Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Ukrainiec odpowie za handel lu…
  Novy o Nasza demokracja po „operacji…
  wildEast o Nasza demokracja po „operacji…
  Krzysztof o Tragedia Ukrainy
  Yagiel o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  bryś o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  brys o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Wywrotowiec o Ukrainiec odpowie za handel lu…
  Boydar o Tragedia Ukrainy
  Krzysztof M o Tragedia Ukrainy
  Krzysztof M o Andrzej Duda. Mąż stanu, czy z…
  Boydar o Modliłem się w intencji E…
  Wywrotowiec o Modliłem się w intencji E…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

A na końcu Drzewo Życia…

Posted by Marucha w dniu 2013-06-10 (Poniedziałek)

Jest taki klasztor w Polsce. Położony wysoko. Na górze. W dodatku Łysej. Pewnie dlatego, aby wszyscy łatwo mogli tutaj trafić. A trafić warto. Nie tylko dlatego, że to najstarsze polskie sanktuarium. Nie tylko dlatego, że na szczyt prowadzi najpiękniejsza chyba w naszym kraju Droga Krzyżowa. Także dlatego, iż benedyktyni przechowują tutaj jedną z najcenniejszych relikwii chrześcijańskiego świata.

Troszkę trzeba się natrudzić, aby tam dotrzeć. Troszeczkę…

Zaczyna się od tabliczki. Czerwona blaszana, zaświśnięta na drzewie, z białym napisem delikatnie przypominającym przybyszowi, gdzie się znalazł: „Świętokrzyski Park Narodowy”. Zresztą, nie potrzeba czytać tabliczek, aby zorientować się, że jesteśmy w miejscu wyjątkowym. Grube sosny, rozłożyste jedlice czy przysadziste dęby – przekraczając niewysoki drewniany płotek, wkraczamy w wyśniony teren zielonej baśni. Pod stopami słychać ciągły szelest. To prawdopodobnie wiatr buszuje między leżącymi liśćmi. Czasem zaświergocze skowronek. Szczęśliwcy usłyszeć ponure pohukiwanie uszatki. W takim oto akompaniamencie dętej orkiestry leśnej dochodzimy do początku jednej z najbardziej wymownych Dróg Krzyżowych polskiej ziemi.

Pierwotnie szlak ten nazywano Drogą Królewską. Najstarsza w Górach Świętokrzyskich droga prowadziła ze wsi Nowa Słupia aż na sam szczyt masywu Łysej Góry. Jak głosi tradycja, korzystali z niej także królowie, magnaci i szlachta – wszyscy chcący oddać cześć relikwiom Świętego Drzewa, które kryją się w benedyktyńskim klasztorze na szczycie. Tego samego Drzewa, na którym umierał Zbawiciel Świata.

U stóp Świętego Krzyża składano wszelkie troski i problemy. Tutaj dziękowano. Tutaj błagano o wsparcie i siły. O tym, jak niezwykłą czcią musiały być otoczone relikwie, niech świadczy fakt porady, jakiej w 1287 roku udzielali Rusini towarzyszący Tatarom w ich wyprawie wojennej. Mieli im radzić aby ci nie naruszali klasztoru – właśnie przez wzgląd na kult Świętego Krzyża.

Jak podają pradawne kroniki, największym z czcicieli relikwii był sam król Władysław Jagiełło. Jadąc w roku 1386 roku do Krakowa, by przyjąć chrzest oraz koronę, nie omieszkał nadłożyć nieco drogi, aby wstąpić do tutejszego klasztoru. To nie był jego ostatni raz na Łysej Górze. Od tej pory nie odważył się ruszyć na jakąkolwiek wyprawę bez uprzedniej wizyty na wzgórzu i przeżycia swoistej prywatnej pielgrzymki. Aż nadszedł słynny rok 1410. Król Jagiełło wybierając się na wojnę z Krzyżakami, ponownie zatrzymał się tutaj na dwa dni – tym razem w leżącej podnóża Łysej Góry Słupi – by każdego poranka wdrapywał się na górę. Tam, jak podają świadkowie, spędzał całe godziny na modlitwie i kontemplacji. Na spoczynek na dół udawał się dopiero po zmroku. Co było później, 15 lipca owego roku, wie dziś każde dziecko…

A zatem Droga Królewska. Droga Władysława Jagiełły i Rusinów. Droga Kazimierza Jagiellończyka i Jana Olbrachta. Wreszcie Droga Zygmunta I i Zygmunta III. Dziś zaś Droga Krzyżowa. Bo właśnie tutaj, wzdłuż najsłynniejszego i najpopularniejszego szlaku ze Słupi na sam szczyt, poprowadzono jedną z najbardziej wymownych w naszym kraju Dróg Krzyżowych.

Dzieło nad wyraz wyjątkowe. Wszystkie czternaście stacji prowadzących na Łysej Górę można podziwiać i podziwiać, i podziwiać… Pierwsza jest jeszcze poza terenem Świętokrzyskiego Parku Narodowego. We wsi Słupia, pod kościołem Św. Wawrzyńca. Tam się zaczyna. I trwa po sam szczyt. Wszystkie stacje to misterna praca w drewnie. Drewniana figura Pana Jezusa leżącego i przygniecionego wielkim krzyżem. Klęczące i szlochające kobiety w zastygłej, poważnej pozie. Dwóch mężczyzn. Jeden za drugim. A pomiędzy nimi krzyż. To Szymon z Cyreny pomagający Jezusowi podźwignąć ciężar ludzkich grzechów. Wszystkie stacje przemawiają. Każda z nich jest inna. Ale wszystkie utopione w pejzażu świętokrzyskiej puszczy dopełniają jak gdyby całości.

Idąc tutaj po raz pierwszy naprawdę ciężko sobie wyobrazić tę drogę bez tych stacji. One są tutaj jakby konieczne. Nigdzie indziej nie pasowałyby lepiej jak tutaj. W cieniu kołyszących się drzew. W zapachu lasu. Przy akompaniamencie ptaków. Ale i przy wysiłku pątników. Zwłaszcza tych, którzy nie mają już siły. Tych, którym nogi odmawiają posłuszeństwa. Niepełnosprawnym i starszym. Dla nich długa droga na szczyt jest Drogą Krzyżową w jeszcze pełniejszym wymiarze. Kolejne stacje i koleje stopnie. Coraz bardziej stromo. Ale dość trzeba. Przecież tam wysoko czeka nagroda. Czeka coś, dla czego warto się wyrzec wysiłku. Warto zrobić jeszcze ten jeden krok.

Relikwie Świętego Krzyża. Tego samego, na którym umarł Zbawiciel. Niewiele jest współcześnie kościołów, w których przechowywane są te jedne z najcenniejszych relikwii chrześcijaństwa. Największą część Krzyża Świętego (podzielonego i porozsyłanego do wielu świątyń na świecie ze względu na obawy przed wojnami i kradzieżą) posiadają m.in.: rzymskie bazyliki św. Piotra i Świętego Krzyża Jerozolimskiego, katedra św. Michała i Guduli w Brukseli, katedra Notre Dame w Paryżu, opactwo cysterskie w Heiligenkreuz w Austrii, oraz katedry w Pizie i Florencji. W Polsce największy fragment dzierżą benedyktyni z Łysej Góry. Z klasztoru, do którego prowadzi nas wspomniana przed chwilą Droga Krzyżowa.

Historia relikwii Świętego Krzyża mogłaby stanowić kanwę pod najlepszy kryminał. W 313 roku po śmierci Chrystusa cesarz Konstantyn Wielki przyznał wreszcie Jego wyznawcom pełną wolność w wyznawaniu wiary oraz pełnię swobód obywatelskich. Jedną z pierwszych czynności, jakiej oddali się chrześcijanie, było przystąpienie do odszukania krzyża, a zarazem miejsca, w którym umarł Zbawiciel.

Najwięcej o owych wydarzeniach mówią dziś nam zapiski historyka żyjącego w tamtych czasach, Sokratesa Scholastyka. Większość ze swych obserwacji zebrał i spisał z swoim słynnym dziele „Historia Kościoła”. Pisze tam o pielgrzymce cesarzowej Heleny około 326 r. W relacji tej przedstawia wydarzenia związane z odnalezieniem przez św. Helenę nie tylko Golgoty, lecz także krzyży do których przybici byli Jezus i dwaj łotrowie:

„(…) Matka cesarza dowiedziała się o tym wszystkim. Kiedy więc kazała usunąć posąg bóstwa, wybrać ziemię z tego miejsca i oczyścić je z nawarstwień, znajduje trzy krzyże w grobie: jeden najświętszy, na którym rozpięto kiedyś Chrystusa, dwa inne natomiast – na których zmarli ukrzyżowani z nim łotrowie. Równocześnie znaleziono także tabliczkę Piłata, na której obwieścił on w różnych językach i za pośrednictwem różnych alfabetów, że ukrzyżowany Chrystus był królem żydowskim. A ponieważ nie było pewności co do tego, który ze znalezionych krzyży jest poszukiwanym Krzyżem, nie byle jakie zmartwienie przeżywała matka cesarza.

Wkrótce jednak usuwa powody smutku biskup Jerozolimy, noszący imię Makary. Rozprasza on wątpliwości, idąc za światłem wiary. Prosi bowiem Boga o znak i otrzymuje go. A znak ten był taki: pewna kobieta, jedna z mieszczanek Konstantynopola, od dawna ciężką złożona chorobą, bliska już była śmierci. Rozkazał tedy biskup, by do łoża umierającej przyniesiono kolejno każdy z trzech krzyży: wierzył on niezłomnie, że kobieta wyzdrowieje, jeśli dotknie świętego Krzyża. I nie zawiódł się w swej nadziei. Kiedy bowiem przynoszono jeden po drugim krzyże, nie będące drzewem Męki Pańskiej, kobieta w dalszym ciągu bliska była śmierci, tak jak i poprzednio. Skoro jednak wniesiono trzeci krzyż, ten prawdziwy, umierająca natychmiast nabrała sił i całkowicie wróciła do zdrowia. W ten sposób odnalezione zostało drzewo Krzyża Świętego” (Sokrates Scholastyk, 1986, „Historia Kościoła 1”, 17, tłum. S. Kazikowski, IW PAX, s. 109-110).

To jest właśnie to Drzewo. To samo, przy którym możemy dziś przyklęknąć. Na które możemy spojrzeć. Z tak bliska. Z odległości zaledwie kilku metrów. Umieszczone w kaplicy Oleśnickich, w pancernym tabernakulum. A w nim 20-centymentrowy złoty relikwiarz w kształcie krzyża o podwójnym ramieniu. Na skrzyżowaniu ramion dostrzec można delikatne prześwity (także w kształcie krzyża). To ono. Drzewo Życia.

Tekst i fotografie: Stefan Czerniecki
http://www.pch24.pl

Komentarze 23 do “A na końcu Drzewo Życia…”

 1. Zbyszko said

  Mając w Polsce Taką Relikwię, chyba nie ma wątpliwości, że walkę o odzyskanie Polski trzeba zacząc właśnie Tam, tak jak kiedyś w 1410 zrobił to Król Władysław Jagiełło.

 2. Ted Pioro said

  O kogo sie ludzie bijecie, na tym szalenczym swiecie? Przeciez to wiek dwudziesty pierwszy i czas najwyzszy by zrzucic zabobonow kajdany:

  GOD WITH DUAL MORALITY
  (Two Versions)

  First:

  The Qur’an is a defiance of the Moses’ Torah morality and since its inception sets new one, distinguished as of Allah’s but Yahve’s, the same God with dual morality (*)

  Thus Prophet Mohammed, peace be upon him, is the Redeemer of Humanity leading it from wrong to good.

  (*) See Qur’an, Surah 7, The Heights.

  Second:

  The Qur’an is a defiance of Torah, both of the same God with dual morality (*)

  Therefore Prophet Mohammed, pbuh, is the Redeemer of Humanity setting a path for good instead of wrong.

  (*) See Qur’an, Sura 7, The Heights.

  Post Scriptum:

  About the God of Moses and Mohammed one may find more in the book Adolf Hitler Founder of Israel, available at each Search Engine.

  Allah and Jehovah are the same God – God in the bible and Quran are same – Brother Imran
  favasb·59 videos
  SubscribedUnsubscribe
  12,291
  42 17

  Uploaded on Jun 5, 2010
  Allah and Jehovah or Yehova are the same God – God in the bible and Quran are same – Brother Imran
  .
  A question raised by a christian sister during the debate „Bible or Quran, which is God’s word” held in Hydrabad – India.

 3. JO said

  Religia Nasza Nasza Bronia.
  Problem jest w Tym, ze juz nie mamy Naszej Religii – Jedynej Religii. JPII I Spolka skutecznie ja zlikwidowali.

  Gdybysmy Byli Katolikami, to zachowywalibysmy sie w durzej mierze jak Muzeumanie dzis a tak, my jestesmy wyznawcami Sekty Watykanskiej – „MNNNILUJCIE sie, Robta co Chceta!!!, Bog Was Kocha!! „

 4. AniaK said

  Dziwię się, że to miejsce jest tak słabo reklamowane w Polsce. A może dobrze? – nie ma tłoku. Do Częstochowy specjalnie mnie nie ciągnie (raz była, pamiątek nakupiła, i wystarczy). Na Licheń namówić nigdy się nie dałam (pamiątki zwożą mi). Ale tam bym się wybrała. Niewiele, ale trochę tych grzechów mam.

 5. AniaK said

  Na sabat czarownic się nie wybieram 🙂

  http://www.polskie-gory.pl/swietokrzyskie-klasztor-lysa-gora.php

 6. AniaK said

  Ciekawostka.
  http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130304/POWIAT0115/130309534

  Warto czasami dodać parę słów do linku… Gajowy może, a Pani nie?

  4.03.2013
  Kościół Trójcy Świętej na Świętym Krzyżu został bazylika mniejszą. Decyzję w tej sprawie podpisał jeszcze za swojego pontyfikatu, papież Benedykt XVI. Prawdopodobnie była to jedna z ostatnich decyzji ustępującego papieża, który w ubiegłym tygodniu opuścił Stolicę Apostolską.

  Bazylika Mniejsza to tytuł honorowy nadawany przez papieża wyjątkowym kościołom. Nawiedzając je w wybrane dni można uzyskać odpusty zupełne. Bazylika musi być otwarta cały dzień dla wiernych i mieć przewodnika. W jej miejscu dochodzi do nawróceń, uzdrowień. Kościół na Świętym Krzyżu będzie trzecią bazyliką mniejszą w diecezji sandomierskiej: po bazylice katedralnej w Sandomierzu i Bazylice Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli. W diecezji kieleckiej bazylikami mniejszymi są: katedra kielecka, oraz bazyliki w Wiślicy, Miechowie i Pacanowie.
  Admin

 7. AniaK said

  @Admin
  „Warto czasami dodać parę słów do linku… Gajowy może, a Pani nie?”

  Nie lubię małpować 🙂

 8. Marucha said

  Re 7:
  A jednak mnie Pani małpuje. I nie tylko mnie. Używa Pani tych samych liter i słów, co miliony Polaków przed Panią.

  A na serio: link nie opatrzony bodaj slówkiem komentarza, czego dotyczy, prawdpodobnie nie będzie kliknięty.

 9. AniaK said

  Re8:
  Przecież dołączyłam słowo – ciekawostka. Ciekawostki nikt nie przegapi

 10. Zbyszko said

  Ted Pioro @2 otóż proszę sobie wyobrazic, że w wieku XX (XXI:-) mamy do czynienia ze średniowieczem i to nie w sensie Religii RK, bo ta odrzuca czarną i białą magię, okultyzm i inne miekkie czy twarde satanizmy. Chrystus został nam tu na Ziemię przysłany, by właśnie te wszystkie czary, zabobony, bożki, gusła itd,itd UPORZĄDKOWAC, tzn przede wszystkim je zlikwidowac, bo po prostu Szatan zbierał w takich warunkach bardzo już obfite żniwo. Jezus Chrystus pozostawił nam w Swoim Kościele Powszechnym, Religie prostą, jasną i klarowną, bez możliwości kombinowania przy niej. Nie ma nic prostszego i jasnego niż Dekalog. Nasz Pan zrobił to… dla naszego Zbawienia, które jest najwazniejszym celem naszego pobytu tutaj na Ziemi. O czym nie wszyscy sobie zdajemy sprawę, bo gdyby tak było to nie było by tylu ludzi plujących na Jezusa Chrystusa swoim przywiązaniem do tych powszechnych teraz… średniowiecznych praktyk satanistycznych. Wiec co Pan ma na myśli pisząc o zabobonach?

 11. Zbyszko said

  Ted Pioro @2 przypuszczam że w Pana ocenie, nie widzi Pan zabobonów w satanizmach zepołów typu Behamoth, nie widzi Pan zabobonów gdy prawie cała widownia na takich koncertach, niemal wzywa Szatana składając dłon w charakterystyczne el diabolo. Pewnie nie widzi Pan zabobonów w zanoszeniu taśm – matek bezpośrednio po dokonaniu nagrania (rochowego, popowego) do specjalnego pomieszczenia, gdzie odprawiane są satanistyczne gusła nad nią, by z każdą płytą wytłoczoną z tej taśmy – matki, poszedł do domu osoby ją odsłuchującej… Szatan.
  Wielu ludzi z showbiznesu już o tym mówi. Kiedyś w swojej młodości myśleli że to tylko zwykła zabawa.

 12. Ted Pioro said

  Zbyszko 10 i 11:
  Zapomina Pan slowa Chrystusa w Ewangelii Mateusza, ze przyszedl na swiat siac wojny (Mat.10:34) a jako Syn Bozy, poszedl sladem swego Ojca Jechowy/Allacha, co dalo przez 2000 lat przelewy krwi o racje tej TROJCY, jak to obecnie sie dzieje na Bliskim Wschodzie, gdzie morduja sie wzajemnie Allachisci, Jechowici (Chrzescijanie) o prawo do zycia SATANISTOW spod znaku biblijnego i wspolczesnego Izraela. No i co? Patrzac z pozycji CZLOWIEKA atomowo-cybernestycznej ery, nie jest to SZALENSTWO? Niech Pan wreszcie zajrzy PRAWDZIE w oczy i krzewi ja po calym swiecie, szczegolnie po przeczytaniu zeznania Hennecke Kardel’a pt. Adolf Hitler Founder of Israel.

  O czym Pan majaczy???
  Admin

 13. Brat Dioskur said

  ad4@AniaK
  „Niewiele, ale trochę tych grzechów mam….”

  …ale chyba ten jest naciezszy ,cytuje za poz.200 z poprzedniego Galimatiasu: „Przeleciałam już cały Internet i czekam 🙂 „

 14. Isreal said

  kapciowy ma prowadzić uroczystości 16 czerwca
  śmiech przez łzy

 15. Isreal said

  zsl „rządzi ” na Świętym Krzyżu od kilku lat..

  to wyjątkowe miejsce jest od lat profanowane właśnie takimi …….
  ku radości oblatów, dudki tzw. łunijne strumieniem płyną , Farna lata z golą d… po prezbiterium ech bata i lać

 16. Zbyszko said

  Ted Piero @12 Czy Ktoś Kto przyniósł Pokój, słowami „Pokój wam, Pokój Mój wam daję”, nakazuje „Miłuj biźniego swego, jak siebie samego”, „Nie zabijaj”, itd,itd,itd… może siac wojny? Chyba robi Pam jakąś nadinterpretację i grube nadużycie. Wyraźnie się Panu religie pomyliły.

 17. Ted Pioro said

  Bez znajomosci Biblji z Panem Zbyszkiem #16 ani rusz!!
  Mojzesz w Tora gadal to samo co Jezus, i co? I Pan gada bzdury, ktore z braku rozsadku moznaby zaliczyc do NADUZYC i kary smierci stylem Koranistow. Do szkoly, Panie, do szkoly.

 18. Ted Pioro said

  Adm #12 i Zbyszko #16, wraz z Ted Pioro majacza razem, a to z niedosytu wiedzy religijnej. Musimy pod tym wzgledem poprawic sie Panowie ku zadowoleniu innych.

 19. Ted Pioro said

  On 2013-03-18 07:25, mike kordas wrote:

  For more details read Adolf Hitler Founder of Israel by Hennecke Kardel
  at NEW CENTURY PRESS 1-800-5192465 and each Search Engine.
  Egyptians Sue Jews For Exodus Reparations.
  Trillions Of Tons Of Gold Looted By Jews Who Committed Crimes Against
  Humanity. Comments — http://memri.org/bin/latestnews.cgi?ID=SD55603
  The August 9, 2003 edition of the Egyptian weekly Al-Ahram Al-Arabi
  featured an interview with Dr. Nabil Hilmi, Dean of the Faculty of Law
  at the University of Al-Zaqaziq who, together with a group of Egyptian
  expatriates in Switzerland, is preparing an enormous lawsuit against
  „all the Jews of the world.” The following are excerpts from the
  interview: Dr. Hilmi: „… Since the
  Jews make various demands of the
  Arabs and the world, and claim rights that they base on historical and
  religious sources, a group of Egyptians in Switzerland has opened the
  case of the so-called ‚great exodus of the Jews from Pharaonic Egypt.’
  At that time, they stole from the Pharaonic Egyptians gold, jewelry,
  cooking utensils, silver ornaments, clothing, and more, leaving Egypt in
  the middle of the night with all this wealth, which today is
  priceless.”
  Question: „What will the group of Egyptians in Switzerland do about this
  issue?” Hilmi: „Dr. Gamil Yaken, vice president of the Egyptian
  community in Switzerland, came to Egypt to collect information. We set
  up a legal team to prepare the necessary legal confrontation aimed at
  restoring what the Jews stole a long time ago, to which the statute of
  limitations cannot possibly apply. Furthermore, [the theft] is based on
  their holy book, the same source on which they relied when they invaded
  other peoples… „The Egyptian Pharaoh was surprised one day to discover
  thousands of Egyptian women crying under the palace balcony, asking for
  help and complaining that the Jews stole their clothing and jewels, in
  the greatest collective fraud history has ever known. „The theft was not
  limited to gold alone. The thieves stole everything
  imaginable. They emptied the Egyptian homes of cooking
  utensils. One of
  the women approached Pharaoh, her eyes downcast, and said that her
  Jewish neighbor who lived in the house on the right of her house had
  come to her and asked to borrow her gold items, claiming she had been
  invited to a wedding… The Jewish neighbor took [the items] and promised
  to return them the next day. A few minutes later, the neighbor to the
  left knocked on the door and asked to borrow the cooking utensils,
  because she was having guests for dinner. Using this same deceitful
  system, they took possession of all the cooking utensils…”

  Question: „It is clear why they stole the gold, but why the cooking
  utensils?”
  Hilmi: „Taking possession of the gold was understandable. This is clear
  theft of a host country’s resources and treasure, something that fits
  the morals and character of the Jews.
  Yet what was not clear to the
  Egyptian women were the reasons for stealing the cooking utensils, when
  other things may have been of greater value. However, one of the
  Egyptian priets said that this had been the Jews’ twisted way throughout
  history; they seek to cause a minor problem connected with the needs of
  everyday life so as to occupy people with these matters and prevent them
  from pursuing them to get back the stolen gold…
  „A police investigation revealed that Moses and Aaron, peace be upon
  them, understood that it was impossible to live in Egypt, despite its
  pleasures and even though the Egyptians included them in every activity,
  due to the Jews’ perverse nature, to which the Egyptians had reconciled
  themselves, though with obvious unwillingness. Therefore, an order was
  issued by the Jewish rabbis to flee the country, and that the exodus
  should be secret and under cover of darkness and with the largest
  possible amount of loot. The code word was ‚At midnight.’ In addition,
  the Jewish women were told to steal the gold and cooking utensils of the
  Egyptian women, and that is what happened.”

  Question: „Did they leave individually or as a group?”
  Hilmi: „They left in a convoy of 600,000, that is, about 120,000
  families. There were a few
  wagons in the convoy, and a long line of \
  donkeys loaded with the stolen goods… They crossed the desert in the
  heart of Sinai, in an attempt to confuse Pharaoh’s army, which was on
  their trail… Later they rested and began to count the stolen gold, and
  discovered that it reached 300,000 kg of gold.”

  Question: „But the Jews can cast doubt on this story with their usual
  methods. What is the religious
  evidence you said is in the Torah?”
  Hilmi:”Naturally, the Jews cast doubt on this story because that is in
  their interest. But the answer would be that the story is based on what
  is written in the Torah. It can be found in Exodus, [Chapter] 35, verses
  12 through 36…”
  Question: „So what arguments can be made in support of getting back our
  stolen gold?”
  Hilmi: „There are two types of claims, one religious and the
  other
  legal. From a religious standpoint, all monotheistic religions have
  called not to steal… It is also in the Ten Commandments, which the Jews
  were ordered [to observe]. Therefore, they have a basic religious
  obligation to return what was stolen, if it exists. „From a legal
  standpoint, fleeing with the Egyptians’ goods could be for the purpose
  of borrowing or for the purpose of stealing. If it is for the
  purpose of borrowing, legally it has a temporary dimension, not a
  permanent dimension, and therefore they must return [the gold], with
  interest, to its owners. „On the other hand, if the Jews took the goods
  from the Egyptians not for the purpose of borrowing it but to keep them
  for themselves, by legal norms this is theft, and therefore they must
  return the stolen goods to their owners, in addition to the interest for
  its use over the entire period of the
  theft.”

  Question: „What do you think is the value of the gold, silver, and
  clothing that was stolen, and how do you calculate their value today?”
  Hilmi: „If we assume that the weight of what was stolen was one ton,
  [its worth] doubled every 20 years, even if the annual interest is only
  5%. In one ton of gold is 700 kg of pure gold – and we must remember
  that what was stolen was jewelry, that is, alloyed
  with copper. In other
  words, 1,125 trillion tons of gold, that is, a million multiplied by a
  million tons of gold. This is for one stolen ton. The stolen gold is
  estimated at 300 tons, and it was not stolen for 1,000 years, but for
  5,758 years, by the Jewish reckoning. Therefore, the debt is very large…
  „The value must be calculated precisely in accordance with the
  information collected, and afterward a lawsuit must be filed against all
  the Jews of the world, and against the Jews of Israel in particular, so
  they will repay the Egyptians the debt that appears in the Torah.”
  Question: „Is a compromise solution possible?”
  Hilmi: „There may be a compromise solution. The debt can be rescheduled
  over 1,000 years, with the addition of the cumulative interest during
  that period.”
  So, Hennecke Kardel is right with his book Adolf Hitler Founder of
  Israel, printed in Switzerland 1974, Poland 1996, USA 1997.
  December 1, 2003
  Rightreason
  Rightreason@msn.com
  Open letter to the President of the United States, GEORGE W BUSH, U.S.
  Congress, Justices of the Supreme Court, United Nations, World Press,
  Attorney General, Ashcroft, and the American
  People.
  The U.S. Congress and the President, George Bush, (the farther)
  indicated in public law 102-14, 102nd Congress, approved March 20, 1991
  that the United States of America was founded upon the Seven Universal
  Laws of Noah. http://www.bnainoach.com/bnainoah/law102.html
  I am outraged by this action, Congress declaring that the United States
  was founded on some Jewish biblical laws (Noahide laws), the Seven
  Universal Laws of Noah, ignoring in a conspiracy the fundamental
  principles of the separation of Church and State. Each of the members of
  Congress and the President has violated their oaths to defend and
  protect the Constitution, and therefore, must be removed from office,
  those that participated in this gross violation of the Constitution and
  are still in office, the law must be revoked. Need I
  remind you,
  (current) Mr. President and members of Congress that unless you revoke
  this Law you become just as guilty as the perpetrators. This is only
  have of it, the law further provides that the American people, and
  future generation be taught about the Noahide Laws. Failure to take
  action will foster legal action.
  Respectfully,
  AA White

 20. Zbyszko said

  Ted Pioro, tu było już wielu „biegłych” badaczy Biblii…

 21. Ted Pioro said

  Zbyszko #20: Badz bieglejszy a wtedy nie bedziesz paplal andronow. A jak widze, to nawet nie wiesz gdzie szukac Ewangelie Mateusza ze slowem Chrystusa.

 22. Marucha said

  Panie Ted Pióro,
  Ponieważ nie wiem, o co Panu chodzi, zadam Panu pytanie:
  Czy jest Pan katolikiem?

 23. Ted Pioro said

  Re.22:
  A ja zadam inne, wazniejsze:
  Czy aby byc chrzescijaninem musi sie byc katolikiem? Katolicyzm jest narzucany noworodkowi bez jego woli.

  Dziękuję za odpowiedź. Wprawdzie nie bezpośrednio, ale udzielił mi Pan jednoznacznego wyjaśnienia, kim jest.
  Admin.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: