Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Greg o Chiny mają w nosie „Zielony Ła…
  Lily o Wolne tematy (71 – …
  Olo o Czy chcą nas zabić?
  revers o Czy chcą nas zabić?
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  Boydar o Czy chcą nas zabić?
  prostopopolsku o Opary kłamstwa i absurdu w Par…
  Marucha o Rok 1939 w warunkach „demokrac…
  Boydar o Czy chcą nas zabić?
  revers o Wolne tematy (71 – …
  bryś o Opary kłamstwa i absurdu w Par…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (71 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (71 – …
  Sowa o Wolne tematy (71 – …
  Piskorz o Wolne tematy (71 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

Opozycja może się zbroić

Posted by Marucha w dniu 2013-05-29 (Środa)

Ponieważ „opozycja” w Syrii może się już oficjalnie zbroić, oczekujemy, że w każdej chwili podobna decyzja zapadnie w odniesieniu do opozycji w Szwecji, demonstrującej w kilku miastach przeciwko tamtejszemu reżymowi poprzez palenie domów i samochodów.
Admin

Państwa Unii Europejskiej postanowiły nie przedłużać embarga na dostawy broni dla opozycji syryjskiej. Pozostałe sankcje utrzymano w mocy.

Dotychczasowe sankcje obowiązywały zarówno wobec reżimu w Damaszku, jak i rebeliantów.

[I po co to pieprzenie w bambus… wszyscy ludzie obdarzeni mózgiem wiedzą, że „opozycja” dostawała i dostaje broń z zagranicy – admin]

– Tego wieczoru UE postanowiła zakończyć embargo na dostawy broni dla opozycji syryjskiej i utrzymać inne wobec reżimu syryjskiego – powiedział minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii William Hague. Spotkanie było poświęcone kwestii przedłużenia unijnych sankcji wobec Syrii, które wygasają 1 czerwca. Brytyjska dyplomacja jeszcze przed rozpoczęciem rozmów postulowała właśnie takie rozwiązanie. Ma to być czytelny sygnał Europy dla reżimu Asada. Jednocześnie Hague zastrzegł, że nie podjęto jeszcze decyzji o wysłaniu broni dla opozycji w najbliższym czasie.

Szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton poinformowała, że postanowiono utrzymać wszystkie sankcje finansowe i gospodarcze wobec Syrii przez rok. Dodała, że ewentualne dostawy broni przez UE będą miały na celu ochronę ludności cywilnej. Ashton zapowiedziała też możliwą rewizję stanowiska Wspólnoty w tej sprawie jeszcze przed 1 sierpnia. Ma to związek z zapowiadaną w najbliższym czasie przez USA i Rosję konferencją w sprawie Syrii.

Syryjscy rebelianci do decyzji unijnych władz podchodzą sceptycznie. Zwłaszcza że Rosja planuje dostarczanie do Syrii (dla sił rządowych) przeciwlotniczych systemów rakietowych S-300 własnej produkcji. Wiceminister spraw zagranicznych FR Siergiej Riabkow oświadczył wczoraj, że ma to być czynnik mający zapobiec scenariuszowi interwencji z zewnątrz w tym konflikcie. – Uważamy tę dostawę za czynnik stabilizujący i sądzimy, że podobne poczynania w poważnym stopniu hamują niektóre „gorące głowy”, które chciałyby rozważyć scenariusz nadania konfliktowi charakteru międzynarodowego z udziałem sił z zewnątrz – powiedział Riabkow.

Mosze Jaalon, minister obrony Izraela, jednego z krajów zaniepokojonych planami dostaw S-300, oświadczył, że ten przeznaczony dla Syrii zaawansowany przeciwlotniczy system rakietowy jeszcze nie opuścił Rosji, a jeśli tak się stanie, Izrael będzie wiedział, co robić. Nie ujawnił źródeł swojej wiedzy na temat S-300.

Łukasz Sianożęcki, PAP
http://naszdziennik.pl

Brak komentarzy ze strony NDz jest najlepszym komentarzem.
Admin

Komentarzy 15 do “Opozycja może się zbroić”

 1. walerianda said

  No nareszcie nadzieja zaświeciła pełnym blaskiem. Skoro oni dostali zielone światło to i nasza opozycja na tych samych zasadach też.

 2. Griszka said

  http://www.infowars.com/send-john-mccain-to-guantanamo-bay/

  McCain z gospodarską wizytą u wahabickich bandytów operujących w Syrii z ramienia NATO i Izraela. Ciekawe czy w programie było przewidzine palenie amerykańskiej flagi albo degustacja potrawki z serca syryjskiego żołnierza…

 3. andrzej said

  Iście w duchu specjalistyczno – katolickim uprawia politykę ten NDz.

  Może niech sami ogłoszą zbiórkę na pomoc tej coraz bardziej gnębionej „opozycji” syryjskiej.

  A może niech sami zajmą się kupowaniem broni w Izraelu i przerzucaniem jej partyzantom – walczącym
  o „demokrację” i szczęśliwość narodu syryjskiego.

 4. Griszka said

  Ashton: „Dodała, że ewentualne dostawy broni przez UE będą miały na celu ochronę ludności cywilnej”
  Nie wiem jak ogłupionym lemingiem trzeba byc, aby powyższą brednię kupic.
  Przynajmniej wiemy, że Unia Jewropejska oficjalnie dołączyła do wojny w Syrii po stronie bandytów z FSA.

  Takie działania tylko wybudziły z letargu rosyjskiego niedźwiedzia. Rosyjskie uzbrojenie popłynie teraz szerokim struminiem do Syrii i Iranu.

 5. Marucha said

  Re 4:
  Niech Pan popyta tzw. Polaków.
  Pewnie z jakieś 90% powie Panu, że reżym syryjski trzeba obalić, a ludność cywilną chronić.
  Bo oczywiście dostarczanie broni rebeliantom pomaga chronić ludność cywilną. Tak zawsze było, czyż nie?

 6. Griszka said

  @5
  Wielu pytałem. Niestety jest dokładnie tak jak Pan mówi. Blokada informacyjna i ślepa wiara w słowa blondynki ze szklanego ekranu robi swoje.

 7. andrzej said

  Re 5, 6:

  Ja, nie tylko pytałem, ale próbuję tłumaczyć!

  Jakie reakcje? Ano uśmiechając odwracają się i odchodzą nie chcąc mnie słuchać, albo pukają się w czoło, albo mówią zmień temat i co tu robić Panowie?

 8. Krzyś said

  ad. 5, 6, 7 – Ja też nie poprzestając na pytaniu, próbowałem zachęcać do samodzielnego myślenia i krytycznej oceny wyziewów wydobywających się pluralistycznie ze wszystkich mętnościekowych „mediów”…Bez rezultatu. Patrzą -(w najlepszym wypadku) – jak na nieszkodliwego wariata, teoretyka spiskowego itp. U mnie w pracy (szanowany Instytut) – znalazłem 1 (słownie: jedną osobę) – której też tu się coś nie zgadza. Ale ona ma kredyt hipoteczny, małe dzieci i dużo do stracenia. No właśnie, co robić…?

  P.s. Niedawno zapisałem się do Krucjaty Różańcowej. Co o tym myślicie?

 9. walerianda said

  W 1995 napisałem tak jak wszyscy poprawny tytuł „BAndyta Milośević” tak jak i wszyscy. Podkreślam, że wydanie edytowane było w kraju agresora. Zapewniam Was drodzy Państwo, że treść artykułu zachwyciła Jugosłowian. Z całej serii zachowałem jeden na pamiątkę. Komu w Polsce wtedy można było wytłumaczyć zasadność gnębienia i maltretowania biednych Kosowiaków przez zdziczałych Serbów, no komu? Masowy mord w Srebrenicy, gdzie faktycznie wycięto w pień, wpuszczoną rebeljancką dywizję w kocioł do dziś się nie może doczekać odkrycia grobów . Nie znajdą ich nigdy bo pozabierali swoich bliskich z tej błotnistej kotlinki. Bliskich tych co nie chcieli zgodnie z konstytucją zgłosić wniosku o separację i odczekać 5 lat zgodnie z Federacyjną Konstytucją tylko chwycili za broń i to przeciwko sobie, wyciągnęli ręce po NĘDZĘ zaoferowaną przez niejakiego Bila Clintona. Przerobiona Jugosławia nic nie dała polskiemu społeczeństwu, które w całkowitym zaślepieniu i amoku daje w dalszym ciągu okradać się z resztek i ogłupiać. ………Nie należy jednak poddawać się ponieważ taka postawa jest nawet sprzeczna z prawem. „Kto zataja kryminogenny czyn ..”. itd. Rozumię, jest to bolesne mieć wokół siebie ludzi bliskich a zarazem odurzonych i będących permanentnie w amoku niewiedzy i w konflikcie z podstawami logiki. Krzewić wiedzę dalej.

 10. revers said

  formalnosc skoro same niemcy oficjalnie caly czas zaopatruja tzw. opozycje w kamizelki kuloodporne , oraz rozne gadzety do kamizelek, opatrunki.

 11. aa said

  nie ma i nie bylo czegos takiego jak „opozycja syryjska” sa bandy platnych za pieniadze amerykanskich europejskich, izraelskich, katarskich podatnikow pieniadze-mordercow z calego swiata, m.in z Eropy i Czeczeni. Do kazdych wyborow tzw opozycja-dezerterzy za pieniadze nie miala kogo wystawic przeciw legalnej wladzy. Gdyby nie finansowanie tych band juz dawno w Syrii bylby spokoj jak do r 2010
  to naprawde ochyda jak zachowuja sie tzw przywodcy europejscy. jak szlachetnie wobec nich wyglada rzad rosyjski. Nic nie pomoze w koncu ta ich bron potrzebuje kogos kto umi sie nia poslugiwac a wydaje sie ze tych samobojcow jest coraz mniej

 12. Mordka Rsenzweig said

  Pan Gajowy napisal:

  „[I po co to pieprzenie w bambus… wszyscy ludzie obdarzeni mózgiem wiedzą, że „opozycja” dostawała i dostaje broń z zagranicy – admin]”

  Ja pan Mordka sie zgadza z pan Gajowy, sze opozycja dostaje bron z zagranicy, a mianowicie od rozwiedki i od pan Putin.

 13. Brat Dioskur said

  Nagle wymagajaca kolegialnosci i zdyscyplinowanej jednosci Rada Komisarzy Ludowych w Brukseli wyrazila zgode na to zeby w kwestii dozbrajania „rebeliantow” syryjskich poszczegolne skladniki Eurokolchozu mogly decydowac o tym same.Dlatego UK i Francja z ochota podjely sie tego zadania tymczasem hol. min .spr. zagranicznych Timmermans uznal ,ze wokol Syrii kreci sie sie wystarczajaca ilosc dostawcow broni i odmowil zlamania embarga na dostawy broni w rejon konfliktu syryjskiego.Zlamanie go przez Londyn i Paryz wcale nie dziwi bowiem ostatnimi czasy „FSA” dostaje baty a dotad ich niezdobyta twierdza Aleppo jest juz prawie w calosci pod kontrola wojsk Assada.Widmo wyposazenia jego armii w rosyjskie S300 przeraza ewentualnych zwolennikow ustanowienia strefy wolnej od lotow ,bo rakiety te sa zdolne razic samoloty wroga na odleglosc 200 km!

 14. wi42 said

  Dobre podsumowanie i refleksje nt. Syrii:
  http://trueinform.ru/modules.php?name=Video&file=article&sid=16806
  (L. Iwaszow)

 15. Miłek said

  Ad.8
  Panie Krzysiu, jakiekolwiek tłumaczenie spływa jak po kaczce :(. Podsuwanie pod nos książęk, cytaty, fakty historyczne jak grochem o ścianę, nawet ci którzy twierdzą że nie korzystają z me(n)diów są na tyle przesiąknięci tymi kłamstwami (nie wiem jak, chyba podświadomie albo przenosi się jak choroba zakaźna, bo ja nie widzę innego wytłumaczenia), że nie dopuszczają myśli że to wszystko może byc zorganizowaną strategią, jak zaprogramowane roboty. A z kazydm dniem to wszystko wygląda coraz bardziej nienormalnie, zastanawiam się jak w ogóle można myslec ze cos tutaj dzieje się ot tak samo z siebie, że nie jest planem, jakkolwiek dziwacznym czy przerażającym by się wydawał.
  Naprawdę nie wiem czy poza modlitwą można coś jeszcze zrobić. Ostatnio tez powaznie zastanawiam sie nad dołączeniem do tej Krucjaty.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: