Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AQQ o MO Rosji: w ciągu 24 godzin po…
  Sebastian o Wolne tematy (38 – …
  UZA o Drażnienie Ruskiego
  ! o Drażnienie Ruskiego
  Andzia o Wolne tematy (38 – …
  Marucha o Wolne tematy (38 – …
  w o Drażnienie Ruskiego
  Sebastian o Pat Buchanan przeciwko Finland…
  ! o Wolne tematy (38 – …
  Piotr B. o Drażnienie Ruskiego
  Marucha o Drażnienie Ruskiego
  UZA o Norman Finkelstein: Rosja ma h…
  Dw1278 o MO Rosji: w ciągu 24 godzin po…
  Sebastian o Drażnienie Ruskiego
  Tadek o Drażnienie Ruskiego
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 615 obserwujących.

Niebo dla ateistów i „pełzająca nieomylność”

Posted by Marucha w dniu 2013-05-28 (Wtorek)

TVN24 tonem radosnego tryumfu i z powołaniem się na słowa papieża Franciszka, ogłosiła, że „ateiści też pójdą do nieba”. Niekryjący się ze swą niewiarą dziennikarz nie cieszył się z faktu, że i on ma szansę oglądać Boga, ale raczej drwił z katolików starających się wytrwać w łasce, którym ich papież miał dziś powiedzieć, że ta łaska jednak nie jest do zbawienia koniecznie potrzebna.

A co rzeczywiście powiedział Ojciec Święty? Przypomniał, iż wszyscy mamy obowiązek czynienia dobra, i że Chrystus swą krwią przelaną na krzyżu odkupił wszystkich ludzi – nie tylko katolików i wszystkich chrześcijan, ale również ateistów. Problem w tym, że papież chyba nie dość jasno stwierdził – albo umknęło to uwadze mediów – że ten wielki dar możemy odrzucić, albo przyjąć, a gdy się to uczyni, to w konsekwencji przestaje się być ateistą.

[Niestety, stało się normą wśród posoborowych papieży i innych dostojników Kościoła, że „nie dość jasno stwierdzają”, że ich wypowiedzi nie są jednoznaczne, że trzeba je „interpretować”. Czy ktoś kiedy dawniej słyszał o jakichś „interpretacjach”? Wszystko było wyłożone jasno, zrozumiale i nie pozostawiało miejsca na żadne dodatkowe tłumaczenia. – admin]

Wielu ludzi, przede wszystkim dziennikarzy i członków różnych chrześcijańskich „nowych ruchów” bardzo raduje się, że papież Franciszek „nie ogranicza się jedynie do środowych katechez” i codziennie głosi kazania w kaplicy Domu Św. Marty.

Problem w tym, że im więcej radości papież dostarcza dziennikarzom i maluczkim, tym więcej problemów nastręcza teologom. Już teraz widać, że z czasem będzie im coraz trudniej uzgodnić z Magisterium i wyjaśniać, co też Biskup Rzymu miał na myśli. A obecny papież nie jest przecież uczonym teologiem (nie legitymuje się doktoratem), a tym bardziej wykładowcą uniwersyteckim nawykłym do usystematyzowanego wykładu. Oczywiście – łaska! Bóg powierzając papieżowi Tron Piotrowy dał mu potrzebne łaski. Trzeba jednak pamiętać, że, jak mówi św. Tomasz, łaska buduje na naturze, a ta, jak wiadomo, nawet w przypadku papieża, jest wielce niedoskonała.

Ojciec Święty zdaje się nie przyjmować do wiadomości tego, co wydaje się oczywiste – że zadaniem papieża jest raczej mówić mniej i bardziej konkretnie, niż więcej i bardziej ogólnie. I że zupełnie nie wypada mu głosić truizmów w rodzaju tego, że „Jezus przytuli wszystkich, nawet niewierzących”, bo niesie to za sobą zbyt daleko idące konsekwencje!

Przypominają mi się lektury dotyczące debat przed ogłoszeniem dogmatu o papieskiej nieomylności i ci teologowie, którzy choć w tę nieomylność szczerze wierzyli, to uważali, że nie ma potrzeby potwierdzania jej w sposób tak uroczysty. I to w sytuacji, gdy na horyzoncie nie było widać żadnej herezji tak silnej, by wymagała tak radykalnych zabezpieczeń ze strony Kościoła. Poza tym obawiano się zjawiska tzw. pełzającej nieomylności, gdy z upływem czasu i w miarę zmieniających się okoliczności, nolens volens zaczęto by przypisywać rangę nieomylności także tym papieskim opiniom, które w oczywisty sposób nie mogły się nią cieszyć. Bogu dzięki za teologów formatu bł. kard. Newmana, dzięki którym, wbrew skrajnym ultramontanom, przyjęto „zawężającą” interpretację tego dogmatu. Inaczej musielibyśmy uznawać za nieomylne – jak sądzą protestanci, że czynimy – każde papieskie słowa, nawet te będące częścią nie do końca przemyślanych, spontanicznie wygłaszanych kazań.

Wracając do „zbawiania ateistów”, to oczywiście można uznać, że są oni skrajnie niewdzięczni – to prawda, bo Chrystus ofiarował się za nich, a oni tą ofiarą gardzą. Tyle tylko, że trzeba spróbować wejść w ich buty i pamiętać, że ateizm to też religia, może nawet nieuświadomiony satanizm (nie kto inny, jak właśnie papież Franciszek powiedział przecież, że „kto nie modli się do Boga, ten modli się do diabła”). A skoro tak, to nie dziwię się ich reakcji.

Osobiście też wolę, gdy wyznawca Mahometa straszy mnie islamskim piekłem niż miałby kusić darmo danym islamskim rajem – ostatecznie, jeśli taki islamista, ze względu na moją wiarę w Chrystusa, za pomocą maczety zechce wysłać mnie do muzułmańskiego piekła (jak to uczyniono z nieszczęsnym doboszem Rigbim), to w konsekwencji wyląduję w katolickim raju, a jeśli zapragnę muzułmańskiego nieba, to niechybnie skończę w katolickim piekle.

Swoją drogą jak wiele jest pychy w takim wciskaniu ludzi do Nieba na siłę, wbrew ich woli, bez przemieniania ich serc i nie uczyniwszy ich wcześniej katolikami.

Współczesny Kościół, jego ideolodzy (na inne miano nie zasługują), złożyli misje na ołtarzu ekumenizmu i dialogu międzyreligijnego, ale nie potrafili zagłuszyć w sumieniach słów Chrystusa „idźcie i nauczajcie”, dlatego usprawiedliwiają się tworząc przeróżne „koncepcje anonimowych chrześcijan” i „teorie powszechnego zbawienia”.

Jacques Blutoir
http://jacquesblutoir.blogspot.se

Komentarzy 38 do “Niebo dla ateistów i „pełzająca nieomylność””

 1. Tralala said

  Ta niejasnosc to caly problem, cos jak „co myslal poeta, kiedy nic nie myslal”. Tak autor artykulu, jak i ja sama szukalismy calosci tej sw. martowej katechezy, ale nic z tego, nie ma jej ani po wlosku, ani nawet audio.
  Niby dlaczego malutcy mieliby sie domyslac, papiez powiedzial, widac tak jest. Problem polega na tym, ze to, co kiedys dla katolickiego swiata bylo oczywiste (a te oczywistosc posoborowie dokumentnie rozchwialo), dzisiaj oczywiste jest tylko dla „mniejszej” polowy, a na niedomowieniach zeruja glupcy i wrogowie Wiary.

 2. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka uwasza, sze TVN sie obudzila z gleboki letarg jak powiedziala:

  „TVN24 tonem radosnego tryumfu i z powołaniem się na słowa papieża Franciszka, ogłosiła, że „ateiści też pójdą do nieba””

  Pszeciesz to sie glosi od II Sobur, jak ruwniesz sze Chrzest jest niepotszebny.

 3. Lily said

  Mowi, to co pasuje,zeby nie wpasc w nielaske u tych,o ktorych Jezus przestrzegal.Zbawienie tylko przez Jezusa Chrystusa,nie przez Watykan,jak to po Watykanie II sie glosi. Na tej stronie,mozna znalesc sporo o ostatnich trzech urzedujacych w Watykanie. http://www.wellaware1com

 4. Sowa said

  (Mt 5, 37): Ale mowa wasza niech będzie: Tak, tak; nie, nie; a co więcej nadto jest, to od złego jest.

  Zatem geneza tej mętnej paplaniny jest jasna – piekło. Kumu służy paplający? Już wiadomo.

 5. JO said

  DEbile Neokatolicy-Judeokatolicy sa b grozni od Jawnych Wrogow. Zajmuja miejsca I nosza sie jakby mieli racje , choc glosza I reprezentuja Herezje Konfudujac, Razac w kolo Ludzi lub ich doslownie gorsza.

  Rownosc, Wolnosc, Braterstwo – to dla nich jest Religia, ktora sobie rozumieja jak chca I im ich cialo podpowie…

 6. andrzej said

  „Na jesieni roku 1985 w angielskiej TV nadano audycję o kardynałach żydowskiego pochodzenia, m.in. wymieniono kard. Lustigera z Francji i kard. Willebrandsa z Holandii, przewodniczącego Komisji d/s stosunków katolicyzmu z judaizmem.

  W audycji tej zabrzmiał jakby zarzut, że prożydowski papież Polak kreuje żydowskich kardynałów, co jest niezwykłością.

  Powiedziano też, że mimo takich gestów polskiego Papieża nadal istnieje problem stosunków żydowsko
  – polskich, że Żydzi nadal atakują Polaków, poniżają ich, że te gesty papieskie są zbyteczne.

  Trzeba dodać, że wielu ludzi w licznych krajach uważa gesty Papieża i działalność jego komisji za nieskuteczne
  i niecelowe, obniżające prestiż Kościoła i Watykanu. Nikt nie wierzy, z niewieloma wyjątkami, w nawrócenie się Żydów, najzapamiętalszych i najzajadlejszych wrogów Kościoła od 2000 lat, czy jakieś pogodzenie się z nimi
  – więc po co te próby i gesty?

  Same gesty i czyny katolików nie wystarczą przecież do zgody, a Żydzi nic nie robią w tym kierunku.

  Jeśli chcą być katolikami – to proszę bardzo, ale niech wykażą się pobożnością i gorliwością zanim będą awansować”.

  Źródło:
  „Wiesenthal contra Waluś, Demianiuk i inni”. Autor Tadeusz Bednarczyk. Wydawnictwo Ojczyzna,
  Warszawa 1997. Str.: 83, 84.

 7. Brat Dioskur said

  No i zapomnial TVN oglosic ,ze wobec takiego dictum papieza w Niebie musi byc takze …Hitler!

 8. RomanK said

  Ktorej czesci slowa…. ” wszystkich” …panowie nie rozumiecie dokladnie????
  Zobaczcie sami…nie wazne co powie papiez, ktorykolwiek papiez,,wystarczy- ze powie… a natychmiast znajda sie tlumacze z papiezowego na nasze…a my biedaczki nie rozumiemy, nie za jasno gada…
  jak to wszystkich????? gdzie tak pisze…zyda tez?? niemozliwe..zeby i zyda i Jonego i Akuja..i sw Terese…
  Czy ateistow tez..tez pod warunkiem ,ze uwierza i ochrzcza sie…gorzej z tymi co ochrzczeni i nie wierza tradycyjnie …nikomu…

 9. Pokręć said

  Ja tam o własną d…ę się martwię a nie o to, jak zinterpretują słowa papieża ateiści. To już jest sprawa zupełnie nie moja. Tu niebawem będzie piekło i katastrofa, jakiej ludzkość nie widziała od swojego początku. Trudno, przecież wiecznie żyć nie będziemy.

 10. akej said

  To juz totalna beznadziej – czyli posoborowej, judeokosciolkowej paplaniny ciag dalszy …

 11. akej said

  @ 8
  Wypowiedz godna prawdziwego ofermy, ktorego nie stac na powstrzymanie sie od pisania gdy nie wie co ma napisac…

 12. Pokręć said

  @RomanK: jesli niewierzący będzie miał w życiu okazję do uwierzenia w Chrystusa ale tą wiarę świadomie odrzuci, to choćby był skrzyżowaniem bł. Matki Teresy i doktora Judyma – pójdzie do piekła. Koniec. Wiara to nie zajęcie dla mięczaków.

 13. RomanK said

  TY Akuj jestes za glupi ,zeby sie wypowiadac:-)))) no chyba ze chcesz tylko z geby smrod wypuscic:-))) za glupi.:-)))..zeby rozumiec:-)))
  POkrec jak myslisz czy Akuja wpuszcza do Nieba????,,czy tez bedzie siedzial w budzie przed brama i warczal na Jojnego:-))) ciebie na kazdego kto nie w gumofilcac .i bez szabli////. tradycyjnie toczac piane z pyska???:-))))

 14. Marucha said

  Re 6:
  Do Polaków nie docierało i chyba jeszcze nie dotarło, że reszta świata poza Polską, niekoniecznie oceniała go z perspektywy sentymentów, właściwych naszym rodakom.
  Przeciwnie, jego fanatycznie prożydowska polityka była ostro krytykowana.

 15. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka jest bardzo szczesliwy sze papiesz Franek tak powiedzial, bo to znaczy sze wszystkie ostatnie papiesze tesz beda w niebie.

 16. Marucha said

  Re 8:
  Panie Romanie, niech Pan nie broni tego, co obronić się nie da.
  Od II Soboru papieże wypowiadają się coraz bardziej mętnie i dwuznacznie i wciąż trzeba ich „interpretować” – np. w duchu hermeneutyki ciągłości.
  Gdyby tak nie było, nie sprawiali by stale radości Michnikom, TVN-om czy innym koczownikom.

 17. akej said

  @ Marucha
  Podziwiam skonczona glupote rezunskiego farfocla RomanaK, ktory produkuje sie tu tylko dlatego aby ludzi lajnem i blotem obrzucac. Cel jego jest dla mnie az nadto widoczny. On po prostu chce sqrvic te strone. Zycze panu oswiecenia!

 18. Pokręć said

  @RomanK: do Nieba nikt nie wpuszcza ani nie broni wejścia. To dusza sama decyduje, gdzie chce pójść. Tylko i wyłącznie, sama w sposób niewymuszony. Do wyboru Nieba potrzebna jest jednak łaska Boża. Kto ja odrzuci odmawiając uwierzenia w Boga, świadomie i dobrowolnie do Nieba nie pójdzie.
  Myślisz, że Lucyfer ma drogę do Nieba zamkniętą? Nie sądzę. To jego własna pycha zabrania mu tam pójść. A miał tak prosto – mógł powiedzieć Bogu, że będzie Mu służył – wybór była ZUPEŁNIE dobrowolny, w tę albo wewtę. Identycznie będzie z nami. I nie ma co się łudzić, że bez łaski Bożej wybierzemy niebo. Gdyby to było możliwe, to Lucyfer już dawno byłby w niebie.

 19. Boydar said

  „…Lucyfer ma drogę do Nieba zamkniętą? Nie sądzę…”
  Coś się Panu Pokręciowi w (18) pokręciło (hi!).

 20. RomanK said

  Panie Gajowy..czy to wina papieza , ze slowo i pojecie „wszystkich” inaczej rozumie pan, inaczej Michnik…. a zupelnie nie rozumie Akuj…a pan Pokrec poprawi pokrecone jeszcze pokretniej…wg hermeneutyki najhermentyczniejszej ciaglosci lepkiej.
  Akuj popracuj troszke nad wyzwiskami..moze idz do szaletow miejskich i postudiuj troszke lektur:-)))moze epitaphia znad spluczki:-)))) ty chyba jestes spod Lomzy:-))))

 21. Radosław37 said

  Dialog z judaizmem „rozmontował” kościół. Przecież żydzi nie uznają Jezusa jako Boga ani trójcy Świętej. Mało tego współczesny judaizm powstał około 70 roku naszej ery, jako alternatywa dla nawracających się żydów.

 22. andrzej said

  Panowie: Akej i RomanK!

  Po męsku proponuję pojedynek, ja mogę odliczać! Pistolety lub szable też mam! Teren mam duży, dzień wcześniej trawkę nisko wykoszę.

 23. Boydar said

  A chwilę później, z niebytu wychynął hłe, hłe, Mahomet. Cóż za zbieg okoliczności 😦

 24. akej said

  @ Andrzej (22)
  Proponuje wziasc zimny prysznic! Prosze zrobic odroznienie miedzy meritum sprawy i skonczenie glupimi wypowiedziami! Jak pan tego nie widzi, to niech pan glosu nie zabiera.

 25. Rysio said

  Franek nie wie co to jest niebo – bo tajemnica nieba przekracza ludzkie możliwości zrozumienia i wyobrażenia.

 26. andrzej said

  Re 24:

  Mój wpis miał na celu nieco ostudzenie emocji i nie miał nic wspólnego z treściami wpisów obu Panów!

  A Pan to zaraz tak nerwowo i z pistoletem!

 27. akej said

  @ 26
  Prosze wiec popatrzec na wypowiedzi, a nie strzelac w powietrze! Ten czlowiek pisze skonczone glupoty i obrzuca lajnem i blotem wszystkich, ktorzy jego „madrosci” nie podzielaja.

 28. Maciejaszu said

  Pan Gajowy ma świetne poczucie humoru, pozwalając wypowiadać się panom Rosenzweigowi i Srul Radziwiłłowi. Nawet przez chwilę myślałem, że to Pan Gajowy się pod nich podszywa ( to z powodu naczytania się o „teoriach spiskowych”), no bo co uny tu robią?

 29. Marucha said

  Re 20:
  Panie Gajowy..czy to wina papieza , ze slowo i pojecie “wszystkich” inaczej rozumie pan, inaczej Michnik…. a zupelnie nie rozumie Akuj…a pan Pokrec poprawi pokrecone jeszcze pokretniej…wg hermeneutyki najhermentyczniejszej ciaglosci lepkiej

  Niestety, niejednoznaczność i mętność papieskich wypowiedzi jest winą papieża.
  Nie mówimy o tym, jak ludzie będący wrogami chrześcijaństwa potrafią przekręcać wypowiedzi Kościoła, bo to jest ich zadanie, z którego rozliczy ich Lucyfer..

  Niepokojące jest, że ludzie wierzący,lub Kościołowi przyjaźni, a nawet kapłani potrzebują specjalnych objaśnień na temat „co papież chciał przez to powiedzieć”, i czy to było „niejako”, czy może „w pewnym sensie”. Przecież wokół interpretacji II Soboru i nauk papieskich wyrosła cała bogata literatura, której celem jest objaśnianie ich sensu i treści.

 30. Marucha said

  Re 28:
  Najprawdopodobniej pp. Mordka i Srul to zwykli gajówkowicze robiący za Żydów. Choć głowy sobie urwać nie dam, a robić śledztwo, kto jest kim, jakoś mi nie leży…

 31. Boydar said

  Ale za to jak pięknie 🙂

 32. RomanK said

  OK..Panie Gajowy prosze..to samo jest napisane od 1800lat..cyt:
  Qui propter ……nos hómines et propter nostram salútem,,,,,,,, descéndit de cælis. i drugi fragment:
  Crucifíxus étiam pro nobis sub Póntio Piláto…..

  No i co???” nas ludzi..i naszego zbawienia….
  ukrzyzowany za nas/////…
  prosze -jak pan zinterpretuje slowo odmieniae w kilku przypadkach slowo- MY -Ludzie, ////nas, naszego, nasze ….
  Tzn my- to my, a on to oni, czyli nei my?????..zatem wszyscy moga byc oni???? czy tylko my????
  Jak my… to znaczy kto?? czy Akuj jest un , on , czy my???czy poprostu zwykly zlamany akuj????
  O widzi pan,,pomieszanie pojec,,,zamieszanie w semantyce rodzi chaos myslowy…mowi ale nie wiadomo co…
  czy Ajkuja mozna zaliczyc do pojecia wszycy , czy do MY- Ludzie, czy tez raczej do ludzi takich zaliczyc nie mozna…???a jak nie to do czego???? i dlaczego wlasnei tam???
  A propos pan Andrzej..
  AQkuje z zasady maja gumofilce i szable i herba , a w shabes dodatkowo i halle….ale nie maja zdolnosci pojedynkowej, wcale i nigdy…..Wystarczy , ze mu pan da kosiarke…. niech kosi trawe…

 33. Boydar said

  „…ale nie mają zdolności pojedynkowej…”
  🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

 34. akej said

  @ 32
  Skonczyles, farfoclu. To spusc wode!

 35. RomanK said

  Plywac ci sie zachciewa??? a lez sobie za stodola i..smierdz:-))))czekaj az ktos na ciebie wlezie:-))))

 36. u said

  „Przeglądając internetowe strony poświęcone tak zwanemu tradycjonalizmowi chrześcijańskiemu (niezależnie od wyznania) odnoszę wrażenie, że w ostatnich czasach nastąpił istny wysyp teologów. Domorosłych, rzecz jasna. Domorosły „teolog” WIE. Wie lepiej od samego Ducha Świętego, kto będzie zbawiony, a kto wrzucony na samo dno piekła. Z godnym faryzeusza poczuciem wyższości zastępuje Pana Boga w ferowaniu wyroków, zapominając, że w końcu to nie żaden człowiek, lecz sam Stwórca decyduje o ostatecznym losie człowieka i że to nikt inny jak Jezus Chrystus powiedział, że „ostatni będą pierwszymi”.
  Mówiąc to miał na myśli przeróżnych „synów marnotrawnych”, przez współczesnych im pobożnych „ortodoksów” osądzonych i „skazanych”. ” To nie moje credo (sciagniete z PN) ale sie pod nim podpisuje.

 37. andrzej said

  Ad. 30:

  Szanowny Panie Gajowy i jak tu nie polubić takich Żydów!

 38. Marucha said

  Re 36:
  Proszę nie pieprzyć głupot.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: