Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Ale dlaczego? o BlackRock: 2 biliony dolarów…
  Tadeusz o Przez 37 lat, co dzień, wchodz…
  Tadeusz o Przez 37 lat, co dzień, wchodz…
  revers o Nie strasz, nie strasz, b…
  Krzysztof M o Dwa wektory hipokryzji
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  revers o Aktualność geopolityki!?
  revers o Aktualność geopolityki!?
  bbebebe o Wolne tematy (82 – …
  kfskenve o Wolne tematy (82 – …
  Lily o „Papież Franciszek”jest naszą…
  revers o Nie strasz, nie strasz, b…
  AlexSailor o Kupiłeś „elektryka”? No to cię…
  Andy o Nie strasz, nie strasz, b…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Obama: nie usprawiedliwiajcie swoich niepowodzeń rasizmem

Posted by Marucha w dniu 2013-05-22 (Środa)

W Stanach Zjednoczonych historyczny moment – Barrack Obama wygłosił mądre i niemal nie zabarwione lewacką ideologią przemówienie. Podczas mowy do czarnoskórych absolwentów Morehouse wezwał do odwagi i walki o swoje miejsce na rynku pracy, zamiast usprawiedliwiania wszystkich niepowodzeń rasizmem. Zwrócił też uwagę na potrzebę dbania o rodziny, w których częstym problemem jest brak ojca.

Amerykański prezydent powołał się na Benjamina Mays’a byłego dyrektora college’u w Georgii. Zgodnie z tymi słowami, edukacja w tej szkole przeznaczonej wyłącznie dla czarnoskórych mężczyzn powinna służyć nie tylko wychowaniu inteligentnego absolwenta, ale także uczciwego człowieka, na którym można będzie polegać w życiu prywatnym i publicznym. Obama wspomniał także o Martinie Lutherze Kingu, jednym z absolwentów Morehouse.

Amerykański prezydent przedstawił kontrast pomiędzy sytuacją z lat 40 i 50, w których Afroamerykanie znosili częste upokorzenia, a sytuacją współczesną. Obecnie dzięki postępowi technologicznemu i rozwiniętemu, mimo kryzysu, rynkowi pracy, czarni Amerykanie mają szanse na sukces. – Wasze pokolenie jest bardziej przygotowane na sukces, niż jakakolwiek generacja Afroamerykanów przed wami – powiedział amerykański prezydent. Obama wezwał też absolwentów, by byli przykładem dla innych czarnoskórych, którzy nie mieli dostępu do edukacji, mają problemy z bezrobociem i przemocą.

Amerykański prezydent wezwał także czarnoskórych Amerykanów, do nie zrzucania winy za własne niepowodzenia na rasizm. Przyznał, że on także miał tendencję do obwiniania rasizmu za swoje niepowodzenia. Jednak tę postawę uznał za niewłaściwą. – Nie mamy czasu na wymówki – powiedział Obama. – Nawet nie dlatego, że ponure dziedzictwo niewolnictwa i segregacji rasowej znikły całkowicie, ale dlatego, że w dzisiejszym zinformatyzowanym i hiperkonkurencyjnym świecie na rynek pracy wchodzą razem z wami miliony młodych Chińczyków, Indusów i Brazylijczyków. Dziś nikt wam nie da czegoś, czego nie zarobiliście sami – dodał prezydent StanówZjednoczonych.

Obama zwrócił także uwagę, że pracodawców nie interesuje przeszłość murzyńskich kandydatów. – Nikogo dziś nie obchodzi, że wasze dzieciństwo było trudne, albo, że byliście dyskryminowani – powiedział Obama. – Z resztą i tak wasze trudności bledną w porównaniu z problemami waszych przodków – dodał. Czarnoskóry prezydent zwrócił także uwagę na problem braku ojca, występujący w wielu murzyńskich rodzinach, także w tej, w której był wychowywany. – Byłem wychowywany przez bohaterską mamę, która zrobiła dla mnie naprawdę wiele. Ale brak ojca był niejednokrotnie odczuwalny – dodał. Amerykański prezydent wezwał czarnoskórych absolwentów do uznania trudności, wiążących się z dziedzictwem rasizmu, przestrzegł jednak przed traktowaniem go jako wymówki. Wezwał do wzięcia na swoje barki odpowiedzialności za los nie tylko swój ale i przyszłych pokoleń.

Źródła: christianpost.com
mjend
http://www.pch24.pl/

Kto Obamie kazał wygłosić takie przemówienie i dlaczego – oto pytanie na inteligencję. Bo w jego szczerość wierzymy tyle samo, co w profesorski tytuł Drogiego Władysława B.
Admin

Komentarzy 6 do “Obama: nie usprawiedliwiajcie swoich niepowodzeń rasizmem”

 1. andrzej said

  Barrack Obama – jemu się tylko zdaje, że jest prezydentem w jego umiłowanym państwie promieniującym
  na wszystkie strony demokracją!

 2. Centuria said

  Skoro mowa o uczciwosci, to Martin Luther King nie jest najlepszym przykladem. Prawie wszystko – od pracy doktorskiej do najbardziej znanej mowy ” Mam sen” bylo plagiatem. Noc przed zabojstwem spedzil w motelu z trzema prostytutkami, z ktorych jedna dotkliwie pobil…

  Po drugie, bohaterska mam Obame podrzucila do wychowania dziadkom.

  I wreszcie, tylko dwie grupy pretenduja do miana wiecznych ofiar – Murzyni amerykanscy i zydzi.

 3. lopek said

  Wrogiem mocodawców Obamy jest biała rasa, więc jego przemowa do murzynów jest, krótko mówiąc, normalna.

 4. Zerohero said

  Od połowy XIX wieku czarni w USA mieli znaczne lepiej niż Chińczycy, Rosjanie albo Polacy. Nie konfiskowano im majątków, nie eksterminowano, nie terroryzowano

 5. Zerohero said

  Re 3, Lopek

  USA bankrutują i trzeba będzie zwijać socjal. Obama delikatnie przygotowuje czarnych na tą ewentualność.

  Poza tym z sosjalem jest tak, że jako pewien element solidaryzmu społecznego sprawdza się w produktywnej społeczności, tzn. takiej która w perspektywie 50 lat zwraca wydatki socjalne z nawiązką. Jeśli jakaś grupa żyje przez pokolenia na socjalu, to nie ma mowy o podobnym zwrocie. Z długofalowej inwestycji zamienia się taki wydatek w zwykły w haracz.

  Dla przykładu – właśnie dochodzi do demontażu państwa dobrobytu np. w Szwecji. Etniczna Szwedka mogła mieć macierzyński, rodziła więcej dzieci, te dzeci pracowały w bardzo wydajnej gospodarce i w podatkach zwracały nakłady. Teraz taki socjal daje się Pakistańczykom, Nigeryjczykom itp. O wydajnej pracy nie ma mowy, za to rosną nakłady na policję, na renowację zdemolowanych obiektów itp.

 6. syzyf said

  „… prezydent wezwał czarnoskórych absolwentów do uznania trudności, wiążących się z dziedzictwem rasizmu, przestrzegł jednak przed traktowaniem go jako wymówki. Wezwał do wzięcia na swoje barki odpowiedzialności za los nie tylko swój ale i przyszłych pokoleń.” – jeski tak naprawde powiedzial to na moje albo nawoluje czarnuchow do „kontrrewolucji”… albo… jestem przewrazliwiony-paranoik? hahaha

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: