Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Ukrainiec odpowie za handel lu…
  Novy o Nasza demokracja po „operacji…
  wildEast o Nasza demokracja po „operacji…
  Krzysztof o Tragedia Ukrainy
  Yagiel o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  bryś o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  brys o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Wywrotowiec o Ukrainiec odpowie za handel lu…
  Boydar o Tragedia Ukrainy
  Krzysztof M o Tragedia Ukrainy
  Krzysztof M o Andrzej Duda. Mąż stanu, czy z…
  Boydar o Modliłem się w intencji E…
  Wywrotowiec o Modliłem się w intencji E…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

„Bp Fellay: ciągle oczekujemy na powrót Rzymu do Tradycji”. Czyżby naprawdę???

Posted by Marucha w dniu 2013-06-10 (Poniedziałek)

Czytamy na portalu Polonia Christiana:

Bractwo Kapłańskie św. Piusa X jest przekonane o konieczności powrotu Rzymu do Tradycji, tak jak ją rozumiał abp Marcel Lefebvre a jednocześnie jest otwarte na rozmowy ze Stolicą Apostolską – zapewnił jego przełożony generalny, bp Bernard Fellay. 30 czerwca przypada 25. rocznica udzielenia duchownym bractwa sakry biskupiej przez abp. Lefebvre’a.
Etc.
Za: pch24

Czyżby naprawdę? Już bp Fellay udowodnił wielokrotnie, że słowom jego nie można ufać, zapewniając o wierności Tradycji i posłannictwu Bractwa i jednocześnie wzywając do „nowego ustosunkowania się względem Kościoła oficjalnego” (Cor unum, marzec 2012), dążąc do załatwienia upragnionego pojednania z Rzymem na podstawie „problematycznej” (słowo x. Morgana) deklaracji doktrynalnej z 15 kwietnia 2012, i to „pomimo dość silnego sprzeciwu w szeregach Bractwa i za cenę poważnych kłopotów” (list do Benedykta XVI z 17 czerwca 2012), mając nadzieję, na to, że kwestie doktrynalne zostaną odłożone na później (tamże), wreszcie, że arcymodernista Benedykt XVI dokona „jakiegoś ostatniego gestu względem nas” (Wywiad dla Nouvelles de France), etc.

Ponadto i przede wszystkim, na co słowa i oświadczenia bp Fellaya, skoro oficjalna polityka FSSPX ustalona na ostatniej kapitule generalnej w lipcu ub.r. nie zawiera w swych „słabych” czy „delikatnych” (słowo bp Tissier de Mallerais) warunkach żadnego wymagania nawrócenia ze strony soborowego Rzymu. Ustala natomiast trzy warunki konieczne i trzy pożądane (czyli niekonieczne, nieważne, zbędne tak naprawdę) praktycznego porozumienia z Rzymem bez żadnego słowa o nawróceniu Rzymu na Tradycję (bp Williamson streścił te trzy warunki).

Według prawa kościelnego kapituła generalna ma większą władzę w zgromadzeniach niż sam przełożony generalny. Zatem zdanie prawdziwe brzmi „Bractwo Kapłańskie św. Piusa X nie jest przekonane o konieczności powrotu Rzymu do Tradycji”. I wystarczy do tego zobaczyć, co myślą wyżsi przełożeni Bractwa, np. bp de Galarreta (wywiad z 7 kwietnia 2013) czy x. Karol Stehlin (artykuł wstępny ostatniego Zawsze wierni), którzy wcale nie wymagają nawrócenia modernistycznego Rzymu, ale raczej aby ten przyjął Bractwo takie, jakie jest, czyli zagwarantował Tradycji egzystencję w soborowym systemie nowej religii.

Jak widać, portal Polonia Christiana, nie ujmując mu rzeczywistych zasług w rozmaitych dziedzinach, nie jest dobrze w tej dziedzinie poinformowany albo po prostu dał się przekonać słowom, które już wielu nie przekonują. Oby i inni nie dali się zwieść podobnym zapewnieniom, póki oficjalna polityka FSSPX nie ulegnie w tym względzie diametralnej zmianie.

Pelagius Asturiensis
http://pelagiusasturiensis.wordpress.com

Komentarzy 21 do “„Bp Fellay: ciągle oczekujemy na powrót Rzymu do Tradycji”. Czyżby naprawdę???”

 1. olagordon said

  Niezależny tradycyjny biskup katolicki Richard Williamson, wcześniej senior biskup w SSPX, ogłosił, że w lipcu/sierpniu br. wybiera się na wizytację biskupią po Europie by wyjaśnić tradycyjnym katolikom, dlaczego nie należy już popierać Neo-SSPX Berniego Felaya, i poinformować ich o nowej opcji, Stowarzyszeniu św. Piusa X Ścisłego Przestrzegania, założonego na oryginalnych tradycyjnych zasadach katolickich abpa Lefebvre’a. Trasa tej wizytacji obejmuje: Francję, Belgię, Włochy, Hiszpanię i Maltę.

  W swoim tygodniowym biuletynie z 8.06.2013 bp Williamson napisał: „Odejście Stowarzyszenia św. Piusa X od tego jakie było za abpa Lefebvre’a w latach 1970-91, do tego jakim było w ostatnich, powiedzmy, 15 latach, jest niemal straszne”.

  http://www.traditio.com/comment/com1306.htm

 2. Inkwizytor said

  Tak to niestety jest gdy nie ma Najwyższego Prawodawcy 😦 Z czasem i to Bractwo bpa Wiliamsona sie podzieli, taka jest kolej rzeczy

 3. Bp Williamson nie zakłada żadnego Bractwa. Powiedział to przy kilku okazjach, ostatnio w Komentarzu Eleison 307:
  http://pelagiusasturiensis.wordpress.com/2013/06/02/przetracony-autorytet-komentarz-eleison-nr-cccvii-307/

  A swoją drogą, rzekł nasz Pan i Zbawiciel: “napisano jest: Uderzę pasterza, a rozproszą się owce” (św. Marka XIV, 27). I to mamy niestety dzisiaj.

  Kyrie eleison!

 4. Tralala said

  Ostatni wywiad bp Fellaya:

  http://news.fsspx.pl/2013/06/wywiad-z-bp-bernardem-fellayem-z-okazji-25-rocznicy-swiecen-biskupich/

 5. Tralala said

  Zapowiedziane kazanie ks. Girouarda, poczytajcie po polsku, dlaczego Bractwo zrobilo zwrot o 180 stopni. Niewiarygodne !
  http://zniepokalana.blogspot.fr/2013/06/kazanie-ks-paryka-girouarda-fsspx-2.html

 6. marta15 said

  Rzym nie wroci do Tradycji ,bo Rzym jest opanowany przez siatke judeo-masonkoa ,ktora juz tam sie zagniezdzila od wielu dziesiatek lat i ma sie dobrze.
  Wszelkie gledzenie o tym, ze „czekamy az Rzym powroci do Tradycji ” , to tzw wishful thinking, absurd philosphy, ktora negujac udokumentowane fakty , ignorujac wszelka ewidencje uparcie powtarza cos,
  co nie ma sensu, ani cos czego zadna miara nie da sie uzasadnic.
  Ale wiekszosc ludzi ma dzis w glebokim powazaniu sens, logike, rozum i to co z tego wynika.
  Wola zyc zludzeniami, latac do wrozek i wierzyc w cuda niewida.

 7. marta15 said

  tu kolejny przyklad jak sekta robi sobie jawne i publiczne jaja z Tradycji katolickiej.
  A katolemignom w to graj. Oni jak te przyslowiowe malpy, nie widza, nie slysza , nic nie powiedza.
  Dlatego tez tlumokow i durni tak latwo, za ich pelnym przywoleniem , robi sie w balona.
  W Teksasie , przedstawiciel sekty watykanksiej, pozujacy jako kardynal , wypozyczyl Katedre metodystom po to aby oni tam odbyli „swiecenia” swoich pastorow i pastorowek.

  ” ..Cardinal Daniel DiNardo, Archbishop of Galveston-Houston, gave the Co-Cathedral of the Sacred Heart for an ‘ordination’ ceremony of new Methodist ministers in Texas. The event, which took place on May 28, 2013, was presided over by Methodist ‘bishop’ Janice Riggle Huie, who appears above ‘ordaining’ a ‘woman priest..”
  http://traditioninaction.org/RevolutionPhotos/A525-Method.htm

 8. Uważam, że dopiero jakiś globalny kataklizm, do którego doprowadzą knowania żydomasonerii, a którym posłuży się Boża Opatrzność, zaprowadzi prawdziwą czystkę na ziemi. Wydaje się bowiem, że to nie są jeszcze czasy Antychrysta, więc mamy nieco czasu. A że mamy nieco czasu, to jeszcze i w Rzymie się może oczyścić.

  I tak widziałbym nawrócenie. I myślę, że wszyscy bractwowi realiści tak mniej więcej to widzą.

  Rzeczywiście, te kreatury zasiadające w Rzymie wokół tej chodzącej kpiny z papiestwa (Papa Buongiorno) nie nawrócią się. Po ludzku nie ma nadziei. Pozostała tylko modlitwa za nich. Ale wielu ludzi jeszcze może się przekonać do prawdy, choć to znikomy procent całej światowej ludności zatrutej papką podawaną przez rządzących światem.

 9. Marucha said

  Re 6:
  Przypominam, że Rzym już kiedyś powrócił do Tradycji, w sytuacji w pewien sposób analogicznej do dzisiejszej.

 10. Błysk said

  Nie widzę powodu by popierać bunt przeciwko biskupowi Fellayem-u. Biskup Wiliamson został usunięty z Bractwa i to by wyjaśniało jego akcję objazdu. Nie znajduję podstaw do alarmu. Zachowajmy spokój i nie mąćmy jedności katolików takimi artykułami.

 11. marta15 said

  ad 10 o jakiej jednosc pan gledzi?

 12. marta15 said

  ad 9 pan, jak widze, lubi sie ludzic. prosze bardzo, zabronic nie moge.

 13. marta15 said

  ad 12 chalupa sie pali ,ale pan Marucha sie ludzi ze jakos tam, cudem , nie zostanie spalona.

  Niech Pani nie dyktuje Bogu, jakie cuda Mu wolno, a jakich nie wolno czynić.
  Admin

 14. marta15 said

  ad 13 panie Marucha.
  Pan Bog obdarzyl nas wolna wola. Wolna wola to ta mala przestrzen, (gap) , pomiedzy stymulatem (stimulus) a reakcja (response). Nie wybieramy stymulantow, ale mamy, ZAWSZE, wplyw na nasza reakcje. Niezaleznie od wplywow srodowiska, niezaleznie od czynnikow, jakie wymuszaja na nas reakcje, ostateczna decyzja nalezy do nas, od naszej wolnej woli. I pan Bog obdarzyl nas nia.
  I bedzie nas ocenial na podstawie tych aktow NASZEJ wolnej woli.
  Jezeli naszym WYBOREM, , naszym aktem wolnej woli odrzucimy prawde , to jest to nasza decyzja ,
  ze wszystkimi tego konsekwencjami.
  Licznie na cud nie ma sensu.

 15. marta15 said

  Po angielsku pierwsze przykazanie Boze jest tlumaczone jako:
  “‘Love the Lord your God with all your heart and with all your soul and with all your strength and with all your mind’. Czyli kochaj Boga swego calym serce, dusza , ze wszystkich sil swoich i calym swoim UMYSLEM/ROZUMEM.
  Czyli mamy NAKAZ dany nam od Boga, aby Go kochac i poznawac swoim rozumem/umyslem.
  To nie jest sugestia , ale NAKAZ. Wielu ludzi ma gdzies poznawanie Boga umyslem/rozumem.
  Poznawanie i dazenie, umyslowe/logiczne, za Prawda, nie jest dla nich istotne ,bo oni wierza w cuda i cudenka .

 16. Marucha said

  Re 14:
  Nie wiem, po co powtarza Pani własnymi słowami i bardziej rozwlekle to samo, co ja uprzednio powiedziałem, i to takim tonem, jakby mi Pani jakieś nieznane mi tajemnice objawiała… ale pewnie ma w tym Pani jakiś cel.

  Natomiast czy Bóg zechce uczynić cud, czy nie – nie nam rozważać Nie nam stawiać Mu granice.

 17. Janek said

  Zastanawiam się kiedy do pana Gajowego i Bractwa dotrze oczywista prawda ,że tzw,hierarchia Sekty Soborowej nie ma nic wspólnego z Hierarchią Kościoła Katolickiego!?To Bractwo ponosi winę za ten zamęt w obozie Tradycjonalistów ponieważ złoczyńców nazywa następcami Apostołów i w dodatku nieustannie ,wbrew wszelkim dyskredytującym ich faktom próbuje się z nimi dogadać .Przecież to są wrogowie Kościoła udający Katolików ,których obnaża ruina jaką za sobą pozostawiają .Może Bractwo i jego apologeci odpowiedzą na proste pytanie dlaczego rzekomo prawdziwy Papież i jego świta niszczą w ślepej furii Kościół Jezusa Chrystusa!?No przecież nie zbiera się z ostu fig, a dobre drzewo musi wydać dobry owoc a nie zły?Albo niech Bractwo udowodni że Bergoglio i spółka to Katolicy -niech przedstawi dowody ,bo ja mogę z łatwością udowodnić , że to są heretycy z pod ciemnej gwiazdy!

  Sprawy, o ktorych Pan pisze, znam od przeszło piętnastu lat.
  Odpowiedzi na Pana pytania były udzielane wielokrotnie.
  Bez względu na Pańskie racje, nie ma Pan kompetencji do unieważniania hierarchii watykańskiej.
  Admin

 18. Griszka said

  @17
  Mnie się wydawało zawsze, że papieża Honoriusza odstępcą ogłosił dopiero jego następca a nie jakaś grupa zatroskanych wiernych.
  Czyżby Dimond, ponoć świętszy niż Tomasz z Akwinu, został wybrany na nowego Biskupa Rzymu, że tak sypiecie nieomylnymi wyrokami ? Kto dostojników kościelnych utracił swój urząd a kto zachował ?

 19. Boydar said

  Wielu obecnych tutaj, ma sprawdzone recepty na to, jak być ma, a jak nie. Nie uwłaczając nikomu, popatrzmy, jak własne Dzieci udało się nam wychować. I czy na pewno nam.

 20. Inkwizytor said

  Re: 18

  Nie wolno mylic heretyka Dimonda stręczonego przez martę z rychem sedewakantystycznym, bo błąd. Janek ma rację

 21. Griszka said

  @20
  Myślałem, że Janek jest od Dimondowców, bo często popierał Martę15 stąd moja kąśliwa uwaga. Może się pomyliłem.
  Osobiście nie mam nic przeciwko sedewakantystom. Taka jest ich odpowiedź na kryzys panujący w Kościele.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: