW – KRESOWA KSIĘGA SPRAWIEDLIWYCH
  ARTYKUŁY WIKTORA POLISZCZUKA
  LISTY WIKTORA POLISZCZUKA
  LIST OTWARTY W.POLISZCZUKA DO R.TORZECKIEGO
  OPERACJA „WISŁA”
  O UKRAIŃCACH I CMENTARZU NA MONTE CASSINO
  PAWŁOKOMA – U ŻRÓDEŁ AKCJI ODWETOWEJ
  * * * * *
  WSPÓŁCZESNY NACJONALIZM UKRAIŃSKI
  UCHWAŁA KRAJOWEGO PROWIDU OUN Z 1990 ROKU
  NISZCZENIE POLSKICH ZBIORÓW OSSOLINEUM WE LWOWIE
  UKRAIŃSKI ARCYBISKUP LWOWA WYCHWALA BANDERĘ
  UKRAINO POKOCHAJ PRAWDĘ !
  FAŁSZOWANIE HISTORII
  KNEBLOWANIE
  PRZEMYŚL BUDUJE CMENTARZ UPA
  PRZEMYŚL, ZIEMIA PRZEMYSKA I PROBLEM UKRAIŃSKI
  SPRAWA BUDOWY KOPCA – POMNIKA W PRZEMYŚLU
  AKADEMIA WSCHODNIOEUROPEJSKA W PRZEMYŚLU – REFLEKSJE
  KRYZYS NA UKRAINIE cz. 1
  KRYZYS NA UKRAINIE cz. 2

 21. MatkaPolka said

  http://www.ivrozbiorpolski.pl

  Cała prawda o IV Rozbiorze Polski z 17 września 1939r.
  Nasz cel: Ustanowić w Polsce dzień „17 Września” – świętem państwowym – „IV Rozbioru Polski z dn. 17 września 1939” ku pamięci pomordowanych i deportowanych obywateli II RP przez III Rzeszę Niemiecką, ZSRR oraz nazistowskich ukraińskich faszystów z OUN-UPA

 22. MatkaPolka said

  Wirtuozeria zbrodni

  – co najmniej 136 metod tortur –

  http://www.kki.pl/piojar/polemiki/rubiez/wirtuoz/wirtuoz.html

  O swoistej „wirtuozerii zbrodni” pisze dr Aleksander Korman w swoim referacie „Ukraińska Powstańcza Armia na terenach II Rzeczypospolitej Polskiej i jej stosunek do ludności polskiej” , opublikowanym w czasopiśmie „Na Rubieży” Nr 35/1999.

  „Depolonizacja ziem wschodnich, rozpoczęta jeszcze za czasów I Rzeczypospolitej Polskiej, od pierwszego rozbioru Polski -1772 roku przez zaborców: rosyjskiego i austriackiego, była później konsekwentnie stosowana i zakończona już na terytorium II Rzeczypospolitej Polskiej przez terrorystów OUN-UPA, w zasadzie w roku 1945.

  W rezultacie zabójstw indywidualnych, a potem mordów zbiorowych i rzezi kresowej ludności polskiej, terroryści OUN, a później OUN-UPA w okresie II wojny światowej – w latach 1939-1945 i jeszcze kilka lat po jej zakończeniu, zabili – przyjmując szacunkowo – około 500.000 Polaków, przy czym większość zginęła w tak straszliwych okolicznościach i z zastosowaniem tak wymyślnych tortur, przede wszystkim fizycznych, a niekiedy i psychicznych, że cywilizowany człowiek XX w. nie może tego pojąć i w to uwierzyć. Oprawcy OUN-UPA zabijali z chęci i potrzeby zabijania, aby drwić i rozkoszować się bestialskim okrucieństwem swoim, aby upajać się widokiem tortur, męczarnią zarówno dorosłych jak i dzieci oraz rozpaczą bezbronnych ofiar.

  Znany rosyjski literat Aleksander Sołżenicyn wymienił ponad 50 metod tortur stosowanych w śledztwie przez NKWD np. zdejmowanie paznokci czy przypalanie ciała rozpalonym papierosem.

  Członkowie OUN-UPA – banderowcy prześcignęli znacznie NKWD stosując o wiele liczebniejsze i okrutniejsze rodzaje tortur wobec Polaków a niekiedy i wobec swoich rodaków nie akceptujących ich zbrodnicze praktyki. W UPA występowała w zasadzie solidarność zbrodnicza wśród jej członków. Każdy kandydat na członka UPA musiał najpierw dokonać zbrodni zabójstwa „Lacha” np. w mieszanym małżeństwie polsko-ukraińskim zabić matkę Polkę lub ojca Polaka, względnie kogoś wskazanego np. dziecko, aby móc być dopuszczonym do złożenia przysięgi i zostać członkiem UPA.

  Różnorodność stosowanych wobec Polaków tortur i okrucieństw, a także pozbawienie życia przez zastrzelenie, nie było dowolne według uznania sprawcy. Z reguły rodzaj tortur czy okrucieństwa był ustalany przez banderowski tzw. komitet rewolucyjny.

  Dla przykładu, wymienię – na życzenie – niektóre przypadki stosowanych – przez terrorystów OUN-UPA -w praktyce tortur fizycznych i okrucieństw, wobec mężczyzn, kobiet i dzieci narodowości polskiej, jakie stwierdziłem w wyniku wieloletnich niezależnych prac badawczych:

  1. Wbijanie dużego i grubego gwoździa do czaszki gtowy.
  2. Zdzieranie z głowy włosów ze skórą (skalpowanie).
  3. Zadawanie ciosu obuchem siekiery w czaszkę głowy.
  4. Zadawanie ciosu obuchem siekiery w czoło.
  5. Wyrzynanie na czole „orła”.
  6. Wbijanie bagnetu w skroń głowy.
  7. Wyłupywanie jednego oka.
  8. Wybieranie dwoje oczu.
  9. Obcinanie nosa.
  10. Obcinanie jednego ucha.
  12.Obrzynanie obydwu uszu.
  13. Przebijanie zaostrzonym grubym drutem ucha na wylot drugiego ucha.
  14. Obrzynanie warg.
  15. Obcinanie języka.
  16. Podrzynanie gardła.
  17. Podrzynanie gardła i wyciąganie przez otwór języka na zewnątrz.
  18. Podrzynanie gardła i wkładanie do otworu szmaty.
  19. Wybijanie zębów.
  20. Łamanie szczęki.
  21. Rozrywanie ust od ucha do ucha.
  22. Kneblowanie ust pakułami przy transporcie jeszcze żywych ofiar.
  23. Podcinanie szyi nożem lub sierpem.
  24. Zadawanie ciosu siekierą w szyję.
  25. Pionowe rozrąbywanie siekierą głowy.
  26. Skręcanie głowy do tyłu.
  27. Robienie miazgi z głowy przez wkładanie głowy w ściski zaciskane śrubą.
  28. Obcinanie głowy sierpem.
  29. Obcinanie głowy kosą.
  30. Odrąbywanie głowy siekierą.
  31. Zadawanie ciosu siekierą w szyję.
  32. Zadawanie ran kłutych w głowie.
  33. Cięcie i ściąganie wąskich pasów skóry z pleców.
  34. Zadawanie innych ran ciętych na plecach.
  35. Zadawanie ciosów bagnetem w plecy.
  36. Łamanie kości żeber klatki piersiowej.
  37. Zadawanie ciosu nożem lub bagnetem w serce lub okolice serca.
  38. Zadawanie ran kłutych nożem lub bagnetem w pierś.
  39. Obcinanie kobietom piersi sierpem.
  40. Obcinanie kobietom piersi i posypywanie ran solą.
  41. Obrzynanie sierpem genitalii ofiarom płci męskiej.
  42. Przecinanie tułowia na wpół piłą ciesielską.
  43. Zadawanie ran kłutych brzucha nożem lub bagnetem.
  44. Przebijanie brzucha ciężarnej kobiecie bagnetem.
  45. Rozcinanie brzucha i wyciąganie jelit na zewnątrz u dorosłych.
  46. Rozcinanie brzucha kobiecie w zaawansowanej ciąży i w miejsce wyjętego płodu, wkładanie np. żywego kota i zaszywanie brzucha.
  47. Rozcinanie brzucha i wlewanie do wnętrza wrząteku-kipiącej wody.
  48. Rozcinanie brzucha i wkładanie do jego wnętrza kamieni oraz wrzucanie do rzeki.
  49. Rozcinanie kobietom ciężarnym brzucha i wrzucanie do wnętrza potłuczonego szkła.
  50. Wyrywanie żył od pachwy, aż do stóp.
  51. Wkładanie do pochwy – vagina rozżarzonego żelaza.
  52. Wkładanie do vaginy szyszek sosny od strony wierzchołka.
  53. Wkładanie do vaginy zaostrzonego kołka i przepychanie aż do gardła, na wylot.
  54. Rozcinanie kobietom przodu tułowia ogrodniczym scyzorykiem, od vaginy, aż po szyję i pozostawienie wnętrzności na zewnątrz.
  55. Wieszanie ofiar za wnętrzności.
  56. Wkładanie do vaginy szklanej butelki i jej rozbicie.
  57. Wkładanie do analu szklanej butelki i jej stłuczenie.
  58. Rozcinanie brzucha i wsypywanie do wnętrza karmy dla zgłodniałych świń tzw. osypki, który to pokarm wyrywały razem z jelitami i innymi wnętrznościami.
  59. Odrąbywanie siekierą jednej ręki.
  60. Odrąbywanie siekierą obydwóch rąk.
  61. Przebijanie dłoni nożem.
  62. Obcinanie palców u ręki nożem.
  63. Obcinanie dłoni.
  64. Przypalanie wewnętrznej strony dłoni na gorącym blacie kuchni węglowej.
  65. Odrąbywanie pięty.
  66. Odrąbywanie stopy powyżej kości piętowej.
  67. Łamanie kości rąk w kilku miejscach tępym narzędziem.
  68. Łamanie kości nóg w kilku miejscach tępym narzędziem.
  69. Przecinanie tułowia na wpół piłą ciesielską, obłożonego z dwóch stron deskami.
  70. Przecinanie tułowia na wpół specjalną piłą drewnianą.
  71. Obcinanie piłą obie nogi.
  72. Posypywanie związanych nóg rozżarzonym węglem.
  73. Przybijanie gwoździami rąk do stołu, a stóp do podłogi.
  74. Przybijanie w kościele na krzyżu rąk i nóg gwoździami.
  75. Zadawanie ciosów siekierą w tył głowy, ofiarom ułożonym uprzednio głową do podłogi.
  76. Zadawanie ciosów siekierą na całym tułowiu.
  77. Rąbanie siekierą całego tułowia na części.
  78. Łamanie na żywo kości nóg i rąk w tzw. kieracie.
  79. Przybijanie nożem do stołu języczka małego dziecka, które później wisiało na nim.
  80. Krajanie dziecka nożem na kawałki i rozrzucanie ich wokół.
  81. Rozpruwanie brzuszka dzieciom.
  82. Przybijanie bagnetem małego dziecka do stołu.
  83. Wieszanie dziecka płci męskiej za genitalia na klamce drzwi.
  84. Łamanie stawów nóg dziecka.
  85. Łamanie stawów rąk dziecka.
  86. Zaduszenie dziecka przez narzucenie na niego różnych szmat.
  87. Wrzucanie do głębinowych studni małych dzieci żywcem.
  88. Wrzucanie dziecka w płomienie ognia palącego się budynku.
  89. Rozbijanie główki niemowlęcia przez wzięcie go za nóżki i uderzenie o ścianę lub piec.
  90. Powieszenie za nogi zakonnika pod amboną w kościele.
  91. Wbijanie dziecka na pal.
  92. Powieszenie na drzewie kobiety do góry nogami i znęcanie się nad nią przez odcięcie piersi i języka, rozcięcie brzucha i wybranie oczu oraz odcinanie nożami kawałków ciała.
  93. Przybijanie gwoździami małego dziecka do drzwi.
  94. Wieszanie na drzewie głową do góry.
  95. Wieszanie na drzewie nogami do góry.
  96. Wieszanie na drzewie nogami do góry i osmalanie głowy od dołu ogniem zapalonego pod głową ogniska.
  97. Zrzucanie w dół ze skały.
  98. Topienie w rzece.
  99. Topienie przez wrzucenie do głębinowej studni.
  100. Topienie w studni i narzucanie na ofiarę kamieni.
  101. Zadźganie widłami, a potem pieczenie kawałków ciała na ognisku.
  102. Wrzucenie dorosłego w płomienie ogniska na polanie leśnej, wokół którego ukraińskie dziewczęta śpiewały i tańczyły przy dźwiękach harmonii.
  103. Wbijanie koła do brzucha na wylot i utwierdzanie go w ziemi.
  104. Przywiązanie do drzewa człowieka i strzelanie do niego jak do tarczy strzelniczej.
  105. Prowadzenie nago lub w bieliźnie na mrozie.
  106. Duszenie przez skręcanie namydlonym sznurem zawieszonym na szyi, zwanym arkanem.
  107. Wleczenie po ulicy tułowia przy pomocy sznura zaciśniętego na szyi.
  108. Przywiązanie nóg kobiety do dwóch drzew oraz rąk ponad głową i rozcinanie brzucha od krocza do piersi.
  109. Rozrywanie tułowia przy pomocy łańcuchów.
  110. Wleczenie po ziemi przywiązanego do pojazdu konnego.
  111. Wleczenie po ulicy matki z trojgiem dzieci, przywiązanych do wozu o zaprzęgu konnym w ten sposób, że jedną nogę matki przywiązano łańcuchem do wozu, a do drugiej nogi matki jedną nogę najstarszego dziecka, a do drugiej nogi najstarszego dziecka przywiązano nogę młodszego dziecka, a do drugiej nogi młodszego dziecka, przywiązano nogę dziecka najmłodszego.
  112. Przebicie tułowia na wylot lufą karabinu.
  113. Ściskanie ofiary drutem kolczastym.
  114. Ściskanie razem dwie ofiary drutem kolczastym.
  115. Ściskanie więcej ofiar razem drutem kolczastym.
  116. Periodyczne zaciskanie tułowia drutem kolczastym i co kilka godzin polewanie ofiary zimną wodą w celu odzyskania przytomności i odczuwania bólu i cierpienia.
  117. Zakopywanie ofiary do ziemi na stojąco po szyję i w takim stanie jej pozostawienie.
  118. Zakopywanie żywcem do ziemi po szyję i ścinanie później głowy kosą.
  119. Rozrywanie tułowia na wpół przez konie.
  120. Rozrywanie tułowia na wpół przez przywiązanie ofiary do dwóch przygiętych drzew i następnie ich uwolnienie.
  121. Wrzucanie dorosłych w płomienie ognia palącego się budynku.
  122. Podpalanie ofiary oblanej uprzednio naftą.
  123. Okładanie ofiary dookoła słomą-snopem i jej podpalenie, czyniąc w ten sposób pochodnię Nerona.
  124. Wbijanie noża w plecy i pozostawienie go w ciele ofiary.
  125. Wbijanie niemowlęcia na widły i wrzucanie go w płomienie ognia.
  126. Wyrzynanie żyletkami skóry z twarzy.
  127. Wbijanie dębowych kołków pomiędzy żebra.
  128. Wieszanie na kolczastym drucie.
  129. Zdzieranie z ciała skóry i zalewanie rany atramentem oraz oblewanie jej wrzącą wodą.
  130. Przymocowanie tułowia do oparcia i rzucanie w me nożami.
  131. Wiązanie – skuwanie rąk drutem kolczastym.
  132. Zadawanie śmiertelnych uderzeń łopatą.
  133. Przybijanie rąk do progu mieszkania.
  134. Przebijanie kołami dzieci na wylot.
  135. Wleczenie ciała po ziemi, za nogi związane sznurem.
  136. Przybijanie małych dzieci dookoła grubego rosnącego drzewa przydrożnego, tworząc w ten sposób tzw. „wianuszki”.
  Wymienione wyżej metody tortur i okrucieństw stanowią tylko przykłady i nie obejmują pełnego zbioru, stosowanych przez terrorystów OUN-UPA metod pozbawiania życia – polskich dzieci, kobiet i mężczyzn w męczarniach. Pomysłowość tortur była nagradzana. Sprawcy tortur i okrucieństw – tj. terroryści OUN-UPA – urządzali niekiedy makabryczne sceny, aby drwić i szydzić z ofiar. Na przykład: tułów z obciętymi rękami i nogami oraz obciętą głową ofiary, układali na „siedząco” pod ścianą zewnętrzną domu mieszkalnego, wystawiając je na publiczne „pośmiewisko”. Czasami, rozwieszali jelita ofiary na ścianie wewnątrz izby z ukraińskim napisem – „Polska od morza do morza”. Częstokroć, po dokonanej rzezi Polaków jeździli banderowcy powozem po wsi śpiewając i wiwatując przy akompaniamencie harmonii. Znany jest również przypadek zamordowania furtiana w kościele i obcięcia mu głowy oraz naigrywania się w ten sposób, że tułów banderowcy podparli z przodu i z tyłu ławką, a do rąk złożonych jak do modlitwy włożyli jego własną głowę. W innym przypadku, odrąbaną głowę ofiary dawali ukraińscy terroryści dzieciom do zabawy – kopania jej jak piłkę. Tortury psychiczne zadawane były na przykład rodzicom zmuszonym do oglądania szczególnie wymyślnych tortur zadawanych ich dzieciom lub dziecku…”

  Ks. A.Kubasik wymienia w swojej książce również takie tortury jak choćby: przybijanie niemowląt do ściany z podpisem „polśkij oreł”, obdzieranie ludzi ze skóry i posypywanie solą, wbijanie dzieci na kołki w płocie, rozdzieranie dzieci na pół, duszenie drutem kolczastym, zakopywanie żywcem w ziemi lub tylko po szyję tak by można było głowy kosić kosą itd .

  FILM
  dokumentujący bestialstwo OUN-UPA

 23. Inkwizytor said

  Rezuński śmierdziel RomuśK znowu zawył 🙂 Zawsze ten obszczumur sie odezwie gdy trzeba zgnoic Polaka a przedstawic cierpiacy narod ukraiński, z którego sie wywodzi

 24. JO said

  WOLYN=WANDEA

  To Tlumaczy wszystko I wskazuje na winnych.

  Ludnosc Rzeczpospolitej zostala zdepolaryzowana a Jedna z Grup Opetana Szatansko Ideologia Zydowska.

  Wolyn to nie tylko Znrodnia, ale przede wszystkim I na pierwszym miejscu Wielki Narodowy Dramat.

  To my Sami po obu stronach Musimy znalezc Droge do jego Rozwiazania a jest nie Chrystus Pan, Krol Nasz.

  My po Jednej stronie nie mozemy zapomniec I nie mozemy dac znieksztalcic Prawdy o Wolyniu a z drugiej strony musi Dojsc do Prawdziwej Pokuty tych co Zyja w Kulturze Tych co Mordowali, by Oczyscic Ja I moc Zyc dalej. Krew Pomordowanych jest na Naszych Rekach dpoki nie odpokutujemy My Rusini, My Ukraincy, My Ktorzy Musza Przeprosic POLSKE, by stac sie ORTODOKSAMI.

 25. MatkaPolka said

  Polska powinna mieć roszczenia

  REPUBLIKA FEDERALNA NIEMIEC odziedziczyła pasywa i aktywa po nazistowskiej, zbrodniczej Trzeciej Rzeszy niemieckiej – bezspornie jest udokumentowanym następcą prawnym Trzeciej Rzeszy niemieckiej, odpowiedzialnym (bez możliwości przedawnienia) za wszystkie niemieckie zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości (tego rodzaju zbrodnie popełniane przez kolaborantów niemieckich), oraz za skutki i następstwa tych zbrodni (popełniane tak względem poszczególnych Polaków, jak i względem słowiańskiego Narodu Polskiego – zbiorowej ofiary zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości). W wyniku tego, obecna Republika Federalna Niemiec ponosi:( 1. ) odpowiedzialność karną, dopuszczając się współudziału w zbrodniach Trzeciej Rzeszy niemieckiej, poprzez:a.) nie wypełnianie ciążących na niej cywilno-prawnych zobowiązań odszkodowawczych względem Polaków,b.) podejmując działania zmierzające do nie wykonania cywilno-prawnych zobowiązań odszkodowawczych względem Polaków,( 2. ) odpowiedzialność cywilną (odszkodowawczą) za:a.) cywilno-prawne zobowiązania odszkodowawcze po Trzeciej Rzeszy niemieckiej,b.) cywilno-prawne odszkodowania należne w wyniku umyślnego nie wypełniania ciążących na niej w spadku po Trzeciej Rzeszy niemieckiej, cywilno-prawnych zobowiązań odszkodowawczych, oraz ( 3. ) odpowiedzialność moralną.Były aż dwie uchwały sejmu z czerwca 1990 i września 2004 zobowiązujące Rząd Polski do wyegzekwowania roszczeń i reparacji wojennych dla Polski od Niemiec. ŻADEN Rząd Polski  ani prezydent Polski tego nie zrealizowali . Odszkodowania dostali i wyegzekwowało wiele państw europejskich, ale nie POLSKA.Republika Federalna Niemiec zawarła porozumienia odszkodowawcze z wieloma państwami Europy i Izraelem. Na mocy tych traktatów Republika Federalna Niemiec dokonała następnie wypłat odszkodowań wojennych, a sumy największej Izraelowi, państwu, które powstało w 1948 roku – nie istniało, więc przed i podczas drugiej wojny światowej (1939 – 1945), i z tego prostego względu nie mogło być stroną w konflikcie zbrojnym, nazwanym drugą wojną światową. Tym sposobem, Izrael dokonał bardzo brzemiennego w skutki prawne precedensu w stosunkach międzynarodowych. Tym sposobem, Izrael złamał jedną z najbardziej podstawowych zasad stosunków międzynarodowych. W wyniku tego faktu dokonanego, Izrael podjął ogromne sumy odszkodowań, należne ofiarom pochodzenia żydowskiego – ofiarom, które nie były obywatelami Izraela w czasie, gdy popełniano na nich zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości.

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/09/05/polska-powinna-miec-roszczenia
  Obecna wartość należności – odszkodowań od Niemiec za straty wojenne Polski.24,780,068,000,000 czyli 24 bilionów 780 miliardów, 68 milionów dolarów, 406 tysięcy dolarów

 26. RomanK said

  No,,glupki…:-))) popiszta sie…krzyzem swietym:-)))) zarznijta popa na ofiare:-))))i jego male popiatko….
  obzydliwe to to…a ciemne…a msciwe:-))))
  Zapamietacie osly ochwaconyeze nie ma czegos takiego- jak narod ukrainski…sa Rusini…roznych plemion i grup…ukrainskosc to panstwowosc…sztuczna…stworzona przez prawdziwych Polakow takich jak wy…w drodze robienia z nich Polakow:-))))rytu rzymskiego:-)))
  Pracujta matoly pracujata nad nowa fromula ucierajac w makutrze nastepne gowno. z krwia..moze z tego zrobicie nastepnego golema:-))))
  Matka Polka przytacza spis tortur…dobrze…. ale to powinno byc przytaczane przez prokuratorow Polski i ministrow…oficjalnie i w sposob prawny. Po to…. zeby nigdy podobne tym metodom- tych matolow bandytow z obydwoch stron…nie powtorzylo sie nigdy wiecej i nigdzie!
  A tak…zaczelo sie od:

  …oto opis wbijania na pal zaczerpnięty z Jędrzeja Kitowicza „Opisu…”:
  „Komendanci polscy, wielu dostali żywcem hajdamaków, żadnemu nie pardonowali, lecz zaraz na placu wieszali albo na gałęziach, albo – jeżeli mieli czas – żywcem na pal wbijali; która egzekucyja takim szła sposobem: obnażonego hajdamakę położyli na ziemi na brzuch; mistrz albo który chłop sprawny, do egzekucyi użyty, naciął mu toporkiem kupra, zaciesany pal ostro z jendego końca wetchnął w tę jamę, którą gnój wychodzi z człowieka, założył do nóg parę wołów w jarzmie i tak z wolna wciągał hajadamakę na pal z wolna rychtując go, aby wszedł prosto. Zasadziwszy hajdamaka na pal, a czasem i dwóch na jeden, kiedy było wiele osób do egzekucyi, a mało palów, podnosili pal do góry i wkopywali w ziemię. Jeżeli pal wyszedł prosto głową lub karkiem hajdamak prędko skonał; lecz jeżeli wyszedł ramieniem albo bokiem, żył na palu do dnia trzeciego, czasem wołał horyłki, to jest gorzałki, i pił podaną sobie.
  I tak okrutne morderstwo bynjamniej hajdamaków nie uśmierzało; mieli sobie za jakiś heroizm skonać na palu. Kiedy się w kompani przy gorzałce jeden z drugim kamracił, życzył mu:Szczo by ty ze mnoju na jednym palu strytył, to jest:bodajbyś ze mną na jednym palu sterczał. Bywali drudzy tak zatwardziałego serca, że miasto jęczenia w bolu wołali na drygującego zaciąganiem na pal:Krywo idet, panie mistru!”.

  za to bylo z powrotem:

  „Uradowani Kozacy zdarli najpierw ze Świętego suknię kapłańską i na pół obnażonego zaprowadzili go pod płot. Przywiązanego do słupa zaczęli bić nahajami. (…) Namowami i groźbami starali się zmusić o. Andrzeja, by się wyparł wiary katolickiej. Kiedy ten stanowczo odmówił, oprawcy ucięli gałęzie wierzbowe, upletli z nich koronę na wzór Chrystusowej i włożyli ją na głowę kapłana, ściskając ją coraz mocniej, tak jednak, by nie pękła czaszka. Potem zaczęto Świętego policzkować, aż wybito mu zęby. Wyrywano mu paznokcie i zdarto skórę z górnej części jego ręki. Po tych mękach Kozacy odwiązali od płotu ofiarę, okręcili go sznurem, który przywiązali do koni i popędzając zwierzęta wlekli kapłana po drodze, kłując go lancami.” W tym stanie święty miał nadal nawoływać Kozaków do nawrócenia, ci jednak okazali się zatwardziali. „Zawleczono Świętego do pobliskiej, miejskiej rzeźni, rozłożono go na stole i zaczęto palić jego ciało ogniem. Oprawcy następnie wycięli kapłanowi tonsurę na głowie do kości, na plecach wycięli mu skórę w formie ornatu. Rany posypywali sieczką. Potem odcięto mu nos i wargi, wykłuto jedno oko. Kiedy zaś z bólu stale wzywał imienia Jezusa, w karku zrobiono otwór nożem i wycięto mu język. Wreszcie Męczennika powieszono nogami do góry i uderzeniem szabli zakończono jego katusze.”

  Tak to sie nawzjaem nawracali, nawracali ..az nawrocili do wspolnej niewoli….przy okazji niczego nie uczac o czym swiadcza ich w prostej linii potomkowie..szlachetnie urodzone rezuny i takie glupie buce jakA kaej z Inkwizetorem:-))) tzn kunszt nie zdechnie z jego wyznawcami..dlatego bedzie im, jak zasluza:-))) wszyscy na kupe na ten sam kociol , na tym samym palenisku w…. Piekle….

 27. MatkaPolka said

  Judaizatorzy w Cerkwi oraz  w kulturze i w narodowej świadomości ukraińskiejprof. Edward Prus „Hulajpole – burzliwe dzieje kresów ukrainnych” – 2003 r./fragmenty/WPŁYWY kultury i w ogóle cywilizacji lechickiej na powstanie literatury rusińsko-ukraińskiej są niezaprzeczalne – podobnie jak polska inspiracja w odrodzeniu narodowym tej grupy słowiańskiej. Jednakże niezależnie od tego, co tu zostało powiedziane, istnieje pogląd, i to uzasadniony, o żydowskich wpływach na powstanie rusińskiej literatury, cywilizacji i życia intelektualnego Małorusów. Zresztą wpływy te niewątpliwie były zakorzenione – głównie jednak w warstwie najbardziej oświeconej, w tym w szeregach duchowieństwa prawosławnego. Warto w tym miejscu przypomnieć, już zupełnie zapomniane, a kiedyś bardzo głośne zjawisko sekciarskie, czy, jak to określają niektórzy, tendencji w Cerkwi – judaizatów („żidowstwujuszczich”). To interesujące dziś historyków zjawisko, które odegrało w dziejach imperium carskiego niepośled-nią rolę, dostrzegł Feliks Koneczny. Dostrzegł, zbadał i obszernie opisał. Zjawisko owo -jak pisze sławny uczony – polegało na opanowaniu już w XV stuleciu prawosławnej elity umysłowej na Rusi i w Rosji przez dwa organizmy, wprawdzie odrębne, ale się nie wykluczające, raczej ze sobą spokrewnione. Chodzi o bałkańską sektę bogumiłów oraz jej siostrzycę – sektę żydów-kabalistów. Koneczny dostrzegł, że oprócz Moskwy i Nowogrodu, najprężniejszymi ośrodkami judaizactwa było rusińskie południe carskiego włodarstwa. 

  http://www.kki.pl/pioinf/przemysl/dzieje/rus/judaizatorzy.html

 28. MatkaPolka said

  W kosciele greckokatolickim bylo pelno Zydow, ktorzy podpuszczali ciemnego chlopa ukrainskiego do tak potwornych zbrodni – swiecili pily, siekiery, widly.
  Reszta to terror zydowskich przywodcow UPA.

  Dwa zywioly – niemiecki i zydowski zawsze ze soba wspolpracowaly w niszczeniu Polski i Polakow.
  I tak jest teraz.

 29. RomanK said

  Matko Polko..Nestor pisal po rusku…Gall, Kadlubek i Dlugosz …. po lacinie…

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:14_2_List_of_Radzivill_Chron.jpg..

  pierwszym Lechita piszacym po polsku byl Mikolaj Rey w wieku XvI/// w tym samymruskim jezyku pisali wszycy we wschodniej czesci Rzeczypospolitej ..w tym jezyku pisano literarture pobozna, ksiazki nabozne , g\loszono kazania….zatem to chyba wplyw ten na lechckosc byl wiekszy niz laciny:-0)(())
  I pamietaj..ze pierwsza biblioteke w jezyku ruskim przywiozla do Paryza Anna Jarosławówna (ur. ok. 1035, zm. 5 września między 1075 a 1078) – księżniczka ruska, królowa Francji z dynastii Rurykowiczów, córka Jarosława I Mądrego i jego prawdopodobnie drugiej żony, Ingegerdy Szwedzkiej[1] kiedy wyszla za maz za Krola Francji Henryka I.. ta Kijowianka….uwazala Paryz za…zapyziala barbarzynska wioche…
  Ludzie ..coscie w szkolach robili??????
  Jedz w Bieszczady czy na Beskid Niski,,zobaczysz kamienne z piaskowca prymitywnie rzezbione digury ruskich swietych i dowiesz si8e co to za swiety z niezdarnych napisow prostych artystow ..ale piszacych po rusku:-))) Znaczy powzechnosc znajomosci pisma byla wsrod ludu ERusi czerwonej o wiele wyzsza niz wsrod lechickiej ludnosci…

 30. Re: 28
  Mala poprawka –

  Zywioly rzymskie jak i niemieckie byly i sa tylko wykorzystywane do zydowskich (przez zydow) przekretow politycznych i finansowych (no i sluzyly jako swego rodzaju „mieso armatnie”).
  Podobnie jak dzisiaj Amerykanie wysylani do „rozne operacje pokojowe” czy „stabilizacyjne” a w slad za Amerykanami (najemnikami) poszlo nasze „najemne mieso”…

  Generalnie: zydzi z nikmi (z zadnym innym narodem) nie wspolpracowalo i nie wspolpracuje, a bedzie niszyc te narody, ktore przeciwstawiaja sie w wykorzystywaniu lub okradaniu przez zydow rekami „durnych i nieswiadomych” gojow z roznych nacji (panstw).

  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Dlatego tez, obecni SB-cy, czy inni „szabes-goje” polskiej narodowosci jesli mysla, ze bedzie tak zawsze (dobra i lekka praca, dobrze platna, ciepla posadka itd., ) to skoncza dokladnie tak samo, jak obecni emeryci …pod „mostem”, ale na dodatek beda jeszcze znienawidzeni jako najzwyklejsi zdrajcy i szubrawcy opluwani przez tych, ktorzy „obiecywali” zlote „gory”…

 31. Inkwizytor said

  Re: 26

  RomuśK usprawiedliwia ludobójcze mordowanie polskich dzieci i kobiet na Kresach tym, że Polacy karali śmiercią na palu pospolitych bandytów z turecka nazywanych hajdamakami. Napisz przygłupie jak to twoi bohaterscy w obliczu śmierci hajdamacy zabawiali sie z Polakami w Humaniu

  I zamiast innych wysyłać do szkoły stary capie to sam weź się za naukę a nie kłamiesz próbując z dawnych Rusinów robić współczesnych tzw „u-kraińców”.

 32. Marucha said

  Re 30:
  Panie Jaśku, od 2000 lat wierzymy, że Żydów w końcu MUSI spotkać jakaś kara.
  I co?

 33. Re: 32 Marucha.
  Panie Gajowy, wiara w kare dla „zmijowego plemienia” nie oznacza, ze poszkodowani przez „nich” maja siedziec na d…pie i nic nie robic, ale wrecz przeciwnie, pomoc w wykonaniu tej kary, gdyz Bog za nas nie zamierza bynajmniej cokolwiek zrobic widzac ze milczeniem i biernoscia przyzwalamy na „ich” destruktywne dzialanie wobec Boga i wobec nas poszkodowanych. A checiami niczego sami bez Boga nie dokonamy…
  ===================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Dobrych ludzi trzeba szukac, gdyz zli sami sie reklamuja..
  Podobnie jest z poszukiwaniem Prawdy. Wszyscy ja widza, ale bardzo niewielu ja rozumie, a jeszcze mniej ja glosi…

 34. Marucha said

  Re 26:
  Panie Romanie, karanie śmiercią przez wbicie na pal, łamanie kołem, rozrywanie końmi, należało do ówczesnego repertuaru wykonywania wyroków na szczególnie obmierzłych lub groźnych przestępcach, i to nie tylko w Polsce.

  W niczym to nie usprawiedliwia stosowania tych i jeszcze gorszych metod w XX wieku!!! Ponadto bez żadnego wyroku…

 35. RomanK said

  Panie Gajowy..doskonale o tym wiem…wskazuje tylko na dlugowieczny rytual nienawisci i zbrodni ..w imie MIlosci Chrzescijanskiej i troske o dusze:-))))
  A to tylko dlatego- ze taki ma pan poziom gosci na Gajowce:-))
  Chcialbym- zeby ktos rozpoczal dyskusje na temat..dzieje panstwowosci pokrewnych ludow slowianskch na przykladzie Rusi Polski i Litwy….
  Patrzac na mapy zauwazy nawet taki glupi buc jak inkwizetor..ze te mapty zmieniaja sie jak w kalejdoskopie…no ale za g;upi zeby z tego wyciagnac jakies madre wnioski:-0)))) wtedy poprostu rzygnie.bluzgamni….na pokazujacego. czemu sie tez wcale nie dziwie znajac … trepow – bucow- jak on i jemu podobni Akuje:-)))), torzy wlasnei odradzaja sie jak wszy po postrzyzynach , i co rqaz podejmuja te same rzezie , nawracania….. i przesuwania granic:-))))

  Zmijowe Plamie… Zmij…Waz Wieczny, Plemie Wezowe, Zmijowe…Jezyk Zmijowy…. Smok przez slowian zwany Zmijem…. Waly Zmijowe…na terenach Polski i Ukrainy….Smocze Doly….
  towielka i ciekawa historia..ale panie Gajowy…. z niczego??? Niech pan pozowli sie wypowiedzic ..wszystkowiedzacym z niczego:-))) i zgodzic sie z nimi albo nie tym co wiedza jeszcze mniej..ale maja najwiecej do powiedzenia… Potem mozna wrocic zawsze do tematu:-))))

 36. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2013/05/15/biernosc-ofiar-oznacza-usprawiedliwienie-zbrodniarzy/ […]

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: