Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AQQ o MO Rosji: w ciągu 24 godzin po…
  Sebastian o Wolne tematy (38 – …
  UZA o Drażnienie Ruskiego
  ! o Drażnienie Ruskiego
  Andzia o Wolne tematy (38 – …
  Marucha o Wolne tematy (38 – …
  w o Drażnienie Ruskiego
  Sebastian o Pat Buchanan przeciwko Finland…
  ! o Wolne tematy (38 – …
  Piotr B. o Drażnienie Ruskiego
  Marucha o Drażnienie Ruskiego
  UZA o Norman Finkelstein: Rosja ma h…
  Dw1278 o MO Rosji: w ciągu 24 godzin po…
  Sebastian o Drażnienie Ruskiego
  Tadek o Drażnienie Ruskiego
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 615 obserwujących.

Google założy własne państwo-korporację?

Posted by Marucha w dniu 2013-05-21 (Wtorek)

Książki z nurtu science fiction często przedstawiają świat przyszłości jako domenę wielkich korporacji, które przekształciły się w państwa toczące ze sobą wojny o zasoby. Do tak drastycznej rzeczywistości jeszcze nam daleko, niemniej pomysły tego typu bliskie są chyba sercom kierowników korporacji.

Na razie korporacje rozważają dopiero powołanie do życia własnych państw, choćby w zalążkowej formie, wnioski tego typu można wysnuć z wypowiedzi Larryego Page’a piastującego stanowisko dyrektora generalnego Google. W czasie konferencji Google I/O, dyrektor narzekał na konieczność nieustającej rywalizacji z innymi koncernami i brak współpracy oraz negatywny obraz w mediach, a przecież “bycie negatywnym nie sprzyja postępowi” – podkreślał.

Przedstawił również pomysł, jak rozwiązać problemy koncernu. “Może będziemy w stanie zająć jakiś nieużytek. Jako technologowie, może potrzebujemy jakiegoś bezpiecznego miejsca, gdzie moglibyśmy próbować robić różne rzeczy bez konieczności prezentowania ich reszcie świata” – mówił Page.

Wspomniał również o problemach z ubezpieczeniami zdrowotnymi dla osób ujawniających choroby: “powinniśmy to zmienić, tak, by ubezpieczyciele mieli obowiązek ubezpieczać te osoby. Może powinniśmy mieć bezpieczne miejsce, gdzie ludzie mogliby się udać i tam mieszkać. Sprawdzilibyśmy, czy ten pomysł działa”.

Oczywiście, oficjalnie nie padło sformułowanie “państwo”, niemniej jak inaczej zinterpretować słowa Page’a o “bezpiecznym miejscu”, w którym koncern mógłby “robić różne rzeczy bez konieczności prezentowania ich reszcie świata”? Pomysł własnego państwa miałby dla korporacji same zalety, możliwość stanowienia własnych standardów prawnych dostosowanych do potrzeb badań jakie chciałaby prowadzić firma, możliwość lepszego chronienia badań przed szpiegostwem przemysłowym, a przede wszystkim własny system podatkowy, dzięki któremu koncern oszczędzałby krocie.

Ostatni punkt dość dobrze pasuje do Google znanego z ukrywania swoich dochodów w rajach podatkowych. Oczywiście wypowiedź Page’a może być tylko zwykłą gadaniną, niemniej nie od dzisiaj słychać o zainteresowaniu koncernów tą czy inną, odległą wysepką, na którą ciężko zajrzeć postronnej osobie.

Na podstawie: chip.pl
http://www.autonom.pl

Komentarzy 10 do “Google założy własne państwo-korporację?”

 1. RomanK said

  Wszystko juz bylo…nic nowego pod Sloncem…ciekawi niech zapoznaja sie z historia Wojny Ligii Kambryjskiej…z Panstwem Czarnej Arystokracji…

 2. Griszka said

  To dobrze, ze chca cala swoja firme przeniesc w jedno miejsce. Wszystkie firmy wspierajace gang syjonistow na Bliskim Wschodzie powinny tak zrobic. Tym latwiej ich potem wyeliminuja Iranczycy…

 3. Jedno niesamodzielne państwo już jest. Czas na drugie? 🙂

 4. AniaK said

  Mi się nawet marzy taka ziemia obiecana. Pana Larryego nie zmam, więc ryzykowała nie będę. Ale pomysł niegłupi. Ja o swoje nigdy nie umiałam walczyć, raczej usuwam się na bok. Gdyby grupa mądrych ludzi o podobnej kulturze porwała się na coś takiego, to ja do nich chętnie dołączę. Zawsze łatwiej stworzyć coś od podstaw.

 5. AniaK said

  Może być chociaż miasteczko. Taki Przystanek Alaska 🙂

 6. Rysio said

  Eeee tam nie przesadzajcie, nie takie firmy jak Google upadały.

 7. WW said

  Dziesiątk a i setki wieków mijają. Mijają bez świadomości, że w czasie tych wieków istniało „coś” co do teraz nie ma właściwej sobie nazwy choć w późniejszych czasach czasem nazywało to się, miedzy innymi, „państwo”. Nazwa Judaizm jako religia kojarząca się może komuś z tym „czymś” nie jest właściwym skojarzeniem. Federacja, firma/korporacja, syndykat konsorcjum, kartel, konglomerat firm z elementami Kabały czemu nadano nową nazwę Pogaństwo są bliżej istoty rzeczy we współczesnym języku.
  Dla ułatwienia sobie panowania nad społecznością, usiłujący panować albo już sterujący społecznością na którą mieli i mają wpływ wymyślili sobie Boga. „To nie my, to Bóg” a później Prawo i Prawa cywilne.
  Ze starych cudzych Bogów i wierzeń pozostał Merkury/Hermes bóg handlu, zysku i kupiectwa, złodziei, posłaniec Boga którego już sami sobie wymyślili. Pozostało to co zapewnia firmie ogromne płynne zyski na bieżące i przyszłe wydatki firmy która niczego nie produkuje oprócz finansowych ogromnych zysków.

  Judaizm jako religia z początkowego stadium tego „czegoś” czemu starano się nadać znamiona religii dla ułatwienia panowania nad swoją społecznością, braćmi, przestał istnieć –ateizm zdominowany przez handel.
  Judaizm jako religia jeszcze istnieje jedynie dzięki skutecznemu wszczepieniu go w chrześcijaństwo, później w Kościół Katolicki i inne religie. Istnieje jako efekt ewolucji Kabały, wierzeń, tradycji, organizacji. Istnieje jako jedna firma – „Synagoga” – państwo/firma Izrael oraz setki pomniejszych synagog trwających w przekonaniu, że w rozproszeniu i nie zauważanej przez gojów infiltracji w instytucje gojów można łatwiej dokonywać to co trudno jest robić z pozycji współczesnego państwa/firmy. Współdziałanie i uzupełnianie się w działaniach przynosi głównej firmie efekty aktualnie widoczne.
  Niezmiennie pozostało wspólne stare wierzenie-religia, że istnieje my-firma Izrael, bracia, jak siebie też czasem nazywają albo Jewish, Hebru czy Jude w innych językach, oraz wszystkie inne firmy które są nielegalne dla firmy „Synagoga” i wszyscy inni którzy tylko wyglądają jak ludzie.
  Co jest „nasze” uważają od czasów swojego ab Dei Condita. Jezus Chrystus powiedział im „Moje królestwo nie jest z tego świata”, z waszej firmy, nie jest z waszego świata. Został więc bestialsko zamordowany. To nie my/firma- to Rzymnianie.
  Solidarność, zasady moralne, prawne firmy, istnieją pod karą śmierci.
  To „coś” usiłuje, już od dawna, stopniowo przekształcać chrześcijańskie, katolickie katedry łącznie z Katedrą Św. Piotra w Rzymie i inne katedry w nowoczesne synagogi. Była to długa droga.
  Ani z nowoczesnych ani ze starszych synagog nigdy nie padły słowa jesteście (jakoby) młodszymi braćmi. Nazwanie gojów braćmi nigdy nie zdarzyło się.

 8. Centuria said

  W 1999 roku zalozyciele Google, Page i Brin, nie chcieli sie w to wiecej bawic, bo nie mieli ani czasu ani pieniedzy. Zaproponowali wiec sprzedaz Excite za 1 mln dolarow. Cene wynegocjowano do 750,000 dolarow, ale wlasciciel Excite, Bell, sie wsciekl na przedstawiciela Excite, ktory negocjowal.. W efekcie do zakupu nie doszlo… Obecnie Excite chyba zbankrutowalo, wartosc Google wycenia sie na 167 mld dolarow. Decyzja Bella ponoc uchodzi za jedna z najglupszych w dziejach wolnego rynku.

 9. andrzej said

  Ad. 2:

  Najlepsza forma oczyszczenia, to zwieźć cały ten kram w jedno miejsce i podpalić,

 10. Zerohero said

  Statek kosztuje z 50mln$. Luksusowy krążownik: miliard. Myślę, że za 30mld$ można zbudować przyzwoite pływające miasto.

  Ale… 🙂

  Google unika płacenia podatków w krajach w których działa. A tu już musieliby łożyć, bo bym im Googlopolis zatoneło. 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: