Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  ojojoj o Afera
  Jack Ravenno o Wolne tematy (38 – …
  Jack Ravenno o Co właściwie napisał Mora…
  zorard o Premier wzywa do wojny z …
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  Mietek o Kreml nigdy się nie naucz…
  revers o Kreml nigdy się nie naucz…
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  revers o Kreml nigdy się nie naucz…
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  Mietek o Pat Buchanan przeciwko Finland…
  Listwa o Znaczenie wojny w XXI wie…
  bryś o Co właściwie napisał Mora…
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 615 obserwujących.

Wolność słowa po polsku: prof. Jasiewicz zwolniony z PAN

Posted by Marucha w dniu 2013-05-31 (Piątek)

Jak doniosła nie kryjąca entuzjazmu i podniecenia w przypadkach, gdy można złamać życiorys wyimaginowanemu “antysemicie” bądź obrzucić anatemą kibica ewentualnie “roszczeniowego robotnika” Gazeta Wyborcza, profesor Krzysztof Jasiewicz z Polskiej Akademii Nauk został odwołany ze swej funkcji.

Dziennik powołuje się przy tym na informację zaczerpniętą z The Times of Israel.

Punktem zapalnym jest wywiad, którego udzielił historyk dla magazynu “Focus Historia Ekstra”. W jego trakcie prof. Jasiewicz podważył dominującą i oficjalnie obowiązującą wersję Holocaustu, czym ściągnął na siebie medialną nagonkę wraz z zarzutami antysemityzmu formułowane przez środowiska żydowskie. Wypowiedź dla magazynu miała zawierać między innymi takie sformułowania jak: “Żydzi jako ofiary Holokaustu sami są sobie winni”, “Żydów zaślepia ich nienawiść i chęć odwetu” czy też sugestia, iż “szkoda czasu na dialog z Żydami, bo do niczego nie prowadzi”.

Co charakterystyczne w takich sytuacjach ze strony środowisk najbardziej oburzonych tego typu stwierdzeniami, nie uświadczono nawet próby merytorycznej polemiki i obalenia któregoś ze stwierdzeń, chętnie natomiast sięgnięto po oręż tzw. “kłamstwa oświęcimskiego”. Zarzut ten sabotuje jakąkolwiek rzetelną i otwartą dyskusję na temat Holocaustu.

Prokuratura Rejonowa Warszawa–Mokotów wszczęła w tej sprawie dochodzenie już 13 maja. Według prokuratury, udzielona magazynowi wypowiedź ma na celu nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym i publiczne znieważenie grupy ludności. Art. 256 i 257 Kodeksu karnego przewidują za to – adekwatnie – do 2 oraz do 3 lat więzienia.

By nie być posądzonym o “antysemityzm”, Rada Naukowa Instytutu Studiów Politycznych PAN skwalifikowała wypowiedź swojego pracownika jako obrażającą pamięć eksterminowanych. Podobnie uczynił redaktor naczelny magazynu Focus, który to – w ramach pluralizmu i swobody wypowiedzi – przeprosił za treść wywiadu.

Zobacz również:
Centrum Wiesenthala domaga się “intelektualnego wygnania” prof. Jasiewicza

http://www.autonom.pl

Komentarze 53 do “Wolność słowa po polsku: prof. Jasiewicz zwolniony z PAN”

 1. dziadek said

  tak długo szukałem siedziby biura cenzury a to masz na widelcu – Centrum Wiesenthala

 2. walerianda said

  Panie profesorze
  Ja na swojej skromnej stronie w ciemno umieszczę to co Pan zechce. Pańska wyważona etyka jest gwarancją rzetelności.
  Wraz z podziękowaniem. Następnym razem proszę nie udzielać wywiadów sprzedajnym Focusiarzom czy Fuksiarzom.

 3. Tak jak w prawie nie ma definicji pornografii, tak i nie ma definicji antysemityzmu. Wg litery antysemityzmem może być wszystko i nic. Czyli NIC. Wystarczy trochę logiki i bezstronny sędzia. Najtrudniej będzie o tego ostatniego.

 4. revers said

  Ap*rhaid w Polsce
  http://www.ceia-sc.org/

 5. Jacek said

  Tak naprawdę Pan Profesor nigdy nie zanegował wersji holokaustu lansowaną przez unych (6 mln), ani też nie przekreślił „obowiązującej” interpretacji pogromu w Jedwabnem. Natomiast wypowiedział się o naturze „narodu wybranego”, która jest przyczyną niechęć całego świata do nich. I tylko tyle, a może aż tyle.

 6. 166 bojkot TVN said

  No to trzeba przypomnieć starszym braciom w diabelskiej wierze o CIEMNYCH STRONACH HISTORII ŻYDÓW
  http://www.ziemiamielecka.pl/?p=29394

 7. 166 bojkot TVN said

  do 6 …..
  …. ponieważ dziś od świtu radio TOK FM reklamuje kolejny kolejny antypolski żydowski pasztet książkę jakiejś Żydówki „Ciemne strony w historii Polski”.

  Szkoda , że to żydowskie radio, tę gadającą Gazetę Wyborczą nie interesuje historia własnego narodu, bo jeśli tak szukać od dziś do 5000 lat wstecz, to temu radiu zabrakłoby czasu antenowego, już nie mówiąc o zbrodni antysemityzmu jaką by codziennie popełniało ujawniając wszystkie zbrodnie i ciemne strony narodu wybranego – przez diabła.

 8. Zetef said

  Nie ma co oskarżać Focusa. Dobrze że wydrukowali ten wywiad. To że później przepraszał redaktor naczelny – dowidzi tylko, że instynkt samozachowawczy nie opuścił go całkowicie.
  Zresztą nie do końca jest pewne czy przeprosiny zostały przyjęte a wina wybaczona.
  Pan prof. Jasiewicz i tak ma szczęście, że jeszcze żyje (przynajmniej na razie) a nie skończył jak dr. Ratajczak.
  Zwolnienie z PAN prof.Jasiewicza jasno dowodzi, że cała ta tak zwana ‚nauka polska’ to jedno wielkie guano (szczególnie humanistyka). Banda tchórzy, konformistów i zwyczajnych lizusów.

  Pozwolę sobie zacytować listę tych co się pod protestem podpisali:

  ‚Inicjatorami niniejszego listu są Członkowie Centrum Badań nad Zagładą Żydów: Barbara Engelking, Jan Grabowski, Agnieszka Haska, Marta Janczewska, Jacek Leociak, Dariusz Libionka, Małgorzata Melchior, Jakub Petelewicz, Alina Skibińska, Andrzej Żbikowski.’

  Stanowisko wyrażone w liście popierają: prof. Władysław Bartoszewski, przewodniczący Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej

  (no jakżeby inaczej – czy może być jakiś protest w słusznej sprawie bez tzw.’profesora’ Bartoszewskiego?)

  Zarząd Stowarzyszenia przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii „Otwarta Rzeczypospolita” – Paula Sawicka, Stefan Cieśla, Aleksandra Gliszczyńska-Grabias, Marek Gumkowski, Jan Herczyński, Elżbieta Petrajtis-O’Neil, Monika Wieczyńska, Jerzy Jedlicki – przewodniczący Rady Programowej, prof. dr hab. Paweł Śpiewak, dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego im. E. Ringelbluma, Piotr Cywiński, dyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau, Piotr Mucharski, redaktor naczelny „Tygodnika Powszechnego”, Grzegorz Gauden – dyrektor Instytutu Książki, dr Łukasz Kamiński, IPN, Uniwersytet Wrocławski, dr Krzysztof Persak, ISP PAN, IPN, Marek Zając, sekretarz Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej, Zygmunt Stępiński, zastępca dyrektora Muzeum Historii Żydów Polskich, prof. dr hab. Andrzej Friszkie, ISP PAN, prof. dr hab. Andrzej Rychard, dyrektor IFiS PAN, dr hab. Piotr Maciej Majewski, IH, Uniwersytet Warszawski, prof. dr hab. Dariusz Stola, ISP PAN, Jarosław Kurski, z-ca red. nacz. Gazety Wyborczej, Marcin Święcicki, prof. dr hab. Szymon Rudnicki, prof. Jean Charles Szurek, CNRS – Narodowe Centrum Badań Naukowych, dr Janusz Marszalec, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, dr Joanna Nalewajko-Kulikov, IH PAN, Robert Kuwałek, pracownik naukowy Państwowego Muzeum na Majdanku, dr Grzegorz Krzywiec, IH PAN, koordynator Zespołu Badań nad Antysemityzmem ŻIH im. E. Ringelbluma, Ewa Wiatr, pracownik naukowy Centrum Badań Żydowskich Uniwersytetu Łódzkiego, dr Elżbieta Janicka, Instytut Slawistyki PAN, dr Adam Puławski, IPN oddział Lublin, Piotr Jassem, prezes Kanadyjskiej Fundacji Dziedzictwa Polsko-Żydowskiego, oddział w Toronto, prof. dr hab. Antoni Sułek, dr hab. Bożena Szaynok, Uniwersytet Wrocławski, dr Adam Leszczyński, adiunkt w Instytucie Studiów Politycznych PAN, publicysta „Gazety Wyborczej”, prof. dr hab. Andrzej Paczkowski, ISP PAN, dr Marcin Zaremba, ISP PAN, dr Piotr Osęka, ISP, PAN, dr Michał Bilewicz, Centrum Badań nad Uprzedzeniami UW

  Mnie osobiście bardzo dziwi obecność prof.Paczkowskiego w tej psiej zbieraninie. Myślałem że to człowiek niezależny i myślący. Widać myliłem się.
  Proszę zwrócić uwagę ile jest przeróżnych instytucji i wydziałów zajmujących się żydostwem.
  Dobiło mnie ‚Centrum Badań nad Uprzedzeniami UW’. Ależ ludzie są pomysłowi gdy chodzi o dojenie RP.
  Oczywiście nie mogło zabraknąć mojej ulubionej idiotki niejakiej Barbary Engelking (bywsza żona kapusia Boniego). To ta sama cipa co bredziła na temat śmierci żydów.

  „..dla Polaków to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna – śmierć jak śmierć, a dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z najwyższym..”
  Innymi słowy Polak umierał jak bezrefleksyjne bydlę. Jak stara chabeta co padła z nadmiaru pracy.
  A żyd? O Panie kochany, żyd to umierał metafizycznie i wielowymiarowo.

  http://wyborcza.pl/1,75478,13688057,Trzeba_potepic_antysemickie_wywody_prof__Jasiewicza.html

 9. Kar said

  re:8

  a widzi Pan/i..czasami warto byc cierpliwym, bo mozna doczekac sie realnego koloru pochowanych kameleonow. Sytuacja zmusiala ich do wyjscia na swiatlo dzienne. Pokazali swoje plugawe pyski..A naszym zadaniem jest rejstracja zdemoralizowanych gnid i likwidacja w odpowiednim czasie

 10. Kolendra said

  Najwyższy czas zacząć mówić o antypoloniźmie, wykluczeniu, rasizmie wobec narodu Polskiego

 11. PAN jest zdominowany przez MAFIE żydoską i porzytecznych IDIJOTÓW jak Michał Kleiber ! said

  To rasisici żydowscy z polskim obywatelstwem nie nawidzacy biologicznie Polaków usuneli profesora Krzysztofa Jasiewicza z Polskiej Akademii Nauk co świadczy DOBITNIE, że III RP nie jest krajem suwerrenem lecz pod szowinistyczną dominacją żydoskiej mnieszości rządzacą w Polsce w pełnym zakresie.

  To że Polska jest pod PEŁNĄ dominacją żydoską też świadczy KURIOZALNY fakt, że Ministrem Kultury i Dziedzictwa Nardowego w III RP jest rasista żydoski z polskim nazwoskiem Bogdan Zdrojewski, który biologicznie nie nawidzi Polaków i ZWALCZA polską kulturę, dlatego właśnie został wyznaczony przez Tuska i Komorowskiego aby ZWALCZAŁ dziedzictwo narodowe etnicznych Polaków. To własnie rasista Zdrojewski wyznaczył żydówkę z Izraela aby ona reprezentowała CAŁOSCIOWO „polską kulture” na Bienale Sztuki Europejskiej w 2012 roku, dokładny opis:

  http://zaprasza.net/a.php?article_id=32250

  Zdrojewski w kapeluszu rabinackim z prawej strony koło Tuska w Izraelu:

  https://www.premier.gov.pl/multimedia/zdjecia/wizyta-premiera-donalda-tuska-w-izraelu.html

  Ten KRYMINALNY proceder KRANIA wszystkich osób za krytyczne i OBIEKTYWNE wypowiadanie się na temat głupoty czy rasizmu żydowskiego jest zafiksowany od 25 lat w imperialno-żydoskim USA, gdzie od tego czasu Biały Dom w Waszynktonie stał się głowną MELINĄ żydowskiej maffi rządzącej w USA, która ZBANKRUTOWAŁA ten kraj:

  „Academics who attempt criticism of Israel face similar campaigns of distortion, intimidation, and threats of termination, and/or denial or loss of tenure. Israel is the ONLY country that cannot be criticized openly in the US and on university campuses without dire consequences. A boycott, divestment, and sanctions campaign is a logical response to censorship and a nonviolent form of opposition to the lock-down on open discussion of Israel and Palestine in the United States.” ….. Źródło:

  http://www.ceia-sc.org/page57/page165/page165.whyboycott.html

  Najprawdopodobniej zbrodnicze służby specjalne “mossad” grasujace w bandycko-mafijnej III RP będą prubowały wykończyc prof. Jasiewicza tak jak to razem z „polskimi władzami” warszawki zamordowali dr. dr Dariusza Ratajczaka.

  Centrum Wiesenthala jest organizacją UZURPATORÓW i oszustów, dlatego należy wyśmiewac ich brednie oraz ich FABRYKACJE glorifikujace głupote czy zawzietośc porzytecznych IDIJOTÓW jakim jest PAJAC prezesa PAN Michał Kleiber SZKODZACY polskiej nauce w całej rozciagłości.

 12. andrzej said

  „Według prokuratury, udzielona magazynowi wypowiedź ma na celu nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym i publiczne znieważenie grupy ludności”.

  Dodam od siebie – GRUPY NARODOWOŚCIOWEJ, KTÓRA DOPROWADZIŁA DO LUDOBÓJSTWA
  W KATYNIU I W POZOSTAŁYCH MIEJSCACH KAŹNI OKRESU II WŚ I W LATACH UTRWALANIA WYMYŚLONEGO PRZEZ NICH KOMUNIZMU!

  Trzeba poznać i zapisać głęboko imiona i nazwiska tych całych prokuratorów, którzy z takim zapałem
  zabrali się do haniebnej roboty.

  Re 8: Przyznam, że nawet tytułowanie z użyciem cudzysłowu nobilituje w jakimś stopniu tego wstrętnego wroga Polski – Bartoszewskiego.

 13. 166 bojkot TVN said

  Na nieszczęście sądu pracy, profesor postanowił sie odwołać http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=9484&Itemid=53

  Nieszczęsny sąd będzie musiał wykazać się nie lada sprytem, żeby sam nie został obwołany antysemickim. Nie wiadomo, czy znajdzie się jakiś sędzia, który zechce prowadzić postępowanie.
  Jeśli orzeknie słuszność zwolnienia będzie musiał udowodnić, że gwarantowana konstytucją wolność słowa może nie działać w pracy, jeśli zwierzchnicy mają inne poglądy, oraz jeśli inne poglądy ma Centrum Wiesenthala. No chyba, że zmusi szefostwo PAN, żeby dokonało takiego dowodu, oraz udowodniło, że wypowiedzi były antysemickie.
  Szykuje sie kolejny cyrk, może i specjalnie wywołany z braku kolejnej matki Madzi, jakiejś wielkiej katastrofy, tornada, czy innej powodzi, które można byłoby rzucić na żer mediom i opinii publicznej zamiast jedynej pożądanej strawy czyli PRAWDY np. o naszej gospodarce i aferałach w rządzie

 14. lopek said

  Czy trzeba jeszcze jakichś innych dowodów na to, że Polską nie rządzą Polacy?

 15. MatkaPolka said

  ŻYDOWSKA AKADEMIA NAUKOWA

  Dobrze Bojkot pisze Żydowskie sądy w Polsce będą miały kłopot – ale czy na pewno dopuszczą do postępowania dowodowego.

  ***

  Żydowscy kolaboranci Hitlera

  HEROS BARTMAN vel BARTOSZEWSKI

  http://wirtualnapolonia.com/2011/03/01/artur-zukow-druga-japonia-druga-irlandia-drugi/#comment-44583

  MIŁEJ LEKTURY życzę!
  Władysław??? Bartman!!! vel Bartoszewski konfident? agent? kolaborant? podejrzane fakty, przemilczane sprawy, relacje świadków, historie jego znajomych i ich rodzin…

  Według encyklopedycznej wiedzy to autorytet. Urodzony 19 lutego 1922 w Warszawie jest znanym polskim politykiem, dziennikarzem, pisarzem, działaczem społeczny i historykiem.

  Kawaler Orderu Orła Białego, honorowy obywatel państwa Izrael. Więzień Auschwitz, żołnierz Armii Krajowej, działacz Polskiego Państwa Podziemnego, uczestnik powstania warszawskiego. Dwukrotnie minister spraw zagranicznych, senator IV kadencji, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w rządzie Donalda Tuska. Więzień Auschwitz

  Gdy wybuchła wojna Władysław Bartman vel Bartoszewski miał ponoć ok. 17 lat. ( dokładna data urodzin tak jego jak i Edelmana owiana była tajemnicą, raz młodsi raz starsi wedle zapotrzebowania) 19 września 1940 został zatrzymany na Żoliborzu w masowej obławie zorganizowanej przez hitlerowców. Przypadkowo dostał się do Oświęcimia, był w tym samym transporcie co rotmistrz Witold Pilecki.

  Od 22 września 1940 został więźniem niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau (Auschwitz I, numer obozowy 4427). Zwolniono z Oświęcimia po kilku miesiącach – 8 kwietnia 1941, co było wydarzeniem nie spotykanym (był tam utrzymankiem esesmanów, Cymermana jak i żydowskich kapo, czyli ciotą!!!).

  Simon Wiesenthal: Fraudulent ‚Nazi Hunter’ http://www.ihr.org/leaflets/wiesenthal.shtml

  Taktyka Żydow – współpracy najeźdźcami w drugiej wojnie światowej to nie nowość

 16. MatkaPolka said

  ŻYDOWSCY GESTAPOWCY I KOLABORANCI GESTAPO W WARSZAWIE
  http://warszawa.getto.pl/index.php
  Wyszukaj w bazie danych po angielsku Gestapo agent (People) po polsku Kolaboranci (Ludzie) Szukaj (trzynastka) (wydarzenia)

  HOLOCAUST – ŻYDZI ŻYDOM ZGOTOWALI TEN LOS

  ŻYDZI PRZECIWKO SYJONIZMOWI

  http://www.jewsagainstzionism.com
  Dr. Chaim Weizmann
  In the Zionist Congress which took place in London in 1937, Dr. Weizmann established the line of policy with his words:
  „The hopes of Europe’s six million Jews are centered on emigration. I was asked, ‚Can you bring six million Jews to Palestine?’I replied, ‚No’…From the depths of the tragedy I want to save two million young people…The old ones will pass. They will bear their fate or they will not. They were dust, economic and moral dust in a cruel world…Only the branch of the young shall survive…They have to accept it.”

  OFIARY HOLOKAUSTU OSKARŻAJĄ

  Holocaust Victims Accuse, pp 25. – FREE BOOK – 18 MB
  Chaim Weizmann reporting to the Zionist Congress in 1937 on his testimony before the Peel Commission in London, July 1937. Cited in Yahya, p. 55.

  WYMOWA TEGO CYTATU JEST SZOKUJACA

  Tak naprawdę wywraca do góry nogami cała historie nowożytną
  OZNACZA TO NI MNIEJ NIWIECEJ ZE LIDERZY SYJONISTYCZNI WIEDZIELI WCZESNIEJ W 1937 ROKU – JESZCZE PRZED WYBUCHEM DRUGIEJ WOJNY SWIATOWEJ I O HOLOKAUSCIE !!!!!!!

  !!!!!!!! Skąd Weizman wiedział o holokauście i wojnie JUŻ w 1937 !!!!!!!!!!!!!!!
  Wniosek może być tylko jeden – Syjonizm -Żydzi – Holocaust planowali i sami go finansowali
  Nasuwa się jeszcze „DRUGORZEDNY” wniosek – Syjonizm zaplanował obok „6 milionów ofiar Holokaustu” również „60 milionowy GOJOKAUST” – wymordowanie prawowitych właścicieli i przejecie ich majątków.

  Procesy sadowe i postępowanie dowodowe powinno udowodnić sprawę, odpowiedzialności Syjonizmu za zbrodnie przeciw ludzkości

  Każde roszczenie żydowskie powinno być skwitowane żądaniem do sadu o zbadanie sprawy udziału żydów i organizacji żydowskich w zbrodni ludobójstwa żądaniem odszkodowania od żydów, od organizacji żydowskich i państwa Izrael.

 17. maria said

  Ratajczak zginal i nikt mu nie pomogl ani w znalezieniu pracy,ani materialnie.Teraz profesor bedzie napietnowany,nie pozwolcie mu zginac ale pomagac jak kto moze.

 18. 166 bojkot TVN said

  Przypadek profesora pokazuje do czego zdolni są Żydzi – pokazuje BEZPRAWNE DZIAŁANIA ŻYDÓW W POLSCE I ICH NADREPREZENTACJĘ W PAN.
  „PAN” POWINNA ZMIENIĆ NAZWĘ NA „ŻAN”

 19. Fran SA said

  Od dawna wiadomo, ze ten caly PAN jest do dupy. Zwykla dekownia dla wielu przebierancow.
  Trzeba wyciagnac konstytucje PAN-u, bo tam pisze jak byk o dostepie do wiedzy.
  A to ze PAN nie smie nawet bronic swoich czlonkow przypomina troche Walese, ktory jeszcze w tamtym roku marzyl o … palowaniu stoczniowcow.

  Mnie zadziwia ( a juz nie powinna) ta szybka akcja pejsatej solidarnosci, ktorym slowo ‚nauka’ kojarzy sie z nahajka.
  A Polacy?
  Jak za dobrych czasow okupacji, trzeba bedzie zejsc do podziemia i organizowac ‚komplety’ nauczania.
  Za okupacji nie bylo kamer. Teraz troche bedzie trudniej, bo i donosicieli jest tysiac razy wiecej.

 20. revers said

  tak jak propgandowe slowo demokracja, zamienic, na zydokracje , ostanio najlepsze sa gnooty historyczne o powstaniu styczniowym w jedynce radiu oplacane z kancelarii chistoryka bula, ktory chetnie wynajmuje roznej masci profesorow chistorii do kontrolowanego wywolania rusofobii.

 21. Dictum said

  To już mamy w pełni kraj Judeo (bez Polonii).
  Jeszcze tylko został naród polski (w dużej części ospały), z którym trzeba coś zrobić. No to się robi – likwidacja resztek majątku narodowego, likwidacja edukacji, likwidacja lecznictwa, likwidacja miejsc pracy, likwidacja Narodu.

 22. Ość said

  Nic za to mendialne prostytutki nie piszą o mowie nienawiści do nie-żydów, czyli nas goi Polaków, zawartej w bandyckim Talmudzie, który jest antyludzkim żydowskim kodeksem codziennego postępowania. Brońmy się ludzie przed żydostwem bo będzie coraz gorzej. Zamyka nam Polakom usta mniejszość żydowska w naszej Ojczyźnie Polsce i to na każdym kroku. Jesteśmy w już w żydowskiej niewoli!!! Ratujmy Polskę zanim będzie za późno. Bycie antysemitom to DUMA a nie zły epitet skądinąd półgłówkowaty, bo 97% żydków nie pochodzi ponoć od Sema. To dzicz chazarska.

 23. RomanK said

  PRONCIe zywi proncie bawi,
  PANcie cie zywi, PANci placi
  Wara ci od PANa gaci!
  Wszystkim zdolnym, madrym, wyksztalconym z wielkich miast ,,ku przestrodze:-)))

 24. Fran SA said

  Talmudyzacja swiata: czesc I i II

 25. Sowa said

  Genialny polski konstruktor komputerów inz Karpiński pisał o PAN:

  A nasz bohater, ku utrapieniu komunistów, co skończył jakąś maszynę, zaraz zaczynał następną, równie zmyślną. Po wynalezieniu perceptronu ówczesny kierownik Pracowni Sztucznej Inteligencji w Instytucie Automatyki PAN odmówił mu pieniędzy na dalsze konstrukcje. Miarka się przebrała.

  — Ubek i kawał durnia. Podstawiał mi nogę, kiedy tylko mógł, więc z opanowanej przez komunistów PAN przeniosłem się na Uniwersytet Warszawski, do Instytutu Fizyki Doświadczalnej, pod skrzydła profesora Pniewskiego, wspaniałego człowieka. Mogłem dalej robić swoje — mówi Karpiński.

  http://www.pb.pl/1253596,33398,polski-bill-gates-zyje-w-biedzie#

  PAN to szambo, nie dziwię się temu, że tego profesora wywalono.

 26. Andy said

  Zamordyzm, bezprawie, …to codzienne cechy kolejnych posolidarnościowych rządów!
  Perfidia tych rządów nie zna granic moralnych, etycznych, szacunku dla elementarnych praw człowieka….gwarantowanych niby w Konstytucji!
  Teraz rządy Tuska i Komorowskiego pokazują na co ich stać, jak ich „wolność” i „demokracja” wygląda na co dzień!
  To państwo policyjne! Przesiąknięte syjonistyczną tyranią! To dzieci i spatkobiercy najgorszego komunistycznego powojennego terroru politycznego, przełomu lat 40tych i 50-tych, przybrane w rękawiczki niby „demokracji”!
  Popatrzmy na Węgry, Irlandię, Norwegię……i bierzmy w swe własne ręce naszą przyszłość i przyszłość naszych dzieci!
  Kto ich niby wybierał?
  Kogo niby reprezentują?

  Im wolno pluć na wszystko co polskie i wszystkich którzy bronią Polski, a ludziom nie wolno mówić nic! Ubiegać się o odrobinę prawdy i szacunek dla obiektywnej prawdy historycznej…zabronione!!! Oni, mają tylko „bilet” na prawdę – co za bezczelność!
  System sądownictwa, prokuratura, system sprawiedliwości po raz kolejny pokazuje, że jest w syjonistycznych rękach!
  Ci ludzie mu służą i się podlizują za 30 srebrników!
  To nie ludzie!
  Polacy? Jacy Polacy?
  I tak od lat z pokolenia na pokolenie, kłamstwa na kłamstwach! Obca zaraza uzurpuje rządy w Polsce!
  Polacy nie wierzcie zdrajcom!

 27. Andy said

  Dariusz Ratajczak II ?
  Obym się mylił!

 28. Rysio said

  „……….. Mam własny sposób na kłopoty: gdy nic nie mogę zrobić, po prostu je olewam …”— mówi konstruktor.

  🙂

 29. andrzej said

  A Rysio pewnie dał drapaka za wielką wodęi teraz się wymądrza!

 30. RomanK said

  Andy,,,jakie postsolidrnosciowe???? Kiedy rzadzila Solidarnosc….to co uprawiasz smierdzi….

 31. JerzyS said

  Boję sie , że tylko Rewolucja Kulturalna – cos w rodzaju chińskiej może uzdrowuic
  Łapiemy sobie profesorów
  Ubieramy ich w czapki z oslimi uszami
  nastepnie prowqadzimy selekcje
  komu uciąć uszy , a komu honorarium
  Luziom Honoru , nic nire trzeba , a tym co honorarium >>>>?

 32. 25godzina said

  „(…)Do profesora Krzysztofa Jasiewicza:

  Uważam, że ma Pan, jak zresztą każdy, prawo do posiadania i głoszenia dowolnych poglądów. Starałem się wiernie je przedstawić. Nie ukrywałem mojego stosunku do nich.
  Mam przeczucie, że cały ten zgiełk skończy się tylko „żółtą kartką” dla Pana.
  Gdyby jednak stracił Pan pracę w PAN, proszę się nie martwić. Ojczyzna nie da Panu zginąć! Jest jeszcze kilka uczelni, które zaoferują Panu zajęcie. Odradzam szkołę ojca Rydzyka, ale już warszawski uniwersytet (nie Uniwersytet Warszawski) zatrudniający ks. prof. Chrostowskiego z pewnością będzie zainteresowany. Tam będzie Pan mógł pogłębić badania „duszy żydowskiej”. A może któryś z kolegów profesorów, dla dobra nauki, zgodzi się nawet na wiwisekcję.
  Gdyby jednak „określone siły” z pomocą „intelektualnie obrzezanych” wymusiły dla Pana „wilczy bilet” to otworem stoi cały świat. Prof. prof. Chodakiewicz, Musiał i inni dali przykład, że z oddali można widzieć lepiej. Może wspaniałomyślnie pomoże nawet prof. Jan Gross.
  Widzę też duże możliwości na kilku uczelniach, z którymi już dziś Pan współpracuje. Uniwersytety w Wilnie, Kownie, Rydze, Lwowie i Akademia Nauk Ukrainy to imponujące pokłosie Idei Jagiellońskiej. Czy nawet Instytut Studiów Politycznych i Etniczo-Narodowościowych Akademii Nauk Ukrainy w Kijowie.
  Jestem już starym człowiekiem i lepiej pamiętam odległą przeszłość, niż gdzie położyłem okulary.
  Pamiętam na przykład takie hasło: „studenci do nauki, robotnicy do roboty, literaci do pióra, rząd do d…, pasta do zębów!”. A historycy?

  Jerzy Diatłowicki”
  http://tr.im/42wxs

  „(…)- Postanowiłem mówić o Żydach dokładnie takim samym językiem, jakim żydowscy historycy mówią o Polakach. (…) Traktuje się nas arogancko, oskarża o najstraszniejsze grzechy. Wmawia się nam, że nie tylko nie wolno nam protestować, ale jeszcze mamy za to dziękować i bić się w piersi. Nie zrobiłem więc niczego, czego Żydzi nie robiliby wobec nas – zaznacza.
  – Wobec Polaków i Żydów stosuje się zupełnie inne standardy. (…) Okazuje się, że Żydzi są jakimś lepszym gatunkiem człowieka, któremu wolno więcej – mówi Jasiewicz.(…)”
  http://tiny.cc/o67yxw

 33. 25godzina said

  „Jerzy Diatłowicki, socjolog, dziennikarz telewizyjny. Twórca cyklicznego programu “Rzeczpospolita druga i pół”, wyspecjalizowanego w konsekwentnym wybielaniu postaci z komunistycznego PRL-u od Rakowskiego aż po Szyra. W 1991 roku w kilka miesięcy po ucieczce z Polski do Izraela żydowskich hochsztaplerów Bogusława Bagsika i Andrzeja Gąsiorowskiego wraz z pieniędzmi ukradzionymi Polsce, Diatłowicki opublikował panegiryczną książkę o tych panach i ich umiejętnościach finansowych (por. Bagsik and Gąsiorowski. Jak ukradliśmy księżyc. Jerzy Diatłowicki rozmawia z Bogusławem Bagsikiem, Andrzejem Gąsiorowskim i innymi, Tel Aviv 16 sierpnia-1 września 1991 r., Wrocław 1991). Zbiegli żydowscy oszuści prezentowali w książce Diatłowickiego ogromny zestaw pogardliwych określeń o Polsce i Polakach. Na s. 112 np. Bagsik twierdził, że: Polska nie dorosła do demokracji i należy wziąć Polaków za mordę. Ten sam Bagsik ostro atakował Kościół katolicki i wybielał SdRP. Najskrajniejsze były jednak zamieszczone bez komentarza uwagi izraelskiego wspólnika Bagsika i Gąsiorowskiego Meira Bara: Polacy są to dzisiaj najgorsi ludzie na świecie (…) do takiego skurwysyństwa nie przyjadę. Jak będę widział Polaka, a Polak będzie zdychał na ulicy, nawet mu ręki nie podam, żeby więcej pomóc. Nie przyjadę do Polski; bye, bye (por. s. 45 cytowanej książki). (…)”
  http://tiny.cc/te8yxw

 34. wi42 said

  Pan Jerzy D. proponuje Wilno, Rygę itp….Czyżby Pan D. zapomniał o Rosji?
  I czyżby Pan D. nie wie, że we wszystkich proponowanych miastach jest (lub b. chce być) demokracja wg. standardów jewropejskich.

 35. RomanK said

  Pan Jerzy proponuje prace w imieniu swoich znajomych?? mozna i tak….emerytury nie odbiora:-))))))
  Historyk na siebie zarabia i na swoje tytuly d pasowujac przeszlosc pod interesy przyszlosci…jesli o tym zapomni dowie sie…. co to prawdziwa praca:-)))z ktorej utrzymuja sie normalni ludzie.
  Swoja droga czy mozna prosic o lepszy dowod, jakie kurwy pracuja w PAN- skoro wyrzucaja jednego , jedynego- jak narazie…..porzadnego czlowieka:-))) i zadna…zadna z tych kurew utytulonych i odzianych w togi…..nie protestuje, nie solidaryzuje sie z nim….Wszyscy spuscili oczeta i kazdy spoglada na swego ciulika:-)())))
  POlska Akademia….niech ja szlag trafi,.,.,.,.

 36. revers said

  uwaga na ubecko dzienikarskie prowokacje
  http://blogmedia24.pl/node/63609

 37. Fran SA said

  Biskupowi Williamsonowi tez podstawili jakiegos kurwiszona do przeprowadzenia wywiadu. I Helen Thompson – amerykanskiej dziennikarce, napatoczyl sie niechcaco jakis ‚rabin’ i prywatnie zadal kilka pytan, ktore to pytania i odpowiedzi oblecialy caly swiat i Helen Thompson stracila prace. Bo na jej miejsce juz mieli przygotowane pejsy.
  Biskup Williamson zas posluzyl swoim wywiadem (zupelnie niewinnym) do rozpetania kolejnej awantury o tzw. holokaust.
  Najlepiej zachowal sie angielski posel do parlamentu. George Galloway, na ktorego tez jakas podejrzana pseudo organizacja rzekomo iracko-muzulmanska zastawila pulapke:

  British MP refuses to debate with Israeli Jerusalem Post International:

 38. Fran SA said

  Moj poprzedni wpis czeka na zielone swiatlo, wiec sprobuje innego linku, ktorego mi youtube ( na poprzednim wpisie) nie chce przepuscic:
  Jeszcze raz: Brytyjski czlonek parlamentu odmawia wywiadu z izraelita, poniewaz zostal oszukany i nastawiono na Georga Gallowaya, MP – pulapke. Wywiad mial byc z jakas podejrzana iracko-muzulmanska grupa przyjazni z Palestyna, ktora to organizacja okazala sie stworzona wyraznie i wylacznie dla celow wywiadu ze slynnym politykiem, ktory popiera wolnosc Palestyny:

  http://www.jpost.com/International/WATCH-British-MP-refuses-to-debate-with-Israelis

 39. “Żydzi jako ofiary Holokaustu sami są sobie winni”
  Żydzi to nie są insekty, że można ich bezkarnie zabijać..
  Ciekawe jak Państwo zareagowaliby na podobne cytaty głoszone o zbrodniach na Wołyniu?
  Ja początki robi już Prezydent RP spotykając się z
  http://wolyn.btx.pl/index.php/publikacje/587-komorowski-z-banderowcami-i-grekokatolikami.html
  Może następnym krokiem będzie spotkanie z Ericą Steinbach.
  Skoro już mylimy ofiary ze zbrodniarzami wszystko możliwe..

 40. bidny said

  @36
  Przeczytał wywiad z profesorem?
  Wygląda, że nie.

 41. Fran SA said

  Ad. 37
  Adiutant Marszalka
  Totalne nieporozumienie!
  Prosze poczytac zydowskie opracowania na temat holokaustu i ksiazki profesorow z Hebrew University. Polecam prof. Shlomo Sanda, prof. Finkelsteina i Koestnera, a takze znakomite pamietniki pierwszego izraelskiego mera Jerozolimy, Teda Kollecka ‚For my Jerusalem’. Bardzo ciekawe byly pamietniki Cyrankiewicza, ktore zydostwo zabrania wznawiac. Podobnie cala literatura obozowa bywa celowo pomijana we wszytkich dyskusjach na temat II-ej wojny swiatowej. Z wyjatkiem glupawej szmiry o Annie Frank, ktorej nikt nie czyta, a wszyscy dyskutuja. Jest tez wiele artykulow w prasie izraelskiej i nowojorskiej, o ktorej pan raczy nie miec zielonego pojecia.
  Zydzi nie sa insektami. Polacy tez nie sa insektami. W czasie wojny, ktora raczy pan sobie przypomniec rozpoczeli Niemcy przeciwko POLSCE, zginelo w Europie 22 miliony katolikow, o ktorych zaden hollywood nigdy nie nakreci filmu.

  A moze prof. Jasiewicz mial na mysli to, o czym wroble na dachu cwierkaja i male dzieci w USA odkrywaja:

  http://rense.com/general84/declare.html

  Nie, zydzi nie sa insektami. Ale goyim tez nie sa, a tak kaze wierzyc Talmud.

  http://libertyfight.com/2013/15/15_year_old_girl_learns_the_truth_about_the_holohoax.html

  Auschwitz begins $150 milion restoration project- Israel News Haaretz Daily newspaper:

  http;//www.haaretz.com/jewish-world/jewish-world-news/auschwitz-begins-150-million-restoration-project-1.435225
  (na cholere komu tyle pieniedzy? na zlote klamki w obozie?????? czy na siec McDonaldsa?

  Zydzi w szeregach Wehrmachtu:
  http://www.dobroni.pl/rekonstrukcje,zydzi-w-szeregach-wehrmachtu,6191

  WW2 150,000Jewish soldiers served Hitler and nazis:

  A na ostatek prosze poczytac wszystkie 3 raporty Czerwonego Krzyza z obozu w Oswiecimiu; zydzi dostawali regularnie paczki zywnosciowe.

 42. Fran SA said

  Ad. 38
  Bidny
  Przeczytal. I dlatego podal link o Georgu Gallowayu. I Helen Thompson. A teraz czeka na moderatora, zeby zluznil.

 43. bidny said

  Ja do pana Frana nic nie mam, ja do Adiutanta Roli- Żymierskiego.

 44. Adiutant Marszałka said

  AD.39 „Ja do pana Frana nic nie mam, ja do Adiutanta Roli- Żymierskiego.”
  Skoro Żydów mordowali z reguły Niemcy i ich sojusznicy to oni powinni starać
  pomniejszać swoje winny, nie potrzebują adwokatów.
  Jest łajdactwem mówienie, że zamordowani Żydzi są sami winni…
  Przyjmując takie rozumowanie „Kalego” można usprawiedliwiać każde zbrodnie nawet na Polakach..
  Ale skoro istnieje ostatnio „trynd” pomniejszania win Niemców i publikowanie książek
  o treści typu „Pakt Ribbentrop-Beck” P.Zychowicza.
  To zamordowanie oficerów miało swój sens sami sobie na to zasłużyli, bo do dziś istnieje miłość do Niemców..
  Na każdą zbrodnię można znaleźć wytłumaczenie, ale to powinni sprawcy się tłumaczyć.
  I albo potępiamy wszystkie zbrodnie, albo tylko niektóre.
  Żydzi stanowili 10% ludności Polski, byli więc również Polakami , a nie insektami…
  I twierdzenie , że sami się o śmierć prosili prosi się o potępienie, bo potem mogą chrześcijan lub Polaków mordować…

 45. kpt Żbik said

  do adiutanta – cytat:To zamordowanie oficerów miało swój sens sami sobie na to zasłużyli, bo do dziś istnieje miłość do Niemców..
  NKWD po wojnie w Polsce na Pomorzu mordowało jeńców niemieckich którzy odmówili służby w wojsku NRD i co ty na tą analogię ??

 46. Maverick said

  Gwoli scislosci Zydzi nie gineli w Auschwitz, tylko w Birkenau. Tutaj nie ma zadnego klamstwa, byc moze jakis spolczony I tam zginal ale mowimy o wiekszosci.

  Oni potrafia wywierac presje, a nasi sie im podporzadkowuja. Tutaj karac uprzedzenia do swobodnej I otwartej dyskusji.

 47. walerianda said

  Ad. 39 Proszę mi wybaczyć za trywialny zwrot ale jest coś takiego, że gdy się czyta i nie dociera intencja Autora, to należy zwrócić się do Niego o rozwinięcie myśli, którą zawarł w tej wypowiedzi. Natomiast Synku jak ta intencja nie dotarła to w żadnym przypadku nie należy komentować ponieważ echo się rozlega ……
  Jeden z najbardziej nagłośnionych mordów, spalenia żywcem ludzi w Jedwabnem i przypisany Polakom jako sprawstwo, po wymuszeniach przy pomocy łagodnej perswazji, przez Żyda, tzw. śledczego z U B o nazwisku Matulewicz, której jeden z podejrzanych mie przeżył, nadzorował 10. Lip. 1941 inny Żyd, gestapowiec o przybranym nazwisku W. A. Macholl. Tak „stoi napisane w papierach” i bardzo dobrze o tym wie „nasz” I P N, Szanowny Panie, panie Marszałku Adiutanta. Dlatego skłaniam się do pełnej aprobaty odnośnie wypowiedzi pana prof Jasiewicza. Takich przypadków, gdy Żydzi będąc na służbie u Fuhrera mordowali swoich pobratymców jest bez liku. Tylkjo reakcji prawidłowej brak. Więc proszę bardzo nie prostować mi po wojskowemu, po raz kolejny historii zgodnie z tzw. „poprawnością polityczną” bo mogę nie wytrzymać i coś prosto z mostu, czyli po Słowiańsku wygarnąć.

 48. akej said

  @ Adiutant Marszalka
  Zryj gowno, chamie!!!

 49. Adiutant Marszałka said

  „Żydzi będąc na służbie u Fuhrera mordowali swoich pobratymców jest bez liku”
  Polaków też by się znalazło..
  Ale jeżeli uznajemy, że Żyd to jest człowiek wyznania mojżeszowego nto proszę wymienić kilku rabinów którzy byli usłużni Fuehrerowi…
  Ad. 48″Zryj gowno, chamie!!!”
  Naucz się najpierw języka którym się posługujesz prostaku…I pisz po polsku.

 50. Wydaje mi się należałoby umieć rozróżnić Żyda od tego co porzucił religię i zaczął wierzyć w pieniądz lub bestię w masońskich świątyniach tych Judeo-satanistów nie można nazwać Żydami bo wtedy stawianie znaku równości im z tymi co ginęli
  jest błędne..

  Można, można.
  Nie jest błędne.
  Admin

 51. walerianda said

  Ad. 50 Szanowny Adiutancie. Ja takich kryteriów nie stosuję. Może poszedłem za daleko ale kieruje się w tej drodze jako zabezpieczeniem pewnym brakiem zaufania w stosunku do obcych. Jeżeli ktoś jest Polakiem, żydowskiego pochodzenia to mnie nie przeszkadza ani jego religia ani obyczajowość ale jego obowiązki wobec mojej Ojczyzny i jego lojalność. Niestety taka persona należy do wyjątkowych i sporadycznych w praktyce i dziejach Polski. Percepcja i mentalność obcych nakazuje daleko idącą ostrożność w przyjmowaniu ich jako domowników. Oprócz tego nie muszą byćjuż jak Nomadzi, mają własny kraj i jeszcze jeden bardzo zaprzyjaźniony. Polska jest dla Polaków a szczególnie dla tych, których ostatnio wygnali za chlebem.

 52. […] Jak doniosła nie kryjąca entuzjazmu i podniecenia w przypadkach, gdy można złamać życiorys wyimaginowanemu „antysemicie” bądź obrzucić anatemą kibica ewentualnie „roszczeniowego robotnika” Gazeta Wyborcza, profesor Krzysztof Jasiewicz z Polskiej Akademii Nauk został odwołany ze swej funkcji. Dziennik powołuje się przy tym na informację zaczerpniętą z The Times of Israel. https://marucha.wordpress.com/2013/05/31/wolnosc-slowa-po-polsku-prof-jasiewicz-zwolniony-z-pan/ […]

 53. zapodawacz linków said

  http://nczas.com/publicystyka/afera-prof-jasiewicza-prof-kleiber-odcina-sie-od-prof-krola-a-my-nadal-zbieramy-podpisy/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: