Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  Boydar o Czy chcą nas zabić?
  prostopopolsku o Opary kłamstwa i absurdu w Par…
  Marucha o Rok 1939 w warunkach „demokrac…
  Boydar o Czy chcą nas zabić?
  revers o Wolne tematy (71 – …
  bryś o Opary kłamstwa i absurdu w Par…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (71 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (71 – …
  Sowa o Wolne tematy (71 – …
  Piskorz o Wolne tematy (71 – …
  Głos Prawdy o Wyprane mózgi! Poznaj starożyt…
  Piskorz o Covid-19 to dopiero wstęp. Będ…
  Głos Prawdy o Covid-19 to dopiero wstęp. Będ…
  revers o Covid-19 to dopiero wstęp. Będ…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

Unikalny raport o majątku kościelnym

Posted by Marucha w dniu 2013-05-30 (Czwartek)

Katolicka Agencja Informacyjna opublikowała analizę unikalnego raportu przygotowanego przez ks. prof. Dariusza Walencika nt. majątku kościelnego. Dokument został przygotowany na zlecenie Komisji Konkordatowych Rządu i Episkopatu w związku z przygotowaniem do przekształcenia Funduszu Kościelnego w dobrowolny odpis podatkowy.

Analizy raportu dokonał prezes KAI Marcin Przeciszewski. Opracowanie wskazuje, że dochody, jakie państwo uzyskuje z ponad 60 tys. ha zabranych Kościołowi, a pozostających wciąż w rękach państwowych, wynoszą rocznie co najmniej 160 mln zł. „A więc taką wysokość powinna mieć suma zbierana z tej dobrowolnej asygnaty podatkowej w przyszłości. Przy założeniu, że będzie to zaledwie pół procenta, suma ta będzie na pewno o wiele mniejsza. Można więc powiedzieć, że państwo wciąż będzie pozostawać dłużnikiem Kościoła” – zauważył Marcin Przeciszewski.

Z raportu ks. prof. Walencika wynika, że aż 31 proc. dóbr zabranych Kościołowi na terenach obecnej Rzeczpospolitej wciąż pozostaje w rękach państwa.

Za: Radio Watykanskie (2013-05-29
http://www.bibula.com/

Komentarzy 5 do “Unikalny raport o majątku kościelnym”

 1. Jerzy Lica said

  otóż to, od tego trzeba było zacząć. Wyliczyć wszystkie straty a nie negocjować ze złodziejami i oszustami.

 2. Kolendra said

  Nie martwcie się o finanse kościoła. Jestem przekonany, że nawet gdyby w Polsce doszedł do władzy Palikot ze swoją trzódką sodomitów i gomorytów. KK nie straci finansowo. Dotacje, subwencje, fundusze kościelne itp. są bardzo skutecznym sposobem zniewolenia kościoła K. w Polsce. G. Braun miał rację, mówiąc że w Polsce może się coś zmienić dopiero wówczas gdy naród wykupi biskupów z niewoli państwowych srebrników.

 3. SAD APELACYJNY STANÓW ZJEDNOCZONYCH -Sygnatura akt 02-7844
  -„Rzeczpospolita Polska w rozumieniu FSIA, ponieważ jego „podstawowa funkcja” jest rządowa a nie gospodarcza. Wobec powyższego podtrzymujemy wyrok wydany przez Sad Rejonowy uwzgledniajacy wniosek pozwanych o oddalenie powództwa ze względu na brak wlaściwości rzeczowej”
  Infonurt2 : A jak wyglądają na tym tle potrzeby kościoła ? W latach sredniowiecza Jezuici zagarnęli 80% całego majątku Polski. Doszło do tego że papież był zmuszony rozwiązać zakon i przekazać majątek dla oświaty w Polsce poprzez kościół. Dwóch braci biskupów sprzeniewierzyło cały ten majątek i za to lud w czasie Powstania Kościuszkowskiego ich powiesił. Papież z kolei wyklął cały Polski naród : znacie to ? ” wyklęty powstań ludu ziemi..powstańcie których dręczy głód .. marsz , marsz Dąbrowski..” . Zgodnie z prawem międzynarodowym Polska działała jako państwo a nie przedsiębiorstwo – więc kościołowi nic się nie należy- ewentualnie dobrowolnie gdy ma uzasadnione potrzeby, ! Watykan i Polska są suwerennymi państwami.Podstawa prawna wyrok sądu najwyższego i Apelacyjnego USA w sprawie Zydzi v Polska –
  „UNITET STATES COURT OF APPEALS FOR THE SECOND CIRCUIT August Term, 2002 Appeal April 15, 2003 Decided MAR -3 2006)(Recommended June 14, 2004) (Submitted September 10, 2004)Docket No 02-7844- zobacz Obrona skarbu Panstwa http://www.infonurt3.com/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=10&Itemid=65. Obecnie w Polsce sytuacja zmierz z powrotem do czasu chłopa pańszczyźnianego – największego wyzysku niewolniczego człowieka jaki istniał kiedykolwiek na ziemi!

 4. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka wie, sze nowy kosciul potszebuje duszo pieniedzy aby wprowadzac dni judaizmu i walczyc z antysemitycznoscia.

  Nasz wielki papiesz Pawel VI musial mawet spszedac swuj pierscien papieski do pan U Thant z ONZ, a pan U Thant tesz zarobil dusze pieniadze bo odspszedal ten pierscien do jeden czlowiek z nasza rasa, ktury mieszka w USA.

 5. JerzyS said

  A ile majątku prywatnego?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: