Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AQQ o MO Rosji: w ciągu 24 godzin po…
  Sebastian o Wolne tematy (38 – …
  UZA o Drażnienie Ruskiego
  ! o Drażnienie Ruskiego
  Andzia o Wolne tematy (38 – …
  Marucha o Wolne tematy (38 – …
  w o Drażnienie Ruskiego
  Sebastian o Pat Buchanan przeciwko Finland…
  ! o Wolne tematy (38 – …
  Piotr B. o Drażnienie Ruskiego
  Marucha o Drażnienie Ruskiego
  UZA o Norman Finkelstein: Rosja ma h…
  Dw1278 o MO Rosji: w ciągu 24 godzin po…
  Sebastian o Drażnienie Ruskiego
  Tadek o Drażnienie Ruskiego
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 615 obserwujących.

Natrafili na trop zaginionego miasta, w którego istnienie wierzyło niewielu. Niewyobrażalne bogactwo.

Posted by Marucha w dniu 2013-05-21 (Wtorek)

W mediach systematycznie pojawiają się informacje na temat pradawnych miast, które wieki temu przeżywały rozkwit, a potem, pod wpływem różnych czynników, upadły. Wiele ze wspaniałych ośrodków znalazło się np. pod wodą. Dzięki możliwościom współczesnej nauki archeolodzy coraz częściej docierają do takich struktur. Bardzo często szybko zyskują one miano „nowej Atlantydy”.

Tym razem określenie takie pojawia się odniesieniu do osady, którą udało się odnaleźć pod jednym z lasów deszczowych na terenie dzisiejszego Hondurasu.

Zgodnie z legendami, jeszcze w czasach cywilizacji Majów istniało miasto, które było pełne złota. Potem na jakiś czas słuch o nim zaginął. Jego poszukiwania miały się rozpocząć w czasach konkwisty, w XV w. Ale na trop miejsca określanego mianem Ciudad Blanca (Białe Miasto) nigdy nie udało się natrafić.

Wielu naukowców nie poddawało się, dlatego jeszcze na początku XX w. trwały zakrojone na wielką skalę poszukiwania. Udało się wtedy udokumentować istnienie kopców oraz wielu innych śladów istnienia pradawnej cywilizacji w regionie La Mosquitia, gdzie znajdować się miała metropolia. Mimo zaangażowania licznych ośrodków badawczych, historii nie udało się jednak udowodnić. Przynajmniej do tej pory.

Niedawno grupa archeologów oraz filmowców, przy użyciu nowoczesnej aparatury, zlokalizowała tajemnicze struktury, które znajdują się na terenie lasu deszczowego w Hondurasie. Położone są one właśnie w miejscu, gdzie przed wiekami spodziewano się odnaleźć ruiny Białego Miasta, czyli w obszarze La Mosquitia – poinformował serwis Live Science.

W czasie poszukiwań zastosowanie znalazły urządzenia określane mianem lidarów – aparatura przypominająca radar, która stanowi połączenie lasera oraz teleskopu. To pozwoliło na zobrazowanie ukształtowania terenu w miejscu, które zostało poddane analizie.

Zdaniem Stevena Elkinsa i Billa Benensona, którzy stali na czele ekspedycji, szczegółowe badanie wykazało, że miejsce to posiada cechy mogące wskazywać, iż przed wiekami istniały tam kanały, drogi, fundamenty i uprawy rolne.

W tej chwili w meksykańskim Cancun trwa debata poświęcona odkryciu. Niektórzy eksperci dość optymistycznie patrzą na wyniki analizy terenów w obszarze La Mosquitia.

„Także użyliśmy systemu lidarowego, by wskazać, gdzie są struktury wzniesione przez człowieka, poprzez poszukiwanie liniowych kształtów oraz prostokątów” – powiedział Stephen Leisz z Uniwersytetu Kolorado, który podobne badania z użyciem lidaru prowadził w Meksyku. „Natura nigdy nie występuje w formie prostych linii”.

Jeszcze w tym roku we wskazanym rejonie rozpocząć ma się ekspedycja, która pozwoli na weryfikację analizy dokonanej przy pomocy specjalistycznych urządzeń.

Ciudad Blanca


Źródło legendy na temat Białego Miasta pozostaje nieokreślone. Jako pierwszy informował o nim hiszpański konkwistador Hernan Cortes, który w 1526 r., w liście skierowanym do króla Hiszpanii Karola V Habsburga, napisał o mieście wypełnionym złotem, którego lokalizacja jest nieznana.

(rc/ac/niewiarygodne.pl)
http://niewiarygodne.pl/

To ciekawe – w sytuacji, gdy niemal wszystkie pełne złota miasta zostały już dawno odkryte i zawłaszczone przez plemiona koczownicze z Azji.
Admin

Komentarzy 6 do “Natrafili na trop zaginionego miasta, w którego istnienie wierzyło niewielu. Niewyobrażalne bogactwo.”

 1. Józef Piotr said

  Admin: a propos :
  „{To ciekawe – w sytuacji, gdy niemal wszystkie pełne złota miasta zostały już dawno odkryte i zawłaszczone przez plemiona koczownicze z Azji.}

  ..Z czegoś przecież trzeba , kiedyś zbudować „złoty cielec ”

  A tymczasem „surowiec na ta budowę” schować !

 2. iluzor said

  Cielca ma być czerwona, cała czerwona…
  PS. Wpierw należy zwolnić miejsce od Omara.
  @Józef Piotr

 3. No Bear said

  Na pierwszym obrazku widnieje okragla budowla, do ktorej zmierza jezdziec na koniu.

  A na kontynencieTerra Incognita (aktualnie zwanej Ameryka), konie pojawily sie dopiero wtedy, gdy je Hoszpanie przywiezli.

  Jakis dziennikarzyna robi nam wode.

  Moglby juz narysowac czlowieka na losiu (tak, los jest zwierzeciem wierzchowym), albo na bizonie, byloby ciekawiej i prawdopodobniej.

 4. Amator szczawiu i mirabelek said

  Ciekawe, czy wiadoma nacja już tam znalazła ofiary holokaustu. Skoro jest złoto, to będą i odszkodowania.

 5. Złoto, które wyparowało z Fortu Knox, teraz się objawi jako złoto Azteków? 🙂 Pranie pieniędzy w wersji hard. 🙂

 6. Maciejaszu said

  Ad. 3 Pan No Bear ma rację co do ahistorycznego spojrzenia autora tej ilustracji na Cluidad Blanca. Swoją drogą to Białe Miasto przypomina mi Minas Tirith z Tolkienowskiego Śródziemia… Mało oryginalne…

  Wizerunek miasta jest wyłącznie fantazją – admin

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: