Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Greg o Wolne tematy (39 – …
  Lily o Wolne tematy (39 – …
  Zbigi o Zmierzch kolosa na glinianych…
  Lily o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Zmierzch kolosa na glinianych…
  Boydar o Zmierzch kolosa na glinianych…
  Voodoosch o Znowu Kosowery!
  Krzysztof M o Puste hasła
  Boydar o Puste hasła
  zen o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Krzysztof M o Puste hasła
  adsenior o Zmierzch kolosa na glinianych…
  Crestone o Oni są wiarygodni…od 198…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Brazylijski Żyd broni Polaków przed oszczerczą kampanią nienawiści

Posted by Marucha w dniu 2013-06-05 (Środa)

Wywiad przeprowadzony przez Juliusza Osuchowskiego z Josephem Nichthauserem.

[Admin nie ma siły ani czasu, by poprawiać niechlujne (nie)używanie polskich liter.
Autentyczność wywiadu jest mocno wątpliwa. Jest on zapewne zmyślony.
]

Skąd, proszę Pana bierze się opinia, ze Polacy są antysemitami. Kto te opinie rozgłasza. Czy inaczej propaguje ja na cały świat?

Polska, proszę Pana …
Chodzi o to, ze myśmy im (nazistom) pomagali. Ja to powiedziałem dla telewizji brazylijskiej. Ja się nie boję nikogo. Szczególnie nie boję się Żydów. Jestem Żydem, umrę Żydem. Polska była jedynym z siedemnastu krajów, które naziści zajęli, republik, monarchii, który nie dostarczył ani jednego essesmana, ani dobrowolnie, choćby jednego żołnierza do Wehrmachtu. Wszystkie inne kraje dostarczyły.

Ukraińcy, Litwini – byli gorsi jak esesmani niemieccy. SS holenderskie – było jeszcze gorsze.

Dania – ten piękny kraj, który uratował prawie wszystkich swoich Żydów, dostarczał kontyngenty SS. Francja – była jedynym krajem z krajów okupowanych, w którym Żydów francuskich NIE wyaresztowali Niemcy. Zrobiła to policja francuska bez żadnego ponaglania i rozkazu niemieckiego. A nie mówi sie o tym jak myśmy, Żydzi pomogli nazistom nas zniszczyć.

W Oświęcimiu prawie wszyscy znajdujący się tam essesmani byli ranni i przysyłani z różnych frontów. Aby zagazować, a potem spalić, czasem 10 tysięcy, czasem 20 tysięcy ludzi dziennie, potrzeba było paręset osób aby przy tym strasznym procederze pracowali.

SS-mani prawie co dwa tygodnie wybierali spośród więźniów żydowskich mocnych, zdrowych mężczyzn, grupę trzystu do pięciuset ludzi, którzy byli przydzielani do pracy w krematoriach i komorach gazowych. Po trzech tygodniach taka grupa szła do komory gazowej, a esesmani wybierali nową.

Nigdy według mojej wiedzy i badań, ja do dnia dzisiejszego jeszcze badam problem Holokaustu, nie znalazłem żadnego przypadku, aby ktokolwiek, chociaż jeden Żyd powiedział – nie – ja nie będę pracował przy tym! Co ryzykował? – tylko tyle, że by go od razu zastrzelili. Ci wszyscy, co pracowali w tych komandach, wiedzieli że umrą, że nie będą do końca wojny pracować w krematorium, ładować trupy do pieców, czy wyrywać złote zęby z zagazowanych ludzkich zwłok i ładować je na wózki, aby dowieźć do krematorium.

Na polach pracowali Polacy, w fabrykach więcej pracowało Ukraińców, bo Polacy nie chcieli pracować solidnie i Niemcy nigdy nie wiedzieli, co oni wymyślą i zrobią im na złość. Żydów zmuszono oczywiście, aby pracowali w krematoriach i komorach gazowych! Ale można było nie chcieć! Chciało się uratować życie, tylko na jakieś dwa tygodnie?

Tak samo w gettach! Przecież Gettami administrowali Żydzi. Byli tam żydowskie władze, żydowska policja wykonująca polecenia niemieckie. To nie Polacy pomagali Niemcom wyznaczać Żydów do transportów – to robili Żydzi. To nie Polacy pilnowali niemieckiego porządku w gettach, ale Żydzi. Nie znam przypadku, aby Żydzi administrujący gettem, odmówili wykonania niemieckiego polecenia. Przecież za to groziło tylko zabicie i to tylko jednej osoby, a nie całej rodziny, jak groziło to Polakom za pomoc Żydowi, a Polacy to robili. Ja jak coś robię, to robię aż do końca i nic nie mówię, na co nie mam 100% dowodów. Ja mam tutaj dokument, który został opublikowany w prasie żydowskiej, tutaj, w Brazylii. W „Redzenia Judaika” – Żydzi amerykańscy nie zrobili prawie nic, aby ratować Żydów europejskich przed zagładą.

Ten, co to napisał, to nie był idiota – to był Żyd, który doskonale wiedział co i dlaczego pisze. Nazywał się Oskar Minc. On jeszcze żyje, jest na emeryturze. A co zrobiły inne rządy jeszcze przed 1939 rokiem? Anglicy zamknęli bramy. Delegacji żydowskiej, która udała się do Australii z prośbą o wpuszczenie tam Żydów europejskich, powiedziano, ze nie mają tam żadnych problemów rasowych i nie chcą ich też importować z Europy. Zamknęli drzwi dla Żydów.

A wie pan, który kraj otworzył swoje granice wtedy dla Żydów? Nie wie pan?

POLSKA, proszę pana.

Francja wpuściła nieliczną grupę uchodźców. Polska otworzyła zupełnie granice. Ja nie wiem, dlaczego dyplomacja Polska o tym zupełnie nie mówi. Jak nie wiedzą – to mogą mnie zawołać jako świadka.

Juliusz Osuchowski: Skąd, proszę Pana bierze się opinia, ze Polacy są antysemitami. Kto te opinie rozgłasza. Czy inaczej propaguje ja na cały świat?

Joseph Nitchthauser: Proszę Pana! Polski antysemityzm to jest straszne głupstwo. Ja tu wałcze z moimi żydami o to. Ja tu byłem przez osiem lat prezydentem Federacji Żydowskiej i zawsze z nimi walczyłem. Pokolenie które się tutaj urodziło, zostało nauczone przez swoich rodziców, którzy urodzili się w Polsce, ze Polak to antysemita.
Ja przeżyłem Oświęcim i inne obozy koncentracyjne, tylko dlatego, ze nauczyłem się spawać. Nauczyłem się od razu jak tylko mnie wzięli do obozu. Był to mały obóz na Górnym Śląsku niedaleko Katowic jakieś 50 kilometrów od nich i tam ja się nauczyłem spawać i acetylenem i elektrodami elektrycznymi. Ja lubiłem spawać, byłem dzieckiem, nie zdawałem sobie sprawy z tego, ze pracuje dla nazistów i to mnie chyba uratowało. Pracowałem do końca jako spawacz.

W Oświęcimiu było to komando 21, nazywało się „kraftwerke”, byli w nim tylko spawacze. Jakieś 300 ludzi, sami spawacze. Tego komanda nikt nie ruszał. Nigdy mnie nie bili, gdyby nie amerykańska bomba, która Amerykanie potraktowali fabrykę w której pracowało 98% więźniów, a podmuch wybuchu wyrzucił mnie na zewnątrz budynku i rozwalił mi uszy to i z wojny wyszedłem cało.

Chodzi o to, ze myśmy im (nazistom) pomagali. Ja to powiedziałem dla telewizji brazylijskiej. Ja się nie boje nikogo. Szczególnie nie boje się żydów. Jestem żydem, umrę żydem, mój ojciec był żydem; religii nie praktykuje żadnej, ale tez nie jestem ateista. Na drzwiach mam symbol żydowski, który maja na drzwiach wszyscy praktykujący żydzi, to na pamiątkę mojego ojca i matki, oni byli religijnymi, praktykującymi żydami.

Polska była jedynym z siedemnastu krajów, które naziści zajęli, republik, monarchii, który nie dostarczył ani jednego esesmana, ani dobrowolnie, choćby jednego żołnierza do Wehrmachtu.
Wszystkie inne kraje dostarczyły.

Ukraińcy – byli gorsi, jak esesmani niemieccy.
SS holenderskie – było jeszcze gorsze.
Dania – ten piękny kraj, który uratował prawie wszystkich swoich żydów, dostarczał kontyngenty SS.
Francja – była jedynym krajem z krajów okupowanych, w którym żydów francuskich, a było ich 400.000, nie wyaresztowali Niemcy. Zrobiła to policja francuska bez żadnego ponaglania i rozkazu niemieckiego. Znała ona wszystkie adresy i sami ich wyaresztowali. W Paryżu najpierw trzymano ich na welodromie De Wer skąd przewozili ich do Dani a z stamtąd, francuskie pociągi z francuska obsada zawoziły ich od Oświęcimia.

To, o czym się nie mówi, chyba jest ważniejsze, niz. to, o czym się mówi. A nie mówi się o tym jak myśmy, żydzi pomogli nazistom nas zniszczyć.

Jakieś dwa tygodnie temu zostałem zaproszony przez telewizje, aby właśnie mówić o tym. Zawiadomiłem kilka osób aby oglądali te moja pogadankę. W zasadzie bez żadnego specjalnego przygotowania opowiedziałem Brazylijczykom jak to było, co się naprawdę działo i co się stało. W Oświęcimiu nie było dość Niemców aby nas pilnować. Prawie wszyscy znajdujący się tam esesmani byli ranni i przysyłani z rożnych frontów. Aby zagazować, a potem spalić, czasem 10 tysięcy, czasem 20 tysięcy ludzi dziennie, potrzeba było paręset osób aby przy tym strasznym procederze pracowali. SS-mani prawie co dwa tygodnie wybierali spośród więźniów żydowskich mocnych, zdrowych mężczyzn, grupę trzystu do pięciuset ludzi, którzy byli przydzielani do pracy w krematoriach i komorach gazowych. Po trzech tygodniach taka grupa szła do komory gazowej, a esesmani wybierali nowa.

Nigdy według mojej wiedzy i badań, a ja do dnia dzisiejszego jeszcze badam problem Holokaustu, nie znalazłem żadnego przypadku, aby ktokolwiek, chociaż jeden żyd powiedział – nie – ja nie będę pracował przy tym! Co ryzykował? – tylko tyle, ze by go od razu zastrzelili. Umrzeć by musiał, albo zastrzelony, albo zagazowany, bo Niemcy oszczędzali kule.

Gdyby tak się stało, Niemcy nie mogli by tego zrobić, co zrobili. Po prostu nie mieli dosyć ludzi, by ta machina funkcjonowała, gdyby nie komanda żydowskie, które zaprzęgnięto do machiny śmierci.

Ci wszyscy, co pracowali w tych komandach, wiedzieli, ze umrą, ze nie będą do końca wojny pracować w krematorium, ładować trupy do pieców, czy wyrywać złote zęby z zagazowanych ludzkich zwlok i ladowac je na wozki, aby dowiezc do krematorium.
Niemcy nie mieli ludzi, nie mieli mezczyzn. Na polach pracowali Polacy, w fabrykach wiecej pracowalo Ukraincow, bo Polacy nie chcieli pracowac solidnie i Niemcy nigdy nie wiedzieli, co oni wymysla i zrobia im na zlosc.

Encyj – ci wszyscy: Amerykanie, Anglicy, Nowozelandczycy, Australijczycy – pracowali przy torach kolejowych, i tak dalej. Niemcow do pracy nie bylo, a do pilnowania tez malo. Zydow zmuszono oczywiscie, aby pracowali w krematoriach i komorach gazowych! Ale mozna bylo nie chciec! Chcialo sie uratowac zycie, tylko na jakies dwa tygodnie?

Tak samo w gettach! Przeciez Gettami administrowali zydzi. Byli tam zydowskie wladze, zydowska policja wykonujaca polecenia niemieckie. To nie Polacy pomagali Niemcom wyznaczac zydow do transportow – to robili zydzi. To nie Polacy pilnowali niemieckiego porzadku w gettach, ale zydzi.

Nie znam przypadku, aby zydzi administrujacy gettem, odmowili wykonania niemieckiego polecenia. Przeciez za to grozilo tylko zabicie i to tylko jednej osoby, a nie calej rodziny, jak grozilo to Polakom za pomoc zydowi, a Polacy to robili.
Zydzi amerykanscy wiedzieli doskonale, co sie dzieje z zydami europejskimi, zarowno przed 1939 rokiem jak i w czasie wojny. Ja jak cos robie, to robie az do konca i nic nie mowie, na co nie mam 100% dowodow. Ja mam tutaj dokument, ktory zostal opublikowany w prasie zydowskiej, tutaj, w Brazylii.

W „Redzenia Judaika” – to czasopismo jest drukowane w Sao Paulo – w tym to wlasnie pismie zostal dosc dyskretnie zreszta opublikowany artykul glownego jej redaktora, w ktorym napisal on, ze zydzi amerykanscy nie zrobili prawie nic, aby ratowac zydow europejskich przed zaglada. Powod? Obawiali sie konkurencji przy pracy. Ten, co to napisal, to nie byl idiota – to byl zyd, ktory doskonale wiedzial co i dlaczego pisze. Nazywal sie Oskar Minc. On jeszcze zyje, jest na emeryturze.

A co zrobily inne rzady jeszcze przed 1939 rokiem?
Anglicy zamkneli bramy.
Delegacji zydowskiej, ktora udala sie do Australii z prosba o wpuszczenie tam zydow europejskich, powiedziano, ze nie maja tam zadnych problemow rasowych i nie chca ich tez importowac z Europy. Zamkneli drzwi dla zydow.

A wie pan, ktory kraj otworzyl swoje granice wtedy dla zydow? Nie wie pan? POLSKA, prosze pana. Ja jestem swiadkiem, jak bylo w tym malenkim miasteczku Andrychowie. Wie pan gdzie jest Andrychow?

Juliusz Osuchowski: Naturalnie, ze wiem.

Joseph Nitchthauser: Tak? Dzisiaj jest to duze miasto. Przed wojna bylo to male miasteczko 5.000 mieszkancow. Tam prosze pana nic nie bylo. Byla tylko taka fabryczka Bracia Czeczowiczka. Andrychow wowczas byl niedaleko granicy. Pewnego dnia zobaczylismy, jakies trzy, cztery miesiace przed wybuchem wojny, furmanki, ktore jechaly na Wadowice. Niektore zatrzymaly sie w Andrychowie. Byli to zydzi niemieccy, ktorym jeszcze Hitler zezwolil opuscic teren niemiecki i udac sie, gdzie tylko chca. Wtedy Francja wpuscila nieliczna grupe uchodzcow. Polska otworzyla zupelnie granice. Ja nie wiem, dlaczego dyplomacja Polska o tym zupelnie nie mowi. Jak nie wiedza – to moga mnie zawolac jako swiadka. Ja z tymi zydami niemieckimi rozmawialem. Ja juz wtedy mowilem calkiem niezle po niemiecku.

Moj ojciec urodzil sie w Niemczech pod Gliwicami i w domu z dziecmi mowil po polsku i po niemiecku, tak jak prawie wszedzie na Slasku. Ludzie miedzy soba mowili troche po polsku, troche po niemiecku.

Juliusz Osuchowski: Pare lat temu w Waszyngtonie zostalo otwarte muzeum Holokaustu zydow w czasie drugiej wojny swiatowej w Europie. Jeden z moich znajomych nazwal je Muzeum Wstydu zydow amerykanskich.

Joseph Nitchthauser: Swiete slowa, prosze Pana. To jest naprawde muzeum wielkiego wstydu zydow z USA. Ludzie, ktorzy nic nie zrobili, aby pomoc innym ludziom, zwlaszcza, gdy trzeba bylo ratowac zycie ludzkie, najchetniej obwiniaja innych o grzech zaniechania. Tak, innych! Bardzo latwo jest pokazac na innych i ich obwinic, nie mowiac nic o sobie, lub o swej rodzinie. Dzis w USA zydzi chca zapomniec, chce sie sie wybielic srodowisko tamtejszych zydow od grzechu zaniechania w stosunku do ich braci w ogarnietej straszna wojna Europie. Bardzo jest wygodna pozycja do obrony podnoszenie krzyku o antysemityzm.

Byl Pan moze w Izraelu?

Juliusz Osuchowski: Nie

Joseph Nitchthuser: A to szkoda. W Jerozolimie jest slynne muzeum zwane Jad Ba Sen. Obok tego muzeum jest taka aleja gdzie sa drzewa. Na kazdym drzewie jest tabliczka. Na tabliczkach sa nazwiska rodzin i ludzi nie-zydow, ktorzy w czasie okupacji uratowali zycie zydom. I wie Pan co? Tam sa prawie tylko polskie nazwiska! Tam stoja te tabliczki. Do dzisiejszego dnia nikt ich nie wyciagnal. A zydow w Polsce bylo duzo, w niektorych miasteczkach bylo ich prawie 90%, a calym kraju w gruncie rzeczy to wynosilo w stosunku do calej ludnosci jakies 15%.

Jak sobie mozna wyobrazic Francje ktora ma jakies 60 milionow ludzi. Dzisiaj zydow we Francji jest niewielu, a jak wielki jest tam antysemityzm obecnie. Wystarczy tylko maly ogien z zapalki, aby wybuchla rasistowska awantura. A co by bylo jak by tam teraz bylo 15% zydow, tak jak w Polsce przed wojna. To znaczy ile? 9 milionow zydow we Francji.

Nikt ze srodowiska zydow w USA slowem nie wspomina o tym, ze Polska byla jedynym krajem na swiecie, gdzie zyd mieszkajacy, urodzony w niej, nie byl zmuszany do mowienia po polsku. Nie bylo nawet takiego prawa, ktore zobowiazywaloby zyda do znania oficjalnego jezyka, jakim byl jezyk polski.

Wiec gdzie ten antysemityzm polski? Prosze pomyslec o wolnej republikanskiej Francji, w ktorej okolo 15% ludzi nie mowilo by po francusku. Czy w kolebce wolnosci, USA gdzie 15% obywateli nie mowilo by po angielsku, czy o Brazylii. Ludzie mowia, ale nie wiedza o czym mowia, nie rozumieja slowa antysemityzm, swoje slabosci przypisuja innym: to nie my, to oni.

W Brazylii jest dyskryminacja w stosunku do czarnych, bo widzi sie ich inna skore. Nie wolno tu jednak nikomu powiedziec np. „ty jestes zydem parszywym”. Jest prawo, ja ksiazke z nim mam tutaj na biurku, kto je lamie idzie od razu do wiezienia – mowi Joseph Nitchthauser w obszernym wywiadzie udzielonym panu Juliuszowi Osuchowskiemu. – Nie ma w takim wypadku „habeas corpus”, czyli wypuszczenia za kaucja. Ryzykuje sie od dwoch do pieciu lat wiezienia, ale w wielu wypadkach to tylko teoria.

Naturalnie prawnie dyskryminacja i rasizm jest tu zabroniony, ale faktycznie on jest, na szczescie, nie wszedzie. Dyskryminacja w stosunku do zydow jest slaba, bo oni tu juz nie sa handlarzami. Jednak sa przypadku i nietolerancji w stosunku do zydow.

A dlaczego o to pytalem w telewizji? Ja sie zapytalem w telewizji, kim jest Dawid Wilbernstain, ktory jest mezem corki naszego prezydenta F. H. Cardozo. Czy byle jaki zyd w Polsce nazywal sie Dawid Wilbernstain? Ten ziec naszego prezydenta ma ladna gebe, wyglada jak aktor filmowy, jemu nikt nie odwazy sie powiedziec, ze jest zydem.

Ja rzadko mowie po polsku, bo obecnie tu w Belo Horizonte jest bardzo malo Polakow. Mowie tak jak mowie do dzisiejszego dnia, to miedzy innymi dlatego, ze przez dlugi czas tlumaczylem dla wojska. Jak Ojciec Swiety Jan Pawel II objal pontyfikat w Watykanie, to wtedy II sekcja wojska, ta anty-szpiegowska zaczela mu posylac wiadomosci o sytuacji kosciola w Brazylii. Ale Ojciec Swiety nie odpowiadal. Pewnego dnia zwrocili sie do mnie.

Ja publikowalem tutaj w gazecie, ze dostalem blogoslawienstwo od Ojca Swietego. To jest inna historia, bo moja siostra nieboszczka byla jego kolezanka. Tylko ja sie urodzilem w Bielsku, a cala moja rodzina jest z Wadowic. Moja siostra, ktora zmarla cztery lata temu, byla kolezanka Ojca Swietego. Ona urodzona byla w 1920 roku w grudniu, a Ojciec Swiety w 1920 roku w maju. A w Wadowicach wtedy byla tylko jedna szkola podstawowa wiec oni chodzili do niej razem do jednej klasy. Pewnego dnia ja napisalem do Ojca Swietego, bo siostra nie chciala, wstydzila sie. Napisalem, ze moja siostra Fela byla kolezanka Waszej Swiatobliwosci. W miesiac potem otrzymalem odpowiedz. W jakiej postaci? Fotografii w kolorach, mam ja tam na scianie nad biurkiem w pokoju gdzie daje lekcje. Jest to podobizna Ojca Swietego, a z tylu wlasna reka napisane blogoslawienstwo – „Niech was Bog Wszechmogacy blogoslawi w Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego Amen” – Jan Pawel II.

Ja mam przyjaciela do dnia dzisiejszego tu w naszej gazecie, patrz – powiedzialem – dostalem blogoslawienstwo od Ojca Swietego. No to ja to opublikuje. No i opublikowal. Wojsko to przeczytalo. Pewnego dnia dostalem zaproszenie, zeby do nich przyjsc do czwartego pulku piechoty. Tam poprosili mnie o tlumaczenie jednej stronicy. Oni dali takie krotkie wiadomosci o kosciele w calej Brazylii. To bylo dla mnie zupelnie latwe. Przetlumaczylem, a oni poslali. Otrzymali odpowiedz po raz pierwszy, ale po polsku, podpisana przez ksiedza Dziwisza. Czy go Pan zna?

Juliusz Osuchowski: Tak, wiem kto to jest, ale nie znam go osobiscie.

Joseph Nitchthauser: A ja go znam osobiscie. On mnie zaprowadzil pozniej, jak sie ozenilem, moja pierwsza zona zmarla, to sie ozenilem z Marta. I zrobilem jej niespodzianke. Pojedziemy do Europy – powiedzialem – i zostaniemy przyjeci przez Ojca Swietego. Jest tu fotografia. Tak, widzialem ja. Byla to dla nas tylko audiencja, ale tak sie tam cos podzialo. Ksiadz Dziwisz powiedzial: no, dzisiaj jeszcze musze przyjac wiecej ludzi, przyjda jeszcze trzy parki i one beda razem z wami. I przyszli, ale Ojciec Swiety mowil tylko ze mna. Po polsku! A pozniej ksiadz Dziwisz nas odprowadzil z biblioteki Ojca Swietego az na sam dol. Tam pocalowalem go w reke. Bylo bardzo ladnie.

Ostatnio publikowali tutaj dokument, ze Watykan prosi o przebaczenie i tak dalej, ze katolicyzm nie zrobil dosyc dla zydow. Ja uwazam, ze nawet nie potrzebowali isc tak daleko. Nikt nie mogl nic zrobic dla zydow. Nikt! To byla ta tragedia. Nikt, ani Ojciec Swiety, ani ksieza, ani nikt. Pomimo wszystko jednak robili. Ja nie rozumiem, dlaczego Watykan musial prosic o przebaczenie? Przede wszystkim Papiez Pius XII zrobil co mogl. Jesli by zrobil wiecej, to by poslano tam dwoch esessmanow i by go tam zastrzelili w Watykanie i nikt by nawet nie gwizdnal. Nikt by nic nie mogl zrobic.

Tu, w Belo Horizonte, jest jedna rodzina, zreszta bardzo starych ludzi, zydow niemieckich, ktorzy uciekli z Niemiec, przeszli do Wloch i w 1942 roku, w pelnej wojnie, otrzymali paszporty Watykanu i przyjechali do Brazylii. W pelnej wojnie, prosze Pana! Tutaj mieszkaja, a w Sao Paulo jest wiele takich rodzin. Slyszal Pan na pewno o swietym Maksymilianie Kolbe? Ja zostalem przywieziony do Oswiecimia w cztery miesiace po jego smierci. Jeszcze sie duzo mowilo o nim. Ja juz trzy razy bylem w telewizji i trzy razy opowiadalem o swietym Maksymilianie Kolbe. Zawsze bylem przejety tym. Nie moglem zrozumiec, jak mozna sie poswiecic tak dalece za drugiego czlowieka, ktorego nawet nie znal. On tylko slyszal, ze ten porucznik powiedzial „o, moja zona, moje dzieci”, bo zostal wyznaczony zeby poszedl do tej celi glodowej. A ksiadz Kolbe wyszedl z szeregu, nie? I powiedzial: „Ja chce isc”. I poszedl.

Ja otrzymalem dokumenty – z Polski dokumenty, z Niepokalanowa – gdzie sie przypuszcza, dlaczego on zostal zaaresztowany. Bo zostal zaaresztowany calkiem zwyczajnie przez gestapo. Przyjechali do klasztoru i zabrali go. Najpierw poslali go do Pawiaka w Warszawie, a potem do Oswiecimia. Wiec miedzy innymi przypuszcza sie, ze ofiarowali mu obywatelstwo niemieckie, przypuszczajac ze Kolbe jest pochodzenia niemieckiego. Oni nie przyjal. W swoich kazaniach on zawsze dawal do zrozumienia, bo byl czlowiekiem bardzo inteligentnym, ze to nie jest w porzadku to co robia z Polakami, zydami i innymi narodami nazisci. On dal osobiscie rozkaz, polecenie – o czym duzo Polakow nie wie do dnia dzisiejszego, ja to mowie nie od siebie, ja mam dokumenty – aby otworzyc drzwi wszystkich klasztorow reguly franciszkanskiej, on byl franciszkaninem, aby przyjac Polakow i zydow, ktorzy zostali przez nazistow wyrzuceni z Pomorza. Jak on dal ten rozkaz, to w miesiac potem przyjechalo po niego auto i tak sie skonczylo.

No to jak mozna mowic, ze nie pomagali. Nawet Francuzi, ktorzy sami wydali Niemcom wszystkich swoich zydow, pomagali. Nie na tyle co Polacy, ale pomagali. Dzisiejszy arcybiskup Paryza, od ktorego tutaj mam list, zaraz go pokaze, Jan Maria Lustinger urodzony jest we Francji, ale jego rodzice byli zydami z Bielska, z mojego miasteczka. Miasteczka, w ktorym ja sie urodzilem. Oni pojechali do Francji juz w 1925 roku. Dzisiejszy Kardynal Lustiger urodzil sie w 1926 roku i cala jego rodzina i on tez byli normalnymi zydami. Nie wszyscy we Francji byli i sa radzi z tej Papieskiej decyzji.

Po wkroczeniu Niemcow do Francji, Francuzi zlapali jego rodzicow. Lustigera i jego starszego brata nie zlapali, gdyz schowali sie oni gdzies w piwnicy. Obu tych chlopcow – to byly prawie ze jeszcze dzieci – wzieli dobrzy ludzie do gor nad granice ze Szwajcaria i tam uratowali sie u gorali francuskich. W miedzyczasie Lustiger poprosil o chrzest. Przechrzcil sie na katolicyzm, jego brat nie. Jak skonczyl 16-16 lat powiedzial: „ja chce byc ksiedzem”. I dzisiaj jest kardynalem. Brat jego jest w Izraelu, mieszka w jednym kibucu. Nie wszyscy we Francji byli i sa radzi z tej Papieskiej decyzji. Ale nie mozna bylo ratowac. Za ratowanie zyda, za danie mu talerza zupy, na terenie tylko Polski, jezeli Niemiec zlapal, mogl zastrzelic, od razu na miejscu i zyda i Polaka jezeli chcial. Oni mieli wladze nad smiercia i nad zyciem we wszystkich panstwach, ktore oni zajeli. Oni byli wszechwladni. Tak, ze nie bylo mozliwosci, trzeba bylo miec bardzo duzo odwagi, zeby pomoc zydowi.

Polske i Polakow zawsze bronie, bo tak mnie rodzice nauczyli. I tak jak analizowalem dzisiaj, a mam na karku juz siedemdziesiat lat. Nie zmienilem opinii, bo wiem, ze jest wielka niesprawiedliwoscia jezeli mowi sie tak zle o Polakach.

Juliusz Osuchowski: Kim byli Pana Rodzice?

Joseph Nitchthauser: Moj ojciec mial furmanke i sanie i dwa konie. Jezdzil do Jaworzna do kopalni. Bral tam wegle zapakowane w worki, nie sprzedawal ich, tylko rozwozil. Nie tylko dla zydow, ale tez dla Polakow. I z tego utrzymywal cala rodzine – bardzo marnie.

Juliusz Osuchowski: Ten prosty czlowiek, woznica, Pana Ojciec, polski zyd nauczyl Pana patriotyzmu polskiego?

Joseph Nitchthauser: Tak. Mial brode nie taka dluga, ale taka jak ja. Ja mam brode nie dlatego, ze jestem zydem. Dwa lata temu pracowalem na rzecz jednego kandydata na burmistrza miasta w czasie wyborow. Wtedy wszyscy w naszym komitecie zapuscili brody, bo nasz kandydat nosil brode. Moge powiedziec, ze moj ojciec byl dosc poboznym zydem. Chodzil do boznicy – w kazda sobote rano. I bral mnie za reke, bral mojego brata, bylo nas piecioro, trzech synow i dwie corki, i prowadzil do boznicy. Ojciec nigdy nam nie mowil, ze mamy zle mowic o Polsce. On nam zawsze mowil, ze tu w Polsce, jest nasze miejsce i my mamy szanowac ten kraj.

Moj brat sluzyl w wojsku polskim w 1939 roku. Gdy wojna wybuchla, znalazl sie na najpierwszej linii frontu, bo sluzyl na samej granicy z Niemcami. Przeszedl z wojskiem cala kampanie wrzesniowa. On byl dobrym polskim podoficerem. Zginal w gettcie w Tarnowie wraz ze swa zona. Do naszego domu przychodzili sasiedzi i razem z ojcem pili. Oni, Polacy, wiecej rozmawiali z nim po niemiecku niz po polsku. Rozmawiali o wszystkim. O tym, co sie dzialo wokol nas i o sprawach waznych. Ja ubostwialem przysluchiwac sie tym rozmowom. Zawsze wracam pamiecia do domu mojego ojca i zawsze chcialem to co zostalo z mojego dziecinstwa tam pokazac mojej corce.

Jak uskladalem troche pieniedzy, a moja corka wtedy studiowala w Anglii, ona miala 18 lat. Pojechalem do Anglii, zabralem ja i powiedzialem: „zobaczysz gdzie twoi dziadkowie mieszkali”.Ona miala tydzien wakacji na uniwersytecie w Cambridge. Zawiozlem ja wszedzie, gdzie ja spedzilem moje dziecinstwo i gdzie zyla cala moja rodzina. Zydowska rodzina, ktora bardzo kochala i szanowala Polske i Polakow. To bylo bardzo wzruszajace byc tam skad wyszedlem i spotkac sie po latach ze znajomymi, ktorzy jeszcze w tych miejscach sie znalezli. To bylo wielkie przezycie, a oni wszyscy byli tacy serdeczni i tak bliscy, tak bardzo goscinni – prawdziwi starzy znajomi – Polacy.

01.06.2013r.
http://www.w-sercu-polska.org
http://www.rodaknet.com/

Komentarzy 26 do “Brazylijski Żyd broni Polaków przed oszczerczą kampanią nienawiści”

 1. rafal said

  Ostatnio zyd szechter michnik-stwierdzil ze pochodzi od innej maply niz jego przeciwnicy,tzn,ze robi z siebie nadmalpe-wyszlo szydlo z worka,traktuje Polakowjako miej wartosciowqy narod,a te stado baranow kupuje jego gazety z jego stajni agorowkiej.sami sobie jestesmy winni.nie kupowaliby,nieogkadaliby,,to samo urbana tygodnik.ale jest wolnosc.mamy wybor,wolna wole.dokonujemy codziennie wyborow.wiec czasami sie zastanawiam,czy walka naszych przodkow nie poszla na marne,dzis gdyby przyszlo mi wal
  Czy zamoja ojczyzne i narod,nie wie czy najpierw nie posprzatal bym wrogow wewnetrznych.

 2. Dewiant said

  Z tego co pamietam zostalo to juz udowodnione ze nie bylo zadnych komor gazowych. …..tak zwany cyklon B moze co najwyzej sluzuc do odwszawiania….. Nastepnie oslawione zeby… zloto jako miekki metal do tego calkowicie sie nie nadaje wiec nastepna legenda dla oglupienia gojow.
  Po doczytaniu do tego momentu o tych slawnych komorach i zlotych zebach dalem sobie spokuj bo szkoda mojego czasu.

  Pozdrawiam myslacych.

  Czy Dewiant nie słyszał, że złote zęby nie są robione z czystego złota, lecz ze złotego stopu?
  Co ja w takim razie widziałem w czasach PRL-u u setek ludzi? Co do tej pory używane jest w dentystyce, acz nie z przodu?
  Admin

 3. AlexSailor said

  @Dewiant

  Widać niemiecka polityka historyczna odnosi niezwykłe sukcesy.
  Nikt nigdzie nie udowodnił, że nie było komór gazowych.
  Wręcz przeciwnie – świadkowie w liczbie i różnorodności niemożliwej do podważenia stwierdzają,
  że w obozach koncentracyjnych gazowano ludzi na wielką skalę oraz, że widzieli na własne oczy komory lub gazowanie.
  Podobnie, swojego czasu, skundlone wymiociny narodu polskiego udowadniały, że Niemcy nie robili mydła z ludzi.
  Na szczęście do dziś pozostały resztki tego mydła, zeznania świadków, a ponadto oświadczenie polskich badaczy, że istniejące do dziś mydło zostało zrobione z ludzkiego tłuszczu.

  Poza tym, jakim idiotą trzeba być, by nie wiedzieć, że złoto dentystyczne to stop różnych metali, dość twardy, by zastąpić zęby.
  Czego dowodem są zęby wstawiane jeszcze niedawno w Rosji.

  Z ciekawszych rzeczy należy przypomnieć doświadczenia medyczne, z których owoców do dziś korzystają koncerny farmaceutyczne, przeprowadzane ze szczególnym sadyzmem.

 4. rafal said

  Ten przedruk powinien byc pokazywany w publicznej tv-jako kontrargument dla wypocin grossowskich. i niemieckich obecnych filmow.

 5. AlexSailor said

  @Ralf

  To tylko rąbek prawdy. Całej nikt nie odważy się powiedzieć, ba nawet mało kto odważy się o niej pomyśleć.
  Nie będę kwestionował wypowiedzi tego, prawdopodobnie porządnego i uczciwego człowieka.
  Jest ona jednak subiektywna i prezentuje niepolski punkt widzenia, choć oczywiście bliższy niż inne brednie rozpowszechniane o Polsce i Polakach po świecie.

 6. walerianda said

  Nie życzę sobie i nie pozwolę aby nie wolno mi było wyrażać opinii i nakazowo obdarzać potomków sadystycznych zbrodniarzy szczególną troską i to pod groźbą prawną. Ja mówię tak. Albo jesteś Polakiem żydowskiego pochodzenia i służysz mojej Ojczyźnie, Polsce albo won z mojego kraju. Won do swojej Ziemi Objecanej zagarniętej agresją militarną. WON. Gościna się skończyła i ich wyłudzenia oraz fałszywe obligacje. To oni nam sąwinni Morale i w finansach MLD. dolarów za zniszczoną gospodarkę w ostatnim ćwierćwieczu.

 7. wwwulkan said

  Ten wpis był u astromarii.
  W komentarzach zakwestionowano prawdziwość tego wywiadu i osoby Josepha Nitchthausera.
  W tym komentarzu jest takie podsumowanie:
  http://astromaria.wordpress.com/2013/05/23/brazylijski-zyd-broni-polakow-przed-oszczercza-kampania-nienawisci-2/comment-page-1/#comment-49032

 8. rafal said

  Walerianda-jestm tego samgo zdania-Polakom,ktorzy szkaluja wlasna ojczyzne. I narod tez won!,,,,,!!!!!!!!

 9. Pokrzywa said

  @3

  Co by nie mówić trzeba pamiętać, że z zewnątrz i wewnątrz Oświęcimia rządzili żydzi. Obóz w Oświęcimiu nie został zbudowany przez hitlerowców tylko powstał z połączenia koncernów; niemieckiego (czytaj żydowskiego) IG Farben i amerykańskiego Standard Oil Company (SOC) (też rządzili w nim żydzi), którego współudziałowcem był m.in. żyd Dawid Rockefeler i żydowski kapitał (zrabowany gojom). Dawid Rockefeler był też założycielem powojennej Komisji Trójstronnej.- Trilaterale- Obok Klubu Bildberger. Za pieniądze żydowskich bankierów konstruktorzy z SOC zaprojektowali i zbudowali komory gazowe a Cyklon „B” wynalazł Noblista żyd niemiecki Fritz Haber. Sztab Hitlera składał się z samych prawie żydów, lub pochodzenia żydowskiego. Nie mówiąc o 250.000 żydów służących w armii hitlerowskiej. To piekło stworzyli żydzi żydom (rozgrywka sefardyjczyków z aszkenazimi), no i oczywiście innym narodom, i oni są za to odpowiedzialni a nie goje, którzy nic nie mieli do powiedzenia. Oni finansowali wszystkie wojny i rewolucje w celu przejęcia władzy nad światem. Biedniejsi żydzi aszkenazyjscy nie byli po prostu potrzebni GLOBALISTOM, czyli żydostwu chcącemu przejąć władzę nad światem. No i oczywiście zaplanowano firmę HOLOKAU$T, Żyd musi zarabiać. Poczytajcie pamiętniki Emanuela Rngelbluma. Nie trwajcie ludzie w stale zakłamywanej na potrzeby żydostwa historii.
  A przekonacie się, że wszelkie zawieruchy na świecie do tej pory wywoływało żydostwo w celu przejęcia nad nami władzy. Nadchodzi tzw. NWO w którym oni będą rządzić a my pójdziemy do kasacji, którą już prowadzą: gmo, szczepienia, aborcja, zboczenia, multikulti, chemtrais, fluor, i inne…

  Statystyki: We wszystkich wojnach i rewolucjach, które żydostwo wywołało w XX wieku na świecie, zginęło około 200.000.000 ludzi, głównie goi, w tym (naciągnięte) 6 milionów żydów czyli 3%. I o czym tu mowa?

  Zresztą prawdziwych żydów już prawie nie ma. Rządzi teraz chazarska dzicz. 97%, która przeszła na judaizm za panowania Bulana. Kiedy to chazaria istniała między Morzem Czarnym a Morzem Kaspijskim. Oni nie pochodzą od Sema – więc skąd antysemityzm? (wymysł tępego żydowskiego łba na doraźne prostackie potrzeby) Prawdziwi żydzi pochodzący od Izraelitów są nawet w Izraelu nawet dyskryminowani.

 10. Kar said

  .eee tam to jakis podstawiony Polak robi za Zyda i stad te glaskanie z wlosem

 11. Dewiant said

  @AlexSailor

  No jeszcze kolega zapomnial dodac te magiczne 6 milionow …..

  Komor gazowych nie bylo jest to udowodnione przez komisje ze stanow zjednoczonych zaraz po wojnie.
  Cyklon B uzywany podobno w tych komorach lub spaliny z diesla uzywane w ”komorach” nikogo nie moga zabic no chyba po okolo 3 do 4 godzinach i w niesamowtym stezeniu niemozliwym do uzyskania w polowych warunkach.
  Zlote zeby to cjanek tytanu i inne stopy metali odpowiednia twarde i niescieralne oczywiscie kolor zloty….
  ale nie wszystko zloto co sie swieci…
  w czasie wojny zginelo miedzy 200 -300 tys zydow takie sa oficjalne dane czerwonego krzyza wiekszosc zmarla z wycienczenia i na tyfus, czerwonke.

  Widze ze swiecka religia holokaustu dziala bardzo dobrze….

 12. antka kobity szwagra brat said

  ….
  Talmud szczególnie definiuje wszystkich, którzy nie są żydami, jako nie-ludzkie zwierzęta. …
  http://zbawienie.com/talmud.htm

  …zwruszające – aż sie posmarkałem…

  cyt…W Oświęcimiu prawie wszyscy znajdujący się tam essesmani byli ranni i przysyłani z różnych frontów. Aby zagazować, a potem spalić, czasem 10 tysięcy, czasem 20 tysięcy ludzi dziennie, potrzeba było paręset osób aby przy tym strasznym procederze pracowali…..

  …dr.Ratajczak – w swojej pracy pytał /za to został zamordowany!!/ -co sie stało z 3 mln żydów?/ – kiedy zmniejszono ich cyfre z 4 – na 1mln….”szczyt” recyklingu – odzyskali z mydła….

  …Czerwony Krzyz -… http://just-another-inside-job.blogspot.co.uk/2007/06/official-records-from-international-red.html

  …ciekawostka….

  mogłbym tak jeszcze…i jeszcze…

 13. Re: Artykul…
  Nastepny „szprawiedliwy” i”prawdomowny” zyd…od siedmiu bolesci…z „komorami gazowymi”, z „cyklonem „B”…i z „20 tysiacami dziennie…”…
  (Jesli byly faktycznie te komory i ten „morderczy” cyklon „B”, to dlaczego lub w jakim celu zydowskie osrodki „mass mediow” falszowaly zdjecia, filmy i niedopuszczaly do konfrontacji faktow z zydowska legenda w sadzie???) – (historykow, chemikow i innych)

  A czy przypadkiem „Austwitz” to nie byl swego rodzaju (w swym zalozeniu) urzedem „imigracyjnym” dla zmian (wymiany) dokumentow z zydowskich na: polskie, rosyjskie, ukrainskie i inne „potrzebne” do funkcjonowania wsrod „gojow” po wojnie???

  =========================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 14. Marucha said

  Dla pełnego obrazu załączam kopię komentarza nr 99 z witryny Astromarii.
  http://astromaria.wordpress.com/2013/05/23/brazylijski-zyd-broni-polakow-przed-oszczercza-kampania-nienawisci-2/comment-page-1/#comment-49032

  akayayallah powiedział/a

  04/06/2013 @ 17:28

  Zadałam sobie trud przeczytania całości wątku. Nie miałam ochoty komentować, widząc jak mocne efekty uboczne wywołał ten post, ale zdecydowałam przyjrzeć się kilku rzeczom

  Wątpliwości po przeczytaniu

  1. Federacja żydowska to po portugalsku “Federaçao Judaica / Israelita”; skoro Joseph Nitchthauser mówi w wywiadzie że był prezydentem takiego ciała, powinna być o nim wzmianka, choćby jedna, właśnie w tym języku, tymczasem stare dobre google wyrzucają wyniki dotyczące “Federaçao Judaica / Israelita” w różnych miejscach – Parana, Sao Paulo, Rio de Janeiro, Minas Gerais… ale w połączeniu z nazwiskiem Joseph Nitchthauser brak wyników

  2. również próba wyszukania samego nazwiska “prezesa” (8 lat to długi czas prezesowania) w języku portugalskim spełza na niczym, można znaleźć info w zasadzie tylko po polsku, ale po portugalsku czy hiszpańsku a nawet po angielsku nie ma nic. To według mnie dziwne.
  Wygląda na to, że Joseph Nitchthauser pojawia się tylko w kontekście tego wywiadu a informacje o nim, miejscu zamieszkania czy działalności nie istnieją. Zjawa?

  3. Osuchowski, dziennikarz, nie podaje żadnych namiarów, aby uwiarygodnić swojego rozmówcę ???
  może się mylę, ale pracowałam w prasie wiele lat i taki “wywiad” by nie przeszedł, tym bardziej, że nie ma powodu, by ukrywał swojego “informatora”

  4. brak w google choćby wzmianki o wspomnianym przez Nitchthausera czasopiśmie Redzenia Judaika

  5. Nitchthauser w wywiadzie mówi że ma 70 lat “mam na karku już siedemdziesiąt lat” i pracował w obozie: “Ja przeżyłem Oświęcim i inne obozy koncentracyjne (które???) tylko dlatego, że nauczyłem się spawać”

  Osuchowski pracował jako działacz środowisk polonijnych Ameryki Południowej, poza Polską był w latach 1999-2002

  pierwsze ślady wywiadu pojawiają się w internecie w 2008 (rok po śmierci dziennikarza)
  jeśli więc wywiad jest z lat 1999-2002, co wielce prawdopodobne można łatwo policzyć….

  Domniemanie
  2000 – Joseph Nitchthauser ma 70 lat
  1930 – prawdopodobny rok urodzenia (2000 – 70 = 1930)
  pracując w obozie jako spawacz (np. w 1940 – mówi, że nauczył się jak tylko wzięli go do obozu) miał mniej więcej 10 lat

  trochę mało, ale może zatrudniano w obozach koncentracyjnych 10-letnich spawaczy…. nie wiem

  6. na stronie organizacji Federaçao Israelita podanej przez niereligijną nie istnieje nikt taki jak Joseph Nitchthauser

  Mój wniosek: wywiad jest spreparowany, z jakiego powodu, bóg raczy wiedzieć; język i ton Nitchthausera są dość literackie, w zasadzie to nie Osuchowski zadaje pytania (to też dziwne), ale Nitchthauser wspomina; w tekście wyraźnie ujawnia się forma “bajania”, opowieść naocznego świadka jest sprytną stylizacją.

  ciekawe że autor “wywiadu” Juliusz Osuchowski “Był równocześnie jednym z co najmniej dwóch tajnych współpracowników SB (ps “Antoni Zaporski”) wśród działaczy związanych z Solidarnością Wiejską w woj. krakowskim.”
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Juliusz_Osuchowski

 15. Kar said

  re:13

  ..panie Jasiek, On nam i tak duzo dal..poglaskal nas grzecznie po glowce..dal ciuciu..a za to my w podziece bedziemy poczta pantoflowa kontynuowac w propagowaniu „potrzebnych” danych. Nie ma nic za darmo…

 16. Marucha said

  Add 14:
  Przychylam się do opinii, iż wywiad jest zmyślony, zapewne w celu poprawy nastawienia Polaków do żydostwa poprzez ukazanie jakiegoś „sprawiedliwego Żyda”.
  Nazwisko Nichthauser ukazuje się również w błędnej formie Nitchthauser.

  Powiedzmy sobie szczerze: na jedną Dorę Kacnelson (autentyczna propolska Żydówka) przypada, tak na oko licząc, 198347 Janów Tomaszów Grossów.

 17. Ciek said

  @3
  „Poza tym, jakim idiotą trzeba być, by nie wiedzieć, że złoto dentystyczne to stop różnych metali, dość twardy, by zastąpić zęby.
  Czego dowodem są zęby wstawiane jeszcze niedawno w Rosji”
  Przyznam się Panu szczerze, że nie mam pojęcia z czego robi się wypełnienia, implanty itp. itd., nie wiem jaka jest tego twardość i nie mam pojęcia co jeszcze niedawno wstawiano w Rosji, ale jakoś nie czuję się z tego powodu idiotą.

  https://e-numizmatyka.pl/portal/strona-glowna/zloto/lista-artykulow/Zlote-zeby.html wyskoczyło mi w wynikach przeglądarki jak sobie wpisałem „złote zęby”. Ot, kilka ciekawostek.

  Natomiast jak sobie wpisałem „złoto stomatologiczne oferta” to na pierwszej pozycji był materiał o % udziale złota 85,9, czyli jest to wartościowy materiał.

 18. Marucha said

  Re 9:
  Myśli Pan, że „prawdziwi” Żydzi byli by lepsi?
  Lektura Starego Testamentu nasuwa wątpliwości…

 19. Re: 17 Marucha…

  Panie Gajowy, co tutaj deliberowac nad zydami, ktorych „na wylot” przejrzal nasz Krol Jezus Chrystus – mowiac zydom wprost: „waszym ojcem diabel jest…”

  (I wole byc biednym i uczciwym Polakiem niz bogatym i przez zydow „skurwionym” gojem…”)

  ============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 20. Fran SA said

  Ten wywiad jest – czy ma wygladac- na autentyczny. Sa jednak pewne informacje, z ktorymi mozna sie nie zgodzic. Moze nie do konca wina mieszkanca Brazylii: ( czy nawet pana Osuchowskiego, o ktorym nic nie wiem)

  Zydow do Ameryki nie wpuscili i zydzi amerykanscy i Roosvelt, bo powiedzieli, ze nie chca konfliktow etnicznych.
  Troche inaczej bylo z Australia. Rzeczywiscie przybyla delegacja zydowska z pieniedzmi i chcieli zgody na ustanowienie PANSTWA zydowskiego na terenie Australii, a konkretnie w Kimberley – bardzo urodzajnej czesci Zach. Australii.
  Rzad Australii sie nie zgodzil, bo nie podobala im sie koncepcja ‚panstwa w panstwie’. (sama ta propozycja obala mit szczegolnej wiezi zydow z Bliskim Wschodem: w Patagonii, Ugandzie i na Madagaskarze takiej biblijnej wiezi nie potrzebowali – ani w Birobidzanie).

  Pan Brazylijczyk mogl o tym nie wiedziec. Jak rowniez mogl nie wiedziec, ze w czasie II-ej wojny swiatowej WSZYSCY zydzi w Australii byli internowani w obozie koncentracyjnym – na terenie Australii. Chodzilo glownie o to, ze znajacy jidisz zydzi mogli donosic hitlerowcom o roznych rzeczach, bo podobno Hitler mial troche wielbicieli w Australii.
  Znana jest powszechnie rzecza, ze Wlosi pracujacy w dokach N. Jorku donosili Mussoliniemu tez ‚o roznych rzeczach’.
  Przyznam sie, ze nie bardzo wiem, co sadzic o tym wywiadzie, bo z tym gazowaniem 20 tysiecy ludzi dziennie w jednym malym piecu krematoryjnym, gdzie kremowano zwloki – i przy razacym braku odpowiedniej NIEMIECKIEJ ‚kadry’ krematoryjnej’, wyglada na to, ze nalezaloby oskarzyc o masowe morderstwo zydow, a uniewinnic Demianjuka.

  Z prasy izraelskiej:
  http://www.jpost.com/Magazine/Features/The-Kimberley-connection

 21. Jarek said

  WAŻNE ! WAŻNE!

  Na ekrany nielicznych polskich kin wszedł film “Cristiada”, niezwykle wzruszający obraz pokazujący męczeństwo katolików meksykańskich w latach dwudziestych zeszłego wieku.

  Jak można przeczytać na Portalu Fronda

  http://www.fronda.pl/a/cejrowski-o-crisiadzie-jest-to-film-grozny-i-dlatego-wart-zobaczenia,27658.html

  „Cejrowski o Cristiadzie: Jest to film groźny i dlatego wart zobaczenia!”

  „W Polsce też trzeba się śpieszyć – film lada chwila zniknie i tu. Jest groźny także na terenie Europy. Groźny dla europejskiej władzy, która robi tu i teraz to samo, co władze Meksyku robiły swoim obywatelom pawie sto lat temu. Film groźny dla władzy. I dlatego warto zobaczenia.”

  WYJĄTKOWĄ OKAZJĘ na obejrzenie tego filmu mają mieszkańcy TORUNIA i okolic.
  Film ten można będzie obejrzeć w najbliższy piątek- sobotę i niedzielę w auli Wyższej Szkoły Kultury społecznej i Medialnej w Toruniu przy ul Starotoruńskiej Więcej informacji na stronie

  Ps. Panie Gajowy przepraszam za komentarz nie na temat

 22. Re: 17 Marucha…

  Panie Gajowy, co tutaj deliberowac nad zydami, ktorych “na wylot” przejrzal nasz Krol Jezus Chrystus – mowiac zydom wprost: “waszym ojcem diabel jest…”

  A KAZDY POLAK powinien sobie powtarzac we dnie i w nocy :” wole byc biednym i uczciwym Polakiem niz bogatym i przez zydow “skurwionym” gojem…”)

  ============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Panie Gajowy, przepraszam za niezrecznosc (dwuznacznosc).

 23. Griszka said

  Dewiant, zboczeniec. Widocznie uraziły tego Pana artykuły ukazujące prawdę o pederastach publikowane w Gajówce.

 24. Maria1 said


  Smutna prawda o Auschwitz i Rządzie Londyńskim
  Przesłano 14 lut 2012
  http://monitor-polski.pl
  Rozmowa z b. więźniem obozu koncentracyjnego w Auschwitz, polskim katolikiem Michałem Ścisłowskim.Rozmowa odbyła się w październiku 2004 roku w Kwaterze Głównej Policji Nowojorskiej podczas Dnia Polskiego Dziedzictwa.

 25. AlexSailor said

  Ad. Maria 1

  Część prawdy o „Rządzie Londyńskim”.
  Już nie chcę się nad nimi pastwić, ale wystarczy przeanalizować podstawowe fakty z najważniejszym, bilansem strat i korzyści po II WŚ dla Polski i Polaków.

  Na marginesie w rozmowie Pan Michał Ścisłowski wspomina o komorach gazowych – gdyby ktoś szukał poszlak na ich istnienie mając wątpliwości.

 26. akej said

  Roznie z ta autentycznoscia moze byc. Byla przeciez autentyczna Dora Kancelson z (chyba) Drohobycza, to czmu nie noze byc Nichhauser?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: