Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AQQ o MO Rosji: w ciągu 24 godzin po…
  Sebastian o Wolne tematy (38 – …
  UZA o Drażnienie Ruskiego
  ! o Drażnienie Ruskiego
  Andzia o Wolne tematy (38 – …
  Marucha o Wolne tematy (38 – …
  w o Drażnienie Ruskiego
  Sebastian o Pat Buchanan przeciwko Finland…
  ! o Wolne tematy (38 – …
  Piotr B. o Drażnienie Ruskiego
  Marucha o Drażnienie Ruskiego
  UZA o Norman Finkelstein: Rosja ma h…
  Dw1278 o MO Rosji: w ciągu 24 godzin po…
  Sebastian o Drażnienie Ruskiego
  Tadek o Drażnienie Ruskiego
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 615 obserwujących.

Orban obraził Merkel. Westerwelle skrytykował go za „przejęzyczenie się”.

Posted by Marucha w dniu 2013-05-21 (Wtorek)

„Niemcy już raz wysłały czołgi”. Porównanie przez premiera Węgier postępowania kanclerz Merkel z działaniami w okresie III Rzeszy, wywołało wielkie oburzenie. Westerwelle mówił o „przejęzyczeniu się” Viktora Orbana.

Viktor Orban, fot. AFP Wypowiedź szefa rządu Węgier Viktora Orbana wywołała w Niemczech gwałtowne reakcje. Oburzony tą insynuacją jest również Guido Westerwelle. Minister spraw zagranicznych Niemiec ostro skrytykował słowa Orbana: – Jest to ubolewania godne przejęzyczenie się, które zdecydowanie odpieramy – powiedział polityk FDP w poniedziałek przy okazji wizyty w stolicy Serbii, Belgradzie.

Narodowo-konserwatywny szef rządu Węgier zareagował w ten sposób na wypowiedź kanclerz Niemiec z ubiegłego tygodnia. Merkel powiedziała w wywiadzie: „Zrobimy wszystko, żeby Węgry sprowadzić na właściwą drogę, ale nie oznacza to, że zaraz wyślemy tam kawalerię”.

Była to aluzja do słów socjaldemokratycznego kandydata na kanclerza Peera Steinbrücka. Bowiem polityk SPD powiedział wcześniej, że uważa za możliwe wykluczenie Węgier z Unii, która pod przywództwem Orbana raz po raz narusza podstawowe zasady demokracji.

Sformułowanie kanclerz było jednocześnie aluzją do wypowiedzi Steinbrücka sprzed kilku lat w związku ze sporem podatkowym z Szwajcarią.

Ironia nie została dobrze przyjęta

Wygląda na to, że premier Węgier Orban nie zrozumiał ironii Angeli Merkel. Narodowo-konserwatywny szef rządu oświadczył w piątek: „Niemcy już raz wysłały kawalerię na Węgry w postaci czołgów. Prosimy. Nie róbcie tego więcej”. Orban nawiązał do zajęcia Węgier przez wojska hitlerowskie w marcu 1944 roku (Operacja Margarethe). Spiegel-Online przypomina, że raczej nie chodziło o „wrogie” zajęcie tego kraju, bo „Węgry były wtedy bliskim sojusznikiem hitlerowskich Niemiec”.

Węgry pod rządami Viktora Orbana

Nowa konstytucja Węgier wraz z przegłosowanymi w marcu poprawkami oraz liczne ustawy ograniczają demokrację, pracę Trybunału Konstytucyjnego, niezawisłość wymiaru sprawiedliwości i wolność mediów. Ostatnio Lewica, Liberałowie i Zieloni w Parlamencie Europejskim zażądali zawieszenia prawa głosu Węgier w gremiach UE.

Węgierski polityk opozycyjny i były dyplomata Szabolcs Kerek-Barczy powiedział w telewizji ATV, że Niemcy stawiły się swojej straszliwej przeszłości, dokonując rozrachunku z tamtymi czasami.

DPA, Spiegel-Online / Iwona D. Metzner
red. odp.: Alexandra Jarecka
(JS)
http://wiadomosci.onet.pl

I wszystko jasne. Nieustanne, bezczelne, aroganckie ataki na Orbana oraz pogróżki pod jego adresem – to żaden powód do obrazy.
Natomiast delikatne przypomnienie Niemcom ich skurwysyńskiej, bandyckiej historii – to ciężka obraza pierdolonego w poprzeczną pizdę majestatu.
Wybaczcie Państwo słownictwo. Inaczej nie umiem.
Admin

Komentarzy 49 do “Orban obraził Merkel. Westerwelle skrytykował go za „przejęzyczenie się”.”

 1. hanzi said

  Człowiek na poziomie Orbana nie “przejęzycza się”. Widocznie odczuwa silną presje za kulisową emanująca z Berlina i na to reaguje.

 2. hanzi said

  Orban robi dokładnie to co Prof. Nowak tu sugeruje o „racji stanu”

 3. andrzej said

  Premier Węgier robi swoje w przeciwieństwie do nie naszego Oskara!

  http://wolnemedia.net/ekologia/wegry-niszcza-pola-kukurydzy-gmo-monsanto/

 4. Marucha said

  Re 2:
  Dobrze gada p. prof. Nowak.
  Nie może być w polskim interesie życie w zgodzie z potężnym sąsiadem, który jak by nam przyp… to by tylko trochę dymu z Polski zostało. Z takim sąsiadem trzeba koniecznie drzeć koty.
  Polską racją stanu jest być niewolnikiem Brukseli, Berlina i Telawiwu oraz likwidacja polskiej państwowości, co w dużej mierze już się stało.

 5. Sowa said

  Komentarz Admina to właściwe podsumowanie tej pieprzonej politpoprawności rodem z Orwella.

  „wyślemy tam kawalerię” My, czyli kto? Ano: „Lewica, Liberałowie i Zieloni”. To jest fundament UE.

 6. Fran SA said

  Polac sie mozna ze smiechu!!
  To ta malpa STASI-owa nie obrazila calego narodu wegierskiego, tylko przedstawiciel obrazonego narodu obrazil Niemke???? Jak w ogole smial!

  W tej zasranej Unii – to przepraszam za ignorancje- kogo wlasciwie reprezentuje pani Merkel??? siebie? Unie? Narod niemiecki? Bruksele? A moze Wegrow?
  I o kim powiedziala ‚zrobimy wszystko…’? ? „My”- to pejsate Niemcy, czy tylko Niemcy?
  ‚Wszystko’, razem z messerschmitami ?

 7. Tekla said

  Ad.5 Marin Schulz ,przewodnicżący PE,rzadzi 500 milonami ludzi a nawet nie zdołal zrobic matury..ksiegarz,majacy problemy z alkoholem..taka mamy jewropę..
  Ostatnio sie rzucał na Orbana ,ze wspiera antysemityzm..

  http://kuruc.info/r/2/111641/

  http://kuruc.info/r/4/112476/

 8. Wojtek said

  Pasterze-koczownicy niczym nienażarte bydlęta wyszły z Kaananu, następnie połączyli się ze stepową dziczą przyjmującą ich psychopatyczny sposób bycia i ruszyły kolonizować Europę, gardząc jej prawami i ludami ją zamieszkującymi. My już nie mamy czego szukać na zachodzie, który odszedł od przyjętych przez nas wartości. Musimy zwrócić się na wschód i tam szukać współpracy: z Rosjanami, z Gruzinami, Białorusinami itp. Tam jest uprawiana twardsza polityka, ale uczciwsza i oparta na wartościach powszechnie akceptowalnych i przyjętych, a nie na zwyrodniałych poglądach i perwersyjnych upodobaniach. Aż chciało mi się płakać z zazdrości, jak obejrzałem relacje z rozgonienia gej-parady w Tblisi – dlaczego tak nie potrafimy my? dlaczego tam w tłumie czarno było od popów i przywódców ich Kościoła? (sama ich głowa Kościoła lokalnego prawosławnego uczestniczył w manifestacji). Gdzie jest nasz Episkopat? Gdzie Kazio Nycz i uświęcony Kardinale Dziwisz? Czy oni wszyscy wyemigrowali do Tel Avivu albo objuczyli się w jarmułki?
  Co do zamierzchłych czasów i poprzedniego ustroju – to, co w PRL-u było najgorsze pozostawiono np. Geremek i jego banda. Natomiast kierunki dyplomacji, na których można byłoby budować dobre relacje z krajami wschodnimi zniszczono i zastąpiono je wrogością np. Radosław Sikorski-Appelbaum (kryptonim rozpracowania przez SB jako syjonistycznego agenta „Bastard”). Również to, co wypracowały poprzednie pokolenia, najątek narodowy poszedł w łapy zachodnich biznesmenów bliżej nieokreślonego pochodzenia i postawione w stan upadłości,tylko dlatego, że było postawione za komuny. Może niektórzy z was nie są zwolennikami Korwina-Mikke, a i ja nie zgadzam się z jego wszystkimi poglądami, ale jedną rzecz mądrą powiedział, że po zmianie systemu należało wyrzucić socjalizm i zatrzymać zamordyzm.

 9. Nobody said

  Ciekawy jest zbieżność myśli wyrażanych przez „niezależną” prasę niemiecką oraz władze niemieckie. Co jakby jedni i drudzy wiedzieli co pisać i co mówić.

 10. Zerohero said

  Re 4

  Takch jak Nowak nie ma co słuchać, tylko bićpo ryju i patrzeć czy równo puchnie.

  Współpracują nawet jawni wrogowie: USA-Rosja, USA-Chiny, Japonia-Chiny. Teokratyczny Iran dogaduje się z krajami świeckimi albo nawet komunistycznymi. Jak się coś opłaca, to czemu nie zyskać? Bo co? Politykę małego Jasia mamy uprawiać? Na złość komuś odmrażać uszy?

  Poza tym biorąc pod uwagę stopień „zażyłości” polsko-izraelskiej, serwilizmu wobec USA, wciągnięcia w UE, penetracji przez Zachód (skala przejęcia gospodarki)…jakakolwiek współpraca z Rosją byłaby PRZECIWWAGĄ.

  Poza tym przeciwnicy Rosji to siły jawnie głoszące hasła depopulacyjne i idee rządu światowego. Wspierając ich a bojkotując opozycję sami sobie kręcimy sznur. np. doradca naukowy prezydenta USA jest za ostrą depopulacją.

  Poza tym gdy my w tym czasie bojkotujemy Rosję, inni robią z nią (albo na niej) interesy. Może te rydzykowe szambo to po prosu niemiecka agentura mająca przypilnować by Polska – folwark Niemców – nie rozmawiała bezpośrednio z Rosją?

 11. Maciej said

  Zazdroszcze Węgrom Orbana …

 12. andrzej said

  Ad. 7:

  „Antysemityzm” termin wymyślony przez Żydów w interesie samych Żydów, który nie wiele wspólnego
  ma z samymi Żydami.

  „Antysemityzm” to parawan, za którym kryje się żmijowe plemię, podobnie jak „holokaust” – parawan
  do robienia pieniędzy dzięki beznadziejności gojów.

  Lepszym określeniem będzie używanie terminu antyżydowski lub antysyjonistyczny mając na myśli ich szowinizm, najgorszy ze wszystkich.

  Na przykład: Egipcjanie, Tunezyjczycy, Algierczycy prawdziwie są Semitami i nie sądzę,
  by pan premier Viktor Orban wspierał taki „antysemityzm”, a ten pijak – przewodniczący PE wie co robi!

  Jak się mylę, niech Pan Gajowy mnie poprawi… .

 13. hanzi said

  „Poza tym gdy my w tym czasie bojkotujemy Rosję, inni robią z nią (albo na niej) interesy. Może te rydzykowe szambo to po prosu niemiecka agentura mająca przypilnować by Polska – folwark Niemców – nie rozmawiała bezpośrednio z Rosją?”
  Tak to mi się wydaje patrząc na Tuska Inc..

  Kto pojechał do Gruzji z Kaczyńskim? Nikt z Belgii, Anglii, Niemiec itd itd.

  „Zaskakująco silne przywództwo podczas konfliktu w Gruzji objęła Polska – głosi skierowana do Departamentu Stanu depesza ambasady USA w Warszawie, datowana na 10 sierpnia 2008 r. Przechwyconą przez Wikileaks depeszę umieścił w internecie tygodnik „Russkij Reporter”.

  W depeszy czytamy, że prezydent Lech Kaczyński koordynował regionalne demonstracje poparcia dla Gruzji, m.in. zaplanował wspólną z prezydentem Ukrainy i przywódcami państw bałtyckich podróż do Tbilisi. W sierpniowej depeszy amerykańska ambasada podkreśla dynamizm i skuteczność polskich działań międzynarodowych po wybuchu kaukaskiego konfliktu.”

  To w moim zdaniu dezinformacja Wikileaks. Rosja się bala Polskich posunięć ????

  Nie ma wyboru, PO lub PiS to ta sama farsa.

  Prof. Nowak na samym końcu punktuje zagrożenia dla polski i wybiera Rosję jako największa. Nie zgadzam się. Kapitał obcy na naszym terenie to lepsze od wojska, a tu Niemcy są silnie zakorzenieni teraz u nas.

  Może mówi to bo jest na uczelni i wiadomo co sie dzieje kiedy …. Braun bardziej otwarcie podchodzi do tej sprawy

 14. bitwapodhastings said

  „Zrobimy wszystko, żeby sprowadzić Węgry na właściwą drogę…” No, cóż, nie ma właściwszej drogi niż ta,. którą proponują Niemcy .I faktycznie dziś nie potrzeba czołgów.

 15. hanzi said

 16. Zerohero said

  Re 13, hanzi

  Ma Pan Rację. Polska jest bezwolną częścią składową UE. Nasi zachodni towarzysze określają:

  – ile możemy miec cukrowni
  – jak traktować gejów
  – z kim handlować, a z kim nie
  – jakie świetlówki są dopuszczalne

  itp. i to FORMALNIE a nie przez naciski. Jesteśmy składową imperium. JAWNIE!

  A najważniejsza rzecz przed nami. Oddanie druku waltuty tajnym, szemranym stowarzyszeniom rządzącym Europą Zachodnią. Pieniądz to krwioobieg gospodarki i możliwość dyskretnego nią sterowania.

  Nasi zachodni sojusznicy przejeli większość polskiego majątku narodowego.

  Od nich dostajemy wręcz członków rządu, np. Rostwskiego z Anglii. Vincent nie miał nawet polskiego PESEL.

  Łazimy z wojskiem na ich wojny.

  Czyli jesteśmy już podbici przez (żydo)zachód.

  Trzeba być wyjątkowo cyniczną kreaturą by wmawiać, że Polska w tej sytuacji ma jakieś ZEWNĘTRZNE zagrożenia.

  PS.

  Towarzysz Nowak a nie profesor. Towarzysz – sądząc z serwilizmu wobec władz PRL. Ciekawe, że ci tytułowani rusofobowie mają zwyle jakieś komunistyczne smaczki:

  Szaniawski – tow. przyjaźni pol-rad.
  Dorn, Wildstein – tatuśkowie w partiach komunistyczych.
  Kaczyński – teksty o Leninie.

 17. Jan said

  Hitlerowska hydra nie zdechła ani nie została uśmiercona. Nadal czyni to samo innymi metodami. Tak jest pewna swej siły,,że dyktuje co może powiedzieć. Przywódca Węgier. Muchy złapały się na lep Paneuropy germańskiej i teraz będą się szamotać bez nadziei na oswobodzenie.

 18. Jan said

  Ad 15 Hanzi
  Dobrze byłoby aby były Premier Olszewski ujawnił trochę prawdy o sobie,,pracy w klubie Krzywego Koła, członkostwie w loży i ” zaslugach” dla Ojczyzny, a przy okazji udziale w sfingowanym Procesie Toruńskim. To by było prawdziwe odkrywanie prawdy.

 19. hanzi said

  Ad. 18
  Nie znam historii tej i bym chętnie poczytał. Wchłaniam co mogę u Pana Maruchy, bo 50 lat przeżyłem nie wiedząc nawet fragment tego czego tu się dowiaduje.

 20. Marucha said

  Re 19:
  Niech Pan w nic dla zasady nie wierzy. Niech Pan to weryfikuje z innymi źródłami i, przede wszystkim, z własnym rozsądkiem.
  Wszyscy staramy się pisać prawdę, ale pomyłki mogą się zdarzać.

 21. Dictum said

  „…ale nie oznacza to, że zaraz wyślemy tam kawalerię”.

  Zaraz nie wyślą, ale potem… – przecież w tym zdaniu brzmi niekamuflowana groźba. Moim zdaniem, Orban wcale się nie przejęzyczył. Co można powiedzieć innego na tak bezczelne słowa szwabki z narodu najeźdźców i zbrodniarzy, przez wszystkie wieki podporządkowujących sobie wszystko i wszystkich, traktujących świat z góry i zbrodniczo.

 22. Marucha said

  Re 21:
  Oczywiście, że Orban się nie przejęzyczył.
  I tak odpowiedział łagodnie na kurewską bezczelność Żydo-Niemry.

 23. revers said

  dzisiaj w niemieckim wydaniu Bilda zobaczysz kanclerzyce w agitarora mundurku FDJ
  na zdjeciu, w czapce na koperte.

 24. Dictum said

  ad. 22

  Na tych wszystkich dostępnych filmach z obrad UE, gdzie opluwają, obrażają, dosłownie biczują tego – bez przesady powiem – bohatera swojego narodu, on zachowuje się nadzwyczaj spokojnie i godnie. Serce się kraje, że na czele naszego państwa stoją sami agenci z piekła rodem, cwane zaprzedane chamy i zdrajcy.

 25. RomanK said

  WY Marucha ne prygajte bo vama fuzyja sama vystreli:-)))))….neich pan stara sie podlapac ten akcent i wymowe rrrrrrrrrrrrrr od gadajuszczich gojam:-))))

 26. Dictum said

  ad. 17.
  Te muchy to my wszyscy, uczciwi, naiwni i oszukani.
  Ale nadziei nie tracimy – prawda? – że cudem Bożym ten szatański twór się rozpadnie.
  Może nie my tego doczekamy, ale następne pokolenia Polaków.
  A swoją drogą, to czy ktoś z nas wcześniej przypuszczał, że UE to podstępny okupant siejący na dodatek moralną zgniliznę ?

 27. Sowa said

  Re 26: „A swoją drogą, to czy ktoś z nas wcześniej przypuszczał, że UE to podstępny okupant siejący na dodatek moralną zgniliznę ?”

  Ja – tak. Stąd też moje „nie” w referendum unijnym. Ksionc Muchomorek i jego radyjo, oczywiście po chrześcijańsku zaufali, i tym zaufaniem zainfekowali wiele baranów. A potem ich poprowadzili na rzeź, przy aprobacie JP2. I ku chwale sprzedawanej ojczyzny.

 28. 166 bojkot TVN said

  26/
  166 też wiedziało, że to zgnilizna i mega oszustwo, nawet pofatygowało się zagłosować przeciwko wejściu do unii. Każdy kolejny dzień życia w Polsce utwierdza mnie w słuszności tamtej decyzji i poglądach na unię

 29. 166 bojkot TVN said

  26/
  Wikipedia http://pl.wikipedia.org/wiki/Referendum_w_sprawie_przystąpienia_Polski_do_Unii_Europejskiej podaje, że tych co wiedzieli i myśleli było 3 935 655, czyli ok 10% całej populacji, dużo większy procent, jeśli odnieść do dorosłych uprawnionych do głosowania.

  Na tyle można więc ocenić ilość mądrych ludzi w populacji

 30. wi42 said

  Re: 19, 20 Hanzi, Marucha
  „Niech Pan to weryfikuje z innymi źródłami i, przede wszystkim, z własnym rozsądkiem.”

  Nie tylko rozsądkiem, ale i sumieniem.

  Droga do prawdy to FAKTY, MYśLENIE , SUMIENIE

 31. 166 bojkot TVN said

  Na niebiesko zaznaczone są gminy w których większość głosujących byłą przeciwko wejściu do unii euro-pejskiej, czyli gdzie jest niesterowalna madra większość:

 32. hanzi said

  Ad. 31
  Ciekawa mapa.

  „Według oficjalnych wyników PKW do urn poszło 58,85% uprawnionych do głosowania (tj. 17 584 085 osób) spośród 29 864 969 uprawnionych, 77,45% z nich (tj. 13 514 872) odpowiedziało tak na postawione pytanie. 22,55% z nich (tj. 3 935 655) odpowiedziało nie. Oddano również 126 187 głosów nieważnych (0,72 % ogólnej liczby głosów)[2].”

 33. Jan said

  Ad.27 Sowa
  Ja też jak Pan, wbrew agitacji muchomorka

 34. hanzi said

  Dodam ze próbowałem z rodzinom na ten temat rozmawiać i jak usłyszeli że jestem przeciwny dostałem ten „Idiota, co on gada. Przecież będzie można wyjechać na prace gdzie chcesz.”

 35. RomanK said

  I to byl jedyny rzeczywisty powod dlaczego ludzie glosowali! Mozliwosc wyjazdu..czyli praktycznie Polacy glosowali przeciw wlasnej wladzy, nie wierzac ze zrobi sie cokolwiek dobrego! TO dawalo przynajmiej mozliwosc szukania gdzie indziej bez lizania zadow paszportowym urzedasom.to najlepszy dowod ze Polacyt mysla..i ze nie wierza wogole w to co opowiadaja im niemilosciwie panujacy.

 36. akej said

  Szwab, podobnie jak zyd, zawsze bedzie wrednym gnojem zaprzeczjacym swoim niegodziwosciom jakich dopuszczal sie na innych. Gdyby mieli krzte oleju we lbie to by siedzieli cicho. Widac, ze dwie wojny swiatowe nic ich nie nauczyly.

 37. marta15 said

  Brawo dla Orbana. A te dupo-lizy z Junii niech pekna ze swego „oburzenia” .
  Plakac po nich nikt nie bedzie .

 38. andrzej said

  Szowinizm żydowski = szowinizm niemiecki.

 39. revers said

  http://3obieg.pl/merkel-obiecuje-niemcom-usunac-orbana/

 40. marta15 said

  zaraz z Orbana zrobia kolejnego „dyktatora”, ktory zaprowadzil „rezim” na Wegrzech.
  sprzedajne presstytutki,skorumpowane sukinsssyny zwani politykami i wielu pozytecznych idiotow juz niedlugo rozpocznie nachalna nagonka na orbana.
  A durna, zaczadziala, bezmyslna, kretynska az do „bulu”, tzw. publika to kupi ,bo publika zawsze kazde gooowno kupi, o ile jest sprytnie podane.

 41. marta15 said

  tutaj kolejny ruch na Wegrzech ktory przyprawia o palpitacje serca wszystkie te lewacko-bolszewickei mordy, jakie siedza przy junijnym zlobie.
  http://www.fronda.pl/a/funkcjonariusze-bylego-rezimu-na-wegrzech-pozbawieni-dodatkow-emerytalnych,28297.html

 42. edmer said

  jak ja bym byl jakims premierem to z pierwsza wizyta pojechal bym do Germani I od merkelowej zarzadalbym przylaczwenia berlina do Polski plus bilinowe odszkodowanie .

 43. andrzej said

  Ad. 34:

  No i wyjechali z torbami za chlebem!

 44. andrzej said

  Re 42:
  Bez przesady! Odszkodowania tak!
  Wyimaginowanego przyłączania Berlina to już nie!

 45. Maciejaszu said

  Aktualna pozycja Niemiec na arenie międzynarodowej jest jednym z głownych przykładów niesprawiedliwości na świecie – jakim cudem ten nasz europejski … Mordor odgrywa główną rolę na Starym Kontynencie?

 46. Fran SA said

  Merkel, nie Merkel, na dywanik do Izraela leciec trzeba..

  I to mimo tego, ze Orban urzadzil im Swiatowy Kongres Zydowski w Budapeszcie.
  Czasami mysle, ze Jobik ma racje.

  Mnie najbardziej zastanawia fakt, ze kosciol katolicki na Wegrzech popiera zydostwo.

  http://www.jpost.com/Jewish-World/Jewish-News/Hungarian-PMs-adviser-to-visit-Jerusalem-313452

  http://www.jpost.com/Jewish-World/Jewish-News/Churches-back-Jews-facing-anti-Semitism-in-Hungary-313124

 47. Kazik said

  ad 44 . Proszę Pana , Polska w II wojnie światowej wystawiła czwartą co do liczebności a o bitności to już nie powiem , siłę zbrojną i powinna otrzymać 4 strefę okupacyjną Niemiec a nie żabojady . Z tej strefy nigdy się nie wycofać a ponadto utworzyć niezależne Państwo Serbołużyckie . To zakończyło by idiotyczne rozważania o unii germańskiej i o tym co jest obecnie .

 48. andrzej said

  Ad. 47:

  Do Łaby rozdawał karty „Dobry Wujek Joe”, szkoda że nie chciał tak, jak Pan by to zrobił!

  Co do Serbołużyczan, można śmiało przyjąć obszar dawnej NRD z niewielkimi korektami!

  Również i na niekorzyść Czech i Polski.

 49. Brat Dioskur said

  Ta „kawaleria” u Merkel to stad ,ze przejela sie filmem…. ” O jeden most za daleko”.Tam bowiem gen.Harrocks mowi na odprawie swoich dowodcow ,ze spadochroniarze to sa osadnicy napadnieci przez Indian natomiast XXX Korpus to kawaleria ,ktora spieszy im z odsiecza.Zwykly amerykanizm ,tylko Angie z wlasciwa germanom topornoscia jezykowa niezbyt fortunnie go uzyla.
  Nawiasem w prasie niemieckiej ukazala sie fotografia z 72′ przedstawiajaca mloda Merkel paradujaca w mundurze FDJ.Podano tez ,ze wygrala ona w NRD Olimpiade jezyka rosyjskiego!.No prosze ,a ja zawsze sadzilem ,ze z Putunem rozmawia ona po niemiecku,ktorym Putin biegle wlada.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: