Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (57 – …
  Voodoosch o MSZ Chin: USA kreują kryzys, a…
  Yagiel o Wolne tematy (57 – …
  Peryskop o Wolne tematy (57 – …
  Listwa o Wolne tematy (57 – …
  Zbigniew Kozioł o Cywilizacja (Nie)Prawdy
  Peryskop o Wolne tematy (57 – …
  Peryskop o Amerykańscy naukowcy opracowal…
  Listwa o Wolne tematy (57 – …
  misieku o Wolne tematy (57 – …
  Enya o Amerykański liberalny komik kr…
  Piskorz o „Berlingowcy. Żołnierze tragic…
  Peryskop o Wypadek w Chorwacji…czy…
  Piskorz o „Berlingowcy. Żołnierze tragic…
  Maverick o Wolne tematy (57 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

Uroczystości ku czci św. Andrzeja Boboli

Posted by Marucha w dniu 2013-05-15 (Środa)

Jutro odbędą się uroczystości ku czci św. Andrzeja Boboli – patrona Polski i archidiecezji warszawskiej. Tego dnia metropolita warszawski ks. kard. Kazimierz Nycz będzie przewodniczył nabożeństwu w sanktuarium narodowym św. Andrzeja Boboli w Warszawie.

W 2002 roku – zaraz po tym, jak Stolica Apostolska wyraziła zgodę, aby św. Andrzej Bobola został patronem Polski – biskupi napisali w liście do wiernych:

„Święty Andrzej Bobola jest patronem ewangelizacji w trudnych czasach. Odzyskana dziś wolność polityczno-społeczna stanowi ciągłe wyzwanie i wymaga pogłębienia przez odnowę religijną i moralną. Potrzebujemy duchowego odrodzenia, zarówno w obliczu podziałów, ujawnionych po upadku komunizmu, jak i w perspektywie nowej ewangelizacji jednoczącej się Europy”.

Św. Andrzej Bobola jest czwartym patronem Polski. Już od wieków naszej Ojczyźnie patronują męczennicy – święci biskupi: Wojciech i Stanisław oraz jezuicki zakonnik św. Stanisław Kostka.

Wcześniej – decyzją Stolicy Apostolskiej z 1992 roku – św. Andrzej Bobola został ustanowiony głównym patronem metropolii warszawskiej, do której należą: archidiecezja warszawska oraz diecezje: warszawsko-praska, łowicka i płocka. Decyzja ta została ogłoszona 17 maja 1992 roku.

Andrzej Bobola został beatyfikowany w 1853 r. przez Papieża Piusa IX, a kanonizacji dokonał Pius XI w 1938 roku. Tego samego roku jego relikwie zostały sprowadzone z Rzymu do Polski, gdzie zostały złożone pod ołtarzem w kościele Księży Jezuitów w Warszawie przy ul. Rakowieckiej.

MM, PAP
http://naszdziennik.pl

Czyż nie jest pięknym przykładem hermeneutyki ciągłości, że św. Andrzej Bobola, który za swe antyekumenistyczne poglądy byłby dziś odsądzony od czci i wiary przez różnych „księdzów” Bonieckich i większość biskupów, został patronem Polski?
Admin

Komentarzy 12 do “Uroczystości ku czci św. Andrzeja Boboli”

 1. JO said

  Tak Panie Gajowy. Watykan uwiarygadnia sie uzywajac „Garbow” Naszych Swietych.

  Heretycy Watykanscy I ZydoEpiskopatu z Nyczami na czele uzywaja nasze swiete relikwie jednoczesnie plujac na Swietych Prace WIARE.

 2. Jan said

  Przez lata 90-e XX w. odbywały się uroczystości na ogól trzydniowe włącznie z procesją z Relikwiami w Warszawie. Postęp spowodował, że w dniu 16 maja nie było już żadnych uroczystości Pewnie z powodu nieurażania ”siostrzanych wyznawców”
  prawosławia.

 3. Etcetera said

  Św. Andrzejowi Boboli papież Pius XII poświęcił encyklikę „INVICTI ATHLETAE CHRISTI” w dniu 6 maja 1957, na trzechsetną rocznicę męczeństwa.

  Zaczyna się ona tak:
  „Jest naszym gorącym pragnieniem, żeby wszyscy po całym świecie uczestnicy chlubnego miana katolików, a zwłaszcza ci synowie ukochanej przez Nas polskiej ziemi, dla których niezwyciężony bohater Chrystusowy Andrzej Bobola jest chlubą i wspaniałym wzorem chrześcijańskiego męstwa, w trzechsetną rocznicę jego zgonu pobożnym sercem i umysłem rozważyli jego męczeństwo i jego świętość.[…]”

 4. Wnuczka Bałachowca said

  „Niepodobna wyrazić, jak lud ruski nienawidzi łacinników”.Był wychowankiem szkół jezuickich w Wilnie i należał do zakonu jezuitów. Działalność jego związana była w głównej mierze z Białorusią i Polesiem – Nieświeżem, Bobrujskiem i Pińskiem. Miała ona misyjny charakter, polegała na szerzeniu wiary rzymskokatolickiej i nawracaniu na tę wiarę ludności prawosławnej. Dla tej działalności prawosławni nazywali go „duszochwatem”, natomiast katolicy „łowcą dusz”. Był to okres wprowadzania w życie postanowień unii brzeskiej z 1596 roku, kiedy na wschodnich terenach ówczesnej Polski toczyły się walki religijne, kiedy znękana, niechętna wobec unii i łaciństwa ludność prawosławna nieraz czynnie występowała w obronie swej wiary oraz swych praw społecznych i politycznych. Był to okres powstań i wojen kozackich. Właśnie w tym okresie, w 1622 roku, nuncjusz papieski w Polsce de Torres pisał w swym sprawozdaniu do Rzymu: „Niepodobna wyrazić, jak lud ruski nienawidzi łacinników”. Gorliwość i bezwzględność, z jaką Andrzej Bobola nawracał prawosławnych na wiarę rzymskokatolicką, miała stać się przyczyną jego śmierci w 1657 r. Andrzej Bobola został zamordowany przez kozaków w okolica Janowa Poleskiego pod Pińskiem. http://www.przegladprawoslawny.pl/articles.php?id_n=130&id=8

 5. JO said

  ad.4. Prawoslawie w Polsce przechodzilo okres judaizacji z dwoch stron Tureckiej oraz Rosyjskiej pod wplywem reform w Anglii.

  Prawoslawie Ortodoxyjne, ktore roznilo sie tylko obrzadkiem w Rzeczpsopolitej zostalo zlikwidowane niemalze przez Zydomasownow.

  Sw Bobola ratowal Dusze Ludzkie , za co zostal zamordowany nie przez Kozakow a przez Zydow, jak I w dzisiejszych czasach Zydomasoneria robi to wzgledem Tradycyjnych Katolikow na rozne sposoby….

 6. RomanK said

  JOjne..znow cos wachales??? Prawoslawie Ortodoxyjne:-)))))))
  Wez poczytaj opisy nawracania prawoslawnych…..
  Pomijac juz sam fakt z czego na co????
  Mnie caly czas zatanawia dlaczego niby ma byc sw Bobola patronem Polski a nie Ukrainy?????
  Nikt tak nie zasluzyl sie dla idei wolnej i suwerennej Ukrainy, jak ten swiety…..
  I do czego doprowadzila jego gorliwosc tfu tfu ewangelizacyjana???? Mamy trzy cerkwie na Ukrainie. silny nacjonalistyczny kosciol katolicki Ukrainski, suwerenna Ukraine… swiety ma paleme i miejsce w panteonie rzymskich swietyych,…..a Polska..patrona……i granice na Bugu…z niezadowolonymi mniejszosciami:-)))
  Prawda wnuczko Balachowca????

 7. JO said

  Ad.6. Ja bym bardziej radykalnie dzis Romanie nawracal Judeokosciol w Polsce, bardziej radykalnie.

  Sw Bobola jest Patronem Ukrainy, bo Polska jest Jedna.

  Panu jak zwykle dziecinstwo przebija Mozg …

 8. RomanK said

  Panie JOjne..rozumie pan pojecie..”nawrocenie”???? wybaczy pan- nie zrewanzuje sie podobnym do pana komplementem…:-))) znam wiele o mozgu…. niestety zadne nie pasuje do panskiego przypadku..:-).

 9. JO said

  Ad.8. Wlasnie sie Pan za ewanzowal , jak Zawsze nie wiedzac, ale to rowniez przypadlosc Pana Grupy KRWI .
  Panie Romanie, nie wiem jak nawracal Sw Bobola, ale rozumiem, ze Robil to wlasciwie, gdyz zostal Swietym Przedsoborowego Kosciola.

  Prawoslawie Panie Romanie w g tego co Sam Pan Kiedys napisal, bylo Zazydzone, grozne I REWOLUCYJNE. Nie zdziwilbym sie, gdyby Tacy Rewolucjonisci byli zabijani przeze Sw Bobole. Sam bym to robil niejednokrotnie w przypadku tego co widzimy dzis.

 10. Inkwizytor said

  Re 4

  Wnuczka banderowca w koncu daje tez linki do wklejanek 🙂 to dobrze, ze sie uczysz. Świety Andrzej traktował swoja wiare serio dlatego nawracał scgizmatyków i heretykjów jakimi sa prawosławni. Zaraz śmierdziel RomuśK zawyje, ze to nieprawda ale kto by tego chama traktował poważnie ? 🙂

 11. RomanK said

  Mnie zupelnie wystarczy- ze taki zyygowin jak ty…. smierdzielu i zgnilku nic innego nie robisz tylko czatujesz…. ze cos skrobne:-))))) Nie moge tego nazwac pozwanym traktowaniem, bo jak mozna uzyc slowo „powazny” do takiego przyglupa , buca i kapusia- jak ty odchodzie…ale zawsze cieszy…ze ci gula skacze pomiocie parchatej lochy:-)))

 12. JO said

  No I jeszcze jedno Panie Romanie. NIE wierze ani jednemu slowu , ktore napisali Zydzi w Prawoslawnym Kosciele – Zakonie Wschodnim jednego Kosciola Katolickiego-Ortodoksyjnego o Sw A. Boboli.

  I nie rozumiem Pana o czym On mowi wspominajac o jakims Kosciele Chrystusowym. Kosciol Chrystusowy to kosciol Katolicki=Prawoslawny=Ortodoksyjny a nie Jego Aberracje w wierze….

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: