Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Znowu Kosowery!
  Sebastian o Znowu Kosowery!
  Adrian o Wolne tematy (39 – …
  ? o Wolne tematy (39 – …
  Sebastian o McNamara’s Misfits: wojs…
  Sebastian o Zwi Migdal: Żydowska mafia spr…
  Greg o Wolne tematy (39 – …
  Carlos o Wolne tematy (39 – …
  Greg o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Yagiel o Wolne tematy (39 – …
  Yagiel o Wolne tematy (39 – …
  Liwiusz o Pod wieżami Włodzimierza
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Wolne tematy (24 – 2013)

Posted by Marucha w dniu 2013-06-03 (Poniedziałek)

Miejsce na komentarze, które nie pasują nigdzie indziej.

Poprzednie wpisy można znaleźć tu:
https://marucha.wordpress.com/2013/05/29/wolne-tematy-23-2013/

Talerz_wedlin

Ciąg dalszy swobodnej dyskusji:
https://marucha.wordpress.com/2013/06/09/wolne-tematy-25-2013/

Gajowy Marucha

Komentarzy 238 do “Wolne tematy (24 – 2013)”

 1. Rysio said

  No, nareszcie coś i przyjemne dla oka i zjadliwe.

  Gratuluję Panie Gajowy.

  Do kompletu brakuje tylko …..

  🙂

 2. jaszmija said

  Szanowny Panie Gajowy,

  Niejako kontynuując „wątek kulinarny” pozwolę sobie podlinkować znakomity przepis, który dawno temu znalazłem w sieci (coś niesamowitego, że ludzie potrafią przez blisko 8 lat dyskutować o zupie 😉 – część komentarzy chyba zarchiwizowano, bo pamiętam, że było ich o wiele więcej)

  Przepis na Ukraiński barszcz ukraiński:

  http://kuchnia.o2.pl/przepisy/ukraiski-barszcz-ukraiski-p_3876

  pyyycha 🙂

 3. Marucha said

  Re 1:

 4. Boydar said

  @ Pan Gajowy (3)
  + marzenie każdego prawdziwego Rosjanina: mały, kiszony ogórek 🙂

 5. MareczekX5 said

  Skrywany niegdyś wstydliwie projekt został ostatecznie „przyklepany”. Parlament zostanie ogrodzony płotem, żeby żaden intruz, czy choćby turysta nie pchał się tam, gdzie władza go nie chce – donosi czwartkowy „Fakt”. Sejm rozpisał przetarg na budowę ogrodzenia, podwyższenie istniejącego muru i budowę nowych zapór wjazdowych na teren parlamentu. Część nowych zasiek będzie gotowa już po wakacjach.

  http://monitorpolskislowian.iq24.pl/default.asp?grupa=189706&temat=336016

 6. Wandaluzja said

  Adam Węgłowski, prof. Przemysław Urabańczyk, NASZE ŚLEDZTWO (s. 43-46); Prof. Janusz Jasiński, MIESZKO – ROZNIECAJ SŁAWĘ (s. 46-47); Focus HISTORIA, VI/2013

  Nareszcie zrezygnowano z argumentów ARCHITEKTONICZNYCH, gdyż architektura była dobrodziejstwem historycznym. Uznano też, że Mieszko I NIE BIŁ MONETY, co argumentowałem tym, że był związany konwencją Prawdziców z Samanidami z Samarkandy. Na monetę mógł sobie pozwolić dopiero Bolesław Chrobry, który jako książę krakowski zdobył Krusz (Freiburg w Rudawach), którego srebro panowało do WEZERY, gdyż dalej było srebro czeskie a nad Renem francuskie. Dzięki więc Chrobremu srebro miśnieńskie (krzyżówki wendyjskie) opanowały obszar całej obecnej Polski, gdy dalej na wschód było srebro z Samarkandy i Kosowa.
  W diabelskiej SZARADZIE Upadku Popielidów i Awansu Piastów jest zapis bezsensowny z pozoru, ale wyeliminować go nie sposób, że Popiel II mianował Ziemowita Wojewodą POLSKIM. Legenda Panońska mówi, że Metody wysyłał do Popiela II poselstwo z Ultimatum, które przybyło do Gniezna na Postrzyżyny synów Popiela. Poselstwo zostało Wygnane, ale znalazło przyjęcie w ubogiej chacie Piasta, który też urządzał Postrzyżyny syna. W czasie Ultimatum Ziemowit był więc już w wieku wojskowym, czyli że został mianowany Wojewodą Polskim w czasie najazdu cesarza Karola III Grubego i Świętopełka Wiekomorawskiego kilka lat później.
  Ja w Wandaluzji tłumaczę, że gdy wrogie armie zbliżały się do PŁOCKA to Popiel kazał synowi Sobiesławowi przewieść skarby wandalskie z Płocka do zamku na cytadeli Napoleona w Gdańsku a ten wziął ze sobą kolesia Ziemowita Wojewodę – na czym właśnie polegało mianowanie Ziemowita Wojewodą.
  Na czarze włocławskiej, przedstawiającej KOMIKSOWO najazd Pieczyngów w r. 899 mamy sytuację po bitwie pod Lutomierskiem k. Łodzi. U stóp witezia Ibrahima Prawdzica siedzi rapsodyczny Piast, opłakujący ścięcie dla uświetnienia Uroczystości Ziemowita, gdy Marszałek mianuje młodocianego Leszka V Wojewodą. Piast jest bardzo podobny do Nikity Chruszczowa.
  Z tego zdaje się wynikać, że był konflikt między Republiką kupiecką na klifach zachodniego Wolina a Książęcym Szczecinem. Wolin był uzależniony od spławu żywności Odrą, którą Szczecin kierował do Skandynawii. Popiel II wyszedł z tej sytuacji wydzielając z kraju GOPLAŃSKIEGO kraj Wieluńczan, z wiecem Policach między Szczecinem a Wolinem, i mianując naczelnikiem wiecu POLAŃSKIEGO Piasta Kołodzieja. Ten jednak złożył hołd cesarzowi Karolowi Grubemu, który mianował go Księciem, też jako błazna politycznego, co przekwalifikowało Ziemowita z Wojewody Polańskiego na POLSKIEGO.
  Rzeczony wiec w KRUSZWICY, na którym Ibrahim Prawdzic zrzekł się tytuły Króla Polskiego na rzecz Leszka V, był wstępem do najazdu na Rzeszę Karolińską, w trakcie czego Leszek V rozgromił Czechów, którzy zagarnęli po Wielkiej Morawie Wrocław, Kraków i Puławy, a Prawdzice dokonali okupacji Saksonii, która opuścili, gdy w r. 902 Sejm Niemiecki w Erfurcie Uznał protektorat Prawdziców nad Niemcami za ewakuację przez nich Saksonii i pomoc w odzyskaniu Lotaryngii Wielkiej.
  To tłumaczy BARDZO GROŹNĄ wschodnią granicę Cesarstwa na Wiśle-Warcie-Przemszy-Wiśle-Odrze-Morawie i Dunaju w latach 962-1000. Wytłumaczyłem to tym, że Geron wygrał bitwę nad Regnicą obiecując Ranom Bornholm. Wezwał więc z Włoch Wichmana, który miał usunąć flotę hiszpańskich Omajadów z Morza Śródziemnego. Ponieważ Wichman był jarlem Śmiałych Żeglarzy na Wolinie to łatwo skrzyknął Słowian do najazdu na Bornholm, gdzie rozgromił Duńczyków, wobec czego Harald Sinozęby musiał się uznać trybutariuszem Cesarza a Wichman w te pędy uderzył flotami słowiańskimi na Szczecin, wypędzając Mieszka do Santoka-Gorzowa, który TEŻ musiał się uznać trybutariuszem cesarza DO RZEKI WARTY.
  Skutkiem tego był Katolicki Chrzest Polski, pamiątką czego jest m.in. złotniczy portret Mieszka jako Fidelisa Akwitańskiego.

 7. Zerohero said

  http://www.jelonka.com/news,single,init,article,3168

  Rok 1945. Po klęsce III Rzeszy, do Radomierzyc (Radiemeritz) przybywa inspekcja cywilów i żołnierzy w polskich mundurach. Wśród nich jest pułkownik Piotr Jaroszewicz (od 1971 do 1980 roku premier rządu Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej). Według Lamparskiej Jaroszewiczowi towarzyszy Tadeusz Steć. Wszyscy zamierzali przeszukać ogromne niemieckie archiwum.

  (…)

  W lipcu 1945 roku całą zawartość niemieckiego archiwum wywieziono do Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich. – 300 tys. teczek, średnio po 250 stron każda, w tym 20 tys. teczek niemieckiego i francuskiego wywiadu wojskowego, 50 tys. teczek sztabu generalnego i liczące 150 teczek akta Leona Bluma i archiwum rodziny Rothschildów. Oprócz tego był tam ogromny zbiór dokumentów dotyczących kolaboracji Francuzów z Niemcami – podaje J. Lamparska.

  Autorka dodaje, że do lat 90. ubiegłego wieku dożyły trzy osoby przeglądające w czerwcu 1945 r. radomierzyckie archiwum: Piotr Jaroszewicz, Tadeusz Steć i Jerzy Fonkowicz.
  – Przez lata te trzy osoby utrzymywały z sobą kontakt. Wszystkie trzy zostały zamordowane przez nieznanych sprawców; ofiary torturowano przed śmiercią. Piotra Jaroszewicza i jego żonę zabito w nocy z 31 sierpnia na 1 września 1992 r. W nocy z 11 na 12 stycznia 1993 r. zamordowano Tadeusza Stecia, a Jerzego Fonkowicza – w 1997 r.

 8. MareczekX5 said

  Skarbówka ma nowy cel! To bawiące się dzieci, nie będzie Ci do śmiechu
  Skarbówka dobiera się milusińskim do skóry

  Firma, w której pracujesz, zorganizowała spotkanie dla dzieci? Szykuj pieniądze na podatek. Resort finansów nie ma wątpliwości, że to przychód, który podlega opodatkowaniu – pisze „Rzeczpospolita”
  Najlepsze, że jeśli twój pracodawca w odpowiedni sposób się nie zabezpieczył, to będziesz musiał zapłacić podatek nawet wtedy, gdy na takie spotkanie się nie wybrałeś. Stanie się tak w sytuacji, kiedy dział kadr firmy nie sporządził specjalnej listy wszystkich rodziców i uczestniczących w imprezie dzieci.

  Zdaniem Ministerstwa Finansów uczestniczący w firmowej imprezie pracownik uzyskuje przychód. Jeśli natomiast bawi się tam również jego dziecko, przychód ten jest jeszcze większy – przekonuje resort w odpowiedzi na interpelację poselską.

  http://monitorpolskislowian.iq24.pl/default.asp?grupa=189706&temat=337313

 9. — Do wpisu 5 – Pana Mareczka — Gdzies , moze nawet nie w Polsce , kogos wkurza , ze Polacy nie biegaja po ulicach z laskami dynamitu , terrorystycznych zamachow , w ogole niet , za malo rozrabiaja , tak naprawde , nawet nie protestuja . Gdyby byla potrzeba , to sie niechce cokolwiek dziac .
  To jest wywolywanie wilka z lasu . Moze zadziala !
  Nie wydaje mi sie , ze to poslowie czuja sie zagrozeni .

 10. Zerohero said

  Milto Friedman, wybitny żydowski liberał: Chciwość to cnota. Chciwość napędza cywilizację.

  Nie miłość, nie ciekawość, nie pasja, nie poczucie obowiązku, nie szlachetność, nie altruizm.

  CHCIWOŚĆ, CHCIWOŚĆ

 11. Rysio said

  Z Miltonem Friedmanem rozprawił się swego czasu Murray N. Rothbard.

  http://www.lewrockwell.com/rothbard/rothbard43.html

  Jak to mówią żyd, żydowi nierówny.

  🙂

 12. 166 bojkot TVN said

  10
  E ta,m zaraz chciwość! Nie chciwość tylko sex!
  Chciwość zawsze prowadzi do zbrodni. sex do życia….

 13. bardzo said

  Zlapal Kozak Tatarzyna…

  Dla rozjasnienia umyslu, co niezbednym bywa warunkiem prowadzenia jakichkolwiek dyskursow, najlepszym srodkiem jest bukwica. Co to jest ta legendarna bukwica – ano, dla objasnienia sprawy przyjrzyjmy sie nieco spolecznosci regionu nazywanego drzewiej Polska „B”.

  W samym srodku Dzungli Bialowieskiej, trzynascie kilometrow od granicy z Bialorusia, zamieszkuje lud przedziwny. Szczery, prosty, a jak powiada soltys – prawoslawny i rzymsko katolicki pol na pol z przewaga prawoslawnych. Gdy czasem batiuszka pop przyjedzie do przeuroczej cerkiewki postawionej wlasnymi rekami przez cala wies, nie sposob nie wejsc aby podkreslic wspolnote z ortodoksami i przezyc samemu, jak modlono sie dwa tysiace lat temu.

  Otoz ten specyficzny narodek zwany dawniej lesokami, mowiac bez ogrodek pedzi bimber. Sasiad Bolek pedzi tak jak jego ojciec i dziad pedzil i jego pradziad tez pedzil. A kto wie, czy i nie prapradziad. Po otrzymaniu odszkodowania za przesiedlenie z terenu zalanego pod elektrownie, Bolek postawil sobie przyzwoity murowany dom i zainstalowal doskonala aparature zlozona przy zachowaniu najlepszych standartow.

  Skutkiem tego bimberek Bolka jest nieporownanie lepszy niz polmosowskie produkty. Przejrzysty, bez sladu fuzla, a siedemdziesiecioprocentowa bukwice spozywa sie bez zadnej obawy o jutrzejszy pochmiel.

  O, nie, Bolek nie jest alkoholikiem. Alkoholik nigdy nie bedzie bimbrownikiem, w przeciwnym razie po prostu wychlalby zacier i bylby szczesliwy. Do sporzadzania bukwicy trzeba nie tylko umiejetnosci i tradycji, ale i cierpliwosci.

  Do samogonu dodaje sie suszonych lisci miodownika melisowatego, czyli bukwicy, albo tez zubrowki. Obydwa ziola sa pod scisla ochrona, ale sasiad Bolek obchodzi przepisy uprawiajac owe roslinki u siebie w ogrodku.

  Zasiada sie w altance, wlacza telewizor z programem polskim albo bialoruskim i rozprawia sie o rzeczach waznych. Jako zakuska sluzy grubo krojony boczek ze swiezym, chrupiacym chlebem, albo po prostu miesiste zdzbla szczypiorku, grube na palec. Prosto z grzadki.

  Bolek zaciagajac spiewnie, prezentuje bolesnie trzezwy punkt widzenia na krajowa rzeczywistosc.

  Jednak bukwica ma to do siebie, ze wprawdzie rozjasnia rozum, ale daje pewne skutki uboczne. Oj, daje. Przeto, nalezaloby czasem postawic na stol conieco bardziej wykwintna przystawke, w ktorej ogniu nasz organizm spali bezbolesnie glowny skladnik Bolkowego poczestunku.

  Tatar mimo obcobrzmiacej nazwy jest daniem stuprocentowo polskim. Tak, Niemcy maja swoj hackepeter, ale prosze mi uwierzyc, nie ryzykowalbym jedzenia surowej wieprzowiny, chocby z wielka iloscia czosnku i cebuli.

  Tatar to potrawa w sporzadzeniu prosta jak zyciorys milicjanta. Bierzemy jak najchudsza poledwice wolowa, powiedzmy pol kilo. Moze byc ground round – niestety, nie wiem, jak ten kawalek nazywa sie po polsku – uwazany jest o jedna klase w dol od poledwicy. Moze grzbietowka? Nigdy, przenigdy nie robimy wiecej, albowiem tatar starzeje sie szybciej niz italianskie dziewczyny. Jak bedzie trzeba, to sie najwyzej potem dorobi. Dwie lub trzy cebulle wielkosci slusznej (w USA sredniej), pokroimy ostrym tasakiem jak najdrobniej. Ostrym, bo tepy bedzie chechlal, niszczac strukture tkanki cebulowej i wypuszczajac niepozadanie zwiekszona dawke gryzacego oczy i sumienia soku zwanego poetycko siarczkiem dwuallilu. Najpierw na polowke, potem w polplasterki wzdluz, wreszcie na poprzek. Wykanczamy dwoma tasakami wybijajac na deseczce skoczny rytm, albo trzymajac dwa tasaki w jednej dloni. Taka tania sztuczka wywoluje aplauz widowni dla kunsztu kuchmistrza. Ach, prawda, pamietajmy o podwinieciu palcow reki, ktora podtrzymujemy cebule – to tak wa wsiakij pazarnyj sluczaj, coby mnie potem nie ciagano po sadach ze nie ostrzegalem. Cebulla cebullorum…

  Nastepnie przygotujemy czosnek. Dzielimy glowke na zabki (nieomalze napisalo misie: wyjmujemy zabki z glowki. Ugh!) i wybieramy cztery do pieciu najladniejszych. Nie obieramy, tylko przykladamy klinge tasaka i uderzamy piescia z udawana zloscia (z udawana, poniewaz stuprocentowi kulinarze z racji swej szlachetnej specyjalizacji nigdy nie wpadaja w gniew). Zabki sie rozplaszczaja, a luska sama opada (zeby to tak z oczu…). Wreszcie rozcieramy czosnek z odrobina soli na bezksztaltna miazge. Och, co za zapach!

  Jesli mieso nie jest zmielone, czynimy to teraz, wystarczy jeden raz, ale niektorzy mistrzowie garmazerki przepuszczaja je przez maszynke (zwana ongis wilkiem) dwa razy.

  I wreszcie mamy pole do popisu dla artysty podniebienia. Umieszczamy mieso w misce ze stali nierdzewnej. Dokladamy nasza cebule i czosnek. Doprawiamy na smak, ale podam przyblizone ilosci przypraw. Pol do 3/4 lyzeczki curry – raczej mniej niz wiecej, pieprzu tyle, zeby zaczernic troche gorna powierzchnie miesa, lyzeczke rozmoczonego w czerwonym winie oregano. Ewentualnie mala szczypte tymianku. Sos sojowy w ilosci okolo poltorej lyzeczki. Niektorzy stosuja maggi, ale uwazam, ze to daje zbyt dominujaca nute. Czerwonej papryki szczypte dla wyrownania profilu smakowego. Barbarzyncy dodaja jeszcze vegete osiagajac zaskakujace efekty. Na koniec ostroznie z sola.

  Tak naprawde to tatara mieszac sie powinno sie reka, ale mozna rowniez czymkolwiek innym, najlepiej drewniana lyzka. Miesza sie, az masa bedzie jedrna i zwarta. Jesli chcemy dodac posiekanych korniszonow, to teraz jest pora, to samo z rozgniecionymi rybkami z puszki (nie zalecam).

  Dopiero teraz dodajemy olej w ilosci takiej, zeby nie bylo za tluste. Piec lyzek w zupelnosci wystarczy. Olej najlepszy jest rzepakowy, czyli canola. Nie ze wzgledow patriotycznych (to tez), ale zwyczajnie poniewaz do salatek i garmazerki olej rzepakowy nie ma konkurencji, a poza tym jest najzdrowszy (jesli kto zyczy sobie zakwestionowac to stwierdzenie, jestem otwarty na dyskusje). Jesli spodziewamy sie, ze tatar pojdzie w dwie czy trzy godziny, dodajemy cztery zoltka, w przeciwnym razie zoltka bedziemy dodawac bezposrednio przed podaniem, najlepiej indywidualnie.

  Po dodaniu zoltek, tatara miesza sie tak, aby zanikl zolty kolor zoltek.

  Przechowywanie tatara w postaci wianuszkow z zoltkiem we srodku powinno byc karane z cala surowoscia. Niszczy to walory smakowe przekaski i naraza konsumenta na gronkowca (bez aluzyji tym razem) oraz salmonelle, nie mowiac juz o E. coli.

  Swiezego tatarka kladziemy na rownie swiezy chlebek, najlepiej razowy, z chrupiaca skorka, posmarowany swiezym maselkiem. Nie margarynka. Tak, wiem, to bomba kaloryczno cholesterolowa, ale pamietajmy, ze mamy rowniez w skladzie cebulke, drogocenny czosnek i olej rzepakowy. Zreszta bukwica czyni zdrowymi najbardziej ciezkostrawne potrawy…

 14. Wandaluzja said

  Beata Dzon, OCALIĆ WYRZUCONE – Miejscowość Łapy leży na trasie kolejowej z Białegostoku do Treblinki. W 1943 r. stała się ostatnią stacją dla KILKUDZIESIĘCIU ŻYDOWSKICH DZIECI… wyrzuconych z wagonów, Focus HISTORIA, VI/2013, s. 64-67

  Pamiętam jak w Łodzi opowiadano w moim domu taką oto historię: „To nie jest ich syn. Jechał pociąg Czerwonego Krzyża, z którego wyrzucono dziecko, które przygarnęli.” Chłopak był podrośnięty, gdyż pamiętał, że dostał we pociągu torsji a po wyrzuceniu z pociągu zwymiotował.
  Dziwne w tym było to, że był to pociąg CZERWONEGO KRZYŻA a Czerwony Krzyż był tak w Niemczech jak w Związku Sowieckim pod jurysdykcją SZWAJCARSKĄ, a Szwajcarzy by przecież dzieciaka z pociągu nie wyrzucili. Jeden komunista wytłumaczył mi, że był to ekspres z Treblinki do Murmańska, skąd Żydzi jechali frachtem powrotnym konwojów zbrojeniowych, które nie były atakowane przez Niemców, do USA – czyli że dzieciaka wyrzucili ŻYDZI.

 15. Siggi said

  Na okolicznosc rocznicy „4 czerwca” refleksja jednego z internautow na forum pod okolicznosciowym tekstem;

  Ludzie dali się omamić Solidaruchom. Solidarność mamiła ludzi pokazując tylko to co jest dobre na zachodzie, ale nie pokazali ludzi bezdomnych, bez pracy i nie jednokrotnie bez szans na leczenie. Solidarność sprytnie to wszystko rozegrała. Najpierw kraj wykończyli strajkami, co doprowadziło do tego że na półkach pozostał tylko ocet, a potem wmówili ludziom że to komuna tak zrobiła. Ludzie naiwni i głupi uwierzyli cwaniakom i teraz mamy to co mamy, zachód ;). Polska miała bardzo dobry ustrój z którego do dziś wiele krajów zachodnich ma zaczerpnięte pomysły jak dbać o swoje społeczeństwo. W Niemczech, Holandii, Norwegi, Finlandii, Wielkiej Brytanii, to tylko kraje w których byłem i wiem na pewno. Tam się dba o młodych i stwarza warunki by ci zakładali rodziny i nie uciekali z kraju. A Polska co robi ? Robi wszystko by właśnie ci młodzi uciekali z kraju bo tu nie ma dla nich perspektyw. Firmy które w Polsce się otwiera zaraz się zamyka bo niszczą ich biurokraci i podatki. Brak jakiego kolwiek socjalu, służba zdrowia w rozsypce, tylko bogatych stać na leczenie, ostatnio zauważyłem że nawet do lekarza pierwszego kontaktu jest już problem się dostać. A to nie koniec, bo w planach jet już projekt wprowadzenia ustawy o ograniczeniu ubezpieczenia dla osób bezrobotnych i wprowadzenie dodatkowego ubezpieczenia a tym samym uszczuplenia tego obecnego. Tak więc jak ktoś zachoruje na raka może się okazać że obecne ubezpieczenie będzie nie wystarczające by się z niego wyleczyć. To jest ZACHÓD jaku sprezentowali nam panowie z Solidarności z panem Lechem Wałęsą ! A może by tak nie Lechem tylko LEJBĄ bo to chyba jest prawdziwe imię naszego wybawcy 😉

 16. Marucha said

  Re 15:
  Może p. Siggi by wyjaśnił, kogo ma na myśli pisząc językiem Urbana „Solidaruchy”.
  Chodzi mu o Polaków?
  Czy o Żydów, jacy wkręcili się na kierownicze stanowiska?

  Czy Siggi jest aby pewien, że to przez „Solidarność” na półkach był tylko ocet?
  Czy Siggi ma jakieś informacje, że „S” chciała wprowadzić właśnie taki system, jaki nam narzuciło międzynarodowe żydostwo?
  Czy Siggi w ogóle cokolwiek wie o „Solidarności”, czy tylko powtarza obiegowe brednie?

  Pytam, bo swego czasu Siggi („niewierzący katolik”, jak sam się określa) obciążył Kościół Katolicki zbrodniami Hitlera.

 17. jaszmija said

  Re. 13 Bardzo

  Moze byc ground round – niestety, nie wiem, jak ten kawalek nazywa sie po polsku – uwazany jest o jedna klase w dol od poledwicy. Moze grzbietowka?

  Ligawa, zwana również „legawą” lub „fałszywą polędwicą”, to gatunek mięsa wołowego, stanowiący mięsień utrzymujący kręgosłup w jego części krzyżowej, odpowiednik schabu wieprzowego.

  Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ligawa_(wołowina)

  Ciekawy przepis na Tatara, nigdy tak nie robiłem (czosnek, curry, oregano) – muszę spróbować – dziękuję.

  P.S. Świetnie napisane 🙂 a „wyjmujemy ząbki z główki” rozłożyło mnie na łopatki 😉

 18. Wandaluzja said

  http://www.fakt.pl/Oswiadczenie-Fibaka-w-sprawie-prowokacji-tygodnika-Wprost,artykuly,214318,1.html

  Bicia przez Fibaka prostytutek w Paryżu 20 lat temu ZAKWALIFIKOWAŁO GO. Asz mówił, że jego znajoma, która bywała Paryżu, wiedziała to przed Deklaracją SĄDU, z którego to powodu musiał on z Paryża uciekać. Przypominam, że chodziło o prostytutki LUKSUSOWE.
  Wyciągnięcie tego TERAZ jest dźgnięciem Tuska i Komorowskiego.
  ***
  Dziwne jest to, że sprawę Wyciągnął Urban, którego oskarża się o powiedzenie, że jego celem było SKURWIENIE POLSKI – czyli skorumpowanie jej dla WYKUPIENIA przez Żydów i Niemców. To ukazuje Drugie Dno sprawy: Fibak, jako Endek MUSIAŁ BYĆ ALFONSEM, gdyż zostałby Wyeliminowany i pozbawiony majątku jak Endeczka Urszula Sipińska – z której to racji chwycił też za nogi Tuska a teraz chciał przejść od Tuska do Komorowskiego jako Bardziej Polskiego.
  Teraz kiedy ENDECJA przestała być Wyrokiem Śmierci a przed zabraniem majątku przez Ogiery Holokaustyczne można się już Bronić, to zaistniało niebezpieczeństwo, że taki Fibak reaktwuje Endecję i wygoni folksdojczy i holokaustów – wobec czego trzeba wyciągać PRZYGOTOWANE na taką okoliczność Haki.

 19. Marucha said

  Re 18:
  Celem Urbana było skurwienie Polski.
  Ale oprócz skurwienia stało się coś jeszcze gorszego: skundlenie.
  Kurwa potrafi jeszcze dać w mordę i nożem.
  Skundlony sługus umie już tylko skamleć o litość u swego oprawcy.

 20. 166 bojkot TVN said

  W TVP-Info prezenterka zastanawia się, czy wobec wielkich kontrowersji w ustawie śmieciowej (rózne opłaty w różnych miejscach Polski), czy śmieci nie usuną tego rządu?

  Po 2 kadencji rząd Tuska można śmiało określić rządem śmieci, albo śmieciowym. Afera śmieciowa, której czubek wyłazi coraz wyraźniej będzie mam nadzieję widoczna dla każdego, po pierwszych rachunkach za wywożenie śmieci – 5 krotnie wyższych niż dotychczas.

  Mam nadzieję, że ten kolejny bezczelny skok na naszą kasę i życie się nie uda. Skoro nawet blondynki z telewizji dostrzegają przekręt (albo każą im dostrzegać?).

 21. Wandaluzja said

  Ad 7: Jaroszewicz ze wzmocnioną kompanią OWP w mundurach SS zajął przed frontem Książ, gdzie było Archiwum Hitlera w trakcie ewakuacji do pałacu RADOMIERZYCE w Zgorzelcu. Po 2 dniach Książ zajęła Armia Czerwona więc Jaroszewicz oddał Archiwum SmerSzowi i tym samym trykiem zająć Radomierzyce, gdzie czekał na front 2 tygodnie, wobec czego polscy oficerowie Grzebali w archiwum a uwagę ich zwróciły grube tomy FRANCOISA MITTERRANDA, z których zaśmiewali się.
  Jaroszewicz wyrywał z tomów kartki, wiązał w pakiety o nosił do swego gazika. Po froncie zjawiło się jednak nie SmerSz, ale NKWD, którzy SKOPALI Polaków za grzebanie w archiwum Hitlera i Wygnali.
  Jaroszewicz dał swoje pakiety Steciowi, który zawiózł je do benedyktynów w Tyńcu, gdzie studiował germanistykę – toteż dokumenty te musiały zostać zmikrofilmowane i wywiezione do Watykanu. Stecia katowało przez całą noc 3 mężczyzn a jego zbiory, które powinny trafić do Muzeum Narodowego ZAGINĘŁY, co wymagało ciężarówki.

 22. Boydar said

  ZUPEŁNIE NIE A’PROPOS do Pana/Pani Wandaluzji

  Jeśli „…Stecia katowało przez całą noc 3 mężczyzn…” o informację co do informacji, (najwyraźniej na darmo),
  to o co katowały śp. ks. Jerzego Popiełuszkę dwie ekipy (najpierw bandytów lokalnych, a następnie transferowych, jak sugerują różne źródła) przez prawie tydzień ???

 23. AniaK said

  Interesy, układy, układziki. Niech to będzie przestrogą dla naiwniaków. O każdy dług prędzej czy później ktoś się upomni.

  http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/slask/b-prezydent-zabrza-skazany-na-25-lat-za-zabojstwo,1,5532197,region-wiadomosc.html

  Czytałam dzisiaj, że Polacy masowo likwidują lokaty bankowe. Gorzej się ma sprawa z dłużnikami. Żeby im tylko nie przyszło do głowy zlikwidować naszych bankierów 🙂 W bankach ponoć i zarobki już kiepskie. Oczywiście nie na każdym szczeblu. I tam może być niemiła atmosfera. Kto jak kto, ale bankowcy pieniążki liczyć potrafią. A i wgląd niektórzy mają gdzie trzeba. Nie ma systemów doskonałych.

 24. AniaK said

  Dobrze że oddałam to całe złoto (prócz kolczyków), bo ono teraz może spaść na łeb i szyję. Jak nie będzie lokat, to trzeba się będzie złota pozbywać. A i nieruchomości może będzie można kupić okazyjnie.

 25. 166 bojkot TVN said

  23/AK

  Szczegóły o skazanym zanim znikną z Wikipedii, szczególnie przynależność partyjna, bo o niej nie ma ani słowa:

  Jerzy Gołubowicz (ur. 10 lutego 1947 w Zabrzu[1][2]) – były prezydent Zabrza (w latach 2002–2006 z ramienia SLD), audytor książek, naukowiec PAN i biznesmen.
  Życiorys [edytuj]

  W latach 1984–1986 był przewodniczącym zabrzańskiej Rady Miejskiej Patriotycznego Ruchu Odrodzenia Narodowego. Od 1988 był pierwszym sekretarzem Komitetu Miejskiego PZPR w Zabrzu, aż do rozwiązania tej partii w 1990. W latach 2002–2006 był prezydentem miasta Zabrze z ramienia SLD.

  Był zastępcą dyrektora Instytutu Podstaw Inżynierii Środowiska PAN w Zabrzu. Brał udział we wdrożeniu systemów komputerowych do sterowania procesami produkcyjnymi. Wykładał na Politechnice Śląskiej. Jest autorem i współautorem 36 publikacji naukowych, w tym 12 zagranicznych, autor i współautor 28 referatów na konferencjach naukowych.

  W listopadzie 2009 został zatrzymany i następnie tymczasowo aresztowany pod zarzutem zabójstwa[3][4][5]. 13 grudnia 2010 r. został oskarżony o zabójstwo Lecha Frydrychowskiego, którego dopuścił się 17 sierpnia 2008 r. w Wymysłowie k. Będzina. Grozi mu dożywocie.[6]
  Odznaczenia [edytuj]
  Srebrny i Złoty Krzyż Zasługi
  Nagroda Państwowa I stopnia
  Nagroda Naukowa PAN
  …………………..

  Niedawno było w gajówce o PAN w związku z wyrzuceniem z tej instytucji profesora za antysemickość wolnego słowa i mowy.
  Może w tej sytuacji wyrzucenie z PAN to raczej powód do chwały, a nie zmartwienia, zaś pozostawanie w tym ŻAN-nie jest jawnym dowodem przynależności do grupy etnicznej żydowskiej.

 26. Carlos said

  @16 Nie wiem co Gajowy ma do Siggiego ale po trosze przyznaje mu racje z ta Solidarnoscia.On tylko nie nadmienil ze wkrecilo sie tam zydostwo ale tak po za tym ma racje!

 27. Marucha said

  Re 26:
  Nie mam wiele do Siggiego, za to sporo do jego wypowiedzi (#15).
  A co mam – wyjaśniłem dokładnie w #16.

 28. AniaK said

  Re25:
  Moim zdaniem, przynależność partyjna w tym przypadku nie ma większego znaczenia. To jest raczej kwestia osobowości niż przynależności. Im większe „NIC” dostanie się na piedestał, to idzie po trupach do celu albo celi.

 29. Griszka said

  Amerykanie dozbroją teraz Jordan w rakiety Patriot i samoloty F 16 w odpowiedzi na rosyjskie dostawy uzbrojenia do Syrii.

 30. Fran SA said

  A co porabia nasz wielki dyplomata i szef dyplomacji w USA?
  Zalatwia nam tarcze. Ale nie w porozumieniu z Polonia Amerykanska, czy w ogole ze srodowiskami Polakow. O, NIE! (zdaje sie, ze tych unika)

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/kerry-tarcza-antyrakietowa-w-polsce-bedzie-nie-ustepujemy-rosji,330258.html

  (to tak jakby USA wojowalo z Rosja na polskiej ziemi???)

  lizus i slugus:
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14025865,Sikorski__Polska_nie_popiera_i_nie_musi_popierac_wszystkiego_.html#TRNajCzytSST

  Byly doradca Putina oskarza Sikorskiego. Z artykulu zdaje sie wynika, ze mamy wspolczuc polskiemu ‚dyplomacie’:
  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie-/b-doradca-putina-oskarza-sikorskiego-minister-kpi-,1,5483246,wiadomosc.html

 31. Brat Dioskur said

  ad15
  „….tam się dba o młodych i stwarza warunki by ci zakładali rodziny i nie uciekali z kraju. ….. …..”

  Gdyby w PRL kazdy mial paszport tak jak dzisiaj to chyba w Polsce zostaloby tylko KC i Politbiuro …… i to nawet nie!

 32. Zerohero said

  Re 12,166 bojkot TVN

  No proszę. Bojkot coś z sensem napisał. Faktycznie, jeśli dany „filozof” za kardynalny uzna jakiś aspekt życia, to wokół niego będzie w stanie rozbudować całą resztę jako jej pochodne.

  np. Seks. Każdy facet chce zaimponować kobiecie. Można imponować inteligencją. Objawem inteligencji jest praca naukowa. Tak więc, nie ciekawość, nie pasja, ale chęć podupczenia. Czemu Wielki Zderzacz Hadronów jest taki wielki? Nie chodzi o energie cząstek, nie. To jest czerwone Ferrari fizyków. 🙂

  Jeśli ktoś nie przepada za seksem, ale za to jest entuzjastą zabijania, to też znajdzie swój motor: ludzie lubią się zabijać -> lubią wojny -> w wojnie jest lepszy ten kto ma lepszą technikę -> agresja napędza rozwój techniki.

  A jak ktoś się zagrywa na kompie, to cały rozwój IT przypisze pogoni za lepszą kartą garficzną.

  Fascynujące.

 33. efka said

  Niechcący popadłam w lekturę programów organizacji pozarządowych finansowanych ze środków publicznych oraz wspomaganych unijnym zasilaniem finansowym płynącym poprzez Urzędy Marszałkowskie.
  Włos się na głowie jeży na jakie pierdoły wywalane są pieniądze publiczne, a grupa cwaniaczków bardzo dobrze sobie z tego żyje. Żerowisko / korytko tyko dla wtajemniczonych. Mało kto przebrnie przez ten neokomunistyczny bełkot. Mnie on przyprawia o mdłości, ale jakoś musiałam się przemóc. Otóż Szanowni Państwo, moje oraz Pani i Pana podatki idą na :
  wspieranie inicjatyw obywatelskich, realizowanie przedsięwzięć przydatnych społecznie, promocja aktywności obywatelskiej, działania na rzecz partnerskiej współpracy organizacji pozarządowych i jeszcze wiele innych takich okrągłych zwrotów wytrychów.
  Sprawa sprowadza się do tego, że kilka osób świetnie sobie żyje z pisania i realizowania projektów, które tak naprawdę sprowadzają się do wycieczek, spotkań w ciekawych miejscach z wyżywieniem opłacanych z cudzych pieniędzy. Dla organizatorów oczywiście za działania należy się gratyfikacja, bo przecież animują organizację, wspierają, promują itd.
  Mam natomiast ogromny problem z uzyskaniem szczegółowych finansowych rozliczeń. Ile nas podatników kosztuje takie lekkie życie animatorów obywateli. Całe strony ngo są pełne tych słów wytrychów za którymi stoją ludzie, którzy nie sieją, nie orzą lecz pasożytują
  .

 34. arcybolesnaprawda said

  Kogo finansuje polski rząd?
  Tematyka ukraińskaInformacja ze strony dr Lucyny Kulińskiej na FB.

  Nasza przyjaciółka Ewa Szakalicka uzyskała ważne i szokujące informacje dotyczące sponsorowania organizacji mniejszości ukraińskiej w Polsce. Oto one:

  W 2012 r. na zadania mające na celu podtrzymywanie tożsamości kulturowej mniejszości ukraińskiej Minister Administracji i Cyfryzacji przyznał dotacje w łącznej wysokości 1.907.800 zł. (Patrz załącznik) Prawdopodobnie są to dane o pieniążkach tylko dla Związku Ukraińców w Polsce.

  Według informacji z Naszego Słowa w 2013 roku ta pomoc państwa polskiego dla mniejszości ukraińskiej, a przez to za pośrednictwem niektórych przedstawicieli ZUwP dla heroizacji OUN-UPA – przykładów takich publikacji w „Naszym Słowie” jest aż nadto wiele.

  розподіл-коштів-для-нацменшин

  1 761 000 – Związek Ukraińców w Polsce ( w tym 584 224 zł na remont „Narodnego Domu” i 674 000 na remont szkoły ukraińskiej w Przemyślu (tak, to ta sama szkoła, w której programie szkolnych uroczystości było uczczenie rocznicy powstania UPA i która wystawia uczniowskie (PŁAST” -ukraińskie harcerstwo) warty honorowe przy grobach członków band UPA, które usiłowały dokonać rzez Birczy, ale pociski polskie im to uniemożliwiły)

  400 000 – Związek Ukraińców Podlasia (ich przedstawiciele około roku temu nie dopuścili do nadania nazw ulicom miasta zaczerpniętym z „Ogniem i Mieczem” Sienkiewicza, bo są … anty-ukraińskie, jednocześnie nie rażą ich ulicy i pomniki Bandery, Szuchewycza)

  108 500 – Ukraińskie Stowarzyszenie w Lublinie ( w tym 32 000 na ukraińskie radio prawosławne)

  40 000 – Środkowo-Europejskie Centrum Wyszkolenia Młodzieży w Górowie Iłowieckim,

  36 500 – Stowarzyszenie Miłośników Skansenu w Goli

  5 000 – Stowarzyszenie „Czeremosz” z Węgorzewa,

  1 060 000 – inicjatywy dla zachowania tożsamości łemkowskiej ( w tym łemkowskie radio internetowe – 176 000 dla stowarzyszenia „Ruska Bursa”, 160 000 na Łemkowską Watrę w Żdyni dla Stowarzyszenia Łemków w Gorlicach).

 35. Stary, Dobry Pies said

  Panie Gajowy, niech Pan nie obraza kundli.
  Kundel jest madry, prostolinijnie szlachetny i bezwarunkowo oddany jako przyjaciel. Kazdy Pies jest taki, ale kundel laczy zalety kilku genotypow.

  Kazda potwora ma swoja funkcje w Naturze.

 36. Wandaluzja said

  Gavin Menzies, autor międzynarodowego bestsellera: 1421 – rok w którym Chińczycy odkryli Amerykę i opłynęli świat. ATLANTYDA ODNALEZIONA – Rozwiązanie największej zagadki w dziejach świata, Grupa Wydawnicza „Foksal” MMXIII

  Gdy miałem Niemców nas WIDELCU to zaczęli Kwiczeć, że ATLANTYDA TO TROJA. Był to Nonsens z BEZCZELNOŚCIĄ, ale ze sprawy wynikało, że chodzi Troję na ZŁOTYM ROGU czyli cywilizację Egejską, Pontyjska i Istryjską więc czekałem Co Dalej? Niemcy i Turcy zagrali jednak ze mną SILOWO, bo zwołując Światowe Forum Szlimanowskim w Stuttgarcie: http://www.wandaluzja.com/?p=p_283&sName=jadacze-fakaliow-pruskich . Teraz mija jednak 25 lat tego Srania w Banie więc Niemcy postanowili załatwić sprawę najmując Portugalczyka, który napisał ładną książkę o odkryciu Ameryki przez Chińczyków, co raczej znaczenia dla Europejczyków nie miało a Odkrycie Ameryki to Cywilizacja Atlantycka.
  Ten Gavin Menzies cofnął się tylko nieco, że Atlantyda to nie cywilizacja Egejska tylko MINOJSKA? co jest chyba seksem oralnym??? Gdybym był bogaty to zapytałbym Fibaka, co to takiego.

 37. osoba prywatna said

  To było do przewidzenia:
  8 miesięcy prac społecznych i 300 zł kosztów sądowych – taki wyrok w puławskim sądzie usłyszał muzyk zespołu Daab Waldemar Deska, który wybudował szopę na własnej działce rolnej w gminie Kazimierz Dolny bez stosownego zezwolenia.
  http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130531/PULAWY/130539898

 38. Rysio said

  Zauważyłem, że jak coś dobrze napiszę to Gajowy to na zbity-pysk wywala z Gajówki.
  Nic to – wystarczy, że Gajowy to przeczytał.

  A sumienie to nie gryzie?

  Pan powinien być wdzięczny gajowemu, iż nie przepuszcza pewnych Pańskich wpisów i w ten sposób nie pogarsza jeszcze bardziej Pańskiego wizerunku. – admin

 39. tomUSAA+ said

  Ciekaw jestem bardzo PT Państwa opinii na temat książki pt. „Walka o Pieniądz” Hongbing Songa. Czyta się to, jak najlepszy kryminał, chociaż jest to dzieło z gat. literatury fachowej. (Wydane w jez. polskim, kupiłem będąc w Polsce, natomiast tu, w USA dostępne np. na Amazon, tylko po chińsku).

 40. Ferdek said

  Przemyslenia Michalkiewicza o utracie wiary wsrod przedstawicieli tzw. cywilizacji lacinskiej, ktora wykazuje nieuchronne oznaki starzenia sie i upadku, przypomnialy mi sie kiedy czytalem o amerykanskim strazniku z wiezienia w Guantanamo Bay, ktory pod wplywem kontaktow z islamskim wiezniami oraz obserwacja ich zachowania przeszedl na Islam. Po czym wkrotce zostal zwolniony z pracy. Uderzyl go optymizm oraz sila jaka ci falszywie oskarzeni wiezniowie (wsrod nich 12-latek, 70 letni chory starzec, doktorzy a nawet profesor ) czerpali ze swoje wiary, mimo 12 lat pobytu w zamknietych klatkach oraz wyrafinowanych torturach. Przy okazji dowiadujemy sie o calej amerykanskiej hucpie w podejsciu do sprowokowanego pewnie przez Mossad ataku terrorystycznym na WTC .

  http://www.al.com/living/index.ssf/2013/05/gitmo_guard.html

  „Temu zorganizowanemu natarciu na fundamenty cywilizacji łacińskiej towarzyszy bezradność i kryzys przywództwa wśród jej zwolenników i obrońców. Nie tylko nie mają żadnego planu obrony, ale w dodatku – coraz mniej wiary w zwycięstwo. Dobrze, jak nie próbują truchcikiem przechodzić na stronę wroga; za odwagę uchodzi dzisiaj siedzenie okrakiem na barykadzie. W tej sytuacji zmierzch cywilizacji łacińskiej zakończony jej bardziej, czy mniej widowiskowym upadkiem jest całkiem prawdopodobny. Co będzie potem? Być może że na gruzach tej cywilizacji żydokomuna zbuduje coś nowego, ale jeszcze bardziej prawdopodobny wydaje się podbój Zachodu przez Wschód, zarówno ten „czerwony”, jak i „zielony”, spod sztandaru Proroka.

  Spójrzmy na to okiem Warrena H. Carolla, dopatrującego się głębszego sensu w każdym fragmencie procesu dziejowego. Wprawdzie cywilizacja łacińska zaniosła przesłanie chrześcijańskie w najdalsze zakątki świata – ale co z tego, kiedy sama utraciła wiarę nie tylko w to przesłanie, ale w siebie samą? Kiedy sama doprowadziła się do stanu bezbronności zatracając gotowość zabijania i ryzykowania życia w imię wyznawanych wartości? Bo jeśli ktoś nie ma odwagi zabijać, ani ryzykować życia w imię deklarowanych wartości, to prawdopodobnie wcale w nie nie wierzy. Jeśli więc cywilizacja łacińska przez ostatnie dwa tysiące lat była solą ziemi, to dzisiaj wykazuje objawy zwietrzenia. A jaki los czeka sól zwietrzałą? W Ewangelii czytamy: „a jeśli sól zwietrzeje, czymże ja nasolą? Na nic się więcej nie zda, jak tylko by ją wyrzucić na zewnątrz, gdzie zostanie podeptana przez ludzi.”
  Stanislaw Michalkiewicz

  http://www.katolickie.media.pl/polecane/publikacje-polecane/4631-stanisaw-michalkiewicz-zapis-agonii

 41. Jasio said

  Kongres Liberalno-Demokratyczny

  Donald Tusk był jednym z założycieli Kongresu Liberalno-Demokratycznego, który w 1991 roku zdobywa 37 mandatów w Sejmie, a Donald Tusk zostaje jednym z posłów I kadencji. Jego kolega z Kongresu Jan Krzysztof Bielecki, który wsławił się między innymi powiedzeniem, że pierwszy milion trzeba ukraść, zostaje premierem. Kierowana przez niego partia znalazła się w opozycji wobec rządu Jana Olszewskiego. Gdańscy liberałowie uruchamiają na szeroką skalę prywatyzację państwowego majątku, która w wielu przypadkach polegała na jego rozkradaniu przy udziale zagranicznych koncernów i spółek nomenklaturowych, często związanych z komunistycznymi służbami specjalnymi. Symbolem tych zmian był ówczesny minister przekształceń własnościowych Janusz Lewandowski. Jednocześnie rząd nie zwracał majątku dawnym właścicielom ograbionym przez komunistów. I dlatego rząd Bieleckiego i sam minister Lewandowski byli nazywani „największymi paserami”, którzy handlowali zagrabionym mieniem. To właśnie ten rząd odpowiada za to, że Polacy znienawidzili prywatyzację. Mnogość afer gospodarczych, tolerowanych przez słaby rząd, spowodowała, że w odbiorze społecznym KLD stał się nie kongresem liberałów, ale „kongresem aferałów”, był też nazywany „Klubem Liberałów Aferałów”. 4 czerwca 1992 Minister Macierewicz ujawnia listę 64 tajnych agentów wśród parlamentarzystów. To wtedy Donald Tusk zdradza Polskę po raz drugi. Tusk na wieść o tej liście (w rozmowie z Jackiem Merkelem powiedział: Jedyne co możemy zrobić to obalić ten rząd… W ciągu 24 godzin w gangsterskim stylu, w nocy, „judasze” przegłosowali wotum nieufności wobec tego gabinetu (obalili Rząd Rzeczpospolitej). Nie było w historii RP drugiego takiego przypadku, żeby premiera odwoływano podczs nocnych narad, tylko dlatego, że agenci, kryminaliści i złodzieje bali się jego działań lustracyjnych. Tusk w 1992 zostaje jednym z inicjatorów zawiązania koalicji parlamentarnej siedmiu ugrupowań politycznych, która powołała rząd Hanny Suchockiej. W Sejmie pierwszej kadencji liberałowie uchodzili za towarzystwo mocno rozrywkowe. Za czasów rządu Suchockiej nie udało się uchwalić ważnej ustawy, bo posłowie KLD poszli gdzieś na imprezę i koalicji zabrakło większości. W Gdańsku salonem liberałów stał się Cotton Club. Właściciel klubu Jaśko Pawłowski, wspominał –

  Po raz pierwszy w świeżo wyremontowanej knajpie fetowaliśmy sukces wyborczy 1991 r. Przyjechał Bielecki i pół rządu. Potem wszystkie imprezy były w Cottonie. Jak pociąg z Warszawy przyjeżdżał na weekend do Gdańska, wszyscy wracali na chwilę do żon, a potem przychodzili do Cottonu dzielić się informacjami. To było coś nowego. Ludzie ciągnęli do klubu, bo chcieli zobaczyć premiera. Przychodził mniej lub bardziej szemrany biznes.

  W Polsce na styku polityki i biznesu wiązała się „mafia”. KLD jednak szybko traci poparcie w związku z wspieranymi przez siebie reformami, w tym „prywatyzacja za bezcen”, szerzącej się w szeregach partii korupcji („liberałowie-aferałowie”) i niezwykle niekorzystnymi dla społeczeństwa ustawami. Przykładem było wspieranie i zwalnianie z podatków supermarketów. Posłowie KLD mówili wówczas, że supermarkety będą „wspierały” sklepy osiedlowe. Kiedy po upadku rządu Hanny Suchockiej odbyły się w 1993 przedterminowe wybory, KLD startował w wyborach pod hasłem „Milion nowych miejsc pracy”, ludzie natychmiast je zmienili na „Milion nowych afer” i Kongres nie wszedł do Sejmu. Co więcej, 1991 rok to czas pogłębiania się kryzysu gospodarczego, spadku produkcji i bardzo wysokiej inflacji (70 proc.) Rząd nieudolnych fachowców – liberałów nie potrafił sobie z tymi problemami skutecznie poradzić. Janowi Krzysztofowi Bieleckiemu zawdzięczamy także podpisanie wyjątkowo niekorzystnego dla Polski układu stowarzyszeniowego z EWG (od 1993 roku Wspólnoty Europejskie, teraz nazywane Unią Europejską). Warunki integracji były dla polskiej gospodarki, w tym dla przemysłu i rolnictwa, o wiele gorsze niż te, które w latach 80. dostały Grecja, Hiszpania i Portugalia. Bielecki zapowiadał, że będziemy w europejskiej wspólnocie już w 2000 roku i dlatego mieliśmy szybko „dostosowywać się do norm europejskich”. W efekcie co roku Polacy tracili miliardy dolarów w handlu zagranicznym, upadło wiele przedsiębiorstw i o kilkaset tysięcy ludzi wzrosło bezrobocie. Wielu działaczy KLD kończy później na ławie oskarżonych. Najbardziej spektakularny był przypadek lidera liberałów w Warszawie Andrzeja Machalskiego, który został skazany za narażenie KGHM na miliardowe straty.

  Donald Tusk za swoją działalność na szkodę Państwa Polskiego nie zostaje postawiony przed Trybunałem Stanu. Zakłada kolejną partię – Unię Wolności. W wyborach parlamentarnych w 1997 roku wystartowała samodzielnie, przyjmując na swoje listy przedstawicieli Stronnictwa Demokratycznego. UW zajęła trzecie miejsce uzyskując 13.4% głosów i otrzymując 60 mandatów. W wyborach parlamentarnych w 1997 otrzymał mandat senatora z ramienia UW i znalazł się w koalicji popierającej rząd Jerzego Buzka. Został wicemarszałkiem Senatu IV kadencji. Tusk tylko przez rok był wiceprzewodniczącym nowej partii, Unii Wolności, potem wypadł na margines, a w 1997 r. trafił na stanowisko zdecydowanie poniżej oczekiwań – wicemarszałka Senatu. Jego wystąpienia sejmowe „można było policzyć na palcach jednej reki”. Niewątpliwie była to funkcja demoralizująca, gdyż jak tłumaczył to Jan Rokita Marszałek Senatu nie robi nic. Wicemarszałek Senatu nie robi podwójnie nic. Koledzy Tuska nie dziwili się jego losowi, gdyż był on uważany za człowieka, który swoich obowiązków politycznych nie traktuje zbyt poważnie. On sam się zresztą do tego, w jednym z wywiadów, przyznał:

  Mam dość naturalną skłonność, może nawet zbyt perfekcyjnie ją wyszlifowałem, unikania sytuacji, które wiążą się z czymś przykrym albo z wysiłkiem. Mam też chorobliwą niechęć do marnowania czasu na czynności, których efektu, sensu nie jestem pewien.

  Po zwycięstwie w roku 1997, Unia Wolności, nie wywiązuje się z żadnych obietnic i w kolejnych wyborach parlamentarnych w 2001 uzyskuje zaledwie 3.1% głosów, nie przekraczając progu wyborczego. Po przegraniu rywalizacji o stanowisko przewodniczącego UW z Bronisławem Geremkiem w 2001 roku Tusk odchodzi z partii by założyć nową.

  http://freeisoft.pl/2010/04/t

 42. osoba prywatna said

  Chyba go rozdęło po tej karmie.

  Największy pies na świecie
  http://hoga.pl/nasze-zwierzeta/najwiekszy-pies-na-swiecie/

 43. Tulski said

  Przecinał dzieciom kręgosłupy!
  Po pięciu tygodniach procesu Kermit Gosnell (72 l.), lekarz rodzinny bez specjalizacji ginekologicznej został uznany za winnego zabójstwa trojga dzieci. Doktor z Filadelfii dokonywał aborcji po 24 tygodniu ciąży…..
  http://prawica.net/34526
  http://www.se.pl/nowy-jork/ne
  http://edition.cnn.com/2013/0
  POPIERAJCIE PROTEST PRZECIWKO ABORCJI
  http://jedenznas.eu/
  Dear Lady/Sir,
  Na pewno słyszeliście już o amerykańskim lekarzu wykonującym aborcje, Kermicie Gosnell’u, który został oskarżony o morderstwo. Ława przysięgłych, składająca się z 12 osób, jednomyślnie uznała go winnym morderstwa w trzech przypadkach. Nie pomógł mu nawet apel sędziego, aby z grona ławników usunąć wszystkich przeciwników aborcji. Co jest jednak bardziej istotne, sprawa ta powinna uświadomić Amerykanom czym właściwie jest aborcja.
  Sprawa „domu horroru” Gosnell’a pojawiła się po raz pierwszy po tym jak FBI i policja stanowa Pensylwanii przeszukała jego klinikę aborcyjną pod zarzutem wystawiania nielegalnych recept. Policjanci, którzy weszli do pomieszczeń kliniki byli zaszokowani widokiem jaki tam zastali. Porozcinane kawałki dziecięcych ciałek znajdowały się wszędzie: w słojach, workach, kartonach po pokarmie dla kotów, a nawet w lodówce obok jadalni zespołu lekarskiego. W piwnicy znaleźli makabryczną kolekcję odciętych stopek dziecięcych umieszczonych w szklanych słojach. Detektywi, którzy przeszukali klinikę, opisali to miejsce jak „brudne, obrzydliwe, odpychające, z podłogą zabrudzoną krwią oraz ciężkim zapachem moczu unoszącym się w powietrzu.” W zamrażalniku znajdowało się nietknięte ciałko 19-tygodniowego płodu.
  Gosnell został ostatecznie oskarżony o popełnienie ośmiu morderstw: śmierć dorosłej pacjentki oraz zabicie siedmiorga dzieci, które urodziły się żywe w procesie aborcji. Jak się okazało, Gosnell regularnie odbierał porody a następnie uśmiercał nowo narodzone dzieci. Rozcinanie rdzenia kręgowego narodzonych dzieci było uznane za „normalną” standardową procedurę medyczną w tym domu horroru w Filadelfii.
  Jak się można było tego spodziewać, liberalne media, popierające aborcję, nabrały wody w usta w sprawie tego procesu i łatwo zrozumieć dlaczego. W jaki sposób można bowiem rownocześnie argumentować, że mordowanie nowo narodzonych dzieci jest czymś złym i nieludzkim a rozcinanie tych samych dzieci na kawałki w łonie matek to rezultat ich „moralnego wyboru.”
  Gosnell odbierał porody a następnie uśmiercał nowo narodzone dzieci, ale gdyby zabijał te dzieci w łonie matek a następnie wydostawał je na zewnątrz, byłoby to całkowicie legalne. Przestępstwo Gosnella, według obowiązującego obecnie prawa, polega jedynie na tym, że robił to w odwrotnym porządku. Ten absurd wymaga natychmiastowego działania ze strony Kongresu, aby raz na zawsze zakazać aborcji na żądanie. Dlatego jestem dumny z naszej akcji członków NPLA mającej na celu obalenie werdyktu Roe versus Wade i uznania, że życie rozpoczyna się wraz z poczęciem.
  Keep up the good work.
  For Life,
  Martin Fox, President
  National Pro-Life Alliance
  P.S. If you can, please chip in with a contribution by clicking here. Your National Pro-Life Alliance is entirely dependent on voluntary contributions to keep our vital programs running. We receive no government funding.
  http://gazetawarszawska.com/2
  http://prawdaoaborcji.wordpre
  http://www.fronda.pl/blogi/po

 44. osoba prywatna said

  Teraz czas na koty.

  Kocia misja

 45. olagordon said

  bdb wywiad http://www.rodaknet.com/rp_art_5614_czytenia_zyd_broni_polakow.htm
  oby więcej takich

 46. AlexSailor said

  Wydaje się, że odpowiedź rosyjskich, irańskich, syryjskich i chińskich służb specjalnych na działania Turcji w Syrii jest mistrzowska.

  Tureckie służby użyły broni chemicznej wobec demonstrantów i to broni zakazanej przez ONZ.
  Czy Turcja zostanie objęta embargiem przez UE, czy NATO wprowadzi strefę zakazu lotów nad jej terytorium, itd.?
  Oczywiście pytania retoryczne.
  Jednak kompromitacja i uderzenie w politykę amerykańską w regionie mistrzowskie.
  Oczywiście ludność turecka spontanicznie zaczęła zamieszki i na pewno nie maczały w tym palców obce SS.
  Czas na Wolną Armię Turecką i dostawy broni dla niej.
  Może Syria się odwdzięczy w przyszłości pięknym za nadobne.

  Turcja pretendująca do regionalnego mocarstwa i posiadająca potężną armię zapędziła się nieźle wchodząc na odcisk Rosji , Iranowi i Chinom, a na dodatek pewnie Izrael też nie jest zachwycony jej potęgą.
  No i weszli w kanał.
  Użycie gazów bojowych przeciw własnym obywatelom świadczy, że w dziedzinie wojny informacyjnej i SS Turcja jest na poziomie kamienia łupanego, a armia którą posiadają jest w zasadzie tylko kosztownym wydatkiem o ograniczonym zastosowaniu.

  http://www.fronda.pl/a/w-zamieszkach-w-turcji-uzyto-trujacego-pomaranczowego-gazu-gen-polko-takie-eksperymentowanie-na-ludziach-nie-miesci-sie-w-zadnych-standardach,28619.html

 47. Marucha said

  Re 44:
  Miód na serce gajowego i gajowej,

 48. osoba prywatna said

  Re 47

  Ogromnie się cieszę, że sprawiłem radość.
  Tak, w kotach jednak coś jest.
  Przyznam się, nie specjalnie za nimi przepadałem, choć, bywały w moim domu.
  Wolałem psy, zwłaszcza owczarki niemieckie.
  Obiecałem sobie jednak po powrocie z tułaczki, zafundować zarówno psa, jak i kota.
  Nieraz dostaję na pocztę sporo śmiesznych zdjęć z udziałem futrzaków i chętnie bym się nimi podzielił, ale nie za bardzo wiem jak mógłbym je
  wysłać na adres Gajówki.

 49. 166 bojkot TVN said

  http://niepoprawni.pl/blog/152/rozkopmy-wszystkie-laczki

 50. Marucha said

  Re 48:
  Wszelkie żarty na bok.
  Koty mają bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie i atmosferę w domu.
  Poza tym są prawdopodobnie jednymi stworzeniami, co do których podejrzenia o posiadanie umiejętności telepatycznych mają pewne podstawy.
  Nie trzeba po prostu wymagać od nich tego, co od psów.

  Zdjęcia?
  Najlepiej stworzyć sobie darmowe konto na jakimś portalu przeznaczonym do przechowywania zdjęć (np. Flickr), wrzucać tam zdjęcia i podawać do nich linki w komentarzu. Gajowy załatwi resztę.

 51. Wandaluzja said

  http://odkrywcy.pl/kat,122994,title,Mapa-Wikingow-zostala-sfalszowana,wid,15703135,wiadomosc.html?smg4sticaid=610b5e

  Jak z artykułu wynika to w Anglii ciemniaków nie brakuje a Polacy w Anglii ponoć mówią, za PRAWDZIWY SZKOT TO MURZYN, ale ja czekam na Prawdziwych Anglików. Mapę Vindlandu skwalifikował John Paul Floyd, szkocki historyk amator, nie bacząc na to, że została ona wyrwana z kodeksu Yale, który został zakwalifikowany przeze mnie jako Załącznik Rozkazu Dalszej Podróży Odkrywczej dla Jana Skalskiego po złożeniu przez niego raportu królowi polskiemu w Malborku w r. 1472 o Odkryciu Nowej Fundlandii i Ujścia Rzeki Świętego Wawrzyńca. Skalski nie był tam zresztą sam, ale z Corterelalem i gubernatorem Islandii Piningiem, a trafili oni tam ścigając Anglików – czyli że za Odkrywcę Ameryki Jana Skalskiego z Podhorzyc w Galicji Wschodniej uważać trudno. Za autora tego Załącznika uznałem Grzegorza z Sanoka.
  W galerii Sabaudzkiej w Turynie znajduje się Wielka PASJA Memlinga, która przestawia Gdańską Niewolę Edwarda IV i lorda-majora Londynu, za których londyńska City zapłaciła 4 miliony grzywien srebra okupu. Piłatem z Piły na Pomorzu jest król Kazimierz Jagiellończyk z Białym Orłem na sercu. Obraz był darem dla króla węgierskiego Władysława III, który zapisał syna, Krzysztofa Kolumba, do cechu Tkaczy w Genui.
  To że w Anglii ciemniaków nie brakuje świadczy sprawa Stonehenge, zaanektowanego przez Murzynów zgwałceniem tam przez Murzyna z Mozambiku 2 Amerykanek. Ja jestem poszkodowany nie tylko przez Stenehenge, gdyż Krakowska Szkoła Archeologiczna szofera Hitlera Oskara Schindlera zleciła dla Lwowsko-Wrocławskiej Szkoły Archeologicznej DATOWANIE gotyku krakowskiego, a potem zaprosiła historyka architektury z Oxfordu, który odatował, wszystko jak leci, Kazimierzem III Wlk, choć jego jest tam tylko Barbakan – wobec czego L-WSzAiAH Wytruto, że zostałem tylko ja.

 52. 166 bojkot TVN said

  http://www.jow.pl/blog/tomasz-pompowski/politycy-uslyszcie-4-czerwca-polacy-chca-likwidacji-dnia-oszustwa-narodowego-p


  Panowie i Panie Politycy,

  Dziś 4 czerwca 2013 roku, być może w przede dniu nowych wyborów, a na pewno w przeddzień ogromnej katastrofy, której symptomy opisał także zmarły w tym roku profesor Jerzy Przystawa, czas powiedzieć: dość!

  Ośmieszyliście lustrację, zmarnowaliście szansę na sensowną prywatyzację, wprowadzacie prawo, którego sami nie rozumiecie, a Sejm traktujecie jak własny folwark – to tylko kilka przykładów Waszej nieodpowiedniej postawy. Poseł, jak słusznie podkreślają niektórzy dziennikarze, to stanowisko, które można piastować bez ponoszenia odpowiedzialności za swoje decyzje. Poseł, z Waszego powodu, stał się pośmiewiskiem, kukiełką w telewizyjnym programie – synonimem głupoty, lenistwa i egoizmu.

  Nie macie prawa reprezentować Polaków – z czego doskonale zdajecie sobie sprawę wiedząc, jak słabe uzyskaliście poparcie wyborców.

  Ruch na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych udokumentował przypadki waszej manipulacji prawem wyborczym.

  Jednym z wielu zwolenników postulaty wprowadzenia Jednomandatowych Okręgów Wyborczych w Polsce był redaktor Radia Wolna Europa i niestrudzony propagator idei wolnej Polski Jan Nowak Jeziorański. W swoim przesłaniu dla II Walnego Zjazdu członków Stowarzyszenia na rzecz JOW 11 czerwca 2002 roku Jan Nowak Jeziorański napisał:

  Jednomandatowy system wyborczy czyni kandydata na posła bardziej zależnym od wyborców i mniej od swojej partii, aczkolwiek systemu partyjnego nie eliminuje. Głosowanie na kandydata, a nie na listę partyjną, zapewni głosującym wybór miejscowego, a więc znanego sobie człowieka. System jednomandatowy może podnieść poziom kompetencji parlamentu, bo należy założyć, że wybierani będą ludzie, którzy w oczach wyborców sprawdzili się. System ten zmusza wybranego posła do utrzymywania kontaktu z wyborcami i nieustannego zabiegania o ich poparcie. I wreszcie jednomandatowy system wyborczy wzmacnia poczucie odpowiedzialności członka parlamentu wobec swoich wyborców.

 53. Marucha said

  Re 52:
  Daj Pan spokój z rajfurzeniem tego ruchu Jednomandatowych Okręgów Wyborczych.

 54. Griszka said

  JOWy to zwykle bicie piany I streczenie kolesi z PO. Prosze sobie spojrzec na wyniki wyborow do Senatu. Wielokrotnie bylo o tym mowione. To kolejny temat zastepczy.

 55. Ad. 52

  Chcesz rewolucji w systemie politycznym? Stawiaj swój cały majątek, że to się uda. I jedziemy! A jak nie – to zbastuj gościu. Od eksperymentów na całych narodach to był wujaszek Stalin.

 56. Rysio said

  No i Rysio, nigdy by nie został wybrany w JOW – dlatego są one bezużyteczne.

  🙂 🙂 🙂

 57. 166 bojkot TVN said

  53/54/55

  Proponuje przeczytać jeszcze raz wpis 52. każde zdanie (bez oceniania autora) czy to PRAWDA czy FAŁSZ?

  166 nie nawołuje do niczego, tylko podrzuciło tekst, który niestety zmusza do myślenia.
  I to mniej więcej takiego:
  – stan obecny jest ZŁY, zaś przyjęty przez naszych tajnych i spiskowych okupantów model państwa, z wyborami partyjnymi i antypolską ordynacją utrwala to zło, zapewnia okupantom władanie Polakami. Obca mniejszość panuje nad większością wmawiając jej, że tak musi być.
  – jaki jest sposób zmiany stanu ZŁEGO?
  – jaki ma być stan DOBRY

  Prof. Przystawa całe życie poświęcił koncepcji zmian w sposób pokojowy, przez zastosowanie JOW jako podstawy socjologicznego mechanizmu właściwego zarządzania dobrem wspólnym jakim jest własne państwo.

  166 nie jest profesorem fizyki, ani nawet socjologii, ale też widzi, że to co mamy to jakieś mega-oszustwo. 166 usiłuje to zmienić w dostępny sposób – każdorazowo usiłując wybrać kogoś kto wprowadzi JOW-y, albo przynajmniej jest uczciwszy niż inni do wyboru, oraz zmuszając bliźnich jeśli nie do uczestnictwa w wyborach, to przynajmniej do intensywnego myślenia. Robi to dość skutecznie, bo widać odzew w postaci oburzenia.
  Panowie „oburzeni” wpisem 166!
  Jakie macie skuteczne, czyli realizowalne koncepcje zmiany ZŁEGO stanu?
  Czy widzicie, macie koncepcje jak ma wyglądać stan DOBRY?

  Na straży ZŁEGO stoją potężne obce siły, nierozliczone, podkreślone GRUBĄ KRESKĄ, jakby to był koniec jednego robra i początek nowej rozgrywki brydżowej.
  Mówienie i pisanie, że jesteśmy wciąż trzymani za twarz przez tych samych rozgrywających kolejnego robra znaczonymi kartami to trochę mało.
  Współczesny Gruppenfuhrer Wolf to nie 4 facetów, ale całe WSI z różnymi Sorosami, Kantorami I Michnikami na czele. Ale to nie znaczy, że mamy im ułatwiać życie swoją bezczynnością. Poza tym oni też są ŚMIERTELNI, nawet ich matrioszka Jaruzel (6.06.2013 ma mieć 90 urodziny w kne-Sejmie).

 58. Siggi said

  S E N S A C J A !!! Z forum internautow – czytelnikow wstepniaka ze znanej witryny:

  sztos: Wg. badań przeprowadzonych godzinę temu: Komorowskiego popiera 156,7% społeczeństwa. 120% modelek uważa prezydenta za seksownego ,z tego 99,8% chciałoby mieć z nim dziecko…

 59. Zerohero said

  Re 39 TomUSAA+

  Czytałem „Wojnę o pieniądz”. O dziwo kupiłem ją zwyczajnie – w księgarni w centrum handlowym. Wspominałem w Gajówce ten tytuł. Początek to histroia, a koniec wyraźnie pokazuje, że książka jest napisana z perspetywy Chińczyka. Polskę pokazano jako negatywny przykład podboju bez wysatrzału, Koree Południową jako przykład pozytywny (obrona w czasie kryzysu azjatyckiego).

  (od siebie dodam: Koreańczycy z Południa to naród wiejski, ale jak widać dorobił się elit. My mamy tylko zażydzoną szlachtę przekonaną o swojej przewadze nad chamami, polactwem itp)

  Interesujące, że książkę wydano tylko po chińsku, japońsku, koreańsku i… polsku.

  interesujące też, że na wiki angielskiej padają zarzuty o sianie antysemickcih teorii spiskowych (wiki powołuje się na New York Times 🙂 ).

  Cóż…

  W książce NIE MA teorii. Są fakty. Czasem tylko autor przyjmuje pewne hipotezy jako najlepiej pasujące. np. liczba zgonów wśród świadków zabójstwa Kennedyego jest tak znaczna, że tylko głupiec nie zauważy iż to robota poważnej organizacji. Tylko głupiec nie weźmie pod uwagę konfliktu Kennedyego z bankierami, konfliktu w którym stawka była władza na USA.

  Ale widać nie bycie głupcem = przyjęcie spiskowej teorii…

  Tak przy okazji. Proszę wejść na wikipedię PL w hasło dolar. SŁOWA nie ma o tym kto go emituje. Za to jest skład papieru 😀 😀 😀

  i kilka drugorzędnych kwestii z symboliką masońską 🙂

  ….którą i tak jakiś mundry w wojnie edycyjnej wykopywał jako teorię spiskową 😀 😀 😀

  Czyli można w świetle dnia smarować np. na budynku publicznym gwiazdy dawida, piramidy, pentagramy itd i ludzie to wyprą ze świadomości, bo im się w pałach nie mieści. Mają takie „martwy strefy” jak kierowca w lusterku.

 60. Boydar said

  Jeśli już mowa o kocinkach, to pozwolę sobie przytoczyć mój ulubiony utworek w temacie. Nie wiem czyjego autorstwa.

  A kiedy pada deszcz,
  Bezdomne koty mokną.
  Co zrobić masz, sam wiesz:
  W piwnicy otwórz okno.
  A kiedy szron się szkli,
  Spod nóg i kół śnieg pryska,
  zamknięte uchyl drzwi,
  zmarznięte wpuść kociska.
  Bo może być i tak:
  w twych grzechach zaczną grzebać,
  a kot – da łapką znak,
  uchylą się drzwi Nieba.

 61. 166 bojkot TVN said

  59/Boydar

  Koty trzeba wpuszczać do własnego czystego domu/mieszkania, a nie cudzej brudnej piwnicy!!!

 62. 166 bojkot TVN said

  Ludzie! Ludziska! Cud w partii Palikota!!!!
  Poseł RPal, optyk z zawodu odzyskał wzrok!!!

  http://wpolityce.pl/wydarzenia/55103-klub-ruchu-palikota-schudl-o-kolejnego-posla-artur-bramora-mial-dosc-wojujacego-antyklerykalizmu-swoich-kolegow

  Dziwne, ze brak w telewizorach doniesień o tym cudzie.

 63. 166 bojkot TVN said

  Zdjęcie dedykuję Adminowi ku przypomnieniu
  http://ofensywawolnosci.pl/polska-w-przede-dniu-wielkiej-katastrofy-obraz-osiagniec-politykow/

  innym – jako uzupełnienie wiedzy podstawowej

 64. 166 bojkot TVN said

  Najnowszy wywiad z Marią Wiernikowską

  i tu: http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120409/REPORTAZ/120409295

  – Można wyciągnąć jakieś wnioski z „Klewek”, które pani opisała? Jest morał tej historii?

  Dopóki jest demokracja, nie powinniśmy rezygnować z naszej władzy. Jeśli bierzemy udział w tej grze, chodzimy na wybory, to powinniśmy wiedzieć, kogo wybieramy. Przed ostatnim głosowaniem stanęłam na tle plakatów z kandydatami i pytałam przechodniów, co będzie, kiedy zagłosuję na tych lub na tamtych? Zatrzymałam m.in. studenta politologii, ale on też niczego nie wiedział, nie mówiąc o znajomości ordynacji wyborczej. To co, mamy powiedzieć, że to wszystko jest diabła warte? Mamy żądać, rozliczać! Czasami mam wrażenie, że tylko fikcyjnie bierzemy udział w demokracji.
  – Może to nie pani zwariowała w Klewkach, ale my wszyscy, którzy dopuściliśmy do takiej, a nie innej sytuacji w kraju?

  Rzeczywiście nie umiemy praktykować demokracji, nie mamy z tym większego doświadczenia. Za nasz grzech pierworodny uważam to, że daliśmy się wykiwać przy Okrągłym Stole. Nie bardzo wiemy, co to są samorządy. Nie umiemy rządzić ani swoją wspólnota mieszkaniową, ani szkołą, do której chodzą nasze dzieci. Chyba, że jest to szkoła społeczna, a i z tym jest problem, bo oddając dziecko do płatnej szkoły niekoniecznie bierzemy na siebie współtworzenie tej szkoły.
  – Który czas pani zawodowego życia był najbardziej porywający?

  – Lubiłam Telewizję Objazdową. Strasznie ciężko przy tym pracowałam, ale dużo się nauczyłam. Ciągle w trasie, fabryka tematów.

 65. Amadeus said

  Ojciec Pio – antymodernista”

  „Nie miał nic wspólnego z „posoborowym” duchem „odnowy” w Kościele. Do końca swoich dni odprawiał Mszę Trydencką (tzw. Mszę „przedsoborową”), o co prosił władze Kościelne. Ostro krytykował dostosowywanie życia zakonnego do tak zwanych wymogów współczesnego świata (aggiornamento). Wymagał surowej obyczajowości. W głębokiej duchowości świętego Ojca Pio (1887-1968) nie było krzty popularnego dzisiaj charyzmatyzmu na modłę Odnowy w Duchu Świętym, Taize czy też innych wspólnot zapożyczonych z protestantyzmu lub judaizmu.

  Niektórzy mówią, że osoba padre Pio zamyka, aż do dzisiejszego dnia, czas wielkich świętych Kościoła katolickiego. Warto przypomnieć jego życie i miłość do Mszy świętej, którą uwolnił na nowo Benedykt XVI w Mottu Proprio „Summorum Pontificum”, które z kolei weszło w życie 14 września tego roku.

  Padre Pio z książek

  Skromny kapucyński zakonnik przeszedł do historii głównie dzięki nadprzyrodzonym znakom i cudom, które towarzyszyły jego życiu. Nic w tym dziwnego. Jednak nie każdy jest chętny lub gotowy, aby odkrywać u o. Pio istotę jego życia, którą było zupełne duchowe zjednoczenie z ukrzyżowanym Jezusem Chrystusem oraz głęboka świadomość małości człowieka i wielkości Stwórcy. „Bóg zerwał zasłonę (…) widzę siebie tak oszpeconego, że nawet moje odzienie odczuwa odrazę z powodu mego brudu” – pisał zakonnik. Lektura czterech tomów jego dzienników duchowych, dostarcza nam obraz świata wewnętrznego, który pełen był walki, wysiłków wiary, czarnych nocy ducha, dylematów… pisze to stygmatyk, wizjoner, człowiek, który miał dar bilokacji, a nawet wskrzeszania zmarłych!

  Zwolennik Mszy Trydenckiej

  W trakcie trwania obrad Soboru Watykańskiego II, w lutym 1965 roku, poinformowano o. Pio, że będzie odprawiać Mszę Świętą zgodnie z nowym rytem ad experimentum, w języku narodowym, z wytycznymi soborowej komisji liturgicznej mającymi na celu odpowiedzenie na potrzeby współczesnego człowieka. O. Pio nie zapłonął wizją „reformowania” Mszy, która wydała tylu świętych. Nie widział też być może potrzeby „dostrajania” do nowych czasów kanonizowanego przez św. Piusa V rytu mszalnego. Zanim jeszcze zobaczył tekst rytuału nowej Mszy ( !), napisał do papieża Pawła VI prośbę o dyspensę od tego liturgicznego eksperymentu. Odpowiednią zgodę przywiózł mu osobiście Antoni kardynał Bacci. O. Pio pozwolił sobie wtedy na mocne słowa skierowane w stronę papieskiego wysłannika: „Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!”. Kardynał Bacci doskonale rozumiał słowa zakonnika oraz jego troskę o zachowanie starej Mszy. Ten właśnie purpurant wraz z Alfredo kardynałem Ottavianim (prefektem Świętego Oficjum) napisali szczegółową analizę proponowanej Mszy, która według nich przeciwstawiała się definicji Mszy ustanowionej przez sobór Trydencki oraz cechowała się ewidentnym sprotestantyzowaniem Najświętszej Ofiary. Również duża część ojców soborowych na czele z abp Marcelem Lefebvre myślała podobnie. Mało tego, nowy ryt został odrzucony w tajnym głosowaniu przez większość biskupów. Jednak potem wprowadzono go z kosmetycznymi zmianami nie pytając o zdanie nikogo. Może w tym kontekście warto wziąć pod uwagę zwierzenie o. Pio jednemu ze swoich współbraci: „W tych czasach ciemności, módlmy się. Czyńmy pokutę za naszego elekta”.

  Warto dodać, że głównym architektem nowej Mszy był nie kto inny jak abp Annibale Bugnini, którego korespondencja z lożą masońską wyszła na jaw, a sam Bugnini został przez Pawła VI usunięty w cień. Okazało się, że abp Bugnini sam był wolnomularzem, i to bardzo gorliwym. W swoich listach Bugnini opisuje, jak zniszczył Mszę Świętą, wprowadzając nowy ryt. Sprawę tę opisał w Polsce m.in. ks. prof. Michał Poradowski.

  O. Pio – katolicka liturgia

  O. Pio traktował Mszę jako Najświętszą Ofiarę Pana Jezusa. Msza była dla niego realnym uczestnictwem w wydarzeniach z Góry Kalwarii. Dlatego padre Pio był skupiony, poważny, rozmodlony i przejęty cudem, który wydarza się podczas sprawowania Tajemnicy Ciała i Krwi Pańskiej. Brak wiary lub po prostu wiedzy o tym, czym jest Msza doprowadziła dzisiaj do sprotestantyzowania rytu Najświętszej Ofiary, do wprowadzenia gitar, dziecinnych piosenek, opowiadania humoresek z ambony itd. Twórcy Mszy „posoborowej” mówili, że dotychczasowy ryt jest sztywny i niezrozumiały. Zanim jednak te zarzuty pojawiły się na forum reformatorów liturgicznych, o. Pio wyjaśniał, że mszał potrzebny jest tylko kapłanowi, a dla wiernych najlepszą formą udziału w Świętej Ofierze jest zjednoczenie z Bolesną Matką u stóp Krzyża, we współczuciu i miłości. o. Pio bardzo dbał, aby wśród wiernych podczas Mszy był porządek i spokój. Jeżeli ktoś stał, nawet z uwagi na brak miejsca w ławkach, o. Pio stanowczo nakazywał uklęknięcie, aby godnie uczestniczył w Mszy Świętej. Czy możemy sobie wyobrazić, co zrobiłby, gdyby przyszło mu patrzeć jak dzisiaj po beztroskiej liturgii, w atmosferze brzdąkaniny młodzieżowych piosenek religijnych wierni przyjmują Komunie Święta na rękę!? Kolejny stygmat pojawiłby się na jego sercu.

  Posoborowa „odnowa” zakonna

  Na temat reakcji o. Pio na posoborowe zmiany w zakonie warto zacytować wyrazisty cytat z książki o zakonniku, która nota bene posiada imprimatur:

  „W roku 1966 Ojciec Generał przybył do Rzymu jeszcze przed specjalna Kapitułą na temat Konstytucji, prosząc Ojca Pio o modlitwę i błogosławieństwo. Spotkał się on z Ocem Pio w klasztorze: «Ojcze, przybyłem polecić twoim modlitwom specjalna Kapitułę na temat nowych Konstytucji…» Ledwie usłyszał te słowa «specjalna Kapituła» i «nowe Konstytucje» z jego ust, Ojciec Pio uczynił gwałtowny gest i wykrzyknął «to nic innego jak destrukcyjny nonsens». «Ależ Ojcze, mimo wszystko trzeba wziąć pod uwagę młodsze pokolenie… młodzi ewoluują wraz z nowym stylem życia… są nowe potrzeby…». «Jedyne rzeczy, których brakuje, to rozum i serce, to wszystko, zrozumienie i miłość». Wówczas poszedł do swojej celi, obrócił się i wskazując palcem powiedział: «Nie wolno nam się wynaturzać! Na Sądzie Bożym św. Franciszek nie pozna swoich synów!»”.

  Rok później zaczęto przystosowywać kapucynów do ducha czasów (aggiornamento). Zresztą podobny los spotkał w różnej mierze wszystkie bez wyjątku zakony katolickie. Kiedy doradcy Generała zakonu rozmawiali z nim o problemach Zgromadzenia, o. Pio wykrzyknął: „Po coście przybyli do Rzymu? Co knujecie? Czyż chcecie zmienić nawet Regułę św. Franciszka?” Generał odpowiedział: „Ojcze, proponujemy zmiany, ponieważ młodzi nie chcą słyszeć o tonsurze, habitach i bosych stopach…”. „Wygnajcie ich! Wygnajcie ich! Cóż można o nich powiedzieć? Czy są to ci, którzy biorą za wzór św. Franciszka, przywdziewając habit i naśladując jego drogę życia, czy też to nie św. Franciszek daje im ten wielki dar?” Widać tu włoski temperament zakonnika, ale też jego trzeźwą obserwację zmian, które rujnowały i rujnują Kościół w imię soboru, nowoczesności… modernizmu.

  O. Pio – duchowość katolicka

  Duchowość o. Pio była duchowością katolicką. Jakby to powiedzieli współcześni „duchacze” (charyzmatycy) była pozbawiona radości, zamknięta w zaklęte formuły i formy oraz wyzuta z luzu. Święty kapucyn zemdlałby, gdyby zobaczył stada salezjańskich pielgrzymek peregrynujących do Częstochowy z piosenkami na ustach w rodzaju: „Pokochaj Jezusa – on czuje bluesa”. O. Pio nie lekceważył uczuć, ale wiedział, że te jednego dnia są, drugiego zaś ich nie ma. Nie sposób odszukać tego aspektu w tzw. nowej ewangelizacji, gdzie wszyscy stawiają na spontaniczność, uczucia religijne i ciekawe przeżycia wewnętrzne. To wszystko jednak, bez fundamentu wiary, jej znajomości, stoi na glinianych nogach.. O. Pio pisał, że „im bardziej ktoś kocha Boga, tym mniej to odczuwa”.

  Padre Pio zaś posiekałby się za najmniejszy artykuł wiary. Sam dostrzegał zagrożenie płynące na początku XX wieku ze strony modernizmu w filozofii i teologii. Między innymi dlatego wielką estymą darzył św. Piusa X, papieża, który zmierzył się z nowinkarstwem w Kościele. Sam zakonnik czuł jak doktryna katolicka w jego duszy jest atakowana przez niekatolicki światopogląd: „Bluźnierstwa nieustająco przeszywają mój umysł, a nawet bardziej jeszcze fałszywe koncepcje, idee niedowierzania i niewiary. Czuję, że moja dusza jest przebita w każdym aspekcie mego życia – to mnie zabiaj… Moją wiarę podtrzymuje tylko ciągły wysiłek woli przeciwny każdemu rodzajowi ludzkiej perswazji. (…) jakże trudno jest wierzyć!”

  Nieskromny ubiór kobiet

  Niech wystrzegają się wszelkiej próżności w ubiorze, ponieważ Pan pozwala duszom upadać z powodu takiej próżności. Kobiety, które szukają próżnej chwały w ubiorach, nie mogą nigdy przyodziać się sposobem życia Jezusa Chrystusa i tracą wszelką ozdobę duszy zaledwie ten bożek wejdzie do ich serc. Ich ubiór jak chce święty Paweł niech będzie odpowiednio i skromnie ozdobiony (…)” – pisał święty O. Pio.Nie tolerował nieskromnych strojów: sukni z głębokim dekoltem, krótkich, obcisłych spódnic. Swoim duchowym córkom zakazał nosić także ubrań z przejrzystych materiałów. Z biegiem lat jego surowość wzrastała. Z uporem odsyłał od konfesjonału niewiasty, które uznał za nieskromnie ubrane. Niekiedy zdarzało się, że z bardzo długiej kolejki penitentów wysłuchał zaledwie kilku spowiedzi. Jego współbracia z niepokojem obserwowali te „czystki” i zdecydowali o umieszczeniu na drzwiach kościoła dużego napisu: „Na wyraźne życzenie o. Pio niewiasty muszą przystępować do spowiedzi w spódnicach sięgających co najmniej 20 cm poniżej kolan. Zakazane jest pożyczanie dłuższych spódnic na czas spowiedzi.” Z kolei sam o. Pio kazał przed wejściem do kościoła zawiesić taka inskrypcję: „Zabrania się wstępu mężczyznom z obnażonymi ramionami i w krótkich spodniach. Zabrania się wstępu kobietom w spodniach, bez welonu na głowie, w krótkich strojach, z dużym dekoltem, bez pończoch lub w inny sposób nieskromnie ubranym.”

  ***
  Ojciec Pio był antymodernistą, ponieważ był katolikiem. Po ogłoszeniu przez Benedykta XVI Motu Proprio „Summorum Pontificum”, które uwolniło Msze świętą w tradycyjnym rycie należy spodziewać się licznych błogosławieństw dla życia Kościoła. 14 września możliwość prawie nieskrępowanego uczestnictwa we Mszy trydenckiej stała się rzeczywistością. Dokument papieski wszedł w życie. Oby ta szansa została wykorzystana i posłużyła do głębszej refleksji nad stanem naszej Matki, Kościoła Świętego oraz aby ta Msza, która wydała tylu świętych, przerabiała nas, „zwykłych zjadaczy chleba”, w anioły.”

  Robert Wit Wyrostkiewicz

  Link: http://www.krzyzsercajezusowego.bnx.pl/viewpage.php?page_id=98

 66. 166 bojkot TVN said

  Czy ojciec Góra zaprosi na Lednicę zespól Pussy Riot? Zastanawia się A. Ścios
  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=9533&Itemid=119

 67. AniaK said

  Pana premiera energia rozsadza.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Donald-Tusk-walka-o-przywodztwo-w-PO-moze-byc-ostra-nie-widze-w-tym-nic-zdroznego,wid,15705865,wiadomosc.html

  ~~ AniaK
  Walka o przywództwo w PO to dla Polaków sprawa życia i śmierci. Jak pana premiera tak energia rozsadza, to może by się tak zmierzył z rzekami i potokami w tym kraju. Czy tym powodziom nie będzie końca? Może by tak lepiej opracować nowy system rzeczny w Polsce.

 68. Wandaluzja said

  Ad. 22:
  Uprzejmie informuje, że przy torturowaniu Stecia chodziło tylko uzyskanie Informacji, CO ZROBIŁ Z WYRWANYMI przez Jaroszewicza dokumentami z wetowanych przez 2 tygodnie tomów Archiwum Hitlera w Radomierzycach (Zgorzelec). Wg posiadanych przeze mnie danych to można wnosić, że dokumenty te mikrofilmował nowicjant Karol Wojtyła, który był poliglotą – a potem ktoś musiał te mikrofilmy przewieść do Watykanu, więc nie wykluczone, że TEŻ ON, gdyż zmienił nowicjat na Seminarium Duchowne, ale nie wiem jakie.,
  Jeśli chodzi o Popiełuszkę to był torturowany 6 dni w twierdzy modlińskiej przez ekipy śledcze KGB i MSW czy IW ze względu na koneksje z szefem Bundesdienstu, Franzem J. Straussem, który prowadził wykopaliska na wrocławskim zamku Biskupim dla SPRAWDZENIA mej Funkcjonalnej Chronologii Architektury Niemieckiej, którą kupił w Akademii Nauk NRD za 8 miliardów DM. Gdy powiedziałem o tym Aszowi to Odpowiedział, że bo było WARTE DWIEŚCIE, TYLKO JAKO WRZÓD NA D.
  Popiełuszko spał u Czajkowskiego, u którego bywałem, a spotykał się ze Staussem w mieszkaniu Gulbinowicza, więc gadali ze sobą niejednokrotnie. KW PZPR zrobił mnie komisarzem tych wykopalisk nie z sympatii do mnie a ze względu na mą odpowiedzialność i nieprzekupność – ale przegrał z kretesem gdy nie zareagował na me Protesty PRZENOSZENIA Dworu Bolesława III – największego polskiego wojownika – z Pałacu Chrobrego na zamku Królewskim do CHLEWÓW na zamku Biskupim.
  Z tego zdaje się wynikać, że komuniści bali się nie tyle Straussa, który Potrząsał Skarbem III Rzeszy, co MNIE jako autora FChAN. Mego dziadka też katowało 2 lekarzy KC tylko jedną noc, ale chodziło głównie o przepisanie akcji i amerykańskiego komisariatu kapitału Boeinga na uprowadzonego do Izraela wnuka, gdyż spadkobiercą wszystkich spraw amerykańskich dziadka jestem ja. Przy okazji sterroryzowali mego ojca, gdyż przyjął NOWY paszport amerykański, niczym Holokaust?

 69. AniaK said

  OSTRZEŻENIE!!!

  Dzisiaj proszę ze mną nie zadzierać bo mnie trzy zęby bolą. Wyrwać sobie nie dam żadnego. Mój poziom adrenaliny chyba sięgnął Zenitu 🙂

 70. Marucha said

  Re 60:
  Autorem tego uroczego wiersza jest Ryszard Marek Groński.
  Jego poglądy mogą być poparte przez Św. Gertrudę, patronkę kotów.
  Zob.
  https://marucha.wordpress.com/2012/02/17/swieta-gertruda-z-nijvel/

  Click to access ks-jan-twardowski-koty-c59bwic499tej-gertrudy.pdf

 71. Marucha said

  Re 65:
  A co tam ojciec Pio… zacofany, niepostępowy, zasranej tradycji się trzymał zamiast się z żydami bratać, masonom komunię dawać i nowusa odprawiać jeżdżąc na deskorolce.

 72. Marucha said

  Re 69:
  Zęby trzeba leczyć, a nie wyrywać!
  Dlaczego je Pani doprowadziła do takiego stanu?

 73. Marucha said

  Re 61:
  Widać, że 166 zna się na kotach, jak na wyborach…
  DZIKI KOT NIE WEJDZIE DO MIESZKANIA.
  Natomiast wejdzie do piwnicy przez uchylone okienko.

  Niestety, polski dozorca woli mieć w kamienicy szczury i myszy, niż parę bezdomnych kotów.
  Polski dozorca zresztą stoi umysłowo poniżej małpiatki.

 74. AniaK said

  Re72:
  Niech mnie Marucha nie wkurza. Poza dziećmi, o nic w życiu tak nie dbałam jak o zęby. Wszystkie są pięknie poplombowane.

 75. Marucha said

  Re 74:
  To dlaczego bolą?
  Dlaczego trzy na raz?

 76. Stary, Dobry Pies said

  Koty mnie ani ziebia, ani grzeja. Wprawdzie nie skrzywdze, owszem, gdy mroz to niech sobie siedza w garazu (moj Pikus – taki piesek co wazy 50 kG, a ciagnie z sila pol tony – juz zobojetnial gdy drzwi zamkniete), a nawet postawie miseczke z kocim zarciem i druga z woda (kotu bowiem nie wolno dawac mleka, bo dostanie sraczki, smietanke tak), ale w domu kota nie chce. Z kotem nie umiem sie dogadac, tylko burczy albo odpowiada mial. Pies to co innego, pies jest szczery i otwarty i zawsze powie, co mysli.

  Sasiad sie wyprowadzil i pozostawil dwa koty. One i tak lazily swobodnie po okolicy. Jeden znikl, drugi teraz do nas przylazi, ale tylko wtedy, jak mu chlodno i glodno. Kto mowi o rownouprawnieni. Gdybym tak puscil Pikusia pobiegac, to za kwardans juz by byl szeryf po mnie, a hycel po stworzonko.

  Swiat jest wredny i niesprawiedliwy.

 77. Marucha said

  Re 76:
  Słusznie.

  Psa można upokorzyć, potraktować niesprawiedliwie, wymyślać ad hoc bezsensowne nakazy i zakazy, kazać mu przynosić patyki itd. On się nie obrazi. Będzie wciąż wiernie patrzał w twarz swego pana czy pani, starając się odgadnąć ich myśli.
  Jeśli ktoś to nazywa szczerością, to jego sprawa.
  Ale fakt, że wielu ludziom taki właśnie układ pan-pies odpowiada.

  Z kotem tak się nie da. Kot się obrazi, a obrażonego kota nie jest łatwo przeprosić. Kot się nie podlizuje, jest do bólu szczery, jeśli czegoś nie chce, to nie da się zmusić. Nie da się nawet (prawie nigdy) wytresować.
  Takie niezrozumiałe zwierzę…

 78. Fran SA said

  Ad.69
  AniaK
  Ja rozumiem, ze zeby bola. Ja naleze do tzw. tchorzy zebowych!
  Marucha nie ma racji.
  Mozna nie wiem jak dbac o zeby i ciagle miec klopoty. Po prostu- dentysci sa do dupy!
  Moze moja rada nie kazdemu sie spodoba, ale ja zawsze dziele sie z tym, co wiem i umiem.
  Wszystkie moje problemy zebowe ( a glownie nabyte w Polsce) uratowali mi dentysci …na Filipinach.
  Mam teraz wlasne, bardzo dobre zeby, nie musze dezynfekowac w szklance i ………… do konca zycia nie musze odwiedzac dentysty. I nie mam zadnych ani inplantow ani obcego ciala w dziaslach.
  Wszystkim polecam: bardzo tanio i bardzo skutecznie leczenie zebow u prawdziwych dentystow. Za znikoma oplata.
  Od szesciu lat nie musze chodzic do zadnego dentysty i nikt mnie nie naraza ani na dodatkowy bol, ani koszty. Goraco polecam.
  Marucha nie odbiera e-mailow ( i slusznie) ale nie moge przeslac obrazkow ani imion dentystow z Cebu (Filipiny)
  Dosc powiedziec, ze zarowno 2 tygodniowe wakacje na Cebu razem z przelotem samolotowym w obie strony- i calkowitym NATURALNYM I WLASNYM uzebieniem kosztowaly mnie mniej niz wczasy w Zakopanem.
  Pozdrawiam.

 79. Marucha said

  Re 78:
  A odtworzą brakujące?

 80. Stary, Dobry Pies said

  Kto tak traktuje Psa, nie zasluguje na miano czlowieka.
  Pies jest stworzony (wyewoluowal???), by zyc z czlowiekiem, uzupelniajac jego ulomnosc biologiczna. Sluzyc mu wechem, szybkim biegiem, obronnymi zebami i dziewiatym zmyslem, ktory pozwala kontaktowac sie ze swiatem, o ktorym nie wiemy. A czlowiek odwzajemnia mu sie uzyczajac mu swego rozumu (czy ja to powiedzialem?) i zdolnosci abstrakcyjnego myslenia. Ponoc Pies takze potrafi w pewnym sensie abstrakcyjnie myslec, ale to nie jest moja opinia, tylko wyczytana na polskim yahoo. Ten, kto Psa traktuje jednostronnie, naraza sie na zemste Natury.

  Kot swoje spostrzezenia zatrzymuje dla siebie. Czlowiek mu potrzebny do glaskania, szczotkowania i innych uslug. Tyle, ze gryzonie i inne szkodniki czujac kota, opuszczaja ludzkie domostwo.

 81. Marucha said

  Re 60:
  Powiedzmy sobie, iż jest to pewne uproszczenie.
  Kot również dzieli się spostrzeżeniami, tylko trzeba poznać jego język i mowę ciała. Ktoś, kto zna tylko psy, nie zrozumie, co kot chce mu przekazać.

  Oczywiście, że kot potrzebuje człowieka do głaskania, szczotkowania, dawania jedzenia itd. Co w tym złego? A pies nie potrzebuje człowieka do tego samego?
  Z kolei człowiek potrzebuje kota jako enklawy dość nieskażonej natury (koty to w zasadzie nadal dzikie zwierzęta), potrzebuje go do głaskania (które obniża człowiekowi ciśnienie), do odbioru dobrych kocich wibracji itd.

  Dla wyjaśnienia: b. lubię psy. Nie lubię tylko porównywania ich z kotami na zasadzie „pies jest lepszy”.

 82. jaszmija said

  Re 79:

  Oczywiście ! Mają tam wielu dawców 😉

 83. Boydar said

  Każdy Kot ma mój szacunek a’priori. I jeszcze się nie zawiodłem. O ludziach nic nie powiem.

  Dzięki unikalnym właściwościom kotów (w grupie zwierząt udomowionych) spada poziom dor (proszę nie strzelać).

  Pies może mieć tylko jednego człowieka za Pana. Kot może być Panem dla wielu ludzi.

 84. osoba prywatna said

  Re 50
  Dziękuję za wskazówkę.
  Tak postaram się zrobić.

 85. Boydar said

  Ciekawa konkluzja na http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Skandal-na-rozprawie-gen-Czeslawa-Kiszczaka-Sedzia-obrzucona-tortem,wid,15707408,wiadomosc.html?ticaid=110b6f

  Gdy wychodziła z sali (Pani sędzia), jeden z mężczyzn zaatakował ją tortem z bitą śmietaną. Sędzia dostała tortem w głowę; bita śmietana ochlapała też jedną z dziennikarek.
  Zarządzono przerwę w posiedzeniu.
  Sędziowie sądu podkreślali, że doszło do przestępstwa ataku na funkcjonariusza publicznego wykonującego swe obowiązki. – To może być zachęta dla świata przestępczego – dodał jeden z sędziów.

  Mam nadzieję dożyć czasów, gdy zagrożenie ze strony „świata przestępczego” mieć będzie tortowo-śmietanowy charakter.

 86. Brat Dioskur said

  Tutaj psy ,koty i warjoty a na swiecie dzieja sie rzeczy ktore najstarszym filozofom sie nie snily. Wlasnie specjalny zespol badawczy zawodowej strazy pozarnej z Amsterdamu po zmudnych i skrupulatnych analizach doszedl do wniosku ,ze pozary wybuchaja najczesciej w rodzinach z …jednym rodzicem!Dziwne ,bo opinia ta kwalifikuje sie do mowy nienawisci i wcale bym sie nie zdziwil jakby na tych amsterdamskich strazakow swojego adwokata poszczul…Kibic!

 87. Marucha said

  Re 86:
  A ja myślałem, że pożary najczęściej wybuchają u osób homofobicznych.

 88. Kar said

  re:81

  ..co jest jeszcze b. charakterystyczne u kotow, ze w odroznieniu od psow nigdy nie przyniosa swemu panu kapci..

 89. osoba prywatna said

  Koty są trudne do wytresowania, jednak niektórym się udaje.
  Ciekawe, może to zależy od rasy?

 90. 166 bojkot TVN said

  166 ma i psy i koty. Jak kot nie ma człowieka do głaskania, to podlizuje się psu, potem liżą się nawzajem. Tylko przy miskach nie ma ani przyjaźni, ani miłości.
  Oczywiście nie jest możliwa samotna drzemka na kanapie. Pchają się wszystkie jednocześnie. Czasem zajmują całą kanapę.
  Warto mieć zwierzaki chociażby w tym celu, żeby poznać prawdziwe intencje gości.
  Przed złymi ludźmi koty natychmiast uciekają, chowają się, uczciwym zaś każą się głaskać.

 91. Boydar said

  oras ustszelonej w bulu krzyżówki

 92. Marucha said

  Re 88:
  ..co jest jeszcze b. charakterystyczne u kotow, ze w odroznieniu od psow nigdy nie przyniosa swemu panu kapci..

  … ani też nie obudzą go w środku nocy wściekłym szczekaniem, bo wyczuły przechodzącego w pobliżu swego wyimaginowanego śmiertelnego wroga.

 93. Brat Dioskur said

  re 87
  Prosze nie wywolywac wilka z lasu!

 94. Rysio said

  re 92. Prawda! Mój kot – gdy ma do wyboru przynieść kapcie albo służyć za papier toaletowy, zawsze wybiera to drugie.

  🙂 🙂 🙂

 95. Kar said

  Panie Gajowy, odnosze sie z szacunkiem do jednych i drugich (kotow/psow). Tylko wciaz jednak mysle/obstaje, ze koty to wyjatkowe charaktery chodzace swoimi drogami. I nie za bardzo daja sie sterowac/manipulowac przez czlowieka

 96. Marucha said

  Re 94:
  Nie inaczej.

 97. Ad. 69

  „Dzisiaj proszę ze mną nie zadzierać bo mnie trzy zęby bolą. Wyrwać sobie nie dam żadnego. Mój poziom adrenaliny chyba sięgnął Zenitu”

  – Ostatnio znajomemu przemiła pani dentystka odbudowała zęba z niczego. Powiedziała, że tam został korzeń i samo szkliwo. I to nie całe. A teraz znajomy ma ząb cały i zdrowy. I wygląda jak prawdziwy.

 98. Marucha said

  Re 97:
  Owszem, to się robi, ale w gębie musi wciąż tkwić korzeń.

 99. arcybolesnaprawda said

  http://narodowcy.net/bedzie-mozna-wysadzac-ogluszac-i-oslepiac/2013/06/05/

  Nóż w kieszeni sam się otwiera!

 100. tomUSAA+ said

  re:92. Dobre!

 101. Wandaluzja said

  http://zdjecia.docelu.pl/zdjecie.html?pid=1041&title=Zamek&ticaid=510b74

  Wszedłem na: http://www.DawnyMalbork.pl i doszedłem do wniosku, że nadaje się on tylko na festiwal tolkienowski. Taki festiwal nie wadzi jego muzealnej funkcji zamku, gdyż będzie trwał 2 tygodnie w sezonie turystycznym i może być połączony z jachtingiem. TOLKIENADA opiera się na baśniach mazurskich a nazwisko Tolkien pochodzi od Tolkmicka.
  Wobec tego Muzeum Zamkowe powinno urządzać konkursy tolkienowskie.

 102. osoba prywatna said

  Znalezione w sieci:
  “Cynamon i miód
  (z pewnością nie spodoba się to firmom farmaceutycznym)

  *** Fakty na temat miodu i cynamonu ***
  Mieszanka miodu i cynamonu leczy większość chorób. Miód jest wytwarzany
  w większości krajów na świecie. Obecnie naukowcy uznają, ze miód jest
  bardzo skutecznym lekiem na każdego rodzaju schorzenia.
  Miód może być stosowany bez skutków ubocznych przy każdego rodzaju chorobie.
  Obecnie naukowcy podają, ze chociaż miód ma słodki smak, jeśli przyjmowany
  we właściwej dawce jako lekarstwo, nie zaszkodzi on pacjentom cierpiącym na
  cukrzycę.
  Kanadyjskie pismo Weekly World News w wydaniu z 17 stycznia 1995 r. podaje listę
  schorzeń, które można leczyć miodem i cynamonem według badan
  przeprowadzonych przez naukowców z krajów zachodnich.

  *** CHOROBY SERCA ***
  Z miodu i cynamonu zrób pastę, nałóż na chleb zamiast dżemu i jedz
  codziennie na śniadanie. Obniża ona cholesterol i chroni przed atakiem
  serca. Również osoby po zawale przy codziennym jedzeniu miodu z
  cynamonem są chronione przed kolejnym zawałem. Regularne stosowanie
  łagodzi zadyszkę oraz wzmacnia uderzenia serca. Wiele domów opieki w
  Ameryce i Kanadzie leczyło z powodzeniem pacjentów i według nich, wraz
  z wiekiem arterie i żyły tracą elastyczność i zatykają się. Miód i cynamon
  uaktywnia arterie i żyły.

  *** ZAPALENIE STAWÓW ***
  Osoby cierpiące na zapalenie stawów mogą; przyjmować codziennie rano i
  wieczorem szklankę; cieplej wody z 2 łyżkami miodu i 1 łyżeczką cynamonu.
  Przyjmując je regularnie nawet chroniczne zapalenie stawów może być
  wyleczone. Ostatnie badania przeprowadzone przez Copenhagen University
  podają, że u pacjentów, którym podawano mieszankę: 1 łyżeczka miodu i pół
  łyżeczki cynamonu przedśniadaniem w przeciągu tygodnia spośród 200
  pacjentów u 73 z nichzniknął ból, a w przeciągu miesiąca prawie wszyscy
  pacjenci, którzy niemogli chodzić lub poruszać się ze względu na zapalenie
  stawów zaczęlichodzić bez oznak bólu.
  *** INFEKCJE PĘCHERZA: ***
  Rozpuść 2 łyżeczki cynamonu i 1 łyżeczkę miodu w szklance letniej wody i wypij. Taka mieszanka niszczy drobnoustroje pęcherza.

  *** CHOLESTEROL ***
  2 łyżeczki miodu i 3 łyżeczki cynamonu wymieszane z 16 uncjami wody,
  podane pacjentom z podwyższonym cholesterolem obniżają poziom
  cholesterolu we krwi o 10% w ciągu 2 godzin. Jak w przypadku pacjentów
  cierpiących na zapalenie stawów przyjmowane trzy razy dziennie może
  wyleczyć każde chroniczne podwyższenie cholesterolu. Jak podaje
  wspomniane wcześniej pismo, codzienne jedzenie miodu ogranicza
  problemyz cholesterolem.

  *** PRZEZIĘBIENIE ***
  Osoby cierpiące na przeziębienie o różnym nasileniu powinny przyjmować
  codziennie przez 3 dni 1 łyżeczkę letniego miodu z ? łyżki cynamonu.
  Wyleczy on większość chronicznego kaszlu, przeziębienia oraz przeczyści
  zatoki.

  *** ROZSTRÓJ ŻOŁĄDKA ***
  Miód i cynamon łagodzą ból brzucha oraz usuwają wrzody żołądka.

  *** WZDĘCIA ***
  Jak podają; badania przeprowadzone w Indiach i Japonii miód przyjmowany
  wraz z cynamonem łagodzi wzdęcia.

  *** UKŁAD ODPORNOŚCIOWY ***
  Codzienne przyjmowanie miodu i cynamonu wzmacnia układ
  odpornościowy i chroni organizm przed bakteriami i wirusami. Naukowcy
  podają, ze miódzawiera dużo witamin oraz żelaza. Regularne stosowanie
  miodu wzmacniabiałe krwinki do walki z bakteriami i chorobami
  wirusowymi.

  * * NIESTRAWNOŚĆ ***
  2 łyżeczki miodu posypane cynamonem przed jedzeniem obniżają kwasowość
  i ułatwiają trawienie ciężko strawnych potraw.

  *** GRYPA ***
  Naukowcy z Hiszpanii dowiedli, że miód zawiera pewien naturalny składnik,
  który zabija drobnoustroje grypy i chroni przed tą chorobą.

  *** DLUGOWIECZNOŚĆ ***
  Regularne picie herbaty z miodem i cynamonem zatrzymuje zniszczenia
  organizmu spowodowane procesem starzenia. Weź 4 łyżki miodu, 1 łyżkę
  cynamonu i 3 szklanki wody, wszystko razem zagotuj. Pij ? szklanki, 3-4
  razy dziennie. Dzięki temu twoja skora będzie świeża, a proces starzenia
  zatrzymany. Również długość życia wydłuża się, a stulatek czuje się prawie
  jak dwudziestolatek.

  *** PIEGI ***
  Zrób papkę z 3 łyżeczek miodu i 1 łyżeczki cynamonu. Nałóż ja na piegi
  przed snem i zmyj następnego dnia rano ciepłą wodą. Codzienne
  stosowanie przez 2 tygodnie, całkowicie usunie piegi.

  ** INFEKCJE SKÓRNE ***
  Nałóż równomiernie miód i cynamon na chore miejsce. Można leczyć
  wypryski, grzybice oraz wszystkie rodzaje infekcji skórnych.

  *** UTRATA WAGI ***
  Pij ugotowany w szklance wody miód i cynamon, codziennie rano pół
  godziny przed śniadaniem na pusty żołądek i wieczorem przed snem.
  Przyjmowane regularnie obniżają wagę nawet u bardzo otyłych ludzi.Nie pozwalają na gromadzenie się tłuszczu w organizmie nawet przy wysokokalorycznej diecie.

  *** NOWOTWÓR ***
  Ostatnie badania przeprowadzone w Japonii i Australii wykazały, ze
  udało się wyleczyć zaawansowane stadium raka żołądka i kości. Osoby
  cierpiące na tego rodzaju nowotwory powinny przyjmować 1 łyżeczkę
  miodu z 1 łyżeczką cynamonu przez jeden miesiąc trzy razy dziennie.

  *** ZMĘCZENIE ***
  Badania wykazały, że cukier zawarty w miodzie ma działanie dobroczynne,
  a nie szkodliwe dlaorganizmu. Starsze osoby, przyjmujące miód i
  cynamon w takich samychilościach są bardziej ożywione i sprawniejsze.
  Dr Milton, autor badania, zaleca pół łyżeczki miodu na szklankę wody i
  troszkę cynamonu. Codzienne picie po umyciu zębów i po południu ok.
  15.00, kiedy obniża sięaktywność organizmu, a w ciągu tygodnia
  odzyskamy witalność.

  *** NIEŚWIEŻY ODDECH ***
  Ludzie w Południowej Afryce codziennie rano płuczą gardło taką
  mieszanką: 1 łyżeczka miodu i cynamonu z ciepłą woda, a ich oddech
  pozostaje świeży przez cały dzień. “

 103. osoba prywatna said

  Czy to może być prawdziwa wiadomość?
  Promotorzy szczepień pod sąd?
  http://www.stopcodex.pl/2013/06/promotorzy-szczepien-pod-sad/

 104. Marucha said

  Re 103:
  Skutki będą takie same, jak po ujawnieniu i udowodnieniu, iż Obama urodził się w Kenii, a więc bezprawnie urzęduje jako prezydent.
  Czyli żadne.

 105. osoba prywatna said

  Zapewne tak się stanie.
  Niemniej, wiadomość o okaleczających szczepionkach rozejdzie się większym echem.

 106. 166 bojkot TVN said

  http://kontrowersje.net/jak_wiaczes_aw_mosze_kantor_z_towarzyszem_stolzmanem_u_krzy_ka_i_donalda_azoty_reprywatyzowali

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/kantor-potwierdza-lobbing-bieleckiego

 107. AniaK said

  Re75:
  Boli jeden z trzech ale nie wiem który. Ból promieniuje.

  Re97:
  Ja mam też przemiłą Panią dentystkę. Za uratowanie każdego zęba i korzenia Jej bardzo dziękuję. W przypadku niektórych już dalsze leczenie nie wchodzi w grę. Na razie trochę je uspokoiłam tabletkami i płukankami.

 108. 166 bojkot TVN said

  http://lubczasopismo.salon24.pl/iiirp/post/511251,wszystko-co-chcielibyscie-wiedziec-o-panu-wiaczeslawie-kantorze

  Przekopiowuje całość, bo jak znam życie ten tekst zaraz zniknie

  Wszystko co chcielibyście wiedzieć o panu Wiaczesławie Kantorze

  Aktualnie Moshe Kantor posiada dzisiaj ponad 15% akcji Azotów Tarnów (Grupa Azoty) a Skarb Państwa niewiele więcej , bo 33% – największej grupy nawozowej w Europie Centralnej. Grupa Azoty jest: oddłużona, posiada kilka nowych instalacji a co najważniejsze, jest po grupowych zwolnieniach pracowników, co oznacza brak problemów ze strony związków zawodowych. Pan Majchrzak pod „kierownictwem Ministerstwa Skarbu” dokonał przejęcia dwóch wielkich zakładów za ich 10-20% wartości odtworzeniowej w latach 2010-2011, a w 2012 Kantor „miał gotowe”. Jeszcze tylko Zakłady Azotowe „Puławy” się przydały: jedyny w tej części Europy producent melaminy, największy producent nawozów azotowych, posiadający dwa JEDYNE terminale załadunków nawozów w portach polskich: w Gdyni (Bałtycka Baza Masowa Sp. z o.o) i w Gdańsku (kupione niedawno „Fosfory” gdańskie ).

  Oczywiście nie widać żadnego związku z tą próbą przejęcia zakładów ciężkiej syntezy chemicznej, bo „zaprzyjaźnienie się” na bazie „walki z antysemityzmem” z byłym prezydentem RP A. Kwaśniewskim i byłym premierem RP Jerzym Buzkiem , specjalistą z zakresu inżynierii chemicznej- to zupełny „przypadek”.

  Również „inwestycja w ludzi Zachodu” całkiem mu się udała: W Europejskiej Radzie ds. Tolerancji i Pojednania, którą założył w roku 2007 „zatrudnił” kilkoro BYŁYCH BARDZO WAŻNYCH LUDZI: b. prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewkiego, b. premiera Hiszpanii Marię Jose Aznara, b. przewodniczącą Bundestagu – Ritę Suesmuth, b. premiera Szwecji Gorana Perssona, b. ministra spraw zagranicznych Rosji i sekretarza Rady Bezpieczeństwa Igora Ivanowa (również aktywnego w Luxemburskim przedsięwzięciu pana Kantora pt. Międzynarodowe Forum ds. ograniczania rozprzestrzeniania broni nuklearnej). Może nie mogą zgłosić czy podpisać ustawy ale mają mnóstwo kolegów „z partii i polityki” dyskretnie rozmieszczonych na bardzo ważnych stanowiskach w Komisji Europejskiej w Bruskseli i mogą np. szybko wydać zgodę jako urząd UE ds. konkurencji na połączenie Azoty Tarnów i ZA Puławy SA.

  Nie wszystko jednak idzie jak po maśle. Takie np. związki zawodowe w fabrykach Acron w Rosji żądają np. podwyżek. Ich przewodniczący, Siergiej Jan się stawia. Próba wybrania „innego przewodniczącego” od 1994 do dzisiaj – nie kończy się sukcesem. Za to pan Siergiej Jan znajduje w swoim biurze związkowym PODSŁUCHY. I zawiadamia o tym FSB. Podobno w sprawie tych podsłuchów toczy się śledztwo. Pan Kantor rzadko bywa w Rosji. Na stałe mieszka w Szwajcarii, paszport ma izraelski a „aktywa” w Luksemburgu.

  I w imieniu takiego „inwestora” pan prezydent Kwaśniewski, jak donosi Newsweek z 20 kwietnia 2013 r. „lobbuje” u prominentnych działaczy PO o sprzedaż branży nawozowej. W związku z atakami wydaje oświadczenie, że spotkał pana Kantora w 2004 „jako przewodniczącym Europejskiego Kongresu Żydów”. Tyle że w 2004 pan Kantor nie pełnił ŻADNEJ funkcji w Europejskim Kongresie Żydów ani w Rosyjskim Kongresie Żydów. Działać zaczął od 2005 r. a przewodniczącym został od 2007 r. Więc pan Kwaśniewski zwyczajnie mija się z prawdą a pan Buzek milczy. A mówi dzisiaj pan Moshe Kantor. O wielkiej szansie,jaką dostała Polska w osobie takiego „inwestora” jak Wiaczesław Moshe Kantor, co to ma „wydajność 30% w Acronie” a „Tarnów ma tylko 10%”. I że jest 20 lat do przodu ten Acron. W drenowaniu państwowej niegdyś własności – z pewnością. Tyle że pan Putin od jakiegoś czasu pokazuje klatkę z panem Chodorkowskim i nie wiadomo, który „oligarcha”może się w takiej klatce znaleźć. A z drugiej strony może Pan Putin doceni takiego „inwestora”,który ma dostęp do różnych technologii, jak również do decydowania o 20% konsumpcji gazu ziemnego w Polsce. A może to wszystko od początku było wyreżyserowane przez „szachistów” a pan Kantor za graną rolę „wielkiego biznesmena” może w charakterze bonusa żyć na stopie ostatniego cara Rosji. I „pokazywać się” w Polsce jak car rosyjski przed 1914.

 109. Marucha said

  Re 108:
  Znowu ten rusek, Kantor…
  Może dostarczał naboje do nagana Putinowi?

 110. 166 bojkot TVN said

  Ano! Zdarzenie wyjątkowe, na złość Gajowemu zrobili ten program

  http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/studio-wschod/wideo/01062013-1600/11061568

  Jestem załamany i przybity. – admin

 111. Inkwizytor said

  Bełkot spierdalaj 🙂

 112. 166 bojkot TVN said

  Skuteczne metody walki z islamem w Europie:
  http://fakty.interia.pl/news-londyn-trzy-litery-wypisane-na-spalonym-meczecie,nId,978238

  166 nie może sie powstrzymać od sarkazmu:
  Przyczyna pożaru okaże się iskra jaką wywołał imam przekręcając klucz w zamku, a która spadła na łatwopalne dywany którymi wyłożony był meczet w środku. Imam nie miał aktualnych świadectw, że przeszedł szkolenie w sprawie uziemienia elektryczności statycznej pojawiającej się w zamkach, oraz nie miał badań psychologicznych, czy nadaje się do obsługiwania zamka we wrotach meczetu. Poza tym dał sie zagadać rabinowi., którego nie powinno być przy meczecie i pyk, wybuchł pożar……

  Muzułmanie już chyba pojęli subtelną aluzję. Ostrzeżenie jest na pewno początkiem większej akcji samoobronnej. Anglicy powinni śpieszyć się z rozwiązaniem problemu islamu u siebie zanim zostaną przegłosowani w demokratycznych wyborach. Japończycy nie muszą urządzać pokazowych ognisk. Po prostu zdelegalizowali islam.

 113. 166 bojkot TVN said

  111/Inkwizytor

  Twoja klo-kultur obniża poziom gajówki prostaku!

 114. Inkwizytor said

  Co ty nie powiesz rajfuro – stręczycielko ? 🙂 obnizasz pozom to ty stręczeniem koszerPiSdu bełkotliwa burdelmamciu 🙂

 115. Stary, Dobry Pies said

  Pies nie jest gorszy. Pies jest inny. Kota nigdy nie zrozumiem. Kiedys z Dzieckiem robilismy przy samochodzie. Ja sie polozylem pod tylna oske, a on sciagal przednie kolo, klrczac, bo i hamulce byly do zrobienia. Przylazly te dwa koty, Jeden sie rozlozym Dziecki na nogach, a drugi bezceremonialnie wlazl mi na brzuch i po ugnieceniu zwinal sie i oba spia w najlepsze. Odstawilismy zwierzaki na teren sasiada, nie minela minuta sa z powrotem i da capo al fine. Musialem wypuscic Pikusia, zeby siedzialy grzecznie na drzewie. Gdy Psu sie znudzilo, poszedl do domu, a kociska nazad przy nas. Dopiero jak dalismy im jakies zarcie, to sie zajely i od buedy moglismy skonczyc ten etap roboty.

  Dobrze, ze jeszcze nam narzedzi spod rak nie kradly, jak moj poprzedni Pies…

 116. GM said

  Mam skrzynkę pocztową na Onecie, więc czasami zajrzę na ten zacny portal, oto jakie dziś kwiatki przytacza on za równie zacną Gazetą Szechtera:
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gazeta-wyborcza-jan-pawel-ii-zaraz-swietym,1,5533950,wiadomosc.html

 117. GM said

  I jeszcze jeden przyjemny newsik:
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/weszla-w-zycie-ustawa-o-srodkach-przymusu-bezposre,1,5533869,wiadomosc.html

 118. Wandaluzja said

  http://pogoda.wp.pl/gid,15690816,img,15690920,kat,1035571,page,9,title,Zaleszczyki-przedwojenny-biegun-ciepla,galeria.html

  ZALESZCZYKI to Czerwonogród – Czerwień – Czerwony Horwat. Arabowie i Irańczycy nazywali Czerwień HORWATEM, skąd importowali PURPURĘ z Czerwca Polskiego. Czerwiec Polski panował w farbiarstwie europejskim do odkrycia Ameryki, gdy zaczęto importować barwniki amerykańskie, które tak zbankrutowały Czerwca Polskiego jak Czerwiec Polski zbankrutował Purpurę Fenicką na hodowli skorupiaka z Morza CZERWONEGO. Możemy się domyślać, że pochodzący z Piły na Pomorzu Poncjusz Piłat nie tylko importował drewno szkutnicze z PONTU nad Morzem Czarnym, ale i ZBANKRUTOWAŁ Purpurę Fenicką czerwcem polskim z LANDALUZJI, jak Węgrzy nazywają Polaków.
  Wszyscy się zgadzają, a wypowiadało się w tej sprawie SETKI naukowców, że ta Landaluzja pochodzi od LĄDU czyli Białogrodu, skąd było widać najlepiej światło latarni morskiej największej w północno-zachodnim Poncie twierdzy – czyli że wracający z Konstantynopola krzyczeli LANDALE, LANDALE… Niemcy też nazywali Wandalów Randalami.
  Ponieważ tych Horwatów było od górnej Łaby do Dniepru wiele to ten nad Dniestrem nazywano CZERWONYM. Stąd spławiano drewno szkutnicze a przy okazji Purpurę dla Rzymian, dopóki tego nie przejął Kijów, którego Dystrybutorem na Morzu Śródziemnym był SUŁTAN. Ponieważ na tym Wisiała jego Wypłacalność to mógł on zniszczyć Kijów dopiero po opanowaniu handlu złotem afrykańskim i rozwinięciu uprawy drewna szkutniczego w Mołdawii i Słowacji.
  Ja walczę od wielu lat z Intrygą carskiej kancelarii heraldycznej, która Zidentyfikowała POLSKI Czerwień-Czerwonogód z CZERMNEM na Lubelszczyźnie, gdzie żadnego Czerwca Polskiego nie było i być nie mogło, gdyż jest to owad CIEPŁOLUBNY. Nazwa Czerwonogród pochodzi od Czerwonego Horwata a Horwat to GÓRA, wobec czego Horwaci-Wandalowie znaczyło tyle co GÓRALE.
  Ponieważ Zaleszczyki leżą pod wielką SKARPĄ to widocznie pierwotny Horwat znajdował się na tej górze a został zniszczony przez Batu-Chana: BIJĄC TARENEM ZDOBYŁ GO. Nie wykluczone jednak, że część tej skarpy zabrał Dniestr, jak zamek w Dobrzyniu czy aMAZONi w Płocku przez Wisłę.

 119. efka said

  „Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji opublikowało informację o szczegółowych zasadach udzielania dotacji na rok 2014 na realizację zadań mających na celu ochronę, zachowanie i rozwój tożsamości kulturowej mniejszości narodowych i etnicznych oraz zachowanie i rozwój języka regionalnego. Najbliższy termin składania ofert mija 16 sierpnia i 16 września 2013
  My, Polacy mamy nasze środki publiczne przeznaczać na Obcych???????
  Jak już gdzieś przedstawiciel „jedynie słusznej mniejszości” dorwie się do władzy, wtedy wyłazi z niego ksenofobia i rasizm i ma większość w nosie, karmi swoich.

 120. 166 bojkot TVN said

  http://niepoprawni.pl/blog/3095/bajka-polityczna-wylacznie-dla-doroslych

 121. 166 bojkot TVN said

  A propos ustawy śmieciowej, model chiński, wzór do naśladowania w celu obniżenia kosztów wywozu, miejsca pracy dla członków PO, kiedy ta trafi na śmietnik historii

 122. 25godzina said

  „(…)Gawor powiedziała, że miasto pokrywa koszty organizacji sceny, telebimów, nagłośnienia oraz pokaz sztucznych ogni. – To ukłon miasta w stronę warszawskiego klubu. Cieszymy się z jego zwycięstwa – powiedziała.(…)
  http://tiny.cc/sowieckicwks

  Ostatni mecz sezonu, sowiecke CWKS Warszawa i CWKS Śląsk Wrocław na wybudowanym dla CWKS Warszawa za pół miliarda zł z pieniędzy podatnika stadionie.

  Kibice CWKS Wojciech Olejniczak (SLD), Tomasz Lis itd

  ps
  Ten sam mecz, kibice CWKS pozdrawiają Ireneusza Króla, oszusta który zadłużył i zniszczył spółkę Groclin SSA

 123. Wandaluzja said

  http://naszeblogi.pl/38852-6-czerwca-1944-roku-overlord-czyli-triumf-stalina?utm_source=niezalezna&utm_medium=glowna&utm_campaign=blogi

  6 czerwca 1944 roku „Overlord”, czyli triumf Stalina

  „Jedynym racjonalnym rozwiązaniem był atak na Bałkany, który nie wymagał desantu, a jedynie korzystając z zaangażowania Turcji, dla której udział w sojuszu był gwarancją ochrony przed agresją sowiecką, rozpoczęcie ofensywy z europejskiej części Turcji. Ponadto istniała realna i efektywna pomoc ze strony partyzantki jugosłowiańskiej i greckiej, w odróżnieniu od obficie zaopatrywanej partyzantki francuskiej, która nie potrafiła skutecznie zablokować Niemcom dróg dojazdu na front. Można było liczyć na przyłączenie się Rumunii i Bułgarii, a szczególnie uzyskać wsparcie ze strony polskiej.
  Najważniejsze było jednak to, że Niemcy na Bałkanach byli praktycznie bezbronni, a szerokość i głębokość frontu przy słabych możliwościach komunikacyjnych dawała armii sprzymierzonej, zaopatrzonej w najlepszy sprzęt samochodowy, kolosalną przewagę. Rozproszenie działań dawało możliwość sukcesu przy minimalnych stratach. Problem odległości dróg zaopatrzenia wobec całkowitego panowania na m. Śródziemnym nie miał istotnego znaczenia. W znacznie gorszej sytuacji znajdowali się Niemcy skazani na dostawy rzadką siecią kolejową, a przy rychłej utracie rumuńskiej nafty, pozbawieni paliwa dla czołgów i samochodów.
  Dotarcie do serca Niemiec od niebronionej południowo-wschodniej granicy mogło przesądzić o zakończeniu wojny o rok wcześniej oszczędzając miliony ofiar i zniszczeń.”
  ***
  Nareszcie POTWIERDZONO, że zamordowanie Sikorskiego było dla zniszczenia IV frontu na Bałkanach. Na ten Front Amerykanie wyasygnowali obligacje 6 bilionów (6.000.000.000.000) $ ZŁOTYCH, których numery spisał w Kairze oprowadzany przez Sikorskiego Broz-Tito-Pindar a które potem złożono w banku w Potenzy, skąd po zamordowaniu Sikorskiego zostały przewiezione drogą lotniczą do Szwajcarii, skąd chciała je REWINDYKOWAĆ neapolitańska szkoła kopulacyjna Kadafiego-Berlusconiego, co PROTESTOWAŁEM wzywając do pomocy Bałkańców. Wygrali to Kosowarzy ZMUSZAJĄC US Army do wojny serbskiej pod groźbą Uznania mego komisariatu tych Obligacji, tak jak 2 bilionów $ ZŁOTYCH na obronę Australii przed sojuszem japońsko-chińskim, gdyż Wyrok sądu w Londynie OPROTESTOWAŁEM TYLKO JA.

 124. Griszka said

  „Pan Kantor rzadko bywa w Rosji. Na stałe mieszka w Szwajcarii, paszport ma izraelski a „aktywa” w Luksemburgu.”

  I wszystko w temacie.

 125. 166 bojkot TVN said

  Poseł Wipler okazuje się mężem stanu całkiem jak Lech Wałęsa i Donald Tusk: jeden był za a nawet przeciw, drugi zapowiadał wprowadzenie JOW w kampanii wyborczej 2007. Teraz Wipler jest republikańskim zwolennikiem JOW, chociaż jeszcze tydzień temu był przeciw tak jak cały PiS

  http://www.jow.pl/blog/spes/przemyslaw-wipler-jestem-zwolennikiem-jow.html

 126. Griszka said

  @125
  Masz JOWy w Senacie. Większość stołków obsadzona przez kolesi z PO. Zadowolona Bojkot ?
  To temat zastępczy.

 127. 166 bojkot TVN said

  126/Griszka
  … na skutek bojkotu wyborów przez „patriotów”, kłamliwej kampanii i ruskich serwerów.

  Zobacz Griszka jak się ma sprawa na szczeblu wójtów i burmistrzów To jest miarodajne. Nie dzisiejszy senat i sejm, gdzie oszustwo goni oszustwo.

 128. 166 bojkot TVN said

  Caryca nie chce oddać Brueghla
  http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/caryca-nie-chce-oddac-brueghla,1,5533051,kiosk-wiadomosc.html

  Jeśli rządowi nie uda się szybko odzyskać bezcennych dzieł sztuki zagrabionych z Polski przez Armię Czerwoną, to w wielkim muzeum zamknie je na amen 91-letnia przyjaciółka prezydenta Putina.
  ………….

 129. Marucha said

  Re 124:
  Ale co szkodzi skojarzyć Kantora z Putinem?
  Można Iwana Groźnego i Stalina – to czemu nie Kantora?

  Re 127:
  Wciąż czekam na nazwy i adresy IP rusklch serwerów, gdzie dokonywano oszust wyborczych.

 130. jaszmija said

  Ciekawe:

  Dobry wojak Szwejk podczas II wojny światowej

  http://www.historia.uwazamrze.pl/artykul/857816,972306-Dobry-wojak-Szwejk-po%20dczas-II-wojny-swiatowej.html

  Największe sekrety – Wrześniowa mgła

  cz 1.
  http://foxmulder2.blogspot.com/2013/05/najwieksze-sekrety-wrzesniowa-mga-czesc.html

  cz 2.
  http://foxmulder2.blogspot.com/2013/05/najwieksze-sekrety-wrzesniowa-mga-czesc_31.html

 131. Tekla said

  Ad.Bojkot..

  Moze dobrze ,ze nie chce oddac,tu sa chyba potrzebne aby dalej latac ,,dziure budzetowa” sprywatyzowacczyt.ukraść..
  Nasi,,polscy złodzieje z Borusewiczem raczej powinni udac sie do Angeli z zapyatniem,.i do Juniewropejskiej gdzie polski przemysł..huty,porty..ziemie..luidzie od 1939go roku do chwili obecnej..

 132. 25godzina said

 133. marrkerr said

  Re:107
  Od roku myję zęby wg niżej podanego przepisu na pastę.
  Jeśli posmarujesz tym zęby i okolice to powinno pomóc. Zresztą pomaga na wszelkie gardłowe i przeziębieniowe problemy.

  To przepis Lakiego ze strony biosłone http://www.bioslone.pl/

  Maść na zęby – pasta do zębów

  Przygotowujemy olej z kitem w następujących dawkach:

  30g kitu pszczelego
  120g do 150g oleju z pestek winogron

  Rozpuszczamy 30g kitu pszczelego w 120g oleju z pestek z winogron.

  Nalewamy do metalowego naczynia olej, który ogrzewamy na małym ogniu. Do oleju wrzucamy propolis i mieszamy (około 10–20 minut) aż się rozpuści. Nie rozpuści się całość, tylko część propolisu.

  Po rozpuszczeniu zlewamy przez sitko do pudełka na maść lub do ciemnej szklanki i odstawiamy do lodówki, aby zmieniło swoją konsystencje na stałą.

 134. 166 bojkot TVN said

  http://fakty.interia.pl/raport-powodzie-w-europie/aktualnosci/news-fala-powodziowa-na-dunaju-zagraza-austrii-i-wegrom,nId,978831

 135. AniaK said

  Re132:
  Dziękuję ślicznie! Widzę, że wrażliwych ludzi na ludzkie cierpienie tu nie brakuje. Jak zlikwiduję stan zapalny to wypróbuję tej pasty.

 136. Szaleniec z czwartego ramolatorium said

  Pani Aniu, to ja z szacunku dla ochrony Pani praw autorskich (pasta wybuchowa) przez pol prawie roku nie publikuje przepisu na paste do zebow wybielajaca, a tu Pani nonszalancko akceptuje przepis konkurencyjny.

  To jest Meksyk, a nie etyka zawodowa.

  A ja i tak bede trzymac w tajemnicy moja recepture, tym razem ze zwyklej malpiej zlosliwosci, a nie ze wzgledu na watpliwe patenta. Kupujta se rozna monsanta i uniliwery i przeplacajta.

 137. 166 bojkot TVN said

  http://wpolityce.pl/wydarzenia/55234-sprawa-smierci-generala-petelickiego-umorzona-nie-stwierdzono-cech

  Koment:

  MO=PO (83.5.83.***) dzisiaj, 16:05 Zgłoś nadużycie

  Przypominamy, że to gen. Petelicki ujawnił, że zaraz po katastrofie do polityków PO rozsyłane były wiadomości SMS z instrukcją, w jaki sposób mają się wypowiadać na ten temat. Petelicki oświadczył w mediach, że takiego SMS-a otrzymał od jednego z polityków Platformy, a autorami wiadomości były najważniejsze osoby w PO. SMS, którego otrzymali czołowi politycy PO brzmiał tak: „Katastrofę spowodowali piloci, którzy zeszli we mgle poniżej 100 metrów. Do ustalenia pozostaje, kto ich do tego skłonił”. Gen. Petelicki był także współautorem raportu poświęconego przyczynom katastrofy smoleńskiej przygotowanego przez Zespół Eksportów Niezależnych. Twórca jednostki GROM twierdził, że decyzja o przyjęciu konwencji chicagowskiej jako podstawy prowadzenia badania katastrofy zapadła w trójkącie Donald Tusk-Tomasz Arabski-Paweł Graś. Zdaniem gen. Petelickiego, lot do Smoleńska miał status wojskowy i nie podlega to wątpliwości, a odpowiedzialnością za katastrofę nie można obarczać pilotów. Winę za przygotowanie lotu ponosi za to – według twórcy GROM – Kancelaria Premiera. Twórca jednostki GROM ostro krytykował rząd za to, że przy wyjaśnianiu przyczyn katastrofy smoleńskiej nie poprosił o pomoc NATO.

  Czyli gen. Petelicki został skutecznie umorzony.
  Oj tam oj tam, kto by sie nim więcej przejmował. Zbity pionek, a może nawet ważna figura?

 138. jaszmija said

  Re. 136:

  Hmm… a czy wiedzą (ZWŁASZCZA wiedzą) nie się należy się dzielić ? Zwłaszcza jeśli nabyta została od innych ? Czy pomaganie innym jest czymś złym ? Głupiec przejdzie pomimo, a mądry się zastanowi…

 139. 166 bojkot TVN said

  Widać objawy, że PSL „zamiaruje” uciec z tonącego okrętu przed wyborami, bo:

  http://fakty.interia.pl/news-po-sld-zaskakujace-oswiadczenie-tuska,nId,978936

  ..SLD zaczyna być dobre. Zaraz dobry będzie nawet Paligłup z Anną Grodzką jako sztandarową, typową kobietą palikociarni

 140. Boydar said

  Dziwne, w zarządzaniu firmą Exxon Mobil homosie nie mają większości –
  http://www.naszdziennik.pl/swiat/34692,gigant-naftowy-nie-ulegl-homolobby.html

 141. Fran SA said

  Ad.79
  Marucha
  Odtwarzaja. I nie tylko na Filipinach. W Wietnamie tez.
  Amerykanie jezdza do Hondurasu, bo tamduzo taniej. W USA tez robia takie cuda dentystyczne tylko, ze okropnie drogo kosztuja. (okolo 50 tysiecy dolarow)

 142. Zerohero said

  http://www.nacjonalista.pl/2013/06/06/ironia-losu-popierala-masowa-imigracje-zgwalcil-i-zamordowal-ja-przybysz-z-etiopii/

 143. AniaK said

  Re136:
  Panie Szaleniec z czwartego ramolatorium, póki co, ja jeszcze nie opatentowałam swojego wynalazku. To jest dość długi proces. Byłam już bliska sukcesu. Przetestowałam moją pastę na Panu Edwardzie (za zgodą oczywiście). Po ośmiu latach były pierwsze efekty, ale Pan Edward zrobił mi psikusa i nogi wywinął (zawał serca). Z nieboszczykiem nie wypadało mi chodzić po urzędach. Obecnie testuję mój wynalazek na sobie. Żadnej konkurencji się nie boję. Lubię rywalizację :)))

 144. SARA said

  Gadanie na forum i nic, a jakieś działania? Znamy wroga, wiemy że jest bezwzględny i będzie jeszcze gorszy i nic nie robimy, gadamy. Pozwalamy żeby nas eksterminowano biologicznie i intelektualnie. Godzimy się na role drugorzędną we własnym kraju , jesteśmy niewolnikami mentalnymi i rzeczywistymi. Godzimy się na niewolniczą pracę za kwotę niewystarczającą na jakiekolwiek życie, bo godnym to nie ma mowy, a pozwalamy żeby byle dyrektorzyna w Orlenie – przywieziony w teczce niewiadomo skąd – zarabiał 96 tysięcy miesięcznie , a pani prezes z ENERGA- 100 tysięcy miesięcznie – to co ona dupą za przeproszeniem ten prąd wytwarza?! Narodzie Polski- otumaniony Ty nie masz pojęcia jak ta postkomunistyczna żydokomuna rąbie Was wszystkich i goli w każdej dziedzinie życia. Za zdradę Ojczyzny i ograbienie jedynego suwerena na tej Ziemi- Polaków te pomioty diabła powinny wisieć na latarniach i to bez spodni, żeby tępy naród wreszcie przejrzał na ślepia- i zobaczył kim naprawdę byli ci pełniący role Polaków, bo jak ku…wa jeszcze raz zagłosują na te szmatławe żydowskie partie- PO, PIS, SLd i inne przydupasy to ja nie chcę żyć w tym kraju- wolę ROsję- bo nie jest na kolanach ……..

 145. Marucha said

  Re 144:
  Pani Saro, forum służy do dyskusji, a nie do organizowania ruchu oporu. Tak to już jest, ze szewc szyje buty, a piwowar piwo warzy…

 146. SARA said

  I rozczarował mnie Pan Panie Gajowy, Pan się boi?

 147. Marucha said

  Re 146:
  Chyba wyraźnie napisałem, że człowiek powinien pilnować swego powołania i tego, co umie robić?

 148. Psiemislavius said

  http://fakty.interia.pl/raport-srodek-wschod/aktualnosci/news-media-prezydent-putin-rozwiodl-sie-z-zona,nId,979018 – spisek żydów?

 149. 166 bojkot TVN said

  148/Psiemislavius

  Pewnie już dawno podsunęli mu jakąś jedną Ryfkę, albo kilka.

 150. Boydar said

  Jest gorzej, niż myślałem
  http://wiadomosci.wp.pl/gid,15711939,kat,355,title,Zywa-Biblioteka-w-Lublinie,galeria.html
  Uciec, ale dokąd ?

 151. Psiemislavius said

  Re 150:
  Biedne dzieci.

 152. 166 bojkot TVN said

  Niebywałe zdarzenie:
  http://fakty.interia.pl/swiat/news-byli-esbecy-nie-odzyskaja-wysokich-emerytur-trybunal-w-stras,nId,979022

  UB-eki występują przeciwko państwu któremu służyli bo państwo się znacznie zmieniło i nie chce im przyznać wielkich emerytur za zbrodnie które popełniali przeciwko Suwerenowi.
  To jakby dziś hitlerowcy występowali do Trybunału o emerytury, które im obiecał Hitler. Niestety w naszym przypadku Hitler jest wielopostaciowy, jak rak i nie został wycięty do końca. Istnieją i mają się dobrze „przerzuty” w postaci pomiotu UB-eckiego.

  Pierwsze co UB-ecja zrobiła, to pozbawiła jakichkolwiek praw żołnierzy września i AK-owców. Ani żony, ani dzieci nie dostawały żadnych rent po żołnierzach. Teraz stare UB-eckie q..wy, w większości zbrodniarze upominają się o przywileje. powinni z własnej kiesy i majątków płacić odszkodowania ofiarom, a ich dzieci należy pozbawić praw występowania w mediach publicznych i urzędach państwowych.

 153. 166 bojkot TVN said

  Co UB-ecja robiłą w sprawie Olewników
  http://blogmedia24.pl/node/63675

  KRĘGI PIEKŁA RODZINY OLEWNIKÓW

  Aleksander Ścios, czw., 06/06/2013 – 15:33

  „Panie Premierze, nie ulega wątpliwości, że w porwaniu naszego syna, jego okrutnym i zwyrodniałym dręczeniem i w konsekwencji mordem brały udział osoby z organów państwowych, które powinny służyć obywatelowi do ochrony jego bezpieczeństwa, a które to gwarantuje konstytucja. W tej chwili dzieje się wszystko odwrotnie, pomimo nagłośnienia medialnego naszej sprawy, pomimo wręcz szydzenia mediów oraz społeczeństwa nawet wpływowych polityków z naszej sprawy”.(z listu Włodzimierza Olewnika do Donalda Tuska z 13.02.2010 r.)
  Trudno oprzeć się wrażeniu, że od czasu, gdy ojciec zamordowanego Krzysztofa skierował do premiera list, w którym zawarł oskarżenia pod adresem obecnego układu, celem organów III RP i wspomagających je ośrodków propagandy, stały się ataki na rodzinę Olewników. Od wielu miesięcy próbuje się narzucić fałszywą interpretację sprawy zabójstwa, reaktywuje skompromitowaną wersję samouprowadzenia i tworzy przeświadczenie, że ofiara miała być zamieszana w „zabójstwo prostytutki”, a rzecz dotyczy lokalnych porachunków. Ostatnim akordem były przeszukania domostw rodziny Olewników i postawienie prokuratorskich zarzutów „nielegalnego posiadania broni i amunicji” Włodzimierzowi Olewnikowi i Klaudiuszowi C. Ojca Krzysztofa próbowano już oskarżać w roku 2008, gdy publicznie oświadczył, że „za porwaniem syna stali wpływowi politycy. Ukarani zostali tylko wykonawcy, prawdziwi mordercy są wciąż na wolności”. Kilka miesięcy później prokuratura postawiła mu zarzut „naruszenia nietykalności cielesnej” prokuratora Grzegorza Pluto, którego Olewnik miał uderzyć.
  ………….

 154. 166 bojkot TVN said

  http://raportnowaka.pl/news.php?typ=news&id=487

  Hasbara w polskim Sejmie

  Która agentura rządzi Polską, ta z Wschodu, czy ta z Zachodu???Informacje o tekście
  Typ tekstu: Wiadomo�ci
  Autor: Zbigniew Nowak
  Źródło: raportnowaka.pl
  Publikacja: 2012-12-27 00:46:26

  Hasbara w polskim Sejmie

  MON odmawia przekazania wykazu dwupsństwowców w WP

  Sawicki kłamcą – Prokuratrua umorzyła śledztwo z art 233 kk

  Która agentura rządzi Polską ta z wschodu, czy ta z zachodu???

  Polska jest krajem rządzonym przez zachodnią agenturę. Nawet wielu b. agentów komunistycznej SB i sami oficerowie SB, służący wcześniej KGB i interesom ZSRR przewerbowali się na służbę CIA i Mosadowi. (za Jelcyna na masową skalę handlowano teczkami agentów KGB z bloku wschodniego, najwięcej przejęli teczek Mossad i CIA). Przecież wielu agentów SB, WSI, kontrwywiadu nie zostało ujawnionych, ponieważ przeszli ,,pozytywną” weryfikację i oni nadal są agentami służb. Pełną lustrację wraz z otwarciem teczek agentów bezpieki komunistycznej zablokował Pis i ich Prezydent. Najzdolniejsi z nich – byłych sowieckich agentów, którzy się prze werbowali jeżdżą na zloty Grupy Bilderberga i na Komisję Trójstronną (Olechowski, Belka), albo jak Czempiński (oficer wywiadu SB) otrzymują najwyższe odznaczenia USA za zasługi dla CIA. Inni agenci SB zostają szefami jewro-parlamentu. A hasbara wciąż udaje, że w Polsce “ściga” ruską razwiedkę. To zwłaszcza PiS i Kaczyńscy wciąż głośno krzyczeli i krzyczą, że Polską rządzi ruska agentura nie ,,widząc” rzeczywistych agentów z Mossadu i CIA, BND czy MI5 nie widząc, kto rozgrabił majątek narodowy, kto zadłużył Polskę, kto przejął banki, rozbroił armię, czyje wojska okupują Polskie terytorium.

  Oczywiście, że Rosja ma w Polsce wywiad, ale jest on tępiony jak CIA w czasach PRL. A ci, co jeszcze nie zostali namierzeni, muszą się ukrywać i nie mają praktycznie żadnych wpływów na politykę.

  Były szef rządu Oleksy musiał podać się do dymisji po tym, jak oskarżono go o to, że spotykał się z rosyjskim szpiegiem. Choć tego faktu nawet mu nie udowodniono. A gdy Kaczyński jako prezydent w Tel avive spotkał się na rozmowie w cztery oczy z szefem Mossadu, to nikt go nie oskarżał o szpiegostwo na rzecz Izraela.

  Macierewicz, prowokator “ściga” ruskich agentów, a nie zauważa, że CIA miała tajne więzienia w Polsce, a prokurator prowadzący śledztwo smoleńskie w tajemnicy spotykał się z agentami CIA i FBI, którzy instruowali go jak wykorzystywać ,,śledztwo smoleńskie” w ataku na Rosję, a BBN po zbadaniu tej sprawy, oświadcza, że nikt nie steruje ,,śledztwem smoleńskim” z zewnątrz!!!!!!! Na tym właśnie polega oszukiwanie Polaków – straszy się ich ruskimi szpiegami, a agenci Mossadu towarzyszący wycieczkom młodzieży z Izraela do Auschwitz chodzą po polskich ulicach z bronią na wierzchu. A “polska” policja nie ma prawa ich zatrzymać.

  Olechowski (Bilderberg) założył PO i wypromował na premiera Tuska. Belka, (Komisja Trójstronna) był szefem europejskiej sekcji MFW, lobbysta przy prywatyzacji PZU (wyceniał i sprzedawał akcje PZU) a obecnie jest szefem NBP. A rząd z Tuskiem na czele w lutym ubiegłego roku był na wspólnym posiedzeniu rządów Polski i Izraela w Jerozolimie. Lech Kaczyński i jego przyjaciel od biznesu Tusk zgodzili się na powrót do polski wielu żydów oraz obiecali pomoc Izraelowi w razie ataku na Iran. A mimo to hasbara wmawia Polakom, że PO, Komorowski i Tusk to ruscy agenci (tzn. gorsi agenci w ich rozumowaniu), ale nie zarzucają im, że są ulegli CIA, Mossadowi to im wybaczają, według nich można być agentem swoich prześladowców.

  I niestety miliony w te brednie wierzą.
  …………….

 155. Boydar said

  @ 166 Bojkot TVN (154)
  Zawsze mnie ta teoria fascynowała, bo się jakoś mi kupy nie trzymała (to nie jest polemika z komentarzem 154, tylko w kontekście).
  Byli sobie sowieccy agenci. Pomijając okoliczność, że PRL był pod absolutnym wpływem ZSRR, cóż oni i przeciwko komu czynili. Wszystko o czym Moskwa, czy inna Łubianka chciała by wiedzieć, lądowało na właściwych biurkach poprzez rządowe teleksy w trybie natychmiastowym. Dobra, byli, niech im będzie.
  Potem przyszło nowe. Panowie agenci znaleźli nowych Panów. W zasadzie sprzedawczyk zawsze będzie sprzedawczykiem, i pójdzie tam, gdzie więcej płacą. To jeszcze rozumiem.
  Tylko jakim cudem, cała armia agentów, dobrze znana Moskwie, tak sobie, bez problemów natury „rodzinnej”, poszła do konkurencji.
  Wnioski jakie nasuwają się przy powyższych założeniach, są dla mnie następujące:
  – to nie byli agenci sowieccy (cokolwiek by to nie miało znaczyć)
  – obecnie są to nadal agenci sowieccy (uwaga jak poprzednio)
  – Moskwa ma w du_pie takich Panów agentów, z umiejętnościami i charyzmą mokrej szmaty
  – wmawiany nam podział, na agentów „wschodu” i „zachodu” jest fikcją
  No chyba, że to wielki wschód albo dość daleki, lub jakoś tak.

 156. Zerohero said

  Re 155, Boydar

  Bo Moskwa w latach 90 miała przetrącony kark. Sam rozpad ZSRR sugeruje, że oni nie panowali nad własnym terytorium, więc co dopiero nad agentami w Polsce. Jak w KGB pracował Żyd, Łotysz, Gruzin, Ukrainiec – to on ma być wierny Rosji? Pan oczekuje, że Serbia pociąga za sznurki w Chorwacji? 🙂

  Sabotażysta Gorbaczow przed rozpadem ZSRR zrobił czystkę w armii żeby armia nie przeszkadzała. Jak się dzieją takie rzeczy, to chyba jasne, że agentura nie będzie jak wierna skała.

  USA silne, a chwilowa fiksacja na Bliskim Wschodzie kosztowała Wenezuele. Tak to działa.

  Poza tym media w Polsce ma zachód, a liczy się co nagłośnią media. To one mogą kogoś wybronić albo zgnoić. Trudno zrobić „aferę” bez nich.

  Słynni rosyjscy agenci nie wsparli Rosji w żadnej prywatyzacji, Polska nie kupuje uzbrojenia z Rosji. Oni mają tu agentów-obserwatorów, ale nie w liczbie dajacej kontrolę, przynajmniej nie w grubych sprawach.

 157. Zerohero said

  PS. takie pytania wynikają właśnie z nieznajomości rozpadu ZSRR. Oni tam skasowali rakietę Energia, Burana, lotniskowce, zniszczyli całe gałęzie przemysłu….Za 200tys$ Żyd „kupował” największe zakłady azotowe. Wszystko poszło w pi…du. Równie dobrze mogły się rozlecieć ich służby. To był UPADEK na miaręupadku III Rzeszy, ale bez działań wojennych. Potęga wywiadu.

 158. 166 bojkot TVN said

  157/)H
  Widzę, że OH pilnie czyta wiedzę dostarczoną przez 166 na temat Kantora azotowego

  http://fakty.interia.pl/swiat/news-zmarl-student-pobity-przez-skinow-w-paryzu,nId,979008?parametr=fakty_dol

 159. Zerohero said

  No i co bym zrobił bez 166? 🙂

  Mam jednak zastrzeżenia do info o skinach i studencie. tzn. co studiował student, w jakich okolicznościach był napad, jacy skini. Tylko info o skajnej prawicy, faszystach, oburzeniu itp.

  A na przykład we Francji studiował Pol Pot. Gdyby tak mu zrobić łomot w tym czasie….ale taki porządny.

 160. Rysio said

  http://www.guardian.co.uk/world/2013/jun/06/us-tech-giants-nsa-data

  no to już nas namierzają,

  😉

 161. 166 bojkot TVN said

  Gwałtownie spada % lemingów w Polsce.
  Niedługo idiota głosujący na Tuska będzie objęty ochroną jako gatunek wymierający:
  http://wpolityce.pl/artykuly/54932-sieci-polacy-mowia-tusku-zejdz-przelomowy-sondaz-tns-polska-na-zlecenie-tygodnika-zobacz-okladke

 162. Wandaluzja said

  https://marucha.wordpress.com/polski-holocaust/

  168. Brat Dioskur powiedział/a – 2010-11-04 (czwartek) @ 14:10:37
  Ad. 167 @
  „projekt polskiego mysliwca Jastrzab zostal urzeczywistniony w USA przez …Mustanga, jakoby powstałego na deskach projektanckich w rekordowym tempie. Bull-shit bo w tym “rekordowym” tempie zaadaptowano polski projekt wywieziony potajemnie z Polski na kilka dni przed wybuchem. Istnieje rownież jeszcze nie do konca rozwiazana tajemnica rewelacyjnego polskiego stopu ,genialnego wynalazku polskich metalurgow ,ktory pozwalal budowac okrety o duzych gabarytach ale majacych mala wypornosc , a wiec zanurzenie.”
  ***
  Jastrząb nie był samolotem myśliwskim tylko Eskortowym. Miał z wyższego pułapu chronić Bombowce atakiem „nurkowym” czyli Sokolim. Również metal „superlekki” i superwytrzymały miał mieć zastosowanie lotnicze, ale nie w Polsce gdyż był drogi i zostałby podchwycony przez Niemców. Prawdopodobnie Shermany były takie podłe – na jednego Tygrysa trzeba było 5 Shermanów – gdyż zostały zaprojektowane dla POLSKIEJ STALI PANCERNEJ, czyli gdyby Niemcy uzyskali strategiczną przewagę pancerną to amerykańskie fabryki SAMOCHODOWE podjęłyby produkcję Shermanów na POLSKIEJ STALI, no i taki Sherman brałby Tygrysa.
  Po raz pierwszy czytam, że Mustang był realizacją Jastrzębia. Słyszałem tylko, że ciężki bombowiec sowiecki Maksym Gorki był realizacją Józefa Piłsudskiego dla bombardowania Uralu, Dakota realizacją Wichra a Mosqito to polski bombowiec lekki. W Lublinie wyprodukowano też jakoby 500 Jastrzębi, które sprzedano do Włoch. Niemcy zdobyli wrak Jastrzębia, ale go nie produkowali, gdyż był to samolot eskortowy do walki „nurkowej”, jaki im nie był potrzebny z BRAKU bombowców Strategicznych, jakim miał być kupowany na podstawie rumuńsko-polskiej konwencji zbrojeniowej Józef Piłsudski.
  Te spekulacje wynikają z poglądu, że LUDOBÓJSTWO POLAKÓW było skutkiem Granicy Ryskiej. Gdy jednak Tuchaczewski stłumił powstanie eserów przy pomocy gazów bojowych REICHSWEHRY a Chińczycy i Japończycy wygnali Polaków z Odessy to trzeba było przyjąć doktrynę Endecką. Endecy zaś bali się państwa ukraińskiego jako NATURALNEGO sojusznika Niemiec – czyli że Granica Ryska UCHRONIŁA raczej Polaków ukraińskich przez Ludobójstwem Większym, ale nie uchroniła przed Ludobójstwem Największym na Syberii, gdzie Polaków wymordowała Armia Czerwona z deportowanymi na Syberię AMERYKANAMI, którzy zagospodarowali młode Polski.
  Ostatnio czytałem, że koncepcja Wielkiego Izraela zmieniała się, bo nie rozciąga się on już od Wisły do Missisipi, ale SKROMNIE od Atlantyku po Ural. – Jeśli tak to Żydzi zmienili STRATEGICZNEGO sojusznika z Niemiec na Chiny. Ten Wielki Izraela byłby zaś skutkiem Skonsumowania Komunizmu i Satelitarnej Detekcji Złota na tajnych kontach izraelskich i pod nimbem stalinowskiej religii Holokaustu.
  Folksdojcz Tusk i żydłak Wałęsa przebąkują o Nieoddaniu Polski, co teraz ma wymiar już nie GŁUPIEGO Holokaustu Syberyjskiego 7,5 milionów Polaków, ale Koszarowej Eksterminacji, jakiej domagał się Trocki. Asz mawiał – a on się znał najlepiej – że w Polsce jest walka między żydami polskimi a rosyjskimi. Żydzi Rosyjscy – czyli jezuici z haremów sułtańskich – chcą JUŻ Polaków traktować Jak Palestyńczyków, gdy żydzi polscy uważają to za przedwczesne – że trzeba najpierw WYGNAĆ młodych Polaków.
  Jeśli więc Wielki Izrael powstanie nie między Wisłą a Missisipi, ale od Atlantyku do Uralu to znaczy, że do rangi Palestyńczyków Dorośli też Niemcy? bo dla Hiszpana i Francuza brak spermy jerozolimskiej to NIESZCZĘŚCIE. Niemcy myśleli, że po utuczeniu Francuzów fekaliami pruskimi wypędzą ich do Palestyny, a teraz sami będą musieli iść do Ziemi Świętej NA KOLANACH – bo żydzi zrobili przy pomocy łykaczyzmu złota i konspiracji seksualnej, to co Turcy obiecywali przy pomocy techniki haremowej.

 163. zapodawacz linków said

  Komorowski ramię w ramię z „Wyborczą” apelują: „W Polsce nie będziemy mieć wielkiego kłopotu z zaakceptowaniem Europy federalnej”
  http://antykomor.pl/komorowski-ramie-w-ramie-z-wyborcza-apeluja-w-polsce-nie-bedziemy-miec-wielkiego-klopotu-z-zaakceptowaniem-europy-federalnej/

 164. zapodawacz linków said

  Fotografie i reportaże: Bilderberg 2013.
  http://www.prisonplanet.pl/multimedia/fotografie_i_reportaze,p1904124180

 165. zapodawacz linków said

  Niemcy domagają się odszkodowań
  http://www.radiomaryja.pl/informacje/niemcy-domagaja-sie-odszkodowan/

 166. Siggi said

  Takie cos mnie dzis tu przyslali. Czy jest cos na rzeczy?Bo Weiss Szewach ironicznie sceptyczny.

  # # #

  Osiągnięcia solidrani, którzy byli finansowani przez Mosad.

  Dnia Środa, 5 Czerwca 2013 18:04 tomm napisał(a)

  Panie Zbigniewie tak do przeanalizowania

  żydowscy ”profesorowie” jeżdżą po świecie z wykładami, że: nazwa POLEN pochodzi w rzeczywistości od POLIN (nie od Polan) z hebrajskiego=Ziemia Obiecana. I dalej: żydzi byli tym narodem , który stworzył państwo na ziemiach między Bugiem a Odrą gdyż nieliczna i zacofana słowiańska ludność tych terenów nie była w stanie tego zrobić; następnie przyszli Niemcy ,którzy udoskonalili to państwo POLIN-gospodarczo, organizacyjnie, itp. Polaków, Słowian-Polan tu nie było. Dlatego żydzi i Niemcy mają prawo do tych terenów co oznacza propagandową papkę przygotowująca grunt pod otwartą Inwazję żydowską na Polskę z pomocą Niemców co już się dzieje w sposób ukryty poprzez działania żydowskich polskojęzycznych polityków udających Polaków. Trzeba wygnać z kraju kilka milionów młodych Polaków z dziećmi i sprowadzić tu 3 mln żydowskich osadników (patrz w google: ruch odrodzenia żydowskiego w Polsce Berlin kongres lipiec 2012).

  ==========================================================================

  Ruch Odrodzenia Żydowskiego w Polsce podczas pierwszego kongresu tej organizacji w Berlinie postulował powrót do Polski trzech milionów Żydów i ustanowienie języka hebrajskiego drugim językiem urzędowym w naszym kraju – podaje serwis tvp.info.

  Ruch powstał w ramach działalności izraelskiej artystki Yael Bartana, która nakręciła cykl trzech krótkich filmów – w pierwszej części Sławomir Sierakowski, redaktor lewicowej „Krytyki Politycznej”, przemawia do pustych trybun zdewastowanego Stadionu Dziesięciolecia i zachęca Żydów do powrotu do Polski; w drugiej Żydzi przyjeżdżają do Warszawy i stawiają kibuc na terenie dawnego getta; w trzeciej Sierakowski ginie w zamachu. Filmową trylogię można było zobaczyć w galeriach artystycznych na całym świecie.

  Działalność artystyczna przekształca się obecnie w działalność polityczną. Ruch Odrodzenia Żydowskiego w Polsce uruchomił stronę internetową, na której przedstawia swoje postulaty: powrót Żydów do Polski powinien zostać sfinansowany przez podniesienie podatków, Senat powinien zostać przekształcony w Izbę Mniejszości, a Polska powinna zerwać konkordat z Watykanem. Postulują również ustanowienie hebrajskiego drugim językiem urzędowym. Symbolem organizacji jest logo, które powstało z połączenia polskiego godła z gwiazdą Dawida.

  Wiosną tego roku odbył się pierwszy kongres organizacji. „Kongres był pomysłem na eksperyment demokratyczny. Chodzi o to, by ludzie się spotkali i spróbowali wymyślić inny świat. Spotkanie trwało trzy dni. Uczestniczyło w nim wielu intelektualistów z całego świata. Dyskutowali o Polsce, Unii Europejskiej i Izraelu” – mówi Sławomir Sierakowski, który sam w kongresie jednak nie uczestniczył. Ruch Odrodzenia Żydowskiego w Polsce nie przyjął podczas kongresu statutu ani nie wybrał władz, mimo to jego twórcy nie ukrywają, że chcą, by artystyczna działalność przełożyła się na politykę. „Uważamy, że nie ma sensu tworzyć sztucznej granicy między światem sztuki i polityki. Polskie społeczeństwo jest obecnie homogeniczne, jak żadne inne w Europie. W naszym społeczeństwie jest rodzaj luki po przeszłości, którą należałoby zapełnić” â€“ mówi Sierakowski.

  Były ambasador Izraela w Polsce, prof. Szewach Weiss, w wywiadzie dla serwisu tvp.info sceptycznie podchodzi do planów ruchu. „Obiektywnie mówiąc, to jest fantazja. Co nie wyklucza faktu, że motywacja do tej fantazji może być pozytywna. Niektóre postulaty tej organizacji są dosyć zaskakujące. Przykładowo ten o nadaniu językowi hebrajskiemu rangi urzędowego. Przed wojną Żydzi w Polsce nie mówili przecież po hebrajsku, tylko w jidysz, a elity po polsku” – zauważa.

  Manifest Ruchu Odrodzenia Żydowskiego w Polsce

  Chcemy wrócić!

  Już nie Uganda, Argentyna, ani Madagaskar. Już nawet nie Palestyna. Tęsknimy za Polską, ziemią naszych ojców i dziadków. Na jawie i we śnie wciąż marzymy o Polsce.

  Chcemy zobaczyć jak na skwerach w Warszawie, Łodzi czy Krakowie powstają nowe osiedla. Obok cmentarzy wybudujemy szkoły i szpitale. Będziemy sadzić drzewa, budować nowe drogi i mosty.

  Chcemy uleczyć Wasze i nasze traumy. Już raz na zawsze. Wierzymy, że pisane nam jest mieszkać tutaj, zakładać rodziny, umierać, składać do ziemi prochy naszych bliskich.

  Ekshumujemy syjonistyczną fantasmagorię. Sięgamy do przeszłości – świata migracji, polityczno-geograficznych przesunięć, rozpadu rzeczywistości jaką znamy – po to by zaprojektować nową przyszłość.

  To nasza propozycja na czasy wyczerpania wiary, kryzysu, upadku starych utopii. Optymizm wygasa. Obiecane raje zostały sprywatyzowane. Jabłka i arbuzy z kibuców nie są już tak dorodne.

  Pragniemy przywitać nowych osadników, których obecność jest ucieleśnieniem fantazji na temat historii równoległej. Mierzymy się z jedną z wielu potencjalnych przyszłości, jakich możemy doświadczyć porzucając swój bezpieczny, znajomy, jednowymiarowy świat.

  Nasz apel nie jest skierowany tylko do Żydów. Przyjmiemy w nasze szeregi wszystkich, dla których zabrakło miejsca w ich ojczyznach – wypędzonych, prześladowanych. W naszym ruchu nie będzie dyskryminacji. Nie będziemy grzebać w Waszych życiorysach, sprawdzać kart pobytu, weryfikować statusu uchodźców. Będziemy silni naszą słabością.

  Nasi polscy bracia i siostry! Nie planujemy inwazji. Będzie to raczej pochód duchów, powrót dawnych sąsiadów, nawiedzających Was w snach, których być może nigdy nie dane było Wam poznać. Będziemy głośno mówić o tych wszystkich złych rzeczach, które wydarzyły się między nami i Wami.

  Będziemy wspólnie korygować karty historii, która nigdy nie toczyła się dokładnie tak, jak sobie tego życzyliśmy. Liczymy na to, że wspólnie będziemy zarządzać miastami, uprawiać ziemię, wychowywać dzieci w pokoju! Powitajcie nas z otwartymi rękoma, tak jak my witamy Was!

  Z jedną religią, nie umiemy słuchać.
  Z jednym kolorem, nie potrafimy widzieć.
  Z jedną kulturą, nie potrafimy czuć.
  Bez Was nie potrafimy nawet pamiętać.

  Przyłączcie się do nas, i zadziwi się Europa!

  Ruch Odrodzenia Żydowskiego w Polsce

 167. Brat Dioskur said

  Al-Kaizar z powrotem w rekach wojsk rzadowych!”Assad odniosl maly sukcesik” -zgryzliwie donosza zachodnie media..Juz sie sam Kerry podlaczyl ze swoim niepokojem o udzial w walkach oddziailow Hezbollachu .Udzial ten jest oczywiscie niedopuszczalny!!Ciekawe ,ze hol. Tv pokazala ujecia syryjskiej TV na ktorej mozna ogladac odbite miasto z triumfujacymi zolnierzami i …mieszkancami!Widzimy tez zdobyta bron i racje zywnosciowe made in USA.Tymczasem sw.Mikolaj ,czyli Barosso obiecuje dalsze 400 mln. na „zlagodzenie”katastrofy humanitarnej w Syrii,czyli znowu eurokolchoznicy ,czyli my wszyscy ,bedziemy sie dokladac do barbarzynstwa FSA.Eskalacja konfliktu grozi juz wzg.Golan ,skad „powstancy” przegnali blekitne helmy ,ale sami zostali wyparci przez wojska rzadowe. Walki tocza sie juz o rzut kamieniem od granicy izraelskiej…..

 168. arcybolesnaprawda said

  http://monitorpolskislowian.nowyekran.net/post/93659,zamiary-wobec-narodu-polskiego-i-polski-opisane-przez-zyda

  Polacy wstańmy z kolan i pogońmy zaprzaństwo z Polski!

 169. Psiemislavius said

  Czy dzisiejsza Uroczystość Serca Pana Jezusa jest obowiązkowa, czy nie? Pisałem w tej sprawie do FSSPX, ale jeszcze nie uzyskałem odpowiedzi. Strasznie namieszano w kalendarzu liturgicznym po wiadomym soborze.

 170. 166 bojkot TVN said

  Komentarz ostrzegawczy pod tekstem
  http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/rzeszow/wszczeto-sledztwo-ws-usilowania-zabojstwa-8-latka-,1,5534993,region-wiadomosc.html

  ~Twórcy kryzysu światowego do ~PRECZ Z NWO:

  Konferencje Grupy Bilderberg odbywają się przy obecności wyselekcjonowanych dziennikarzy, lecz zgodnie z obietnicą dyskrecji, nie zdają oni relacji z przebiegu ani treści rozmów. Tym też należy tłumaczyć brak zainteresowania mediów spotkaniami, w których uczestniczą m.in. takie osoby jak prezes Banku Światowego James Wolfensohn, żona byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Hillary Rodham Clinton, były premier Wielkiej Brytanii Tony Blair, żona Billa Gatesa – Melinda Gates, czy Andrzej Olechowski. W 2012 r. w spotkaniu Grupy brał udział polski minister finansów Jacek Rostowski. Wg uczestników, ze względu na nieformalny charakter, spotkania pozwalają na swobodną wymianę poglądów niezależnie od aktualnych animozji politycznych.
  Niejawność spotkań i ogromne wpływy posiadane przez zaproszone osoby spowodowały, że niektórzy komentatorzy przypisują członkom Grupy Bilderberga tworzenie nieformalnego rządu światowego, a w konsekwencji zamiar wprowadzania rozwiązań ekonomiczno-politycznych sprzecznych z wolą społeczeństwa.

  Grupa Bilderberg stara się wprowadzić w Europie obowiązek używania internetowych dowodów osobistych. Ma to być obowiązkowo używany system identyfikacji, niezbędny przy każdej aktywności w internecie, także wykorzystywany podczas uwierzytelniania i potwierdzania transakcji dokonywanych on-line.

  Za pomysłem tym stoi niejaka Neelie Kroes, od 2005 roku regularnie biorąca udział w spotkaniach globalistów na corocznych zjazdach odbywających się w ramach Klubu Bilderberg. …

 171. Wandaluzja said

  http://niezalezna.pl/42105-nato-umywa-rece-w-sprawie-smolenska

  To jest Tryumf Tuska i spermy jerozolimskiej, która będąc na to PRZYGOTOWANA zastąpiła prawo Natowskie BŁAZEŃSKĄ Konwencją Chicagowskąj – wobec czego Rosjanie mogą odpowiadać POCAŁUJCIE NAS W DUPE, bo mają sperme opryczną czyli jezuicką z haremów sułtańskich.

 172. 166 bojkot TVN said

  http://wirtualnapolonia.com/2013/06/06/dziennikarze-zolnierze-zniewolenia/

  Można ich tak określić, jeśli chcemy zachować kulturę dyskusji i opisu.

  Ale jeśli odrzucimy kulturalne konwenanse, to jedyne słowa ze zbioru najbardziej rynsztokowych mogą opisać owych dziennikarzy. Oni od lat pracują na miano medialnych q,rew, gnid, sprzedajnych i du.odajnych, kanalii.
  To żadni żołnierze.
  To sługusy, pomiotła, niczym nie różniące się od chłopców stajennych, takie najpodlejszego sortu bydlaki, gotowe za rzucony ochłap albo dużo ochłapów zagryźć wskazaną ofiarę. TV Trwam nie może używać dosadnych określeń, ja mogę, my możemy.
  My możemy też bojkotować i wygwizdywać te kanalie. Wszędzie tam gdzie się pojawiają, czy to publicznie, czy to prywatnie.

  Won z naszego życia, niech nie zabierają nam czasu na Ziemi, który mamy od Boga dla siebie i swoich bliskich

 173. Wandaluzja said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Zabinscy-ukrywali-Zydow-w-warszawskim-ZOO-To-jest-niesamowity-heroizm,wid,15707765,wiadomosc.html

  WSTRZĄSAJĄCA HISTORIA! UKRYWALI LUDZI W KLATKACH W CENTRUM WARSZAWY
  Ponieważ w I połowie lat 50. interesowałem się Żabińskimi to mogę powiedzieć, że okazali się Żydami i komunistami dopiero po wojnie. Jeśli zaś Ukrywali uciekinierów z Getta to znaczy, że byli to komuniści, podlegający ANTIKOMUNISTICHBEFEHL, co do których Komisariat Żydostwa Rzeszy miał szczegółowe rozeznanie. Po podpisaniu w Brześciu Litewskim 19 IX 1939 r. Hitlerowsko-Stalinowskiej Konwencji o Zwalczaniu Polskiego Ruchu Niepodległościowego KAŻDY ŻYD musiał podpisać deklarację: Narodowość Amerykańska czy Sowiecka, bo w III Rzeszy narodowość żydowska została skasowana.
  U nas do napadu Wehrmachtu na Armię Czerwoną KAŻDY ŻYD miał prawo przekraczania granicy na Bugu na podstawie poufnej deklaracji: Sowiet czy Amerykanin? z czego korzystały Polki, które ci Sowieci i Amerykanie AKCEPTOWALI, ale nie słyszałem, żeby tam znalazł się Polak. Dla Niemców Amerykański Żyd był AKTEM granicy niemiecko-żydowskiej na Missispi, bo Antikomunistischbefehl został wprowadzony przez WEHRMACHT dla Zapobieżenia dyktaturze spermy jerozolimskiej. Jak tłumaczył mi hrabia Kurowski to taka Dyktatura jest NIEZBĘDNA, gdyż CZYSTA sperma jezuicka przejawia WSTRĘT DO BAB, zaś Kundle charakteryzuję się nadmierną seksualnością, toteż gdy Wszyscy będą mieć spermę jezuicką to Żydzi będą zapładniali Baby spermą z DUPY HERUBINA.
  Ja tego nie wymyśliłem i bym się tego nie domyślił, ale trzeba o tym pamiętać przy problemie, Dlaczego Baby Płacą Żydom za seks ZŁOTEM? Z tego zaś wynika, że Żabińscy ukrywali Sowietów, bo Amerykanie wyjeżdżali do Ameryki np. na paszportach brazylijskich. Watykan np. wydał zaś dla Sowietów pół miliona paszportów, na których wyjechali do Ameryki Południowej, a po wojnie wydał 50 tysięcy paszportów dla Ściganych Niemców.

 174. 166 bojkot TVN said

  W TVP Info dali nawet fragment uroczystości na Powązkach z udziałem m.in. Zofii Pileckiej, córki rotmistrza Pileckiego. Modły okazały się już niemedialne.

  Następny materiał to http://tvp.info/informacje/polska/europa-plus-powolala-zespol-polityczny/11360046
  czyli „Europa Plus”. Okazuje się, że to konsolidacja lewactwa przed wyborami do europarlamentu, a prawdę mówiąc konsolidacja pornogrubasów, grubasów homo i hetero, tylko po to, żeby mogli załapać się na diety poselskie i dożywotnie euro-pejskie emerytury, na które pójdą nasze podatki, zamiast na drogi, emerytury, opiekę zdrowotną, dzieci, mieszkania i podniesienie dobrobytu tych, którzy pracują i wytwarzają realne dobra.

  To wyższy poziom sługusów zniewolenia. To jakby oficerowie i podoficerowie, Dostali rozkaz reorganizacji. Widzimy jakieś nowe rozdanie. Dziwne tylko, że mają za darmo tak dużo czasu antenowego, darmowej kampanii wyborczej. Nachalne te q…wy i bezczelne. Mnie cały czas nurtuje problem GDZIE JEST GENERAŁ wydający rozkazy tym wszystkim pornogrubasom i pornocieniasom?

 175. Brat Dioskur said

  ad169
  „Za pomysłem tym stoi niejaka Neelie Kroes, od 2005 roku regularnie biorąca udział w spotkaniach globalistów na corocznych zjazdach odbywających się w ramach Klubu Bilderberg. …”

  Kroes jako (mowiac po paligluposku) komisarzyca wbila ostani gwozdz do trumny naszych stoczni,rzekomo subsydiowanych przez rzad Polski.W podobnej sytuacji ,kiedy Sarky wlozyl €5 mld. we francuski przemysl samochodowy i pogrozkach Kroes,ze ta sie zjawi w Paryzu i policzy z Sarky ten odpowiedzial ,zeby sie nie fatygowala bo on nie bedzie rozmawial z osoba ,ktora ma raptem jedna sprawna szara kopmorke w mozgu!No i co ? Nic sie nie stalo ,zadne plagi brukselskie na Francje nie spadly.

 176. 166 bojkot TVN said

  Więcej o pornogrubasach i pornocieniasach wg Szurmieja

  4 MILIONY ŻYDÓW ZAMIESZKAŁYCH W POLSCE JEST CZŁONKAMI ŚWIATOWEJ FEDERACJI ŻYDÓW – według oświadczenia Szymona SZURMIEJA w Telewizji Warszawskiej. W zasobach archiwalnych MSW jest udokumentowanych 2 miliony i 700 tysięcy, z czego olbrzymia większość Żydów ukrywa swoje pochodzenie.
  Większość Żydów zajmuje kluczowe stanowiska w masmediach, kulturze, polityce i gospodarce. Żydzi twierdzili, ze w obozach zginęło 3 mln 400 tys. czyli 100% ludności żydowskiej z przedwojennej Polski!
  Ostatnie kalkulacje podają 110 tysięcy.
  Przed i w 1939 roku Żydzi polscy uszli głównie do Związku Sowieckiego i powrócili przebrani za II Dywizje Piechoty tzw. Wojska Polskiego. Jakub Berman i inni żydowscy zbrodniarze wojenni wprowadzili władze „żydokomuny” terrorem. Wyszkoleni przez NKWD Żydzi z Rosji tworzyli 70% „pracowników” i całe kierownictwo Urzędu Bezpieczeństwa. Polacy ginęli jak za czasów bolszewickiej rewolucji w Rosji.
  Ponad 1 milion polskich patriotów przeszedł przez ciężkie wiezienia i obozy pracy niewolniczej, jak w kopalni uranu w Kowarach.
  1 milion 100 tysięcy wywieziono do gułagów w Związku Sowieckim, w tym, co najmniej 300 tysięcy inteligencji mogącej utworzyć administrację państwa.
  W walce z okupantem hitlerowskim zginęło 10% stanu żołnierzy AK i NSZ.
  Pod okupacja sowiecką zginęło 90%.
  Żydzi polscy szpiclowali, wyszukali opozycję polską i sporządzali listy w Gminach Żydowskich, według których NKWD likwidowało polskich patriotów.

  W 1989 przeprowadzono zbrodnię na narodzie polskim postanowieniem tajnego rządu żydowskiego, Sanhedrynu brukselskiego: Międzynarodowy Fundusz Walutowy zdewastował kraj złodziejską „prywatyzacją” i lichwiarskim zadłużeniem przeprowadzonym głównie przez Żydów Sachsa, Sorosa i Balcerowicza.

  Obecna elita polityczna to dzieci morderców. Ich rodowód polityczny to KPP, PPR, PZPR, UW i UP. Kiedy Natanyahu przyjeżdża do USA, to spotyka się z organizacjami żydowskimi. Kiedy KOMOROWSKI, KWAŚNIEWSKI przyjeżdżali, to też, ale nie spotkali się z Kongresem Polskim i uchodźcami polskimi.
  Żydzi zmienili nazwiska, niektórzy nawet imiona rodziców i obecnie udają najlepszych Polaków.
  Żydzi kształcili się korzystając z przywilejów w „żydokomunie”, a obecnie kształcą następny swój miot w prywatnych szkołach i uniwersytetach granicznych. Przykład: Hanna Suchocka (Haik Silberstein) lub K. Skubiszewski (Szymon Szimel). Hanna Suchocka (Haik Silberstein) uczestniczyła w ostatniej konferencji Bilderbergów. Jej uzgodnienia tam są trzymane w tajemnicy przed Polakami.

  Aaron Szechter (Adam Michnik) powiedział w telewizji australijskiej, gdzie wystąpił w jarmułce, że Żydzi w Polsce przygotowują ekspansję i będą ją realizować, gdyż Polacy to stado tępych baranów.

  Wyniki wyborów uległy dystorsji przez zawiłe i pokrętne ordynacje.

  Ksiądz prałat Henryk Jankowski postulował, aby kandydat w wyborach musiał okazać się świadectwem, że jest Polakiem wywodzącym się z co najmniej trzech pokoleń polskich i nie ze zdrajców ojczyzny (nie daleko pada jabłko od jabłoni), żeby Polska była Polską. Na to istnieje precedens Anglii, Izraela, Japonii i Szwecji.

  Jednak Żydzi kontrolują 90% prasy, a także wydawnictwa, telewizję, radio i urabiają opinie wyborców propagandą – żonglują podwójnym standardem prawdy. Dezinformacja, zamęt w społeczeństwie, demoralizacja, podważają katolicyzm, z którego Naród czerpie swoją siłę. W Polsce, jak w USA, obowiązuje Political Correctness (poprawność polityczna). „Gazeta Wyborcza” i „Nie” to gazety żydowskie.
  Żydostwo stworzyło państwo w państwie.

 177. 166 bojkot TVN said

  Twój komentarz oczekuje na moderację.
  2013-06-07 (piątek) @ 12:42:34

  Więcej o pornogrubasach i pornocieniasach wg Szurmieja

 178. Boydar said

  Off topic – rozwód (koniec wspólnego życia) Pana Putina.
  Czy jak się popatrzy na Panią jeszcze Putinową, to ten rozwód, nie jest czasem dobrym znakiem ?
  Takiej Esterki nie miał kto w żopu kopnąć.
  No i becelujemy do dzisiaj.

 179. 166 bojkot TVN said

  http://www.interia.tv/wideo-polscy-naukowcy-znalezli-sposob-na-przeciekajace-waly,vId,1141532#

  ~bu – 48 min temu

  Podziel się

  Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród, to wyganiałbym młodych, mądrych ludzi za granicę „za chlebem” na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzał nowe, dawałbym podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniał inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczał do nich dostęp.

  Oddałbym banki, media, handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłóciłbym młodych ze starszymi, aby poprzez „odwróconą hipotekę” przejąć za bezcen ich mieszkania i domy.

  Zachęcałbym ich kobiety do feminizmu, prostytucji i aborcji, żeby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, by nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł, a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, by przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów, itd.

  Obejrzyj się wokoło!!!!!! Niech każdy prawdziwy Polak wklei to raz pod jakimś artykułem.

 180. 166 bojkot TVN said

  Ze strony http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=9553&Itemid=119

  Niewiele osób zadaje sobie sprawę z tego, że w 1989 roku służby specjalne naszego kraju podlegały pod XI Zarząd Główny KGB. To pod jego nadzorem resorty bezpieczeństwa przygotowywały transformację ustrojowo-gospodarczą w naszym kraju.
  Władimir Bukowski, znany rosyjski dysydent, pisarz i publicysta, w latach 1992-1993 otrzymał dostęp do tajnych archiwów sowieckich (w czasach wczesnego Jelcyna było to możliwe). Dokumenty, które udało mu się zeskanować/wynieść z archiwów mówiły jasno, że polski Okrągły Stół zorganizowali gen. Kiszczak i jego ludzie na rozkaz Kremla. Głównym celem tej operacji było zachowanie wpływów komunistów na kierunki rozwoju wydarzeń w Polsce oraz przejęcie kontroli nad intratnymi gałęziami nowotworzonej gospodarki wolnorynkowej, które będą przynosić największe zyski. Istotną konsekwencją Okrągłego Stołu były także wybory z 4 czerwca 1989 roku.
  Skoro cała transformacja ustrojowa była planowana i realizowana według założeń sowieckich analityków, to dziś – w 24 rocznicę wyborów z 4 czerwca – naprawdę nie mamy się z czego cieszyć…
  http://niewygodne.info.pl/artykul/00431.htm

 181. 166 bojkot TVN said

  Fascynujące:
  http://blogmedia24.pl/node/63686
  ……………..
  Prof.Tadeusz Korzon wybitny historyk ( warto dodać, że również powstaniec styczniowy) prezentujący nowoczesne podejście do dziejów, uważa , że w materiale o obrocie grosza publicznego, odbijają się jak w zwierciadle, wszelkie przemiany dziejowe, wszystkie chwile potęgi i słabości rządu, energicznych wysileń lub niedołężnego uśpienia narodów.

  Król Stanisław August ,wybraniec 5472 osób pochodzenia szlacheckiego, a w rzeczywistości nominat dworu rosyjskiego i pruskiego, posiadał po rodzicach bardzo skromną fortunę. Jego dobra dawały zaledwie 61 391 złp. rocznego dochodu. W porównaniu z milionowymi dochodami wielkich magnatów było to suma więcej niż skromna.

  Oczywiste jest, iż SA po swoim obiorze potrzebował dużo pieniędzy. Na samą ” reparacyję i memble”w zamku warszawskim wydano parę milionów złp. Król do swojej dyspozycji miał roczny dochód w wysokości ok. 7 milionów złp ( warto dodać ,że dochód bardzo bogatego dworu angielskiego szacowano na ok 40. mln. złp). Jak na kraj zubożały , nieludny, osłabiony i bezsilny politycznie. kwota 7 mln. złp była niemała. Niestety ciągoty SA do nabywania obrazów, posągów, zegarów i ZEGARKÓW itp. oraz utrzymywanie rzeszy kochanek i zauszników ,wciągały go niezawodnie w stałe kłopoty finansowe.

  W swoim gabinecie zatrudniał wielu podejrzanych cudzoziemców; Glaire, Ghigotti, de Friese ( donosiciel Repnina), Boskamp Lasopolski ( powieszony w 1794), Littlepage ( agent Igelstroma) czy Crutta.

  Jak pisze T.Korzon, Stanisław August , sam miernej fortuny ( w młodości nawet wylądował w paryskim więzieniu za długi) mógłby z pewnością poprzestać na takich dostatkach jakie mu Polska użyczyła. Czterystu ludzi do posługi w samej Warszawie, nie licząc gwardii i wojskowych, ok. 7 mln. złp rocznego dochodu, przy gotowym mieszkaniu i dowozach żywności i dóbr z ekonomii publicznych, nie był to stan ubóstwa. I tak dla porównania, z dochodów króla wyżyłoby przez rok przynajmniej 70 tys. chłopów, ze 20 tys. dostatniej szlachty i można byłoby utrzymać 14 tys. kawalerii z końmi i 23 tys. piechoty.

  Analiza pierwszych 3 lat panowania króla nie wykazało nędzy ani trudnych powikłań w kasie królewskiej.

  Z czego więc powstały długi?

  Budowniczowie, architekci, malarze, aktorzy, aktorki i baletnice, wszyscy pochłaniali olbrzymie sumy. Próżno paryska mentorka króla p.Geoffrin napominała go ” że, nie należy rozpoczynać nowych wydatków, póki dawne sie nie zaspokoją”.

  Król , mówiąc dzisiejszymi słowami, stworzył zbyteczny, rozgrzebany i przeinwastowany front robót i wydatków.
  ……………….

  Stokroć gorsze były otrzymywane pieniądze nie wpisywane do żadnych ksiąg rachunkowych a pochodzace jak je nazywa T.Korzon z „datków haniebnych i jałmużny żebraczej” od państw ościennych.

  Pierwsza Katarzyna zrobiła mu dar z 1,8 mln złp na pierwsze wydatki i zaopatrzenie dworu.

  Król przyjął te pieniadze pokryjomu i w rewanżu posłał swej protektorce pudło trufli.Doskonale też wiedział do czego te datki zoobowiazują , bo ambasador rosyjski Repnin, zażadał niezwłocznie nowego traktatu przymierza z Rosja i nadania praw politycznych dysydentom.

  W 1766 roku Repnin dał mu 2 tys. dukatów , ponawiając swoje żadania i grożąc wyjściem pułków rosyjskich z Warszawy. to oznaczałoby dla niepopularnego króla detronizację, a on pragnął byc królem za wszelką cenę i dlatego znosząc wszelkie upokorzenia potulnie wykonywał wszelkie rozkazy Rosji.

  W latach 1768-73 jego dochody ustawicznie malały, a ograniczyć wydatków nie chciał i nie umiał.

  Stąd też ustawiczne „wyłabudowanie” pieniędzy rosyjskich pieniędzy u Repnina.

  W 1771 roku gdy układy o rozbiorze Polski były juz przygotowane , król wystawia potajemny rewers ambasadorowi Rosji, w którym zobowiązuje się ” szukać we wszystkim rady Jej Imperatorskiej Mości, działać zgodnie z nią, nie wynagradzać bez jej przyzwolenia spólnych przyjaciół, nie nadawać wakansów i starostw etc”.

  Wyłabudowanie od Rosji 7,5 mln złp ciągu 7 lat były nader skromną suma za upokorzenia , gorycz i służalstwo polityce rosyjskiej. Szczytem manipulacji były znajdujące się w rękach ambasadora rosyjskiego , rewersy tych, którzy zapisywali się w służbę rosyjską. Przekupywano ich polskimi starostwami, które król rekomendowanym przez Repnina osobom, posłusznie rozdawał.

  I tak biedna Polska sama płaciła zaprzańcom i rosyjskim służalcom.

  Według opinii T.Korzona , przedajność wysokich urzędników,była faktem powszechnym w Europie XVIII wieku, ale nigdzie nie sprowadziła tak okropnych i haniebnych skutków jak W Polsce.

  Potwierdzaja to dwie opinie.

  Pierwsza, króla szwedzkiego Gustawa III, który w 1768 w swym pamiętniku napisał;

  ” W Warszawie odbyły się dwie rady, rezultat był taki, że król i Senat udali się o opiekę do Imperatorowej. To hańba!

  Ach Stanisławie Auguście, tyś nie król, a nawet nie obywatel!
  …………….

 182. Boydar said

  @ 166 Bojkot TVN (180)
  Z tego, co można doczytać się w dokumencie Kaczorkiewicza, no to trudno jest coś zarzucić SB-kom.
  Prawie że patrioci 🙂

 183. — Pan Boydar i Pani 166 Bojkot z wpisow 180 i 181 — Jak z Waszej dyskusji wynika , musi ze , to znaczy – KGB puscilo Polske w dzierzawe MOSAD-owi , konkretnie – Izraelowi ? Dobrze kapuje ? Zamiast sie sami oblowic !?

 184. Boydar said

  @ Gosc Po Raz Pierwszy (182)
  To delikatna materia, i misternie tkana przez Wielkiego Tkacza, to się nie da tak, szast-prast i wszystko jasne 🙂

 185. 166 bojkot TVN said

  Czy na zdjęciu jest Hitler na pogrzebie Piłsudskiego?
  http://3obieg.pl/jak-pospolstwo-zgubilo-polske

 186. Boydar said

  Są jeszcze porządni ludzie na świecie, sprawiedliwi i zaradni –
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,W-Boliwii-pochowali-nastolatka-zywcem-obok-grobu-jego-ofiary,wid,15715232,wiadomosc.html

 187. Zerohero said

  http://tech.money.pl/usa-szpiegowanie-obcokrajowcow-przez-fbi-jest-legalne-0-1321950.html

  Washington Post oraz brytyjski Guardian ujawniły w czwartek wieczorem dokumenty na temat istniejącego od 2007 roku programu PRISM, w ramach którego amerykańska Narodowa Agencja Bezpieczeństwa (NSA) i FBI sprawdzają dane na serwerach czołowych firm internetowych.

  Opublikowane przez gazety dokumenty wymieniają dziewięć firm: Microsoft, Yahoo, Google, Facebook, Paltalk, AOL, Skype, YouTube i Apple. Agenci służb specjalnych mają dostęp do znajdujących się na serwerach tych firm plików audio i wideo, maili, czatów czy przesyłanych fotografii i dokumentów.

 188. osoba prywatna said

  POSEŁ DO PARLAMENTU ISLANDII MÓWI O BANKACH
  http://polskawalczacastopsyjonizmowi.com/2013/06/06/posel-do-parlamentu-islandii-mowi-o-bankach/#more-45927

 189. Zbyszko said

  Były Minister Sprawiedliwości oskarża Tuska:

 190. Wandaluzja said

  Monika Kuc, W ŚRODKU ŚWIATA – Na 10 miar piękna, które bóg dał światu.9 według Talmudu, przypadło Jerozolimie; Rzeczpospolita, 7 VI 2013, s. A16

  Jezus wjechał do Jerozolimy na Oślicy a ja chciałem na Kucicy, ale ta jest głupia jak policmajster rzymski. Pisze np. takie rzeczy, że Świątynia Salomona była na Wzgórzu Świątynnym i została zburzona przez Babilończyków, gdy mamy ją na Hołdzie Heroda Wlk dla Oktawiana Augusta: http://www.wandaluzja.com/?p=p_290&sName=jerozolima-do-utraty-zmyslow
  Babilończycy ZAREKWIEROWALI tylko Świątynię Salomona jako cytadelę, co przeszło na Persów, Seleucydów i Rzymian, tak że odzyskał ją dopiero Herod Wlk budując dla Rzymian Cezareę Palestyńską. Po I wojnie żydowskiej ŚS, którą Tytus kazał GASIĆ, stała się sanktuarium Jowisza Zwycięskiego, które cesarzowa Helena adaptowała na sanktuarium Maryjne, adaptowane przez Omajadów na Pałac Kalifacki.
  Ten pałac został zaś rozebrany po bitwie pod Tallas w r. 751, żeby zbudować tam pałac GODNY za kontrybucję chińską, ale marszałek arabski Abu Muslim po zdobyciu Kurska i Sambora-Kijowa uderzył nie na Płock, ale Damaszek wypędzając Omajadów do Kairu – wobec czego Jasir Arafat POPRARŁ MNIE deklarując, że ze Świątyni Salomona NIE POZOSTAŁ ANI JEDEN KAMIEŃ.
  Ta Kucica pisze KOPYTEM, że Żydzi modlą się pod Ścianą Płaczu. muzułmanie w Meczecie Omara i Al Aksa a chrześcijanie na Drodze Krzyżowej. Znaczy to, że Żydzi modlą się pod ścianą PRETORIUM; muzułmanie w rotundzie Cesarzowej Heleny i SKARBCU Omajadów a chrześcijanie na ARMEŃSKIEJ Drodze Krzyżowej.
  Wszyscy dostali więc ZAJOBA, co może jest Pochlebne dla Ormian, ale ja tłumaczyłem im, żeby zaprosili mnie to im pokażę Drogę Krzyżową według katastru MOJEGO. – To z tego prawdopodobnie powodu Grecy zaatakowali Ormian KIJAMI do szczotek, tak że rozdzielać ich musiała policja izraelska. W związku z tym przypominam, że wniosłem Pozew przeciw Autonomii Palestyńskiej za Zignorowanie mego katastru jerozolimskiego, skaperowanego przez Urząd Kanclerski w Bonn

 191. Psiemislavius said

  http://www.gloria.tv/?media=455548

 192. Wandaluzja said

  ZW, ŁOSIE Z BOBRAMI ZAŁOŻYŁY MAFIĘ – Nerwowy alarm leśników z Puszczy Augustowskiej; SUPER Express, 7 VI 2013, s. 8

  Bobry podgryzają pale a łosie rozwalają ogrodzenia a potem wspólnie UCZTUJĄ na młodnikach. Ja taką SPÓŁKĘ bobrów z łosiami wymyśliłem już 40 lat temu w Instytucie Kształtowania Środowiska pod nazwą Polski Bóbr Kasztelański, więc teraz mogę tylko Cieszyć Się, że ktoś się Mści za ZIGNOROWANIE MNIE. W komunistycznej Polsce było to Ignorowanie ZŁOŚLIWE, tak jak w III RP Anty-Antysemickiej, ale na świecie doceniony zostałem:
  Najpierw w USA moim Bobrem Kasztelańskim jako Bobrem Ekologicznym IDAHO zastąpiono tysiąc razy droższy program Polepszenia Stosunków Wodnych Zachodu, polegający na budowie wielu tysięcy stopni wodnych, tak że teraz rozbiera się tamy, dzięki którym zagospodarowanie Dzikiego Zachodu w ogóle możliwe było. Bawarzy nabyli zaś mego Bobra Kasztelańskiego za informację o Skarbie Tysiąclecia z żydowskim Banku we Frankfurcie nad Menem, że potem uczyli tej TECHNIKI w UE i Indiach, dzięki czemu obalono Zajoba, który nazywał się Kaskadą Narbady – czyli że Hindusi po raz III Przy Mnie WZBOGACILI SIĘ.
  Jeśli ktoś nie wie, co to jest PBK to przypomnę, że Bobrownik GMINNY kupuje tereny Wodonośne, gdzie wsiedla bobry, wysiewając bobrzynę, jedlinę i łozinę, żeby zwierzyna płowa miała stołówkę w rezerwacie Ścisłym – bo taki status mają żeremia – co zwiększa znacznie pojemność łowisk i redukuje szkody leśne. Dzięki tej technice aglomeracje amerykańskie ograniczyły zakup terenów wodonośnych, gdyż bóbr jest najlepszym magazynierem wody. Amerykanie eksperymentowali z bobrem sto lat, ale dopiero ode mnie dowiedzieli się, że BÓBR ZWIERZYNĄ ŁOWNĄ NIE JEST, o czym Polacy wiedzieli od Chrobrego.
  Podobna sprawa jest z Reformą Śmieciową, którą wymyśliłem 40 lat temu, żeby samorządy mogły na niej Zarobić i OBNIŻYĆ Śmieciowe a nie PONOSIĆ je, jak to robi Żydogermania – więc to może dlatego endeczka Urszula Sipińska zamordowała komunistkę Annę German, o co oskarżano Feliczitę? więc cieszę się, że Maryla Rodowicz i Helena Vondraczkowa nie zamordowały Ałły Pugaczowej.
  W tamtych czasach MEJ Reformy Śmieciowej nie można było jednak wprowadzić z powodu Braku PRZEZROCZYSTYCH toreb śmieciowych. Gdy przyjechałem do Badenii-Wirtembergii to zobaczyłem I etap tej Reformy a potem Asz mówił mi o II Etapie: Gdy śmieciarze znajdą w torbie śmieciowej BUTELKĘ to jako Policja Ekologiczna dają sto DM mandatu za Zanieczyszczanie Śmieci. Pojemniki są numerowane i tak małe, że można wyrobić się SEGREGUJĄC śmiecie. Pod moim oknem wystawiano co tydzień pojemniki nigdy mnie nie obudzili.

 193. Wandaluzja said

  http://naszeblogi.pl/38889-mity-przeciwko-polsce-zolnierze-wykleci?utm_source=niezalezna&utm_medium=glowna&utm_campaign=blogi

  Jestem coraz bardziej pewny, że ten w czapce czerwonoarmisty to Tadeusz Mazowiecki: https://marucha.wordpress.com/2013/06/03/dlaczego-pan-staje-w-gronie-oszczercow/

 194. Rysio said

  😦

 195. Jack said

  NAPRZÓD

  Gdy z lewej wróg i z prawej wróg,
  nie starczy okrzyk: „Źle jest!”
  Trzeba nie szczędzić rąk i nóg,
  nie pytać, jak kto będzie mógł
  ogniowy przejąć chrzest!

  Gorąco? — Ha! … w upalne dni
  najprędzej łan dojrzewa!
  W słońcu jak szabla rzeka lśni,
  jak pancerz kora drzewnych pni,
  jak srebrny pocisk mewa!

  Na ramie broń, na piersi krzyż
  i naprzód w imię Boże!
  Wolę narodu mieczem pisz,
  a gdyby zawiódł miecz i spiż,
  niech Ducha wróg nie zmoże!

  Bo Duch to hutmistrz, kowal, tkacz,
  hartownik przy warsztacie.
  Póki on żyje, w przyszłość patrz,
  póki on żyje, w ogień skacz,
  a nie zgorzejesz, bracie!

  Zgorzeje tylko zewłok, łach,
  uszyty z żył i skóry!
  Zgorzeje tylko głupi strach,
  że w końcu trzeba ( „och” i „ach”)
  cielesne zdjąć mundury.

  A trzeba! Trudno. Taki los!
  Na froncie, czy w komorze
  tak samo zjeży ci się włos,
  tak samo w gardle zamrze głos,
  więc naprzód w imię Boże!

  Z sumienia twego uczyń biel,
  amarant z krwi serdecznej
  i pod Ojczyzny stopy ściel
  białoczerwony trud i cel,
  a sztandar stworzysz wieczny!

  Karol Hubert ROSTWOROWSKI (1877-1938) – polski dramaturg i poeta, muzyk.

 196. Siggi said

  ~brzechwa-klechom :

  (… Głupie – admin …)

 197. detektyw Dyzio said

  re 192 Jestem coraz bardziej pewny, że ten w czapce czerwonoarmisty to Tadeusz Mazowiecki: https://marucha.wordpress.com/2013/06/03/dlaczego-pan-staje-w-gronie-oszczercow/

  gość w pumpach ten z prawej to na 100% M.Siwiec

 198. olagordon said

  czy to możliwe? w głowie mi się kręci i nawet już nie mam siły drugi raz przeczytac, to straszne

  Cardinal Bertone hands in letter to resign from 2nd highest position in the Vatican
  Kard. Bertone wręcza rezygnację z drugiego najwyższego stanowiska w Watykanie
  http://www.vaticancrimes.us/2013/06/cardinal-bertone-hands-in-letter-to.html
  3.06.2013 tłumaczenie Ola Gordon
  Sekretarz stanu jest gotów by odejść. Bergoglio niezdecydowany.
  VATICAN CITY – Żyjemy w historycznych czasach, widzimy przepowiedziane ostateczne zniszczenie Watykanu. Już widzimy to, że KK staje się opuszczony zanim spali się w płomieniach na zawsze i mają miejsce bezprecedensowe wydarzenia.
  Kardynał piastujący drugie najwyższe po papieżu stanowisko w Watykanie wręczył swoją rezygnację. Tak, mówimy o kard. Tarcisio Bertone, sekretarzu stanu.
  Najpierw odchodzi papież Benedykt XVI Joseph Ratzinger. . . a w ostatni weekend, jak mówi Dagospia.com., kard. Bertone wręczył papieżowi Franciszkowi rezygnację w wyniku nacisków ze strony ośmiu kardynałów z utworzonej przez Bergoglio komisji.
  Papież jeszcze nie podjął decyzji w tej sprawie. Ale sygnały są jasne. Zamieszanie wychodzi z Watykanu na prawo i na lewo. Powiedział o tym św. Paweł w 2 Tes 1-12:
  „W sprawie przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa i naszego zgromadzenia się wokół Niego, prosimy was, bracia, abyście się nie dali zbyt łatwo zachwiać w waszym rozumieniu ani zastraszyć bądź przez ducha, bądź przez mowę, bądź przez list, rzekomo od nas pochodzący, jakoby już nastawał dzień Pański. Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi, bo [dzień ten nie nadejdzie], dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia, który się sprzeciwia i wynosi ponad wszystko, co nazywa się Bogiem lub tym, co odbiera cześć, tak że zasiądzie w świątyni Boga dowodząc, że sam jest Bogiem. Czy nie pamiętacie, jak mówiłem wam o tym, gdy wśród was przebywałem? Wiecie, co go teraz powstrzymuje, aby objawił się w swoim czasie. Albowiem już działa tajemnica bezbożności. Niech tylko ten, co teraz powstrzymuje, ustąpi miejsca, wówczas ukaże się Niegodziwiec, którego Pan Jezus zgładzi tchnieniem swoich ust i wniwecz obróci [samym] objawieniem swego przyjścia. Pojawieniu się jego towarzyszyć będzie działanie szatana, z całą mocą, wśród znaków i fałszywych cudów, [działanie] z wszelkim zwodzeniem ku nieprawości tych, którzy giną, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, aby dostąpić zbawienia. Dlatego Bóg dopuszcza działanie na nich oszustwa, tak iż uwierzą kłamstwu, aby byli osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, ale upodobali sobie nieprawość”.
  – – –
  Vatican Secretary of State Bertone Set to Resign, to Avoid Arrest While in Office
  Watykański sekretarz stanu Bertone rezygnuje by uniknąć aresztowania sprawując urząd
  http://www.vaticancrimes.us/2013/06/vatican-secretary-of-state-set-to.html
  4.06.2013

  VATICAN CITY – Źródła w Watykanie poinformowały, że Tarcisio Bertone, najpotężniejszy urzędnik Kurii Rzymskiej i jeden z pięciu kardynałów skazanych przez sąd prawa zwyczajowego [ang. common law court] w lutym, przygotował swoją rezygnację.
  Od wielu lat kard. Bertone był skuteczny w wyborach na papieża i pomógł zmusić papieża Benedykta, Josepha Ratzingera, do opuszczenia swojego urzędu 11 lutego, zaledwie kilka dni po tym kiedy nakaz aresztowania miał być wydany wobec Ratzingera.
  Według Watykanu:
  „Bertone wie o tym, że jeśli zostanie aresztowany zajmując urząd, wydaniu będą podlegać wszystkie dokumanty archiwalne, a na to nie wolno pozwolić. Po rezygnacji może zrobić to co Ratzinger i skorzystać z immunitetu i stanąć przed sądem jako ‚zwykły obywatel’, na co pozwala Traktat Laterański. Ci faceci rozumieją siłę nakazu aresztowania wydanego przez sąd prawa zwyczajowego, nawet jeśli inni tego nie rozumieją”.
  Rezygnacja Bertoniego zbiega się także z niedawną informacją o powstaniu nowego włoskiego ruchu mającego na celu ujawnianie dokonywania tortur na dzieciach i wykorzystywania ich w Watykanie, co ITCCS i Rete L’Abuso ogłosił 23 maja w Savona.
  Kampania ta rozpocznie się 20 września w Rzymie akcjami nieposłuszeństwa obywatelskiego i okupowaniem kościołów, i żądaniem od włoskiego rządu anulowania Traktatu Laterańskiego. (zob. itccs.org, 24 maj).

  Sekretarz filii ITCCS (Międzynarodowy Trybunał ds. Zbrodni Kościoła i Państwa) Kevin Annett przebywa w Europie i śledzi sprawę.
  Należy oczekiwać kolejnych komunikatów o rezygnacji Bertoniego i kampanii 20 września.
  Główne Biuro ITCCS – Bruksela
  – – –
  New Alliance is Forged in Italy to Stop Child Rape and Trafficking
  Nowa organizacja włoska w celu powstrzymania gwałtów i molestowania dzieci
  24.05. 2013 – itccs
  Wspólna kampania rozpoczyna się 20 września w Rzymie
  Savona, Italia – Na wczorajszej historycznej konferencji prasowej poinformowano o połączeniu się dwu grup zwalczających terror wobec dzieci i ogłoszono rozpoczęcie kampanii w dniu 20 września.
  Francesco Zanardi z Rete L’Abuso i Kevin Annett z Międzynarodowego Trybunału ds. Zbrodni Kościoła i Państwa (ITCCS) poinformowali włoskich dziennikarzy i działaczy na porannej konferencji w północnym mieście włoskim Savonaprasowej o wspólnej kampanii.
  „Chcemy nie tylko oskarżyć księży-gwałcicieli, ale również zmienić prawo żeby nie mogło im to uchodzić ‚na sucho'” – wyjaśnił Francesco Zanardi zdobywając burzliwe oklaski.
  Zanardi jest ofiarą seryjnego gwałtu w latach 1980 przez katolickiego księdza Nello Giraudo, którego chronił i wspomagał kard. Domenico Calcagno. Obecnie kard. Calcagno jest prominentnym urzędnikiem Banku Watykańskiego i pomagał w wyborze obecnego papieża Franciszka.
  „Traktat Laterański zobowiązuje Włochy do udzielania Watykanowi pomocy w dokonywaniu przestępstw. Traktat trzeba anulować” – powiedział Zanardi.
  W imieniu ITCCS na konferencji prasowej wypowiedział się również Kevin Annett, że Zanardi i Rete L’Abuso mają „pełne poparcie” Trybunału. [http://infosupp.blogspot.fr/2013/03/biografia.html]
  Annett przedstawił autoryzowany list do Zanardiego z Głównego Biura ITCCS, który formlanie powiązał Trybunał z włoską grupą i zagwarantował „bezpośrednie działania” w całych Włoszech we wrześniu.
  „Włoski rząd pomaga skazanemu przestępcy takiemu jak (byłemu papieżowi) Josephowi Ratzingerowi uniknąć aresztu na terenie Watykanu, choć prześladuje odważnego i uczciwego człowieka jak Francesco Zanardi” – powiedział Annett.
  „Napisaliśmy do prezydenta Włoch Giorgio Napolitano i zażądaliśmy by przestrzegał prawo międzynarodowe i zezwolił na ekstradycję Ratzingera z Watykanu, żeby stanął przed sądem za udzielanie pomocy w molestowaniu dzieci przez księży”.
  W dwujęzycznym oświadczeniu przekazanym mediom (link poniżej) ITCCS stwierdził, że jeśli włoski rząd nie podejmie kroków w ekstradycji Ratzingera i unieważnienia Traktatu Lateraskiego z Watykanem, 20 września rozpoczną się akcje obywatelskiego nieposłuszeństwa we włoskich kościołach katolickich i w czterech miastach, towarzyszyć im będzie międzynarodowy bojkot włoskich towarów, handlu i turystyki.
  W akcjach tych wezmą udział grupy obywatelskie w Savonie, Genui, Reggio Emilia i Rzymie.
  Kebin Annette wróci do Rzymu w połowie września by pomóc zainicjować kampanię razem z Francesco Zanardim i lokalnymi działaczami w specjalnych wydarzeniach w Rzymie i Savonie.
  – – –
  Media Statement from Kevin Annett and Francesco Zanardi in today’s Italy Press Conference Exposing Vatican Crimes
  Oświadczenie Kevina Annetta I Francesco Zanardiego na dzisiejszej konferencji prasowej
  24.05.2013
  SAVONA, ITALY – Skrót wypowiedzi Kevina Annetta i Francesco Zanardiego na konferencji prasowej 23 maja.
  „Witam, nazywam się Kevin Annett, jestem sekretarzem filii ITCCS, która reprezentuje ponad 50 organizacji zrzeszających ocalonych z molestowania przez księży w dziewięciu krajach, w tym we Włoszech.
  Mam zaszczyt być tu dzisiaj z Francesco Zanardim i organizacją Rete L’abuse, na ich zaproszenie, i dołączyć do nich w historycznej kampanii zatrzymania na zawsze religijnych tortur dzieci.
  Od lat Francesco toczył heroiczną walkę tu we Włoszech o to samo czym zajmuje się nasz Trybunał, ujawnianiem przestępstw KK i doprowadzaniem odpowiedzialnych za nie przed sąd. Będę współpacował z Francesco i wielu innymi osobami we Wloszech w nadchodzących miesiącach.
  Mam pełnomocnictwo Głównego Biura ITCCS na wydanie następującego oświadczenia publicznego:

  1. Jako Obywatelski Trybunał Sumienia uznany przez prawo międzynarodowe, wzywamy włoskiego prezydenta Giorgio Napolitano do dokonania natychmiastowej ekstradycji z Watykanu i aresztowania byłego papieża Benedykta, Josepha Ratzingera, pod zarzutem iż Ratzinger ucieka przed sprawiedliwością i jest poszukiwanym przestępcą skazanym za zbrodnie przeciwko ludności 25 lutego 2013 roku przez sąd prawa zwyczajowego.

  2. Ponadto wzywamy prezydenta Napolitano i jego rząd do przestrzegania Statutu Rzymskiego Międzynarodowego Trybunału Karnego i nie udzielania dalszej pomocy, zwolnienia z podatków lub dotacji finansowych dla organizacji winnej zbrodni przeciwko ludzkości i dzieciom, a mianowicie Vatican Inc., oraz unieważnienia tzw. Traktatu Laterańskiego między rządem Włoch i watykanem.

  3. Jeśli president Napolitano nie dostosuje się do prawa międzynarodowego i odmówi podjęcia tych kroków, nasz Trybunał, jego filie międzynarodowe i obywatele Włoch rozpoczną międzynarodowy bojkot włoskich produktów, handlu i turystyki; i we Włoszech rozpoczniemy pokojową okupację kościołów, aresztowania obywatelskie i inne bezpośrednie akcje przeciwko Watykanowi i jego urzędnikom. Kampania rozpocznie się 20 wrzśnia, w 143 rocznicę wyzwolenia Rzymu przez Garibaldiego i wypędzenia papiestwa.
  4. Celem tej kampanii jest wyegzekwowanie prawomocnego wyroku Międzynarodowego Trybunału Powszechnego z dnia 25 lutego 2013, który skazał 30 urzędników kościoła i państwa za ludobójstwo i przestępczy spisek, łącznie z byłym papieżem Benedyktem i wysokiego szczebla katolickimi kardynałami. Ten werdykt skazał tych urzędników na natychmiastowe aresztowanie i uwięzienia na okres 25 lat, oraz konfiskatę własności i majątku kościoła.

  5. Watykan i KK jako całość przedstawiają wyraźne i realne niebezpieczeństwo wobec dzieci świata z powodu ich polityki znanej jako Crimen Solictationas, która aktywnie chroni gwałcicieli w kościele i podminowuje sprawiedliwość i prawa ochrony dzieci w innych krajach. Obecny papież Franciszek aktywnie współdziała w tej zbrodni wojennej jako głowa Kościoła Rzymskiego i poprzez swoje osobiste zaangażowanie w takie zbrodnie w Argentynie. Zgodnie z tym prawem, Watykan przedstawia globalny spisek przestępczy i stałą wojnę z dziećmi, suwerennością i prawami wszystkich krajów, i zgodnie z Prawem Narodów (jus gentium) należy mu się przeciwstawić i ograniczyć jego władzę dla dobra całej ludzkości.

  ITCCS i jego filie w innych rzadach zobowiązały się tego dokkonać. Dlatego wzywamy wszystkich włoskich obywateli do zaniechania finansowania i lojalności KK, zażądania by prezydent Napolitano dookonał ekstradycji Josepha Ratzingera i unieważnienia Traktatu Laterańskiego, oraz przyłączenia się do naszej kampanii, żeby na zawsze skończyć ze przestępczą działalnością Kościoła Rzymnskiego.

  Wychodzimy również z oficjalną prośbą do włoskich sił policyjnych o pomoc włoskim obywatelom w ochronie ich dzieci i społeczności przed księżmi-gwałcicielami poprzez aresztowanie znanych i podejrzanych drapieżników, jak ró6.nież odmowę udzielenia pomocy KK i jego urzędnikom w unikaniu sprawiedliwości i sądzeniu za ich zbrodnie.

  Włoski rząd i prezydent Napolitano mają czas do 20 września na odpowiedź na to oświadczenie i dostosowanie się do tych próśb, oraz na oficjalne listy skierowane do urzędu przezydenta i włoskiego parlamentu.
  23.05.2013
  Główne Biuro ITCCS – Bruksela

  Kevin Annett zacytował również następujący fragment z Crimen Sollicitationis (pełna wersja tutaj
  http://www.hiddennolonger.com, app. 9):

  POUFNE

  Od Najwyższej i Świętej Kongregacji Świętego Oficjum – Instrukcja ws. Sposobu Postępowania w Przypadkach Nagabywania (The Vatican Press, 1962). . .

  11. Ale ponieważ to co jest traktowane w tych przypadkach zasługuje na większą staranność i przestrzeganie, tak te sprawy muszą być traktowane w sposób najbardziej skryty, i, po ich określeniu i przekazaniu do realizacji, mają być ograniczone do wiecznego milczenia (Instrukcja Świętego Oficjum, 20 lutego 1867 n. 14), każda i każdy odnoszący się do trybunału w jakikolwiek sposób, lub przyznający się do posiadania wiedzy o sprawach z uwagi na swoje stanowisko, ma zachować najsurowszą (spacja) tajemnicę, która jest powszechnie uważana za tajemnicę Świętego Oficjum, we wszystkich sprawach i wszystkich osobach, pod karą ekskomuniki latae sententiae, ipso facto i bez ogłoszenia (takiej kary), którą wymierza i jest zastrzeżona jedynie osobie papieża, nawet z wyłączeniem Penitencjarii, są zobowiązani do nienaruszalnego przestrzegania (tej tajemnicy). . .

 199. AniaK said

  Ann&Ann&Ann

  Jest to firma (znaczy będzie) zajmująca się produkcją ekskluzywnych wyrobów z włóczki (niepowtarzalne wzornictwo, ręczna robota). Już jakiś czas temu się do tego przymierzałam, ale miałam problem z ekskluzywnymi klientami, no i na reklamie nie bardzo się znałam ( nie chce mi się ganać po całym Internecie, gdyby ktoś z państwa znał osoby zainteresowane to proszę o kontakt). Myślę, że dzięki Bogu dożyłam takich czasów, że w końcu będę się mogła zrealizować biznesowo 🙂

 200. AniaK said

  A co Pan Gajowy tak długo śniadanko je? Pani Maruszynka chyba dzisiaj za bardzo się postarała. Przeleciałam już cały Internet i czekam 🙂

 201. Wandaluzja said

  http://turystyka.wp.pl/title,Palac-w-Kielcach-perla-baroku-architektury-europejskiej,wid,15578513,wiadomosc.html

  Zostałem zelżony za POWTÓRZENIE, że zamek w Malborku jest Najstarszym Zamkiem Ceglanym w Europie, choć argumentowałem to też identyfikacją przez archeologa niemieckiego Heinricha Kusche gęstej siatki na zdjęciach satelitarnych Europy jako NEOLITYCZNYCH tuneli, które ja zinterpretowałem jako LOCHY ZAMKOWE, a dotychczas tego rodzaju Domysły były tylko w Armenii. Ponieważ ciekawi mnie, co ma ten artysta do powiedzenia poza LŻENIEM więc wycofuję się do Kielc.
  Otóż uważam, że Kielce mogą zostać ośrodkiem turystyki ŚWIATOWEJ po spełnieniu następujących wniosków:
  I. Zametrykowanie pałacu Biskupiego SZERENIAWĄ kultury amfor kulistych, czego archeologicznym argumentem jest Megalityczny post, jakich ZAKOPANYCH powinno być na terenie Kielc jeszcze ze 20 w punktach WIDOKOWYCH. Po wycofaniu się za Pilicę Szreniawa zbudował sobie zamek Ujazdowski: http://www.wandaluzja.com/?p=p_42&sName=k-i-e-l-c-e
  II. Wyeksponowanie i częściowa odbudowa zlikwidowanej przez Rosjan cytadeli KADZIELNIA, której częścią są Tarasy Widokowe. Na Kadzielni powinny być fundamenty KOPII Artemizjonu w Efezie odbudowanego przez Artemidę-DIANĘ z Kielc: http://www.wandaluzja.com/?p=p_302&sName=19.-olimpiada-i-diana
  III. Przejęcie od Niemiecki-Japońskiego Protektora jako OSZUSTA mego silnika spalinowo-parowego VDTW: http://www.wandaluzja.com/?p=p_344&sName=technika-ekologiczna oraz od Pekinu jako Protektora Wojennego mego Aerobusa: http://www.wandaluzja.com/?p=p_279&sName=45.-nowa-technika-lotnicza – i dopiero wtedy budowy w Kielcach Portu Lotniczego.

 202. 166 bojkot TVN said

 203. AniaK said

  Z kobietami nie ma żartów 🙂

 204. 166 bojkot TVN said

  AnięK przysłali tu starsi do zamulania gajówki pierdołami?

 205. AniaK said

  Re 203:
  Też Ci się trochę zacina filmik?

 206. Inkwizytor said

  Bezczelna gadzina Bełkotka sama zamula Gajówkę stręczeniem koszerPiSdu i śmie oskarżać innych, co za menda 🙂

 207. Griszka said

  http://www.iranmilitaryforum.net/

  Rysiek, liberalna glisto. Na tym forum załóżcie wątek, gdzie będzie wciskać swoje antypaństwowe tezy. Na początek wygarnijcie żołnierzom irańskim, że to są „zbrodniarze gotowi zabijać na rozkaz dyktatorów niewinnych obywateli” a w ogóle niech armia irańska się rozbroi, bo przecież dzicz afgańska z kałachami dużo lepiej sobie radzi z armią NATO niż jej doborowe jednostki…

  Wiem, że tego nie zrobicie, bo nie macie tzw. cojones, mały zakłamany trollu 🙂

 208. Rysio said

  Kapralu, strasznie schamieliście w tym LWP.

  😦

  Czyżby to były wpływy Armii Czerwonej?

  🙂

 209. Rysio said

  „…………niech armia irańska się rozbroi, bo przecież dzicz afgańska z kałacham………..”

  Kapralu widzę, że geografia to nigdy nie była waszą mocną stroną.

  🙂

 210. 166 bojkot TVN said

  (… bezsensy wywalono …)

 211. 166 bojkot TVN said

 212. Siggi said

  Drugi Kanal Panamski-Nikaragua.Chiny Ludowe otrzymaly na 100 lat ziemie i koncesje od rzadu Nikaragui na budowe kanalu miedzy dwoma oceanami.
  Jak podaje The Guardian nazwy firmy i szczegolow kontraktu nie ujawnia sie ,podaje sie jedynie wartosc 40 miliardow$.Nowy kanal ma miec 286 km dlugosciszerok.20m,glebokosc 22 m i bedzie przechodzil tez przez wody jeziora Nikaragua.Beda mogly przeplywac jednostki o wypornosci do 250tys.ton.

 213. 166 bojkot TVN said

  http://wpolityce.pl/wydarzenia/55354-tak-jak-za-czasow-putina-rosji-nie-rozkradano-jeszcze-nigdy-zlodziejstwo-jest-dzis-elementem-racji-stanu-twierdzi-byly-doradca-borysa-jelcyna

  …………….. Za sumę ukradzionych pieniędzy przeznaczonych na organizację Igrzysk Zimowych w Soczi można było wybudować w każdym rosyjskim mieście pół stadionu albo lodowisko i jeszcze dać za darmo każdemu Rosjaninowi łyżwy! To dziesięć razy więcej niż amerykański program badania Marsa

  – podkreśla.

  Z raportu, który przygotował i opublikował w ubiegłym tygodniu Niemcow wynika, że rosyjscy urzędnicy i biznesmeni przygotowujący Igrzyska rozkradli blisko 30 mld dolarów, czyli 60 proc. pieniędzy przeznaczonych na ten cel.
  Zdaniem Niemcowa, tak kradzież na tak wielką skalę była możliwa ponieważ w tym procederze brali udział zaufani ludzie z kręgu Putina.

  U nas do więzień wsadza się wrogów Putina, ale jego przyjaciele mogą czuć się nietykalni. Roztacza nad nimi parasol ochronny

  – mówi Rosjanin. W dodatku – jak zauważa – Putin ma pełne wsparcie MKOl, w związku z czym de facto stworzył kryminalny tandem prezydenta tej organizacji Jacques’a Rogge’a i Władimira Putina.

  Zdaniem Niemcowa sam wybór Soczi – miasta, które znajduje się w strefie subtropikalnej – na miejsce Zimowych Igrzysk to awanturnictwo w stylu Chruszczowa, który zapragnął hodować kukurydzę nawet w strefie arktycznej, lub Breżniewa, który wymyślił, żeby zawracać rzeki na północy Związku Radzieckiego.

  Wybranie Soczi wskazuje na krańcowe dyletanctwo Putina i głębokie niezrozumienie swoich czynów. Mówi jeszcze więcej o współczesnej Rosji, ponieważ Putin z nikim się nie konsultował w sprawie wyboru miejsca olimpiady. Nie było żadnej dyskusji. Jak w soczewce skupia się tu problem braku wolności słowa i partycypacji społeczeństwa w procesie decyzyjnym

  – uważa były doradca Jelcyna. I dodaje:

  Powiedzmy sobie jasno – złodziejstwo na najwyższych szczeblach władzy było i za Jelcyna, i za Stalina, i za każdego innego przywódcy. Inna była jednak skala. Nawet wrogowie Jelcyna przyznają jednak, że tak jak za czasów Putina kraju nie rozkradano jeszcze nigdy! Problem w tym, że dziś to złodziejstwo to podstawa funkcjonowania władzy. Przestało być ono problemem Rosji, a stało się panującym systemem.
  ……………..

 214. Radosław37 said

  Wojtyła nie będzie świętym, zdradził Kościół. Katolicki.

 215. Radosław37 said

  Ruch Narodowy , niech żyje Ruch Narodowy, Ruch Narodowy, Niech żyje Ruch Narodowy……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

 216. revers said

  niech zyje Katarzyna Katarzyna Tusk, ta przedsiebiorcza kobieta zarobila na lodach 2 mln zlp, kupila w Warszawie 5 osobowe mieszkanie, oraz nowego mercedesa z salon Ske za jedyne 340 tys.

  http://pressmix.eu/index.php/2013/04/02/katarzyna-corka-premiera-tuska-nie-moze-stac-ponad-prawem/

  na pewno zostanie nominowana do niejednego nobla gospodarczego w pl.

 217. zapodawacz linków said

  Rostowski pojechał na spotkanie Bilderbergu
  http://nczas.com/wiadomosci/polska/rostowski-pojechal-na-spotkanie-bilderbergu/

 218. AniaK said

  Widział ktoś dzisiaj Pana Gajowego?

 219. anaTOM said

  Polska juz nie istnieje!

 220. Emil said

  http://financearmageddon.blogspot.ca/2013/06/one-ton-of-gold-seized-in-border.html
  Tona zlota w samochodzie wloskiego malzenstwa na granicy wlosko-szwajcarskiej znalazla policja.

 221. 166 bojkot TVN said

  To bydlę pełniące funkcje komendacja wojewódzkiego policji w Opolu było zapewne odpowiedzialne za dochodzenie i UMORZENIE dochodzenia w sprawie śmierci dra Dariusza Ratajczaka
  http://polskalokalna.pl/wiadomosci/opolskie/opole/news/policja-nie-ujawni-raportu-po-kontroli-w-komendzie-w-opolu,1925810,3329

 222. Wandaluzja said

  http://www.rp.pl/artykul/55386,1017607-Odlotowy-samochod-przyszlosci.html

  Dzisiejsza „Rzeczpospolita” uracza nas kolejnymi 4 Zajobami, jakimi będziemy latać za 10-20 lat. Powtarzam, że mój AEROBUS, jakim mogliśmy latać już kilkanaście lat temu, jest MILION razy bezpieczniejszy, tysiąc razy bardziej komfortowy i dziesięć razy TAŃSZY od każdego z tych Zajobów – a nazbierało się ich ze 30 – bo dobrze płacą za PRZESKAKIWANIE MNIE. Jest to konkurencja Olgi Korbut – Salto Mortale ze ŚRUBĄ – tylko że Chińczycy i Japończycy produkują mego Aerobusa od lat, tylko w wersji SKRZYDŁOWEJ, mogącą być przemontowaną WIRNIKOWO dla inwazji Tajwanu czy Syberii w ciągu nocy.
  Na mym Aerobusie wyrosła SUPERMOCARSTWOWŚĆ Chin, gdyż Kanclerz Schroeder przeniósł opracowanego w Dniepropietrowsku Aerobusa-SADDAM z kapitałem Saddama Husajna i niemieckimi koncesjami technologicznymi z Kijowa do Pekinu dla granicy UEsraela z Chinami na URALU.

 223. Wandaluzja said

  http://niezalezna.pl/42150-zycie-jest-gdzie-indziej

  „W roku 1989 nic się nie zaczęło i nic nie skończyło”, stwierdził Jarosław Marek Rymkiewicz w „Gazecie Polskiej” nazajutrz po rocznicy wyborów do Sejmu kontraktowego, czyli w trakcie dyskusji nad propozycją PO, by w tym dniu ustanowić święto narodowe.”
  ***
  Inicjatywa, żeby Okrągły Stół ustanowić Świętem Narodowym jest CIEKAWA ze względu na reformę komunizmu. Tak jak Jaruzelski i Michnik wydali 128 tysięcy wariackich papierów dla nie mających spermy jerozolimskiej solidarnościowców i 12 tysiącom nacjonalistów, tak w PZPR wykluczono patriotów, co było bardzo ważne ze względu na Grabież Prywatyzacyjną – żeby taki patriota, czyli nie mający spermy jerozolimskiej, nie dostał się do Kapitału.
  Do tworzenia IV Rzeczpospolitej – przez połączenie PO z SLD – wszedł glempista Dziwisz z Krakowa, godząc się na Uznanie IV RZECZYPOSPOLITEJ za zastąpienie formuły Unijnej WYZNANIOWĄ, co Oprotestował o dziwo nie Palikot, ale Miller – jakby dla ZDYSKONTOWANIA POLITYCZNEGO?
  Deklaracja Dziwisza jako formuła WYJŚCIA Polski z Unii Europejskiej przez Państwo Wyznaniowe, ma sens obiecywania europejczykom od r. 2000, że ZA KILKA LAT będą jeździli Zajobami Amerykańskimi czyli GRĄ 19 orkiestr na Tytaniku. Waldemar Pawlak pożegnał się z urzędem Wicepremiera na rzecz agenta rosyjskiego Piechocińskiego 2 tygodnie po opublikowaniu przez Politykę jego zdjęcia w XENONIE-Tata http://www.wandaluzja.com/?p=p_352&sName=wiatrakowiec który jest SKONTROWANIEM Prawem Handlowym przez kapitał południowokoreańsko-indyjski KITANA i NIPPONA na Prawie Wojennym.
  NI PIES NI WYDRA, COŚ NA KSZTAŁT ŚWIDRA? czyli aneksja Australii przez sojusz chińsko-japoński, za rozbicie którego Amerykanie zapłacili 2 biliony (nie mld) $ ZŁOTYCH.

 224. zapodawacz linków said

  Prof. Bartyzel o dziejach użerania się Meksykanów z żydomasonerią:

  cz.1

  cz.2

  cz.3

  cz.4

 225. Wandaluzja said

  https://marucha.wordpress.com/2013/06/03/wolne-tematy-24-2013/

  Ad. 212: W książce INDYDENTU NIE BYŁO (Gdańsk 2001) piszę, że deficyt banku Ambrosiano w Mediolanie na 1,5 mld $ wziął się z zakupienia akcji PANAMA II, którą opracowali Japończycy. Kanał wbrew nazwie szedł przez Nikaraguę. Ciekawi mnie, czy ten CHIŃSKI kanał Nikaraguański jest według tamtej Rewelacyjnej koncepcji Japońskiej?
  Było trochę hałasu w/s budowy Bosforu II na zachód od Stambułu, ale Niemcy COFNĘLI kredyt 40 miliardów E z powodu NIEOBRONIENIA przez Turków Światowego Forum Szlimanowskiego w Stuttgarcie, czemu poświęciłem podrozdział w Wandaluzji: http://www.wandaluzja.com/?p=p_283&sName=jadacze-fakaliow-pruskich – a sułtan Sulejman Wspaniały OBRONIŁ STUTTGART szacując Wiedeń za cenę Astrachania.

 226. 166 bojkot TVN said

  OD PIERWSZEGO LIPCA 2013 MA WEJŚĆ W ŻYCIE NAJBARDZIEJ ZŁODZIEJSKA USTAWA TZW „ŚMIECIOWA”
  JEST TO WYJĄTKOWO BEZCZELNA KRADZIEŻ, OKRADANIE NORMALNYCH LUDZI PRZEZ KASTĘ URZĘDNIKÓW CO WIDAĆ JAK W SOCZEWCE W WARSZAWIE I DZIAŁANIACH TAKICH SZUJ JAK HGW

  Po tym jak urząd antymonopolowy unieważnił przetarg, jako ustawiony pod jedną firmę – warszawskie MPO, prezydent-złodziej Warszawy wydała postanowienie, że do końca roku śmieci będą wywożone przez dotychczasowe firmy, ale spółdzielnie, firmy i mieszkańcy domów jednorodzinnych nie będą płacić im bezpośrednio, tylko mają wpłacać nowe stawki ustawowe 5x większe do urzędu, zaś urząd – tym firmom!!!! Czyli urzędy zatrzymają sobie na koncie wyłudzone 4-krotnie większe pieniądze ZA DARMO, tylko dlatego że złodziejska PO uchwaliła taką ustawę i podpisał ja pan prezydent Bronisław Komorowski jako capo di tutti capi.

  Taką to „ekonomiczną” gospodarkę gojami prowadzi w Polsce mafia, która przyjęła dla zmyłki nazwę Platforma Obywatelska.

 227. jaszmija said

  Frontalny atak „polskich mediów” na Max TV – Mariusza Max Kolonko! Z zazdrości?

  Od kiedy prawda stała się towarem deficytowym we współczesnym medialnym świecie, powstała luka, którą Mariusz Max Kolonko wykorzystał tworząc Max TV. Jest jak magik, który zdradza swoje sztuczki ale to zaczyna się nie podobać kolegom po fachu, którzy wolą sztukę tworzenia iluzji zachować w tajemnicy. Niestety społeczeństwo staje się coraz bardziej świadome, iż fakty im przedstawiane w mass mediach są delikatnie mówiąc naciągane a rzetelność i obiektywność dziennikarzy w „polskich mediach” i nie tylko, pozostawia wiele do życzenia. Faktem jest, że ludzie coraz częściej odwracają się od mediów głównego nurtu i poszukują źródeł informacji alternatywnych. Wychodzimy z założenia, że ten proces będzie postępował w trybie geometrycznym a media, które prześpią ten moment po prostu znikną z przestrzeni publicznej.

  Jak widać Max otworzył przysłowiową „Puszkę Pandory” ściągając na siebie, krytykę niektórych polskich mediów, mówiąc wprost spotkał się z wyrafinowanym atakiem, szkalującym jego osobę a jego widzów sprowadzających do grupy skrajnie prawicowych gimnazjalnych oszołomów. Niestety cały zabieg obrócił się przeciwko agresorom, powodując ogólny bunt, widzów, fanów a obecnie już chyba dość sporego „ruchu społecznego” w Internecie. Interia wypuściła z pod swojego pióra artykuł pod tytułem „Max Kolonko sprzedaje tureckie dywany”, co ciekawe nie wiemy kto jest jego autorem, ponieważ na próżno nam szukać jego imienia i nazwiska pod tym czymś co zostało „wyrzygane na papier”, jesteśmy skłonni stwierdzić, iż była to praca zbiorcza całej redakcji, która pisze, cytujemy:

  „Dotarliśmy do materiałów, które nie pozostawiają prawie żadnych wątpliwości: Max Kolonko prowadzi stronę internetową, na której sprzedaje dywany we wzorach pochodzących z krajów muzułmańskich.”,

  „Max Kolonko, były dziennikarz telewizyjny, który obecnie broni świata cywilizacji zachodniej przed zalewem wojującego islamu (patrz: wideo poniżej), sprzedaje dywany perskie, tureckie i kaszmirskie.”,

  „Max Kolonko na zdjęciu z 2008 roku w kurtce, która mogła zostać wyprodukowana w kraju muzułmańskim”.

  Max stał się nagle „solą w oku” swojego środowiska zawodowego. Ciekawi nas powód takiego stanu rzeczy. Czy to po prostu najzwyklejsza zazdrość, czy chodzi o niepoprawność polityczną Maxa, a może przyczyna jest jeszcze inna? Niech każdy z czytelników postara się znaleźć odpowiedz według własnego sumienia. Najzabawniejsze w tej całej sytuacji jest to, iż działania Interii i Gazety.pl, spowodowały skutki przeciwne od zamierzonych i swoją drogą dziennikarze zrobili Max TV ogólnopolską kampanie reklamową całkiem za darmo. Po tych szkalujących artykułach masowo zaczęło przybywać nowych subskrybentów na kanale YouTUBE Maxa, a opinie użytkowników na portalach agresorów były dla ich autorów druzgocące. Przytoczymy kilka z nich:

  „Dzięki temu „atykułowi” wiem, że Kolonko jest niewygodny. Tym więcej i uważniej go posłucham.”,

  „Mówi jak jest i to was boli politpoprawne łajzy.”,

  „Szukają haka na Mariusza, bo zaczyna być bardzo popularny !”,

  „Na miłość boską, to chyba najgłupszy atak na kogoś jaki w życiu widziałem. Ja nie wiem, autor jest kretynem czy po prostu tak go polityczna poprawność przeżera, że nie wie o co mu chodzi? Kolonko atakuje islam? No i co? Czytałeś Panie autorze koran? Znasz prawo szariatu? Znasz statystyki z muzułmańskich dzielnic i krajów? Nie? To milcz, bo nic do dyskusji nie wnosisz. A Maxa obrażaj ile chcesz, ani to mój idol ani moja wyrocznia. Ale skoro mówi mądrze i głośno o tym, o czym inni milczą, to nie przejdę obojętnie obok tak żałosnej próby szykanowania. Bo żeby być chociażby hieną roku, zawistnym człowiekiem kreującym poglądy – to trzeba mieć klasę. A autor klasy to chyba żadnej nie skończył..”

  Gazeta.pl, poświęciła długi trzy stronicowy artykuł zatytułowany: Max Kolonko poszedł na wojnę z islamem i został nową gwiazdą internetu. „Mówię, jak jest”, w podobnym tonie tego z Interii, w którym to jest napisane i tu przytoczymy tylko jeden fragment wypowiedzi:

  „Węglarczyk o Kolonce: Monty Python dziennikarstwa

  – Kolonko to dla mnie Monty Python polskiego dziennikarstwa – stwierdza Bartosz Węglarczyk, obecnie zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”, wieloletni korespondent „Gazety Wyborczej” w USA. – Jest fenomenem samym w sobie. Jak go słucham w internecie, to przypomina mi się skecz, którego bohaterowie okładają się rybami.

  – Zazdroszczę mu PR i mocy przekazu, ale przede wszystkim zazdroszczę mu umiejętności kojarzenia faktów. Takiego czegoś nie posiada nikt w dziennikarstwie światowym. To niezwykła umiejętność prostego tłumaczenia – z jasnym początkiem i jeszcze jaśniejszym końcem – niezwykle skomplikowanych procesów – mówi Węglarczyk. Przewiduje, że wkrótce Kolonko zostanie ponownie gwiazdą stacji ogólnopolskich. – Każdy dziennikarz chciałby, żeby jego monolog obejrzało ponad 1 mln osób w internecie. Też bym chciał.

  Gdy pytam Węglarczyka o antymuzułmańskie tezy wygłaszane przez kolegę po fachu, mówi: – Od wielu lat odmawiam poważnego komentowania jego wypowiedzi. Ostatni raz zrobiłem to 12 lat temu, gdy jeszcze na antenie TVP wyliczył, kiedy Pentagon wyda rozkaz inwazji na Afganistan na podstawie tego, ile porcji jedzenia mieści się w plecaku amerykańskiego żołnierza.”

  A oto kilka wypowiedzi forumowiczów:

  „ktos sie dziwi? wystarczy obejrzeć Fakty TVN żeby się przekonać, że obecne media i newsy to raczej jakaś kpina z ludzi niż prawdziwe dziennikarstwo. propsy dla Maxa bo otwiera niektórym oczy…..nagle okazuje się, że świat nie wygląda tak pięknie i przyjemnie jak to ma miejsce w TVN.”,

  „Gdybyście uważniej słuchali tego co Mariusz Max Kolonko mówi to byście zrozumieli, że jego sukces jest bezpośrednim następstwem tego co robi m.in. Wyborcza i reszta tak zwanych mainstreamowych mediów.
  Waszą indolencję czy może niechęć do relacjonowania wydarzeń w sposób obiektywny.
  Wyłączanie komentarzy pod co bardziej kontrowersyjnymi informacjami, manipulowanie faktami czy czasami wręcz otwarte kłamstwa. Do tego setki błędów językowych i redagowanie strony przez jakiś idiotów.

  Dlatego też trzeba z niego zakpić i przedstawić go jako prawicowego oszołoma.

  Ciekawe kiedy zrozumiecie, że sukces Maxa Kolonki to w dużej mierze wasza sprawka ?”,

  „Jest gwiazda bo przypomniał jak powinno wyglądać dziennikarstwo. Pokazuje 2 strony medalu i mówi wprost, nie wycina niewygodnych fragmentów reportarzy i nie wrzuca tematów na zamówienie władzy. Ludzie przypomnieli sobie jak wygląda przekaz jakościowy, bez wymuskanych prezenterów i pięknego studia, bo ważna jest treść a nie towarzysz Lis czy Durczok lub Wojewódzki.”,

  „On w sumie nie robi nic nadzwyczajnego, tylko mówi jak jest. Natomiast niektórzy (a właściwie to nie „niektórzy”, a ogromna większość) w imię politycznej poprawności nazywają rzeczy nie po imieniu. Morderca już nie jest mordercą. Gwałciciel gwałcicielem itd. (o religii i innych drażliwych kwestiach, nie wspominając).”.

  Wszystko to trochę przypomina zabiegi jakie stosowano za czasów komuny, a podobno to już przeszłość?

  W wielu kwestiach można nie zgadzać się z Maxem, ale trzeba mu pogratulować tego, że jako pierwszy otworzył ścieżkę do tego aby stworzyć prawdziwe z krwi i kości alternatywne media społecznościowe. My to nazywamy „Internetową Telewizją Społecznościową”, gdzie to publiczność w dużej mierze decyduje o kształcie jej przekazu. To w połączeniu z talentem dziennikarskim Maxa i otwartością na sugestie jego widzów, wróży wielki sukces i wierzymy że taki osiągnie bacznie przyglądając się dalszym losom Max TV.

  Wiemy Jak Jest, dzięki Max TV.

  Źródło: http://pressview.de/info/poza-obiegiem/frontalny-atak-polskich-mediow-na-max-tv-mariusza-max-kolonko-z-zazdrosci.html

 228. bitwapodhastings said

  Panie, miej nas w swojej opiece.

 229. krzysztofm said

  Ad. 228

  „Panie, miej nas w swojej opiece.”

  – …. bo nam się nie chce! Panie, załatw to za nas! Bo nam się nie chce! – Modlitwa impotentów. 🙂

 230. krzysztofm said

  Ad. 221

  „To bydlę pełniące funkcje komendacja wojewódzkiego policji w Opolu było zapewne odpowiedzialne za dochodzenie i UMORZENIE dochodzenia w sprawie śmierci dra Dariusza Ratajczaka”

  – Zanim nazwiesz kogoś per „bydlę”, to się upewnij, że mu przed krytykowanym przez ciebie zachowaniem nie dano do zrozumienia, że jak nie będzie posłuszny, to NIE TYLKO ON będzie poszkodowany….

  Papierowy bohater…. k… mać….

  Nie bronę komendanta. Ale nie istnieje zrozumienie bez znajomości motywacji.;

  A bohaterów szukajcie w grobach.

 231. Ad. 220

  „Tona zlota w samochodzie wloskiego malzenstwa na granicy wlosko-szwajcarskiej znalazla policja.”

  – Złota? Sprawdzone przez Kubusia Puchatka? 🙂

 232. 166 bojkot TVN said

  230/Km

  Czy Km był uprzejmy sprawdzić, że rzeczony komendant nie ma nic wspólnego ze śmiercią i umorzeniem sprawy śmierci D.Ratajczaka?

  Bo internetowe oszołomy przekopiowują jak najęte następującą notkę;

  Generał Leszek Marzec jest lubuskim komendantem policji od jesieni 2008 r. Do Gorzowa przyjechał z Dolnego Śląska. Tam kierował miejską komendą w Wałbrzychu, potem był wiceszefem komendy wojewódzkiej we Wrocławiu (odpowiadał za kryminalnych). Jego awans na stanowisko komendanta wojewódzkiego policji łączono ze zmianami na stołku komendanta głównego. Pół roku wcześniej za sterami polskiej policji zasiadł serdeczny kolega Marca, ale i długoletni przełożony Andrzej Matejuk. Marzec trwał niezagrożony na swoim stanowisku przez ponad trzy lata. W listopadzie ub.r. otrzymał stopień generała. O nominację wnioskował oczywiście Matejuk, choć w ostatnim czasie lubuski garnizon obniżył loty. Z bardzo dobrej komendy stał się w krótkim czasie przeciętną. Powód? Zła polityka kadrowa komendanta, który stawiał tylko na „swoich” ludzi przy obsadzaniu wysokich stanowisk. Z lubuskiego garnizonu odeszło wielu specjalistów, którzy nie wierząc w awans odchodzili do innych komend czy na emeryturę. Marzec nie ma także dobrych notowań u samorządowców. Uchodzi za trudnego partnera. Tak było chociażby z dodatkowymi etatami dzielnicowych w Zielonej Górze. Gdy okazało się, że miasto płaci za standard, jaki Gorzów ma za darmo, prezydent napisał skargę do komendanta głównego i rozwiązał umowę z policją.
  Ciekawe?

  Czyli że w w czerwcu 2010 roku, kiedy D.Ratajczak został zamordowany przez kogoś (agenta tajnej służby tropikalnego państewka bliskowschodniego) ten człowiek był komendantem opolskiej policji.
  Masz coś jeszcze do dodania? Jeśli nie mógł pełnić swoich obowiązków, powinien podać powód do publicznej wiadomości i poprosić o przeniesienie

 233. Boydar said

  Fakt (bezsprzeczny) braku komentarzy Pana Gajowego, budzi mój Niepokój.

 234. Zerohero said

  A może to 2 weekendowe dni bez Internetu? To tylko na zdrowie wychodzi.

 235. Boydar said

  Wiesz Pan jak jest, od piątku cisza jakaś. Człowiek to już na zimne dmucha.

 236. Zerohero said

  Re 213,166 bojkot 166

  Jesteś wyjątkowo bezczelny typ.

  1. Co by nie mówić,to za Jelcyna kradli więcej. Tak kradli, że ludziom pół roku pensji nie płacono, okręty nie wychodziły w morze, a z Rosji mocarstwa uczyniły sobie wręcz pośmiewisko.
  2. Boris Niemcow był w rządzie Jelcyna
  3. Boris Niemcow jest Żydem

  Czyli parchaty złodziej, za którego kadencji kradziono na potęgę i mordowano dziennikarzy (tak, WTEDY mordowano całymi dziesiątkami a nie jak to twierdzi propaganda, że na zlecenie Putina) – taki człowiek z pozycji „demokraty” krytykuje korupcję obecnego rządu. Dobre 🙂

  Dobre sobie. Hucpa na całego. Proonuję jeszcze Julię Piterę uczynić symbolem dbałości o publiczne pieniądze, bo przecież tak pięknie gadałą o korupcji będąc w Transparency International.

  Przy okazji…To na portalu wpolityce pisali o możliwym desancie Specnazu na euro 2012. To też kiedyś linkowąłaś pisowska ofermo. Wiarygodność tego portalu jest zerowa, podobnie jak twoja.

  Z resztą łączenie w jednej głowie (środowisku) dwóch zarzutów:

  1. Katastrofalnej kleptokracji
  2. Imperializmu globalnego

  jest sprzecznością. Albo kleptokraja albo imperium. Nie można z patologicznie złodziejskego kraju o zaledwie 150 mln ludności uczynić mocarstwa. Chyba, że w propagandzie. Tam przeciwnik jest jednocześnie i potężny, i słaby. Jak postraszyć – potężny, jak obrzydzić – to słaby.

 237. Zerohero said

  Re Boydar

  Rozumiem niepokój, sam to zauważyłem. Gajowy przed opuszczeniem posterunku zwykle zapowiadał nieobecność. Mimo wszystko nie wymagałbym 100% dyspozycyjności, poza tym człowiek przecież nie będzie się ze wszystkiego spowiadał.

 238. Boydar said

  Tak, to prawda. Ale Gajówka, to nie jest zwykłe miejsce, a Gajowy, to nie zwykły Człowiek. W każdym bądź razie, nie z racji funkcji w społeczeństwie.
  Nic to, wszystko będzie dobrze, pozdrawiam i wracam do swoich dzieciaków.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: