Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (71 – …
  Sowa o Wolne tematy (71 – …
  Piskorz o Wolne tematy (71 – …
  Głos Prawdy o Wyprane mózgi! Poznaj starożyt…
  Piskorz o Covid-19 to dopiero wstęp. Będ…
  Głos Prawdy o Covid-19 to dopiero wstęp. Będ…
  revers o Covid-19 to dopiero wstęp. Będ…
  Wanderer o Covid-19 to dopiero wstęp. Będ…
  Głos Prawdy o Czy chcą nas zabić?
  Sowa o Covid-19 to dopiero wstęp. Będ…
  Peryskop o Wandalowie
  UZA o Covid-19 to dopiero wstęp. Będ…
  Wojna jest bezprawie… o Rok 1939 w warunkach „demokrac…
  revers o Czy chcą nas zabić?
  UZA o Wolne tematy (71 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

Współczesna Europa oczami amerykańskiego historyka

Posted by Marucha w dniu 2013-05-19 (Niedziela)

Dzień zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami sprowokował amerykańskiego historyka i publicystę Nebojsa Malica do napisania retrospektywnego eseju traktującego o współczesnych dziejach Europy. Ponieważ obok obiektywnej ich oceny, autor „wyprostowuje” wiele merytorycznych kłamstw, które dezorientują opinię publiczną pozwalam poniżej zaprezentować jego streszczenie[i].

Późnym wieczorem 8 maja 1945 roku-9 maja czasu moskiewskiego- pozostałości nazistowskiego reżimu poddały się w gruzach Berlina sowieckiej armii. „Tysiącletnia Rzesza” przetrwała zaledwie kilkanaście lat, a jej twórca Adolf Hitler popełnił samobójstwo. Europejski koszmar, już drugi w owym stuleciu, oficjalnie się zakończył. W siedemdziesiąt lat później istnieją jednak poważne podstawy by wątpić w to, kto rzeczywiście został zwycięzcą.

Wszyscy uczestnicy II Wojny Światowej starają się wyolbrzymić swe zasługi a pomniejszyć innych. Brytyjczycy gloryfikują kampanię północno afrykańską, w której dopiero po dwu latach udało im się pokonać garstkę słabo wyposażonych niemieckich dywizji. Amerykanie koncentrują się na swych sukcesach w Normandii i całej kampanii francuskiej, podczas gdy Rosjanie chwalą „geniusz strategiczny Stalina”.

Inną fantazję stanowi twierdzenie, że sojusznicy walczyli w celu powstrzymania ludobójstwa Żydów. Opinii publicznej owych czasów fakt mordów dokonywanych na Żydach był całkowicie nieznany, a rządy aliantów skrupulatnie ukrywały go przed swymi obywatelami. Dziś nagłaśnia się holokaust, jak również ten dokonany na Cyganach i homoseksualistach, ignorując całkowicie niemieckie mordy Słowian.

Tylko nieliczni na zachodzie rozumieją prawdziwe znaczenie słowa „nazista”, którym tak ochoczo się szafuje. „Nazista” jest po prostu skrótem określenia „narodowy socjalista”. Rosjanie, bardziej uświadomieni politycznie od obywateli zachodu, obeszli niewygodne dla wszystkich słowo „socjalista” za pomocą terminu „faszysta”.

W Norymberdze naziści sądzeni byli przez Trybunał, nie za ludobójstwo, ale za „zbrodnie przeciw pokojowi”. Natomiast dziś zachód uważa, że wojna to nie „zbrodnia”, tak długo jak to on ją wszczyna, a każdego przywódcę państwa, które ma zamiar zaatakować, przyrównuje do Hitlera.

Obecna Unia Europejska jest odzwierciedleniem tego, co naziści nazywali „europejską rodziną narodów działającą wspólnie dla dobra każdego z nich”. I nie jest to tylko slogan, całe to przedsięwzięcie wywodzi się z narodowego socjalizmu.[ii] Jej współczesne biurokratyczne struktury spełniają wymogi definicji faszyzmu sformułowanej przez Mussoliniego[iii]: „Wszystko w państwie, nic poza państwem, nic przeciw państwu”. Pomimo to, każdy kto w UE przeciwstawia się całkowitej destrukcji narodowej suwerenności i inżynierii społecznej uzyskuje epitet „faszysty”, podczas gdy unijni komisarze uzurpują sobie nawet prawo do regulowania średnicy marchewki lub krzywizny ogórków.

„Obrońcy praw człowieka” nie oponują przeciw marszom członków Waffen-SS na Łotwie. Mapa współczesnej Europy przypomina tą z 1942[iv] roku. Dzień 9 maja funkcjonuje, jako „Dzień Europy”.[v]· Wszyscy sojusznicy Hitlera na Bałkanach są obecnie członkami NATO I UE. Nie przypadkowo więc powtórka z II Wojny Światowej na Bałkanach w latach 90-tych XX wieku[vi] prezentuje Luftwaffe[vii] i Panzerdivision[viii] jako pozytywnych bohaterów.[ix]

W strasznej powtórce z lat 40-tych XX wieku, wszyscy sojusznicy Hitlera szukają dziś sponsorów na zachodzie. Zachód zwyciężył tam gdzie jego prekursorzy z Waffen-SS przegrali.[x]

Nic dziwnego, że obecnie tylko Rosja świętuje dzień zwycięstwa. Natomiast wszędzie indziej raduje się duch Hitlera.

Z polskiego punktu widzenia warto by jedynie dodać, że w nowej Generalnej Guberni, funkcjonującej pod nazwą III RP, Niemcom i zachodowi udało się również to, co stanowiło ich całkowitą klapę w okresie I-szej GG, a mianowicie sprowadzić jej populację do poziomu podludzi.[xi]

*                               *                                 *

[i] http://original.antiwar.com/malic/2013/05/10/victory-day/
[ii] http://www.juliagorin.com/wordpress/?p=2675
[iii] http://en.wikipedia.org/wiki/Benito_Mussolini
[iv] http://users.erols.com/mwhite28/euro1942.htm
[v] http://en.wikipedia.org/wiki/Europe_Day
[vi] http://original.antiwar.com/malic/2005/05/12/the-once-and-present-war/
[vii] http://en.wikipedia.org/wiki/Luftwaffe
[viii] http://en.wikipedia.org/wiki/Panzer_division
[ix] http://dandelionsalad.wordpress.com/2012/05/06/british-defence-chief-nato-absolves-germany-of-nazi-past-by-rick-rozoff/
[x] http://original.antiwar.com/malic/2005/08/04/remembering-the-storm/
[xi] http://ignacynowopolskiblog.salon24.pl/506204

http://ignacynowopolskiblog.salon24.pl

Komentarzy 11 do “Współczesna Europa oczami amerykańskiego historyka”

 1. revers said

  Z tytmi podludzmi to troche przesadzono, teraz to selekcja odbywa sie na drodze genetycznych eksperymentow, genetycznej psychiatrii i kreatywnych finansow, nic nowego w przeslaniu j.w..

  Dobrze ze pojawia sie holocaust slowian, gdy w tym samym czasie pod Berlinem lapie sie sezonowych pracownikow z Polski pracujacych na plantacjach szparagow i samosadowo wiezi za wlamania do prywatnych posesji obok plantacji.

 2. Jacek said

  Hmm…ale jak zechce publikować o żonglerce i kłamstwie holokaustu (wiadomo jakiego), to długo nie pożyje jak nasz św. pamięci dr Dariusz Ratajczak.

 3. Fran SA said

  Nebojsa to serbskie imie, nie wiem napewno, czy autor jest Serbem, wzglednie pochodzenia serbskiego, ale faktem jest, ze Serbowie byli jedynym narodem na Balkanach, ktory walczyl przeciwko Hitlerowi.
  No i dostali w dupe. Rowno!

  Sukces ma wielu ojcow, a niepowodznie zawsze pozostanie sierotka.
  Nebojsa ma racje i chyba nie odkrywa Ameryki.
  Bo tak naprawde, to kto wygral te II-a wojne swiatowa? Chyba jednak koncerny zbrojeniowe. Zaglebie Saary nigdy nie bylo bombardowane. Natomiast z Nordhausen wywieziono cala dokumentacje projektow nowoczesnej broni, po czym zbombardowano i zaklady zbrojeniowe i cale miasto.
  Wiadomo, kto przegral. Polacy i Serbowie. I ludnosc cywilna: Polacy, Rosjanie, Niemcy, Serbowie.. Prawie dwa miliony Niemieckich cywilow zostalo bestialsko zamordowanych przez Amerykanow i Anglikow juz PO KAPITULACJI. Nikt nie zliczy pomordowanych Rosjan, a zniewoleni Polacy boja sie wlasnej historii jak ognia.

  Malo ludzi chyba dzis wie o blokadzie Jugoslawii po wojnie. Staly kordony pociagow wzdluz granicy jugoslawianskiej i zywa dusza nie mogla sie przeslizgnac. Byl zakaz wywou i przywozu czegokolwiek do zmordowanej wojna Serbii.
  Pomogla przetrwac urodzajna ziemia i nieprawdopodobna solidarnosc ludzi.

  A w Polsce, po wojnie, na pochodach pierwszomajowych pokazywano Tite z maska swini.

  „It is my conviction that killings under the cloak of war is nothing but an act of murder” (Albert Einstein)

  P.S. A kim byl Einstein?
  Israel is a country. Judaism is not. Einstein was neither an Israeli, nor judaisian.

 4. Plausi said

  W ciemnym cieniu IMPERIUM

  Powyższy opis z gajówki przypomniał mi zaraz wizję globalnego imperium, w którym żyjemy, której to wizji nie można odmówić, że jest seksy, jak mówią nasi pełnomocnicy z USA. To wszystko, co tak sarkastycznie przytacza Nebojsa Malic, zwraca także moją uwagę i potrzebę wiarygodnego wyjaśnienia.

  Bezspornie ma Malic rację, jeśli widzi czasy powojenne jako kontynuację koncepcji III Rzeszy, także III Rzeczypospolita, jak się te numerki powtarzają, jest przypadkiem tej kontynuacji ? Chyba nikt mający resztki zdrowego rozsądku nie ma wątpliwości, że globalizacja w ogóle jako uniwersalna religia jednego boga jest oczywistym absurdem, gdyż poza globalnymi szkodami, które zostały wywołane przez pozaregionalną, globalną eksploatację natury, nie ma problemów, które należałoby by globalnie rozwiązywać.

  Dodajmy przy tym, dzisiaj jest akurat dzień Duchy Świętego, a więc mówmy też od duchu, a więc duch jaki przyświeca tzw. „międzynarodowej wspólnocie finansowej” jest potomkiem ducha nazistowskiego, co Bilderbergowie, grupa najwyższej kompetencji decyzji w tym systemie, zostali założeni m.in. przez księcia Bernarda zur Lippe-Biesterfeld, o którym polska Wikipedia zataja skrzętnie, że był członkiem SA, SS i NSDAP: „Mitgliedschaft in NSDAP und Reiter-SS”
  jak też wspierającego nazistów Davida Rockefellera. To gwarantuje kontynuację kierunku nazistowskiego.

  W Polsce jest mało o tym wiadomo, ale IG Farben (linkowane tu źródło wydaje się przynajmniej częściowo wiarygodnym), słynna ze wspólnictwa w zbrodniach wojennych m.in. w Oświęcimiu, istniała jeszcze dziesiątki lat po wojnie, przy czym profitowały z niej koncerne w USA, m.in. słynne z masowych zatruć „agent orange” Dow Chemical i Monsanto, ten sam który materiał siewny nam od lat wydziela.

  Dla pełności obrazu dodajmy, że także holokaust ma swój biblijny pierwowzór, zresztą do dziś jest podstawą uciechy licznych nomadów.

  Dodajmy, że Nebojsa Malic pochodzi rzeczywiście z Bałkanów (Bośnia) (patrz AUTHOR BIO), zresztą podobnie jak Petrov, z Bułgarii. Być może, że ludziom z tego regionu są mechanizmy systemu (balkanizacji regionów) szczególnie wyraźne. Tzw. balkanizacja ma akurat dzisiaj miejsce także na BW, w pasie od Libii do Iraku z żądłem wokół Jerozolimy.

  I znowu nie mogę się oprzeć wrażeniu, że bez blogów jak gajówka niesposób byłoby pojąć ten świat myślącemu człowiekowi, szczególnie w tym środowisku zakłamanej historii.

  Linki są formatowane w ten sposób.

  19.05.2013 15:55

 5. akej said

  @ 3
  Ponoc Einsteinowi przypisuje sie skradniecie (za pomoca zony Serbki) pomyslow innych naukowcow. Wydaje mi sie, ze gdyby byl uczciwym czlowiekiem (a nie zydkiem) to by tego nie robil …

 6. revers said

  duzo nie einstajnowego w TW znajdzie sie w pracach Galileo i fraacuskiego fizyka matematyka Henri Poincare
  http://naturelovesmath-en.blogspot.de/2010/11/father-of-relativity-theory-einstein.html

 7. wi42 said

  Re: 3 Fran SA
  Nebojsa Malic ma swoja kolumne w

  http://antiwar.com/

  Tam tez jest oryginalny artykul.

 8. jaszmija said

  „… niemieckie mordy Słowian …” – ależ perełka 😉

 9. Andrzej said

  ad. 4 „Dodajmy, że Nebojsa Malic pochodzi rzeczywiście z Bałkanów (Bośnia) (patrz AUTHOR BIO)”
  mysle że za każdym razem kiedy piszemy że ktoś pochodzi z Bosni, obowiazkowo należy zaznaczyć
  jakiego pochodzenia ten ktoś jest. Niestety w Bośni 3 główne grupy etniczne to Serbowie, Chorwaci
  i Bosniacy (czyli pochodzący z obu poprzednich grup muzułmanie). Rozróżnienie to jest o tyle istotne
  że obywatele Bośni mogą mieć diametralnie odmienne zdanie na te same tematy. Nebojša Malić jest
  zapewne bosniackim Serbem, przypuszczenie to opieram na jego tekstach zamieszczanych
  na takich stronach jak 🙂 .ambassador-serbia.com , Britić: THE BRITISH SERB MAGAZINE

 10. Fran SA said

  Ad. 9
  Andrzej
  A skoro mowa o Serbach i Bosniakach – to do tej parszywej rzezi na Balkanach nie bylo zadnej roznicy miedzy Serbami i Bosniakami. Malzenstwa byly zdrowo pomieszane i ludzie zyli po sasiedzku.
  O ile z Chorwatami bywalo roznie- ale tez nie drastycznie- to w Bosni czy Serbii nigdy nie bylo zadnych, nawet najmniejszych konfliktow. Slowency tez sie nie cieszyli wielka popularnoscia, ale nikt sobie krzywdy nawzajem nie robil.
  To co zrobila banda NATO i Clintona, ze nagle rozdzielili Bosnie na Serbska i muzulmanska – to jest ostatnie skurwysynstwo. Bo mozna bylo byc Serbem muzulmaninem, albo Bosniakiem prawoslawnym. Przeciez to sprawa indywidualna!
  Wzorzec balkanizacji sie wszedzie sprawdza!!! Nagle w Aceh (Indonezja) , gdzie akurat znam duzo ludzi – chrzescijanie i muzulmanie od DWUSTU lat zyli w symbiozie. Nikt sie nikogo o religie nie czepial. Ludzie zyli po sasiedzku i bardzo sie przyjaznili. ( to cos tak ja jedni graja w krikieta, inni w pilke- co to kogo obchodzi). Trzebaby pomieszkac choc chwile w takim urozmaiconym religijnie kraju jak Indonezja, zeby to zrozumiec i nie dac sie wpuscic w maliny nienawisci.
  W Indonezji jest wiele religii, wyznan, sekt i wierzen. ALe moze wreszcie ktos zauwazy, ze ZADNE inne religie nie sa tak dyskutowane jak chrzescijanska i muzulmanska. Komus wyraznie na czyms zalezy.
  Na Filipinach i w Nigerii nikt sie nie martwil o wyznania, dopoki nie znalezli … ropy. Podobnie bylo na East Timorze. Teraz jest tam nedza, i ludnosc chce wrocic do Indonezji- ale juz sie nie da. A przeciez awantura byla rzekomo o religie: ze niby potomkowie Portugalczykow byli przesladowani przez muzulmanow. GOWNO prawda. Teraz kradniemy na East Timorze rope i nikt juz nie smie pisnac.
  W Aceh tez jest ropa! Ropa jest w Nigerii. Duzo ropy!
  A na Balkanach ( w Serbii) sa kopalnie diamentow, jest ropa, zloto- i co sie da. I kto z tego teraz korzysta?? Zagladnijcie do Googla- bo moze mi nikt nie uwierzy.

  Komu szkodzili mieszkancy Iraku?? Przeciez to nie tylko muzulmanie. Zginelo tam wielu Polakow. NIKT sie w Polsce o nich nie martwi. Do tej pory. Chyba tylko dlatego, ze nie muzulmanie ich ubili!
  Czy ktos sie martwi o katolikow na Haiti? Nerki im wyrzynaja na zywca, podobnie tak, jak Serbom.
  A my szczekamy nie na to drzewo, na ktore wlazl kot. Bo tak mamy przykazane.

  Duzo latwiej jest potepic niz pomyslec.

 11. Andrzej said

  ad. 10 „A na Balkanach ( w Serbii) sa kopalnie diamentow, jest ropa, zloto- i co sie da.” – to (niestety) święta prawda, a dodatkowo duża część serbskich dóbr leży na terenie Kosowa i Metochii, w tej chwili pod zaborem NATO/UE. Ludzi
  w Polsce mamy omamionych europeizacją, i to jest przykre. Przykre tym bardziej że Serbowie lubia Polaków,
  chociaż mają nam za złe że nie sprzeciwiliśmy się nalotom NATO na nich. Miałem niewątpliwie przykrą okazje
  „świecić oczami” przed nimi gdy się pytali gdzie wtedy byliśmy. Z drugiej strony nie wypadało mi opowiadać
  obcym ludziom o tym gdzie tak na prawdę jesteśmy (czyli w eurodupie). Reasumując, najsprawniejszym panstwem
  są Niemcy, co im w 1941r. nie wyszło, teraz konczą – czyli wymazują prawdziwą Serbię z mapy Europy
  (nas już wymazali – my się szczycimy prezydentem z czekoladowym ptakiem).

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: