Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  I*** o Palma odbija
  Sarmatus Rex o Próby pisania historii Holokau…
  errorous o Próby pisania historii Holokau…
  revers o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Próby pisania historii Holokau…
  Boydar o Wstydliwe zakątki niezwyciężon…
  Boydar o Pomoc, jaką PiS udzielił Ukrai…
  decentr o Masakra na Placu Tiananmen – f…
  Liwiusz o Próby pisania historii Holokau…
  revers o Wolne tematy (38 – …
  bez loginu o Nikt nie obalał rządu Ols…
  MatkaPolka o Próby pisania historii Holokau…
  tom o Nikt nie obalał rządu Ols…
  bez loginu o Czy sztuczne mięso jest nieeko…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Być Koptem

Posted by Marucha w dniu 2013-06-01 (Sobota)

Już w czerwcu nastąpi telewizyjna premiera wstrząsającego dokumentu Michał Króla i Macieja Grabysy pt.: „Być Koptem”. To pierwsza polska produkcja ukazująca ogrom cierpienia chrześcijan prześladowanych przez muzułmanów. I to nie gdzieś w głębokiej Azji, ale w Egipcie, kraju odwiedzanym rok rocznie przez dziesiątki tysięcy wyznawców Chrystusa z całej Europy.

Dwa i pół roku temu przez Egipt przeszła islamska rewolucja, dająca początek zjawisku nazwanemu w zachodnich mediach „Arabską Wiosną”.

Jak głupie, czy może przewrotne, były zachwyty europejskich i amerykańskich dziennikarzy nad skutkami przewrotów w krajach Afryki północnej, pokazują kolejne doniesienia o prześladowaniach chrześcijan w każdym z tych miejsc. Niemal codziennie katolickie media – na telewizje piejące wcześniej o „demokratyzacji Czarnego Lądu” nie ma co liczyć – podają informacje o ataku na kościół, procesję lub pojedynczych wyznawców Chrystusa, których jedyną przewiną jest ich wiara.

Film Michała Króla i Macieja Grabysy pokazuje rzeczywiste skutki „Arabskiej Wiosny”. Uświadamia, jak dojście do władzy Bractwa Muzułmańskiego zmieniło życie chrześcijan zamieszkujących Egipt. Mimo, iż Koptowie sami siebie od dawna nazywali Kościołem Męczenników, jeszcze kilka lat temu nie spodziewali się, że prześladowania tak się nasilą. A jednak – porwania dziewcząt i zmuszanie ich do przejścia na islam, wypędzanie całych rodzin chrześcijańskich z ich domów, pobicia, prowokacje, gwałty i wreszcie brutalne morderstwa w imię Allacha – to codzienność egipskich wyznawców Chrystusa.

Autorzy „Być Koptem” dotarli do bardzo ważnych dla międzynarodowej opinii publicznej materiałów. Pokazują perfidne kłamstwa wypowiadane przez islamskich przywódców duchowych w egipskiej telewizji. Oto brodaci „mędrcy” zarzekają się przed kamerami, że chrześcijaństwo wywodzi się z adoracji męskich narządów płciowych. Przysięgają na swoją wiarę, że chrześcijańskie kobiety tresują psy i koty w taki sposób, by pełniły w ich domach role mężów. Wszystkie role mężów. Karmieni różnego rodzaju przesądami i zwykłymi oszczerstwami muzułmanie kipią nienawiścią do Koptów. I łatwo rzucają się do walki z odwiecznymi mieszkańcami Egiptu. Warto bowiem podkreślić, że to właśnie wierzący w Chrystusa Koptowie są w prostej linii potomkami rdzennych mieszkańców kraju – poddanych faraonów, zamieszkujących te ziemie na długo przed muzułmańskim podbojem.

Król i Grabysa dotarli do uczestników kairskiej manifestacji Koptów sprzed kilkunastu miesięcy, oraz do amatorskich materiałów wideo z tego wydarzenia. To właśnie wtedy chrześcijanie przekonali się, że „demokratyczne państwo” nie jest w stanie zapewnić im żadnych praw. Pokojowa manifestacja domagająca się bezpieczeństwa ludzi prześladowanych za wiarę, przerodziła się w krwawą rzeź. Protestujących – trzymających w rękach jedynie krzyże i święte obrazki – zaatakowało wojsko. W publicznej telewizji zaapelowano do „uczciwych muzułmanów” o udzielenie wsparciu wojsku. Żołnierze strzelali do wyznawców Chrystusa i rozjeżdżali ich czołgami.

Tak wygląda rzeczywistość chrześcijan we współczesnym Egipcie. Film, który już 11 czerwca pokaże Telewizja Polska (TVP Kraków, 11 czerwca godz. 17:15), to milowy krok w uświadamianiu Europejczyków o tym dramacie. Możemy być dumni z tego, iż dokument zrealizowała ekipa z Polski – wymagało to ogromnej odwagi i determinacji. Powodem do chwały jest nie tylko podjęty przez polskich dokumentalistów temat i okoliczności, w jakich film był kręcony, ale i bardzo wysoka jakość zdjęć i montażu.

Już dziś apeluję do Czytelników, byśmy wspólnie – tak, jak to było w przypadku filmu „Cristiada” – zrobili jak najwięcej „szumu” wokół filmu „Być Koptem”. Byśmy domagali się od telewizji publicznej i coraz liczniejszych telewizji niezależnych, by wyemitowały dokument w czasie dobrej oglądalności. Organizujmy pokazy filmu w naszych miastach i mówmy o nim znajomym. Niech ten film będzie odtrutką dla rosnącej w siłę propagandy, wdzierającej się dziś, co zauważyć należy ze smutkiem, również do naszych parafii, pod nazwą tzw. dnia islamu.

Krystian Kratiuk
http://www.pch24.pl

Komentarze 4 do “Być Koptem”

 1. Fran SA said

  Ten film z cala pewnoscia oplacaja zydowskie grupy. Od dwoch tysiecy lat Koptom sie nigdy krzywda w Egipcie nie dziala. Tylko tacy, co nie maja ZIELONEGO pojecia o historii Koptow w Egipcie czy w przed-amerykanskiej inwazji na Etiopie beda ten film podziwiac. Bo nawet polscy zadeklarowani katolicy na ogol nie czytaja wydawnict misyjnych ani katolickich wydawnictw. Ani nie maja kontaktow z Polakami -katolikami z krajow muzulmanskich.
  Be honest! Admit it!

  Podzial administracyjny kosciola katolickiego w Egipcie:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Podzial_administracyjny_kosciola_katolickiego_w_Egipcie

  Muslim Brotherhood jest kolejnym ‚wynalazkiem’CIA !:

  Christians in the Arab world – a guide

  http://theuglytruth.wordpress.com/2013/05/27/christians-in-the-arab-world-a-guide/

  Misyjne drogi-Bp Hinder: Kosciol katolicki na Polwyspie Arabskim nadal rosnie

  http://www.misyjnedrogi.pl/index.php/wiadomosci-misyjne/441-bp-hinder-kosciol-katolicki-na-polwyspie-arabskim-nadal-rosnie

  Katar. Otwarto pierwszy kosciol katolicki:
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,5028016.html

  Dubaj
  Polonia, czy po prostu katolicy?
  http://dubai.blox.pl/2007/07/Polonia-czy-po-prostu-katolicy.html

  Administratura apostolska Uzbekistanu
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Administratura_apostolska_Uzbekistanu

  Apel o pomoc dla Syrii
  http://www.pkwp.org/kampanie/apel_o_pomoc_syrii/

  A na koniec taki ‚rodzynek’. Moze ktos nakreci o tym film???????:
  Papiez nie jest mile widziany w … Jerozolimie

  http://www.israelshamir.net/Polish/Pope-pl.htm

 2. Wnuczka Bałachowca said

  Koptowie należą do grupy Kościołów orientalnych albo dochalcedońskich. Dosyć wcześnie zerwały one z bizantyńską ortodoksją. Należą do niej także Ormianie, Syrojakobici, Etiopczycy i Syromalabarczycy w Indiach, do których światło wiary przyniósł apostoł Tomasz.
  http://www.przegladprawoslawny.pl/articles.php?id_n=749&id=9

 3. akej said

  Byc Koptem – prawdziwym Egipcjaninem to to samo co byc (niezaleznie od posiadania) etnicznym Polakiem w PRL-bis!

 4. revers said

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: