Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Czy chcą nas zabić?
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  Boydar o Czy chcą nas zabić?
  prostopopolsku o Opary kłamstwa i absurdu w Par…
  Marucha o Rok 1939 w warunkach „demokrac…
  Boydar o Czy chcą nas zabić?
  revers o Wolne tematy (71 – …
  bryś o Opary kłamstwa i absurdu w Par…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (71 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (71 – …
  Sowa o Wolne tematy (71 – …
  Piskorz o Wolne tematy (71 – …
  Głos Prawdy o Wyprane mózgi! Poznaj starożyt…
  Piskorz o Covid-19 to dopiero wstęp. Będ…
  Głos Prawdy o Covid-19 to dopiero wstęp. Będ…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

Grabież na Cyprze – będzie ciąg dalszy?

Posted by Marucha w dniu 2013-05-29 (Środa)

W ostatnich dniach komisja ds. gospodarczych Parlamentu Europejskiego uzgodniła stanowisko dotyczące depozytów, których wartość przekracza 100 tysięcy euro. Będą one mogły być naruszane – tak jak na Cyprze – w imię ratowania banków.

Czym się różni bandzior od polityka UE? Niczym, oprócz tego, że grabi na nieporównanie mniejszą skalę.

Politycy zapewniają, że takie kroki podjęte zostaną jedynie w ostateczności. Tylko kto będzie decydował o tym, czy ta ostateczność już nastąpiła? [Ha ha ha! – admin]

Stanowisko przedstawicieli Parlamentu Europejskiego było poprzedzone ciągiem zdarzeń i wypowiedzi. Zdawały się one przygotowywać opinię publiczną na to wydarzenie. Pierwszym wydarzeniem były oczywiście „wypadki cypryjskie”. W połowie marca rząd cypryjski, bez jakiegokolwiek mandatu publicznego, „zawiesił” funkcjonowanie systemu bankowego na ok. tydzień. Wszystko po to, aby ograbić posiadaczy depozytów powyżej 100 tysiąca euro i uzbierać 5,8 miliarda, co było warunkiem uzyskania pomocy z Unii i Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Cypr – niewielkie, peryferyjne państwo – idealnie nadawał się na poligon doświadczalny. Test wypadł pomyślnie, gdyż mieszkańcy nie wywołali rewolucji ani nawet zamieszek porównywalnych z tymi w Grecji w ubiegłym roku. Zamieszanie wokół Cypru nie zdążyło jeszcze ucichnąć, a już głos zabrał Olli Rehn, europejski komisarz ds. gospodarczych. Jego zdaniem w przyszłości europejskie prawo nie będzie chroniło posiadaczy depozytów powyżej 100 tysięcy euro.

Z kolei na początku kwietnia Federico Ghizzoni, prezes UniCredit Group, która kontroluje m.in. Pekao S.A., powiedział, że w przypadku problemów banki powinny móc korzystać z depozytów powyżej 100 tysięcy euro. Innymi słowy: „Szanowni klienci, jeśli będziemy mieć kłopoty, będziemy mogli sięgnąć po wasze pieniądze, by ratować naszą skórę”.

Do umożliwienia w pełni legalnej nacjonalizacji depozytów potrzebna jest jeszcze zgoda Rady UE – głównego organu decyzyjnego Unii i całego Parlamentu Europejskiego. Nie powinno być z tym jednak problemów, zważywszy na fakt, że stanowisko rady Parlamentu Europejskiego jest popierane przez większość krajów członkowskich.

Pomysł grabienia deponentów cieszy się sporą popularnością także w Polsce. W opublikowanych w połowie maja w „Dzienniku Gazecie Prawnej” wynikach ankiety, w której wzięło udział 33 polskich ekonomistów aż 11 z nich odpowiedziało „tak”. Przeciw było tylko o 3 więcej, a 8 stwierdziło, że „trudno powiedzieć”. Można więc spodziewać się, że gdyby zgodnie z nowym prawem unijnym polskie władze decydowały się na ratowanie swojej skóry, albo banków z pieniędzy klientów, znaczna część ekspertów poparłaby ich działania.

Jak to uzasadniają? Zdaniem Janusza Jankowiaka, system bankowy powinien być oparty na zasadzie bail in, a nie bail out. Innymi słowy – lepiej jest sięgać po pieniądze klientów, zwłaszcza zamożnych, niż podatników. Ekonomista w swym etatystycznym myśleniu nie wpadł jednak na to, że podstawowym pytaniem, jakie powinniśmy sobie zadać nie brzmi: „czy aby ratować państwo/banki lepiej jest rabować wszystkich podatników czy bogatych klientów banku”?, lecz: „czy rządy państw i zarządy banków mają prawo przerzucać na kogokolwiek odpowiedzialność za swoją nieudolność?

Zwróćmy uwagę, że chociaż konfiskata na Cyprze miała na celu ratowanie skóry cypryjskiego rządu, to komisja PE brała już pod uwagę potrzebę ratowania banków. W tym wszystkim widać więc zgodność interesów między politykami, a bankierami. Ci ostatni nie bronią depozytów klientów, lecz zgadzają się, a nawet popierają ich konfiskatę. To co na pierwszy rzut oka wydaje się zaskakujące, nie dziwi, gdy weźmiemy pod uwagę wspólnotę interesów między państwami i bankami.

Napisano już o tym wiele, jednak warto wspomnieć, że zarówno banki jak i rządy są instytucjami niezwykle potężnymi, a jednocześnie nieustannie bliskimi bankructwa. Banki nie mające pełnego pokrycia w gotówce dla swoich rezerw uzależnione są od rządowego wsparcia, zwłaszcza w sytuacjach awaryjnych. Rządy zaś również balansują na granicy finansowej ruiny. W ich przypadku przyczyny są również systemowe, a należy do nich przede wszystkim kadencyjna demokracja wykluczająca myślenie długofalowe.

Najsmutniejsze jest jednak nie samo stanowisko komisji PE, lecz fakt, że tak naprawdę jego zastosowanie nie będzie niczym nowym. Przynajmniej pod względem moralnym bowiem nie ma w zasadzie różnicy między sztucznie napędzaną inflacją, obniżającą wartość pieniądza i systematycznie wypłukującą oszczędności, a bezczelną konfiskatą części czy całości depozytów. Jedno i drugie ma też podobny skutek gospodarczy – zniechęca do oszczędzania, a zachęca do natychmiastowej konsumpcji. Stopy procentowe ustanowione przez Europejski Bank Centralny są realnie ujemne. W Polsce zaś są na najniższym poziomie w historii, a Rada Polityki Pieniężnej rozważa dalsze obniżki. Jakby zapominając o przyczynach kryzysu 2007-2008 dąży się do nakręcenia na siłę boomu opartego na tanim kredycie i dyskryminuje oszczędzających.

Taka polityka faktycznie uniemożliwia utworzenie klasy ludzi zamożnych i niezależnych – szczególnie w krajach postkomunistycznych – w których większość osób musiała zaczynać „od zera”. Być może zresztą o to chodzi obawiającym się konkurencji oligarchom. Wywoływanie inflacji, podobnie jak ograbianie depozytów, robi z ludzi pozbawione materialnego zabezpieczenia, nie myślące o przyszłości stado bezmyślnie konsumujące coraz niższej jakości produkty. Do jakiego myślenia prowadzi taka polityka, pokazał jeden z użytkowników serwisu bankier.pl: „Vivat konsumpcjonizm!” – napisał – „Przeżreć i przepić tu i teraz wszystkie pieniądze, jakie się tylko dostanie w swoje ręce i nie będzie się miało problemów, że jakiś rząd, bankster czy Amber Gold ci je zabierze”.

Marcin Jendrzejczak
http://www.pch24.pl/

Komentarzy 10 do “Grabież na Cyprze – będzie ciąg dalszy?”

 1. Zerohero said

  Jak się przedsiębiorcy skonfiskuje pieniądze na koncie, to może on stracić płynność finansową i zbankrutować. „Wybrańcy” będę mieć oczywiście lepszą rękę do biznesu, bo dostaną ostrzeżenia.

 2. revers said

  5 euro banknot z symbolami IIII Rzeszy, niemickiej czy IV Reszy europejskiej?

  http://homment.com/neue-euroscheine

 3. Pokręć said

  No to nikt nie będzie trzymał w bankach kwot ponad 100 tys. euro. Ot, rachunek na bieżące wydatki w osiedlowym sklepiku, rachunki za energię i to wszystko. Banki będą jękoliły politykom, że im ilość depozytów spada…
  Złoto pójdzie w górę jak rakieta.
  Nam się tylko wydaje, że politykierzy są tacy cwani. Ale oni cały czas chcą przecwaniakować RZECZYWISTOŚĆ a nie ludzi. Owszem, jak wprowadzą zmianę, zanim ludzie się do niej przystosują i zareagują – można nieco uszczknąć, ale potem rynek zmienia się tak, żeby nie dało się uszczknąć. Wtedy politykierzy wymyślają nastepne świństwo…

 4. Marucha said

  Re 3:
  No to się zmniejszy limit do 10 tysięcy euro.., albo 100 euro…

 5. Pokręć said

  @4: dlatego powiedziałem, że złoto skoczy pod obłoki. Władza wtedy zakaże posiadania złota (jak Roosevelt w USSA kiedyś), no to ludzie wymyślą coś, czego władza znowu zakaże, i tak w kółko Macieju. Tak to się odbywa. A kończy się wojną każdego z każdym. Albo wróg zewnętrzny godzi wszystkich, ew. jakiś kataklizm dopuszczony przez litościwego Boga.

 6. Złodzeje "komisja europejska" ZALEGALIZOWALI kradzież dla wybrańców ! said

  Właśnie to żydosko-pedalskie PIEKŁO o nazwie „unia jewropejska” jest SKRZYKNIĘCIEM się retorycznych lewackich bezkarnych oszustów ZŁODZEJI, co właśnie WZMOCNIŁO ich bezkarnośc.
  Skrzykniecie się ZŁODZEJI w Europie po przez utworzenie przez nich tzw. „władzy centralnej” w Brukseli pod oszukamnczym SZYLDEM tzw. „komisji europejskej” właśnie pozwoliło utworzy GANG wzmacniajacy perzestępczośc zoorganizowną w sektorze finansowym.
  Teraz ten przestępczy GANG płatnych paserów „komisja europejska” ZAWIESILI na haku istniejące prawo, a w jego miejsce ci GANGSTERZY wdrożyli tzn. ZALEGALIZOWALI jako „prawo” RABOWANIE ciułaczy pieniędzy bezpośrednio w tzw. „banku” gdzie ci ciułacze myśleli, że „bank” to bezpieczne miejsce do trzymania pieniędzy.

  Faktem jest, ze włąściciele tych „banków” czyli bank-sterzy razem z oficjalna „samozwańcza władzą UE” to znaczy z GANGSTERAMI ZAMIENILI prawo na „ZŁODZEJSKIE prawo” aby razem OKRAŚĆ przeciętnych obywateli.

  Ta tzw. UE stała się WYLĘGARNIA wszelkiego zła, złodzejstwa i bandytyzmu, dlatego tą tzw. UE trzeba OBALIĆ !

  Ci którzy zakładali tą UE niby deklarowali szczere intencje stworzenia dialogu międzypaństwowego, niby deklarowali pokojową egzystencje narodów, to wspieranie przez nich OSZUKANYCH ludzi w Europie przyniosło ODWROTNY skutek dla tych przeciętnych ludzi – zostali brutalnie OKRADZENI z uciułanej gotówki czyli prosto w „banku”.

  Idealizowanie władzy tej oszukańczej UE czyli złodzeji „rady Europy” … Sic! w obecnym klimacie społeczno-politycznym nie tylko wspiera dążenia radykalnego ZŁODZEJSTWA masońskich bydlaków „komisji europejskiej” to również wysyła sygnał, że ZOORGANIZOWANE zalegalizowane radykalne ZŁODZEJSTWO i przemoc popłacają jako metoda na życie we wścieknietej zdemoralizowanej Europie w której rządzi miedzynarodówka żydo-lewacka przesadzona z New Yorku do Brukseli/Berlina po zbankrutowaniu-okradnieciu finansów w USA.

 7. Pokręć said

  Mam pomysła.
  Trzeba założyć więc bank, który będzie wyłącznie żył z opłat za prowadzenie kont. Nie będzie inwestował, nie będzie udzielał kredytów, nic. Wtedy nie zbankrutuje i jego depozytariusze nie będą ryzykować, że ich pieniędzmi bank wygrzebie się z długów, w jakie się wpędził.
  Poza tym: to jest tez kwestia spojrzenia na sprawę – jeśli mam w firmie jakiejś wierzytelność a nie jestem jej współwłaścicielem ani udziałowcem, to w momencie upadku firma mi „wisi” pieniądze z prawem do ich zwrotu w drugiej kolejności – przed właścicielami firmy a po fiskusie. Jak trzymam pieniądze w banku, bank jest moim dłużnikiem, jak upadnie, to moje pieniądze przepadają i nawet nie stanowią papierowego długu banku wobec mnie?
  To w takim razie żądam od banku dywidendy. Odpowiadam jak udziałowiec, ba, jak członek zarządu – własnym majątkiem osobistym, a prawa mam jak klient?
  Chory świat.

 8. Fran SA said

  Ad. 7
  Pokrec
  Takie banki sa w krajach szariatu.
  Dlatego my sie tak smiertelnie boimy tego islamu. Bo gdyby nam wprowadzil takie islamskie banki to zaden zyd by sie nie utrzymal
  Takie banki jak obecnie w Malazji, Indonezji, niezupelnie poboznym Singapurze, czy w krajach Bliskiego Wschodu ( ale nie Izraela i juz nie Libii) dzialaly za dobrych katolickich czasow w Europie..
  Banki katolicke jeszcze troche ponad sto lat temu byly dokladnie takie, o jakich sie panu marzy.
  Kiedys byly tez banki zwiazkowe, rolnicze i roznych spolecznych spolek.
  Zrobil sie zydowski monopol i jak dotad nie ma na niego rady.
  Jedyna rada jest albo islam – albo… powrot do rzeczywistych i tradycyjnych wartosci Kosciola Katolickiego.
  Na zadne z tych rozwiazan zydostwo nie moze sie zgodzic, a Kosciol jest zniewolony i zinflitrowany.
  Silna wiara jest najwiekszym zagrozeniem obecnego bandytyzmu. Dlatego bankierzy walcza z religia; ale nie protestancka i nie z religia zlotego cielca. Przypadek???

 9. olagordon said

  pozwolę sobie dorzucić to:

  Fragment art. Petera Eyre’a „NWO”
  W ostatnim artykule omówiłem niektóre aspekty religijnej strony NWO, a później zająłem się infrastrukturą finansową.
  Należy zrozumieć, że chociaż Rotszyldowie, Rockefellerowie i wielu innych tworzą tę diabelską organizację, to Koronni Templariusze i Rzym są prawdziwymi administratorami tego ogromnego imperium w sensie fiskalnym i sądowniczym.
  Teraz wszyscy rozumiemy, że większość światowych banków rezerw lub centralnych to nic więcej niż prywatny sektor instytucji finansowej, i większość ich jest pod kontrolą Rotszyldów. . . dodajmy do tego fakt, że rządy zasadniczo są instytucjami korporacyjnymi i zobaczymy jak rozpowszechnione są ogromne oszustwa i korupcja.
  Bankierzy i politycy kierują największym przedsiębiorstwem kryminalnym jakie kiedykolwiek istniało. Ciemne sekrety i kryminalne spiski między politykami i bankierami wyniszczają ludzi. To wszystko dokonuje się przez znany nam dzisiaj System Banków Centralnych, prywatną firmę stworzoną przez prywatne banki powiązane z geopolitycznym spektrum. Tajne fundusze i tajne kontrole z manipulacją rynkową, w wielkiej tajemnicy okradają masy.
  Ludzi nigdy nie uczy się o pieniądzu, co to jest i jak działa. Ludzie nigdy nie wiedzą w jaki sposób wchodzą w pułapkę by stać się ruchomościami i i niewolnikami bankierów. Ludzie nie mogą się dowiedzieć, że działalność banków dzisiaj w całości opiera się na bezprawnym wykorzystaniu licencjonowanych banków, pozwalających im na specjalną i uprzywilejowaną pozycję w społeczeństwie. Ludzie nie mogą się dowiedzieć, że gdy bank przejmuje kredyt hipoteczny i bierze w posiadanie dom, to faktycznie i prawnie, jest to kradzież i oszustwo. Banki prawie nigdy nie są stroną w odsetkach. Banki używają procedur administracyjnych by ukraść ciężko zdobytą własność właściciela domu. Ludzie nie mogą się dowiedzieć, że gdy bank pożycza pieniądze na pożyczki zabezpieczone, to bank nigdy faktycznie nie pożyczył im nic. Co bank zrobił to po prostu zaksięgował pożyczki jako dług Skarbu Państwa i jako składnik aktywów banku. To jest oszustwo wobec Narodu i okradanie Skarbu Państwa. Naród nie ma pojęcia o tym jak bardzo banki go okradają.

  Poniżej obiecana lista tych banków prywatnego sektora, które są bezpośrednio kontrolowane przez Rotszyldów:

  Światowe banki centralne należące do Rotszyldów
  Afghanistan: Bank of Afghanistan
  Albania: Bank of Albania
  Algeria: Bank of Algeria
  Argentina: Central Bank of Argentina
  Armenia: Central Bank of Armenia
  Aruba: Central Bank of Aruba
  Australia: Reserve Bank of Australia
  Austria: Austrian National Bank
  Azerbaijan: Central Bank of Azerbaijan Republic
  Bahamas: Central Bank of The Bahamas
  Bahrain: Central Bank of Bahrain
  Bangladesh: Bangladesh Bank
  Barbados: Central Bank of Barbados
  Belarus: National Bank of the Republic of Belarus
  Belgium: National Bank of Belgium
  Belize: Central Bank of Belize
  Benin: Central Bank of West African States (BCEAO)
  Bermuda: Bermuda Monetary Authority
  Bhutan: Royal Monetary Authority of Bhutan
  Bolivia: Central Bank of Bolivia
  Bosnia: Central Bank of Bosnia and Herzegovina
  Botswana: Bank of Botswana
  Brazil: Central Bank of Brazil
  Bulgaria: Bulgarian National Bank
  Burkina Faso: Central Bank of West African States (BCEAO)
  Burundi: Bank of the Republic of Burundi
  Cambodia: National Bank of Cambodia
  Cameroon: Bank of Central African States
  Canada: Bank of Canada – Banque du Canada
  Cayman Islands: Cayman Islands Monetary Authority
  Central African Republic: Bank of Central African States
  Chad: Bank of Central African States
  Chile: Central Bank of Chile
  China: ` The People’s Bank of China
  Colombia: Bank of the Republic
  Comoros: Central Bank of Comoros
  Congo: Bank of Central African States
  Costa Rica: Central Bank of Costa Rica
  Côte d’Ivoire: Central Bank of West African States (BCEAO)
  Croatia: Croatian National Bank
  Cuba: Central Bank of Cuba
  Cyprus: Central Bank of Cyprus
  Czech Republic: Czech National Bank
  Denmark: National Bank of Denmark
  Dominican Republic: Central Bank of the Dominican Republic
  East Caribbean area: Eastern Caribbean Central Bank
  Ecuador: Central Bank of Ecuador
  Egypt: Central Bank of Egypt
  El Salvador: Central Reserve Bank of El Salvador
  Equatorial Guinea: Bank of Central African States
  Estonia: Bank of Estonia
  Ethiopia: National Bank of Ethiopia
  European Union: European Central Bank
  Fiji: Reserve Bank of Fiji
  Finland: Bank of Finland
  France: Bank of France
  Gabon: Bank of Central African States
  The Gambia: Central Bank of The Gambia
  Georgia: National Bank of Georgia
  Germany: Deutsche Bundesbank
  Ghana: Bank of Ghana
  Greece: Bank of Greece
  Guatemala: Bank of Guatemala
  Guinea Bissau: Central Bank of West African States (BCEAO)
  Guyana: Bank of Guyana
  Haiti: Central Bank of Haiti
  Honduras: Central Bank of Honduras
  Hong Kong: Hong Kong Monetary Authority
  Hungary: Magyar Nemzeti Bank
  Iceland: Central Bank of Iceland
  India: Reserve Bank of India
  Indonesia: Bank Indonesia
  Iran: The Central Bank of the Islamic Republic of Iran
  Iraq: Central Bank of Iraq
  Ireland: Central Bank and Financial Services Authority of Ireland
  Israel: Bank of Israel
  Italy: Bank of Italy
  Jamaica: Bank of Jamaica
  Japan: Bank of Japan
  Jordan: Central Bank of Jordan
  Kazakhstan: National Bank of Kazakhstan
  Kenya: Central Bank of Kenya
  Korea: Bank of Korea
  Kuwait: Central Bank of Kuwait
  Kyrgyzstan: National Bank of the Kyrgyz Republic
  Latvia: Bank of Latvia
  Lebanon: Central Bank of Lebanon
  Lesotho: Central Bank of Lesotho
  Libya: Central Bank of Libya
  Lithuania: Bank of Lithuania
  Luxembourg: Central Bank of Luxembourg
  Macao: Monetary Authority of Macao
  Macedonia: National Bank of the Republic of Macedonia
  Madagascar: Central Bank of Madagascar
  Malawi: Reserve Bank of Malawi
  Malaysia: Central Bank of Malaysia
  Mali: Central Bank of West African States (BCEAO)
  Malta: Central Bank of Malta
  Mauritius: Bank of Mauritius
  Mexico: Bank of Mexico
  Moldova: National Bank of Moldova
  Mongolia: Bank of Mongolia
  Montenegro: Central Bank of Montenegro
  Morocco: Bank of Morocco
  Mozambique: Bank of Mozambique
  Namibia: Bank of Namibia
  Nepal: Central Bank of Nepal
  Netherlands: Netherlands Bank
  Netherlands Antilles: Bank of the Netherlands Antilles
  New Zealand: Reserve Bank of New Zealand
  Nicaragua: Central Bank of Nicaragua
  Niger: Central Bank of West African States (BCEAO)
  Nigeria: Central Bank of Nigeria
  Norway: Central Bank of Norway
  Oman: Central Bank of Oman
  Pakistan: State Bank of Pakistan
  Papua New Guinea: Bank of Papua New Guinea
  Paraguay: Central Bank of Paraguay
  Peru: Central Reserve Bank of Peru
  Philippines: Bangko Sentral ng Pilipinas
  Poland: National Bank of Poland
  Portugal: Bank of Portugal
  Qatar: Qatar Central Bank
  Romania: National Bank of Romania
  Russia: Central Bank of Russia
  Rwanda: National Bank of Rwanda
  San Marino: Central Bank of the Republic of San Marino
  Samoa: Central Bank of Samoa
  Saudi Arabia: Saudi Arabian Monetary Agency
  Senegal: Central Bank of West African States (BCEAO)
  Serbia: National Bank of Serbia
  Seychelles: Central Bank of Seychelles
  Sierra Leone: Bank of Sierra Leone
  Singapore: Monetary Authority of Singapore
  Slovakia: National Bank of Slovakia
  Slovenia: Bank of Slovenia
  Solomon Islands: Central Bank of Solomon Islands
  South Africa: South African Reserve Bank
  Spain: Bank of Spain
  Sri Lanka: Central Bank of Sri Lanka
  Sudan: Bank of Sudan
  Surinam: Central Bank of Suriname
  Swaziland: The Central Bank of Swaziland
  Sweden: Sveriges Riksbank
  Switzerland: Swiss National Bank
  Tajikistan: National Bank of Tajikistan
  Tanzania: Bank of Tanzania
  Thailand: Bank of Thailand
  Togo: Central Bank of West African States (BCEAO)
  Tonga: National Reserve Bank of Tonga
  Trinidad and Tobago: Central Bank of Trinidad and Tobago
  Tunisia: Central Bank of Tunisia
  Turkey: Central Bank of the Republic of Turkey
  Uganda: Bank of Uganda
  Ukraine: National Bank of Ukraine
  United Arab Emirates: Central Bank of United Arab Emirates
  United Kingdom: Bank of England
  United States: brudny paskudny śmierdzący Fed, Federal Reserve Bank of New York
  Uruguay: Central Bank of Uruguay
  Vanuatu: Reserve Bank of Vanuatu
  Venezuela: Central Bank of Venezuela
  Vietnam: The State Bank of Vietnam
  Yemen: Central Bank of Yemen
  Zambia: Bank of Zambia
  Zimbabwe: Reserve Bank of Zimbabwe
  —————————–
  Teraz na pewno jesteście zdumieni ogromem tego machlojstwa, ale to tylko dotknięcie powierzchni tego wszystkiego. . . jako przykład: mówią o narodowym długu Ameryki w regionie około $16 trylionów, ale to mija się z prawdą.
  Uważam, że prawdziwy dług może być 3-4 razy większy, kiedy Bank Rezerw winien jest dużo więcej, bo nie zapłacił odestek od tajnej pożyczki „Złotego bulionu” (ukradzionego w czasie II wojny światowej) w wysokości 4% . . . jeśli można sobie wyobrazić tysiące, jeśli nie miliony ton złota w dzisiejszych cenach, a potem przeliczyć ją na 4% przez okres 50 lat (tego nigdy nie zapłacono), to okaże się, że całkowity dług Ameryki jest całkowicie nie do spłącenia i faktycznie nigdy nie będzie można go spłacić, czyli jest to nieskończenie stały dług!!!

 10. Re: Artykul…

  Kradziez na Cyprze bedzie jak najbardziej kontynuowana po takich „protestach…”. A dlaczego nie?
  Kto stoi lichwiarzom na przeszkodzie? Czego lichwiarze maja sie obawiac? Kto lichwiarzom „podskoczy???”.

  A kto sie glosniej odezwie, to zaraz straci prace, straci cale oszczednosci, a dzialalnosc gospodarcza przestanie w jednej chwili funkcjonowac… No i po co to komu? Po co robic szum?..
  Siedziec cicho i patrzec jak „trawa rosnie” i czekac dalej…moze jak dwie „niedziele sie zejda do kupy”, to samo sie wszystko „naprawi” i „ulozy”…
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Re: 9 – Ola Gordon…

  Informacje n/t zadluzenia Amerykanow wobec lichwiarzy z federal reserve:
  Publiczne: ok. 17 trylionow (17 bilionow) dolarow
  Stanowe, miastowe i prywatne (hipoteki, karty kredytowe, linie kredytowe firm i przedsiebiorstw itp) wynosza ok. 180 trylionow dolarow (180 bilionow dolarow – ( 1 bilion = 1000 miliardow)

  Jesli chodzi o „Narodowy Bank Polski” – w 74% wlascicielem jest j.p.morgan (zyd) finansista kontrolujacy w Polnocnej Ameryce m.in., hipoteki (domy, przedsiebiorstwa, firmy, ubezpieczenia)…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: