Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Uroki „bergolianizmu”
  revers o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  osoba prywatna o Wolne tematy (38 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (38 – …
  cep o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  jerzyjj o Morawiecki: Koronawirus może w…
  piwowar o Wolne tematy (38 – …
  Emilian58 o Zapomniany Dzień Zwycięstwa
  Emilian58 o Putin: Rosja nie ma problemów…
  lewarek.pl o Uroki „bergolianizmu”
  Emilian58 o Morawiecki: Koronawirus może w…
  lewarek.pl o Wolne tematy (38 – …
  Marek o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  Emilian58 o USA dały Ukrainie jasno do zro…
  Marek o Polska wzywa do demilitaryzacj…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 614 obserwujących.

Chiny rozpoczynają koło granic z UE potężną ekspansję ekonomiczną.

Posted by Marucha w dniu 2013-05-30 (Czwartek)

Białoruskie władze podpisały z ChRL umowę handlową na budowę przez Chińczyków specjalnej strefy ekonomicznej koło Mińska.

W celu zrealizowania tej umowy Białoruś wyznaczyła wokół międzynarodowego lotniska leżącego w pobliżu Mińska obszar o połowę większy niż Manhattan.

Na terenie tym, który jednocześnie przylega do międzynarodowej autostrady M1, łączącej Moskwę i Berlin oraz poprzez sieć szybkiej kolei posiada bezpośrednie połączenie z centrum Mińska, potężnym węzłem kolejowym i międzynarodowym lotniskiem, wybudowane zostanie 155-tysięczne miasto oraz liczne zakłady przemysłowe. Produkcja z tej ekonomicznej enklawy produkcyjnej ma trafiać w ramach wymiany handlowej na Białoruś do Rosji i Kazachstanu, które to kraje łączy wspólna unia celna. W dalszej perspektywie również trafiać będzie na obszar krajów UE, tym bardziej, że odległość enklawy do granic najbliższego państwa UE wynosi tylko niewiele ponad 300 km.

„To jest wyjątkowy projekt. Nikt nie będzie w stanie zbudować czegoś takiego w całej Europie. Infrastuktura jest tak potężna” – powiedział Gong Jianwei, chiński ambasador w Białorusi.

Na potrzeby tego nowego ośrodka produkcyjnego dostarczać energię elektryczną będzie nowa elektrownia atomowa, specjalnie w tym celu uruchamiana na Białorusi.

Oczywiście mimo, że budowa tego centrum przemysłowego finansowana jest w całości przez chińskie instytucje bankowe oraz firmy produkcyjne, które są zainteresowane ekspansją gospodarczą na obszar Europy Wschodniej, Kazachstanu i UE, to również mogą tam przenieść czy też uruchomić produkcję firmy z innych krajów, pod warunkiem, że zainwestują co najmniej 5 mln dolarów i będą prowadzić produkcję w sektorze technik wysoko zaawansowanych takich, jak biomedycyna i elektronika.

Planuje się, że pierwszy etap budowy specjalnej strefy ekonomicznej ma się zakończyć do 2020 roku, zaś pełne moce produkcyjne ma ona osiągnąć w ciągu kolejnych dziesięciu lat.

Jak na razie poza chińskimi przedsiębiorstwami zainteresowanie rozpoczęciem produkcji w tej specjalnej strefie ekonomicznej wyraziły firmy z Hong Kongu, Sinopharm Group oraz z Łotwy, Grindeks.

Zapewne korzystne rozwiązania podatkowe, np. 10-letnie zwolnienie od podatku dochodowego i od nieruchomości, przyciągnie również innych inwestorów, którzy korzystając z taniej siły roboczej oraz unii celnej zawartej pomiędzy Białorusią, Rosją i Kazachstanem otwierają szerokie perspektywy na ekspansję gospodarczą na tym dużym i chłonnym rynku zbytu?

Tak więc Białoruś z pomocą Chin zaczyna powoli się rozpychać, wykorzystując kryzys gospodarczy jaki dotknął większość z zachodnioeuropejskich firm , szukając dla siebie nowych możliwości rozwoju gospodarczego w połączeniu z oczekiwanymi wysokimi dochodami jakie ta nowa inicjatywa przynieść może w przyszłości.

Dla chińskich inwestorów również jest to niebywała okazja do podbicia dużego rynku zbytu we wschodniej części Europy traktując ją jednocześnie jako trampolinę biznesową do ekspansji na rynki państw Unii Europejskiej.

Jak widać nasz rząd próżnuje, a w tym czasie obok naszych wschodnich granic wyrasta dla polskich firm kolejny poważny konkurent.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo w tym artykule:
http://www.thejakartaglobe.com/business/china-builds-eu-beachhead-with-5-billion-city-in-belarus/

Pozdrawiam.
http://adnovum.nowyekran.net

Poprawka: „nasz rząd” wcale nie próżnuje. Przeciwnie, starannie, nie szczędząc wysiłku, rujnuje resztki Polski, zgodnie z wytycznymi, jakie otrzymali od tych, których nie wolno wymieniać.
Admin.

Komentarze 54 do “Chiny rozpoczynają koło granic z UE potężną ekspansję ekonomiczną.”

 1. lopek said

  Ooo! To i Chińczycy przyłączają się do niszczenie Eurokołchozu!

 2. Pokręć said

  Mi się spodobała zwłaszcza ta autostrada M1 Moskwa-Berlin. Ciekaw jestem, jak ona wygląda w Polsce.
  Taki polski sposób na Teutonów – wilcze doły. Wjeżdża taki do Polski i natychmiast w nie wpada…
  U nas mozna by skasować Chińczyków natychmiast. Niczego nie trzeba budować, miasta już są. Wystarczy tylko ogłosić specjalną strefę ekonomiczna na terenie Polski. I wystarczy.

 3. andrzej said

  Tak trzymać Panie Prezydencie!

  Trzeba przyznać, że pomimo wielu trudności umiejętnie zastopował Pan syjonistyczny ekspansjonizm.

  Jest Pan prawdziwym Prezydentem w przeciwieństwie do wszelkiej maści kundli okupującym nasz kraj!

 4. Józef said

  Chińczycy już nam budowali autostradę. Wzięli pieniądze a polscy podwykonawcy nic nie zobaczyli. Drogi też nie skończone.Na inwestycjach obcych, jeszcze się Białorusini przejada jak Zabłocki na mydle.

 5. Józef said

  Który dobry gospodarz wprowadza obcego pod dach, by ten mógł się szarogęsić za darmo? Mieliśmy inwestycje Azjatów, żydów, amerykanów i Bóg wie kogo a wygląda jak wygląda wszystko, tylko dziura w budżecie coraz większa..

 6. JO said

  Blad Bialorus Robi

 7. Józef said

  Strefy bezcłowe i bezpodatkowe to wynalazek diabła i sposób na nowoczesną kontrabandę. Białorusin nie zarobi u Chińczyka kokosów, tylko będzie konkurował z innym Azjatą, który z nich zje mniejsza miskę ryżu jako dniówka.

 8. Griszka said

  @5
  Chińczycy nie dali się nabrać i nie chcieli budować za „frajer” w co ich chciała wpakować ekipa Tuska. Inne polskie firmy przyjęły podobne kontrakty i musieli zwijać biznes, bo im nie chciano zapłacić za wykonywaną pracę.

 9. Marucha said

  Re 5, 6, 7:
  Wierzę w mądrość Łukaszenki – i że to on będzie rządził w owej strefie, a nie Chińczycy.

 10. Józef said

  @ Griszka
  Chińczycy chcąc wygrać kontrakt, sami zaproponowali cenę. Wzięli pieniądze i się zwinęli.

 11. Griszka said

  errata powinno być „musiały”

 12. Griszka said

  @10
  Wątpię, że od ręki im dali całą należną kwotę.

 13. Józef said

  Potęgi finansowe są tak cwane, że nie wierzę, aby dały drugiej stronie kontraktu zarobić. Dobry interes jednych, jest klapa drugich lub pętlą na szyję.

 14. Marucha said

  Re 13:
  Uwidim, posmotrim.

 15. JO said

  Ad. 9. Oby! Zycze z Calego Serca Lukaszence by Bialorus na tym Kontrakcie Zyskala .

 16. Józef said

  @Griszka
  Nie musieli brać całej kwoty. Wystarczy że wzięli cokolwiek. Nic poza podpisaniem papierków nie inwestowali, bo od tego mieli polskich podwykonawców.

 17. Marucha said

  Re 15:
  Może Chińczycy zyskają więcej – bo więcej inwestują.
  Ale wydaje mi się, że i Białorusi kapnie cokolwiek więcej, niż Polsce po bandyckiej prywatyzacji dokonanej przez Żydów z pozmienianymi nazwiskami.

 18. Józef said

  re14 Pożijom uwidim jak mawiał gruziński wynalazca mikroskopu Gównowidze


  Admin

 19. Maciej said

  Jak nie UE to Białoruś … No i mamy … Wszystkiego dobrego dla prezydenta Białorusi i narodu białoruskiego …

 20. Józef said

  Niczego nie pisałem złośliwie, bo życzę Białorusinom dobrze, tylko nie wierzę Chińczykom i w ogóle jakimkolwiek obcym inwestorom.

 21. Maciej said

  @ 4/ Józef

  Panie Józefie, zwinięcie się chińskich firm z polskiego rynku świadczy tylko o mądrości właścicieli … Przecież to jak się w Polsce buduje woła o … właśnie nie wiem sam o co ? O smołę i pierze dla decydentów, gilotynę, lincz, sznur ? Kiedy wykładowca na zajęciach spytał, czy ktoś wie dlaczego chińczycy zwinęli się z budowy, odpowiedziałem, że unimożliwiali drenaż pieniędzy publicznych. Wykładowca powiedzał, że to sedno choć nie spodziewał się takiej odpowiedzi z sali. Pieniądze nigdy nie miały trafić do podwykonawcy … Czy ktoś odzyskał choćby złotówkę ? Pieniądze z budżetu wybyły, do budujących nie trafiły więc gdzie są ?

  Banda skorumpowanych karłów moralnych sprzedawała zakłady z siłą produkcyjną za 10 % wartości, dobijając na zlecenie prawnie polską konkurencje dla zachodnich firm, a teraz drenują pieniądze publiczne za pomocną spółek, które wygrywają przetargi na zlecenia publiczne, zawyżając ceny lub po prostu nie wykonując zleceń, słyszał bo o winnych tych zaniechań sięgających miliardów złotych Prywatyzacja się skończyła, wchodzimy w nowy etap okradania, już nawet nie nas tylko przyszłych pokoleń, sprzedanych w łańcuchy spłaty długu publicznego i deficytu budżetowego.

 22. Józef said

  Tak się zawsze dzieje, jak obcy zdobędą przyczółki. Rosja też nieźle była wykolegowana. Póki jest prezydentem Łukaszenka, to być może nie pozwoli na drenaż.
  Ma on swoich wrogów wokół siebie i w końcu nie spróbują go odsunąć za przysłowiowe srebrniki. Nie brakuje takich, co już płacą. To kwestia czasu.

 23. Stolnik said

  http://www.viviflaminis-deogracias.pl.tl

  Orędzie z dn. 25.05.3013, Pan Jezus:

  Światowa masoneria powoduje w tym czasie wielkie zamieszanie, wywołując sztucznie kolejny już światowy kryzys finansowy. Następstwem najdotkliwiej odczuwanym przez zwykłego człowieka, jest nagłe załamanie na rynku pracy, którego skutkiem jest masowy, globalny wzrost bezrobocia.

 24. Sołtys said

  @21
  A jak nie ma już co sprzedać, to się buduje i sprzedaje.
  http://www.pasazer.com/in-13796-lotnisko,w,modlinie,na,sprzedaz.php
  Podobno zainteresowanym jest Solorz .

 25. Myli sie pan panie Jozefie. Lukashenko dba o swoich I dobrze rozggrywa Rosje, Chiny I EU. Rosja musiala obnizyc cene dostaw ropy i gazu keidy Bialorus podpisala wymiane ropy z Wenezuela. W nowej strefie place beda wieksze niz tam obecne. Nowa technologia i nowa produkcja

 26. Bialorus film Jun 21, 2011
  O premierze pierwszej części tego dokumentu rozpisywała się we wtorkowym wydaniu Gazeta Wyborcza. Jak podaje to szacowne wydawnictwo: „Polskie wtyczki Łukaszenki przygotowały propagandowy film, który szkaluje Polskę”. Czy tak jest faktycznie i jak bardzo trzeba było podpaść wrogim Polsce kręgom, aby dostać się na pierwszą stronę GW już teraz możecie Państwo zobaczyć i ocenić. http://youtu.be/DaThIasA_28

 27. AlexSailor said

  Ad2 @Pokręć
  Komentarz miesiąca.
  To prawda, wystarczy skasować idiotyczne przepisy i cała Polska stanie się konkurencyjna strefą ekonomiczną. W zasadzie nawet bezkonkurencyjną.

  Niestety, wydaje mi się, że Białoruś wyjdzie na tej „strefie” jak Zabłocki na mydle.
  Gdyby Chińczycy, czy ktokolwiek, inwestowali na normalnych warunkach, jak w całym kraju, to byłaby szansa na sukces.
  A tak, to będzie zabójcza konkurencja dla reszty kraju, przynajmniej w eksporcie.
  Wielkiej zręczności wymagałoby od Białorusinów wyciągnięcie jakichś korzyści, to jest technologii i procesu zarządzania.
  Tyle, że technologia jest nie tylko w Chinach, także na Białorusi – w końcu zrobić pralkę czy telewizor, to dziś nie jakieś niesamowite rzeczy, a w dziedzinie nauk ścisłych i inżynierii Białoruś stoi nie gorzej niż Chiny.
  Jedyne co Chińczycy wniosą, to fiducjalny pieniądz, z którym nie mają i tak co zrobić.

 28. Rysio said

  Chińczyk to niewolnik, który został 800 lat temu podbity przez Gingiz Hana.

  Mentalność typowo niewolnicza.

  To typ, który gdy zostanie wykopany na wyższe stanowisko, zaczyna traktować podwładnych jako pdnużek do wsiadania na konia.

  Ale co tam – już niedługo sami się przekonacie jacy są panowie Lee i Wang.

  🙂

 29. Zetef said

  No nie wiem. Łukaszenka to chytry białoruski chłop. Facet o zdroworozsądkowym podejściu do polityki. To jest realista a nie ciota na pasku UE.
  Ni sądzę aby dał się wykolegować skośnookim. Jestem pewien, że nieźle się zabezpieczył. Zresztą na czym miałby stracić? Chińczycy zapłacą za budowę, a kto będzie budował to jeszcze się zobaczy.
  Powtarzam to jest gospodarz ‚bat’ka’ a nie chujek łaszący się kanclerzycy Merkel.

  Ad.7 ‚Strefy bezcłowe i bezpodatkowe to wynalazek diabła i sposób na nowoczesną kontrabandę’ coś podobnego.
  Zawsze myślałem że to właśnie cła i podatki są wynalazkiem diabła.

 30. Xall said

  Rozumiem dylemat – gdy się przekleja tekst z innego bloga – to poprawiać błędy, czy nie? Ja tam bym poprawiał! O połowę to może być coś mniejsze, a nie większe…

 31. Wieslaw Czajkowski said

  Drogi Czytelniku:
  Wieloraka pomyslowosc polskich scenarzystow,wzmacniana patriotyzmem, a takze poprawnoscia polityczna, w prezentowanym nizej szkicu nie znalazla drogi do milosnikow sztuki filmowej. Nawet wzgardzili oni 30 tysieczna dotacja panstwowa na opracowanie scenariusza. Ostatnio Narodowy Teatr Stary im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie dolaczyl do nich. Dlatego autor poddaje szkic Twojej ocenie z nadzieja, ze znajdziesz w nim sedno rzeczy.
  Z pozdrowieniem – Wieslaw Czajkowski w roku 2013.

  SZKIC SCENARIUSZA FILMU PARIODUJACEGO POLSKA REDUTE NAD PACYFIKIEM, ZAINAUGOROWANA W ROKU 1986 PRZEZ WIESLAWA CZAJKOWSKIEGO, ZADEDYKOWANY ZOSTAL RODAKOM W ROKU 2006

  SCENA I
  Zachmurzone niebo. Pada deszcz. Na stacje El Toro wjezdza pociag. Na peronie atmosfera podniecenia. W oknie wagonu wymachuje Paderewski. Ludzie pedza, aby pochwycic jego bagaze (rok 1902, wraca z Australii). Sluzba Modrzejewskiej wita go radosnie. Pociag odchodzi, a woz, zaprzezony w dwa konie kieruje sie ku polnej drodze. Droga pusta. Siedzacy pod parasolem pasazerowie wozu wymachuja rekoma w strone rownolegle wiodacej autostrady. Na autostradzie pedza kabriolety , w tym samym kierunku co woz, a znajdujaca sie w nich mlodziez odmachuje pasazerom wozu wolajac: Spozniles sie Ignasiu o 150 lat!
  Woz toczy sie dalej (25 kilometrow). Wjezdza do zadrzewionego wawozu. Zastaje tu kipiace nowoczesnoscia zycie na wszystkich kondygnacjach szklanej budowli, imitujacej most wiszacy. Wewnatrz budowli umieszczony jest Domek Modrzejewskiej, a w nim gra Ignas swoje utwory przed wniebowzieta Helena i jej mezem Chlapowskim. Zgromadzona dokola Domku mlodziez klaszcze Ignasiowi krzyczac: Spozniles sie Ignasiu o 150 lat. Osusz sie, bo zmokles na wozie i dolacz do nas. Chcemy ujrzec Twoje i Pani Heleny wystepy w nowej oprawie. Syn Pani Heleny pokaze nam wszystkie mosty, jakie zbudowal na terenie USA.
  Po spektaklu Ignasia i Heleny, wszyscy udaja sie na rozlegly teren i tam spaceruja po 39 makietach mostow ulozonych topograficznie na konturze terytoium USA. Wejscie na teren strzega dwa postumenty. Na jednym Tadeusz Kosciuszko, a na drugim Kazimierz Pulaski. Obaj na koniach z wyciagnietymi szablami. Wzasiegu mostow dominuje budowla Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej z przylegajaca don replika Modrzejowki spod Krakowa, a na przedluzeniu tejze replika Muzeum Powstania Warszawskiego.

  SCENA II
  Z wawozu wyjezdza w zaprzegnietym w dwa konie wozem zasmucony Paderewski i placze gdy mija przed wawozem obracajacy sie na osi hotel i odjezdzajace spod niego w kierunku wawozu dostawcze autobusy pelne pasazerow. Z autobusow machaja ku niemu i wolaja: Nie opuszczaj nas Ignasiu!
  I znow widzimy dwie drogi. Po polnej porusza sie woz bez Ignasia, a po autostradzie pedzi kabriolet z machajacym rekoma Ignasiem, ktory wola: Spiesze sie, bo musze wpasc na baze wojenna El Toro, aby ujrzec tam Maly Krakow! Gdy dokonuje przegladu Malego Krakowa, daje wyraz swej radosci, szczegolnie gdy oglada turniej husarow i nieopodal polozona, pelna atrakcji Wioske Zakopianska, a w niej poruszajace sie postacie w regionalnych strojach Polski.

  SCENA III
  Korowod wozow z Modrzejewska na czele. Opuszczaja wawoz (rok 1906). Placza przez caly czas jazdy polna droga. Na autostradzie w kabrioletach mlodziez wola: Nie placz Heleno, za lat 150 powrocisz tutaj!

  SCENA IV
  Leca aerobusy ponad Atlantykiem i nad kontynentem Ameryki niosac tysiace Modrzejewskich z Polski i turystow z calego swiata. Leca ku Osrodkowi Znamienitych. Na kazdym z nich podobizna Modrzejewskiej. Nad Narodowym Zabytkiem Historycznym w Wawozie (Canyon) Modjeska rozciagniete sa ciemne chmury. Pada deszcz. Szum deszczu zaklocany jest melodiami Szopena. W ptasim sanktuarium wawozu fruwaja ptaszki. Na drogach polskich na traktorach mlodziez polska. A na autostradzie z kabrioletow dobywaja sie glosy: Dolaczcie do nas. Jedziemy do Malego Krakowa, bo tam, w El Toro, polozona jest Mala Polska!

  SCENA V
  Dolaczcie do nas, bo z El Toro popedzimy przez wszystkie mosty Ralph’a Modjeski w USA, az do jego Mauzoleum w Inglewood w Kalifornii – rozlegaja sie glosy z kabrioletow.

  SCENA VI
  Z traktorow do kabrioletow przenosi sie mlodziez polska. Wysiadaja przed Mauzoleum i cizba wielka zblizaja sie do krypty z prochami Ralph’a. Oddaja mu hold pod takt zalobnego marsza Szopena. Uroczystosc przerywa glos: A teraz w droge do Modjeska Canyon!

  SCENA VII
  Kawalkada kabrioletow pedzi autostradami, ulicami miast, szosami i tp. do Modjeska. Mijaja miasta i miasteczka. Konczy trase na rozleglym parkingu obok rotujacego hotelowego wiezowca. Stad tlum mlodych podaza ku dwom pomnikom, Pulaskiego i Kosciuszki. Pomniki umieszczone po bokach wjazdowego luku z napisem MODJESKA. Mlodziez przechodzi na druga strone luku i powoli ze spiewem podaza po prymitywnej drodze obrosnietej wiekowymi debami. Na zakonczeniu drogi rozlegla, otwarta przestrzen, a na niej zarysowany kontur USA z 39 mostami Ralph’a w miniaturze. Mlodziez przyspiesza kroku i po przejsciu mostow zbiera sie w jednym miejscu skandujac: Teraz obejrzymy Maly Krakow w El Toro, Mala Polske w sercu USA.

  SCENA VIII
  Mapa USA, a w jej srodku Modjeska Canyon z GENEALOGIA RODU MODRZEJEWSKICH. Pod nia napis: Niech Zyje Przyjazn Polsko-Amerykanska – przy dzwiekach odtwarzanych skocznie fragmentow hymnow Polski i USA, nakladajacych sie na siebie, przeplatanych ze soba.

  Z OSTATNIEJ CHWILI:

  W dniu 9 maja Glowny Inicjator projektu Polskiego Regionu Tradycji i Kultury w Amerykanskiej Przestrzeni Kulturowej (PRTKwAPK – POLSKIEJ REDUTY NAD PACYFIKIEM) otrzymal zawiadomienie, iz Prezes Sadu Okregowego w Warszawie w dniu 26 lutego 2013 podtrzymal zasadnosc ZARZADZENIA Sygn. akt XXIV C 455/11 z dnia 28 lipca 2011 zwrotu Inicjatorowi pozwu przeciwko Rzadowi Rzeczypospolitej Polskiej, wniesionego w dniu 2 lutego 2011 z tytulu odmowy udzielenia poparcia dla REDUTY. Odmowa Rzadu miala miejsce w Warszawie w dniu 6 wrzesnia 2006 roku.
  ——-

  http://www.bloomberg.com/news/2013-05-26/china-builds-eu-beachhead-with-5-billion-city-in-belarus.html

  W Bialej Rosji mniej glupoli niz w Polsce

 32. Do interesu można zarówno przystąpić, jak i z niego wystąpić.

 33. Kar said

  re:24

  hm..takie bajki dane byly mi slyszec dawno temu w Kanadzie: o cudzie ekonomicznym Kanady! A dzisiaj chinski chlam zalewa rynek kanadyjski, opuszczone zaklady pracy zarosly lebioda..a mialo byc tak fajnie-kolorowo. Krwiozercze politycy dzisiaj zacieraja lapy-zrobili mamone wpuszczajac w sciek przecietnego konsumenta

 34. aa said

  wy durne polaczki potraficie tylko krakac a w miedzyczasie wasz rzad pasie sie na waszej glupocie wpaja wam nacjonalizm i wpakowal was w zadupie niemieckie. Bialorus tez jest w Europie tylko tej czysciejszej moralnie i przyrodniczo dla tych ktozy maja trudnosci z geografia. Etnicznie to slowianie-jak wy-mazacy aby byc semitami lub germanami

 35. Józef said

  Zetef powiedział/a

  Zawsze myślałem że to właśnie cła i podatki są wynalazkiem diabła.
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  Ignorancja czy głupota? Kto nie zapłaci podatku to zapłaci każdemu, co do niego przyjdzie i zaoferuje ”opiekę”. Lepiej mieć za sobą powagę państwa niż rzezimieszków.
  Szlachta też nie lubiła podatków płacić i z powodu jej przywilejów, do dziś nie możemy się z niewoli wydostać. Czy w Rosji car miał dla feudałów w kwestii podatkowej miękkie serce, jak król w Polsce?

 36. Józef said

  Aby jakiekolwiek państwo mogło się optymalnie rozwijać, to każdy przynajmniej teoretycznie, powinien mieć równe szanse. Strefy wolnocłowe wykluczają taką możliwość i bliższej czy dalszej perspektywie uczynią z Chińczyków beneficjentów, którym ktoś musi zapłacić. Wydaje się, ze oprócz zwolnień podatkowych i przejęciu pól darmo mienia państwa Białorusi, będzie tym czynnikiem niewolnicza siłą robocza.
  Gdy obcy kapitał inwestuje, to odpowiednio zabezpiecza sobie poprzez sponsoring polityczny, kolejne przywileje. Rządzące partie dla własnych interesów wcześniej czy później na ten lep pójdą, lub same zaoferują zmianę ustawodawstwa w tym zakresie.
  Tak się przecież dzieje na całym świecie.

 37. Zetef said

  Ad.35 Józef zastanów się. ja naprawdę czasami myślę, że lepiej mieć do czynienia z rzezimieszkami niż z Państwem. Rzezimieszki dotrzymują słowa. Jak płacisz za ochronę to jesteś chroniony. Państwo nie dotrzymuje słowa. Dyma cię żywcem i nawet nie pogłaszcze.
  Poza tym Państwo (w sensie administracja państwowa) wykazuje nadzwyczajny talent w wymyślaniu wciąż nowych i nowych podatków. Przecież nawet osławiona składka na ZUS to podatek.
  Wyobrażasz sobie że jakiś rzezimieszek (Baranina, Kiełbasa czy inny Dziad) wymyśliłby VAT, albo akcyzę albo podatek od darowizny.
  Mało tego że jesteś dymany przez państwo to jest to dymanie wielokrotne. Podatki płacisz na okrągło – jawne i ukryte. O jakiej powadze Państwa mówisz? No bo chyba nie o powadze Państwa Polskiego?
  Wydostawanie się z niewoli nie ma nic wspólnego z podatkami.
  To ty jesteś w tej chwili niewolnikiem państwowym i twoi potomkowie również, nawet ci nienarodzeni już mają długi.
  Powaga państwa – dobre sobie.

 38. Marucha said

  O połowę to może być coś mniejsze, a nie większe…

  Dlaczego?

 39. Marucha said

  Nie sądzę, aby chytry Łukaszenka pozwolił Chińczykom na stworzenie państwa w państwie, chińskiej enklawy rządzącej się własnym prawem, mającej własną policję, sądy, wojsko i pieniądz.
  Na takie coś to mógł sobie pozwolić np. senator Stokłosa w Polsce.

 40. Józef said

  etef powiedział/a

  To ty jesteś w tej chwili niewolnikiem państwowym i twoi potomkowie również, nawet ci nienarodzeni już mają długi.
  Powaga państwa – dobre sobie.
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  Czym jest podatek od ofiary życia lub męczeństwa?
  Za moje Polskie Państwo zbyt wielka danina polskiej krwi została przelana i żadne bydlę Twojej miary nie postawi jej na jednej szali z należnym podatkiem.

 41. Xall said

  Dlatego, że większe 🙂 A tak przy okazji, większe półtora raza…

 42. Miroslaw Berdard D said

  To to że Chińczycy razem z Polskim rządem wycyckali Polskich przedsiębiorcó∑ to dobrze. Pierdolnijcie się dobrze w głowę. Jacy dobrzy Ci chińczycy. Wzieli kasę któ®a się należała Polskim firmom bo Chińczycy nie budowali tylko byli inwestorem. Wzieli kontrakt za taką kasę czyli zgodzili sie na warunki. Stracili na tym Polscy przedsiębiorcy. Bo Chinile wzięli kase, Polacy zainwestowali swoje pieniadzę ale zapłaty nie uwidzieli.

  Ale do Was kacapy nie dociera. Byscie chińczykowi i ruskiemu do dupy wlezli. Jak to dobrze że takich skrzywionych inaczej jest tylko garstka.

  Ale gdyby firma nie była z Chin tylko z Izraela to wtedy by się sypały gromy.

  Mam nadzieję że jak Polska będzie kiedyś wolna to takich jak Wy się wypedzi z tego kraju na stepy Kazachstanu. A przynajmniej proszę nie przeprowadzać się na Śląsk.

 43. Wosiu said

  Miałem się nie wypowiadać już, ale w ramach wyjątku:

  – niektóre osoby nie mają tutaj pojęcia o Chinach i Chińczykach, ponieważ mam znajomego w Pekinie, żonatego z Chinką, znam te sprawy nieco lepiej: jest tak, że przy Chinach Polska to wsiowe, niedorozwinięte, brudne zadupie, w niektórych dziedzinach praca w Polsce jest już tańsza niż w Chinach, żona kolegi jak przyjechała do Polski, to się tylko pytała, czemu tu jest tak brudno, czemu drogi są dziurawe i czemu tutaj jeżdżą takie małe samochody,
  – Polska to polityczny i ekonomiczny karzełek wobec Chin (sam Szanghaj ma większy eksport i dochody niż cała Polska) stąd różne wielkomocarstwowe gesty w Polsce typu: bojkotujemy Chiny za Tiananmen to śmiech na sali,
  – z Chinami robią interesy wszyscy, i to z pocałowaniem w rękę, tylko Polska nie może, wygląda to na planowe działanie okupantów Polski,
  – Chińczycy mają taki nadmiar kasy, że Polska mogłaby na kolanach skamleć o chińskie inwestycje i dobrze by na tym wyszła,
  – Polska była planowana na europejski przyczółek Chin, ale okazja prysła z winy strony polskiej, teraz tę rolę przejęła Białoruś,
  – nie rozumiem jakichś dziecinnych zastrzeżeń co do kolejnego bardzo sprytnego ruchu Białorusi,

  – tymczasem Chińczycy przejmują Smithfield, a co za tym idzie Animex (Morliny, Krakus, Berlinki itp).

 44. Miroslaw Berdard D said

  ad 42) To nalezy sie spodziewac ogromnego spadku na jakosci tych wyborow. Rzeczona chinka ci nie powiedziala ze owszem moze samochody sa wielkie ale wszystkie sa kopia samochodow produkowanych na zachodzie. Zmienia sie tylko nazwa i jakosc. To samo dotyczy telefonow i innego badziewia jak zabawki itd itp. Mysl techniczna jest na zachodzie i tego nikt i nic na dzien dzisiejszy nie zmieni. Stopa zyciowa w miastach moze i jest porownywalna do Europy (co niektorych) ale na wsi to brud, smrod i ubustwo.

 45. Miroslaw Berdard D said

  ad 42) Ja tam wole slaskie gowno w polu niz fiolki w neapolu.

 46. revers said

  To juz Siemens, BMW, VW tak nisko spadla? korporuja na calego w reichu tylko skladaja bmki, no moze tylko oprocz te najwyzszej klasy.

 47. Zetef said

  Ad. 43 To ciekawy cytat. A możesz powiedzieć z jakiego to wiersza? Bo właśnie szukałem i nie mogę znaleźć. Może to jaka tajemnica?

 48. MatkaPolka said

  Andrzej Lepper probowal nawiazac wspolprace z Bialorusia to go bandyci z SS zabili

 49. Miroslaw Berdard D said

  ad 46) To slyszalem w piosence jakiegos poznanskiego rapera. Lepsze polskie gowno w polu niz fiolki w neapolu.

 50. Wieslaw Czajkowski said

  Amerykanie maja w Kanadzie Campobello, to jest to, co maja miec w Bialej Rosji Chinczycy i dlatego pochwalam Aa re.34 za odwage wyrazenia sie o Polakach, jako glupcach. Podzielam jego zdanie. Mogliby miec to samo nad Pacyfikiem, ale nawet taki madry Lepper tego nie dostrzegal i dopuscil do skreslenia tej okazji przez Kaczynskiego.Szkoda, ze obaj nie zyja, bo by napewno powiedzieli cos na ten temat.

 51. Marucha said

  „Wolę polskie gówno w polu,
  Niż fijołki w Neapolu.”
  jest autorstwa Kazimierza Przerwy-Tetmajera

 52. Zetef said

  Ad.40 Józef już ci kiedyś mówiłem, zmień dilera. Jakiś szajs ci sprzedaje. A ty potem masz huśtawkę nastrojów. No sam przeczytaj:
  ‚Czym jest podatek od ofiary życia lub męczeństwa?
  Za moje Polskie Państwo zbyt wielka danina polskiej krwi została przelana i żadne bydlę Twojej miary nie postawi jej na jednej szali z należnym podatkiem.’
  Zupełnie jak profesor socjolog z PAN’u. Jednym słowem bełkot.

  Ad. 51 Zgadza się. Tylko to jest chyba strofa z jakiegoś wiersza. I tu jest zagadka – z jakiego? Szukałem ale nie mogę dojść z jakiego.

 53. andrzej said

  Re 50:

  Pragnę jeszcze dodać, że co niektórzy i na Madagaskarze!

 54. […] Białoruskie władze podpisały z ChRL umowę handlową na budowę przez Chińczyków specjalnej strefy ekonomicznej koło Mińska.W celu zrealizowania tej umowy Białoruś wyznaczyła wokół międzynarodowego lotniska leżącego w pobliżu Mińska obszar o połowę większy niż Manhattan. https://marucha.wordpress.com/2013/05/30/chiny-rozpoczynaja-kolo-granic-z-ue-potezna-ekspansje-ekonom… […]

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: