Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  OutsiderR o Wolne tematy (68 – …
  lewarek.pl o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Lily o AfD dostała wiatru w żagl…
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Marucha o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Piotr B. o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Peryskop o W kierunku głębi
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Piotr B. o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Marucha o Tak kot przekazuje ważną wiado…
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Piotr B. o „Fantazja polityczna”: MSZ Ros…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Polska jako szczebel „kariery”

Posted by Marucha w dniu 2013-05-24 (Piątek)

Ostatnio nasiliły się spekulacje dotyczące przyszłości politycznej Donalda Tuska i Radosława Sikorskiego. Pierwszy ma być już niedługo szefem Komisji Europejskiej, drugi szefem unijnej dyplomacji.

Nikt do końca nie wie, ile prawdy kryje się w tych enuncjacjach, a ile zwyczajnego dziennikarskiego bajdurzenia.

Coś jednak jest na rzeczy. Tusk zapowiadał już kilka razy, że dwie kadencje premierowania w Polsce mu wystarczy. Co potem? Trudno przypuszczać, żeby przed „sześćdziesiątką” przeszedł na polityczną emeryturę.

W przypadku Sikorskiego wątpliwości jest mniej – kilka lat temu zabiegał o fotel sekretarza generalnego NATO, ale przegrał z Duńczykiem Rassmusenem. Teraz zupełnie realnie myśli pewnie o nowej funkcji – następcy nieudanej i krytykowanej pani Ashton [ale za to ładnej – admin].

Przyjmijmy więc, jako bardzo prawdopodobne, że obaj politycy poważnie myślą o nowych, tym razem „europejskich” funkcjach. Jeśli tak, to bardziej zrozumiałe będzie ich zachowanie w wielu kluczowych kwestiach.

Donald Tusk od lat kreuje się na „wzorcowego Europejczyka”, prześciga się w sloganach o pogłębionej integracji, o konieczności przyśpieszenia tego procesu, jest zwolennikiem szybkiego wprowadzenia w Polsce Euro, mimo że nawet jego minister finansów i prezes NBP są temu przeciwni. Forsowanie przez Tuska, na siłę, bez rozpoznania nastrojów i możliwości, ustaw o tzw. związkach partnerskich w tym kontekście staje się zrozumiałe. Tusk chce, by postrzegano na go na salonach w Berlinie i Brukseli jako nienagannego „Europejczyka”. Wybrał drogę, jak się wydaje skuteczną – przez Berlin i przyjaźń (aż nadto ostentacyjną) z Angelą Merkel.

Sikorski zachowuje się podobnie – w Berlinie wygłosił nie tak dawno tak „europejską” i proniemiecką mowę, że przebił nawet czołowych klakierów z Brukseli. Stara się też, by nie postrzegać go jako anglosaskiego rusofoba, więc walczył o mały ruch graniczny z Kaliningradem i regularnie spotyka się z szefem rosyjskiego MSZ Siergiejem Ławrowem.

Obaj polscy politycy zachowują się całkowicie odmiennie niż ich koledzy z tej części Europy – Vaclav Klaus (do niedawna prezydent Czech) czy Viktor Orban. Dla Tuska i Sikorskiego Polska jest jedynie szczeblem w „karierze”, jej interesy naginają do ideologicznych i coraz bardziej idiotycznych wzorców obowiązujących w „Europie”. Klaus i Orban stawiają interesy swoich krajów na pierwszym miejscu, nawet za cenę narażenia się brukselskiemu establishmentowi. Tusk sprawia wrażenie znużenia Polską, Orban tryska rozumnym patriotyzmem. Taka jest, niestety, smutna prawda.

Jan Engelgard
http://sol.myslpolska.pl

Komentarzy 16 do “Polska jako szczebel „kariery””

 1. andrzej said

  Co tak szybko ten awans, przecież jeszcze nie rozbili do końca gospodarki Polskiej i nie spróbowali oderwać Pomorza i Ślaska?
  Kto to wszystko będzie za nich robił?
  Czyżby jednak grunt zaczynał się palić pod nogami tych: szpicli, lizodupów, zdrajców, marionetek, etc?
  Mam jednak nadzieję, że za to wszystko będą kiedyś wisieć!

 2. Zetef said

  Ech Andrzej! Taki duży a taki naiwny. Po pierwsze nie będą wisieć, ani teraz ani nigdy. Zadanie rozbicia (a raczej wykończenia gospodarki) podejmą inni. Z tego co się widzi następców a raczej kontynuatorów nie zabraknie. Ja sam już widzę kilku.
  Tusk i Sikorski to niemal klasyczny przykład, że wierna służba popłaca. A łaskawy Pan nagradza – a to posadą a to miłym groszem.
  W żadnym wypadku grunt im się nie pali pod nogami. Wylądują jak zwykle bezpiecznie. Włos im z głowy nie spadnie. Czy uważasz, że jest w Polsce taka siła która mogłaby to zmienić?
  Bo jakoś nie bardzo widzę.

 3. Nemo said

  Ad.2

  Nie byłbym taki pewien czy im się upiecze. Cuda się zdarzają. Pożyjemy,zobaczymy.

 4. Brat Dioskur said

  Gdyby powiedzie Holendrowi z ulicy ,ze Polak zostanie szefem KE to sie popuka po glowie!Takim na zachodzie cieszymy sie uznaniem.

 5. polo said

  ad.2 ludzie przeciez w Polsce juz nie ma co niszczyc i sprzedawac zostaly moze 3-4 liczace sie firmy ,armia rozbrojona ludzie oglupienie do reszty wiec co jeszcze trzeba.Teraz tylko pytanie co niewidzialny zarzadca zechce z nami zrobic .

 6. Nemo said

  Ad.5

  Zgadza się: armia rozbrojona,Polska sprzedana. Ale ludzie to nie tak do końca jeszcze ogłupieni na szczęście;istnieją ruchy narodowe i zwiększa się świadomość tego co się w kraju i na świecie wyprawia;m.in.dzięki takim portalom,jak ten,więc może jeszcze nie wszystko stracone?

 7. mywaylee said

  ad 5
  no mysle ze teraz to już z górki mają pozostało jeszcze jakoś zdepopulować 20 milionów polakow poprzez emigracje, gmo(sterylizacja ,choroby nowotworowe) eutanazja itd

 8. andrzej said

  „Bestie Końca Czasu”, H. Pająka.

  Str.146:

  Wiele wskazuje na to, ze całością sterują mafiosi z „Komitetu 300″, Komisji Trójstronnej, Grupy Bilderberg
  i amerykańskiej Rady Stosunków Zagranicznych. Niemal wszyscy wręcz katarynkowo powtarzają się w tych
  czterech strukturach, co dowodzi że spina ich jeden wspólny sztab dowodzenia.

  Grupa Bankowa i Finansowa.
  Marrs nazywa ich „księgowymi” Iluminatów. Dysponują miliardami dolarów na kuszenie i przekupowanie kompradorów, sługusów, ZDRAJCÓW WŁASNYCH NARODÓW oraz przeróżnych „użytecznych durniów”.
  W tej grupie mieszczą się międzynarodowe banki centralne, MFW, Bank Światowy, Międzynarodowy Bank Rozliczeniowy, Światowy Bank Konserwacji, wreszcie nad-narodowe korporacje oraz fundacje.
  W tej ośmiornicy ośmiornic najważniejsze „kasy” to: Chasc Manhattan Bank, Morgan Grenfeid, Bank of America, nieistniejący już Bank Ot Credit and Commerce International – BCCI7; narodowe banki centralne jak: Bank of England, Federal Reserve Bank (Bank Rezerw Federalnych), niemiecki Bundes-bank i Deutsche Bank.

  Grupa Wywiadowcza.
  Wykonuje brudną, często krwawą robotę dla oświeconych i Bestii: prowokuje małe wojny, przewroty, destabilizuje spokojne państwa, organizuje zamachy, prowadzi wszechstronny wywiad i likwiduje przeciwników.

  Grupa Religijna.
  Siatka stowarzyszeń i podgrup skupiających „kościoły”, stowarzyszenia „kościołów” prowadzące likwidatorską dywersję wyznaniową. Celem strategicznym jest roztopienie (zmiksowanie) wszystkich religii i wierzeń w jedną amorficzną papkę, w jedną „religię światową”.
  Ten żydomasoński charakter „jednej religii świata” wykażę w innych rozdziałach. Czołowymi taranami rozbijającymi religie i „scalającymi” ich resztki, są m. in.: National Councii of Churches (Narodowa Rada Kościołów), Worid Parliament of Religions (Światowy Parlament Religii), Worid Assembly of Religions (Światowe Zgromadzenie Religii), a także setki grup i sekt związanych z cywilizacyjną dywersją New Age.
  T. Marrs zalicza do nich także Zakon Rycerzy Maltańskich, poprzednio zwany Suwerennym Zakonem Maltańskim; Opus Dei oraz Zakon Jezuitów 2 infiltrowany przez wojujących „liberałów” i „otwieraczy” Kościoła.

  Grupa Oświatowa.
  To „Wydział Propagandy” Komitetu Centralnego współczesnego global – komunizmu.
  Większość rozbijackich organizacji tej grupy posiada w swoim programie sztandarową „walkę o pokój”
  – oczywiście o pokój światowy (Worid). Niezależnie od ich nazw i programów, o „światowy pokój” walczy
  światowa organizacja: Planowanie Rodziny (Planned Parenthood), „walczą” narodowe Fundacje Sztuki, Nauk
  Humanistycznych; Peace Uniwersity (Uniwersytet Pokoju); Planetary Citi-zens (Obywatele Świata); Planetary
  Congress (Kongres Planetarny) i wiele innych tub i agentur New Age. W tym pochodzie Piątej Kolumny
  ideologicznej inwazji, postępują setki grup „ekologicznych” i „ochrony środowiska”.
  Są wśród nich grupy „humanistycznej” psychologii i transpersonalizmu, korporacje grup środków masowego
  przekazu czyli masowego prania mózgów, międzynarodowe grupy okultystyczne, satanistyczne i niezliczone
  sekty, jak np. Światowy Goodwill i Lucis Trust.
  1. Jego skandaliczny upadek omawiam w rozdziale o Rockefellerach.
  2. Dodać należy do tego towarzystwa mocno zażydzony zakon Dominikanów, obecnie wytrwałych „naprawiaczy”
  Kościoła katolickiego.

 9. jowram said

  Szanowna Pani/Szanowny Panie,

  jeżeli chcesz wybierać do Sejmu człowieka, zamiast głosować na partie wyślij maila do Prezydenta RP.

  Instrukcja:

  1. Skopiuj poniższą treść:

  ===========================================================

  Szanowny Panie Prezydencie,

  popieram złożoną dnia 30.IV.2013 roku, w Pańskiej Kancelarii Petycję Stowarzyszenia na rzecz Zmiany Systemu Wyborczego JEDNOMANDATOWE OKRĘGI WYBORCZE i domagam się zarządzenia ogólnokrajowego referendum z zawartym w tej petycji pytaniem o następującym brzmieniu:

  Czy popiera Pan/Pani wprowadzenie wyborów posłów do Sejmu RP w 460 jednomandatowych okręgach wyborczych zwykłą większością głosów, z równą dla wszystkich swobodą kandydowania?

  Oczekuję na spełnienie najważniejszej z Pańskich przedwyborczych obietnic

  Imię i Nazwisko: …………………………………………

  2. Podpisz się imieniem i nazwiskiem

  3. W temacie maila wpisz: „Referendum w sprawie JOW”

  4. Wyślij e-mailem na adres: listy@prezydent.pl

  Poniżej znajdziesz wszystkie wyjaśnienia:

  Petycja do Prezydenta http://www.jow.pl/blog/wojciech-kazmierczak/petycja-do-prezydenta-rp-bronislawa-komorowskiego.html

  Odezwa do wszystkich zwolenników JOW http://www.jow.pl/blog/wojciech-kazmierczak/odezwa-do-wszystkich-zwolennikow-jow.html

  Roześlij tę korespondencję do swoich przyjaciół i znajomych.

  Zarząd Stowarzyszenia na rzecz Zmiany Systemu Wyborczego

  JEDNOMANDATOWE OKRĘGI WYBORCZE

  http://www.jow.pl

 10. Nemo said

  Ad9 Jowram

  Wysłałem.Do znajomych i do Bronka też,chociaż nie łudzę się w której części ciała jaśnie wielmożny,tfu,pan „hrabia”,ma tą petycję.

 11. revers said

  Tusk: „Nie każde oszustwo jest przestępstwem” -zachęcam do okradania zgodnego z prawem

  http://3obieg.pl/tusk-nie-kazde-oszustwo-jest-przestepstwem-zachecam-do-okradania-zgodnego-z-prawem/

 12. adrada said

  Ruski „hrabia” BUL czyli wnuk Osipa wlazl tylnymi drzwiami na stolek Polskiego Prezydenta !! po uwczesnym zamordowaniu Polaka Partiote Polskiego ktorego Bul nie mogl scierpiec „prezydent gdzies poleci i wszystko sie zmieni” jak wyglada kraj ktory ma obcokrajowca za premiera i rusa komorusa za prezydenta WSTYD OGROMNY , czy tak zyja jeszcze Polacy czy juz same polaczki ??

  Dlaczego „ruski”?
  Uderzył się Pan czymś w głowę?
  Admin

 13. andrzej said

  http://3obieg.pl/merkel-obiecuje-niemcom-usunac-orbana/

 14. Ad. 9

  Znowu te nieszczęsne JOW-y… Czy ty wiesz człowieku, jakie będą skutki tych twoich JOW-ów? TU I TERAZ? To będzie koniec życia politycznego w Polsce na wiele lat! I weźmiesz za to odpowiedzialność? Już komuniści robili eksperymenty na całych społeczeństwach… To może wystarczy?

 15. Maciejaszu said

  „(…) następcy nieudanej i krytykowanej pani Ashton [ale za to ładnej – admin].”
  Bwuehehehehe, to było dobre!

 16. Lily said

  Czy ich uscisk dloni,mowi Wam cos ?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: