Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (38 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (38 – …
  cep o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  jerzyjj o Morawiecki: Koronawirus może w…
  piwowar o Wolne tematy (38 – …
  Emilian58 o Zapomniany Dzień Zwycięstwa
  Emilian58 o Putin: Rosja nie ma problemów…
  lewarek.pl o Uroki „bergolianizmu”
  Emilian58 o Morawiecki: Koronawirus może w…
  lewarek.pl o Wolne tematy (38 – …
  Marek o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  Emilian58 o USA dały Ukrainie jasno do zro…
  Marek o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Maya o Morawiecki: Koronawirus może w…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 614 obserwujących.

Minęły trzy lata od śmierci dr. Dariusza Ratajczaka

Posted by Marucha w dniu 2013-05-30 (Czwartek)

11 czerwca 2010 roku znaleziono zwłoki zmarłego mężczyzny w samochodzie na parkingu przed supermarketem Karolinka w Opolu. Po dziesięciu dniach rozkładające się zwłoki zostały zidentyfikowane: ofiarą był 48-letni dr Dariusz Ratajczak.

Zaszczuty i zamordowany. Nietrudno zgadnąć, w jakich kręgach należało by szukać sprawców.

Przyjęto wersję samobójczej śmierci, choć wyłaniają się wątpliwości. Samochód, jego własny renault kangoo, miał stać na parkingu od 28 maja, jednak niektórzy świadkowie zaprzeczają tej wersji twierdząc, że samochód nie stał tam tak długo, lecz został podrzucony później. Autem tym zamierzał dr Ratajczak udać się do Holandii, gdzie miał pracować w prywatnej firmie jako tłumacz.

Trudno więc wytłumaczyć, dlaczego ktoś stojący przed nową szansą życiową mógłby targnąć się na swoje życie.

Pogrzeb odbył się w warunkach konspiracyjnych. Nikt niepożądany nie był poinformowany o terminie pochowania zmarłego. Obecni byli tylko członkowie rodziny i najbliżsi przyjaciele, w sumie kilkadziesiąt osób. Tablica na jego grobie informuje, iż zmarł 29 maja 2010 roku.

Nie można tu nie wspomnieć o osobliwym pożegnaniu ze strony „Gazety Wyborczej”, która wiadomość o śmierci swej ofiary umieściła pod tytułem „Znaleziono ciało kłamcy oświęcimskiego”.

Doktor historii Dariusz Ratajczak mówił: „Każdy szanujący się historyk jest z natury rzeczy rewizjonistą. Bo zadaje sobie pytania: czy aby na pewno?” Taka postawa badawcza przyczyniła się do wydania wiosną 1999 roku stustronicowego zbioru esejów pt. „Tematy niebezpieczne”. Znalazła się tu także licząca cztery strony praca „Holocaust to mit?”, w której pisał:

Od połowy lat 70-tych holocaust, traktowany jak religia, jako coś wyjątkowego, nie mającego precedensu w dziejach świata, zaczyna spotykać się z odporem ze strony historyków – rewizjonistów. Krytykują oni nie tylko wyjątkowość, ale także rewidują dotychczasową wersję wydarzeń. Innymi słowy poddają rewizji oficjalnie podawaną liczbę Żydów zgładzonych podczas wojny, a także sposoby ich uśmiercania.

Przedstawienie amerykańskich i europejskich rewizjonistów, a także ich kłopotów i problemów życiowych wynikających z wyznawanych poglądów spowodowało błyskawiczną zmianę w życiu opolskiego historyka. Autor został okrzyknięty kłamcą oświęcimskim przez „Gazetę Wyborczą”, która zażądała też jego usunięcia z uczelni. Na łamach tego dziennika „profesor” Bartoszewski wysyłał go na leczenie psychiatryczne (skąd my to znamy?).

W maju 1999r. wpłynął do Sądu Rejonowego w Opolu akt oskarżenia o to, że dr Ratajczak „publicznie i wbrew faktom zaprzeczał zbrodniom nazistowskim w okresie II wojny światowej na osobach narodowości żydowskiej”. W kwietniu dostał (po roku zawieszenia w pełnieniu obowiązków) zwolnienie dyscyplinarne z Uniwersytetu Opolskiego wraz z zakazem pracy w zawodzie nauczycielskim na okres trzech lat. Po otrzymaniu wilczego biletu z uczelni doktor historii imał się różnych prac dorywczych, pracując m.in. jako portier. W czasie wolnym pisał interesujące artykuły w czasopismach prawicowych. Jeden z jego przyjaciół wspomina to tak:

Doktor Ratajczak popełnił błąd, nie komentując streszczenia, którego dokonał, co stało się pretekstem do przyparcia na niego ataku. Atak był bezwzględny i brutalny. Darek został wyrzucony dyscyplinarnie z uniwersytetu, otrzymał zakaz nauczania na wszystkich szczeblach, a jego sprawą zajęły się prokuratura i sąd. Mijały miesiące, a potem lata – nie mógł znaleźć pracy, był napiętnowany jako ten, który uważa, że w Oświęcimiu nie było komór gazowych. (…) Uważam, że jego historia dowodzi, iż żyjemy w państwie, w którym można zniszczyć człowieka za przekonania.

Dodajmy: zdawał sobie sprawę z tego, iż skutkiem drążenia niebezpiecznych tematów może być katastrofa życiowa. W 1998r. zanotował:

Pisanie o stosunkach polsko – żydowskich jest czynnością ryzykowną. (…) Konsekwencje są zazwyczaj smutne: towarzyski bojkot, rasowy i wydawniczy knebel, ostatecznie – zawodowa śmierć.

Pisał ‚na wygnaniu’ krótkie publicystyczne teksty, w których znajdziemy często głębokie myśli, np.:

Obecna walka z demoliberalnym Goliatem (…) winna wspierać się na filarze bezwzględnej wierności nauce Chrystusa. Przyjęcie takiej zasady, odpornej na świat antywartości, określi szerokie pole zasadniczego konfliktu, obejmującego m.in. pusty materializm, seksizm, sekciarstwo, globalizm, libertyński demoliberalizm, koncepcję człowieka ‚totalnie wyzwolonego’… – czyli to wszystko, co oferują ludzkości deprawatorscy planiści New Word Order („Antykomunizm a współczesność”).

Dr Dariusz Ratajczak był bardzo przywiązany do Ojczyzny. Pisał np.:

Albo Polska będzie wielka, albo przestanie istnieć. Nie stać nas na średniość. To będzie zadanie dla Waszego pokolenia. Jesteście je winni również cieniom tych, którzy zginęli w nierównej walce w pierwszych latach po zakończeniu drugiej wojny światowej.

Dr Ratajczak jest jedną z wielu osób, które w ostatnim okresie zakończyły swe życie w sposób dziwny i tajemniczy.

CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI !

Zygmunt Białas
http://dakowski.pl

W gajówce znajduje się dość duża liczba tekstów autorstwa śp Dariusza Ratajczaka, bądź też jemu poświęconych. Wystarczy wrzucić słowo Ratajczak do lokalnej wyszukiwarki.
Admin

Komentarze 52 do “Minęły trzy lata od śmierci dr. Dariusza Ratajczaka”

 1. andrzej said

  Nic nie dzieje się bez przyczyny!

  W tym przypadku przyczyną śmierci śp. Dariusza Ratajczaka był patriotyzm i mówienie prawdy!

  Cóż, zwłaszcza za obecnego folksdojcza nasiliła się fala mordów (politycznych) na zlecenie!

 2. JO said

  Dr Ratajczak jest jedną z wielu osób, które w ostatnim okresie zakończyły swe życie w sposób dziwny i tajemniczy.

  Ostatnio dowiedzialem sie, ze moja znajoma po fachu popelnila samobojstwo. Samotna kobieta, goniona systemem finansowym do npracy, by zarabiac pieniadze na utrzymanie sie. Psychicznie nie dala rady, majac problem ze zdrowiem. Odebrala sobie Zycie. Ilu takich Polakow I Polek jest? Ilu zyje na granicy nedzy bez pomocy ludzkiej juz nie liczac na pomoc panstwa, ktore systemem NAS MORDUJE rekoma ustawodawcow – Zydo-Masonow.

 3. qwerty said

  Pamietam jego artykuly w tygodniku narodowym Tylko Polska

 4. Infonurt2 : w podobny sposób zmarła sędzina Trzcińska i jej ciało znaleziono w podobnym stanie rozkładu jak Darka. Chodziło mordercom-Żydom o wzbudzenie odrazy do naszych polskich bohaterów Narodowych! Oczywiście nasz haniebny ludek to kupił. W czasie mego pobytu w PRL bis w 2010 w listopadzie na pytanie o Darka – moi super wykształceni koledzy odpowiadali że o kimś takim nie słyszeli.. Trzcińska wywalczyła pamięć o polskim obozie koncentracyjnym KL Warschau w którym Żydokomuna mordowała polskich patriotów – głównie z AK- przez 10 lat 1945 – 1954!Piszę Polski obóz bo było ich po wojnie było wiele. Żydzi którzy chcieli przechrzcić niemieckie obozy na Polskie- przyznali się do masowych mordów Polaków w sposób zorganizowany. Dariusz został zamordowany przez agenta Mossadu którego polska policja schwytała ale zaraz poddano go ekstradycji do Niemiec – i facet znikł.Pracy nie dał Dariuszowi IPN a także i o.Rydzyk – ten trzymał go na liście rezerwowej 7 lat – o czym mi się wielokrotnie Dariusz skarżył. Dariusz i sędzina Trzcińska-Oboje są ofiarami zbrodniczej obojętności i Narodu Polskiego który nawet palcem w bucie nie kiwnął w ich obronie. Teraz polonia amerykańska się z Dariusza naśmiewa , uznając go z nieudacznika i płaksę proszącego o pomoc- patrz KAFEL z TEKSASU! Im bliżejn powrotu do PRL tym więcej agentów wpływu się ujawnia!

 5. JO said

  ad.4. Za „zbrodnicza obojetnosc” PRL Bis Narodu my wszyscy juz Placimy I bedziemy placic.

  Bog jest sprawiedliwy I kazde Grzesznikow. I DOBRZE!

 6. Fran SA said

  Z tego, co rozumiem, to w Polsce panuje taki terror, ze wszyscy sie bali skontaktowac nawet z rodzina prof. Ratajczaka. Polacy bali sie protestowac, pyskowac czy w ogole publicznie bronic autonomii akademickiej. Czy ktos mu wystawi pomnik? I ktoby mial pieniadze i odwage?
  Przeciez prof. Dariusz Ratajczak nawet nie napisal nic nowego! Taka informacje mozna znalezc wszedzie na internecie i w zydowskim portalu Neturei Karta! W znanej ksiazce prof. Finkelsteina! i w roznych publikacjach historykow. Mozna jeszcze poczytac pamietniki Churchilla czy de Gaula!

  I czy naprawde nie mamy zadnych problemow przechodzac obok takiego szkaradzienstwa?:

  http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,13987995,Mural_na_Zydowskim_Muzeum_Galicja_odsloniety.html

 7. JO said

  ad.6. Tak, w PRL Bis panuje atmosfera strachu. Tego nikt nie powie glosno ale ona jest. Tego jeszcze nikt nie opisal, bo my wszyscy jestesmy w Szoku poganiani Szokiem.

 8. Zerohero said

  Ten (mam nadzieję, że zbanowany) szachowy Pytong z Reims wszystkich obsobaczał, że piszą anonimowo. Anonimowość ma pewne minusy i jest złudna, ale w kraju niesprawiedliwym i zniewolonym nie można rozliczać z niej obywateli udzielających się na forum. Po prostu nie godzi się.

  Ratajczak został eksterminowany właśnie za poglądy.

  A teraz prof. Jasiewicz został odwołany z funkcji w PAN.

  W Europie SETKI ludzi poszły do więzienia za negowanie holokaustu. Grzywny zapadają pod byle pretekstem, a ustawodawcy szykują coraz bardzej mętne przepisy o tzw. mowie nienawiści. Przeciętny człowiek nie ma talentu na miarę Michalkiewicza by tak doberać słowa by nie był ahaka. Z resztą Michalkiewicz pewnych tematów i tak unika, a w sądzie bywał nie raz.

 9. 166 bojkot TVN said

  Jak wszyscy zaczniemy głosić poglądy „rewizjonistyczne” to kto zamknie cały naród?

 10. Nemo said

  Ad.9

  Wszyscy to raczej nie zaczną.

 11. Andy said

  Jak wiemy na oczach Narodu ś.p. Dariusz zostal zaszczuty, a potem zabity za to że był Polakiem.
  Naród jednak ma w nosie prawych i odważnych stawiających faktycznie czoło syjonistycznemu terroryzmowi i bandytyzmowi politycznemu!

  Kolejne skundlone „polskie władze”, kolejne ekipy zamordyzmu poprawności syjonistycznej nie tylko mordują synów Narodu Polskiego w biały dzień, to
  po przez żydowskie Min.Edukacji, żydowskie media i zażydzony kościół posoborowy zabijają ducha Narodu jego Wiarę Katolicką i efektywnie tworzą masy posłusznych zniewolonych idiotów….przepraszających w około za to, że…..żyją.

  Ludzie! odważnie i mądrze stawiajcie czoło satanistom syjonistycznym, trzymając się tradycyjnej przedsoborowej nauce K.K.
  Sami uczcie dzieci niezmiennych wartości katolickich (przedsoborowych), szacunku do prawdy, do życia w prawdzie, do prawdziwej Historii naszego Narodu, honoru bycia Polką/Polakiem, w całości odrzucajcie polskojęzyczne zatrute syjonistyczne media (Tel-Avizję, Zakłamane-piorące mózgi-Niepolskie Radio, koszerną prasę), bądźcie sobą, myślcie SAMODZIELNIE i działajcie w polocie ducha prawdy!

  Kto i kiedy postawi pomnik temu naszemu bohaterowi narodowemu-Dariuszowi Ratajczakowi za jego trud, poświęcenie i odwagę?
  Naród powinien to uczynić, widząc szczególnie teraz-pośmiertnie jaką ogromną złożył ofiarę, ofiarę swego życia i swoich bliskich, swej rodziny i swych dzieci które nadal ją ponoszą!

  Jak można za życia stawiać pomniki osobom które przez Żydów są wynoszone na „ołtarze” i pluć jednocześnie na faktycznych Bohaterów naszego ogłupianego, okradanego Narodu?
  W „nierządzie” pełno zdrajców i obłudników bez honoru i odwagi, bez szacunku dla samych siebie, nie mówiąc o innych!
  Tu nie ma wolności! Tu zamordyzm państwowy, terroryzm prasowy, tyrania kolejnych elit posolidarnościowych, państwo policyjne, zakłamane, obłudne, zdradzieckie najwyższego stopnia hipokryzji politycznej, cynizmu i bezprawia!

  Czcijmy i szanujmy pamięć takich jak dr,Dariusz Ratajczak, bo to wielka łaska Boża mieć w Narodzie takich bohaterów, tak prawych jak on.
  Dzięki takim jak on, prawda zwycięży, a prawdziwy Polski Naród żyje!
  Czytajmy Jego książki! Można naprawdę dużo dobrego się nauczyć!

  Cześć Jego pamięci!

 12. Pamiętliwy said

  Ci co znają i drążą prawdziwą historię całkowicie się z Dariuszem Ratajczakiem zgadzali i zgadzają. Matołów historycznych, nawet tych z dyplomami nie ma co brać pod uwagę. Hoplokau$t był zaplanowaną rozgrywką żydowską i to wysoce dochodową. To czysto żydowska robota a nie Niemiecka. Nawet cyklonik „B” zmajstrował niemiecki żyd Fritz Haber Noblista. 250000 zydów służyło w niemieckiej armii a w sztabie Hitlera – marionetki byli prawie sami żydzi. Oni byli w obozie czy obozach jako palacze zwłok i kapo. Do tego się najlepiej nadawali. A co robił żyd Cyrankiewicz? A żyd „maturzysta” – wywieziony z obozu w Oświęcimiu przez delegację z Bundu salonką? Pani Krecz Modelska to porusza. Holokaust to szwindel nad szwindalami. Żydowski geszeft. W XX wieku we wszystkich wojnach i rewolucjach rozpętywanych przez żydostwo zginęło około 200 mln ludzi. Żydów naciągnięte 6 milionków. Więc o jakim holokauście mowa? Wysłużyli się zbóje Niemcami i Rosją i zniszczyli pół Europy żeby przejąć władzę nad światem i jeszcze „penendzy” chcą od swoich ofiar zbydlęcone złodzieje.

  Więcej piszcie o rozgrywkach sefardyjczyków z aszkenazyjskimi żydami-chazarami, którzy za Bulana przeszli na judaizm a teraz chcą rządzić światem. Przedtem fallusa czcili.

 13. Easy Rider said

  Dariusz Ratajczak był znany przede wszystkim z „Tematów niebezpiecznych”, ale mniej znana jest jego książka „Tematy jeszcze bardziej niebezpieczne” – i to ona być może była powodem jego zamordowania, bo porusza on tam sprawy rzeczywiście bardziej niebezpieczne dla rządów światowych niż mit holokaustu.

  Trudno powiedzieć, czy książka jest jeszcze gdziekolwiek do nabycia, pobieżny przegląd w wyszukiwarce nie udziela pozytywnej odpowiedzi na to pytanie. Informacja o książce oraz fragmenty są tutaj:

  http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_77.html

 14. Jaq said

  Dariusza Ratajczaka zamordowali zydzi, ktorzy okupuja Polske.
  re: 12
  Ja Pan mysli, co sie stalo z zydami ktorzy służyli w niemieckiej armii, bardzo wielu na dowodczych stanowiskach a ktorzy przezyli wojne? Gdzie oni sie podziali?
  Czy nie wyjechali ze zrabowanym w Europie zlotem i dzielami sztuki do Ameryki Poludniowej?

  .

 15. Maverick said

  Od amerykanskiej milicji:

  Rzad jest naszym serwantem, sluga a nie dominatorem narzucajacym prawa niezgodne z konstytucja, nie ma prawa podatkowac bez naszej autoryzacji.

  Cala kabala kontrola na lotniskach na nasz nauczyc posluszenstwa I zyc w strachu ze jestesmy podejrzani a rzad jest dycydujacym co sluszne i sprawiedliwe. metody na lostniskach sa czyscie nazistowskie I niezgodne z etyka iprawem, sa jawnym molestowaniem, uprowadzeni sytemu monetarnego to oddzielny aspect tej tyrani, obywatele nie potrzebuja pozwolenia od rzadu aby wyrazac swoja dysabrobate dla rzadowych oligarchow.

  Caly sprzet robiacy zdjecia retgenowskie na lotniskach nalezy do kabaly, tak wiec za nasze pieniadze czynia ze swiata jeden wielki folwark I jedno wielkie wiezienie.

  Zły adres filmu – admin

 16. JO said

  ad.11. Ratajczak, to Nasz wspolczesny Bohater Narodowy. Zyc z Nami bedzie wiecznie dolaczajac do grona Meznych Polakow Patriotow, ktorzy sa wzorem dla nas po wsze czasy.

  Jego smierc nas wciaz poucza, bysmy nie grzeszyli zaniechaniem I Zbrodnicza obojetnoscia.

 17. Lily said

  Gdzie byli Kaczynscy,Rydzyk,i inni tzw „patrioci” ? Nikt nie wyciagnal do tego szlachetnego czlowieka,gorliwego Polaka reki.Dla mnie oni wszyscy sa siebie warci i graja do tej samej bramki(sluza temu samemu panu)

 18. Jacek said

  Bardzo ważny i jakże aktualny wywiad z dr Dariuszem Ratajczakiem

  http://www.infonurt3.com/index.php?option=com_content&view=article&id=4239:zbyszek-koreywo-wywiad-z-dr-dariuszem-ratajczakiem-x-15-2002&catid=34:zrdowie&Itemid=56

 19. walerianda said

  Naród i Jego dziedzictwo historią stoi. Gdyby nie podłość, lizusostwo i usłużność historyków nie byłaby Polska sprzedana i to na dodatek tak tanio, za łgarstwo. Głęboki ukłon wasala w stronę polskich uczelni tak zakłamanychi usłużnych w szalbierstwie. Trafił nam się jeden z nielicznych i zamiast czuć mir Narodu został trędowatym. Patrzyć można z odrazą na większość polskich uczelni jak biernie dobijają wybitne osiągnięcia swoich pracowników a zamiast mecenatu stosują niezawodny środek w postaci wyrzucenia na bruk. Jeszcze wrócimy do wybitnych zasług Uniwersytetu Opolskiego, AGH w Krakowie i pozostałych uczelni. Natomiast wszystkich wybitnych Polaków, którzy odeszli tak nagle w dziwnych i niewyjaśnionych okolicznościach pewnego dnia wezwiemy do Apelu Poległych. Nigdy nie zapomnimy o Waszej ofierze życia złożonej naszej Ojczyźnie. Marne to pocieszenie ale Wasz blask w Panteonie Polskich Patriotów będzie oślepiał naszych wspólnych katów.

 20. Maverick said

  Policja poprawnosci myslenia na tym forum jest podobna i wzrowowana na wschodniomienieckiej STASI. Prawie ze czasy czekistow i komisarzy z okresu Bieruta i Stalina ktorzy moga byc dumni ze swoich uczniow.

  >>> Czy będzie Pan uprzejmy powtórzyć to, co przeczytałem powyżej, abym mógł się upewnić? – admin

  Widac ze nauka nie poszla w las.

  Oczywiscie poziom nauki upadl, ale podnosi sie poziom zamordyzmu.

  W demorkacji my obywatele decydujemy a rzad i nasi przedstawiciele sa naszymi slugami.

  Podstawa wolnosci to wolnosc slowa, media reprezentuja obywateli a nie rzad, ptrza na rece rzadzacym, robia niezalazne dochodzenia w publicznych mediach czy sa skorumpowani i robia naduzycia, czy wykorzystuja pozycje dla wlasnych i prywatnych celow zamiast sluzyc obywatelom, stawiaja na pierwszym miejscu interes obywateli a nie rzadzacych czy ponadnarodowych instytucji.

  Gdy tego nie robia lamia konstytucje, dzialaja jak zorganizowana grupa przestepcza dla globalistycznej kabaly.

 21. Maverick said

  Napisalem powyzszy form na forum ksztalciuszkow popierajacych , kabale, Unie, zalecajacych zwiazki patnerskie, zwalczajacych wolnosc slowa, nie odnosi sie do dziennika gajowego.

  Szkoda, że Pan tego zupełnie nie zaznaczył… – admin

 22. Miroslaw Berdard D said

  Drodzy czytelnicy a teraz trochę rzeczywistości: Większa część obecnego społeczeństwo (tak jak w USA, Kanadzie, reszcie Europy) ma gdzieś historię, tradycje, nawet to kto rzadzi. Niestety 40 lat komuny, 23 lata postkomuny zrobiło swoje. Pranie mozgu mlodziezy, konsumpcjonizm. Ale kto mieszka w PL ten widzi że własnie to doły społeczne si odradzają: marsze niepodległości, kibice, marsze any pedalskie, tych przeciw jest zawsze wiecej niz tych za. A ilosc tych za spada w dol. Historia jest jak wahadlo. Demoliberlizm wlasnie musie sie odbic i jestem 100% pewny ze swiat pojdzie powli w drugim kierunku. Tak bylo jest i bedzie do konca swiata.

  1) Rzym na swoim koncu wygladal mniej wiecej tak jak uwczesna Europa: sodmia, klasa wyzsza upadła całkowicie w oparach rozpusty i alkoholu, W armi służyło jakieś 30% obywateli Rzymu itd itp.
  2) Pierwsza krucjata do Jerozolimy była wielkim poswieceniem i posiadala swietnnych i swietcyh dowodcow. Trzecia krucjata skladala sie w wiekszosci z ludzi chcacych sie oblowic (mozna to wyczytac co mysleli o tym owczesni papieze) i zreszta skonczyla sie splondrowaniem Konstantynopola.

  Coz powiedzmy sobie ze to co pisal ś.p Dr Ratajczak nie bylo dostępne dla szerokiej listy osób bo znajdowało sie głownie na polonica.net, Tak że 90% Polaków nawet nie wiedziało że ktoś taki istnieje.

 23. Zbyszko said

  Chyba nie ulega wątpliwości, że Dr Ratajczak dołączył do tych powojennych Patriotów, którzy męczeńsko zgineli za Polskę i pamięc o Nim powinna byc tak samo pielęgnowana.
  No coż, obserwując te setki tysięcy a nawet chyba już miliony szczęśliwych twarzy w galeriach handlowych, raczej nie ma co liczyc na jakieś powszechne upamiętnienie takich Postaci…

 24. Maverick said

  Gajowy:

  Skopiowalem a okienko zbyt male i nie zauwazylem.

  Nie ma zatem sprawy – admin

 25. RomanK said

  Pani(e_ Lily..pani zadaje paskudnie wredne pytania, na ktore prawdziwym polskim patriotom jest bardzo trudno odpowiedziec:-))))))
  Prosze cytowac, o przedmurzu, o mesjaszu, o wkladzie w tego…ize jak juz to wpod Wiedniem,,i Kircholmem:-))), a nigdy, przenigdy,,,w zadnym przypadku…
  ze wsrod serdeczych przyjaciol, psi zajaca…czy- ze poznaje sie w biedzie…a juz wobec nie wolno , ze z tego zapachu -ktory mnogl byc skutkiem strachu:-))))
  No i wogole nie wolno cytowac Tyminskiegio ,ktory twierdzi zupelnie niepoetycznie i zwyczajunie ….ze Polacy to….. tchorze.

 26. andrzej said

  Re 23: Przestaną wkrótce i po galeriach spacerować, jak co piąty będzie miał pracę!

 27. Marek said

  re18
  wywiad z Ratajczakiem jest doskonały, dzięki za link.
  Boże, dzięki Ci za takich ludzi, jak Ratajczak.

 28. Marucha said

  Re 25:
  Polacy, jeśli chodzi o samookreślanie się, sięgają chętnie do historii, do czasów świetności. Byliśmy wspaniałymi husarzami, a ci gorzej urodzeni – kosynierami. Walczyliśmy pod Wiedniem i pod Wizną. A cała Europa nas szanowała.
  I co z tego zostało?
  Smród w gaciach.

 29. andrzej said

  Następna nagonko – łapanka żydostwa na mówiącego prawdę!

  Profesor Krzysztof Jasiewicz, historyk z Polskiej Akademii Nauk, został odwołany – to reakcja na jego wypowiedź, że „Żydzi jako ofiary Holokaustu sami są sobie winni” – informuje „The Times of Israel”. Po wywiadzie profesora dla magazynu „Focus Historia Ekstra” stołeczna prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie nawoływania do nienawiści m.in. na tle różnic narodowościowych i publicznego znieważania grupy ludności.

  Kuźwa „znieważania grupy ludności”!

  Ta prokuratura – to do wysadzenia w powietrze! W godzinach pracy!

 30. Maciej said

  Cześć i chwała bohaterom …

 31. JO said

  Ad.28. Ja tak tego nie Widze . Widze Jednak cos gorszego. Wymordowano 10 000 000 Elity Polskiej, ktora Walczyla z Zydowskimi Sowietami w 1921 roku i wygrala o czym Swiat Nie Wie, bo Zydzi do tego przyznac sie nnie chca, ktora meznie stawia Opor najezdzcom w 39 Roku, ktora Walczyla dzielnie do poznych lat piecdziesiatych!
  Polacy wskazuja nie tylko na lata dawne Panie Gajowy…

  Widze, mase chlopsko-robotnicza, ktora bez Elity zostala poprowadzona na bezdroza I tak jest do tej Pory.

  Widze takich ludzi z tej masy Robotniczo- Chlopskiej jak Dr Ratajczak, ale I wiele takich jak Maz mojej Nauczycielki Historii , ktorzy byli owocem tej masy I mogli Byc Elita, ale zostali zamordowani, jak Popieluszko( choc Widze w jego Dzialaniu duzo niewlasciwego), jak Pierwsza Solidarnosc Wygnana z Kraju z biletem w Jedna strone, wczesniej Widze takich ludzi , ktorzy pokaleczeni doszli do wladzy za Gierka, nie znajac realiow, Oszukani …, Widze miliony Polakow dzielnych po prowadzonych Przez JPII I Judeoepiskokpat….po prowadzonych I prowadzonych do przepasci jako LEMINGI…To Jednak potecjalnie Czesc Wielkiego Narodu, Bynajmniej nie tchorze Panie Gajowy, ale cos gorszego, to ZOMBI, TRUPY , tragiczna Masa Ludzka, gorzej niz zsowiecialy czlowiek , bo to Liberal-Najgorsza jakosc Modernisty, Samobojca!

  Taka jest dzis niemalze cala Polska I Zachodnia Europa

  Nie, to nie sa Tchorze Panie Gajowy…

 32. JO said

  Lemingi=Judeokatoliczniki=Samobojcy …

 33. Marucha said

  Re 31:
  Jak to u Pana bywa… jeśli fakty nie zgadzają się z założeniami – tym gorzej dla faktów.
  Gdzie ci odważni Polacy, gdy maszerują bezczelne zboczone świnie w pochodach?
  Gdzie ci odważni Polacy, gdy bydlak Gross jeździ po Polsce?
  Kto bronił Ratajczaka, kto broni Jasińskiego? Garstka bloggerów.
  Gdzie ta odwaga, gdy księża i biskupi robią sobie kpiny z Mszy Świętej i z sakramentów?

 34. marta15 said

  Polacy to banda tchorzy, ktorzy przyzwalaja aby inni kopali ich w same gebe.
  Ci nieliczni odwazni I prawi sa niszczeni, zarowno przez szubrawcow i szumowiny , ktorzy demokratycznie doszli do wladzy , jak i przez cala reszte, ktrora ma wszystko w doopie, poki ma co do gara wlozyc, czym zapic i ma na tania glupawa rozrywke .
  Podziwiam tych wszystkich ,ktorym sie jeszcze chce…cokolwiek robic i zmieniac.

 35. Miłek said

  AD.22 „Ale kto mieszka w PL ten widzi że własnie to doły społeczne si odradzają: marsze niepodległości, kibice, marsze any pedalskie, tych przeciw jest zawsze wiecej niz tych za”

  Zakładam że chciał Pan napisać komentarzach pozytywny o Polakach, dlaczego w takim razie użył Pan słowa obraźliwego :”doły społeczne”, to nie są żadne doły spłeczne!!!! Mam nadzieję że Pan się po prostu pomylił……

 36. RomanK said

  BYlismy,,panie Gajowy….to tak troche emmpstrem bzdrem..Byli..Polacy…prapradziqadowie, bo dziadowie juz byli glupimi butzami, wcale nei lepszymi od tych tu ich zstepnych:-)))) sprzedali swibie swoj status swoje panstwo i swoja przyszlosc za paciorki:-))))
  Gdyby nei te masy chlopskie, ktore wyrabaly Polske, walczac z golymi brzuchami i na bosaka….broniac jej, sprzedanej przez wylazla jak wyliniale szczury elite postsarmacka…. jak juz bylo po wszystkim….
  Dzis to samo…widzi pan prosze..niech pan poczyta wlasnie wyszedl swiezy text..ktory byl zpowodowany wypowiedzom mondrom takie jednego redaktora.;//’/”na temat…KJMac….

  Niby miało być ,,Do Rzeczy”..ale- jak sie okazało napewno, jest…” Do rzyci”…..

  Jako jedyny- Tygodnik Lisieckiego(?), pod znamiennym tytułem „Do Rzeczy”..piórem pana Jakuba Kowalskiego zajął sie nową książka pana Stanisława Tymińskiego –„Przyczynek do Wolności”.
  Ksiażka jest ciekawa i naprawdę warta uwagi, najlepiej o tym świadczy fakt , że natychmiast tezy postawione i propozycje rozwiązan konstytucyjnych pana Stanisława przyjął, oczywiście- jako własne Ruch pana Ziobry i prastarym obyczajem, jak przystało na prawdziwych Polaków Sarmatóf- bez żadnego szacunku dla praw autorskich.
  Podobnie- ale jakoby na opak zajał sie ksiązką pan Kowalski… niby omawia , ale robi to tak, że nie wspomina ani jednym słowem- co pisze w książce. To co pisze, a raczej przepisuje- to jedna po drugiej kłamliwe kalumnie i pomówienia, jakie wyciągały ekipy kolejnych potwarców i obrzucały nimi chojnie pana Tymińskiego. Nic nowego, ale jakoby całkiem gantz nowe- stare, zatem musi być jakowaś szczególna okazja skoro przydają sie stare kłamstwa do nowej sytuacji.
  Nie wiem do kogo należy ów Tygodnik, nie znam żadnego Lisieckiego i po tym własnie paszkwilu podłym nie chce znać wogóle. Zastanawia mnie tylko, jak przerażone musi być środowisko złodziejstfa polskiego ,które reprezentuje swoje poglady na jego łamach i jak próbuje mieszać we łbach Polakom w tak prymitywny sposób.
  Ksiażka rozeszła sie błyskawicznie, oczywiście pan Tymiński swoim zwyczajem zrobił Rodakom prezent, umiescił ja na Internecie… http://www.rzeczpospolita.com/stanpdf/Przyczynek.pdf
  i kto chce- czyta za darmo z wielkim pożytkiem dla siebie. Takich Polaków sa dziesiątki tysięcy, na co wskazuje liczydło pobrań. Wiedzą o tym równie dobrze wrogowie myśli zawartej w Ksiażce, zatem ich prymitywna i godna środowiska Tygodnika Do Rzyci … na nia reakcja..
  Co do samych kalumnii..świadczą one najlepiej o ich sponsorach , autorach i redaktorach do rzyci.. powtarzanie tych samych bredni, pomimo procesow lustracyjnych, procesów przedwyborczej kwarendy kandydatów, monitorowania przez wielkie media światowe, wszystko do kupy absolutnie nie przychylne panu Tymińskiemu.. to właśnie to, co wystawiło mu najlepsze świadectwo. Tak samo- jak i jego elektoratowi, którego wynikiem było wygranie wyborów przez Pana Tymińskiego , a Układ Magdaleński zostal zmuszony do kolejnego oszustwa, do fałszowania wyborów! Do kolejnego pokazania swojej prawdziwej twarzy -czyli de facto wrednej mordy nie do odróżnienia od ….rzyci
  Nie chce poświecac wiecej uwagi czemuś co powinno sie delikatnie czubkiem buta stracic z drogi, uważając- żeby nie pobrudzić buta. Ale tylko chcę wskazać na fakt, że Układ dygoce, nie jest pewny tego co nakradł w ciagu ostanich dwóch dekad i trzesie się ze strachu) Ten „artykól” pana Kowalskiego- czy jak on sie naprawdę nazywa, tak naprawde pokazuje- jak Układ dmucha na zimne, a że dmucha rzycia…to i dmuch cuchnie dokładnie tak… jak ich cała polityczna latryna))
  Roman Kafel
  Dallas Texas Boze Cialo 2013

 37. Easy Rider said

  @ Gajowy.

  Autor komentowanego artykułu, p. Zygmunt Białas (z Opola) wyraził zadowolenie z publikacji jego tekstu w Gajówce, o czym poinformowałem go na jego blogu http://zygmuntbialas.salon24.pl/ . Sądzę, że warto częściej umieszczać w Gajówce teksty p. Z. Białasa z jego blogu (w tym o tematyce smoleńskiej), które są bardzo wyważone, rzeczowe i – jeśli wolno mi dokonać takiej oceny – w zasadzie zgodne z profilem Gajówki. Autor już zapowiedział kolejny artykuł na temat Dariusza Ratajczaka w czerwcu lub lipcu. Warto dodać, że p. Z. Białas pozostaje w bliskiej współpracy z prof. Dakowskim.

 38. walerianda said

  Kiedyś muszą zapłacić za zbrodnie na Polakach.

 39. Tekla said

  to co stało sie ze śp.Dariuszem Ratajczakiem..jest hanba wisząca nadf Narodem…

 40. 166 bojkot TVN said

  38/Tekla
  Nie przesadzaj kobieto.
  Zbrodnia obciąża zbrodniarza i ten nie-rząd, który wszystkie swoje i żydowskie zbrodnie zamiata pod swój dywan.
  Hańba wisi nad tymi, którzy wybrali ten zbrodniczy rząd

 41. revers said

  Apa*rhaid w Polsce !?
  Tutaj doklandnie opisuja aparhaid w isrelu chrzescian i muzolmanow, niezaleznych intelektualistow.
  http://www.ceia-sc.org/

 42. Marucha said

  Re 37:
  Dziękuję za dobrą informację.
  Musimy zbierać adresy tej resztki Polaków, jaka jeszcze wegetuje wśród lemingów na umęczonej, polskiej ziemi.

 43. Miroslaw Berdard D said

  ad 33) Ano tu Panie Marucha. Jak Pan wyjdzie z cieniu bloga to Pan zobaczy że Polscy studenci oprotestowali wykład Srody, Michnika itd.
  Co roku setki ludzi idzie w marszach przeciwko sodomitom.
  W Wielkopolsce , Wroclawiu , na Slasku. Ale tak jak mowie trza wyjsc z cieniu bloga na ulice to Pan zobaczy.

  Setki?
  Istotnie, imponujące…
  Admin

 44. Wiem co mówię said

  Walczyć trzeba z żydami na wszystkich frontach. Oni są bezpaństwowcami i muszą się nam podporządkować. A jak nie to niech do Izraela wy…ją. Do tej skradzionej ziemi. Kasować to gówno bo ono nam zaśmieca kraj i naród, historię, kulturę i obyczaje. To zaraza Świata. ONI NIE SĄ U SIEBIE. Polska do nich nie należy. Nie dajmy jej ukraść żydowskiej zarazie. Bojkotować żydłaków jak to tylko możliwe i wszelkimi sposobami obŻydzać im pobyt w Polsce. Uświadamiajcie też młodzież bo będą ich niewolnikami. To zwierzęta nie ludzie.

 45. Rysio said

  re 40 „……..Hańba wisi nad tymi, którzy wybrali ten zbrodniczy rząd………..”

  No, bojkotka – lepjej siebie i swego stręczenia do głosowania na parchów nie mogłaś podsumować.

  🙂 🙂 🙂

 46. Miroslaw Berdard D said

  Tak mysli mlodziez o nastawieniu nacjonalistycznym:
  http://www.drogalegionisty.fuckpc.com/?p=11112456
  To sie dzieje:
  http://www.drogalegionisty.fuckpc.com/?p=11112507

  A tu cos dla tych wszystkich smetkow metkow ludzi do wyjscia na ulice i jeszcze placzacych jak tyo zle i niedobrze:
  http://www.drogalegionisty.fuckpc.com/?p=11112485
  Choc nie lubie tego klubu z stolycy to tekst dobry:

  Nie jestem typem, który przed monitorem napije się alkoholu, a potem będzie Wam pisał, że macie po prostu wyjść i iść teraz walczyć. „Naa barykady kuurwa!”. Muka dla dzieciaków, niesprawiedliwość w stosunku do odbiorcy…

  Piszący tak powinien zacząć od tego, że sam wyjdzie… Bo jeśli jest taki mądry niech wymyśli prócz sloganów to od czego zacząć taki zryw i jak (a jak nie ma pomysłu to… chociażby tak jak Ś.P. Siwiec, Ś.P. Dominique Venner – mieli w pewnym sensie jaja, nigdy bym tego nie zrobił…).”

 47. Miroslaw Berdard D said

 48. qwerty said

  ad.25 z Tyminskim wlacznie

 49. gość z drogi said

  wieczny odpoczynek racz Panie temu dzielnemu Polakowi..
  .Racje mają ci wszyscy,którzy zastanawiają się jak uczcić tego dzielnego Człowieka….a mieszadłu,wieczny wstyd….za mieszanie w Polskich Umysłach,ten kto kupuje te śmieci powinien się wstydzić,że własnymi pieniędzmi podpierają to coś…
  a może ogłośmy jakiś Dzień,dniem tego Człowieka…internet to nasze pole,więc…?
  przywróćmy Go życiu…
  serdeczne pozdrowienia dla Jego Rodziny i Przyjaciół
  gość z drogi do Normalnej Polski

 50. 166 bojkot TVN said

  Może mieszkańcy Opola powinni zainicjować budowę pomnika dra D. Ratajczaka, jako ofiary politycznego mordu?
  Jego pomnik byłby pierwszą jaskółką odradzania sie polskiej świadomości historycznej i politycznej.
  Byłby znakiem dla młodych, żeby pogooglali kim jest ten człowiek z pomnika, że zasłużył na pomnik? Może młodzi dotrą do Jego poglądów i dowiedzą się, który „solidarnościowy” ojciec chrzestny dzieci Wałęsy Go zniszczył, zgodnie wieloletnią z rodzinną zbrodniczą tradycją, (na co dzień robił za autorytet, redaktora naczelnego GW, wieczorami zaś bez mediów jeździł na imieniny do Urbana i Jaruzela)? Może znajdą info, że na granicy polsko-niemieckiej został zatrzymany w tym samym czasie agent Mossadu, który brał udział w zamordowaniu ważnego Araba niedługo przed śmiercią D.Ratajczaka i że ten agent został przekazany Niemcom. Co się z nim dzieje nie wiadomo. Wiadomo, że po śp. Ratajczaku w niewyjaśnionych okolicznościach rozstało sie naszym światem wielu ważnych znanych ludzi.

  Pomnik Dariusza Ratajczaka będzie pomnikiem milowym naszej historii. Musi stać w miejscu NIEDOSTĘPNYM DLA DIABŁÓW I MOSSADU.

  Idea zachowania prawdy historycznej przyświeca inicjatorom budowy w parku Jordana pomnika misia Wojtka, żołnierza armii Andersa.
  Tu nie chodzi tylko o niezwykłego zwierzaka, który z żołnierskiej maskotki wyrósł na ich kompana w walce, ale o wszystkich ludzi, którzy wychowali misia, o szlak bojowy tysięcy Polaków wyprowadzonych z ZSRR, o celu tego wyprowadzenia, o dezercji Begina wielu polskich Żydów kiedy Armia Andersa dotarła do ówczesnej Palestyny, dzisiejszego Izraela; o skierowanie Polaków pod Monte Casino, gdzie zostali wymordowani, o samym klasztorze, dlaczego był bombardowany, o dalszych losach Polek i Polaków z Armii Andersa. o losie samego Wojtka umieszczonego w zoo w Edynburgu w Szkocji i dlaczego kiedy biedny zwierzak przeżywał depresję obsługa zoo wzywała Polaków, którzy mówili do misia po polsku a on wszystko rozumiał.
  Miś będzie przypominać co się stało z jego opiekunami nie tylko pod „opieką” angielskiej królowej, ale i tymi co odważyli się wrócić do Polski okupowanej przez rosyjskojęzyczną żydokomunę. Jakoś historycy rzadko przypominają jaki odsetek powracających dożyło emerytury i zmarło we własnych łóżkach. Ciekawe może być poszukiwanie ich ciał. Jest bardzo prawdopodobne, że są wśród szczątków odkrywanych teraz na Powązkach Wojskowych, na zw Łączce Katyńskiej.

  Ile to można się dowiedzieć dzięki skromnym pomnikom?

 51. walerianda said

  Ad. 49 Popieram, stwórzmy taką inicjatywę. W Opolu działy się już różne rzecy a szczególnie na ichniejszym Uniwersytecie / bracia Kowalczykowie np. / Na mieszkańców Opola możemy liczyć ale dopiero po Ich pobudzeniu i przebudzeniu z letargicznego marazmu.

 52. Miroslaw Berdard D said

  ad 43) Ano imponujace Panie Marucha imponujace.
  4 lata temu na marszu niepodleglosci bylo 1000 ludzi. Rok temu wg roznych szacunkow od 50 do 100 000.
  Tu nie chodzi o marsze tylko o to ze coraz wiecej ludzi dziala aktywnie. I to jest imponujace. Oczywiscie rozumiem ze Pan wyjdzie jak pojda miliony. Krytykowac i wysmiewac umie kazdy. Zbudowac cos i dzialac nieliczni.

  Źle Pan rozumie i nie wiem, na jakiej podstawie.
  Imponujące to były np. protesty przeciw homozwiązkom we Francji albo pogonienie kota pedałom w Gruzji.
  Ale może jestem zbyt pesymistyczny…
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: